Kardinaal Wyszyn verbiedt samenwerking met de Katholieken genieten nog geen volledige vrijheid DODEN OP DE WEG BELGRADO geschokt door Khroesjtsjevs rede te Praag Overvallers tankstation aangehouden PRINS KARIM aangewezen als opvolger van de Aga Khan Onbevredigend sociaal beleid Rood knipperlicht: Stoppen! Boodschap opgehouden door censor Gaat maarschalk Vassilevski heen? Dr. Andras Zakar niet in gevangenschap Kardelj en Rankovic uit Rusland terug naar Joegoslavië? „Boefje" en „Baby Face onder zware verdenking Cyprus politiek onafhankelijk Kleinzoon uit eerste huwelijk 49ste Imam der Ismaïlieten Langzaam herstel van zomerweer? Het weer ZATERDAG 13 JULI 1957 e 81ste JAARGANG No. 29655 Verschil van mening met Zjoekov en Koniev? Valselijk beschuldigde Russische dokter krijgt Orde van Lenin Oud-secretaris van kardinaal Mindszenty Dodelijk ongeluk in Staatsmijn Emma Sloweense bisschop in Limburg - Encycliek over Lourdes Mits het zich niet bij Griekenland aansluit MORRIS before STRAND/BADKLEDING Sociaal commentaar Minder wind Het weer in Europa Aan zee Kardinaal Wyszynski In welingelichte diplomatieke kringen In Londen is volgens United Press sprake van een mogelijk ontslag van de Russische maarschalk Alexander Vassilevski. Er zou verschil van me- zijn ontstaan tussen de maarschal- zjowdkov en Koniev enerzijds en 'naai a^schalk Vassilevski anderzijds, de ^an die beschouwd wordt als de geeste- van aiie Russische over winningen „p lle Duitsers. Vassilevski, die Plaatsvervangende mi nister van oorlog is en dus een moge lijke rivaal voor Zoekov in de strijd om de macht, wordt beschouwd als een voorstander van een straffere politiek ten aanzien van het westen, nauw ver bonden met de groep Molotov. Een officiële bevestiging van deze geruch ten, die van achter het IJzeren Gordijn afkomstig zijn, is nog niet in Londen vernomen. De „Pravda" heeft gisteren meege deeld, dat de Orde van Lenin is toege kend aan een van de vijftien valselijk beschuldigde artsen van het beruchte „dokterskomplot" onder het bewind van Stalin. Professor Wowsi, die boven aan de lijst stond van de vijftien gere- habilitcerden, juist een paar weken na de dood van Stalin, is deze onderschei ding te beurt gevallen „ter gelegenheid van zjjn 60ste verjaardag en als een huldeblijk voor zijn 30-jarige arbeid en diensten in het belang van de medische wetenschap." Wowsi en de andere vooraanstaande dokters werden in januari 1953 gearres teerd en beschuldigd van verantwoor delijkheid voor de dood van Zhdanov en SSjerbakov, vooraanstaande partij-func tionarissen in Rusland en van het in ge vaar brengen van de levens van ver scheidene maarschalken en generaals Na de dood van Stalin werden z(j uit de hechtenis ontslagen en weer in ere hersteld. (u-p-> Vrijdagmiddag zijn op de onbewaakte overweg in de Klokkendijk te Rijssen twee op een scooter gezten personen door een uit de richting Wierden ko mende trein gegrepen en onmiddellijk gedood. De scooter werd bestuurd door de 34-jarige heer Nijmeljer uit Rotterdam. Zijn 71-jarige vader, de heer Nijmeijer Uit Nijverdal, zat achterop. Een Duits echtpaar uit Wilhelms- hafen, dat op vakantiereis in Neder land was, is vrijdagavond te Enschede dodelijk verongelukte. De 34-jarige A. G. Ullrich en zijn 32-jarige vrouw werden, toen ze met hun motor met zijspan het gevaarlijke kruispunt Laa- ressingcl-Oldenzaalse straat wilden oversteken, gegrepen door een van rechts komende personenauto het echt paar werd zo zwaar gewond, dat het bij aankomst in het r.-k. ziekenhuis te Enschede bleek te zijn overleden. Vrijdagochtend is op de onbewaakte Overweg tussen Winterswijk en Lichten voorde een bestelauto aangereden door de trein die van Winsterswjjk onder- Weg was naar Apeldoorn. De bestuur der van de bestelauto werd gedood. Vrijdagmiddag is de op een brom fiets gezeten 63-jarige heer Rademaker te Rotterdam door een tramwagen van Ujn 9 meegesleurd en gedood. R. was «eer doof en moet de signalen van de ■•mbestuurder niet hebben gehoord. Kardinaal Wyszynski, de primaat van Polen, heeft de katholieke geestelijken in Polen gewaarschuwd, dat zij zich aan kanonieke sancties blootstellen als zij zich inlaten met de Poolse katho lieke organisatie die met de commu nisten samenwerkt, de ,,Pax"-bewe- ging. De Poolse perscensor heeft deze waarschuwing echter opgehouden. Zo als bekend is het genoemde verbod reeds donderdag in het Vaticaan ge publiceerd, aldus heeft een katholiek afgevaardigde in het parlement ver klaard. De kardinaal verbiedt alle geestelijken onder meer artikelen voor publikaties van de „Pax" te schrij ven. In mei j.l. wees hij alle verantwoor delijkheid af voor redevoeringen en preken van hemzelf die in de bladen van de „Pax" gepubli ceerd worden. Nog voor de kardi naal eind 1956 uit ballingschap werd vrijgelaten, drongen de Poolse geeste lijken er bij de gelovigen op aan de bladen van de „Pax" te boycotten en het was bekend, dat de zogenoemde patriottische geestelijken gevaar liepen geëxcommuniceerd te worden. Sedertdien is er een soort overeen komst voor coëxistentie gesloten tus sen de staat en de katholieke kerk in Polen. De Pax-organisatie, waar de kardinaal niets van weten wil, staat geheel los van Gomulka en diens aan hang. Uit hoge kerkelijke bron is gis teren vernomen, dat men uit de waar schuwing van de kardinaal tegen de „Pax" niet dient op te maken, dat er een verwijdering tussen kardinaal Wyszynski en Gomulka is ontstaan. Een katholiek afgevaardigde in het Poolse parlement heeft er gisteren over geklaagd dat de katholieken in Polen nog geen volledige vrijheid ge nieten. De afgevaardigde prof. Makar czyk, zei, dat de censuur de bekend making van kardinaal Wyszynski heeft opgehouden, zodat het enige katholie ke weekblad in Polen, de „Tygodnik Powszechne", deze week niet zal ver schijnen. Makarczyk betreurde het, dat de Poolse katholieken nog geen eigen dagblad mogen hebben. De „Pax" pu bliceert wel een krant, maar het zou scherts zijn als men dat blad katho liek noemde, zo zei hij. Voorts klaagde deze afgevaardigde erover, dat de clubs van katholieke intellectuelen, die eind vorig jaar zijn opgericht nadat Gomulka weer aan de macht was gekomen, ook nog geen volledige vrijheid hebben. In de scho len wordt, in de praktijk, het geloof nog steeds onjuist behandeld en on danks de beloften hebben de scholen en tehuizen voor meisjes die door non nen worden bestuurd, nog niet hun volledige rechten teruggekregen, aldus Makarczyk. Uit een onopvallend bericht in de dienst van het Hongaarse semi-officiele katholieke persbureau „Magyar Kunr valt af te leiden waar zich een van de vroegere secretarissen van kardinaal Mindszenty, dr. Andras Zakar, bevindt. Dr. Zakar, aldus de mededeling, is op eigen verzoek van zijn functie als ziel zorger in Freiheitsberg, het vroegere Schwabenberg, in de omgeving van Boe dapest, ontslagen en heeft zijn emeri taat aangevraagd. In het voorjaar heb ben berichten gecirculeerd, dat de oud secretaris van de Hongaarse primaat zich wederom in gevangenschap bevond. Dr. Zakar werd 30 november 1948 ge vangen genomen en stond in februari 1949 met kardinaal Mindszenty terecht voor een Hongaars tribunaal, dat hem wegens hoogverraad tot zes laar ker kerstraf veroordeelde. In *954 enige tijd voor het einde vanzijn straftijd her kreeg hij zijn vrijheid en sindsdien had men niets meer van hem verno men. Zoals nu uit de „Magyar Kunr" blijkt, is Zakar weliswaar met gevan gen genomen, doch heeft zijn gezond heid tengevolge van de lange kerker straf zo geleden, dat de betrekkelijk jon ge man Zakar is midden veertig om emeritaat heeft verzocht. Pater Turcsanyi, de secretaris van Kardinaal Mindszenty, bevindt zich, zo als het K.N.P. enige weken geleden meldde, in arrest. Officiële berichten in de Hongaarse pers hebben toen gemeld, dat de secretaris vorig jaar oktober „met een groep van zes gewapende personen" het bureau voor kerkelijke aangelegenheden is binnengedrongen. Uit een ander bericht van de „Magyar Kurir" blijkt, dat mgr. Endrev, de zaak gelastigde voor het diocees Esztergom, vier priesters, die als prominente vrede- priesters bekend stonden, van hun pa rochies in het stadcentrum van Boeda pest, heeft overgeplaatst naar gemeen ten aan de periferie van de stad of naar het platteland. (K.N.P.) De 25-jarige locomotiefmachinist G. Lindelauf uit Vaesrade bij Nuth is in de staatsmijn Emma te Heerlen ge struikeld en door een passerende trein overreden. Hij overleed ter plaatse. De kritiek die de Russische commu nistische partijleider Khroestsjev, don derdag in Praag aan het adres van Joegoslavië heelt geuit en vooral zijn opmerking dat de Joegoslaven „Ame rikaans vlees en tarwe eten" heeft vol gens diplomatieke waarnemers de openbare mening in Belgrado zeer ge schokt. President Tito zou met hoge ambtenaren Khroesjtsjevs rede bestu deren. De dagbladen hebben een zeer beknopt uittreksel van Khroesjtsjevs woorden ten aanzien van Joegoslavië gepubliceerd. Dit schijnt erop te wijzen dat Belgrado de belangrijkheid van het voorval niet wil overdrijven. Overigens zou volgens onbevestigde berichten de Joegoslavische ambassa deur in Praag, Nikezic, reeds de op dracht hebben gekregen Khroesjtsjev aan zjjn verstand te brengen, dat ver klaringen als die van donderdag de betrekkingen van Joegoslavië met de Sovjet-Unie en de zaak van de socia listische wereld slechts kunnen scha den. In sommige kringen in de Joego slavische hoofdstad gelooft men, dat Khroesjtsjev met opzet zijn denigreren de opmerking heeft gemaakt. In deze kringen vermoedt men, dat de Sovjet partijleider maandag te Lwow, op weg naar Tsjechoslowakije, de Joegoslavi sche vice-presidenten Kardelj en Ran kovic heeft ontmoet, die een reis naar de Sovjet-Unie maken. Kardelj en Ran kovic zouden mogelijk eisen hebben ge steld, die Khroesjtsjev geirriteerd heb ben. Men vraagt zich zelfs af, of de bei de vice-presidenten naar "Belgrado te ruggeroepen zullen worden. dr. Gregory Rozman, bisschop die als banneling leeft Mgr. van Ljubljana, in de Amerikaanse staat Cleveland, brengt tot en met woensdag 17 juli een bezoek aan de Slowenen in Limburg. De bisschop zal zondagmorgen een pontificale Hoogmis opdragen in Heer len, waarna hij zal recipiëren. Van daag heeft de bisschop een bezoek ge bracht aan mgr. dr. J. Hanssen, bis schop-coadjutor van Roermond. Argentinië Bijna twee miljoen Ar gentijnse arbeiders hebben in het ge hele land gehoor gegeven aan de sta- kingsoproep van de commissie van Ar gentijnse vakbonden. Talrijke industrie- en zijn door de staking getroffen. Er zijn tot nu toe geen incidenten. »)a.f.p.) Twee bekende Amsterdamse onder- wereldfiguren staan onder ernstige ver denking maandagmorgen in alle vroeg te een gewapende roofoverval te heb ben gepleegd in een benzinestation aan de Utrechtseweg in Amsterdam. De recherche heeft de beide lieden, een 22-jarige koopman die onder zijn kornuiten bekend staat als „Baby Face" en een 37-jarige buffetbediende, in de onderwereld Boefje genoemd, vrijdag in arrest gesteld. Bij de overval 's morgens om vier uur aan de Rijksweg zijn de twee daders gemaskerd, één zelfs met een feestneus op, het benzinestation bin nen gekomen. Terwijl de exploitant en een toevallig benzine kopende bromfietser met een pistool in be dwang werden gehouden, maakten de twee overvallers zich meester van on geveer 9200 gulden. Het geld werd gestolen uit een zware geldkist, de telefoonverbinding doorgesneden. En met achterlating van wat kroos —een der overvallers was in een sloot ge vallen verdwenen ze. Heel nauwkeurig heeft de dactylosco- pische dienst van de politie naar vinger afdrukken gespeurd. De twee overval lers konden niet zo behoedzaam te werk zijn gegaan of er was een halve vinger afdruk achtergebleven op een kast. De halve afdruk moest na onderzoek aan Boefje worden toegeschreven. Recher cheurs hadden overigens ook al ge merkt dat Boefje en Baby Face de laatste dagen flinke bedragen buiten lands geld voor Nederlands inwissel den. In het pompstation was vrij veel buitenlands geld aanwezig op het mo ment van de overval. Vrijdagmorgen is Baby Face op het Rembrandtplein aangehouden. Later op de dag werd zijn vriend Boefje gepakt, die 's morgens bijtijds de benen had kunnen nemen. De politie zoekt naar doorslaggevender bewijzen dan zij nu in handen heeft. Noch het geld, noch de feestneus of een masker is gevonden. Confrontatie met de houder van het benzinepompstation leverde geen bruik bare aanwijzingen op. Vandaag heeft Z.H. de Paus een encycliek het licht doen zien in ver band met het eeuwfeest der ver schijningen van Maria aan de H. Bernadette Soubirous te Lourdes, dat volgend jaar gevierd zal worden. (KNP) Het negeren van de rode knipperlichten van een half automatische overwegbe veiliging op de spoorlijn Uithoorn Nieuwersluis bij Mijdrecht werd^goor de bestuurder van deze wagetireen dure aangelegenheid: zijn auto werd gegrepen en ongeveer dertig meter voortgesleurd over de spoorbaan. De twee inzittenden kwamen er nog vrij goed af: van de wagen bleef niet meer over dan een glanzend wrak. Volgens United Press is de Engelse regering bereid Cyprus „politieke on afhankelijkheid" te verlenen, op voor waarde dat het zich niet bjj Grieken land aansluit, zo is van gezaghebbende zijde in Londen vernomen. De afgelo pen dagen heeft het Engelse kabinet zich over de kwestie Cyprus beraden, doch een definitieve beslissing is nog niet genomen en de besprekingen met de gouverneur van het eiland, Sir John Harding, zullen de volgende week wor den voortgezet. Engeland zou voor zijn nieuwe Cy- prus-politiek steun hebben gezocht bij de Verenigde Staten. Het Lagerhuis be gint maandag het debat over de toe komst van het eiland. Het bezoek van B. en K. aan Praag is keurig geregisseerd. Overal staan duizen den mensen langs de weg als de Sovjet-heren voorbij komen en af en toe is er het bloemetje om alles nog fleuriger te maken. Prins Karim, de oudste kleinzoon van wijlen de Aga Khan, is aangewezen als de opvolger van de Aga Khan. Hij zal de 49ste Imam van de Ismaïlische Mo hammedaanse sekte zijn. Prins Karim is de 20-jarige zoon van Prins Ali Khan uit diens eerste huwelijk met de Engel se Lady Joan Varde-BuIlerDe nieuwe Aga Khan is als Mohammedaan opge voed, maar bracht het grootste gedeel te van zijn jonge leven door in Europa en de Verenigde Staten. Hy studeert aan de universiteit van Harvard, maar het is nog niet bekend of hij ernaar zal terug keren om zijn studie te voltooien. Prins Karim zal de vierde zijn, die de titel Aga Khan zal dragen, welke de Britse regering oorspronkelijk verleend heeft. Prins Ali Khan zei tot een corres pondent van Reuter: „Ik ben erg ver heugd a vind mijn vaders keuze een gelukkige voor de toekomst van het Is maïlische volk". In zijn laatste wil heeft wijlen de Aga Khan onder meer verklaard: „Met het oog op de in de laatste jaren volkomen veranderde toestanden in de wereld door onder meer de ontdekking van de kernwetenschappen, ben ik ervan over tuigd dat het in het belang van de Is- maïli-gemeenschap is dat een jonge man mij zal opvolgen die modern is opge voed, midden in de nieuwe tijd staat en een nieuwe kijk op het leven heeft". Bij de K.L.M. is een aanvraag binnen gekomen voor het vervoeren van de stoffelijke resten van de Aga Khan van Zwitserland naar Egypte. De K.L.M. heeft de aanvraag in overweging ge. >- men. De secretaresse van wijlen de Aga Khan heeft verklaard dat het stoffelijk overschot in ieder geval niet „eerder dan volgende week vrijdag" naar Egyp te zal worden gebracht. De moeder van de vierde Aga Khan was, vóór haar huwelijk met Ali Khan, gescheiden van een lid van de bekende Engelse bierbrouwersfamilie Guinness. Bij haar huwelijk met Ali Khan, dat op 13 mei 1936 werd voltrokken, nam zij de Mohammedaanse naam Tajudaulah aan. Uit het huwelijk zijn twee zoons ge boren: Karim Aga, die thans is aange wezen tot vierde Aga Khan, en Amin Mohammed. De beide jongens hebben aanvankelijk in Zwitserland een Moham medaanse opvoeding gehad. Later ont wikkelde prins Karim zich tot een be kende figuur aan de Rivièra. Hij staat daar in het bijzonder bekend als liefheb ber van de zeilsport. Zijn vakanties bracht hij beurtelings door bij zijn moe der in Londen en bij zijn vader op diens villa aan de Rivièra. Hij heeft veel ge reisd, dikwijls in opdracht en in gezel schap van zijn overleden grootvader. In 1954 brachten hij en prins Amin een bezoek aan de Ismaïlische gemeen schappen in Kenya, Oeganda, Tanga nyika en Zanzibar. (Reuter, U.P.) Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOL$TR. 48 A'DAM TEL 717162 (Van een bijzondere medewerker) De regeringsnota over de beperking van de bestedingen is na een de bat, dat meerdere dagen duurde, in februari j.l. voor kennisgeving aan genomen. Dat betekende dat de Kamer weliswaar overtuigd van de noodzaak, dat over de gehele linie in Nederland de bestedingen moesten worden be perkt, de concrete voorstellen van de regering verder waakzaam afwachtte. Dank zij het debat wist enerzijds de Ka mer in welke richting door de verschil lende ministers werd gedacht en wist de regering met welke wensen van de Kamer zij had rekening te houden. Nu voorlopig over deze zaak in de Tweede Kamer het laatste woord is ge zegd en nu het vervolgens wel zo goed als zeker is, dat ook de Eerste Kamer de uitwerking van het regeringswerk plan zal aanvaarden, moge de opmer king worden gemaakt, dat er in het ge heel van de behandeling van deze zaak iets, misschien zelfs veel, onbevredi gends is gebleven. Hierbij bedoelen we natuurlijk niet het feit van de bestedingsbeper king op zich. Zoiets is vanzelfsprekend niet leuk. Maar we hebben van het begin af het onprettige gevoel gehad, dat zowel de regering als de volksvertegenwoordiging en, in het sociale vlak ook de vrije maatschappelijke organisaties, hebben moeten werken met gegevens, waarvan men niet weet of ze nu inderdaad de situatie juist weergeven. Wie b.v. de be kende brief van minister Suurhoff aan de Tweede Kamer over de positie van de grote gezinnen nog eens herleest en daarnaast de Memorie van Antwoord legt van staatssecretaris Van Rhijn op de aanpassingswetjes sociale verzeke ringswetten, kan heel duidelijk consta teren dat ook van regeringszijde met gegevens wordt gewerkt aan welker juistheid terecht mag worden getwij feld. De positie van de grote gezinnen is niet duidelijk. Nog steeds baseert zich de regering op de cijfers van het bud getonderzoek 1951. Maar sindsdien is er nogal iets veranderd. Bovendien was 1951 het jaar van het Korea-conflict en daarmee van het zogenaamde con sumptie-offer. Willen in de nabije toe komst beter verantwoorde besluiten worden genomen, dan zal het nood zakelijk zijn dat een nieuw budget onderzoek de situati duidelijk aftekent. De laatste zitting van de Tweede Ka mer voor het zomerreces, moest in al lerijl de aanpassingswetten kinderbij slagverzekering, ongevallenwetten en invaliditeitswet erdoor jagen. Daardoor was er weinig animo om op verschillen de, beslist onprettig aandoende opmer kingen vgn staatssecretaris Van Rhijn in zijn Memorie van Antwoord, in te gaan. Maar tot en met zijn eigen partij genoten tonen zich onvoldaan. W hebben er al eens eerder de aan dacht op gevestigd, dat het depar tement van Sociale Zaken vooral het laatste jaar een paar leiders kent, de heren Suurhoff en Van Rhijn, die te genover de Kamer een houding aanne men welke met het woord onheus wel zeer zacht is gekarakteriseerd. Het zijn vooral deze beide bewindslieden, die het eerst klaar staan met het zeker op dit ogenblik nog gevreesde woord „onaan vaardbaar". Nu kan men wel zeggen, dat zulk een uitspraak voor verantwoor delijkheid is van het hele kabinet, het is toch wel merkwaardig dat het voor namelijk en nogal snel wordt gehan teerd door de bewindslieden van Socia le Zaken en dan dikwijls nog op pun ten die 's rijks financiën heus niet ern stig zouden schaden. Zuinigheid is gebiedende noodzaak. Maar een zuinigheid waarvan de eco nomisch minst draagkrachtigen het eerste en ergste slachtoffer worden, lijkt ons een vorm van sociaal zelfbe drog. Met name denken we terug aan het verzoek van de katholieke afgevaar digde Van der Ploeg om voor de mensen die onder de arbeidsvoorwaarden van de gemeentelijke sociale werkvc >rzie- ningsregeling werkzaam zijn en uitge sproken tot de „minimumlijders" beho ren, iets extra's te doen. welk verzoek abrupt werd afgewezen. De motie Roe mers om de prijzen voor de schoolmelk- voorziening niet te verhogen, door mid del van extra subsidie, werd weliswaar niet onaanvaardbaar verklaard, maar de minister deelt zonder meer mee, dat het niet kan. Het is afgewimpeld met een verwijzing naar de gemeenten, als of dit enig verschil zou maken. De ge meenten hebben evenzeer hun bezuini gingsconsignes. Al met al mogen zowel onze sociale organisaties als de K.V.P. het zomer reces onder andere wel gebruiken om de komende nieuwe begrotingsbehande ling, vooral op het stuk van de sociale politiek, zeer ernstig voor te bereiden. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dulles, zal op 27 juli naar Ottawa vliegen voor besprekingen met de nieuwe Canadese premier, Die- Eenbaker. Het zullen informele bespre kingen zijn, voornamelijk over kwes ties van de Amerikaans-Canadese bui tenlandse politiek. (Van onze weerkundige medewerker) Boven Schotland ligt de kern van een depressie, die vrijdag ook in ons land op tal van plaatsen regen en onweers buien bracht. Op het vliegveld Eelde bij Groningen viel 31 mm regen. De aan gevoerde lucht uit het zuidwesten stond echter toch nog middagtemperaturen van omstreeks 20 gr. C. toe. Genoemde depressie neemt geleidelijk af, zodat in geheel West-Europa de luchtdruk lang zaam weer gaat stijgen. Bij de Azoren treffen wij een hogedruk gebied aan waarvan zich een uitloper via de Golf van Biscaye naar Frankrijk uitbreidt. Dit alles zal een langzaam herstel van het zonnige en mooie zomerweer tot ge volg hebben. Warm zal het dit week einde nog niet worden, maar toch zul len de middagtemperaturen weer bo- van de 20 gr. C. komen terwijl de kans op buien ook in het binnenland kleiner wordt. Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Opklaringen, maar plaatselijk ook enkele buien. Matige, aanvankelijk nu en dan krachtige zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tem peratuur. Zondag: Zon: 4.38-20.57. Maan: 21.39-7.32. Maandag: Zon: 4.39-20.56. Maan: 22.00-8.37. Langdurige perioden van zonneschijn en slechts nog op enkele plaatsen een buitje. Matige wind uit zuidwestelijke richting. Temperatuur overdag om streeks 20 gr. C. Zondag mogelijk iets hoger. Zeewater: bijna 18 gr. C. Vooruitzichten: Tijdens het weekein de gaat de luchtdruk in een groot deel van West-Europa langzaam stijgen waar door er een geleidelijke verbetering in treedt met zonnig strandweer. Max. neersL Station Weer temp. afgei. vor. dag 24 uur Stockholm regen 22 0.1 Oslo regenbui 22 2 Kopenhagen motregen Londen half bew. 21 9 Amsterdam half bew. 23 1 Luxemburg zw. bew. 21 3 Parijs zw. bew. 25 11 Nice half bew. 26 0 Berlijn zw. bew. 24 0 Frankfort zw. bew. 26 1 München geh. bew. 23 0 Züricb zw. bew. 26 4 Genève onbewolkt 25 0.3 Locarno onbewolkt 28 0 Wenen half bew. 19 0 Innsbruck licht bew. 25 0 Rome onbewolkt 28 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM m m mm rnmm*. m m Mwmm ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- SE3s:i N F WF HAAR FNTCfHF PR RANT :iniLUÏÏL nAATILLmOwIL UUUIIMIl I uur s avonds tel. Z1544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1