Versterkt Moskou de bezetting van Oost-Europa ma tk Ir Ife II Weer hevige bosbrand in Beverwijk i Khroesjtsjev stelt Hongarije aan Tsjechen ten voorbeeld DODEN en gewonden bij ongelukken op de weg Drie brandweren in actie 1500 meter slang uitgelegd Twee boerderijen tengevolge van hooibroei tot de grond toe afgebrand Geleidelijke verhoging van de huren bij algemene maat regel van bestuur Brochure over complex van huurwetten in voorbereiding Centrale door nationalisten opgebla zen Drie personen Koel weer Labiele toestand ontstaan Utrechts student in de Pyreneeën vermist Prins Karim ontvangt volgelingen Twee bejaarden in ziekenhuis Virus tegen Aziatische griep MINISTER WITTE STELT VOOR in zee verdronken Aga Khan wordt in Assoean begraven MORRIS liet 9 In Algerije Moedige reddings pogingen Ontijdig einde van pas begonnen vakantie Het weer in Europa Aan zee MAANDAG 15 JULI 1957 81ste JAARGANG No. 29656 Het probleem van de hulp 1 Gouverneur van Ned. Nieuw-Guinea terug Motoroveralls - Valhelmen wee r Westelijke wind BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severia NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Volgens berichten, die in Wenen zijn Ontvangen, doet in Boedapest het ge zucht de ronde, dat de Russische troe pen in Hongarfje de laatste dagen krachtig zijn versterkt en dat ook een heden van het Rode Leger naar Tsje- ehoslowakije zijn overgebracht. Bewo ners van het gebied van Komaron (Hon garije) zouden hebben gezien, dat Rus sische tanks de bruggen zijn gepas seerd, die daar de grens met Tsje- ehoslowakije vormen. De „Sunday Ti pjes" meldde gisteren, dat de verbin dingen tussen Hongarije en Roemenië ?ijn beperkt. Het blad meent, dat de Jongste veranderingen in de leiding van de Sovjet-Unie een toestand hebben ge schapen, waarin de Russische leiders de mogelijkheid van opstandige bewe gingen in de satellietlanden onder ogen zien. De regering-Kadar in Hongarije heeft bepaald, dat de nabestaanden van Personen, die vorig jaar oktober en november bij het plegen van „contra revolutionaire handelingen" zijn ge sneuveld, niet in aanmerking komen °°r pensioen. Ditzelfde geldt voor de "Sbestaanden van diegenen, die wegens het plegen van „contra-revolutionaire handelingen" zijn terechtgesteld. Zij, die bij „contra-revolutionair optreden" zijn gewond, krijgen geen invaliditeits- uitkering. Zaterdag is in Boedapest het proces begonnen tegen een groep verzetslie- Een vrachtauto is zaterdag te 't Zand Jn botsing gekomen met een motor. De bestuurder en de duopassagier werden daardoor op het wegdek geslingerd. De eerste, de heer H. Westraten uit Kolhorn was op slag dood. De duo- Passagier, de heer J. Kaper, is met een gebroken arm en andere verwon dingen naar een ziekenhuis in Alkmaar overgebracht. Zaterdagavond is te Wanneperveen de 22-jarige zoon van de garagehouder Witboers uit Vollenhove met zijn motor over de kop geslagen. Met een schedel- basisfractuur en andere wonden is hij naar het Diaconessenhuis te Meppel overgebracht, waar hij zondagmorgen is overleden. Op de Arnhemseweg te Apeldoorn is zaterdagavond de 23-jarige scooterberij der D. N. Wansveen uit Loenen (Ve- luwe) tegen een booip gereden en op slag gedood. De heer W. reed volgens getuigen met een snelheid van onge veer zeventig kilometer door de bocht hjj de Hagenbrug. Toen hij de bocht heeds door was, zwenkte hij plotseling naar rechts. Hij kwam in de berm te recht en reed vervolgens tegen een boom. Zondagmiddag is op de Maastrichtse Weg te 's-Hertogenbosch de 62-jarige J. van der Beuken uit 's-Hertogenbosch hnet zijn bromfiets in botsing gekomen met een auto. Hij werd zo ernstig ge- Wond, dat hij tijdens het vervoer naar het Grootziekengasthuis overleden is. Zaterdagmiddag geschiedde op de rijksweg bij de Vinkeweg in de gemeen te Oegstgeest een aanrijding tussen drie Personenauto's, waarbij een zevental Personen min of meer ernstig werd ge- Wond. De motorrijtuigen werden zeer Zwaar beschadigd. De gewonden werden naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Vijf zijn vandaar per zieken auto naar hun woonplaats vervoerd. Het echtpaar Sikking uit Hilversum moest in het ziekenhuis blijven. De heer Sikking had een verbrijzelde linker el leboog en een gebroken rechterarm en zijn vrouw een hersenschudding en en kele gebroken ribben. den, die nog tot medio januari de str tegen de Russen hebben voortgezet. Tot de groep, die dertien personen telt, behoren ook twee vrouwen. De Russische partijleider Khroesj tsjev, die samen met maarschalk Boel- ganin door Tsjechoslowakjje reist, heeft te Ostrava in Moravië een beroep gedaan op de plaatselijke leiders van «le communistische partij om zich te hoeden voor „de stomme fouten", die in Hongarije zijn begaan door lieden als Rakosi en Gerö en die „een hand vol contra-revolutionairen, gesteund door het kapitalistische buitenland", de gelegenheid gaven een opstand te beginnen. Hp zei, dat de Tsjechoslowaakse par tijleiders in nauw contact met het volk moeten blijven en dat zij de eenheid en de onderlinge vriendschap in het socialistische kamp moeten bewaren. „Zoals een hongerige man van een brood droomt, zo dromen de kapitalis ten van nieuwe opstanden, ook hier in Tsjechoslowakije, maar als zij wakker worden, vinden z;j niets," aldus de partijsecretaris. Khroesjtsjev roerde in Ostrava ook een onderwerp aan, dat de laatste ti.id steeds actueler wordt „in het socialis tische kamp", namelijk het probleem van de hulp, die communistisch China en de satellietlanden in toene^-mde mate van de Sovjet-Unie verlangen. Westelijke waarnemers zijn van oor deel. dat de Russische economie niet in staat is te voldoen aan alle verlan gens, ook al zou het, politiek gespro ken, van het grootste belang zijn, dat die verlangens wèl werden bevredigd. Khroesjtsjev zei tegen de menigte, die te Ostrava in de felle zonneschijn naar hem luisterde (zo fel was de zon. dat Khroesjtsjev tijdens zijn rede zijn hoed op het hoofd hield)„Waarom worden w;j hier zo vriendeliik ontvan gen. Niet omdat wij zo rijk zijn of omdat wij voor ieder van u geschenken meebrengen. Er zijn nu landen, die rijker zijn dan wij. Maar het is juist ons streven in de toekomst de rijkdom van al die andere landen te overtreffen". United Press meldt uit Londen, dat Khroesjtsjev er in gesprekken met de leiders van satellietlanden over ge klaagd zou hebben, dat „China ons droog melkt". In Roemenië is de minister van bui tenlandse zaken, Grigori Preoteasa, vervangen door Georghe Maurer. Preo teasa werd beschouwd als een protégé van Anna Pauker, voormalig Roemeens minister van buitenlandse zaken. Mi- ron Constantinescu, die samen met Iosif Chisinevski een week geleden, toen in Moskou de macht van de groep- Molotov-Malenkov-Kaganovitsj werd gebroken, uit het presidium van de communistische partij was gezet, is nu ook ontheven van ziin regeringsfunc ties. (A.F.P.-Reuter-U.P.) De 23-jarige Utrechtse student in de geologie J. F. Smoor, die met andere studenten van de rijksuniversiteit in de Domstad karteringswerk uitvoert in Spaanse Pyreneeën, is sedert het begin van deze maand vermist. De Spaanse politie heeft de Utrechtse hoogleraar in de geologie, prof. M. G. Rutten, die vrijdag in Torla (in de provincie Hes- ca) aankwam om zijn studenten te be zoeken, van de vermissing op de hoogte gebracht. Deze heeft via de universi teit de familie van de student in 's Her togenbosch ingelicht. De karteringswerkzaamheden worden uitgevoerd in opdracht van de Spaanse regering. De student is thans twaalf dagen vermist. Het gebied waar ge werkt wordt is zeer afgelegen en be hoort tot militair terrein, op korte af stand van de Spaans-Franse grens. De oud-gouverneur van New York, Thomas Dewey, die momenteel een vakantie trip door Europa maakt, is zaterdagmiddag uit Parijs op Schiphol aangekomen voor een tweedaags bezoek aan ons land. De heer en mevrouw Dewey (rechts) werden op het vliegveld verwelkomd door (v. I. n. r.) de Amerikaanse ambas sadeur Philip Young, de Amerikaanse consul in Nederland Robert Chalker en mevrouw Young. Voor de tweede maal in korte tijd is zondag een grote oppervlakte bos door brand verwoest en hebben drie brandweren ruim vier uren nodig gehad om geassisteerd door burgers, padvinders en militairen de brand te blussen. Omstreeks kwart over vier loeiden sirenes van de Hoogovens ten teken van brand. Er was bericht van een brand aan de Bosweg binnen gekomen iets oostelijker dan de vorige keer, maar nu aan de rechter kant van de weg. Op hetzelfde moment gaf de Beverwijkse brandweer het sein van bosbrand, want toevallig passeerde de politiewagen de Bosweg en per mobilofoon werd het doorgegeven. Van alle kanten kwam het brandweer materiaal aanrollen, maar ook nu stond men weer voor de moeilijkheid van geen water, want de brand was begonnen ongeveer honderd meter van de weg achter een heuveltje. Vermoedelijk door hooibroei is zon dagmiddag brand ontstaan in de kapi tale boerderij te Schuinesloot bij Hoo- geveen, bewoond door de rundveefok ker en selectie-aardappelteler D. J. te Rietstap. De boer deed een middag slaapje, terwijl de andere gezinsleden naar de kerk waren. Toen het vuur ontdekt werd, was er al geen redden Jn een fabriek in de Amerikaanse stad Indianapolis wordt aan de lopende band Vaccine gefabriceerd, dat wordt gebruikt tegen de „Aziatische griep". Het virus, nat voor de bestrijding nodig is, wordt gekweekt in embryonale kuikens, waar voor miljoenen eieren worden gebruikt. Op de foto ziet men het machinaal inenten van de eieren. meer aan. Met moeite werden nog en kele meubels en enige kleren naar bui ten gebracht. Een zware tractor, andere kostbare landbouwmachines, de hooioogst en de gehele inboedel gingen verloren. De eigenaar is verzekerd. Vijf personen werden dakloos. Het vee liep in de wei de en is gespaard gebleven. Van de boerderij bleef een puinhoop over. Zondagmorgen is de boerderij van de familie Linthorst in de Beemte onder Apeldoorn eveneens vermoedelijk door hooibroei, met de gehele inboedel af gebrand. Naast de eigenaar, zijn echt genote en vijf kinderen, werd de boer derij bewoond door de ouders en een broer van de heer L. Op het moment, dat de brand uitbrak, bevonden zich al leen de ouders van wie de man 79 en de vrouw 75 jaar oud is, in de boerderij. De andere bewoners waren naar Ie kerk. De beide oudjes konden zich slechts met moeite in veiligheid stel len. Zij liepen daarbij brandwonden op en moesten in het St. Liduinaziekenhuis ter observatie worden opgenomen. Zondagmorgen is te Monnikendam een naast het raadhuis gelegen woon huis geheel in vlammen opgegaan. De oorzaak van de brand is vermoedelijk gelegen in het spelen met vuur door kinderen. Ten noorden van de rijksweg Breda- Roozendaal bij het Bosschenhoofd zijn zondagmiddag 30 tot 35 ha. vliegden nen een prooi der vlammen geworden. De oorzaak is waarschijnlijk een weg geworpen sigarettenpeukje. In het duin terrein tussen Beverwijk en Wijk aan Zee behorende tot het landgoed Wes terhout, is waarschijnlijk door dezelfde oorzaak, 3 ha. struikgewas en helmaan- plant verloren gegaan. De blussing van beide branden heeft vele uren in be slag genomen. Met razende snelheid trok het vuur aangewakkerd door de krachtige wind in de richting van de Zeeweg. De vuur haard werd steeds breder. Met tak ken. later met schoppen en vuurzwepen werd het vuur bestreden maar men kon het gevaar niet keren Onder lei ding van enige boswachters 'werd de be strijding krachtig ter hand genomen. De Hoogovens stuurden vijf brand weer-wagens met materiaal en man schappen. Men kon enig water uit de tanks geven, maar dit was spoedig op. Deze wagens stonden alten op de Bos weg. De Beverwijkse brandweer kwam aan de Zeestraat, maar kon in het begin niets uitvoeren, want. er lagen hier open brand-kranen. Onderwijl was de vuur haard al op enige honderden meters vanaf de Zeestraat gekomen en hing een dik rookgordijn over de straat. Er werd besloten toch water te geven, te meer daar ook een brandweerauto van de papier-fabriek op het terrein van de brand was gekomen. De Berwijkse motorspuit werd opgesteld voor de woning van de familie Houtwipner. Er werd ongeveer een zes honderd meter verder weer een motorspuit neergezet, die het water verder stuwde. Weer enige honderden meters verder stond de motorspuit van de Papierfabrieken. Van hieruit werd het water door een vooraanjaagsysteem met een druk van 10 atmosfeer het bos in geperst. Maar vanaf deze motor spuit had men nog een drie honderd meter slang nodig om bij de vuurhaard te komen.Hier werd met verdeel stukken gewerkt en kon men met drie stralen water geven In totaal was er ongeveer 1500 meter slang uitgerold. De brand werd nu staande gehouden en teruggedrongen, want ook de brandweer der Hoogovens kon wa ter geven, nu men aangesloten werd op de waterbronnen van de papierfa brieken. Omstreeks negen uur was men de brand meester en kon men inruk ken. Naar de oorzaak heeft de politie gezocht. Vermoed wordt dat hier gerookt is en door onvoorzichtigheid de brand ont staan is. Ruim 50.000 vierkante meter bos is verloren gegaan. Het behoorde tot het landgoed Westerhout, maar was sinds korte tijd in het bezit der Hoogovens. De gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea, dr. J. van Baal, is zon dagavond per vliegtuig van Schiphol naar Hollandia teruggekeerd. Hij heeft vorige week in Den Haag besprekingen gevoerd met de minister van zaken overzee, mr. G. Th. Helders. Een brochure over het complex van de nieuwe huurwetten is in voorberei ding. Zij zal vermoedelijk in de loop van augustus verschijnen. Dit deelt de regering mede in haar memorie van antwoord over deze wetsontwerpen aan de Eerste Kamer. Zij hoopt hiermede de mogelijkheid van speculatie op on wetendheid bij de huurders tot een mi nimum te beperken. Minister Witte meent, dat het denk beeld van geleidelijke huurverhoging stellig aantrekkelijke kanten heeft. Hij wijst het in beginsel zeker niet af. Hij meent echter dat het niet doenlijk is vooraf de tijdstippen waarop nieuwe ver hogingen zullen ingaan bij de wet vast te stellen. Wel uitvoerbaar acht hij een systeem waarbij het aan de Kroon wordt overgelaten uiteraard onder zekere wettelijke waarborgen om bij algemene maatregel van bestuur het tijdstip en de grootte van verdere huur verhogingen te bepalen. Op deze wijze zou en wel terstond elke gunstige gelegenheid tot huurverhoging kunnen worden aangegrepen. Dit stelsel lijkt zo aantrekkelijk dat de minister opdracht heeft gegeven tot nadere uitwerking hiervan. De mi nister meent dat een voordeel van een dergelijke regeling ligt in de moge lijkheid van coördinatie tussen huur verhogingen en „bij uitstek geschikte gelegenheden" daartoe, te weten bp algemene loonronden. Vooral immers, aldus de minister, omdat voor huurverhoging wets wijziging nodig is, was het in het ver leden moeilijk, zo niet onmogelijk, huur verhogingen te doen samenvallen of na genoeg te doen samenvallen met loons verhogingen. Deze toch kregen veelal op korter termijn hun beslag. De verhoging met vijfentwintig pro cent, zo merkt de minister verder o.m. op, is slechts een stap op de weg naar herstel van het evenwicht tussen de huurprijzen van vooroorlogse en nieu we woningen. Het cijfer 25 is niet de uitkomst van een berekening. Er moet nu eenmaal een flinke kloof worden overbrugd. De eerste stap mag derhal ve niet te klein zijn. De huurprijzen van nieuwe woningen zijr. mede afhankelijk van de stichtings- kosten. Zouden daarin zwarte, ionen zijn verwerkt en zouden deze niet be taald zijn uit de normale risico- en winstopslagen van de aannemer, dan zal de huurprijs daarvan inderdaad in vloed ondergaan. Dit betekent intussen niet dat ook de huren van de oude wo ningen hiervan Invloed zullen ondervin den. Het is namelijk niet de bedoeling Algerijnse nationalisten hebben van nacht in Laghouat, 330 km ten zuiden van de stad Algiers, een elektrische centrale, die een waarde vertegenwoor digt van 450 miljoen francs, in de lucht laten vliegen. Het is de ernstigste sa botagedaad sinds de rebellen hun acties hebben ingezet, nu 31 maanden geleden. De centrale is volgens voorlopige be richten geheel vernield. Ook een aan grenzende Arabische woonwijk heeft zware schade opgelopen. Hier zijn ver moedelijk vijf doden gevallen. Op het terrein van de centrale heeft men nog vier lijken aangetroffen, o.a. dat van een Mohammedaanse opzichter, van wie men gelooft, dat hij de plegers van de aanslag langs de militaire wacht posten heeft geloodst. Bp elk der vijf hoofdgeneratoren had den de nationalisten een vat benzine ge plaatst. Zij waren juist bezig die vaten met een bijl open te hakken, toen een van de wachtposten hen snapte en het vuur op hen opende. De benzinedamp, die zich in de warme ruimte had ge vormd, ontbrandde en veroorzaakte een ontploffing, die de gehele stad deed op schrikken. Andere opstandelingen openden toen, bp wijze van afleidings manoeuvre het vuur in een ander deel van de stad. deze huren op te trekken tot aan het kostprijshuurpeil van de nieuwe wonin gen. In verband met de blokkering wordt in de memorie van antwoord gezegd, dat de regering het niet nodig vond een variabele rentevergoeding in te voeren, gezien de korte duur van de blokkering. De administratieve kosten voor de blok kering zullen 600.000,- per jaar bedra gen. Aanvankelijk waren de kosten voor administratie geraamd op 300.000,- per jaar. Door de bij de behandeling: in de Tweede Kamer aangebrachte wijzigin gen in het wetsontwerp moest dit be drag worden verhoogd tot 600.000. Zondagmiddag hebben twee broer tjes, de een negen jaar en de ander twaalf jaar oud. zich in de buurt van het Zuiderhavenhoofd te Scheveningen waarschijnlijk te ver in zee gewaagd. Zij werden althans door de stroom mee gezogen. De oudste van hen kon met moeite door de 23-jarige boekbinder B. Post- ma uit Den Haag worden gered. Hij zag de jongen in nood verkeren, zwom naar hem toe en slaagde er in hem uit het water te halen. Zpn negenjarig broertje wordt vermist. Het geredde kind had zoveel water binnengekregen, dat het ter observatie in het ziekenhuis Zuidwal moest wor den opgenomen. Ook de oververmoeide redder, die een schaafwond aan zpn lin ker scheenbeen had opgelopen, is mee naar het ziekenhuis gegaan. Zaterdagmiddag is de 22-jarige J. Kreugel uit Terhepden (gem. Monster) bp het baden in zee verdronken. Zijn broer, die mef hem aan het baden was, kon door de zeer krachtige onderstroom die in het water stond maar ternauwer nood het strand bereiken. Toen bleek dat de 22-jarige jonge man in nood verkeerde begaf mej. Olst- hoorn uit Monster, lid van de reddings- birgade, zich onmiddellijk in zee. Met zeer veel moeite en nadat enige pogin gen om de drenkeling nan de kant te brengen waren mislukt, slaagde zij er in de jongeman op het droge te brengen. Hp was bewusteloos. Men heeft nog ge ruime tijd kunstmatige ademhaling op hem toegepast, doch dit heeft niet meer mogen baten. Zondagmorgen is de 21-jarige Duitser E. B. in Zandvoort verdronken. Hp was de zwemkunst niet meester en verdronk voor de ogen van twee kennissen, die hem niet meer konden helpen. De opvolger van wijlen Aga Khan prins Karim Khan, die zaterdagochtend op de villa van zijn overleden grootva der te Genève een aantal volgelingen heeft ontvangen. De prins, die was geze ten op een met zijde overtrokken stoel, weigerC tijdens zijn eerste openbare optreden vraoen te beantwoorden en wilde alleen verklaren, dat zijn reli gieuze plichten onmiddellijk waren be gonnen. Het gebalsemde lijk van de derde Aga Khan, die vorige week donderdag te Versoix in Zwitserland is gestorven, zal donderdag a.s. per vliegtuig wor den overgebracht naar het familie-goed te Assoean in Opper-Egypte, waar het nog diezelfde avond ter aarde zal wor den besteld. De kleinzoon van de Aga Khan, prins Karim Khan, die tot zpn opvolger is aangewezen, heeft zaterdag in de villa „Barakat" te Versoix per soonlijk voorlezing gedaan aan vijftig leiders van de Mohammedaanse secte der Ismaïlieten van het testament van zijn grootvader, waarin hij tot geeste lijk leider, Imam, van de secte wordt aangewezen. De opperste raad van de Ismaïliti- sche Mohammedanen in Pakistan zal de vierde Aga Khan verzoeken zijn plechtige installatie te Karatsji te doen geschieden. Volgens het Perzische blad „Kethan" overweegt de Perzische regering suc cessierechten te heffen van de nalaten schap van de derde Aga Khan, op grond van het feit dat hij bij zijn overlijden in het bezit was van een geldig Per zisch paspoort. De regering zou hopen op die manier het begrotingstekort te kunnen verminderen. Mevrouw Germaine Vuillier, die is belast met de leiding van de renstal van de oudste zoon van de overleden Aga Khan, prins Aly, heeft zaterdag te Genève verklaard, dat prins Karim tot Imam van de Ismaïlieten is geko zen, omdat de Aga Khan van oordeel was, dat prins Aly nooit tegelijk voor zpn renstal zou kunnen zorgen en te vens zijn plichten als Imam vervullen. (A.F.P.-Reuter-U.P.) Langs rijksweg 24 tussen Ede en Arnhem is zondagmorgen een vrij wel geheel vernielde personenauto ge vonden waarbij niemand .werd aange troffen. De wagen, waarin verscheide ne koffers, kledingstukken, fototoestel len enz. lagen, bleek toe te behoren aan de (amilie K. uit Den Haag, die zaterdagmiddag aan een vakantiereis naar Zwitserland was begonnen. Des avonds had men de auto, waarin de vakantieuitrusting was opgeslagen, in Nijmegen, waar de eerste nacht werd doorgebracht langs de straat gepar keerd. Een dief heeft zich er toen meester ^an gemaakt, doch hij moet met zo'n hogj snelheid gereden heb ben, dat hp bij Ede uit de bocht vloog. De auto ploegde ongeveer 150 meter door de berm, over betonnen paaltjes en boompjes en kwam ten slotte als wrak tegen een stevige boom tot stilstand. Voor de familie K. betekende het een voorlopig einde van een net be gonnen vakantie. Advertentie Het K.N.M.1. te De Bilt meldt: Gedurende het weekeinde werd de weer- situatie in onze omgeving bepaald door een depressie, die vrijwel stationair bij de oost kust van Schotland lag. Vanmorgen be reikte een randstoring van de genoemde depressie ons land waardoor de bewolking en de buiigheid toenamen. De wind werd meer westelijk en de temperaturen waren wat lager dan de voorafgaande dagen. Op de Oceaan bevindt zich ten noorden van de Azoren een groot hogedrukgebied dat weinig van plaats verandert en waarom heen enkele zwakke storingen naar West- Europa bewegen. In verband hiermede zal het weer een koel en enigszins onbesten dig karakter behouden. Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele buien. Zwakke tot ma tige westelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. Zon: 4.41—20'.55 Maan: 22.19—9-41 Nog enkele buien, maar morgen ook verspreide opklaringen. Matige, tijde lijk vrij krachtige wind uit westelijke richting. Temperatuur overdag 17 A 18 gr. C. Vooruitzichten: het koele en wis selvallige weer zal voortduren, waarbij aanvankelijk nog enkele buien zijn te verwachten. Ten noordwesten van Schotland nadert een storingsfront, dat tegen woensdag van betekenis voor ons land wordt. Max. neersL Station Weer temp. afgel. vor. dag 24 uur Stockholm lichte regen 24 0.1 OsJo regen 23 7 Kopenhagen regen 22 5 Londen zw. bew. 19 9 Amsterdam regenbui 20 2 Luxemburg zw. bew. 20 0.5 Par 11® regen 22 0.2 Nice zw. bew. 30 0 Berlijn geh. bew. 23 5 Frankfort zw. bew. 24 7 München regenbui 20 0.8 Zflrtcb zw. bew. 19 5 Genève zw bew. 23 1 Locarno zw. bew. 25 9 Wenen half bew. 27 2 Innsbruck regen 39 15 Home onbewolkt 32 8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1