■ru-fl PR1SMA ALPHENAAR RUIMT OP! OPRUIMING STOFFEN COUPONS Vlees hoort erbij Moeder Scholastica viert haar diamanten ldoosterfeest Vestigingsbeleid in detail handel en ambacht Radio en TV ALBERT HEIJN isme Druk bezochte receptie met bezoek van mgr. J. P. Huibers en mgr. M. A. Jansen Rapport Centrum voor Staatkundige Vorming Nikita wil ruimer Ontwapenings forum ^uperMarb FEEST IN ALVERNA TE AERDENHOUT Clarastichting in Zandvoort verpleeg huis voor geestelijk gestoorde bejaarden PRISMA-HORLOGES drastisch verlaagde prijzen gedurende slechts 8 dagen tot SO°/o korting Heemsteedse Pinquins nog steeds ongeslagen Vanavond SCBEEPVAARTBERICHTEN dees dees OLLENHAUER EN DE NATO Griekenland bindt kwestie-Cyprus aan Morgen gauw klaar dan BIEFSTUK TARTAAR! MAANDAG 15 JULI 1957 PAGINA 6 ^7?^ service-master 2 Hummeltjes Honk geopend Pieter Langendijk- herdenking had tekort van 5.500. RENAULT FREGATE Garage „DEN HOUT" Aanrijdingen in Zandvoort Het was te koud om te dansen natuurlijk bjj HERMAN MULDER KAMPERVEST 51 - TEL. 21101 De volledige collectie PRISMA HORLOGES vindt U bij '1 SILVER STOEPKE - Grote Houtstraat 49 „Holland" sterkste r.-k. atletiekvereniging MARKTBERICHTEN vanaf dinsdag 16 juli. MUZIEKHANDEL KRUISWEG 49 HAARLEM TELEFOON 11532 afdeling Uitslagen in de HCB SANTPOORT Weer een Televisietoestel Wessel Ilcken overleden Kindervakantiezorg Courses Alkmaar Courses Duindigt „Subcommissie van de NATO" Uit onze vleeswaren- afdeling Leverworst200 gram 59 48 Veiling verse groenten 19 21 Uit onze afdeling Kruidenierswaren Dekkingspercentage van Indonesië opnieuw gedaald Hoe *c ook zij: Advertentie Waarschuwt US r me SS hoorbaar op elke Chroom T I a3>* tijd die U wenst Edeldoublé f 135.- Moeder Scholastica, provinciaal over ste van de zusters Franciscanessen van Aerdenhout, heeft gisteren onder zeer grote belangstelling haar zestig jarig kloosterjubileum gevierd. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem en mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam kwamen de sympathieke kloosterlinge complimenteren, evenals vele andere geestelijken en leken, on der wie verschillende oud-leerlingen uit de tijd, dat Moeder Scholastica haar krachten nog aan het onderwijs wijdde. In het klooster Alverna te Aerden hout droeg rector H. A. J. Roosen 's morgens een H. Mis op. Diaken was recent B. Verbeem, van de Bisschop pelijke Kweekschool te Beverwijk, oud rector van Alverna, en subdiaken was pastoor J. Rutten van Heiloo, die vroe ger dikwijls bij de zusters in Aerden hout assisteerde. De H. Mis werd door verschillende belangstellenden, onder wie mgr. A. A. W. Diepenbrock, bijge woond. Onder directie van zuster An- toinetta, die tevens aan het orgel bege leidde, zong het zusterkoor, voor de gelegenheid met de andere kloosterlin gen versterkt, de meerstemmige Missa „Merry, pure and beautiful" van frater Justus van de Boom. Rector Roosen hield een hoogge stemde feestpredikatie, waarvan het uitgangspunt was de tekst: ,,Hoe lieflijk zijn Uw woontenten, Heer". Buiten staanders zien het intreden in een klooster meestal als een negatieve daad: het afstand doen van huiselijk comfort, huwelijk en andere wereld se" zaken. De kloosterlingen zelf daar entegen zien hun leven louter positief geen leegte maar een volheid in de sfeer van het zijn bij God. Het klooster is een woontent van God, waar de re- Vrijdagmiddag heeft de wethouder van onderwijs te Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, onder grote belangstelling de openbare kleuterschool aan de Bre- derodestraat Hummeltjes Honk geopend. Wethouder Geluk zei in zijn openingstoespraak, dat de gemeente met een bezwaard hart de keus op de ze plaats had laten vallen. Een drukke verkeersweg scheidt de school van het Woongebied van de kleuters. De heer Geluk zegde toe dat voor de toekomst alle maatregelen genomen zullen wor den om de veiligheid van de kleuters te verzekeren. Het schoolgebouw van architect Hei loo is van binnen uit, d.w.z. vanuit het gebruiksdoel ontworpen waardoor een fantasierijk silhouet is ontstaan dat in elk aanzicht een nieuwe verrassing op levert. Het hoge gedeelte wordt be paald door de speelzaal waaronder een overdekte, met rolluiken afschutbare zandbak en bergplaatsen zijn aange bracht. De drie verblijflokalen vormen een paviljoen dat, haaks op de hoge bouwmassa, de speelplaats markeert waartoe elk verblijf afzonderlijk toe gang geeft. De verbinding tussen beide elementen wordt gevormd door een hal met een duidelijk benadrukte entree aan de noordzijde. Het lijkt ons een goede gedachte de speelplaats voor de kleuter centraal te projecteren; de na drukkelijkheid van de entree echter aan wat door de bijzondere situatie van de beschikbare grond in feite de achter kant is geworden, heeft ons bevreemd. Hoezeer van de kleuter uit is ge dacht blijkt o.m. uit de dubbele leunin gen aan de trap waarvan de treden zijn uitgemeten naar de kinderpasjes. In de lokalen zijn bergruimten aangebracht, die de ruimte niet aantasten. De kleur- geving is eenvoudig, maar zeer fris en afgewogen, terwijl er een weldadige af wisseling is betracht in de toegepaste materialen. Het guitig midden op de speelplaats gezeten Teddybeertje, de kop schuin ge richt naar de speelzaal en voor deze ge legenheid gekroond met een kransje bloemen, is een allerbeminnelijkst beeldje van Janneke Ducro, en boven dien artistiek beschouwd van voortref felijke plastische waarde. In groot-ge houden vormen gespannen van volume en met gevoel voor praktische zin ie een gebruiksbeeld ontstaan dat inder daad vrij in de ruimte bestaan kan, omdat het van alle zijden een interes- ïant-beweeglijke, ruimtelijke contour vertoont. Destijds stelde de Haarlemse ge meenteraad 14.000.- beschikbaar voor dat gedeelte van de Pieter Langendijk- herdenking, dat in 1956 gehouden zou worden. De raad werd echter in het vooruitzicht gesteld, dat een eventueel tekort, dat geschat werd op 6.000.-, nog nader zou worden bezien. De Stichting Haarlems Bloei heeft B. en W. medegedeeld, dat het te kort 5.500.. bedraagt, waarin vanwege het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een bijdrage ver wacht wordt van 1.500.-. B en W stellen de raad nu voor Haarlems Bloei met 4000.- te subsidiëren om het te kort te dekken. Zij zeggen in hun toelichting, dat het nadelig saldo der herdenking voorna melijk zijn oorzaak vindt in de in 1956 gehouden tentoonstelling. De grootte van dit nadelig saldo vindt zijn verkla ring vooral in de omstandigheid, dat vrijwel elke begroting voor een ten toonstelling vele onzekere factoren in houdt, hetgeen in dit geval bijzonder gegolden heeft, omdat de toneelexposi tie een onderwerp betrof, waarover op deze schaal in ons land nog nimmer een tentoonstelling was gehouden en waarvan de objecten van de expositie moeilijk tevoren te bepalen waren. Advertentie 12 maanden volle garantie Inclusief arbeids loon. Prijzen vanaf 7.990.Vraag eens nadere Inlichtingen bij WAGENWEG HAARLEM ligieuzen geestelijk met Christus wo nen en verbonden zijn. Na de H. Mis kwamen mgr. en mgr. A. C. Schaaper, vicaris-gene raal van het bisdom Rotterdam, Moe der Scholastica feliciteren. In het bij zonder dankten zij voor de goede zor gen van de Zusters van Alverna voor het tijdelijk klein-seminarie „Stouten- burg" van het bisdom Rotterdam. 's Middags tussen half drie en half vijf was het in Alverna een va et vient van honderden geestelijken en leken, die Moeder Scholastica dankbaar com plimenteerden. Onder anderen waren aanwezig mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, mgr. dr. C. J. Henning, kanunnik van het Kathedraal Kapittel en regent van Hageveld en mgr. A. A. M. Sanders, rector van de St.-Jacobus- stichting te Wassenaar. Namens de artsen van de Mariastichting in Haar- in IJmuiden-oost sprak dokter W. C. van der Laan, die de stuwkracht en de belangstelling van Moeder Scholastica voor de ziekenhuizen memoreerde. Om half vijf was rector Roosen agens bij een plechtig Danklof, waarbij hij werd geassisteerd door pater Van Kleef O.E.S.A. en door de Hageveldse leraar H. L. Nederstigt. De drukte die gisteren in Zandvoort in verband met de motorraces op het circuit geheerst heeft, heeft ook enige verkeersongevallen gelukkig geen ernstige tot gevolg gehad. Op de Zandvoortselaan schrok in de morgen uren een bromfietser van de manipula ties van een voor hem rijdende fiet ser. Hij kwam te vallen. Op de Zand voortselaan ter hoogte van de Bent- veldseweg reed een motorrijder tegen een auto op, die plotseling stopte. De motorrijder kreeg een rechter onder beenbreuk en werd naar een van de Haarlemse ziekenhuizen overgebracht. Ter hoogte van de Kennemerweg re den gisteren op de Zandvoortselaan twee auto's tegen elkaar, omdat de be stuurder van de auto, die de Kenne merweg wilde oprijden, geen voorrang verleende. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Op de Grote Krocht had een aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een bromfietser. De brom fietser kreeg een lichte hersenschud ding en werd in het Marine-hospitaal te Overveen opgenomen. B en W van Haarlem willen het ge bouw van de Clarastichting te Zand voort, gelegen aan de Kostverloren- straat, huren om daarin een verpleeg huis te vestigen voor geestelijk gestoor de bejaarden. In 1950 heeft de gemeen te Haarlem het gebouw van de Clara stichting gehuurd Voor het Sint Elisa beth gasthuis teneinde er een sanato rium in te richten voor de verpleging van t.b.c.- patiënten. Sedert enige tijd wordt het gebouw in Zantvoort niet meer als sanatorium gebruikt wegens het steeds teruglopende aantal patiën ten. De inrichting zal plaats bieden aan zevenendertig patiënten. Er zullen twee isoleerkamers moeten worden inge richt voor acuut geestelijk gestoorden. B en W stellen de gemeenteraad voor 135.000 beschikbaar te stellen voor de inrichting van het verpleeghuis. Het optreden van de Italiaanse dans groep ging zondagavond niet door, daar het op het terras van „Bouwers" te koud was. Advertentie Vooral dank zij haar sterke junioren afdeling heeft „Holland" voor de zesde maal in successie de ploegenwed- strijd voor r.-k. Atletiekverenigingen gewonnen. Deze wedstrijd wordt jaar lijks door de Leidse vereniging „De Bataven" op haar sintelbaan georga niseerd. Het Haarlemse „Holland" behaalde 183 punten, LOA uit Den Haag ver raste met 131 punten. Estafette (Am sterdam) verloor te veel punten op de juniorennummers om verder te komen dan 98 punten. De wedstrijd voor damesverenigingen werd door LOA gewonnen, 139,5 pun ten; 2 DEM 82 p.; 3 S. L. 72,5 p.; 4 Holland 66 p. In de sfeer van „elke plaats hoger is een punt meer" kwamen vele junioren boven hun normale prestaties uit. Zo verraste b.v. Ouderdijk van Estafette met een tijd van 8.9 sec. op de 80 m voor B-jongens (16-17 jarigen). Coenen (ALO) won met een keurige 6.31 m het verspringen voor jongens-A (18-19 jari- geh). Eén centimeter kwam v.d. Linden (Holland) te kort voor de 6 meter bij het verspringen voor jongens-C (14-15- jarigen). Ditzelfde ras-atleetje won de 60 m in 7.4 sec. De langzamerhand „ouwe rot" wor dende Hoogerwerf van Holland verbe terde het clubrecord 110 m horden van 16.5 tot 16 sec. Van de prestaties der dames ver dienen zeker vermelding de verte- sprong van 4.98 m van de 19-jarige Ria Bruyns van DEM en de 5.24 van B. Kuys, eveneens DEM, Beverwijk, die daarmede het verspringen voor A- meisjes won. KATOENNOTERING R'DAM 13 juli. U.S.A. strict middling 1—1/32 Inch staple f 2.771/2 (2.793,i), Mexicaanse strict middling 1—1/32 inch f 2.731/4 (2.751/2) per kg. PLUIM VEEMARKT 's-HERTOGENBOSCH, 14 juli. Aangevoerd 31.800 stuks. Prijzen: kippen (witte) van f 1.651.70, kippen (gekleurd) van f 1.551.60, slachtkuikens van f 1.70-1.80 per kg lev. gew., oude ha nen van f 2.753.75, tamme konijnen van f 3.75—8.75 per stuk. Advertentie In het begin van 1956 heeft het be stuur van het Centrum voor Staatkun dige Vorming een commissie ingesteld met de opdracht enige, naar de me ning van het bestuur belangrijke, ac tuele vragen met betrekking tot het ves tigingsbeleid in detailhandel en am bacht te beantwoorden. Tegen het ein de van oktober bood de commissie haar rapport aan: De commissie is uitgegaan van het be ginsel van vrijheid van beroep en be drijf. Zij verwacht echter in het alge meen in detailhandel en ambacht niet onder alle omstandigheden gunstige re sultaten van een algehele vrijheid van vestiging. De overheid heeft tot taak de mogelijkheid te openen, dat onder bepaalde voorwaarden in detailhandel en ambacht vestigingsregelingen tot stand komen. Bepalend voor deze taak van de overheid zijn de gevolgen, die in concreto van een algehele vrijheid van vestiging kunnen worden verwacht. De overheid heeft niet alleen 'de nood zaak van een vestigingsregeling te be oordelen uit het oogpunt van het alge meen welzijn, doch ook de aard van de Advertentie Drie ongekende attracties: in katoen, kunstzijde en wol 10°/o korting op alle niet in prijs verlaagde artikelen Gr Houtstraat 54-60 Haarlem Tel. 11955 De beslissing in de eerste klasse van de Nederlandse Dames Softbal Bond zal dit seizoen zeer waarschijnlijk ten gun ste vallen van het Heemsteedse Pin- guins-negental, welk team nog steeds ongeslagen de leiding heeft. Deze week wonnen de Heemseedse dames wel licht geflatteerd doch in elk geval overtuigend van T.Y.B.B. Kampioen H.H.C. had in Beverwijk geen moeite met Rooswijk, hetgeen ook kan worden beweerd van Schoten, welk negental in Amsterdam O.V.V.O. ge makkelijk baas bleef. De ontmoeting tussen Sportclub Haarlem en H.C.K. was vooral in het begin zeer spannend, maar twee produktieve innings van H.C.K. was voldoende voor een ruime 103-overwinning. De volledige uitslagen waren: Eerste klasse: TYBBPinguins 316, O VVOSchoten 27, SC Haarlem HCK 3—10, Rooswijk—HHC 2—13. Het programma voor deze week luidt: Maandag 15 juli: PinguinsOWO. Dinsdag 16 juli: HaarlemAmster dam (EDO-terrein 19.00 uur). Donderdag 18 juli: HCKSchoten Donderdag 18 juli: SC Haarlem Rooswijk De stand in de eerste klasse is thans: Pinguins, Heemstede, 10—19; HHC, Haarlem, 10—13; TYBB, Haarlem, 10— 12; HCK, Haarlem, 97; Schoten, Haarlem, 76; Sportclub, Haarlem, 86; Rooswijk, Beverwijk, 95; OWO, Am sterdam, 82. In de tweede klasse heeft EDO de be langrijke wedstrijd tegen Catchers in Amsterdam verloren (5—3), waardoor dit Amsterdamse negtenal thans de lei ding in de tweede klasse B. heeft over genomen. De HCK-reserves hebben in de tweede klasse A. nog steeds fraai de leiding behouden. De uitslagen in de HCB-competitie van zaterdag waren: Rood en Wit C-BMHC 2. BMHC bat eerst en scoort 166/6. Ph. Schouw 21, H. de Jong 45, E. Brongersma 63, J. Schouw 13, N. Beets 2-28, E. van Schou wenburg 2-21, C. van Schouwenburg 1-11. Rood en Wit: 211/4 (in honderd minuten!), Th. Koot 10, E. van Liemt 53, P. Elias 63, C. van Schouwenburg 43 n.o., J. Pot 18 n.o., Ph. Schouw 2-60. Een overwinning dus voor Rood en Wit C, dat de ranglijst ongeslagen blijft aanvoeren. CVHW 2-Rood en Wit A, gewonnen door Rood en Wit met drie wickets. CVHW; 63, N. van Loenen 11, G. van Langelaar Sr. 17, H. Timmers 19, H. van Son 5-17, P. van Baasbank 4-27, D. van Doorninck 1-8. Rood en Wit: 67/7, B. Vermeer 13, J. van de Burg 11, G. Zeeuwe 1-10, G. van Langelaar Sr. 3-28, R. de Graaf 1-7, H. Timmers 2-11. Rood en Wit D-Haarlem 4, gewonnen door Rood en Wit met 22 runs en 3 wickets. Haarlem: 77, F. Nachtzaam 14, J. Meyer 17, J. Spoorenburg 16, F. van Muiswinkel 4-25, L. Steffelaar 1-20, F. van Buchem 3-7. Rood en Wit: 98/7 (gesloten), F. van Buchem 15, F. Jansen 48 n.o., L. Steffelaar 10, J. van de Valk Bouman 10, M. Vissers 2-27, G. Lede- boer 2-32. Opnieuw Is een serie van de P.O.F.- loterij voor de afbouw van hetparo chiële kerkorgel in Santpoort uitge trokken. Zondagmorgen trok notaris J. H. A. M. Anten de prijzen voor serie J, waarbij het televisietoestel viel op lot nummer 1.999, dat in het bezit is van de heer Zalentijn te Am sterdam. De vijf waardebonnen van 20,- vielen op de loten 170, 1.064, 1.978, 2.014 en 2.825. regeling. De geldigheidsduur van de ves- tigingsbesluiten ware te beperken tot tien jaren. Er dient niet gestreefd te worden naar een sluitend geheel van vestigings regelingen. Het tot stand komen van zo'n sluitend geheel kan echter onder bepaalde omstandigheden aanvaard baar zijn. Het beginsel van vrijheid van beroep en bedrijf houdt ook in, dat men in beginsel vrij is het goederen- of dienstenassortiment naar eigen inzicht samen te stellen. De wijze van toepas sing van de vestigingswetgeving heeft medegebracht, dat dit beginsel onvol doende tot zijn recht komt. Dit heeft tot gevolg gehad, dat in verschillende bedrijfssectoren een toenemende span ning is ontstaan doordat het assorti ment dat men op een voldoende des kundige wijze zou kunnen voeren, bre der is dan de branche-omschrijving toelaat. De commissie heeft het niet tot haar taak gerekend de wenselijkheid van pa rallellisatie te beoordelen. Wel is zij van mening, dat parallellisatie mogelijk moet zijn, indien hieraan in het econo misch leven behoefte blijkt te bestaan. De commissie beveelt aan de vrijheid van assortimentskeuze met behoud van de vereiste minimumdeskundigheid geleidelijk aan beter tot gelding te doen komen. De dichter Michel v.d. Plas maakte zaterdagavond voor de VARA-TV de opmerking dat hij nu voor alle omroep verenigingen was opgetreden. Voor al- lenaal wel niet, maar wel voor vele en in steeds andere kwaliteit: interviewer voor de AVRO-TV, boekbespreker voor de KRO- en declamator voor de VPRO-microfoon. Nu conferencier in een programma geheten „Zeven liedjes op zaterdagavond". Een aardig programma overigens, dat weinig pretentie had, meer gaf dan men er van verwachten zou en dat bij zonder goed uitgevoerd werd. Toch was die conference, die inleiding op de lied jes, het aardigste. Michel v.d. Plas kletste maar een eind weg, niet echter op de loodzware manier waarop de meeste omroepers dat doen, maar heel luchtigjes en geestig, boeiend en onder houdend. Het had niet veel om het lijf, maar dat was de bedoeling ook niet. De liedjes waren ook niet de slechtste, zomin als de teksten. De manier waar op Gijs Stappershoef het geheel presen teerde, was knap en vol afwisseling. Meestal is zo'n programma voor de TV niet te genieten, omdat het allemaal zo nadrukkelijk en stijf gebeurt. Door een eenvoudige opzet en door de conference wist men nu veel bezwaren te onder vangen. J. v. S. In de leeftijd van 34 jaar overleed zaterdag in de neurologische kliniek in Utrecht de musicus Wessel Ilcken. Ilcken, die een verwoed waterskiër was, werd dinsdag op Loosdrecht on wel. Hij bleek een hersenbloeding te hebben en werd naar Utrecht vervoerd, waar hij zonder tot bewustzijn, te zijn gekomen in de nacht van vrijdag op zaterdag overleed. Wessel Ilcken genoot grote vermaard heid als drummer in jazzorkesten. Hij speelde in zeer veel combinaties zowel voor de radio als voor de grammofoon. Met een eigen combo maakte hij tour nees door geheel Europa en Noord- Afrika. In het grammofoonplatenprogramma van de draadomroep speelt vanavond Wolfgang Schneidehahn het Vioolconc. van Max Bruch. (Draadomroep lijn 3). Voor de VARA geeft het Promenade orkest m.m.v. het Radiokoor en (je tenor Eugene Comley o.l.v. Benedict Silberman een operaconc. (402 m, 20.05 u.). Voor Paris Inter wordt 'n Wagner- concert van het Festival van Vichy uit gezonden. Dirigent is George Sebas tian. Onder de solisten is de beroemde sopraan Martha Moedel. (1829 m. 21 uur). Voor Luxemburg speelt het groot orkest o.l.v. Henri Pensis o.m. de Tweede symfonie van Dvorak. (1293 m. 21.15 uur). B en W van Haarlem stellen de ge meenteraad voor de bijdrage aan de centrale commissie kindervakantie zorg Haarlem over 1957 te verhogen van 13,50 tot 23,50 per uitgezonden kind. Daarmee is een bedrag gemoeid van 16.000.-. Vakantieprijs: 2060 m. 1. Vaandrig, K. Woudstra, 3.18, 1.38; 2. Virtus Bond; 3. Vera M. Toto. winn. 6,20, pl. 1,90 ƒ2,40, 2,10. Gek. 25,10, cov. 10.70. Bossenprijs: 2060 m. 1. Victor Emanuel, A. R. Nottelman, 3.06.9, 1.30.8; 2. U. Diena; 3. Vina van Barke. Toto. winn. 1,40, pl. 1,40, 7,50, 2,40. Gek. 5,40, cov. 24.70. Heideprijs: 1360 m. 1. Woelewaal S, J. Wagenaar jr., 2.23.7, 1.45.7; 2. Wilma Zora; 3. Wilna van Oranje. Toto. winn. 520, pl. 2,40, 3,40. Gek. 13,90, cov. 6,50. Duinen le afd. prijs: 2360 m. 1. Tjif tjaf. N. Oosting, 3.31.9, 1.29.8; 2. Uitloper; 3. Truax Scott. Toto winn. 12,70, pl. 4,10, 1,80. Gek. 12,80, cov. 4,70. Strandprijs: 2360 m. 1. Sonja Belwin, A. S. Tasselaar, 3.31.3, 1.28.8; 2. Quelle Veine; 3. Oohoe s. Toto. winn. 2,60, pl. 1,50 4,30, 2,30. Gek. 8,20, cov. 13,50. Polderprijs: 2040 m. 1. Sally Harvester D, B. Dapper sr. 2.53, 1.24.8; 2. Partout; 3. Opveger. Toto. winn. 29, pl. 4,40, 1,80. 2,40. Gek. 43.50, cov. 6,50. Reigerbos prijs: 2360 m. 1. Ria Olivier, A. S. Tesselaar, 3.20, 1.24.7; 2. Pretty Bou; 3. Narciso van Zora. Toto. winn, 2, pl. 1,20, 1,30. Gele. 2,80, cov. 2,70. Wandelingprijs: 2060 m. 1. Shadow, J. M. Lugies, 3.04.6, 1.27.9; 2. Torero; 3. Rose Axworthy G. Toto. winn. 17,60, pl. 3,50, 1,60, 3,50. Gek. 17,60, cov. 5,90. Duinenprijs: 2360 m. 2e afd. 1. Tabor Harvester D B. Dapper jr. 3.34.2, 1.30.7; 2. Rosita; 3. Trudel Hollandia. Toto. winn. 2, pl. 1,30 T,80. Gek: 6,70, cov. 4,80. Brother Hanover prijs, 2040 m.: 1. Vlieger D, J. P. de Vlieger, 3.01. 1.28.7, 2. Uriel, 3. Uncle Mars. Tot.: w 2.50, pl 1.40, 2.- 1,50, gek. cov. 6,80. Parisienprijs, 2100 m.: 1. Vaja Con Dios, H. C. ten Hagen, 3.04, 1.28.7, 2. Urban Hollandia, 3. Taky Erebus. Tot.: w 3.90, pl 2.10, 1.70, 2.80, gek. 9.40 cov 4.- Messidorprijs, 2520 m.: 1. Uranie, M. Vergay, 3.40 1.27.3, 2. Strange Story, 3. Rosa Dear. Tot.; winn. 2.40, pl 1.50, 2.20, gek. 5,20, cov. 4.- Calumes Erebusprijs, 2100 m.: 1. Ren- tinus, J. Ham, 2.58.5, 1.25, 2. Toomel D, 3. Ralph Erebus. Tot.: w 4.- (sta) pl 2.50, 1.70, 3.50, gek. 6.60, cov. 3.20. De zilveren karwats-prijs, 2100 m.: 1. Enterprise, J. L. van Harlingen, 2.55, 1.22.5, 2. Rose Marie, 3. Quite Heny. Tot.: winn. 1.70 pl 1.10, 1.20, 1.20, gek. 3.- cov. 3.10. De rennen: Nisouka prijs, 1700 m.: 1. Faustinus, F. Debrassinne, 1.51, 2. Rolling Norton, 3.- Le Turbulent. Tot.: winn. 1.80 (stal) pl 1.10, 1.30, 2.10, gek. 2.80 cov. 3.10. Grote prijs der 3-jarigen, 2500 m.: 1. La Faquin, A. W. van Dijk, 2.50.2, 2. Killalane, 3. Comet. Tot.: winn. 7.10, pl 2.10, 2.10, gek. 29.-, cov. 3,90. Korthals van Schoote Memoriaal, 1800 m.: 1. Miramare, B. J. J. M. Arts, 2.00, 2. Aquavit, 3. Columbus. Tot.: wmn. 5.90, pl 4.70, 2.60, gek. 17.- cov. 3.20. Nisoukaprijs, 1700 m., 2e deel gesplit ste handicap klasse 2: 1. Roddelaar, A. Grouwels, 1.51.6, 2 Clemenceau, 3. Hy- kala Tot.: winn 6.10 (stal) pl 2.10, 2.20, 1.80, kop. 18.80, cov. 4.10. Tot. omzet 113.042.50. De Russische partijsecretaris Nikita lyiroesjtsjev, die samen met maar schalk Boelganin door Tsjechoslowakqe reist, heeft zaterdag te Ostrava in Mo- ravië gezegd, dat men de subcommis sie voor ontwapening van de Verenig de Naties net zo goed een subcommis sie van de N.A.T.O. zou kunnen noe men, als de Sovjet-Unie er niet in zat. Alle andere landen in die subcommissie zijn lid van de N.A.T.O. en volgens Khroesjtsjev is de N.A.T.O. in het le ven geroepen door imperialisten, die het Sovjet-systeem en de democratie willen vernietigen. Hoe kan er een ont wapeningsovereenkomst tot stand ko men met vertegenwoordigers van lan den, waarvan de regeringen niet willen ontwapenen?, zo vroeg de partijsecre taris. De zaak zou anders liggen, meende hjj, als in deze subcommissie vertegen woordigers zouden komen van landen, waar de leidende kringen werkelijk vre de willen. Er zjj in dit verband aan her innerd, dat van Russische zijde enige tijd geleden het voorstel is gelanceerd Indië op te nemen m de subcommissie voor ontwapening. De Indische regering heeft dit denkbeeld echter afgewezen. De Russische minister van defensie en lid van het presidium van het cen trale partijcomité, maarschalk Zjoekov, heeft gisteren op de Vloot-dag in Le ningrad gezegd, dat de Sovjet-Unie con crete voorstellen heeft gedaan, die tot een ontwapeningsovereenkomst kunnen leiden, maar dat andere landen geen afstand willen doen van hun machts politiek. De centrale raad van de Russische vakbonden heeft president Eisenhower en premier Macmillan van Engeland telegrafisch verzocht de proefnemingen met kernwapens stop te zetten. 5 ARTEMIS 13 v. Carupano n. Baltimore. BANTAM 13 te Semarang ABBEDIJK 13 te Bremen AMERSKERK 13 te Antwerpen AMSTELVAART 12 van Port Lincoln n. Fremantle ALCOR 13 te Bahia CALLISTO 13 van Las Palmas n. B. Aires CALAMARES 13 te Pto Armuelles CARRILLO 13 van Cortes n. New Orl. KELLIA 13 te B. Aires. KRYPTOS p. 13 Azoren n. Curagao ANDIJK 13 te Vera Cruz AMPENAN 13 te Galveston CASAMANCE 13 te Londen MYLADY 12 v. Wasa n. Velsen MAT AR AM 13 te Semarang MARNELLOYD 12 te Calcutta METULA 13 te Singapore MUSILLOYD p. 14 Socotra n. Belawan, MERWELLOYD p. 15 Malta n. R'dam OOTMARSUM p. 13 Bermuda n. Havre OMMENKERK 13 te Rangoon POLYDORUS 13 te Liverpool POLYPHEMUS 13 te Surabaia STRAAT COOK 12 v. Durban n. Adelaide TELAMON 12 te New York THEMIS 15 te Demerara TABIAN 13 te Singapore TJIMENTENG 13 te Saigon JUPITER 13 te Bremen AMSTELKROON 12 te Vancouver AMSTELDIEP 16 te Lobito verw. AMSTELSTAD 19 te Osaka verw. SENEGALKUST 14 te Duala ANGOLAKUST 13 te Novo Redondo EEMLAND 14 te IJmuiden LOUIS LANTSZ 13 v. Emden n. Monrovia FARMSUM 14 te Amst. COTTICA 13 te Amst. BOISSEVAIN 13 te East London NOORDAM p. 15 Sable eil. n. R'dam SIBAJAK p. 15 Ouess. n. Wellington WESTERDAM p. 15 Landsend n. New York ZUIDERKRUIS 15 te R'dam WATERMAN p 14 Landsend n. Halifax. AAGTEDUK 17 te Rangoon verw. AALSDIJK p. 15 Kreta n. Alexandrië. AKKRUMDIJK 14 te Santos. ALDABI 14 te Santos. AMSTELLAND p. 15 Bahia n. Santos. AMSTELVEEN 14 van Karachi n. Durban. ANTONIA 15 te Tjilatjap. APPINGEDIJK 15 te New York. ARENDSKERK 15 te Antwerpen. ASTRID NAESS 15 te Rastanura. AVERDIJK 15 te Lehayra. BALONG p. 15 Perim n. Suez. BATJAN 14 te Belawan. BINTANG p. 15 Kp. St. Vine. n. Marseille. BLITAR 14 te Djeddah. CALTEX THE HAGUE 15 te Pt. Said. CALTEX UTRECHT p. 15 Alg. n. R'dam. CAMEROUNKUST 15 te Abidjan. CLAVELLA 15 te Calcutta. CLEODORA 14 te Bahrein. - CONGOKUST p. 15 Dakar n. Le Havre. CRADLE OF LIBERTY 15 te Fahaheel. DORESTAD 14 van Havana n. New York. DRENTE 15 te Tj. Priok. EOS p. 15 Finist. n. Lissabon. ESSO DEN HAAG p. 15 Aden n. Ras Tan. GABONKUST 15 te Duinkerken. GIESSENKERK 15 te Marseille. GOOILAND 14 te Bremen. GRAVELAND 15 te Bahia. GROOTE BEER p. 15 Halifax n. Rotterdam. HEELSUM 15 te Savannah. KENNEMERLAND p. 15 Pto. Alegre naar Santos. KIELDRECHT 14 van Chittagong n. Chalna. KORENIA 15 te Balikpapan. KREBSIA 15 van Geelong n. Wellington. LAERTES 15 te Penang. LOMBOK 15 te Balboa. LUTTERKERK 14 van Kuwait n. Abadan. MAASKERK 14 te Pt. Said. MEERKERK 14 te Antwerpen. MUNTTOREN 15 te Singapore. ORANJE 15 van Aden n. Colombo. OVULA 13 van Singap. n. Pt. Darwin. P. G. THULIN 13 te Seven Islands. PRINS CASIMIR 15 te Quebec. PRINS WILLEM V p. 15 Lizardhead naar Montreal. ROGGEVEEN 17 te Sydney verw. RONDO p. 15 Sabang n. Colombo. SCHIE 15 te Barbados. SINGKEP 15 te Surabaja. STAD VLAARDINGEN 14 te Emden. STRAAT SOENDA p. 15 Pta. Alegre naar Vitoria. TERNATA 15 te Colombo. TEXEL 15 te Pt. Said. WONOSOBO 15 te Manila. ZUIDERKERK 15 te Aden. CALTEX ROTTERDAM 14 te Rotterdam. KEIZERS WAARD 14 te Rotterdam. KINDERDIJK 14 te Rotterdam. LETO p. 15 Dungen. n. Golf v. Mexico. ORESTES 13 te Rotterdam. STAD SCHIEDAM p. 15 Dungen. n. Melilla. STEENWIJK 14 te Rotterdam. TAWALI 14 te Rotterdam. UTRECHT p. 15 Ouess. n. Tj. Priok. VASUM p. 15 Dungen. n. Fahaheel. AALSUM 13 van Surabaja n. Japan. ALBIREO 13 te Suez. ALIOTH 13 te Antw. ALWAKI 13 van Bangkok n. Hongk, AMSTELDIJK p. 15 Kew West n. Havana. BATU 14 te New York. ELISABETH B. 14 van Honolulu n. Osaka. FRIESLAND KRL. 14 te Rastanura. GADILA 14 te Davao. HEEMSKERK p. 15 Djeddah n. Djibouti. HOUTMAN 13 van Tj. Priok n. Shanghai. JAPARA KPM 15 te Kaapstad. LANGKOEAS 14 te Pt. Swettenham. LISSEKERK 15 te Aden. NAES COMMANDER 13 te Cowes. NIAS 14 te S. Francisco. RIJNDAM 15 te New York. SALATIGA 15 te Singapore. SCHERPENDRECHT 13 van Rastanura n. Nynashamm. STAD ALKMAAR 14 te La Spezia. STAD AMSTERDAM p. 15 Kp. St. Vine. n. IJmuiden. TAMO 14 te Montevideo. THEOBALDIUS 15 te Balik Papan. WELTEVREDEN 14 te Djibouti. WILLEM RUYS p. 14 Sabang n. Colombo. WONORATO 14 te Madras. WONOSARI 14 te Pt. Said. ZAANKERK 14 te Aden. Het Poolse parlement heeft een wets ontwerp aangenomen, dat ten doel heeft een eind te maken aan de „zwarte markt", die in het land een grote vlucht heeft genomen. Advertentie Alleen dinsdag en woensdag 16 en 17 juli a.s. Magere runderlappen met randje vet, 500 gram ZUö Gehakt half om half met inbegrip van zakje met kruiden en zout braadrecept 500 gram 158 Gebraden gehakt 150 gram Alleen dinsdag en woensdag 16 en 17 juli a.s. Gesneden andijvie 500 gram Gekookte bietjes 500 gram Uit het zonnige Californië Abrikozen, prima kwaliteit 100 gram Pruimedanten 250 gram 69 Amandelen 100 gram 75 Sun-Maid Rozijnen per pak 79 Soep-asperges merk „Fowler", groot blik *5 Garantie voor kwaliteit Laagste prijzen Rente winst aandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 Als de Westduitse sociaal-democra tische partij onder leiding van Erich Ollenauer de algemene verkiezingen op 15 september wint, zal zij verzoe ken om wijziging van het Atlantische verdrag, wat betreft het probleem van de hereniging van Duitsland, aldus heeft de woordvoerder van de parle- mentsfractie van de partij zaterdag in Bonn meegedeeld. De partij zou WestduitslanUs bond genoten verzoeken te willen instemmen met uittreding vari W'èst-Duitsland uit de NATO op voorwaarde, dat een ver enigd Duitsland toetreedt tot een al gemeen Europees veiligheidsstelsel. (Reuter) Het Griekse ministerie van buiten landse zaken zal vandaag opnieuw d« Verenigde Naties verzoeken te ijveren voor zelfbeschikking voor Cyprus. In het Griekse verzoek zal ook melding gemaakt worden van folteringen, die de Britse strijdkrachten op het eiland zouden hebben uitgevoerd. Het dekkingspercentage aan goud en bui tenlandse valuta is in de afgelopen week opnieuw gedaald, en wel met 0,61 pet. tot 12.08 pet. van de geldcirculatie en andere verplichtingen. De voorschotten aan de regering namen toe met Rp. 505 milj. tot Rp. 11.375 milj. De geldcirculatie steeg met 290 miljoen tot 10.918 miljoen, terwijl de goud- en de viezenreserves met 17 miljoen terugliepen tot Rp. 1.282 milj. Advertentie Publikatie van de verenigde slagers in Haarlem en omstreken DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening, AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.05 Gram. 9.15 „Wat zullen wij vandaag eens gaan doen in Amsterdam?" 9.35 Waterst. 10.00 Gram. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 13.00 Nws. 13.15 Meded, en gram. 13.25 Amus. muz. 13.55 Beursber. 14.30 Caus. 14.50 Kinderkoor. 15.10 Gram. 15.45 Re portage. 17.15 Caus. 17.25 Amus. muz 18.00 Nws. 18.30 RVU: Caus. 19.15 Paris vous parle. 19.20 Caus. 19.30 Pianorecital. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar progr. 21.50 Klankb. 22.20 Sopr. en piano. 22.50 Act. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. 23.16 New York calling en gram. 23.05-24.00 Gram. HILVERSUM H, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. B.50 V. d. huisvrouw. 9.40 Caus. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Caus. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath nws. 13.50 Promenade-ork. en solist. 14.30 V. d. plattelandsvrouwen. 15.15 Gram. 15.30 Ziekenlof. (Tussen 16.00 en 18.00 Rep. v. d. Ronde v. Frankrijk). 16.00 V d. zieken. 16.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Strijkork. 18.20 Gram. 18.45 Ronde v. Frankrijk. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Caus. 19.30 Gram. 20.20 Ronde v. Frankrijk. 20.30 Act. 20.45 Caus. 20.50 Klankb. 21.25 Holland Festi val. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 20.30 Journ. en weerber. 20.45 Filmprogr. ENGELAND BBC, Light progr., 1500 en 247 m: 12.15 Lichte muz. 15.45 Mil. ork. 16.30 Orgelspel. 17.00 Dansmuz. 18.00 Jazzmuz. 19.30 Gevar. progr. 20.00 Verz. progr. 21.00 Gevar. muz. 22.20 Dansmuz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Ork. conc. 13.15 Gram. 14.00 Ork. conc. 15.05 Volksmuz. 16.00 Ork. conc. 17.45 Lichte muz. 19.15 Ork. conc. 20.00 Lichte muz. 21.15 Gram. 23.20 Concertante muz. FRANKRIJK, Nationaal progr., 347 m: 12 30 Solistenconc. 13.55 Gram. 14.05 Re cital. 17.35 Kamermuz. 20.00 Gram. 20.05 Kamermuz. 21.55 Gram. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.34 Gram. 13-H Gram. 13.30 en 14.00 Idem. 14.50 Symf. ork., koor en sol. 16.30 Symf. ?r hen s°hste. 17.10 Zang en piano. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 21.00 Gram. 21.40 Idem. 22.00 Nws. 22.11 Piano recital. 484 m: 12.00 Gram. 13.15 Gevar muz. 14.00 Omr. ork. en sol. 14.40 Gram. 15.00 Lichte muz. 15.30 Gram. 16.05 Idem. 18.30 Gram. BBC. UITZ. VOOR NEDERLAND 17.45-18.15 Nws., Londens radiodagboek. (Op 224 en 41 m). DUITSE TELEVISIE-PROGR. 17.00 V. d. kind. 17.15 Idem. 17 45-18.00 V. d. vrouw. 20.00 Journ. 20.15 Filmrep. 21.00 L'Heure espagnol, opera. FRANS-BELG. T.V.-PROGR. 19.00 Kunstoverz. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Act. 20.45 Eurovisie: Zwemwedstr. Groot- BrittanniëJoegoslavië. 21.15 Balietprogr. 22.00 Enquêtes en reportages. 22.30 We- reldnws. ENGELAND, BBC, Home Service, 330 VLAAMS-BELG. T.V.-PROGR. m: 12.00 Gram. 15.45 Ork. conc. 18.45 19.00 Ronde v. Frankrijk. 19.15 De libe- Ork. conc. 19.30 Ork. conc. 22.45 Pari, rale gedachte en aktie. 19.45 Nws 20.15 overz. 23.08-23.13 Koersen. Symf. ork. en ballt. 22.00 Nws. en journ.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 6