Voorlopige uitslag wijst uit: Grote meerderheid voor communisten op Mid den-Ja va Zal breuk tussen Djakarta en anti-communistische buiten gewesten worden vergroot? RAVAGE NA TREINONTSPORING vv* Al 18 doden bij Franse treinramp Weer oud pakhuis in Amsterdam verwoest Felle brand aan de Oude Schans :morris*m Enige buien De besteding van het loon i 1 -^SÊÊÊk Opstand tegen de Sultan van Miiskate Weer waar schuwingaan Air France Straaljager schiet een atoomraket af Rotsituatie in bouwbedrijf Geen filmmeisje ïÊÈêmmm. ïimm, Bakkers: Brood prijs niet omlaag 75 gewonden in het ziekenhuis Verdwenen schip per vermoord? Gezin bivakkeert in portiek D.A.F.-fabriek in Brazilië Het Hoop op redding vermiste student thans opgegeven Brits officjer gewond ota te verwachten van 11linister Suurhoff AGA KHAN BEGRAVEN m Ontsporing hij Avignon Nu prijsstop van de minister Knecht gearresteerd m Aan zee weer Het weer in Europa V erkeersongeval eist een dode Nieuw serum tegen kinderverlamming? ZATERDAG 20 JULI 1957 81ste JAARGANG No Vit de laatste voorlopige uitslagen der verkiezingen voor gemeente- en provinciale raden, die deze week in Midden- Java zijn gehouden, blijkt, dat de communisten een over weldigende voorsprong hebben behaald op hun politieke concurrenten. Bij het tellen van 411 van de 433 stembureaus in Semarang behaalden de communisten het dubbele aan tal stemmen van dat der drie belangrijkste niet-communis- tische partijen samen. Tot nu toe zijn daar 113.000 commu nistische stemmen geteld tegen 21.000 voor de nationalisten, 18.000 voor de orthodox Islamitische Nahdatul Ulama en 8.000 voor de anti-communistische Islamitische Masjumi Geen bom, tweemaal loos alarm Boven Nevada KONINGIN EN PRINS NAAR LONDEN Met oudste twee prinsessen I Jpll - 11 I X11 I' - r T IN \-V immi HSnSSraflli IMÉi ,4Ê* Arthur Miller veroordeeld Eng suède Dames/Herenjasjes Enkele buien Sociaal commentaar BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 7. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en VI'. Severin. ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter, hoogte. Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.38 uur 's avonds tel. 21544. Bahrein "hééft® te dat er tegen Suit.,n Lj |.- Ïemjakt van Muskate, diee" S!'Ün Caimoer drag met Engeland heeft £eslntaPSVer" opstandige beweging enana ten' een dusver „enig succes" heJJ? ,s' die tot ciaal in midden Oman n Reh«d. Spe- der was echter van menin» ïVOordv°cr- ceg waarschijnlijk dat dit suc- karakter zou dmgen. h Cen t«de,«k Wordt geleid door nS*1" Van de sultan Opstandelingen opereren%nöld!?I'en' De Ving van Nizwa. dat ongeveer twefhon'. derd km. ten zuidoosten van de oa"e Van Boeraimi ligt. Deze oase vormt een twistappel tussen Engeland en Saoedi- Arabië Een Engels officier zou gewond tijn, (Reuter-U.P.) Opnieuw moest gisteravond in de V. S. do Jertrek van twee vliegtuigen van "e Franse luchtvaartmaatschappij „Air ranee" worden uitgesteld, als gevolg Jjn een telefonische „waarschuwing" ho? een vrouw. dat zich aan boord van toestel een bom bevond. Het bleek t\<? weer loos alarm te zijn, het jveede binnen 24 uur. Donderdagnacht "Westen drie vliegtuigen van de maat- v "appij naar het dichtstbijzijnde vlieg- lef koers zetten, nadat een vrouw te- tonisch had gewaarschuwd, dat zich an boord van een der toestellen van de •>Air France" een bom bevond. Boven de woestijn van Nevada fs gis- t ren voor het eerst een atoomraket, Wi.i?„ e*,t?md .,voor gebruik tijdens luchtgevechten, door een vliegtuig, een Straaljager van het type F89 gelan- deeer'ec0eh ,5" raket «"tplofte, vlam- d snn m vuurbol op meer dan 4.500 meter hoogte op. De F—89, die de raket lanceerde, was de achterste van een formatie van drie vliegtuigen. De raket ontplofte zo dicht bij de straal jagers, dat de piloten opdracht kregen onmiddellijk naar hun basis terug te keren om tegen eventuele besmetting radio-activiteit te worden behan- deld. OP het moment van de explosie be ft kin zich vijf officieren van de Ame- baj nse luchtmacht vlak onder de vuur den °5?.. de grond voor studie-doelein- Rep' g lJ waren op geen enkele wijze te- Jkpio®. kracht en de uitstraling van de 'Panig,,6 beschermd. Zij moesten op die a.ar looi6wiizen. dat burgers geen ge- raketten ,hii het gebruik van atoom- ijdens luchtgevechten. <Van onze Haagse redactie) Verwnch?nister Suur-boff is een nota te bouwbedrijf ™Pi d£ l°onslt"atie in het hp^Piek1nipn bekend geworden na Vers gen, tussen regering, werkge- driif werknemers. Uit het bouwbe- Ui was een voorstel tot sanering van VoovLn,en gekomen, dat voor de regering «I? j onaanvaardbaar was vanwege doorwerking van de voorgestelde hogere lonen op de bouwprijzen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen, die vorige maand in Djakarta zijn ge houden, behaalden de communisten ook aanzienlijke successen. De slotuitslagen van Solo tonen duidelijk een communis tische overwinning. Hun aantal stem men ging omhoog van 71.000 stemmen in 1955 tot 84.000, terwijl de nationalis ten achteruitgingen van 37.000 tot 28.000. De Islamitische partijen handhaafden hun Dosities als kleine partijen in deze stad met 14.000 tegen 15.000 in 1955. De communisten werden ook onbe dreigd overwinnaar in Salatiga, waar zij 11.900 stemmen kregen tegen de nationalisten, de Nahdatul Ulama en de Masjumi 5.000 stemmen samen. In de stad Rembang, steunpunt van de nationalistische partij, verloor de P.N.I. 12.000 stemmen, terwijl de communisten 7.000 stemmen wonnen. 69 Partijen namen deel aan de pro vinciale verkiezingen deze week en on geveer hetzelfde aantal nam deel aan de verschillende regionale en gemeen teraadsverkiezingen, die gelijktijdig in Midden-Java zijn gehouden. Daar de meerderheid van de stem gerechtigden nog analfabeet is, wordt gestemd door het prikken van een gaat je in de partijsymbolen op de stembil jetten. De officiële bekendmaking van de re sultaten zal niet geschieden voor de volgende week, hetgeen verband houdt met het gecompliceerde Indonesische kiesstelsel. Op 29 juli zullen in Oost-Java regio nale verkiezingen volgen. Ook in die provincie zullen volgens waarnemers te Djakarta de communisten waar schijnlijk aanzienlijke winst boeken. Waarnemers vrezen, dat de commu nistische overwinningen op Java de kloof tussen de centrale regering in Djakarta en de afgelegen anti-commu nistische gebieden op Sumatra en Ce lebes zullen vergroten, (A.N.P.-Rtr) Koningin Juliana en Prins Bernhard zjjn voornemens woensdag met de prin sessen Beatrix en Irene voor enige dagen naar Londen te vertrekken. Het bezoekt draagt een zuiver privé karak ter. Het vorstelijk gezelschap zal de Horse Show," alsmede het internatio nale jeugdspringkampioenschap in Lon den bezoeken. Het stoffelijk overschot van de derde Aga Khan is gisteren ter aarde besteld m een tijdelijk graf op het terrein van *'jn villa bij Assoean aan de IVij 1Hon derden vooraanstaande figuren van de Mohammedaanse secte der Ismailicten waarvan de Aga Khan de geestelijke leider was, zijn uit minstens dertien Janden naar Assoean gekomen om de teraardebestelling bij te wonen. De Begum heeft gisteren opdracht ge geven tot de bouw van een luxueuze moskee te Assoean ter nagedachtenis aan haar echtgenoot, aldus heeft een verslaggever van Belga vernomen in kringen, die nauwe betrekkingen onder houden met de familie van de Aga Khan. Zij zou dit besluit in de voor gaande nacht hebben genomen, toen zij waakte bij het stoffelijk overschot van haar echtgenoot. Het staat nu wel vast, zegt U.P., dat op z'n hoogst enkele deelneem sters aan de „miss-wereld-verkie- zing" ooit een filmstudio van bin nen zullen zien. Want al houdt men er rekening mee dat vele van deze meisjes een proefcontract en der gelijke wonderen zijn voorgespie geld, de film-industrie heeft tijd noch geld om zich op het ogenblik ernstig bezig te houden met die aangelegenheid. Het komt erop neer, dat de film industrie geen verantwoordelijkheid meer wenst te aanvaarden voor de meestal loze beloften van heren, die een „miss" willen praaien. Hol lywood heeft thans officieel genoeg van de hoopvolle verwachtingen, die gekoesterd worden door grotendeels misleide jongedames uit alle delen van de wereld, aldus TJ.P. V- v A is |i I V V,<p- (Van onze Haagse redactie Na een zeer lange en bewogen verga dering heeft het bestuur van de Neder landse Bakkerijstichting besloten eerst over ongeveer twee maanden tot een verlaging van de broodprijs te advise ren. Minister Zijlstra, die een verlaging op zeer korte termijn wenste, welke wens hij vergezeld deed gaan van het dreigement van een prjjsstop, is van bet besluit van de NBS schriftelijk op de hoogte gesteld. De bakkers wachten nu met enige spanning op het ministeriële antwoord. Zi1 schijnen door dik en dun te willen vasthouden aan het cijfermateriaal, dat zij in het overleg naar voren hebben ge bracht en dat de minister niet heeft weerlegd. Een advies tot verlaging van de prüs voor wittebrood, mag volgens hen ook niet leiden tot een ernstige aantasting van de rentabiliteit van de zeer vele kleine bakkersbedrijven. Mi nister Zijlstra's mening, als zouden de lastenverhoging door de komende loons- en huurverhoging uit de winst moeten worden betaald, wordt door de bakkers sterk aangevochten. De ontsporing van de express-trein Nice-Parijs heeft tot dusver aan 18 per sonen het leven gekost. Negentien ge wonden zijn opgenomen in het zieken huis van Orange, zesenvijftig in dat van Avignon. Men heeft gisteren per helikopter gewonden overge bracht naar Marseille. Het ongeluk gebeurde gisternacht, bi) het station Bollène, veertig kilometer ten noorden van Avignon. Er was opdracht gege ven de express op een zijspoor te lei den om een nog sneilere trein gelegen heid te geven te passeren. De ma chinist heeft het signaal „Langzaam rijden" niet of te laat gezien. Hij ver zuimde in ieder geval de snelheid van zijn trein tot ongeveer 48 km terug te brengen en met een vaart van 120 km per uur schoot de trein het zijspoor op. De locomotief en de tender vlogen uit de rails. De twee voorste wagons, waar van één een slaapwagen, werden de lucht in geworpen en kwamen boven op de locomotief terecht. Drie andere wagons botsten op elkaar. Een zesde en een zevende wagon werden op een nabijgelegen akker geworpen. Een van de wagons kwam precies naast de lo comotief terecht. Vele passagiers lie pen brandwonden op door de hete stoom, die uit de gebarsten leidingen van de locomotief ontsnapte. De machi nist, die zware verwondingen had op gelopen, is in de loop van de nacht overleden. In de ziekenhuizen hebben de dokters vannacht zonder onderbre king gewerkt. (AFP.Reuter.UP) Het stoffelijk overschot van schipper A. E. A. B. die in de nacht van 31 de cember 1955 op 1 januari 1956 te Dor drecht op mysterieuze wijze is verdwe nen is op 1 april j.l. gevonden in de rivier de Noord in de nabijheid van Papendrecht. De rijkspolitie te water, district Vlaardingen, die wegens het on derzoek eerst nu mededelingen over deze lugubere vondst heeft gedaan neemt aan dat de schipper vermoord is. In verband hiermee heeft zij een schippersknecht, die met de schipper B. op het uit Belgie afkomstige sleepschip „Marie Louise voer, gearresteerd. De man ontkent evenwel hardnekkig iets van de dood van de schipper af te weten. De „Marie Louise" was op Oudejaars dag van Hengelo naar Dordrecht geko men en zou op 2 japuari doorvaren naar Mechelen. Op Oudejaarsdag had de schipper te kennen gegeven, dat hij naar Brussel zou gaan, maar na zijn ver dwijning bleek dat hij aan zijn voor nemen geen gevolg had gegeven. Men nam aanvankelijk aan dat hij verdron ken was, maar al spoedig ging men ver denkingen koesteren tegen de schippers knecht die het verre van goed met de schipper had kunnen vinden. Men kon de knecht evenwel niets bewijzen, en moest hem laten gaan. Onderzoek van het bijna anderhalf jaar later aange spoelde lichaam van Schipper B. wees uit, aat de schedel beschadigd was en in deze omstandigheid zag men aan leiding vast te stellen dat toch van mis drijf sprake was geweest. De schippersknecht is daarop in Duits land aangehouden en naar Nederland overgebracht. Op 2 januari 1958 toen de „Marie-Louise" naar België moest ver trekken had de knecht zelf aangifte ge daan van de verdwijning van de schip per. Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft gisteren zijn goedkeuring gehecht aan de verlening van 3.116 miljoen dollar aan hulp aan het buiten land. Dit is 727 miljoen minder dan door president Eisenhower was voorgesteld. Het Huis moet het nu eens zien te wor den met de Senaat, die op het bedrag van de president slechts 375 miljoen heeft afgedongen. v.v, ..4 .f? """«SS» (Van een verslaggever) Een felle brand aan de Oude Schans in Amsterdam heeft vanmorgen vroeg een oud pakhuis vrijwel geheel ver nield. Het naastliggende perceel even eens een pakhuis van de Handelsonder neming Barro N.V. liep schade op aan dak en vliering. De totale schade van de verzekerde pakhuizen, die enkele eeuwen oud zijn en bekend on der de namen „De Kleine en de Grote Pauw" wordt door de directeur van de Handelsonderneming, de heer H. Aak geschat op zeven ton. De brand, die veel belangstelling trok, werd o.m. ter plaatse gadegeslagen door de locobur gemeester, rar. A. de Roos, de wethou ders W. Steinmetz en G. van 't Huil en hoofdcommissaris H. J. van der Rio len. Toen om kwart voor zeven het eer ste alarm bij de brandweer binnen kwam. werd onmiddellijk uitgerukt met groot materiaal. De herinnering aan de grote brand, welke het befaam de pakhuis „De Meeldrager" aan de Oude Schans verwoestte, ligt velen nog vers in het geheugen. Reeds negen minuten later kwam het alarm „mid- denbrand" en een kwartier later grote brand". Met behulp van 15 stralen op vier motorspuiten en via twee ladders werd het vuur aangetast dat vooral bleek te woeden op de twee- de etage van het perceel nummer 83, waar zich behalve magazijnen met op geslagen metaalwaren en gereedschap pen ook het kantoor en de toonkamer bevinden. Het vuur woedde vooral aan de achterzijde van het diepe pand. Na vrij korte tijd sloegen de vlammen aan alle zijden naar buiten en woedde de brand op alle vier verdiepingen. Tegen de kracht van het moeilijk be reikbare vuur stond de brandweer vrij- In Delft bivakkeert de 22-jarige B. met zijn even oude vrouw en hun tien maanden oude baby al enige nachten in een winkelportiek. De man wil trach ten door deze actie het huisvestings bureau te bewegen hem woonruimte te verschaffen. Van de zijde van het huisvestings bureau vernemen wij, dat B. destijds in Rijswijk in het huwelijk is getreden en vervolgens is gaan inwonen bij familie te Delft. Vorige week nu, werd B. verzocht uit te zien naar een ander onderkomen, waarna hij zich tot het huisvestingsbu reau wendde, dat hem uiteraard niet di rect kon helpen. B. was door ziin familie niet op straat gezet, doch hij wenste daar niet te blijven en zocht met vrouw en kind het portiek uit, waar zij zich nu hebben geïnstalleerd. wel machteloos. Men slaagde er ech ter in om het naastliggende pakhuis, waarvan de vliering en het dak reeds- brandden, te behouden. Omstreeks acht uur kon comman dant Schuitenmaker de centrale sein post melden, dat men het vuur mees ter was. Het nablussen nam echter nog de gehele morgen in beslag. Het oude pakhuis „De Kleine Pauw" is vrijwel geheel verloren. Het histori sche pand had juist een opknapbeurt ondergaan. De Amerikaanse schrijver Arthur Miller, is vrijdag veroordeeld tot een boete van 500 dollar en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk wegens ongehoorzaamheid aan het Congres. Millers advocaat zei in zijn pleidooi, dat het moeilijk is om clementie te verzoeken in een zaak. die nooit ter terechtzitting had dienen te komen. Volgens hem is de uitspraak van de rechter in strijd met de jurisprudentie van het hooggerechtshof en de andere gerechtshoven. Miller was op 31 mei schuldig bevon den aan ongehoorzaamheid aan het Con gres, omdat hij geen namen had willen noemen van personen met wie hij tien jaar geleden communistische vergaderin gen had bezocht. De zaak zal nu voor het Hof van Appèl worden gebracht. Enorm was de ravage op het sta tionnetje in de buurt van Avignon na de ontsporing van de sneltrein ParijsNice. De locomotief en de eerste twee wagens kantelden, zo als men op deze telefoto duidelijk kan zien. Op de voorgrond de ver wrongen geraamten van de reagens en daarachter de onderkant van de locomotief. Een nog beter beeld van de omvang van de ramp geeft de tweede foto. De wagons beland den, zoals men ziet, kris-kras door elkaar naast de rails. vertegenwoordiger van de D.A.F.-fabrieken in Eindhoven, J. Soe- ten, is in Recife in Brazilië aangeko- men. Tijdens een persconferentie deelde _hü mee, dat hij in Brazilië de mogelijkheden wilde bestuderen voor her oprichten van een autofabriek. Er zouden daar auto's worden gefa briceerd, die aangepast zjjn aan het weer en de wegen van Zuid Amerika. Advertentie BAftTEUORLSTR HAARLEM TEL 13439 FERD BOISTR. 48'A; DAM-TEL: 717162 (Van onze weerkundige medewerker) Wij kunnen ten aanzien van de week end-vooruitzichten dit keer niet erg op timistisch zijn. Vandaag bracht een zwakke rug van hoge luchtdruk op de meeste plaatsen nog fraai zomerweer, maar bij Ierland arriveerde vanmor gen een nieuwe oceaandepressie, die nog vrijwel recht naar ons land trekt. Morgen kan deze depressie onze omge ving bereiken, waardoor het weer op nieuw onbestendig wordt met nu en dan enige regen of regenbuien. Het eerste regenfront van deze depressie kan ons reeds in de komende avond en nacht bereiken. De wind wordt tijdelijk ver anderlijk, maar de temperatuur zal toch nog vrijwel op eenzelfde niveau kunnen blijven, al is vooral in het kustgebied een kleine daling waarschijnlijk. Zeer warm is het nog steeds in Noord-West Rusland en Skandinavië, waar tot in Lapland temperaturen van boven de 25 gr. C. worden gemeten. Deze warme lucht breidt zich langzaam over Noord- Duitsland uit en het is nog mogelijk dat wij er begin volgende week ook nog een staart van meekrijgen. Het blijft ook langs het strand wis selvallig wanneer morgen een depressie uit het westen niet ver van ons land zal zjjn gelegen. De kans op buien blijft daarbij aanwezig met maandag weer perioden van zonneschijn. Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur). Veel bewolking met enkele buien en kans op onweer. Dezelfde tempe raturen als vandaag of iets lagere. Aanvankelijk zwakke tot matige wind uit zuidelijke, later matige tot vrij krachtige wind uit westelijke rich tingen. Zondag: Zon: 4.47-20.49. Maan: tot 15.09. Maandag: Zon: 4.48-20.48. Maan: 0.23-16.15. Max Station Weei temp var dag Stockholm half bew. 24 Oslo regenbui 23 Kopenhagen zw. bew. 23 Londen zw. bew. 21 Amsterdam licht bew. 21 Luxemburg geh. bew. 19 Parljt geh. bew. 18 Nice onbewolkt 26 Berlijn regen 26 Frankfurt zw. bew. 23 MUncben regen 18 Zürlcb regenbul 18 Genève regenbui 20 Locamo licht bew. 17 Wenen zw. bew. 27 Innsbruck regen 18 Rome half bew. 29 neersi afgei. 24 uur 0 7 0 0.6 3 14 10 0.3 6 0.4 12 9 15 50 2 28 11 (Van een bijzondere medewerker) Ds verdeling van het nationale inko men is een veelomstreden kwes tie. Vroeger werd wel geleerd, dat het loon van een arbeider nooit zou (kunnen) stijgen boven de kosten van het directe levensonderhoud, maar de ze „ijzeren loonwet" behoort reeds lang tot de museumstukken. Allen zijn we er mee vertrouwd, dat een nieuw ele ment het loon van de arbeider sinds ja ren is gaan meebepalen, n.l. dat van de bestaanszekerheid door middel van sociale verzekeringswetten. Boven het geldloon, dat hij wekelijks of maande lijks in contanten ontvangt, worden dóór en (of) vóór hem belangrijke be dragen aan premie betaald, waarte genover de zekerheid van uitkeringen staat bij allerlei vormen van gedwon gen werkloosheid. De waardering voor dit grote goed is weliswaar niet altijd even sterk, maar dat neemt niet weg, dat hier van een enorme sociale voor uitgang moet worden gesproken, omdat hier het „verdiende recht" de plaats is gaan innemen van de „goedgunstige zorg". Er is de laatste jaren een nieuwe loontheorie aan het groeien die te- gelijkretijd zoveel reële grond heeft en zoveel gevaren in zicht bergt, dat we haar hier nog eens ter sprake willen brengen, mede naar aanleiding van het wetsont werp over het jeugd-sparen van staatssecretaris Schmelzer. Bedoelde theorie gaat van de door ieder aanvaarde waarheid uit, dat het nationaal inkomen voor twee hoofd doeleinden moet worden aangewend: a: het levensonderhoud in de meest uit gebreide zin van dat woord en b: het instandhouden, vernieuwen, aanpassen en versterken van ons produktief ver mogen. De hoogte van het arbeidsloon, al dus de theorie, is gebonden aan het to taalbedrag van het nationale inkomen, verminderd met hetgeen nodig is voor kapitaalsvernieuwing. Deze, op het eerste gezicht kloppende redenering gaat echter uit van de ver onderstelling, dat arbeidsloon gelijk is aan geld, dat per sé in de consumptie terecht komt, m.a.w. dat een arbeider al wat hij verdient „opmaakt." aan huis huur, levensonderhoud, kleding enz. Ar beiders zijn niet de mensen die deelne men aan investeringskapitalen. Welnu, zo redeneert men, ais het loon te veel stijgt, verdwijnt er teveel in de con sumptie en blijft er te weinig over voor investering en dat is beslist in het nadeel van de werkgelegenheid en derhalve ook in het nadeel van de werknemers. Dus: laat het totale loon bedrag niet stijgen boven een zeker per centage vsn het nationale inkomen. Men noemt zelfs ëeh bepaald percen tage (68 a 69) dat nog verantwoord zou zijn. In dit percentage zijn dan alle lo nen van alle werknemers inbegrepen. Hoe dit percentage wordt verdeeld is een zaak welke aan het vrije maat schappelijk overleg ter regeling kan en moet worden overgelaten. (Vervolg op vagina 9) De hoop is opgegeven de uit Den Bosch afkomstige 23-jarige student in de geologie aan de Utrechtse univer siteit J. F. Smoor, die sedert het begin van deze maand in de Spaanse Pyrenee- en wordt vermist, nog terug te vinden. De vader, die direct nadat hij van de vermissing op de hoogte was gesteld, per vliegtuig naar Spanje vertrok, is onverrichter zake in zijn woonplaats te ruggekeerd. Ieder jaar gaat een aantal geologische studenten voor de Spaanse regering on derzoekingen uitvoeren inde Pyreneeën. De vermiste maakte deel uit van een groep studenten die de bodem onder zoekt van een eenzaam en woest berg plateau op de Frans-Spaanse grens. Toen een van de medestudenten hem, elf dagen nadat hij voor het laatst was gezien, niet volgens afspraak in een klein bergdorpje aantrof, is men op on derzoek getogen, doch tevergeefs. Niette genstaande uitgebreide onderzoekings tochten van militairen en berggidsen is de vermiste student niet gevonden, zo dat aangenomen moet worden, dat hij is verongelukt. Op de rijksweg te Burger Vlotbrug (N-H) is vrijdagavond bij een ongeluk de 39-jarige arbeider L M. uit Petten, die met een werkliedenbus van de Hoog. ovens huiswaarts keerde, om het leven gekomen. Toen hij uit de bus stapte en weg wilde oversteken, zag hij niet, dat uit de richting Den Helder met grote snelheid een personenauto naderde. Hij werd door de wagen gegrepen. De man was op slag dood. De bestuurder van de wagen uit Loosdrecht kreeg geen letsel. Zijn naast hem zittende verloof de kreeg een shock. In Genève hebben Polio-specialisten uit 12 landen de aanbeveling gedaan proeven te nemen met vrijwilligers om de doeltreffendheid van een nieuw serum tegen kinderverlamming te tes ten. Het betreft een serum, waarin le vende virussen gebruikt worden in te genstelling met het Salk-vaccin, dat gebaseerd is op „verdoofde" of dode virussen. Volgens dr. A. B. Sabin uit Cincin nati, een van de pioniers in het onder zoek naar het nieuwe serum, is de kwestie gedurende vijf dagen intensief door de commissie van deskundigen be sproken en bestudeerd. Deze commis sie, die uit veertien leden bestaat, is een orgaan van de Wereldgezondheids organisatie, en staat Jos van het inter nationale congres over poli dat kortelings in Genève t Zoals bekend werd daar meer besteed aan het Salk-vaccin.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1