Bronbemaling bij bouw van noodschool in Haarlem-Oost ANNIE GET YOUR GUN m Warmond wordt aangesloten op waterleidingnet van Leiden Omwonenden ondervinden overlast en schade door verzakkingen B. en W. achten aannemer aansprakelijk Katholieke speeltuinen hebben uit gebreid vakantieprogramma Commissie stelt reeds onderzoek in te Biak Vrolijkt showfilm in Rembrandt Moeilijkheden mede ontstaan door industrialisatie van Sassenheim Vragen storm schade aan flat in Hillegom Strijd tegen verdo vende middelen In de bus van Coronado Stan en Olivier als dansmeesters Reprises en prolon gaties in Minerva, Studio en Luxor De slag om het vrouwenfort Recital in Zandvoort Hans Henkemans speelt werken van Debussy K.L.M.-ramp Eerste bespreking over IJ-tunnel SMYRNA- en SOEDANWERK De drinkwatervoorziening in de Bollenstreek Lido Frans Hals Cinema Palace Roxy Films Apotheken en dokters diensten ZATERDAG 20 JULI 1957 PAGINA 2 Burgerlijke Stand Haarlem Successen voor D.W.T. Requiemmis voor A. Hart Nibbrig Comfortabel ah een auto, economisch ah een motorfiets Prijs v.a. f 2.975 - PA. J. J. VAM KOOTEN Houtplein 1820 - Tel. 12000 Grote Houtstraat 140 - Tel. 12349 - HAARLEM Amsterdamse wethouders zeer zwijgzaam Programma RENAULT FRIGATE Garage „DEN HOUT" SANTPOORT Vernieuwingen in Titus Brandsmaschool De bouw van de houten noodschool achter de Jan Frederik Helmers- straat bij de Amsterdamsevaart in Haarlem-Oost heeft tot gevolg gehad, dat verschillende omwonenden sinds de laatste negen maanden ernstige overlast en schade ondervinden door de verzakking van de grond achter en onder hun woningen. Die verzakking is een gevolg van de bronbemaling, die by de bouw van de school ter verbetering van de grond is toegepast. Daarby schijnt men onvoldoende rekening gehouden te hebben met de wo ningen in de directe omgeving. Er zijn muren gescheurd, gasleidingen ge broken, schuttingen en tuintjes weggezakt. Hier en daar is voor meer dan duizend gulden schade toegebracht. Wie moet die schade betalen? De gemeente Haarlem meent dat de aan nemer verantwoordelijk is. Wanneer de omwonenden zich tot de desbetref fende aannemer wenden, ontvangen zjj een beleefd briefje, waarin wordt medegedeeld, dat hun brief is doorgezonden aan de firma X, die onder aannemer van het werk is geweest. Laatstgenoemde firma vindt het dan niet de moeite waard te antwoorden. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft over de kwestie verschillende re kesten en verzoeken van de omwonenden ontvangen. Merkwaardigerwijs worden die rekesten thans evenmin beantwoord. De stellers ervan krijgen de indruk, dat het gemeentebestuur hen min of meer a.ls quaerulanten beschouwt. Er zijn weliswaar mondelinge toezeggingen dat „alles betaald zal worden" gedaan. Een ambtenaar van de gemeentelijke ditns voor Openbare Werken, die kort na de eerste klachten (in november van het vorige jaar) ter plaatse een onderzoek instelde, deed die belofte bij voorbeeld aan een der gedupeerden. De gemeente schuift de verantwoordlijk- heid echter af op de aannemer. In pro cederen tegen de desbetreffende aan nemer ziet men in de Jan Frederik Hel- mersstraat weinig heil, omdat er immers onderaannemers zijn, die het werk op hun beurt ook weer gedeeltelijk uitbe steed hebben. Niettemin overwegen zij om gezamelijk alsnog de gemeente of de aannemer(s) in rechten aan te spreken voor de schade. De gemeente, die bij de uitvoering van het bouwwerk met de noodlottige bron bemaling de principaal was. heeft de bestekken daarvoor doen vervaardigen door de dienst voor Openbare Werken. De verzakking van de omliggende grond was zo redeneren de gedupeer den te voorzien. Men heeft een put gegraven zonder afdamplaten of andere voorzieningen toe te passen. Tengevolge bouwput zijn alle gronden en bouwsels van het permanent leegzuigen van die in de onmiddellijke omgeving verzakt en gebroken. Dat geldt echter niet voor de huizen, waaronder heipalen staan. Desgevraagd deelde men ons bij Openbare Werken mede, dat het cau saal verband tussen de verzakkingen en de scheuren in de bouwsels niet vast staat. Wanneer er sprake van schuld is, ligt die niet bij de gemeente, maar bij de aannemer. Openbare Werken heeft over die kwestie destijds reeds ge rapporteerd bij B en W. Een feit is niettemin, dat er in de om geving van de nieuwe noodschool ver zakkingen zijn opgetreden. Opmerkelijk is, dat van gemeentewege de gebroken gasleiding bij één der omwonenden is hersteld, bij een andere gedupeerde echter niet. Sommige tuintjes zijn zeker een halve meter weggezakt, hetgeen blijkt uit gebroken voetingen van schuur tjes, uitgescheurde muren en wegge zakte vloeren. „Wanneer er onder de school een paal- fundering geheid zou zijn, was er niets gebeurd", aldus een der omwonenden, die er op wees, dat in geheel Haarlem- Oost geheid is. De bouwwijze van de noodschool en de daarbij toegepaste grondverbeteringen achtte hij experi menteel", hetgeen echter door Openbare Werken ten stelligste ontkend wordt. Voor de stichtingen Touring Zand voort en de Culturele Kring 't Helm gaf Hans Henkemans gister avond in de zaal van Zomerlust te Zand voort een uitvoering van Debussy-wer- ken. Als ooit het epitheton „geniaal" aangewend mag worden, dan is dat wel het geval bij Henkemans' onvergetelij ke pianospel. We hebben al eens ge^ schreven, dat we zelden een pianist vari zijn formaat hebben meegemaakt, deze overtuiging werd gisteravond weer be vestigd: zyn techniek is fabelachtig, het toucher grenst aan het ongelofelijke, magistraal en ontroerend in zijn diep- doorleefde voordracht. Wat hij speelt is volkomen zijn geestelijk eigendom ge worden, de éne schoonheid weet hij te genover de andere te stellen, de éne kleur tegenover de andere te plaatsen hij speelt het éne raffinement uit tegen het andere en dat alles gaat met een fascinerend élan, met een zielsveruk- kende overgave, die de gelukkige luisteraar zijn leven lang zal bijblijven. De twaalf Préludes boden de kunste naar de mogelijkheid zijn veelzijdigheid te demonstreren: fijnzinnige humor, paarde zich aan astrale subtiliteit, my stieke accoorden contrasteerden met gevoelige cantilènes, naast verblinden de virtuositeit werd bezonkenheid ge steld, en dat alles in de impressionis tische sfeer en stijl die het wezensken merk is van Debussy's kunst. Het is een dwelling te menen, dat deze muziek geen grote contrasten verdraagt, dat ze daarvoor te subtiel is. Ongetwijfeld is het pastelkunst, doch dan een pastel kunst die immense mogelijkheden biedt, .die een werld op zich is. In de Etudes domineerde vanzelfs- sprekend het virtuose element, hoewel Henkemans duidelijk wist aan te tonen dat er in deze meesterwerkjes ook nog wel iets anders schuilt dan obstakels van technische moeilijkheden. Hoe heer lijk wist hij wondere tinten voor te to veren de mogelijkheden van het klavier uittebuiten Van een andere orde wa ren weer de Estampes die meer affini teit vertoonden met sommige Préludes. Een grootse ovatie viel Hans Henke mans aan het eind van de avond ten deel. Het was verdiend. T. de Vr. GEBOREN: z. v. L. Chr. Stokman van de Haterd; d. v. M. W. Benavente- Senft; d. v. H. Verhagen-ter Steege; d. v. C. Bauer-Hiemenz; d. v. M. Rinkel- Heijink: d. v. A. M. Honnebier-Botter. GETROUWD: P. A. van der Horst en M. E. Hurkmans: H. de Kluiver en T. Oltmann; A. B. Roosen en J. M. Nel- lestein; J. J. Sehregts en A. J. H. van der Weerdt; Chr. Koedam en A. van der Zee; J. H. Blase en H. M. L. Coe- voet. OVERLEDEN: P. Zipnro. 57 j.. Ha- zepaterslaan; F. Chr. Blankert, 56 j., Gasthuis vest; L. van Petegem-Roden- burg, 44 j„ Schutterstraat; J. E. M. Slebrts-Klein. 75 j., Palamedesstraat; E. Booms-van Eijk, 71 j., Indischestraat. Op 27 maart van dit jaar, vijf maan den na het begin van de bouw, toen de school reeds zo goed als gereed was, ontvingen de omwonenden een schrij ven van B en W, waarin werd mede gedeeld. dat belanghebbenden bezwaar tegen de bouw van de school konden indienen. Alsnog hebben verschillende omwonenden van die gelegenheid ge bruik gemaakt, hoewel zij toen reeds midden in de verzakkings-misère zaten, die zij bij B W bekend veronderstel den. Het indiennen van bezwaren had weinig zin meer. De indieners ervan ontvingen geen enkele reactie van B en W. fïet feit, dat het gemeentebestuur niets van zich laat horen irriteert de adressanten bijna in de zelfde mate als de overlast en schade, die zij onder vinden. Bij dat alles komt nog de vraag, wie uiteindelijk de schade zal vergoeden. De vele supporters die het eerste he- ren zevental van DWT vrijdagavond naar Zaandam vergezelden hebben al leszins reden tot juichen gehad. De nu'm P1g t?gen Neptunus I dat met DWT I de bovenste plaats van de ranglijst der tweede klasse B moest delen. De Haarlemmers legden beslag op de punten en met nog 1 wedstrijd te spelen bezetten zij nu met 2 punten voorsprong op Neptunus de bovenste plaats van de ranglijst. De leiding van de wedstrijd was in handen van scheids rechter Vervoort uit Amsterdam die de touwtjes goed strak wist te houden al werd er aan beide kanten zwaar maar niet unfair gespeeld. De DWT-verdedi- ging vormde voor de Neptunus aanval lers een obstakel waar door heen zij niet konden komen. De DWT-aanvallers hadden wat minder moeite met hun tegenspelers maar de schoten gingen naast of over terwijl de Neptunus- keeper hun ook weinig kans gaf. Nadat door Joop Melchior, de DWT-keeper, een Neptunus aanval tot hoekworp ver werkt was onderschepte de DWT-ver- dedigers de genomen hoekworp en werd de DWT-voorhoede aan het werk gezet. Teessing verdedigde zich hierte gen wat te zwaar en werd het water uitgezonden. Van Driel kreeg een vrije worp, plaatste deze naar de in gunstige positie liggende Molenaar maar deze schoot jammerlijk tegen de paal. eMt verkregen spelersmeerderheid bleef DWT echter in de aanval en was het rons Roozekrans die met een hard schot vanuit het midden van het veld de score voor DWT opende. oTen kwa men de ploegen weer voltallig in de strijd en werd met een 10 voorsprong voor DWT de tweede helft ingezet Nep tunus bemachtigde de bal en na het nemen van een vrije worp kwam de bal by Schoen die de verkeerde kant op plaatste en de vrjjliggende DWT- midvoor Rob van Driel een kans schonk dankbaar aanvaardde om de DWT voorsprong op 2—0 te brengen. Dat dit een deprimerende invloed op de gastheren had spreekt vanzelf. Met nog 3 minuten te spelen loste Fons Roozekrans wederom een verraderlijk schot en DWT stond met 3—0 voor. Toen zette Neptunus alles in om de achterstand in te halen maar de DWT- verdediging zette hun de voet dwars waarop Teessing het met een ver schot probeerde dat in de roos ging Wel kreeg Neptunus hierna door een over treding van Cor van Egmond een spe lersmeerderheid maar geen gelegen heid deze uit te buiten zodat de Haar lemmers met de stand 1—3 als over winnaar uit de strijd kwamen. DWT 3 heeft voor de reserve twee de klasse A uitgespeeld tegen de ADZ 2 dat met 7—1 verslagen werd. Het was de laatste wedstrijd en heeft DWT 3 uit de 6 gespeelde wedstrijden 10 pun ten binnengehaald waarmede zij kam- P1"®" yan deze afdeling zijn geworden. DWT 3 moet nu met Haarlem 2 de kampioen van de reserve tweede klas se B een wedstrijd spelen als eerste stap voor promotie naar de reserve eerste klasse. Naar wij vernemen zal er dinsdag ochtend 23 juli om tien uur in de kerk van de paters Montfortanen aan de Haagse Schouw te Voorschoten een H. Requiemmis worden opgedragen voor de zielerust van de enkele dagen gele den overleden cellist van het Noord hollands Philharmonisch Orkest A. Hart Nibbrig. Wanneer dc begrafenis zal ge schieden is nog niet bekend. Advertentie U vindt gemakkelijk parkeerruimte U komt overal „door" U bent beschermd tegen weer Imp. HART NIBBRIG GREEVE N.V. wind Parkstraat 91 Den Haag BMW ISETTA DEALER: Te Hollandia is officieel medegedeeld: Als voorzorgsmaatregel is in Ned. Nieuw- Guinea reeds lange tijd geleden een voor lopige commissie van onderzoek: ingesteld, wier taak het is, de oorzaken op te spo ren van eventuele luchtvaartongevallen. De commissie .heeft haar zetel te Biak. De commissie heeft onmiddellijk na het ongeval met de Neutron" haar werkzaam heden aangevangen. Zij is thans omgezet in een commissie van onderzoek naar het ongeval met de superconstellation „Neu tron" en is als volgt samengesteld: kapi tein-luitenant ter zëe vlieger J. .L. den Hollander, commandant van het marine vliegkamp te Biak (voorzitter); leden: W. P. Hamers, fungerend .hoofd van het bu reau voor de luchtvaart te Hollandia; luit. ter zee T. J. B. van den Berg, hoofd van de technische dienst van de marinelucht vaartdienst; A. M. Post, hoofd van de luchtverkeersbeveiliging te Biak en J. C. Smits, luchthavenmeester te Biak. De deskundigen van de rijksluchtvaart dienst, de heren C. L. Gosen en A. W. Fournier, die donderdag uit Nederland naar Biak zijn ^fertrokken, zullen in deze com missie zitting nemen. De vakanties zUn weer begonnen. Dui zenden kinderen hebben een paar weken vrij. Veien gaan naar buiten, naar de duinen, naar het strand. Een veel gro ter aantal blijft echter thuis, in de stad, waar het grote moderne „spook", het snelverkeer, een steeds groter bedrij- ging voor de kinderen vormt. Dikwijls zonder op auto's, motoren en andere ver voersmiddelen te letten, steken zij de rij weg over. Vaak komen zij er wonder boven wonder goed af, maar niet zelden worden ze aangereden en gedood of ge wond. In een uitgave van de Haarlem se Katholieke Vereniging voor het Gezin schreef men, dat in één jaar tijds in Nederland vierhonderd kinderen wer den gedood en negenhonderd zwaar ge wond tengevolge van verkeersongeval len. Dat zijn dertienhonderd slachtoffers in totaal, die er ernstig aan toe waren. Op welke manier tegen te gaan, dat zo veel kinderen het slachtoffer van de moderne tijd worden, is een van de grootste zorgen van de Haarlemse Ka tholieke Vereniging voor het Gezin. Tien katholieke beschermde speelruimten verrezen overal in de stad dank zij de vereniging. Tien speeltuinen, waar de kinderen onbezorgd en veilig kunnen spelen. Het veilig spelen van de kinderen is voor de vereniging echter niet de enige zorg. Ook het „vormen" van de jeugd hoort bij het speeltuinwerk. In het juli- nummer van „Vakantie in onze Katho lieke Speeltuinen" lazen we: speel tuinwerk is méér dan veilig en be schermd laten spelen, het is ook vor mingswerk. Vormen wil zeggen opvoe den. Aansluitend aan gezin en aan school, betekent de speeltuin een stuk opvoeding van het jeugdige kind. Sfeer en karakter van de speeltuin en van zijn bestuurders zijn van grote beteke nis voor het zo ontvankelijke kind. Daar om is het eigen katholieke milieu en de eigen levens- en wereldbeschouwing noodzakelijk, ook op de speeltuin bij spel en vermaak Voor de komende weken heeft het be stuur van de vereniging een groots programma van feestelijkheden opge steld, terwijl de besturen van de afzon derlijke speeltuinen eveneens diverse evenementen hebben georganiseerd. Donderdag 1 augustus zullen de kinde ren in het Openluchttheater te Bloemen- daal kunnen genieten van het toneel stuk „Dik Trom en zijn aap". Wandel tochten vanaf alle tuinen zullen naar Bloemendaai worden ondernomen, ter wijl in het Bloemendaalse bos een pic nic zal worden gehouden. Per autobus zullen de kinderen weer van het Open luchttheater naar de verschillende tui nen worden gebracht. Dinsdag 6 augus tus wordt een „stempelwandeltocht" ge houden, waarbij iedere deelnemer een kaart krijgt, die op verschillende pun ten van de route wordt afgestempeld. Voor 22 augustus is een grote open lucht-sportdag vastgesteld, die zal wor den gehouden op het Gemeentelijk Sport terrein aan de Kleverlaan. De speeltuinvereniging „Kindervreugd aan de Godfried van Bouillonstraat heeft onder andere op zijn programma staan twee kleuterdagen in Groenendaal en een „grote uitgaansdag". De tuin „Don Bosco" heeft enkele dagen georgani seerd, waarop de kinderen elkaar op sportieve wijze zullen bekampen. Zij be sluit haar programma met een uitstap je naar de Kennemerduinen. Bij „Het Paradijsje", de speeltuin die onopvallend ligt tussen de huizen aan de Witte Herenstraat ontbreekt een andere zullen de kinderen een fietstocht maken naar Aalsmeer en Schiphol, terwijl voor de kleintjes een kleutermid dag wordt gehouden. Mariagaarde aan (Van onze Haagse redactie) „Wij hebben een vriendschappelijk gesprek gehad, waarin de wederzijdse standpunten zijn uiteengezet", zei mi nister Hofstra vrijdag na afloop van de besprekingen over de IJtunnel, locoburgemeester van Amsterdam mr. Struycken, heeft gevoerd met de drie Amsterdamse wethouders. Voor het ge bouw van het ministerie van Binnen landse Zaken op het Binnenhof, waar de besprekingen plaats vonden, had de locoburgemeester van Amsterdam, mr. De Roos tevoren reeds gezegd dat het gesprek gegaan was over „enkele alge mene financiële aspecten". De wethou der van Financiën mr. Van Wijk ant woordde op een vraag van een van de journalisten: ,,WU spreken niet over de IJtunnel, dat doen ze alleen in Den Haag". Of het gesprek inderdaad zo vriend schappelijk is geweest als men uit de uitlatingen van minister Hofstra zou kunnen opmaken, blijft Intussen een open vraag. De Amsterdamse wethou ders waren bijzonder zwijgzaam en wei gerden verder commentaar. Ook wilden zii niet zeggen of er reeds definitieve afspraken zijn voor het gesprek met de minister van Verkeer en Waterstaat over de meer technische aspecten. „Vraagt u dat liever aan minister Al ger a zelf". de Westergracht heeft voor elke woens dagmiddag, wanneer er voldoende be langstelling is, een beklimming van de toren van de Kathedraal op het pro gramma staan. Dinsdag 20 augustus is de grote dag voor de „Mariagaarders". Dan zullen zij een boottocht gaan ma ken; de bestemming blijft voorlopig nog geheim. De speeltuinvereniging van de parochie van de H. H. Elisabeth en Barbara, Elba, organiseert zwemwed strijden en een fiets-puzzletocht. Wan deltochten worden gehouden door de speeltuinvereniging „Zaanenoord". In de Eksterstraat worden 8 augustus rolschaatswedstrijden gehouden, ge organiseerd door „Hof van Eden". De voetballers van de speeltuin „Noorder vreugd" krijgen genoeg kans om hun krachten te meten met jongens van andere tuinen. De speeltuinvereniging in Overveen tenslotte heeft op haar, zij het bescheiden programma onder andere een bezoek aan de Alkmaarse Kaas markt staan. Het programma voor de komende week luidt: Dinsdag 23 juli: „Zaanenoord", Wan deltocht naar „Kraantje Lek". 8-14 jaar. Vertrek om 9.30, vanaf de speeltuin. Woensdag 24 juli: „Zaanenoord", Filmvoorstelling in het gebouw van de speeltuin „Noordervreugd" (Ambacht straat 2). Kaarten aan de speeltuin ver krijgbaar vanaf 22 juli. Aanvang voor stellingen: 10 en 14 uur. Donderdag 25 juli: „Het Paradijsje", Fietstocht naar de bloemenveiling te Aalsmeer, langs Schiphol en Halfweg, voor kinderen van 10-14 jaar. Vertrek vanaf de speeltuin om 9.30 uur. „Zaanenoord", Wandeltocht naar de Kennemerduinen, voor kinderen van 10 tot 14 jaar. Vertrek om 9.30 uur. Vrijdag 26 juli: Fietstocht voor jongen en meisjes van 10-14 jaar naar Noord- wijk. Vertrek om 9 uur. Zaterdag 27 juli: „Zaanenoord", wan deltocht naar het Kopje van Bloemen daai. Vertrek om 9.30 uur. Voor kinderen van 8-14 jaar. Er is deze week een aardige reprise, verre van een groots filmwerk, maar vlot en vrolijk amusement: Annie get your gun. Men moet deze ge schiedenis van het eenvoudige platte landsmeisje Annie Oakley, een vervaar lijke vrouwelijke scherpschutter, die in de rondreizende wild-west show van Buffalo Bill de voornaamste attractie is, eigenlijk alleen maar zien als een bont schouwspel, dat de gelijknamige musical, die jaren op de Broadway is „gegaan", onder het bereik van vele miljoenen brengt. Meer pretendeert de Advertentie HANDSCHOENEN en SJAALS Speciaalzaak LABOR N.V. Haarlem, Rijksstraatweg 127, Tel. 24642 Warmond zal naast de bestaande aan sluiting op het net van Hillegom met een noodkoppeling worden aangesloten op het waterleidingnet van de Lerdse Duinwater Maatschappij te Leiden. Dat is nodig gebleken, omdat het al her haalde malen is voorgekomen, dat de inwoners van Warmond vooral op warme dagen geen druppel water in huis hadden. Met Lisse en Sassenheim is het watersportplaatsje in Zuid-Hol land aangesloten op een watertransport- buis, die in de twintiger jaren vanal het, pompstation te Hillegom door (le twee andere bollendorpen naar War mond werd gelegd. Lange tijd heeft de ze watervoorziening goed gefunctio neerd, maar de laatste jaren begonnen de ingezetenen van Warmond en in min dere mate ook die van Sassenheim te ervaren, dat zij aan het einde van de transportbuis zaten. Met het groeien van het inwonertal van de verschillende dorpen werd de watervoorziening min der. De moeilijkheden voor Warmond begonnen pas goed, toen Sassenheim na de oorlog ging industrialiseren. De warmteperiode van enkele weken gele den was echter als de befaamde drup pel, die de emmer deed overlopen. Op een dag werd meer water verbruikt dan de dagproductie van het pompstation, die ongeveer 4300 M3 he.lraagt. In Sas senheim mochten de mensen hun tuin tjes niet meer besproeien, in Hillegom evenmin, maar in Lisse werd de be volking verzocht het niet te doen. Zui nig met water, was het parool. Nu was er al enige tijd geleden een rapport aan het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening gevraagd, dat tot de bevinding kwam dat een verant woorde oplossing minstens anderhalf miljoen gulden zou kosten. In januari van dit jaar besloot de raad van Hille- Advertentie Prachtige wegligging. Elegant. Verbruik 13 liter op 150 km. Prijs vanaf f 7.990.—. WAGENWEG HAARLEM Het bestuur van de r.k. jongensschool (Titus Brandsmaschool) te Santpoort heeft de medewerking van de gemeente Velsen verzocht voor het aanbrengen van een linoleum vloerbedekking in 7 leslokalen, voor het aanschaffen van nieuwe school banken, voor het aanschaffen van een methode voor modern verkeersonderwijs en voor het aanleggen van een nieuwe ver lichting in de leslokalen. Het aanleggen van een nieuwe verlichting is volgens B. en W. niet noodzakelijk. De lokalen zijn van moderne TL-verlichting voorzien, weshalve zij een vernieuwing van de verlichting niet urgent achten. De aanvrage voldoet verder aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. de gemeenteraad voorstellen voor het overige de gevraagde mediewerking te verlenen. gom deze som te voteren, maar Gede puteerde Staten van Zuid-Holland ont hielden hun goedkeuring aan het Hille- gomse raadsbesluit. Gezien de investe ringsbeperking zou de uitgaaf van een dergelijk bedrag onverantwoord zyn. Zij adviseerden het gemeentebestuur naar een minder kostbare oplossing uit te zien. Het Rijksinstituut voor Drinkwa tervoorziening werd opnieuw geraad pleegd en kwam met een plan op ta fel, dat bijna een half miljoen goedko per was. De intergemeentelijke commis sie voor het pompstation keurde tijdens een recente vergadering de plannen goed en gisteravond ging de gemeen teraad van Hillegom met dit plan, dat in grote lijnen het oorspronkelijke volgt zodat dat in betere tijden kan worden voltooid, akkoord. De fractievoorzitter van de KVP in de Hillegomse gemeenteraad, de heer Bakker heeft naar aanleiding van de schade, die een flinke storm enige we ken geleden aan een flat aan de Sport - laan te Hillegom veroorzaakte, B. en W. gevraagd naar de toedracht van het gebeuren, waarbij zoals men zich her inneren zal het dak van de flat gedeel telijk werd vernield en aan de voorzijde van het huis op de grond terecht kwam. De voorzitter deelde gisteravond tij dens de raadsvergadering mede, dat B. en W. nog niet in de gelegenheid waren mededelingen te doen, omdat het rapport van buitenstaanders, wier ob jectief oordeel het gemeentebestuur heeft gevraagd, nog altijd niet ontvan gen werd. Wel is ër een rapport van de dienst van Openbare Werken. Intus sen is men aan het herstel van het flatgebouw begonnen. De voorzitter verzekerde verschillende sprekers, dat daarbij de nodige extra-voorzieningen worden getroffen om herhaling te voor komen. Ook is de schade, die de bewo ners hebben geleden, opgenomen. Ver der drongen sommige raadsleden aan op een betere materieel-uitrusting van de plaatselijke brandweer. Tijdens de provisorische herstelwerkzaamheden, waarin de leden van de brandweer een groot aandeel hebben gehad en waar voor zij gisteravond nog eens hooglijk werden geprezen, zou zijn gebleken, dat de ladders te kort en te slap waren. Een betere toorüsting is ook nodig, aldus deze raadsleden, in verband met de steeds meer toegepaste hoogbouw. Tenslotte kwam de vraag aan de orde of het niet beter was dat de raadsle- leden in het vervolg inzage zouden krij gen van de tekeningen en het bestek van de door de gemeente te bouwen woningen. De voorzitter had daartegen geen "bezwaar, maar hij meende, dat bij het uitvoeren van het bouwwerk de verantwoordelijkheid moet blijven be rusten bij de technische dienst en bii de betrokken architect. Indien de raad zich daarmee zou belasten begeeft hij zich op een zeer gevaarlijk pad. Annie Oakly, de vrouwelijke scherp schutter, met rechts van haar Buffalo Bill in de film Annie get your gun. film niet te zijn en als men dat voor ogen houdt kan men er opperbest ge noegen aan beleven. Het verhaal gaat de geijkte weg: twee jongelui zijn op elkaar verliefd, maar ze kunnen althans aanvankelijk malkander niet krijgen. De mannelij ke kampioen scherpschutter kan het na melijk niet verkroppen, dat een meisje hem de loef afsteekt. In de meest on mogelijke standen weet het lieve kind een aangegeven doel precies in de roos te treffen en dat gaat haar aanbidder juist iets boven zijn pet. Er komt een verwijdering tussen de jongelui. De een gaat optreden in een concurrerende sho en de ander Annie gaat op tournee naar Auropa, waar zij veel succes oogst, maar die niet veel meer opbrengt dan een aantal onderscheidingen. Terug ln Amerika zien beiden elkaar weer. De vrede wordt eerst getekend en hun liefde bezegeld als Annie's buks onklaar wordt gemaakt. Zij verliest en ziet in dat dit de enige manier is om de man van wie zij houdt te winnen. Zeker dit is een flauw verhaaltje, vol cliché's. Maar het wordt met veel vaart en verve opgediend. De show zit goed in elkaar, de trucs zy'n best geslaagd, er zijn vele charmante melodietjes en bovenal: daar is Annie Bettie Hut ton een wervelwind en een vrouw met een ongelooflijke vitaliteit, die een aanstekelijke vrolijkheid en hilariteit in zich verenigt. Een der aardigste show films die wij ooit zagen. Men kan zich er in Kembrandt nog eens van overtuigen. Maandag tot en met donderdag nog alke ochtend om half elf Montagne's jeugd-varieté. De strijd van de internationale poli tie tegen smokkelaars van narcotica wordt niet in één land gestreden, maar in de meeste hoofdsteden van de Wes telijke wereld. En het is het aantrek kelijkste deel van de firm als het ver haal ons voert door straten en over pleinen van bijvoorbeeld Athene, Ro me, Lissabon. Voor het overige is het verhaal van de befaamde kwaliteit: dertien in een dozijn. Filmtechnisch verrast de film meermalen door een bijzondere gaafheid. Voor boven de achttien, in Lido. Dick Powell heeft bij het maken van zijn film In de bus van Coronado wel erg veel gekeken naar het illustere voorbeeld It happened one night, de na veel strubbelingen het huwe lijk. Een wel grappig geval, dat echter vrolijke vooroorlogse comedie van Frank Capra. Ook hier enkele jongelui, die gedwongen met elkaar moeten op trekken, ook hier de befaamde deken tussen de bedden, ook hier tenslotte vooral drijft op de acteurs-prestaties. Regisseur Powell heeft niet de spiri tuele aanpak van een Capra, die een voortreffelijke film maakte. Toch aar dis amusement. Voor iedereen in Frans Hals. Stan Laurel en Olivier Hardy hebben nog altijd een grote kring bewonde- naars. De iachlustigen kunnen nu hun favorieten als dansmeesters aan het werk zien. Het hele verhaal is opgezet volgens het oude recept en veel nieuws valt er niet te beleven. Stan en Olivier komen in de meest precaire situaties, vooral als zij ver zeild rakeh in de amourette van een lief meisje. Het kan echter zo raar niet lopen, of alles komt terecht. En intus sen hebben hun vrienden in de zaal het nodige pleizier gehad. Voor iedereen. In de avondvoorstellingen tot en met zondag word in het Minervatheater te Heemstede de film Vrouw van Rome ver toond. De film, gemaakt naar het beruchte boek van Moravia, is een gekuiste weer gave daarvan. Volwassenen. In de middag voorstellingen tot en met donderdag een vakantieprogramma met Watervogels van Walt Disney en enkele tekenfilms. Maandag en dinsdag in dit theater de bekende film Die Czardasftirstin met Marika Rökk en Johan Heesters in de hoofdrollen. Een film met' kwaliteiten. Iedereen kan er heen. Woensdag en donderdag de film Phffft. Geestige dialogen en situaties kunnen niet verhelen, dat deze film nader beschouwd een oppervlakkige en nogal vrijpostige in terpretatie is van wat omstandig als een ondeugende comedie wordt aangekondigd. Het is minder smaakvol om grappig te willen zijn met een tenslotte ernstige zaak als echtscheiding is. Voor volwassenen. In Studio een reprise van de film Je komt er wel uit. Originele vondsten in het scenario en grappige trekjes in de uitwer king daarvan verzekeren de bezoeker een paar genoeglijke uren. Norman Wisdom is de grapjas in deze film. Iedereen kan er heen. Elke ochtend om half elf een kinder programma. In Luxor wordt deze week geprolongeerd de film Afrikaanse Leeuw, die het dieren leven in de Afrikaanse rimboe in prachtige kleuren verbeeldt. In het voorprogramma De blauwe mensen van Marokko, een in teressante film over het leven der Bedoe- inen. Elke ochtend om half elf The lady verhaal van Walt Disney. Al deze films and the tramp, een aüeraardigst honden voor alle leeftijden. Audy Murphy, de held uit „To heil and back" is weer om zijn moed te bewonderen in de film „De slag om het vrouwenfort," die tot en met zondag in Roxy draait. Met ongewoon grote kalm te treedt hij op als de beschermer van de tientallen vrouwen, die bijeengeko men zijn in de kerk van een oud fort, uit vrees voor een stam Comanche-In- dianen. Deze stam is op wraaktocht ais vergelding voor de moordpartij, die de kolonel van het fort, waar Murphy lui tenant was, had laten ondernemen. Murphy verlaat het leger om de men sen in Texas te waarschuwen voor de Indianen. Hoewel zij hem in het begin niet willen geloven, moeten zij zich la ter wel bij zijn woorden neerleggen, om dat de bewijzen overduidelijk zijn. In een geweldig gevecht, waarin de vrou wen zich met ware heldenmoed verde digen, worden de Indianen verslagen. Terug in het leger wordt Murphy voor de krijgsraad gedaagd. De vrouwen van het fort ontzetten hun redder evenwel. Het zou echter geen „echte" „Western" zijn, wanneer er ook niet wat romantiek aan te pas zou komen. Voor boven de veertien. Vanaf maandag draait in hetzelfde theater „IJsco-mankijk uit," een film, waarin nogal wat gegooid en ge smeten wordt. Veertien-jarigen en oude- ren. kunnen de film gaan zien. CINEMA PALACE: Stan Laurel en Olivier Hardy als dansmeesters, a. 1., 2, 4.15, 7 9.15. Iedere ochtend om 10.30 u.: Vakantie kinderprogramma. FRANS HALS: In de bus van Coronado, alle leeft., 2.30, 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15. LIDO: Strijd tegen verdovende middelen, 18 jaar, 2, 4.15, 7, 9.15. Za.-avond 23.30 u.: Zij die zich ver kopen, 18 jaar. Zo-ochtend. 11 u.: Wonderman, 14 jaar. LUXOR: The African lion, a. 1., 2, 7, 9.15. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15. Elke ochtend, behalve zondag, om 10.30: The lady and the tramp, a. 1. MINERVA: tot en met zo.: De vrouw van Rome, volw. Za. en zo. 7, 9.15. Iedere middag: Vakantie-matinee, 2.30 u. Zo. 2, 4.15. Ma. en di.: Die Czardasfürstin, a. 1., 8.15 u. ROXY: tot en met zo.: De slag om het vrouwenfort, 14 j., 2.30, 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15. Ma. tot en met do.: IJsco-mankijk uit, 14 jaar, 2.30, 7, 9.15. REMBRANDT: Annie get your gun, a. 1., 2, 4.15, 7, 9.15. Zo.-ochtend om 11 u.: Naar het rijk der Inca's, a. 1. Ma. tot en met do.: Montagne's Jeugd- variété, 11 u. STUDIO: Je komt er wel uit, a. 1., 2.15, 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7. 9.15. Elke ochtend om 10.30 u.: Kinderpro gramma. Zaterdag 20 juli Openluchttheater, Bloemendaai, 20.30 U.S Spaans Dansensemble „Susana y Jose". Grote Kerk, 20 uur: Orgelbespeling door Anton Heiller. Zondag 21 Juli Openluchttheater, Bloemendaai, 20.30 u.! Spaans Dansensemble „Susana y Jose". Maandag 22 juli Grote Kerk, 15.3016.30 u.: Beiaardbe speling door Arie Peters, stadsbeiaardler. Haarlejn Doktersdienst: Men belle het nummer 11990. ZIEKENVERVOER G.G.D., Telef. 14141; Margriet, Turfmarkt 10 r., telef. 21400. Apotheken: Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1. tel. 11180; Apotheek Bu ink. Lange Veerstraat 19. tel. 11000. Aerdenhout Doktersdienst: Dr. J. Reurink, Aerden- houtseduinweg 8, tel. 26035. Apcrtheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772. Bloemendaai Doktersdienst: J. H. M. Egberts, Zuider stationsweg 12, Bloemendaai, tel. 22261. Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaai, tel. 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort-dorp, tel. 2560-8284. Overveen Doktprsdienst: JA7Hollander, Zijlweg 17, tel. 11431. Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaai, tele foon 22181. Heemstede Doktersdienst: dr. A. L. C. van Lier, P. Aertszlaan 6, tel. 39875 en L. Wijnberg, Beet- hovenlaan 36, tel. 35734. Apotheken: Aerdenhout-apotheek, Zand- voortselaan 164, Aerdenhout, tel. 26772, Santpoort Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort. tel. K 2560—8310. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde. Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. K 2560—8284 en Bloemendaalse apotheek- Bloemendaalseweg 85, Bloemendaai, tele** K 2500—22181.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2