Susanna Audeoud en José Udaeta in Bloemendaals Openluchttheater Gunstige resultaten voor liefdewerken kinder uitzending en Vrije Tijd Meeslepend en fascinerend programma Jaarverslag St.-Vincentius Haarlem jiton nemer, voor treffelijk organist Concert Grote Kerk L. J. de Wit uit Haarlem benoemd tot directeur Culturele Zaken op Nw.-Guinea Zilveren priesterfeest van father P. de Graaff PAGINA 3 MAANDAG 22 JULI 1957 ZANDVOORT Zandbouwwedstrijden in Zandvoort Afscheid leerlingen Mariaschool Aanrijding in Haarlemmermeer De goedkope koffie in Haarlem Uitstapje bejaarden Sint-Jansparochie Zes jonge organisten in de Grote Kerk Geslaagd HEEMSTEDE Brand in kamer Bromfietser verleent geen voorrang Onderwijs-voorstellen in Heemsteedse raad Beurs van Amsterdam De eerste zandbouwwedstrijd voor kindere nvan badgasten en inwoner» wordt door „Touring Zandvoort" woens dag georganiseerd op het strand bg „Bad-Termes". De wedstrijd vangt aan om 9 uur en staat open voor kinderen van 7 tot 16 jaar. Men kan zich dins dag nog aanmelden op het bureau Raadhuisplein. bijval. In die ovatie mochten terecht delen de voortreffelijke gitarist Paco Hernandez, de flamanco-zanger Pepe de la Matrona en de pianist Armin Janssen. Jammer, dat de pianomuziek niet altijd even welluidend doorkwam. Op prettige wijze namen de leerlin gen van de hoogste klasse der Maria school te Zandvoort afscheid van de la gere school. Het oudercomité had daartoe een bijeenkomst belegd in het patronaatsgebouw. De heer Laverman, voorzitter van het comité deelde mede, dat men deze bijeenkomst tot een jaar lijkse traditie wil maken. Het hoofd van de school, de heer Bosman, richtte zich daarna tot de ouders en de leerlingen en gaf beide categoriën behartigens waardige punten in overweging. Pastoor van Diepen reikte de schooldiploma's uit, waarbij hij tot elk kind een toepasselijk woordje sprak. De pastoor wees nog op de komende uitbreiding van de school. Op 1 september komt de tiend» leerkracht in dienst en dan zijn alle lo kalen bezet. Samenwerking van ouders, onderwijzend personeel en schoolbe stuur zal leiden tot nog grotere bloei van de school. Van het oudercomité ontvingen de kinderen elk een fraai theelepeltje met inscriptie. De leerlin gen der zesde klasse boden het hoofd der school enkele boekwerken aan. Na de pauze vertoonde de heer W. van der Mije enkele door hem vervaardigde films over belangrijke gebeurtenissen in Zandvoort (eeuwfeest parochie, oran jefeesten, priesterfeest van de pastoor e.a.) Zondagmiddag gebeurde op de Kruis weg in Haarlemmermeer op het kruis punt met de oostelijke afrit van de Rijksweg 4 een ongeluk, waarbij de wel eerwaarde heer J. C. M., vermoedelijk een hersenschudding en een shock op liep. Van de afrit van de Rijksweg kwam met flinke snelheid een personen auto uit de richting 's-Gravenhage. Waarschijnlijk heeft de chauffeur, de 18-jarige C. S. uit Katwijk aan Zee niet op de stopborden gelet die aan de kant van de weg staan. Doordat hij geen voorrang verleende aan het verkeer dat op de Kruisweg reed kwam hij in aanrijding met een uit Haarlem komen de auto, die bestuurd werd door de weleerwaarde heer P. W. H. L. De mede-reiziger van de geestelijke werd uit de auto geslingerd en kwam in een naast de weg liggende sloot terecht.. Hij is naar het ziekenhuis St.-Joannes De Deo in Haarlem overgebracht. Bij Koninklijk Besluit van 11 juli is benoemd tot directeur van de Dienst van Culturele Zaken bij het Gouverne ment van Nederlands Nieuw-Guinea, de heer L. J. M. de Wit uit Haarlem. Hij zal in deze functie belast worden met de leiding in de afdeling Algemene Zaken, waaronder ressorteren de on- derwijswetgeving en onderwijsmetho diek, de eredienst, kunsten en weten schappen, personele en financiële za-, ken, de algemene administratie en de afdelingen westers onderwijs, bevol- kingsonderwijs, be volkings voorlichting, onderwijsinspectie en openbaar onder wijs. Tevens zal de heer De Wit als deskundige op het gebied van Culturele Zaken optreden als gedelegeerde bij de Research Council, een hulporganisatie van de South Pacific Commission, die tot doel heeft het bevorderen van de internationale samenwerking bij het streven naar economische en sociale welvaart en de ontwikkeling van de bevolking der niet-zelfbesturende ge bieden van de Zuid-Pacific. De heer De Wit werd geboren in 1906 in Nieuwvossemeer. Hij begon zijn loopbaan als onderwijzer bij het lager onderwijs. Voor de tweede wereldoor log trok hij naar Indonesië en werd leraar aan het Canisius-college van de paters Jezuïten in Batavia. Tijdens de Japanse bezetting verbleef hij in ver schillende kampen. Na het sluiten van de wapenstilstand kwam hij weer aan het College terug. In 1948 werd hij docent aan de universiteit van Indo nesië in Djakarta. Drie jaar later re patrieerde hij naar Nederland en ves tigde zich in Haarlem. Hij werd leraar aan het Stanislas-college te Delft. Zijn benoeming tot attaché voor onderwijs zaken bij het Hoge Commissariaat der Nederlanden te Djakarta in 1955 kon niet worden geëffectueerd door de ver slechtering van de diplomatieke betrek kingen tussen Nederland en Indonesië. Op 1 september 1956 kwam hij als le raar aan de gemeentelijke H.B.S. A en B te Haarlem. De heer De Wit zal waarschijnlijk in september of oktober naar zijn nieuwe standplaats, Hollandia, vertrekken. In zijn nieuwe functie zal hij zitting heb ben in de Raad van Diensthoofden, die zetelt in Hollandia-Binnen en waarvan de voorzitter is de Gouverneur van Nieuw-Guinea, de heer dr. J. van Baal. De Raad is een orgaan, dat de Gou verneur uit eigener beweging advies geeft en dat in alle zaken van gewicht door de Gouverneur dient gehoord te worden. Zij vormt ongeveer het hoog ste gezag in Nieuw-Guinea. De bejaarden van de reisvereniging in de parochie van Sint Jan de Doper in de Amsterdamstraat hebben hun jaarlijkse uitstapje gehouden met twee autobussen, die 's morgens om acht uur naar Rotterdam vertrokken. Op het dak terras van het Groothandelsgebouw ge bruikte het gezelschap omstreeks tien uur de koffie. Het nieuwe Rotterdam en de Maastunnel trokken zeer de aan dacht. De reis voerde vervolgens naar Oisterwijk, waar een Brabantse koffieta fel genuttigd werd. Langs de vennen reed men naar Den Bosch toe. waar het gezelschap niet verzuimde de Ma- ria-kapel in de Sint Jan te bezoeken. In Leersum werd gedineerd en om streeks half negen waren de deelne mers weer, ten zeerste voldaan over het genotene, terug in Haarlem. Van de ongeveer 130 georganiseerde textielzaken in Haarlem en omgeving doet veruit het merendeel mee aan de actie tot verkoop van goedkope koffie, over welke verkoop voor wat de steden Den Haag, Utrecht en Rotterdam be treft elders in dit nummer bericht wordt. Van een stormloop van de zijde van het publiek kon in Haarlem nog geen sprake zijn, omdat de voorraden koffie niet tijdig aanwezig waren. Dit was een gevolg van het feit, dat de winkeliers hun aanvragen tegelijkertijd en in omvangrijke mate bij de leveran cier van de koffie hadden gedaan. De belangstelling bij het publiek blijkt groot. De kruideniers in Haarlem nemen vooralsnog een afwachtende houding aan. Zij zullen zich richten naar de adviezen van hun landelijke organi satie voor wat betreft de te volgen gedragslijn, aldus vernemen wij van de voorzitter der Haarlemse Kruide nierscentrale, tevens voorzitter van de R.-K. Kruideniersbond, afdeling Haarlem. Zes jonge organisten, deelnemers aan de Internationale Zomeracademie te Haarlem, geven op donderdag 25 juli een concert op het orgel van de Grote Kerk. Emmi Graf uit Bazel, Cé cile Bart uit Zürich, Regina Hiller uit Wenen, Henni Widmer uit Solothurn. Hanni Salis uit Wenen en Sven Olof Ohlsson uit Stockholm brengen een uit eenlopend programma ten gehore, ter wijl de twee laatsten ook zullen im proviseren. De heer C. P. M. Bosman, hoofd van de Mariaschool te Zandvoort, slaagda voor het examen handenarbeid L.O. Zaterdagmorgen is brand uitgebro ken in een kamer van een woning aan de Meindert Hobbemastraat te Heem stede. Ofschoon de brandweer direct werd gewaarschuwd, behoefde zjj niet op te treden, omdat de bewoner met hulp van enkele omwonenden de brand wist te blussen. De schade beperkte zich alleen tot de kamer, waar het be hang en enkele kleine meubels werden vernield. Aangenomen wordt, dat de brand is veroorzaakt door een branden de sigaret, die bij het legen van een asbak in een prullemand terecht ge komen is. r ge- wan- ïatch .riem uit- uit- r het ;tand ings- van r en arbij runs. ir 45 Max tijd ver- ikele zijn (19) laar- ïven. Maas otj. t (18 n op die Bij- fiel- nsen Zondagmiddag is op het kruispunt Herenweg Adriaan Pauwlaan Laan van Rozenburg te Heemstede een bromfietser tegen een personenauto op gereden. Het ongeluk liep goed af, want de bromfietser, de 17-jarige dragline machinist C. A. M. L. uit Zoeterwou- de, die geen voorrang verleende, kreeg geen enkel letsel. Zijn bromfiets werd echter totaal vernield. B. en W. van Heemstede stellen da raad voor het verzoek van het kerkbe stuur van de parochie van Sint-Bavo om financiële medewerking voor het treffen van enige voorzieningen aan de Sint-Henricusschool aan de Herenweg in te willigen. Het gaat om de aanschaf van een elektrische vloerwrijver, van materiaal voor volleybalspel en van geluiddempende en stofvrije vloerbe dekking voor de trap naar en het daar op aansluitende houten bordes op de zolderverdieping. Verder stellen B. en W. voor finan ciële medewerking te verlenen voor het verbeteren van de kunstverlichtings- installatie in de Sint-Augustinusschool aan de Molenwerfslaan. De huidige installatie van de school bestaat uit vier gasballons per lokaal. De ver lichtingssterkte blijft beneden de maat. Tenslotte vragen B. en W. de raad akkoord te gaan met een verzoek van het bestuur van de vereniging Bijzon dere Protestantse Scholen te Heem stede om gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van leerboeken ten behoeve van de Gerrit Barger ULO- school aan de Koediefslaan. tuten niet emse ;den. ngen rman r op tuis- door estta it te kers atste pan- lden n 95 ■ken. de Van daas Ne- eld: Ü1 I re- reus 'C 2 rs 1 isse erve 1-10; (Niet officiële Koenen) opening 22/7 344 Ned. 1953 3)4 Ned. 1953 3V<j Ned 1956 3)'« Ned. 1948 31,4 Ned. 1950 3)4 Ned. 1954 ÏH Ned. 1955 1 3-3)4 Ned. 1947 3 Ned. 62-64 bel. fac Inschi. Grtbk 1946 3 °h Ned. Hande) M11 cert A.K.11. Van Berfcel's Patent Calvé-Delft cert Van Gelder Kon. Hoogvens cert Unilever Cert. Ned. Kabel Philips Kon. Petroleum ..Amsterdam" Rubber Roll. Amerika LJJn Kon. Ned. Stoomb. M11 Ned. Scbeepv. Unle K.L.M. H.VA Dell Ml], cert. A'dam 2)4 56 1 A'dam '66 H A'dam III )UW Ph. uis-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3