Tour de France 1957 brengt Frankrijk met Anquetil nieuw wieieridool Franse nationale formatie behaalt verbluffend grote triomf i Janssen en Heida op de 800 m vóór Blankenstein Nederland op eerste plaats de VALPARTIJ BESLUIT DE LAATSTE ETAPPE UITSLAGEN NEDERLAND: BESCHEIDEN ROL DOOR GEBREK AAN ERVARING KJ1 Dames Thung en Peters winnen in Zwitserland Recordpoging V. en L. mislukt Jeugd-Schaakolympiade Beslissende overwinningen op West-Duitsland en Engeland Piet van Est: twee mislukte ontsnappingspogingen Twee nederlagen voor Hoad Davis-Cup Italianen in de eindstrijd M BRUNDAGE MAG NAAR SOFIA ROEISUCCESSEN IN BRUGGE MAANDAG 22 JULI 1957 PAGINA 7 Pf mmm laatste etappe Schockemöhle wint Duitse springderby Gonzales winnaar in Forest Hills Geen straffen in de kwestie-Selderhuis Beschuldiging niet met bewijzen gestaafd Duitse ruiterequipe voor Rotterdam a 4 - ÜPP De ere-ronde van de Nederlandse ploeg in het Pare des Princes te Parijs. Van links naar rechts: De Jongh, Kersten, Stolker, Pellenaars, Piet van Est, Voortïng en Wim van Est. Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken heeft bevestigd, dat aan Avery Brundage, de president van het I.O.C., een speciale vergunning is verleend om naar Bulgarije te reizen, waar hij de zittingen van het I.O.C. in september zal leiden. Een woordvoerder van het departe ment heeft verklaard, dat de richtlijn nog steeds was reizen van Amerikaanse burgers naar Bulgarije te verbieden, maar dat een bijzondere uitzondering voor Brundage was gemaakt in verband met zijn unieke positie. Brundage had eerder gezegd dat hij zijn ambt wel licht zou neerleggen zo hem geen toe stemming werd verleend de bijeenkom sten van het I.O.C. te Sofia bij te wonen Anquetil heeft zich een veelzijdig coureur getoond, attent en intelligent. Altijd reed hij uiterst geconcentreerd, beducht op verrassingen en daardoor steeds vooraan in het peloton. Hij heeft getoond een sprint te kunnen winnen, "ij won beide tijdritten met groot De uitslag van de laatste etappe, van Tours naar Parijs, over 227 km, luidt: 1. Darrigade (Fr.), 5.58.31 (met bonificatie 5.57.31)); 2. Padovan (It.) 5.58.31 (met bonificatie 5.58.01); 3. Fores tier (Fr.), z. t.; 4. Wim van Est, z. t.; 5. Lampre (Zuid West), z. t.; 6. Siguenza (Zuid Oost), z. t.; 7. Piet van Est, z. t.; 8. Planckaert (Belg.), z. t.; 9. Cerami (Belg.), z. t.; lo] Groussard (West), z. t.; 11. Dupré (Zuid West), z. t.; 12. Privat (Fr.); 13, Gay (Zuid West); 14. Keteleer (Belg.); 15. Poulinque (West); 16. Thomin (West); 17. Anquetil (Fr.); 18. Million (lie de France); 19. Rol land (Noord Oost Centraal)20. Ruby (Noord Oost Centraal); 26. Stolker; 36. Voorting; 37. De Jong; 42. Ker sten, allen in dezelfde tijd als de win naar. Eindklassement 1. Anquetil (Fr.), 135.44.42; 2. Jans- sens (Belg.). 135.59.38, op 14.56; 3 Christian (Zwits.), 136.02.02, op 17 20- 4. Forestier (Fr.). 136.02.44, op 18.02-' 5. Lorono (Sp.), 136.04.59, op 20.17; 6. Nencini (It.). 136.10.45, op 26.03; i. Defilippis (It.), 136.12.39, op 27.57; 8. Wim van Est, 136.12.52, op 28.10; 9. Adriaenssens (Belg.), 136.18.49, op 34.07; 10. Dotto (Zuid Oost), 136.21.13, op 36.31; 11. Mahé (Fr.), 136.24.16; 12. Rohrbach (Noord Oost Centraal), 136.27.40; 13. Picot (West). 136.33.08; 14. Bauvin (Fr.), 136.39.30; 15. Jean Bobet (lie de France). 136.42.30; 16. ,'anekaert (Belg.), 136.43.34; 17 Ke nleer (Belg.), 136.45.18; 18. Thomin 'West), 136.59.20; 19. Hoorelbeke (lie (H France), 137.01.00; 20. Padovon 3? V37.07.59; 29. Voorting, 137.39.51; Jon*!iet van Ëst> 137.56.06; 33. De 45. th- 137.58.59: 44. Stolker, 138.26.00; 'sten 138.28.19. Puntenklassement Est ?i»restier' 301 put.; 2. Wim van 4 T>1, 7 pnt.; 3. Christian, 366 pnt.; nm *mi.n' 402 Pnt-; 5- Anquetil. 405 445 L i Bicot, 419 pnt.; 7. Planckaert, cini 2L* 8' Keteleer, 460 pnt.; 9 Nen- Mahó 10' Bauvin, 573 pnt.; 11. be, 578 pnt.; 12. Padovan. 593 pnt.- 613 n^n??d<V 608 pnt"' '4- Defilippis. pnt.; 15. Janssens, 647 pnt. Ploegenklassement 1. Frankrijk, 404.59.63; 2. Italië 406.23.44; 3. België, 407.44.37 4. Ne derland, 408.43.11; 5. West, 408.50.57 6- Noord Oost Centraal, 409.36.51- 7 He de France, 409.42.51; 8. Zuid Oost 409.56.58; 9. Zuid West, 410.10.33- 10 «0.59e4r7.and' 410'27'40; 1L SPanie- De Tour de France 1957 is ten einde enFrankrijk jubelt. Het juicht niet zozeer omdat de nationale for matie ongekend grote successen heeft behaald. Het is evenmin in extase omdat de tricolores zo vaak een etappe °P hun naam hebben gebracht, dat een hunner, Anque til, met de zegepraal is gaan strijken, dat een ander. Eorestier, het groene erekleed heeft veroverd of dat de seheie formatie beslag legde op de eerste plaats in het Ploegenklassement. Neen, Frankrijk jubelt omdat het r^er «en id00l heeft gevonden, een jeune premier, een j. -^einan' Waarop de wielrennende natie en a is Frankrijk in de maand van de Tour een volgend orieus tijdperk kan houwen. Jacques Anquetil, de neentwintigjarige debutant uit Rouen, is de nieuwe beid. De knaap heeft de allure van een „groot-man-in- e~sPort": bescheiden, prettig in de omgang, intelligent, ondanks zijn specialiteiten een veelzijdig wielrenner en °°k dat speelt een rol een niet onaantrekkelijk dai^T611' Ziet- daaronl jubelden zaterdagmiddag de ces wa en Pransen> die naar het Parijse Pare des Prin- den voor*1! Sestroomd. Zij hebben een opvolger gevon- volgende GrUlS°n Bobet' Voortaan zullen zij U, als het treden Zi r°te Av°ntuur begint, vrijmoediger tegemoet naar r;„ j len »»et langer steelse blikken werpen hu ,,Rcen a's Charly Gaul of Bahamontes, doch fier land^nfaat aV°rie' naast de concurrenten uit het buiten- a sen. Kortom, Frankrijk meent een nieuwe super-kampioen te hebben gevonden. machtsvertoon en in de bergen zorgde hij er voor zij het niet met het ge mak van de ware klimspec.ialist dat zijn positie niet bedreigd werd. Zo heeft de Ronde van Frankrijk, die be gon als een evenement zonder sterren, een winnaar opgeleverd van klasse, van grotere klasse dan de Walkowiak van 1956. Geen klimmers De Tour heeft zich gekenmerkt door een gebrek aan klimmers en dat is voor Anquetil een geluk geweest. Hij heett daardoor zijn in Thonon-les-Bams her overde trui zonder merkbaar verlies over de Alpen en Pyreneeën kunnen dragen. Lorono heeft dit jaar in ue bergen weinig laten zien en Nencini, die de grote bergetappes Thonon-Brian- qon en St. Gaudens-Pau won, had steeds een te geringe voorsprong om de gele trui te kunnen bedreigen. Het is buiten kjjf, dat Nencini de beste klimmer van deze Tour was. Hü is echter geen Coppi en geen Bartali, geen Gaul of Bahamon tes en wat hp in de bergen won was te weinig, ook al omdat hij in de andere ritten, als lid van een niet al te sterke ploeg, te veel verloor. De prestaties van de Franse natio nalen zijn verbluffend. „Precies zo'n ploeg als wij in 1953 hadden", zei Pelle naars. Het is voor Marcel Bidot zelf een grote verrassing geworden. Hij had voor de start in Nantes niet zoveel ver trouwen in het tiental uiteenlopende knapen, waarin het eigenzinnige, eer zuchtige element sterk was vertegen woordigd en waarvan hij wist, dat het zeer moeilijk zou zijn er een hechte ploeg van te maken. Toch heeft deze ploeg, die tot de achttiende etappe toen Walkowiak uitviel als enige formatie op volle sterkte is gebleven, een ongekende reeks successen behaald. Twaalf maal werd een ritzege behaald, vele keren een tweede plaats. Vijftien dagen reed Anquetil in de gele trui. Drie dagen was Privat leider van het algemeen klassement, eenmaal Darri gade, eenmaal Forestier, terwijl Walko wiak als winnaar van 1956 in het geel uit Nantes had mogen vertrekken. Slechts eenmaal, toen de Parijzenaar Barone in Colmar de trui van Anquetil overnam, hing het erétricot niet om de schouders van éér der tricolores. Jacques Anquetil rijdt zijn triomf ronde in Parijs. Nu reeds kan de jonge Fransman zich verheugen in de belangstelling van de enthou siaste Parisiennes. Vette prijzenpot Men behoett niet te vragen wat deze ononderbroken triomftocht de Fransen heeft opgeleverd. Bij het bedrag dat aan de start van de laatste etappe bijna 95.000 gulden bedroeg, kwam nog de etappeprijs voor Darri gade, de dagprijs voor de ploeg en als klap op de vuurpijl de prijzen voor de eerste plaatsen 'n het algemeen klas sement (20.000 gulden) en algemene ploegenklassement (30.000 gulden) en het puntenklassement (10.000 gulden) alsmede nog enkele rentes en premies. Men kan aannemen, dat het totaal bedrag van Frankrijk nationaal tegen de 170.000 gulden zal lopen. Nederlandbescheiden Nederland heeft dit jaar een beschei den rol gespeeld. Wel werd door Pelle naars de oude taktiek toegepast van meegaan in de slag, zodra de gelegen heid zich voordeed. Maar in deze Tour der uitvallers, waarin na Van Wetten ook Wagtmans en De Groot uitvielen en ding werd geëlimineerd, had Pellenaars er de ploeg niet meer naar om hoge ogen te kunnen gooien. Rijden op de algemene rangschikking en a op het ploegenklassement was uitgesloten. tweede, een paar keer werd Wim van Est derde en vierde. Verder waren de prestaties gering, al hebben de jeugdige leden van de oranje equipe, Piet van Est, De Jongh, Kersten en Stolker, bij vele gelegenheden getoond het moei lijke vak waarbij lichaamskracht, uit houdingsvermogen en intelligentie A?6" ten samengaan, te kunnen leren. „Een etappe-zege is ons een paar maal gaan, enkel en alleen omdat het die jonge jongens aan ervaring ontbreekt was het oordeel van Pellenaars. „Maar zij komen er wel". Eén dag in het groen Wim van Est heeft één dag in de groene trui gereden. In de rit naar Aix-les-Thermes veroverde hij de mail lot op de Breton Thomin, die in een valpartij vele plaatsen verspeelde, maar al de volgende dag nam Fores tier de leiding in het klassement over om haar daarna niet meer af te staan. De tweede plaats en de vijfduizend gulden die eraan vastzitten zijn echter een welkome buit voor de Nederland se ploeg en het bewijs voor het toch wel constante rijden van de oudste en beste man van het zestal dat Parijs haalde. Wim van Est heeft er ook voor gezorgd dat er toch nog wat geul in het laatje is gekomen. Zijn tweede plaats in het puntenklassement en de achtste positie in de eindrangschik king leverde 6250 gulden op, waarmee Nederland ongeveer op een totaalbe drag van 20.000 gulden komt. Veranderingen op komst Er is iets, dat de heer Goddet met grote zorgen vervult. Sportief is de ronde allerminst een groot succes ge worden en deze wetenschap is voor de toekomst van dit evenement natuurlijk bijzonder bedenkelijk. De strijd in de extra-sportieve sfeer wordt steeds gro ter. De merken gaan een grotere rol spelen dan de nationaliteiten. Daarom zint de leiding op een wijziging in de formule. De huidige is niet te hand haven, dat weet Goddet zeer goed' en het zal dan ook niemand verwonderen, wan neer de Tour volgend jaar met een nieuw pakje zal aantreden. Wij bedoe len, dat de renners dan gegroepeerd zullen worden in merken-ploegen, dat zq voor een fabriek starten en' niet meer in de allereerste plaats voor een land. Over die Tour van volgend jaar is De regen is spelbreker geworden bij de tweedaagse tenniswedstrijd voor da mes tussen Zwitserland en Nederland. Op de banen van het Palace-hotel in Villars waren op de eerste dag slechts tweehonderd toeschouwers getuige van een gelijkopgaande strijd. Freddie Ma- rinkelle en Jetty Wienese moesten hun meerderen erkennen in Alice Wavre en Ruth Kaufmann. Zij verloren res pectievelijk met 63, 61 en 86, 62. Ook in het dubbelspel werden de Ne derlandse meisjes verslagen. De Zwit serse combinatie StuderWavre toonde zich de sterkste met 62 en 64. De grotere routine van de dames Thung en Peters bleek echter voldoende voor drie overwinningen. In hun enkelspel ver sloegen zij Heidi Enzen met 62, 26, 62 en Vroni Studer met 79, 63, 64, terwijl zij in het dubbelspel be duidend sterker waren dan de dames Enzen en Kaufmann. 62, 62. De tweede dag van de damestennis wedstrijden NederlandZwitserland is verregend. Aan het einde van de eerste dag was de stand gelijk: 33 na vier enkelspelen en twee' dubbels. Indien de weersomstandigheden het toelaten, zo werd gezegd, zal het pro gramma vandaag worden voortgezet. IJ.H.C., Den 'Haag, zal in het komend ijshockeyseizoen aan het toernooi om de Cunningham-beker, de eindronde van de Duitse competitie, deelnemen. Fischerkeller heeft op een circuit in Saarland het wielerkampioenschap van Duitsland op de weg voor amateurs ge wonnen. Er scheen een heerlijk zonnetje en er was bijna geen wind toen de starter de atleten voor de 800 meter voor de twee de maal, na een valse start van Heida en Blankenstein, wegschoot. Toen nog vroeg menigeen zich af, of Blankenstein, de Nederlandse recordhouder, kans zou zien een van de Amsterdamse atleten Janssen van A.C.C. of Heida van A.V. '23 te verslaan. Lang is het publiek niet in het onzekere gebleven. Direct na de start werd Blankenstein, door Janssen, Heida en de Eindhovenaar Van Dorst, de junior die ruim een maand geleden het Neder lands juniorenrecord op deze afstand ver beterde, naar de vierde positie verwezen. Blankenstein moest tenslotte met een derde plaats genoegen nemen. De eerste ronde ging snel. Janssen, als eerste doorkomend, noteerde 55,- secon den, op de voet gevolgd door Heida en Van Dorst. Blankenstein lag op dat mo ment op de vierde plaats met drie meter achterstand op Van Dorst. Met nog twee honderd meter te lopen probeerde Heida de in prima stijl lopende Janssen van de kop te verdringen. Ook Blankenstein kwam opzetten en passeerde Van Dorst. De aanval van Heida mislukte. Janssen vocht fel, won iets van het verloren ter rein terug en finishte als eerste met drie meter voorsprong op Heida (1.53.1), in 1 min. 52,8 sec. Een voortreffelijke tijd, dc zware baan in acht genomen. Op de 200 meter zegevierde Van Har- develd in 22.7 sec. Besemer van Cialfo en de junior Otten van A.A.C. werden tweede en derde in resp. 22.9 en 23.1 sec. Op de 1500 meter is Roovers geen mo ment bedreigd. Hij nam direct de leiding met Velthoven (Metro) en Van der Broek (PSV) in zijn voetspoor. Op de vierde plaats lag de Belgische atleet Benoy. De eerste 400 m. liep hij in 61.2 sec. Na 800 meter liep Roovers met een -korte tus- sensprint zijn achtervolgers los. Veltho ven, die te lang het tempo van Roovers had gevolgd, moest ook Van der Broek la'.en voorgaan. Langzaam vergrootte Roovers zijn voorsprong en met tien me ter verschil op Van der Broek ging hij over de eindstreep. Voor Roovers werd 3 min. 55,8 sec. afgedrukt. Viset heeft op de 5.000 meter veel te genstand ontmoet van de Belg De Duyt- sche, die na 3.000 meter (8 min. 51.- s.) Keesom van de twee ".e plaats verdrong. Viset verhoogde echter na 4.000 meter het tempo zodanig, dat De Duytsche geen kans meer had. Viset won dan ook Slechts etappe-successen en het punten- overigens nog niets beslist. Wel bestaan klassement waren het oogmerk. Die er vergevorderde plannen om Brussel, etappe-successen zijn niet gekomen, in 1958 immers zetel van de wereldten- Eenmaal werd Voorting (in Colmar) toonstelling, als startplaats te kiezen. van de ploegleiders, die allen naar voren stoven, liet de kopgroep zich inlopen door het peloton. Piet van Est heeft later, na 178 km, nog een poging gewaagd. Zij leidde opnieuw tot gejaag van de hoofdmacht en bleef dus zonder effect. Onmiddellijk na de aankomst volgde het gebruikelijke ceremonieel. Anquetil moest op de ereloge waar ook de voor zitter van de K.N.W.U., dr. J. van Djjk, had plaatsgenomen, de hulde van geest driftige toeschouwers in ontvangst ne men. Daarna volgden de ereronden van de overige winnaars van de klassemen ten en de hoogst-geklasseerden in de algemene rangschikking. Ook Wim van Est behoorde daartoe. De Tour werd tenslotte definitief afgesloten met een tour d'honneur van alle ploegen. Pelle naars reed trots temidden van zijn ploeg. Uit het luide applaus bleek hoe populair de Nederlanders in Frankrijk zijn, maar de luidste toejuichingen gin gen toch naar Picot, toen hij met een tulband van verbandgaas op het hoofd moeizaam door zijn ploegge noten op de fiets werd geholpen en met bloemen om de pijnlijke schouders langs de toeschouwers werd voortgeduwd. Nederlands jongste officiële schaakvier tal heeft in een te Den Haag gehouden toumooi beslag gelegd op de eerste plaats. We zien hier de spelers met de wisselbeker: van links naar rechts ploegleider H. de Graaf, F. Roessel, W. Vink, IC. Langeweg en H. Breedewout. De jeugdige Duitse springruiter Schockemöhle heeft zondag, in stro mende regen, te Hamburg de Duitse springderby gewonnen. Hij zegevierde met zijn schimmel „Bacchus" na barrage over Thiedemann, die „Godewind" reed. ook Wagtmans en De Groot uitvielen eni viucnteimgen en ae viucm was uaai- Van der Pluym wegens ttjdoverschrij-1 mee afgelopen. Want op een seintje Pico en Defiftppis zijn de Tour 1957 met een harde smak tegen de betonnen baan van het Pare des Princes geëin digd. Over hen heen buitelden de Ita liaan Tosato en de Parijzenaar Hoorel beke. Ziet hier het wat trieste slot van een ronde, die toch reeds in vele op zichten teleurstellingen heeft gebracht. Geruime tijd bleef een sfeer van on behagen in het stadion hangep, tot ein delijk Darrigade op de fiets stapte om zijn ererondje als winnaar van de laat ste etappe te makem. want de eer zuchtige Darrigade had zich, met ne steun van de gehele Franse nationale equipe uiteraard, weer de snelste sprin ter van alle coureurs getoond. De Fransman was als derde de baan op gesneld, achter de Italianen Padovan en Nencini. Het werd een moeilijke en lange eindsprint. Padovan bleef 1,1 een hoog tempo op kop rijden, gevolgd door Nencini, die tot de voorlaatste bocht de weg voor Darrigade afsloot. Maar de Fransman was slim 'genoeg om de coalitie te breken. Als een volleerd sprinter schoof hü naar boven en ver kreeg daarmee zoveel snelheid dat Padovan, Nencini was inmiddels terug gezakt, zqn rush niet meer kon stuiten. De 227 km lange rit van Tours naar het juichende Parijs heeft, behalve de eindsprint, weinig boeiende momenten gehad. De renners beseften dat de po sities bepaald waren en putten zich daarom niet uit met ontsnappingspo gingen, die toch van weinig invloed meer zouden zijn op de algemene rang schikking. Onderling grapjes makend en met een glimlach vol tevredenheid het einde van alle inspanningen en ontberingen was immers nabij fiet sten zij naast elkaar voort in een nog redelijk hoog tempo. Het wachten was tenslotte op de man wiens eerzucht om als eerste in Pa rijs te arriveren, de gezapigheid zou breken. Die man was Piet van Est. Zeventig km voor de eindstreep sprong hij onverwacht snel weg, maar onmiddellijk vlogen èn Darrigade èn Queheille naar zijn wiel. Het drietal verkreeg een voorsprong van 200 me ter, niet meer. Want er waren meer dere renners, die dolgraag in Parijs wilden triomferen: Adriaenssens, de Portugees Da Silva, Barone, Planc- waardi^germeg111 TOk^Jacqüe™ An- De Tour is ten einde, maar het „werkpak" gaat voorlopig nog niet uit. De Neder- quetil. Deze zes coureurs kregen dank landse renners zullen nu een reeks huldigingen moeten ondergaan. Hengstdijk zij het hoge tempo van de drager van fta(j de primeur en deed het in stijl. Een zeer jeugdige Zeeuwse schone, in de gele trui spoedig contact met de Axeise klederdracht, schonk de zoen-voor-de-winnaar aan Wim van Est. Gerrit vluchtelmgen en de vlucht was daar- Voorting keek belangstellend toe. Het Nederlandse jeugdschaakteam Is winnaar geworden van de Westeuro- pese schaakolympiade voor scholieren. Met een voorsprong van anderhalf punt op nummer twee West-Duitsland legde het beslag op de wisselbeker en het recht om over twee jaar opnieuw de gastheer te zijn in dit nu regelmatig terugkerende schaakfestijn voor jon geren. In de vijfde en laatste ronde van het te Den Haag georganiseerde toernooi klopten onze landgenoten En geland met 3% tegen Vi, waarbij vooral de fraaie overwinning van Roessel op de sterke Engelse jeugdschaker Moore de aandacht vroeg. Vrijdagavond zijn in de Johan de Witt HBS in Den Haag de partijen voor de vierde en voorlaatste ronde van het toernooi gespeeld. De uitslagen waren: Nederland - West-Duitsland 2% - 1%. Roessel-Mohrlok 0-1; Langeweg-Hecht 1-0; Bredewout-Clemens 1-0; Vink- Kuehler %-%. Frankrijk - Luxemburg 4-0. Den Haag - Engeland 2-2. Hazewindus-Moore 0-1; Van Kooy- Girling %-%; Roemjanzev-Hilton 1-0; Fietje-Deeth %-%. De uitslagen van de wedstrijden uit de vijfde en laatste ronde waren: Engeland - Nederland - 3%. Moore-Roessel 0-1; Girling-Langeweg 0-1; Hilton-Bredewout 14-%; Deeth- Vink 0-1. West Duitsland-Frankrijk 3%-%. Luxemburg - Den Haag 0-4. De eindstand: 1. Nederland 16% punt. 2. West-Duitsland 15 punt. 3. Engeland 11 punt. 4. Den Haag 9 pnt. 5. Frankrijk 8% pnt. 6. Luxemburg 0 pnt. jSSx'-. r De Chileen Ayala heeft het heren enkelspel van een internationaal tennis toernooi te Düsseldorp gewonnen. In de eindstrijd versloeg hij de Australiër An dersen met 64, 62, 64. Te Dortmund heeft de Duitser Lauer zijn Europese record op de 110 meter horden geëgaliseerd. Hij won de race in 13,9 sec. met ruim 20 meter verschil op de Belg, in 14 min. 45.6. De V. en L.-atleten Koudijs, Parlevliet, Kant en Van Hardeveld hebben het Ne derlandse record Olympische estafette, ondanks een zeer goede 400 meter van Parlevliet (48.9 sec.) niet kunnen verbe teren. Zij bleven 3.7 sec. boven het re cord van A.V. '23, die op 14 juli 1946 3 min. 30.5 sec. noteerde. V en L. kwam n - tot 34,2 sec. In het „toernooi der kampioenen", ge organiseerd door Jack Kramer, heeft Hoad in het enkelspel nog twee neder lagen geleden. Hij verloor eerst van Tony Trabert, de Wimbledon-kampioen van 1955. Het was een lange partij die vijf sets vorderde: 64, 1012, 6—2, 36, 63 en die prachtig spel te zien gaf aan weerszijden. Hoad was de evenknie van de Amerikaan, behalve van regelmatig heid betrof. Wellicht heeft de houding van het publiek, dat Trabert aanmoedig de, Hoad wat nerveus gemaakt, maar in elk geval is hij meer door eigen fouten verslagen dan door het plaatsen van zijn tegenstander. De volgende dag bleef Conzales hem in vier sets de baas: 97, 64, 36, 63. Gonzales werd winnaar van het toernooi. Het publiek, dat naar Forest Hills was gekomen om load tegen de wereldkam pioen der profs, Gonzales, te zien spelen, is niet teleurgesteld naar huis terugge- kw-d. Het werd een uitstekende partij en, ofschoon de Australiër verloor, was er toch geen groot verschil in kracht. Van de enkele fouten die aan het spel van Gonzales kleefden maakte Hoad dankbaar gebruik. Zijn keiharde servi ces maakten echter geen diepe indruk op zijn tegenstander. "Techts eenmaal verloor Gonzales zijn service-game en dat gebeurde in de der de set, die op naam van de Australiër kwam te staan. Gónzales zegevierde in dit toernooi vijfmaal. Hoad won twee partijen en verioor er drie. Italië heeft de eindstrijd om de Davis- cupwedstrijden van de Europese zone bereikt. In Milaan bleken de Zweedse favorieten Davidson en Schmidt niet opgewassen tegen hun felle Italiaanse tegenstanders Pietrangelie, Sirola en Merlo. Nadat de Italianen door hun overwinning in het dubbelspel de lei ding hadden genomen, wisten zij door de nederlaag van Schmidt tegen Piet rangelie hun voorsprong tot 31 te ver groten, waarop het vierde enkelspel tussen Merlo en Davidson door de Zweed cadeau werd gegeven. Italië zal in de finale uitkomen te gen de winnaar van de ontmoeting Bel giëGroot-Brittannië. In Brussel was de stand na de eerste dag 11. Davis klopte de Belg Washer, maar door Brichant herleefde de Belgische hoop. Hij versloeg Wilson met 60, 75 en 6—4. De Britten zegevierden in het dub belspel met 63, 64, 36 en 63 en leiden nu dus met 12. Brazilië heeft zich voor de halve fi nales (Noord-Amerikaanse zone) van het Davis Cuptoernooi geklasseerd. In de ontmoeting met Canada te Montreal leidde het na het derde enkelspel met 31, want Fernandez (Braz.) won met 63, 63, 10—3 van de Canadees Fon- tana. In de halve eindstrijden komt Brazi lië uit tegen Israël. De jonge vier van Njord heeft In Brugge de roei-eer moeten delen met de ploeg van Worms. De race liep op een dead heat uit. Voor beide boten werd 6.54 genoteerd. Willem ni werd derde in 7.08. De oude twee van Willem III won de wedstrijd voor de ploeg van Brugge, ter wijl de jonge twee van Willem III derde werd achter Verdun en Gent. Een Nederlandse overwinning leverde ook de jonge skiff op. Daarin zegevierde Groen van De Hoop in 7 min. 23 sec. Tweede werd de skiffeur Van Gent met 7 min. 25 sec. De vier A tenslotte van Willem ni was de snelste met 3 min. 23 sec. en derde werd Antwerp R.C. met 3 min. 28 sec. Het bestuur van Enschedese Boys heeft bericht gekregen van de K.N.V.B., dat de aanklacht welke door de oud speler van de Boys, H. Selderhuis, te gen enkele besturusleden van deze club was ingediend, terzijde is gelegd. Een commissie van onderzoek in deze affaire, waarbij het ging om de beschul diging, dat enkele bestuurders van En schedese Boys enige jaren geleden vóór een wedstrijd tegen NO AD (Tilburg) zouden hebben getracht hun spelers tot het verliezen van deze ontmoeting te bewegen tegen een extra premie, is tot de conclusie gekomen dat deze beschul diging niet met bewijzen kan worden gestaafd. Het bestuur van de Boys gaat dan ook geheel vrij uit. Ook zullen maatregelen worden genomen tegen Selderhuls. Voor het internationaal concours- hippique van Rotterdam, van 30 augus tus tot en met 8 september a.s. zal Duits land de volgende springruiter-equipe afvaardigen: de Olympische springkam- pioen Winkler, Thiedemann, Lütke- Westhüs en Schockemöhle. Aan het Europees springkampioen- schap, dat voor de eerste maal in de hippische geschiedenis wordt gehouden en wel eveneens te Rotterdam tijdens het concours-hippique zullen voor Duitsland starten: Winkler en Thiede mann. De „George VI en Koningin Elizabeth stakes", een internationale ren over bijna 2% km, is gewonnen door het Franse paard „Montaval", toebehorend aan de Amerikaan Strassburger en ge reden door de bekende jockey r rea Palmer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 7