Nieuw bedrijfspand op het Phoenixterrein verrezen COGIAC EMY MARTIN Vele inbraken gepleegd om kostgeld te betalen NAAIMACHINES Gustav Leonhardt geeft bespeling op orgel van de oude St. Baaf Geen krediet verleend voor het maken van schets voor tunnel onder de spoorbaan I M Helikopt er verongelukt Gewichtige klant heeft een grote mond Modinettes van Nobelt gaan 5 augustus aan de slag in een moderne omgeving RecriJiemmis voor A. Hart Nibbrig- V.S.O.P. oo Vier jaar geëist tegen twee jongemannen Gemeenteraad van Zandvoort Geen sportwagens in Zandvoort teveelrhS iatrkfe"ke^er^S Burgemeester sluit Zomer Academie voor Orgel Vrijdag 26 juli om zes uur 's mid dags zal burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers de derde Zomer Acade mie voor Orgel, die onder auspiciën van de Stichting Haarlems Bloei werd gehouden, sluiten. De sluiting zal geschieden op het Haarlemse stadhuis. Haarlemse gemeente kwekerij voor het publiek opengesteld Zeer oude uit het beste Cognac-gebied Films Urgerlijke Stand Haarlem WOENSDAG 24 JULI 1957 Kleinkunst-concours van „Haarlems Bloei'' Grote en veelzijdige belangstelling bij de amateurs Slapende mensen bestolen ENGEL, Gr. Houtstr. 181Tel. 14444 Faillissementen T unnelvraagstuk Race-partijen Beelden voor Pand- poort nagenoeg gereed Plaatsing in augustus Standen in de H.C.B.- cricketcompetitie BLOEMENDAAL ,TSnfT.^"u>iu j. «W»»».... moni Mi «J Geen spreekuur Hoogheemraadschap Rijnland PAGINA 3 KNAC gelast races af KWESTIE-SCHAAP OPGELOST O VERVEEN Villa aan Bloemen- daalseweg wordt gesloopt Ten behoeve van bouw van drie bungalows AUTO KANTELDE OP AMSTERDAMSE VAART Bij besproeiingswerk Bestuurder ongedeerd Beurs van Amsterdam Beurs van New V ork Het Phoenix-terrein, waar Haari^m Jarenlang zijn kermissen kon vieren, j*°™' gelijdelijk aan geheel volge- ri.met bedrijfsgebouwen voor in- tun «He door hun aard of struc" ziin r1an ^et stadscentrum gebonden He laatste jaren verrezen op het rmaligg Kermis-terrein een gebouw de firma Hensen, Vakkleding en vonfectiehedrijf, fabriekshallen van de Carrosserie-fabrieken „Hollandia Van J. w. Vermeulen, een bedrijf, dat Voor de oorlog reeds aan het einde van de Parklaan gevestigd was. Lan gere tijd zijn daar ook reeds gevestigd de fabrieken van Brocades-Stheeman Pharmacia, de N.V. Luchttechniek en de N.V. Technische Maatschappij I*. J. F. van Oeffel. Over ongeveer drie maanden zal een nieuw fabrieksgebouw op het Phoenix terrein geheel gereed zijn, namelijk dat van de N.V. Haarlemsche Pyjama- fabriek Nobelt. Het gebouw staat er reeds en de voornaamste gedeelten zijn zo goed als gereed, hoewel timmerlie den, stucadoors en schilders er nog het nodige werk aan zullen hebben. Maan dag 5 augustus zal de ruim duizend vierkante meter grote bedrijfshal door de modinettes van Nobelt in gebruik genomen worden. Hun bedrjjfsvakantie is dan net geëindigd, zo-t-it de meisjes met frisse moed kunnen beginnen in een nieuw gebouw, dat, eenmaal ge reed, even fraai als doelmatig belooft te worden. Thans is men druk in de weer met de verhuizing van de installatie van het confectiebedrijf, tot dusver aan de Leid- sevaart gevestigd, naar het Phoenix terrein. Naaimachines en andere ge reedschappen staan reeds opgesteld 1 het nieuwe gebouw. Binnenkort zullen ook de materialen volgen, die daar t pyjama's, nachthemden, lingeries oi blouses verwerkt zullen worden, nel werk zal voor de meisjes de eerste twee maanden nog min of meer de charme hebben Van pioniersarbeid, om- brijen dan immers in de nieuwe fa briek nog volop a£m de afwerking van blr h^W ,dTnri(' is Ongeveer half okto- toor- enPsh^°belt echter °°k d,6 n betrekken 0°m-gedeelten te kunnen re deel vananiste en meest spectaculai re enorme h n'euwe fabriek is wel bedrijfskiaa a'. die thans zo goed als de af me tin ls- Die ruimte, waarvan meter bedraJ1 Veertig bij vijfentwintig (ook van ae n1' beeft aan alle kanten zo nodig nop. enzi)de) daglicht, dat kan worden a Versterkt of vervangen een sterkte va°r T-L.-verlichting met de Parklaan-zipj Zevenhonderd lux. Aan aangelegd, z0i f wordt een groot gazon fabriek in de te bet aspect van de lijk belooft te *°mst zeer aantrekke- aan het einde 0rden. Het stadsbeeld naar het zich i=n de Parklaan zal er, vooruitgaan na a aanzien, stellig op Phoenix-terrein bebouwing van it vóór de febide'iPu aanblik van fietsen dat in de k-pL vermeden, door- genrojecwj s'6rv£m ee" Stallmg De modlnett, vinden. Het produktie-pereoclïeziThez1ch vrijwel geheel afspelen in de grote hal, die bijzonder flexibel" en overzichte- liik is De afscheidingen tussen de ver schillende afdelingen worden namelijk niet zoals meestal, gevormd door schotten, maar door schappen, waarin het te bewerken goed geborgen wordt. Naar behoefte kan een bepaalde af- delfng dus vergroot of verkleind wor den Behalve het voordeel der overzich telijkheid (in de hal zijn ook glazen huisjes" voor de bedrijfsarts, de 0Id' werpster en de arbeids-analyst) heelt de concentratie ook vóór, dat het werk voor de modinettes prettiger wordt. Er zijn geen lopende banden in het bedrijf, waar de nadruk juist gelegd wordt op de individuele prestaties. Jeug dige meisjes, die pas de schoolbanken verlaten hebben, krijgen er een oplei ding tot het begerenswaardige Modinet- te-diploma, in samenwerking met de industrie- en huishoudscholen. Het nieuwe fabrieksgebouw heeft aan de zjjde van de Phoenixstraat een ver dieping, waar een royale kantine en een concierge-woning geprojecteerd is, evenals een zonnig dak-terras. De bouw wordt uitgevoerd door de Bataafsche Aannemings-maatschappij. Architecten zijn de heren J. P. van der Aa en ir. F. C. de Weger. De ligging op het Phoenix-terrein heeft voor een confectie-bedrjjf (er zijn er reeds verschillende in die omgeving) veel aantrekkeliiks. omdat een belang rijk gedeelte der modinettes niet in Haarlem woont en dus slechts enkele minuten gaans van het Haarlems station hun werk kunnen vinden. Dinsdagmorgen werd in de kerk van de parochie van „Maria Middelares van alle genaden" van de paters Mont- fortanen in Voorschoten een plechtige H. Requiemmis opgedragen voor de zielerust van de heer A. A. J. Hart Nibbrig, die vorige week in Oosten rijk overleed. Pastoor G. de Greeve S.M.M, was de celebrant. Hij werd ge assisteerd door de paters P. van Oos ten EN Th. Kooloos, beiden zonen der parochie. De plechtigheid geschiedde onder grote belangstelling van leden en oud-leden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, waarvan de overledene cellist was. Onder de be langstellenden was onder andere de heer dr. Th. de Grauw als vertegen woordiger van het bestuur van het N. Ph.O. aanwezig. Verder woonden vele vrienden en kennissen, alsmede een groot aantal parochianen, de H. Mis bij. er overschot van de heer Hart Nibbrig, die 16 iuli op een va- kantiereis te Hinter-Thiersee in Tirol stierf, is reeds vorige week vrijdag be graven op het kerkhof te Hinter-Thier- see. Ook dit jaar wordt tijdens de vakan tieperiode aan de inwoners van Haarlem en aan hen, die in onze stad en in haar omgeving vertoeven, weer de gelegen heid geboden zich te verpozen tussen een weelde van bloemen en planten, die van 27 juli tot en met 7 augustus vrij te bezichtigen zijn op de stadskwekerijen aan de Kleverlaan. Het is in die periode bij uitstek het goede moment om de zomerbloemen in volle pracht te zien. In de schooltuin en op de rotspartij is het thans een gloed van kleuren. Veel valt ook te genieten van bloeiende planten en an dere gewassen in de kassen. Een opsom ming van al hetgeen de bijzondere aan dacht vraagt is onmogelijk te geven. Men moet dus zelf komen om te genieten van de vele bloemen en planten, die vrijwel allen van namen zijn voorzien, zodat het bezoek, behalve aangenaam, ook leerzaam kan zijn. Het personeel zal desgewenst gaarne inlichtingen ver schaffen. De kwekerij is van 27 juli tot en met 7 augustus dagelijks, ook des zondags, geopend van 10-12, 14-17 en 18.30-20.30 uur. Advertentie 10.30 u.: Vakantie- CINEMA PALACE: Stan Laurel en Olivier Hardy als dansmeesters, a. 1., 2, 4.15, Iedere ochtend om kinderprogramma. FRANS HALS: In de bus van Coronado. alle leeft.. 2.30, 7. 9.15. i?0! strbd tegen verdovende middelen. 18 jaar, 2, 4.15, 7, 9.15. LtSC°R: The African lion. a. 1.. 2, 7. 9.15, the tramp™ a. T 10J,0: The lady and ™£V2.30 T6 mlddag: Vakantie-ma- el\ d°-: Phffft, volw., 8.15 u. 2 30 7 9C15"mankijk Uit' 14 3aar- REMBRANDT: Annie get your gun a 1 2, 4.15, 7, 9.15. 8 a" 10.30 u.: Montagne's Jeugdvariété. STUDIO: Je komt er wel uit, a. 1.. 215 7, 9.15. Elke ochtend om 10.30 u.: Kinderpro gramma. Woensdag 24 Juli Openluchttheater, Bloemendaal, 14.30 u, Kindervoorstelling, „De A van Abeeltje". Haarlem Terrein, 20 u.: Gymnastiek- en *thletiek-demonstraties en wedstrijden. Donderdag 25 Juli Hfote Kerk, 20—21 u.: Beiaardbespeling, d<£,r°tc Kerk, 15—16 u.: Orgelbespeling door aeainemeis aan de Internationale Zomer- acad( Bi eBiie voor Orgel. en°ADr?RTROUWD: H. E. B. de Vent van 'a Wilshaus, C. P. Crezée en A. A. Spek t Broek, W. A. Ebes en J. D. Van A. van der Maat en G. P. J. e6geliruJ' P J' Bustman en M. M. Wom^H.BOUWD: H. Dirks en A. Ver- burvV H. Boonacker en J. Vreden- AvnV, Kroneman en S. Postuma. .GEBOREN: C. de Koning-de Vos, z.; der d va" de.r Riet-Selis, z.; J. A. van 1 üurg-Nooij, z.; L. Harmsen-Wassing, ri'ór .van Laar-Monster, z.; M. A. On- berwater-Kruijver, z.; A. H. M. Cap- "jn-van Krieken, z.; B. Swart-Hagebout o" 5' Kaart-Hendriks, z.; A. C. Lam- pe-de Conmck, z.; W. Wezenaar-Lanin- ga, d.; B. Rookhuijzen-Troost, d.; J A R. Spruijt van Duijnen, d.; G. J Faber- Jonkhof. 2 dochters; G. E. Balk-Ment- Jox, d.; P. A. Spook-Karremans, d J A van den Broek-Vreeswijk, d.; F. W Co- hen-Wijsenbeek, d.; M. G. van der Veldt- Kathmann, d. OVERLEDEN: V. Goris, 58 j„ Haze- paterslaan; I. van Deventer-Heeres, 77 j., van Keulenstraat; C. S. M. van der Meij-Langewen, 68 j.( Gasthuisvest. COGNAC IMPORTEURS: jACOBUS BOELEN AMSTERDAM De belangstelling van de amateurs voor het kleinkunst-concours, dat de stichting „Haarlems Bloei" heeft uitge schreven, heeft alle verwachtingen over troffen. Ruim zestig inschrijfformulieren zijn ingediend. Een prettige omstandig heid is daarbij, dat het programma niet eenzijdig zal zijn maar zeer gevariëerd. Twee orkesten respektievelijk met een bezetting van zestien en acht man zul len naar de prijzen mededingen. Ver der nemen aan het concours deel zan gers en zangeressen in het klassieke en moderne genre, goochelaars, accordeon isten, sneltekenaars, conferenciers, in strumentalisten met Spaanse en Zuid- amerikaanse nummers, een Chinese stokkenspel-speler, declamatrices e andere amateur-beoefenaars der klein kunst. De auditie wordt deze week don derdag en vrijdag gehouden. De uitvoe ringen vinden plaats op 3, 6 en m au gustus op het feestelijk verlichte Prin senhof, waar ruim 400 stoelen SfPlaa11 kunnen worden. De jury bestaat na a jongste wijziging in de samensiteil g uit Wouter Denijs, J. W. Hofstra, Jan Kraakman en namens d'Oprechte Ama teur Didi Sanders en Leo Kuyk. De au ditie-avonden zullen ook bezocht worde door Harm Smedes van de A.v.k.u., omdat die omroepvereniging, zoals De- j kend, van plan is het concours gedeel- I telijk uit te zenden. De procureur-generaal bij het ge rechtshof te Amsterdam heeft tegen een in hoger beroep terecht staande 28— jarige loswerkman uit Velsen en een 25-jarige varensgezel uit Beverwijk beiden gedetineerd bevestiging van de vonnissen geëist, die de Haarlemse rechtbank tegen hen had uitgesproken: in totaal vier jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest voor de een en twee jaar en zes maanden gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest voor de ander Zij hadden zich schul dig gemaakt aan een lange reeks in braken, meestal in de nacht bij oudere mensen eind van het vorig jaar en be gin dit jaar gepleegd, in de omgeving van Heemskerk, Wijk aan Zee en Be verwijk. Gezamenlijk met nog enige vrienden hadden zij zich daarbij voor namelijk met geld uit geldkistjes, trommeltjes en portefeuilles van de slapende bewoners verrijkt. Eerst stond de loswerkman voor drie van een serie inbraken terecht, waar voor hij door de rechtbank té Haarlem tot resp. een jaar, twee jaar en een jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest was veroordeeld. Op een vraag van de president waarom hij in hoger beroep was gekomen ant woordde hij, dat hij de opgelegde straf te zwaar vond. Bovendien zei hij van mening te zijn, dat indien de zaken „gevoegd" zouden zijn behandeld, de Aavert entte Alle merken - dus ruime keuze «imdagavondcon- S'^SL&.'^SStSS^ hif.W zonder effectbejag, al- Op het cert van gisteren was wederom een organist van formaat de executant: Gustav Leonhardt. We heb ben genoten van zijn exact, heerlijk rythmisch spel van Meesters uit de 16e en 17e eeuw, Giovanni de Macque, Jan Pietersz. Sweelinck, William Byrd, Peter Philips, John Buil, Thomas Tom- kins en Tarquinio Merula. Het was dus een nogal apart programma, de Engel se componisten uit die tijd hoort men niet zo héél veel vertolken. Het waren in een zekere primitieve strengheid, contrapuntisch en compositorisch verrukkelijke werkjes, die op het oude barokorgel en in de Gothische sfeer weldadig klonken. Wat zijn de Barok- mixturen toch onovertrefbaar! Ze dien den niet alleen voor versterking van het prestantenkoor doch gaven tevens een prachtig zilveren timbre aan de an dere stemmen. Met de tongwerken is het even anders gesteld, de tegenwoor dige en dan vooral de Franse tongspe- len, winnen het in perfectie en egali- teit. Toch zouden we niet graag die oude bronzen kleur willen missen, voor al niet daar de grote ruimte van de kerk met haar voortreffelijke acoustiek de betrekkelijke onvolkomenheden ver zacht. Het zou een ramp zijn als de dis positie zou worden gemoderniseerd, zo- ais het in 1915 de wens was van wijlen Louis Robert. We lezen bij J. W. Stuf- fers, dat het gewenst was crescendo in richtingen aan te brengen benevens een vierde klavier met aeterisch zach te stemmen, te plaatsen boven de ge welven, waardoor een echo-effect verkre gen zou worden. Goddank is deze moord op het orgel niet gepleegd, de komende restauratie brengt het orgel weer in de oorspronkelijke toestand, registers, die in de vorige eeuw gewijzigd zün' wor den weer hersteld, waarbij dan o.a. de clarinet (een voortreffelijk register), gamba en carillon komen te vervallen. Dat Gustav Leonhardt de oude waar- De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft dinsdag 23 juli 1957 geen faillissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actiefwerdop dinsdag 23 juli 1957 opgeheven het faüiis- sement van H. Kuiper te Haarlem. Rech- ter-commissaris: mr. H. J. M. GOKai Curator: mr. dr. F. A. Bijvoet .Haarlem. Bij arrest van het Gerechtshof te Am- sterdam van 11 juli 1957 is, na hoger beroep, vernietigd het vonnis van de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem van 11 juni 1957, waarbij J. M- F. C. de Rijk te Velsen, in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. A. A. M. Leesberg, te Beverwijk, tot cu rator. toe te passen, ---- leen de schoonheid dienende, boven de techniek staande in alle opzichten. De Grote Kerk bevatte zeer veel luisteraars. Heel veel mensen menen, dat het orgel het mooist klinkt op grote afstand. Niets is echter minder waar, tenminste in deze immense ruimte de klank komt het beste uit in het weste lijke deel, waar men dan ook de wis selwerking van récit, hoofdmanuaal en rugpositief kan volgen, wat uitgesloten is in het oostelijk deel. \'r. straf minder zwaar zou zijn geweest. De president meende, dat de Haar lemse rechtbank wel degelijk met alle factoren had rekening gehouden. Hij had alle feiten toegegeven. Waar om hij tot deze diefstallen was geko men? Wel, hij had geld nodig, omdat hij zijn ouders, bij wie hij inwoonde, tien weken kostgeld schuldig was. Het liep tegen de Kerstdagen en omdat hij seizoenwerk verrichtte, kon hij niet aan de slag komen. „En dat kostgeld moesten dan an dere mensen maar betalen", merkte de president op. Verdachte heeft reeds een groot aan tal veroordelingen wegens diefstal op zijn strafblad staan. Van een straf liep hij nog in een proeftijd, waarvan hij thans drie maanden moet gaan uitzit ten. In een over hem uitgebracht rap port wordt hij enigszins debiel ge noemd. Hij zoekt altijd omgang met verkeerde vrienden. De procureur-generaal zei in zijn requisitoir op bet ogenblik heel wei nig vertrouwen te hebben in een ver betering van het gedrag van ver dachte. De maatschappij wordt in ern stige mate door hem belaagd en als hij zich niet verbetert zal hij daaruit geëlimineerd moeten worden, aldus de procureur-generaal. De verdediger vroeg vermindering van de opgelegde straf, die hij, in vergelijking met de straffen der andere bij deze diefstallen betrokken perso nen, te hoog vond. Men had bij de be handeling der zaken duidelijk de in druk gekregen, dat het een groepje was, dat opereerde en in de rol, die de verdachten gespeeld hadden, was z.i. weinig Verschil. De varensgezel, die vervolgens voor het hof verscheen, was van plan stuur man te worden en omdat hij hiervoor te oud zou zijn wanneer hij zijn gevan genisstraf zou hebben uitgezeten, had hij hoger beroep tegen zijn vonnis aan getekend. Behalve de zaken, waarvoor hij thans terecht moest staan, was hij nog betrokken geweest bij vele andere diefstallen. Een lelijke karaktertrek vond de president het, dat hij zich bij de verdeling van de buit extra had be voordeeld boven zijn bentgenoten. Als verweer voerde verdachte aan dat hij „onder de invloed van drank" zijn duis tere praktijken had uitgeoefend. Hij was vroeger ook al eens veroordeeld. Be procureur-generaal was van me ning dat ?ls verdachte, die nog jong is, werkelijk het goede wil, hem misschien nog de hand gereikt kan worden. De verdediger vroeg eveneens ver mindering van de straf, die hij liefst ge combineerd wilde zien met een voor waardelijke veroordeling. Uitspraak dinsdag 30 juli. De Zandvoortse gemeenteraad kwam dinsdagavond bijeen onder voorzitter schap van burgemeester van Fenema. De K.V.P. was alleen door de heer Sie gers vertegenwoordigd; zijn fractiege noten Lindeman en Kol zijn namelijk op een vakantiereis. De V.V.D.-fractie was gehalveerd; ook de heer Tates was afwezig. Het voorstel tot het schudden van de gesloten algemene begraafplaats gaf de heer GOSEN (A.R.) aanleiding om aan te dringen op een zo discreet mo gelijke behandeling der graven. De heer SLEGERS (K.V.P.) was nieuws gierig naar de bestemming van het terrein. Het is bekend dat de uitbrei ding van de Mariaschool daarop zal plaats vinden, maar er komt nog meer grond beschikbaar. Wethouder v. d. WERFF (C,H.) deel de mede. dat er alleen nog plannen zijn om daar een nieuw gymnastieklokaal (voor de Hanmie Schaftschool en de Mariaschool gezamenlijk) te bouwen. Het gevraagde krediet van 17.300,- werd verleend. Bij het voorstel tot het geven van een looncompensatie aan het gemeenteper- soneel in verband met de huurverho ging herinnerde de heer SLEGERS (K.V.P.) aan cle waarschuwing van prof. Brouwers, om het loon- én prijs peil niet verder op te voeren. De heer GOSEN (A.R.) vroeg of het geld voor deze salarisverhoging aanwezig is. Wet houder KERKMAN (P.v.d.A.) deelde mede, dat de raad het benodigde kre diet reeds bij suppletoire begroting heeft toegestaan. De voor de salaris sen benodigde geldmiddelen worden maandelijks opgenomen en de wethou der kon niet ver in de toekomst zien maar wekte wel de indruk, dat Zand voort vooralsnog de salarissen nog wel zal kunnen betalen. In antwoord op een vraag van de heer GOSEN deelde de heer Kerkman nog mede, dat het aan deel der gemeenten in de bestedings beperking door de regering wordt ge forceerd door voor deze en andere loonsverhogingen geen verhoging van de uitkering uit het gemeentefonds te geven. De vraag of er al een plan moet wor den gemaakt voor het maken van een tunnel onder de spoorbaan in het ver lengde van de Herman Heyermansweg beantwoordde de heer SLEGERS (K.V.P.) bevestigend. Er is met de voorbereiding veel tijd gemoeid. De al ternatief gestelde oplossing: een via- dukt over de spoorbaan, achtte spre ker minder wenselijk. De heer GOSEN (A.R.) voelde even min voor een viaduct, maar had gele zen, dat een tunnel veel duurder zal zijn Gezien de financiële situatie wilde spreker de zaak nog even uitstellen. De heer DIEMER sprak in dezelfde geest namens de P.v.d.A.-fractie. De heer KONING (A.Z.B.) had geen bezwaar om nu 3000,- te voteren voor een voorlopige schets van een tunnel. Ir. VAN KUIJK (P.v.d.A.) wilde de zaak breed bezien en een schetsontwerp zo wel voor een viaduct als voor een tun nel laten maken. Maar toch wilde spre ker deze zaak nog een jaar aanhouden. „Regeren is vooruitzien" meende de heer BREURE (V.V.D.) maar gelet op de begrotingspositie, wilde spreker voorlopig nog geen gelden voor plan nenmakerij besteden. De VOORZITTER constateerde dat de reacties nogal negatief waren. Spre ker meende dat een gemeentebestuur in principe nooit te ver vooruit kan zien. Als deze weg er pas na 5 of 10 jaar zou komen, dan zou men een ver keerschaos krijgen. Op deze plaats wil len B. en W. geen viaduct hebben, maar spreker zou toch graag een be slissing zien, waarbij opdracht wordt gegeven een schets voor een tunnel te maken. Dat is de eerste stap op de weg die naar verwezenlijking van het plan leidt. Al moet de gemeente met haar finan ciën zuinig omspringen, spreker zou uitstel zeer betreuren. „Wij moeten niet inslapen," zo besloot de burge meester zijn betoog. Wethouder v. d. Werff (C.H.) zag de urgentie van een weg van het „Huis in de duinen" tot de van Galenstraat niet in. Het verkeer wordt dan buiten Zand voort om geleid. Wethouder KERKMAN (P.v.d.A.) verwachtte niet, dat een via duct belangrijk goedkoper zou zijn dan een tunnel. Het college van B. en W. was niet eenstemmig voor het beschik baar stellen van 3.000,- voor een schets van de tunnel, vandaar dat de raad de zaak ter beslissing kreeg. De raad beantwoordde daarna me| 9 tegen 3 stemmen de vraag of crediet verleend moest worden voor het ma ken van een schets voor een tunnelplan ontkennend. De heren GOSEN (A.R.) en BREU RE (V.V.D.) maakten er bezwaar tegen dat reeds werd besloten tot huurverho ging per 1 augustus van de gemeente woningen omdat de Eerste Kamer daar over nog niet beslist heeft. Wethouder KERKMAN (P.v.d.A.) wees er op dat de Eerste Kamer reeds met de behan deling is begonnen. Mocht zij de huur wetten verwerpen dan worden de ge meentewoningen uiteraard niet in huur verhoogd. Worden de wetten wél aange nomen, dan moet de gemeente de ver hoging op 1 augustus kunnen doorvoe ren. De raad ging akkoord, maar de heer Breure stemde tegen. „Wat is de zin van de race-partijen op het circuit?", vroeg de heer GOSEN (A.R.) bij de rondvraag naar aanlei ding van het dodelijk ongeval dat met Pinksteren op het Zandvoortse circuit plaatsvond. De BURGEMEESTER zou daarover een causerie willen houden, maar een raadsvergadering achtte spreker daarvoor niet de geschikte ge legenheid. De heer L. J. v. d. WERFF (C.H.) maakte er aanmerking op, dat de korps chef van de Zandvoortse politie met een dienstauto heeft deelgenomen aan een internationale politie-ralley. De korps chef heeft de eerste prijs behaald, waar mede spreker hem feliciteert, maar spreker wilde weten of daar voor de ge meente kosten uit zijn voortgevloeid. De BURGEMEESTER antwoordde al leen dat hij de deelname van de korps chef aan dat sportgebeuren gerechtvaar, digd achtte. De heer BREURE (V.V.D.) had een uitstekende borrel gedronken in de Wie ner Bonbonnière; het is een goede zaak en spreker pleitte er voor dat men de moeilijkheden, welke dit bedrijf nog steeds ondervindt met het verkrijgen van een dansvergunning, spoedig zou oplossen. De BURGEMEESTER antwoordde, dat men de wettelijke bepalingen moet naleven, maar dat hij bereid is aan op lossing van de moeilijkheden mee te werken. De twee beelden, bestemd voor plaat sing in de nissen boven de ingang van het Haarlemse stadhuis aan de Koning straat (de Pandpoort), staan thans zo goed als gereed in het atelier van hun maker, Mari Andriessen. Het is te ver wachten, dat zij in de loop van augus tus met enig ceremonieel zullen worden geplaatst en onthuld. De beelden stellen voor graaf Willem II en diens zoon graaf Foris V, twee figuren die een belang rijke rol hebben gespeeld In de historie van Haarlem. In de cricketcompetitie van de H. C. B. is Rood en Wit C nog steeds ongesla gen. Het bezet de bovenste plaats met een kleine voorsprong op de Rood en Wit-elftallen A en D. B.M.H.C. 2, dat op de vierde plaats staat, is vrijwel kansloos, zodat het kampioenschap bij na zeker bij Rood en Wit terecht zal komen. Rood en Wit B is na de ne derlaag van zaterdag wat afgezakt en zal nog moeten oppassen, hoewel de voorsprong op C. V. H. W. 2, dat de on derste plaats van Haarlem 3 heeft over genomen, nog vrij groot is. Haarlem 3 doet het de laatste wedstrijden niet slecht en is op de goede weg. De stand is nu: Rood en Wit C Rood en Wit A Rood en Wit D BMHC 2 Haarlem 5 Haarlem 4 Rood en Wit B Haarlem 3 CVHW 2 Zaterdag a.s. wedstrijden: Haarlem 4—BMHC 2, Rood en Wit C— Haarlem 5 en Rood en Wit B—Rood en Wit A. worden gespeeld 1.60 1.33 1.20 1.13 1.— 0.86 0.80 0.60 0.50 de hppft Dele aewichtiae klanten. Dezer düQen echter werd zij qecon- Op CIC fCOOp 'Vts De wethoudster van Onderwijs- en Personeelszaken van Bloemendaal, me juffrouw dr. M. E. Nol te, zal van eind juli tot eind aug. wegens vakantie af wezig zijn. Zij zal van dinsdag 30 juli af voorlopig derhalve geen spreekuur kunnen houden. Donderdag 1 augustus zal in de wacht kamer van het raadhuis tussen negen en drie uur de stemming geschieden voor een hoofdingeland-plaatsvervanger van het Hoogheemraadschap Rijnland ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aftreden van de heer G. P. Vreeburg. Stemgerechtigd zijn de inge landen. woonachtig in het „Eerste dis trict Bloemendaal" van het Hoogheem raadschap, omvattende de gemeenten Bennebroek, Heemstede, Haarlem, Bloe mendaal, Zandvoort en Velsen. (Van onze sportredactie) Wij vernemen van de zijde van de KNAC, dat de sportcommissie op de jongstleden maandag gehouden verga dering heeft besloten de races voor sportwagens, welke zondag 18 augustus op het circuit van Zandvoort zouden worden gehouden, af te gelasten. De re den van deze beslissing is, dat de sport commissie van de KNAC het niet ver antwoord vindt om in Zandvoort races te bouden, zolang niet de reeds lang ge stelde eisen tot verbetering van het cir cuit zijn uitgevoerd. Het feit, dat on langs tijdens sportwagenraces een do delijk ongeval in Zandvoort is geschied, is op bovengenoemde beslissing zijdelings van betekenis geweest. Zoals gezegd heeft de KNAC reeds ge ruime tijd geleden aangedrongen op ver anderingen aan het circuit van Zand voort. Een speciale commissie, waarin o.a. de heren Van Haaren en Nortier zitting hadden, had het circuit onder zocht op zijn veiligheid, nu er de laatste tijd zoveel veranderingen zijn gekomen in de auto's en de snelheden zoveel ho ger zijn geworden. De geëiste wijzigin gen zijn echter nog steeds niet aange bracht. De gemeente Zandvoort, die alle medewerking heeft toegezegd, kampt met moeilijkheden bij de financiering van dit project. Enkele details van gewenste ver beteringen zijn wel uitgevoerd, maar na een onderzoek, dat op 14 juli is inge steld, is de sportcommissie van de KNAC tot de conclusie gekomen, dat zij niet voldoende zijn om de veiligheid bij sportwagenraces te garanderen. Het staat thans defenitief vast, dat Rinus Schaap het volgend seizoen voor de Sportclub Enschede zal uitkomen. Er bestond altijd nog zo iets van een kwestie met de K.N!v,B. Het bestuur daarvan had destijds 11000.- gevo teerd om Schaap van zijn Franse club naar hier te komen en wenste nu dit bedrag van 't Gooi terug nu deze ver eniging de speler thans door verkocht aan Enschede. Een compromis-voorstel van de Gooi, voorzitter, Sanderse bracht de kwestie, die nu tot aller tevredenheid is opgelost uit de impasse. De Bond heeft zijn eisen wat verminderd, terwijl nu beide ver enigingen gezamelijk het vereiste be drag op tafel zullen brengen. Men is thans druk bezig met het slo pen van de villa Bloemendaalseweg 188 te Overveen, tegenover het Raadhuis ge legen, die voor de oorlog eigendom was van de familie Cohen, en waarin tijdens de oorlogsjaren het beruchte Duitse café restaurant Stein uit Zandvoort geves tigd was. Na de oorlog werd het ge bouw gebruikt door Volksherstel en daarna heeft het geruime_ tijd gediénd als huisvesting voor Indische gerepa- trieerden. De afbraak van de villa was een der voorwaarden, die het gemeente bestuur verbonden had aan de toestem ming op het terrein tussen de Bloemen daalseweg en de Ter Hoffstedeweg bun galows te bouwen. De Overveense ar chitect K. J. Aanstoot maakte het ont werp voor drie bungalows. Voorlopig zal één bungalow, aan de zijde van de Ter Hoffstedeweg, gebouwd worden. In middels zijn de twee verdiepingen van de villa gesloopt. Gistermiddag om ongeveer een uur sloeg een personenauto bestuurd door een 34-jarige Amsterdammer om, toen hij op de Amsterdamse vaart plotse ling krachtig moest remmen. De Am sterdammer bereed de weg in de richting Haarlem. Voor hem reed een personenauto, die bestuurd werd door een 25-jarige vertegenwoordiger uit Haarlem. De chauffeur van de voorste wagen had zijn richtingaanwijzer ont stoken, omdat hii linksaf de Nagtzaam- straat wilde inrijden. De Amsterdam mer wilde evenwel nog aan de linker kant passeren, juist toen de Haarlem mer de bocht ging nemen. Hij probeer de door ook naar links te draaien en krachtig te remmen een aanrijding te voorkomen. Het gevolg was dat hu kantelde. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Op het kruispunt Rijksstraatweg-Ver- gierdeweg had een aanrijding plaats tussen een bestelauto en een bromfiets. De bromfietsberijder liep een hersen schudding op. De bromfietser, de 21- jarige opruimer J. W. uit Haarlem, reed vanaf de Vergierdeweg de Rijks straatweg op en verleende daarbij geen voorrang aan een in de richting van de stad rijdende bestelauto. Door de aanrijding werd de heer W. tegen het wegdek geslingerd. Hij is naar het ziekenhuis St.-Joannes De Deo over gebracht. Dinsdagmiddag is een helikopter van een op de luchthaven Rotterdam ge vestigde onderneming in de polder de Biesbosch op het eiland van Dordt bij het uitvoeren van besproeiingswerk zaamheden verongelukt. Het toestel bleef met de sproeiboom haken achter een op ongeveer twee en een halve meter hoogte tussen twee palen ge spannen voedingskabel van een schrik draadinstallatie. De bestuurder, de 28- jarige Oostenrijker W. F. E. bleef on gedeerd. De helikopter droeg nog de Franse registratietekens, omdat de Neder landse onderneming nog niet in het bezit was gekomen van het Neder landse bewijs van luchtwaardigheid. Het toestel was nog maar zestig uur in de lucht geweest. Nagegaan wordt of het vliegtuig nog kan worden ge repareerd. Het vorig jaar zijn bij sproeiwerk- zaamheden in de Biesbosch een licht vliegtuig en een helikopter veronge- lulrt. (Niet officiële 3% Ned. 1953 3li Ned. 1953 814 Ned. 1966 3(4 Ned. 1948 3»,4 Ned. 1950 314 Ned. 1954 314 Ned. 1955 1 3-3(4 Ned. 1947 3 Ned. 62-64 bel. fac Inachr. Grtbk 1946 8 Ned. Bande) Mt1 cert A.K.O. Van Berkel's Patent Calvé-Delft cert Van GeldeT Kon. Hoogvens cert Unilever Cert. Ned. Kabe) Philips Kon. Petroleum .Amsterdam" Rubbet Holl Amerika Lijn Kon Ned. Stoomb Mtl %stl Ned Scbeepv. Unle K.L.M. 137.10-20 H-VA. 116-4 Dell Mlj. cert. 89-4 A'dam 2(4 56 1 785,4 A'dam 56 99(58} A'dam III 99j| koersen) slot Vorlg 81-A 86A 86-4 86% 1 81% 82 82 92% 88A 156 185 201 (4 356 189 298-A 456% 279 295 224.50 70% 24/7 opening 84(4 88(4 183 450(4 291 223,30 71% 173-4 144-4 160-/4 138 Anaconda Copper uethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper KX..M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutcb Shell Onion Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater Ü.S. Steel stemming: slot 22/7 23/7 67-i «7% 49% '19 A 80% 81% 72 71% 45% 45% 110' 2 110',4 35% 36(4 38 37% 36% 36% 57% 86% 59 58% 88% 89 45(4 45% 43% 43% 37% 37% 70% 70% prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3