FILMJOURNAAL De IJ-TUNNEL gisteren aanbesteed De laagste inschrijving: 103 miljoen WISSELLOPER OFFICIEEL ONDER VERDENKING G0GG0M0BIL f 3495.- Bonenseizoen begint Pater dr. Clementinus nu als rector terug in IJmuiden-Oost Het is feest vandaag SLEUTEL WEG? HARDEBELT <;koi:n o. Goede oogst- verwachtingen Reconstructie ter plaatse Het tennistoernooi van Brederode Ir. W. Merkx candidaat G. S. De Bergensfjord IJmuiden Pa terdrs. Victorianus rector in Eindhoven Reprises en prolongaties De familie Moordslee Het verdachte huis Bloedige vergelding TAXI 19000 ZATERDAG 27 JULI 1957 PAGINA 2 „BE SLEUTELSPECIM.IST" Vechtpartij bij Oostersin gelbru g Jongeman met mes gestoken Off. dealer v. Haarlem en omstr.: Burgerlijke Stand Haarlem Wild paard sloeg op hol Waterpolo H.P.C. Dames kamp CENTRALE VERWARMING POW-R-MATIC Oliebranders noen Kanaalduiker gewond De overval in Amsterdam Hoofdakte-examens Haarlem R.-K. Ulo Sint-Jeroen Ter opvolging van L. Bouwman HA A RLEMMERL1EDE Weg bij de Domein gronden Bezwaren tegen streek plan RENAULT FREGATE Garage „DEN HOUT" Noors passagiersschip vrijdag in Cinema Palace Frans Hals IK A II I O M O O II S Dakloze dieren RoxJ^ Studio, GARAGE OOMEfi Films Apotheken en dokter? diensten gü; Vrijdagochtend is op het Amster damse stadhuis het bouwen van een autotunnel onder het IJ met bijko mende werken overeenkomstig het bestek nr. 5 van Publieke Werken aanbesteed. Drie combinaties van aanneming maatschappijen hebben hierop ingeschreven voor bedragen van 103 miljoen gulden tot 139 mil joen. De raming van de dienst der Publieke Werken voor uitvoering vol gens het door de dienst opgestelde bestek, was 110 miljoen gulden. Eén inschrijving is geschied door de combinatie, N.V. Waterbouwkundige Werken „West-Europa", bestaande uit: het Hollands Aannemersbedrijf Zanen Verstoep N.V.; de N.V. Bataafsche Aan neming Mij.; de N.V. Nederl. Aanne ming Mij. v/h Fa. H. F. Boersma; de N.V. tot Aanneming van Werken v/h H. J. Nederhorst en het Aanne mersbedrijf v/h J. P. Broekhoven N.V. Deze combinatie heeft een samenwer king aangegaan met Philipp Holzmann A.G. te Düsseldorf en Wayss Frei- tag A.G. te Frankfurt a.M. De combinatie heeft één inschrijving gedaan voor de uitvoering volgens het ontwerp van de Dienst der Publieke voor een bedrag van ƒ103.000.000; een tweede inschrijving met varian ten van ondergeschikte aard voor een bedrag van ƒ104.300.000; een der de inschrijving met varianten van meer ingrijpende aard voor een be drag van ƒ106.000.000. Een tweede combinatie „Nederland se Tunnelmaatschappij N.V., bestaande uit de navolgende ondernemingen: de Hollandsche Beton Maatschappij N.V., de N.V. Internationale Gewapendbeton- bouw. Christianl en Nielsen N.V., Van Hattum Bankevoort N.V., de N.V. Nederlandsche Betonmij Bato en de N.V. Amsterdamsche Ballast Maat schappij heeft drie inschrijvingen in gediend. De eerste inschrijving voor uitvoe ring volgens het ontwerp van de Dienst der Publieke Werken beloopt 107.600.000 een tweede inschrijving voor uitvoering met varianten van on dergeschikte aard, bedraagt f 106.800.000; een derde inschrijving, voor uitvoering met varianten van meer ingrijpende aard, beloopt f 107.300.000. De derde combinatie, bestaande uit de Koninklijke Nederlandse Mij. van Advertentie LANGE VEER STRAAT 10 TEL. 11493 Vrijdagavond om ongeveer 10 uur ont stond bij de Oostersingelbrug in Haar lem door onbekende oorzaak een vecht partij tussen zes jongens, waarbij een 19-jarige jongen met een mes werd ge stoken. Het slachtoffer is onmiddeljjk naar de politie gegaan en heeft aangifte gedaan van het voorgevallene. De ra- dio-autodienst werd ingezet om de vech tersbazen aan te houden. Binnen korte tijd werden zij aangetroffen op de Har- men Jansweg. Met de politie-auto wer den zij naar het bureau gebracht. Onderweg werd de wagen aangehou den door een inwoner uit Haarlem, die verklaarde dat de jongelui, drie in ge tal eerder op de avond uit zijn op de Koudehorn staande wagen sleutels had den weggenomen. De jongens ontken den dat. Bij onderzoek op het bureau vond men in de broekzak van een der knapen wei drie tomaten. Hij bekende dat hij ze op de groentemarkt uit een kist had weg genomen. Korte tijd later gaf hij ook toe, dat hij de sleutels uit de wagen had ontvreemd. De jongeman is ingesloten evenals zijn vriend, die bij de Oostersingelbrug met zijn mes bezig was geweest. De derde van het drietal werd aan zijn ou ders afgegeven, omdat hij zich aan geen strafbaar feit had schuldig ge maakt. Advertentie de zuinigste auto voor slechts RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM - TELEF. 22981 ONDERTROUWD; W. G. Kapitein en I. van den Berg, J. A. van Vliet en H. J. M. Pelser. GETROUWD: J. Douma en F. B. Stienstra, D. J. Bongertman en J. M. Diek, J. Hendriks en A. B. Lammers. GEBOREN: G. M. van Rijn-Janssen, z.; A. G. Hoomoedt-Pruissen, z.; A. G. Groeneveld-van Berkel, z.D. Oort- huis-Onck, d.; T. Spoor-Heemstra, d. OVERLEDEN: M. J. van Nieuwen- huijzen, 63 jr., Hazepaterslaan; H. H. Clots, 61 jr., Hazepaterslaan; A. M. Mes, 60 jr.. Kleine Houtweg; M. E. M. van der Meijden, 9 w., Molijnstraat; J. E. van der Woude-Pauel, 84 jr., Gasthuisvest; C. Sok-van Zurk, 41 jr., Kamperlaan. Havenwerken N.V., de S. A. Entrepri- ses Ackermans Van Haaren, Ant werpen, de S.A. Entreprise Fougerolle, Parijs, de Compagnie Industrielle de Travaux Entreprises Scheider Citra, Parijs en Grün en Bilfinger A.G. Mann heim heeft één inschrijving volgens het ontwerp van de Dienst der Publieke Werken gedaan tot een bedrag van 139.952.841.- Van de twee eerstgenoemde Inschrij vers, de N.V. Waterbouwkundige Wer ken „West-Europa" en de Nederlandse Tunnelmaatschappij N.V. werd voorts bericht ontvangen, dat zij ieder een buiten het kader van de besteksbepa ling vallende variant hebben uitge werkt, zonder hiervan een prijsopgave te doen. Ten gevolge van het op hol slaan van een paard werden vrijdagavond een 53- jarige veehouder uit Schalkwijk en diens 23-jarige dochter licht gewond. De veehouder reed om ongeveer 7 uur met zijn paard en wagen op de Schalkwjjkerweg. Doordat hjj moest uitwijken voor een stilstaande personen auto raakte de wagen de trottoir band, waardoor de dissel van de kar omsloeg. Het paard schrok daarvan en sloeg op hol. De veehouder werd van de bok geslingerd en geraakte met zijn linker onderbeen onder het linkervoorwiel van de wagen. Het meisje kwam ook te val len, maar wist zich op het laatste ogen blik nog aan de disselboom vast te grijpen. Het paard ging steeds harder lopen door het gerammel van melk bussen, die op de wagen stonden, en sleurde het meisje hall! over de straat mee. Bij de boerderij aangekomen, die on geveer 500 meter verder lag, draaide het dier met de wagen precies tussen twee aldaar staande paaltjes door en rende de wei in. Daar bracht een zoon van de boer het zenuwachtige dier tot staan en kon het meisje zich uit haar banarde positie bevrijden. Zij had schaafwonden aan armen, hoofd en be nen. Doordat ze hevig overstuur was, moest zij ter observatie in de Maria- stichting worden opgenomen. De veehou der is met een gecompliceerde breuk aan zijn been eveneens naar de Maria- stichting overgebracht. Advertentie EMENDAAL TELEF. 22143 HPC-dames is kampioen geworden van de derde klasse-B competitie van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. In Leiden werd Vrijdagavond gespeeld tegen Sleutelstad en door de 1-0 zege die daar behaald werd is de voorsprong op de ranglijst zo groot geworden dat geen der andere zeventallen dit totaal meer kan bereiken. De stand is nuHP 7 14; HVGB 7 10; Sleutelstad 7 5; DWR 7 4; De Zijl 6 1. Door het kampioenschap zullen de HPC-dames nu eerst een uit- en thuis wedstrijd moeten spelen tegen de kam pioen van de derde klasse-A. De win naar van deze strijd gaat op een neu raal terrein een wedstrijd spelen tegen de winnaar van groep II om een plaats in de tweede klasse. Voor de competitie van de KNZB wer den- verder nog gespeeld: Heren-reserve eerste klasse: HVGB 2-DVZ 2 1-7; Tweede klasse B: De Vest 1-VZV 1 4-4. Reserve tweede klasse A: Haarlem 3-DWR 2 4-0. Reserve derde klasse B: LZC 2- Haarlem 4 4-0; VZV 2-DWT 3 12-3. Reserve derde klasse C: Nereus 4-DWT'2 1-8. Competitie kring Dames eerste klasse: DWR 2-Watervrienden 1 0-0. Tweede klasse: HPC 3-HVGB 3 5-0. Heren eer ste klasse: HPC 4-HVGB 4 1-6; VZV 3-Watervrienden 1 5-6. Tweede klasse: HVGB 5-DWT 4 1-8. Derde klasse: Haar lem 6-Watervrienden 2 1-6; DWR 4- Hoofddorp 2 3-2. Nog enkele dagen en het bonen-sei zoen staat voor de deur, want de augus tusmaand is de bonen-maand, vooral in de streek Kennemerland, waar men nog een behoorlijke oppervlakte met snij- en sperziebonen teelt. De bonen geven alle reden tot een optimisme, wat de oogst-verwachtin- gen betreft. Een boon kan beter te gen droogte dan tegen een te veel aan water en kan ook beter warmte hebben dan kou. Beide weersgesteldhe den waren in gunstige zin voor goede verwachtingen betreffende het komen de seizoen. De snijbonen staan er tot nu toe heel goed voor en vertonen maar heel weinig sporen van de gevreesde bonenziekte. Ook de sperziebonen doen het tot nu toe goed. Hier zijn het dan speciaal de stok-bonen, die gaandeweg meer de stam-bonen verdringen, die evenwel ook heel goed staan. Voorts zijn er in laatste instantie nog de pronkbonen. Maar deze bonen-soort geeft pas de meeste bonen in septem ber, zodat hier nog weinig van te zeg gen is, al kan men er altijd wel van op aan, dat deze bonen meestal goed zpn. Door de vele rol-kassen in deze omgeving zijn er al heel wat-bonen aan de markt geweest, maar de bonen van de koude grond zetten het seizoen pas goed in. Men is in tuinderskrin gen nu nog maar in afwachting, hoe of de prijzen zullen zijn, want daar draait toch alles om. Een 15-jarige knaap, die van de Vel- ser spoorbrug af in het Noordzeekanaal dook, is daarbij in aanraking gekomen met een drijvend stuk hout. Met overi gens niet ernstige verwondingen is hij door de ongevallendienst naar het An- tonius-ziékenhuis gebracht. Zowel met het oog op de scheepvaart als wegens in het water ronddrijvende voorwerpen, is het zwemmen in het Noordzeekanaal niet van gevaar ont bloot. Wie zich niettemin hieraan waagt, dient er rekening mee te houden, dat het zwemmen in het kanaal verboden is, zodat hiervoor een proces-verbaal kan worden opgemaakt. Het Koninklijk Paar en de oudste prinsessen vertoeven op het odgenblik voor een niet-officieel bezoek in Londen. Prins Bemhard en de prinessen bezochten o.o. de Horse Show, waar deze foto werd genomen. Na een reconstructie in de Paleis straat te Amsterdam van het gebeurde op donderdagmorgen J.I., toen de 33- jarige wisselloper G. B. een tas met 55.000 kwijt raakte, heeft de hoofd inspecteur van politie H. Kessler, die hc'; onderzoek leidt, medegedeeld dat de wisselloper aangemerkt wordt als verdachte. De inzekerheidstelling van de wissel loper, die sinds donderdag door de po litie wordt vastgehouen, is opnieuw met 2 maal 24 uur verlengd tot dinsdag morgen a.s. Hij zal dinsdag in ieder geval voor de officier van justitie ge leid worden. Deze, mr. F. J. Hartsuiker, heeft vanmorgen de reconstructie in de Faleisstraat en met hem honderden nieuwsgierigen bijgewoond. De wisselloper kreeg een tas van een der brigadiers en moest precies doen als de bewuste ochtend. Hij kwam aan wandelen, greep plotseling naar zijn ogen, liet de tas vallen, en wankelde In het „monster"-tennistoernooi van Brederode, dat op de twaalf banen achter de ruïne van Brederode in Sant poort reeds vanaf maandag de aandacht vraagt, komt tekening in de strijd. Voor al in de singles is men reeds ver ge vorderd en ziet men zelfs kans om de overwonnenen in de singles een her kansing te bieden. Zondag vinden de finales plaats, die zonder twijfel velen naar Santpoort zullen trekken. De uitslagen van de donderdag en vrijdag gespeelde wedstrijden luidden: AFDELING A. Dames enkelspel: (le ronde) mej. J. v. d. Duim sl. mej. A. Vink 6—2 en 64. Heren enkelspel: (le ronde) J. Groen sl. A. Banning 97 en 62, G. de Bijl sl. L, Banning 62 en 63, R. Wagner sl. W. J. Groen 62, 16 en 86 en P. Moolenburgh sl. E. Titiheru 62 en 6—1. Heren dubbelspel: (le ronde) L. en A. Banning sl. R. Kammeijer en H. Greiner 62, 57 en 64. Gemengd dubbelspel: (le ronde) mej. mr. C. W. v. d. Berg en C. J. Nieland sl. mej. G. Fruitema en N. v. d. Horst 16, 64 en 6^~2. AFDELING B. Dames enkelspel: (2e ronde) mevr. A. Zurcher sl. mej. C. Kloet 61 en 62, mej. Th. v. Hoogen sl. mevr. L. Knötschke 64 en 75, mej. T. Schouten sl. mevr. H. Siemens 63 en 63. Heren enkelspel: (2e ronde) B. Stals sl. F. Blok 6—0 en 9—7, mr. G. de Bijl sl. L. Bloemink 86 en 1210, J. N. Bolleman sl. C. Ottolini 62 en 62, P. Nederkoom sl. J. Verkuyl 64, 46 en 61, F. Neelissen sl. W. A. v. Swaay 6—1 en 6—3, P. Moolenburgh sl. J. L. Klip 61 en 75 en H. E. Rempt sl. R. Vorstman 62 en 97. (3e ronde)B. Stals sl. G. de Bijl 86 en 64, P. Nederkoorn sl. F. Neelissen 64 en 62 en P. Moolenburgh sl. H. E. Rempt 1—5 en 61. Dames dubbelspel: (le ronde): mevr. T. Vasen en mevr. Ter Metz sl. mevr. A. en mej. N. Walther 62 en 75, mevr. A. Leendertz en mevr. Vogel zang sl. mevr. Rijkeboer en mej. H. Hendrikse 61 en 62 en mej. Th. v. Hoogen en mej. B. Snijders sl. mevr. Verhoef en mej. T. Schouten 64 en 9—7. Heren dubbelspel(le ronde)E. Ti tiheru en G. de Bijl sl. N. Walther en Vorstman sr 61 en 61, (2e ronde): E. Titiheru en J. de Bijl sl. A. v. Noort en J. Schmidt 75 en 64, H. Ong en B. Fruitema sl. J. N. Bolleman en J. Vink 63 en 63, H. E. Rempt en P. Moolenburgh sl. J. Verkuyl en G. Luyt 6—1 en 62 en W. J. Nederkoorn en L. Bloemink sl. J. Slewe en P. de Groot 61, 68 en 62. Gemengd dubbelspel; (2e ronde): mej. G. Fruitema en H. Ong sl. mevr. W. Venekamp en J. Einzema 6—3 en 7—5. AFDELING C. Dames enkelspel (3e ronde): mej. R. Groen sl. mej. T. Botman 62 en 60, mej. A. Hulsebos sl. mej. T. Feijen 63 en 61 en mej. Th. v. Hoogen sl. mej. P. Onstee 60 en 6—1. Heren enkelspel; (3e ronde): H. v. Doorn sl. J. Th. Blok 62 en 64, T. Fris sl. A. Mackor jr 62 en 75, F. Neelissen sl. G. Hartman 64 en 64, J. Post sl. W. Mazee 61 en 60, J. J. Malcherek sl. H. Snoek 63, 46, en 64, M. Boerma sl. E. v. d. Beek 63, 57 en 86 en A. J. Blaauboer sl. T. H. Peters 63 en 63. in de richting van de paleismuur, waar bij hij donderdagochtend een wondje aan het hc-fd zou opgelopen hebben. Drie getuigen die zich de vorige dagen hadden aangemeld speelden ook hun rol. Het merkwaardige was dat zich tijdens de reconstructie, die enige malen her haald werd en waarvan de politie-foto- graaf een aantal opnamen maakte, een nieuwe getuige aanmeldde. De politie zoekt thans nog een belang, rijke getuige, een man van 55 d 60 jaar, flink postuur, ongeveer 1.75 meter lang, die een grijze gabardine regenjas en een zogenaamde „uilebril" droeg en die donderdagmorgen in tegenovergestelde richting aan de stille kant van de Pale.is- straat zou zijn genaderd. Volgens de be schikbare inlichtingen is deze man over gestoken op het punt waar hij de wissel, loper ontmoet zou moeten hebben. Hij wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk in verbinding te stellen met het politie bureau in de Warmoesstraat. Geslaagd voor de gehele akte: mej. H. J. v. d. Plaat te Huisduinen; de heren: W. F. Pauw te IJmuiden; H. J. Plekker te Amsterdam; R. D. Schouw- vlieger te Amsterdam; M. B. Birken- feld te Den Helder; G. A. v. Eldert te Amstelveen; J. A. M. Kwakman te Haarlem; C. A. G. Notenboom te Am sterdam. Voor gedeelte A: J. R. v. Oordt te Zwanenburg. Voor gedeelte B: mej. O. E. van San ten te Heemstede; de heren: T. Souwer te Haarlem; C. A. Schreuder te Haar lem; P. J. N. Schavemaker te Haar lem'; W. Rood te Opmeer; C. Roes te Beverwijk; D. L. v. Rooijen te Amster dam; R. Roozendaal te Amsterdam; P. Rus te Alkmaar. Van de r.-k. ULO Sint Jeroen, Over- tonstraat 42, slaagden voor het MULO A diploma de heren J. Beere, A. v.d. Bos, A. Bosma, A. Endema, F. Felix, T. Friethoff, B. Geerlings, R. Goossens, J. Grapendaal, J. Handgraaf, G. Han- kel, B. Hommes, P. Hoogervorst, H. Joosten, J. Lindström, P. Mookhoek, H. Opperveld, B. v. Roon, J. Samson, G. Schaper, H. Schoen, E. Smits, M. Sprengers, N. v.d. Stoop, H. Terhorst, W. v. Tunen, F. v.d. Wildt, T. Wisker, K. Wouda en J. Zoon. Voor het MULO B diploma slaagden de heren R. Goossens, H. Joosten, J. Lindström. P. Mooijekind en J. Paap. Bovendien slaagden bijna alle A-can- didaten voor het Middenstandsdiploma. Ir. W. J. L. J. Merkx uit Haarlem is candidaat gesteld voor de vacature, door het overlijden van de heer L. J. P. N. A. Bouwman ontstaan in het col lege van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. De candidaatstelling heeft plaats gehad op een vandaag ge houden vergadering van de leden der K.V.P.-fractie van Provinciale Staten. De verkiezing van een nieuw lid van Ged. St. zal plaats hebben in de Staten vergadering van 30 juli. De heer Merkx is sedert 1954 lid van Provinciale Staten. Hij is 38 jaar oud en vervult de functie van secretaris van de Gewestelijke Raad van het Land bouwschap in Noord-Holland. B. en W. van Haarlemmerliede stel len aan de gemeenteraad voor een cre- diet van 17.000 te verlenen voor de aanleg van een weg in het uitbreidings plan in de „Domeingronden" gelegen langs de Liedeweg en de Lageweg. Thans kan ter plaatse een begin ge maakt worden met de verwerkelijking van het plan. Er zijn vijf bungalows geprojecteerd, ten behoeve waarvan de gemeente een weg moet aanleggen. Voorts stellen B. en W. aan de raad voor een gedeelte van de „Domein gronden," die vorig jaar aangekocht werden door de gemeente, wederom te verkopen voor in totaal 9.785.- B. en W. van Haarlemmerliede vra gen aan de gemeenteraad een machti ging bezwaren tegen het streekplan Zuid-Kennemerland in te dienen bij de Kroon. Zij menen, dat bij de behande ling van het ontwerp in de Statenver gadering niet aan alle bezwaren van het gemeentebestuur is tegemoetgeko- Advertentie PRACHTIGE WEGLIGGING. Elegant Verbruik 13 liter op 150 km. Prijs v.a. t 7.990.- WAGENWEG HAARLEM Het vorig jaar moest de „Oslofjord" wegens stormweer op het laatste mo ment afzien van een bezoek aan IJmui den, waar toen juist de toeristenstei ger gereed was. Het was voor IJmuiden, dat weer een kans maakte op het aan- treken van buitenlandse toeristen van zee, een grote teleurstelling. Maar Vrij dag 2 augustus zal de Bergensfjord, een schip van 18.700 ton met ruim 400 Ame rikaanse toeristen aan boord, het op nieuw proberen. De reis is georgani seerd door de Norske Amerika Linje te Oslo, die het vorig jaar eveneens IJmuiden in het schema van de cruise met de Oslofjord had opgenomen. Op 2 juli is de Bergensfjord met 429 passagiers en een bijna even grote be manning uit Amerika vertrokken. Begin volgende week wordt het schip, na een bezoek aan de Noorse fjorden, in Ham burg verwacht. Vrijdagmorgen om 6 uur zal het schip volgens het vaarplan voor de pieren van IJmuiden liggen, waar de sleepboten van bureau Wijsmul ler het zullen opwachten om het af te meren aan de toeristensteiger. Het reisbureau Cook heeft voor de passagiers een aantal autobussen be sproken, waarmee zij tochten door Ne derland zullen maken. Het wordt overi gens maar een kort bezoek, waht 's avonds moeten de passagiers weer aan boord zijn. Dan vertrekt het schip naar Antwerpen en vandaar gaat de reis terug naar Amerika. Na zes jaar provincialaat is pater dij Clementinus O.F.M. Cap. vrijdagavond in IJmuiden-oost teruggekeerd. Als rec tor welke functie hij hier ook reeds van 1945 tot 1951 had bekleed. Deze be noeming als rector was mogelijk, om dat men nu op het kapittel van de pa ters Capucijnen een. scheiding heeft ge bracht in de functies van gardiaan en rector in do drie grot© plaatsen^ met een groot klooster, Rotterdam, Eindhoven en IJmuiden-oost. Had men dit niet ge daan, dan had pater dr. Clementinus niet als rector naar IJmuiden-oost kun nen terugkeren, omdat een provinciaal na zijn aftreden niet direct tot gardiaan kan worden benoemd. Gardiaan in IJmuiden-oost is nu geworden pater Procopius, die hier reeds jaren werk zaam is, de laatste jaren vooral in het bekeringswerk. Pater drs. Victorianus is benoemd tot rector en vicarius in Eindhoven. Voor pater dr. Clementius is het werk hier niet vreemd. Hü kent de parochie, ook al is er de laatste zes jaar al weer veel veranderd. Hij staat ook niet he lemaal vreemd tegenover de IJmond- problematiek. „Eerst de zaak maar eens een weekje aankijken. Dan heb ik ook nog een speciale opdracht. En daarna maar vol energie aan de slag." Aldus de nieuwe rector, die tevens vi carius in IJmuiden-oost is geworden. Pater drs. Victorianus had wel wat vreemd opgekeken van zijn benoeming tot rector en vicarius in Eindhoven. Toen wij hem vrijdagavond belden, deelde hij ons in alle openhartigheid mede, dat hij er min of meer wel op gerekend had naar IJmuiden-oost te zullen terugkeren. Maar in Eindhoven vindt hij al evenzeer een conglomeraat van mensen als in de IJmond, dus hi1 verwachtte het ook daar wel te zullen klaren. In ieder geval was hij nu wel zeer bijzonder dankbaar voor de ge luidsband, die hem bij zjjn vertrek was geschonken, omdat hij daarmee de her innering aan de jaren in IJmuiden-oost weer kan terugroepen. Onder de overige benoemingen zijn er nog enkele, die paters betreffen, die vroeger in IJmuiden-oost hebben ge woond. Zo is pater Bonifacius, die enige jaren geleden als kapelaan naar Am sterdam vertrok, daar benoemd tot vi carius. Pater Alardus is rector en vica rius geworden in Rotterdam. Pater Ire- neus is benoemd tot gardiaan in Sluis kil en pater Carmelus Is nu gardiaan m Helmond. De benoeming van rectoren en gardi- aans hebben vanzelfsprekend in ver schillende kloosters open plaatsen doen ontstaan. Deze plaiatsen moeten opge vuld worden en bovendien is het ge bruikelijk, dat ook andere verschuivin gen plaats vinden. De hiermee verband houdende overplaatsingen kunnen in de eerste volle week van augustus ver wacht worden. De bioscoopdirecties in Haarlem en omgeving hebben hun programma's aangepast aan de vakantie. Het is bij na allemaal lichte kost, wat er deze week draait. In Rembrandt wordt een reprise gegeven van de film Sissi, die destijds in dit theater meer dan zestigduizend bezoekers trok. Alle leeftijden. In de ochtenduren Montag- ne's jeugdvariété. De film Afrikaanse leeuw van Walt Disney is voor de der de maal geprolongeerd in L u x o r Alle leeftijden. Iedere ochtend om half elf voor de jeugd het charmante hon denfilmpje The lady and the tramp. De strijd tegen verdovende middelen wordt deze week in L i d o alleen in de avondvoorstellingen voortgezet. Acht tien jaar. De middagvoorstellingen zijn voor Stan Laurel en Oliver Hardy in de film Houten koppen. Kostelijk amu sement voor iedereen. Tot en met zon dagavond wordt in het Minerva- theater te Heemstede de film Heb je 'm door vertoond, een werkje vol heerlijke Engelse humor, die geprodu ceerd wordt door de komiek Benny Hill als privé-detective. Alle leeftijden. Maandag tot en met donderdag Stan Laurel en Olivier Hardy als dansmees ters in de middagvoorstellingen. In de avondvoorstellingen van maandag en dinsdag wat zwaardere kost: De politie volgt het spoor, de meesterlijke film van Clouzot met Louis Jouvet in de hoofd rol. Voor strikt volwassenen Woens dag en donderdag ('s avonds) Des'irée, voor de geregelde bezoeker aan Miner va al lang geen onbekende meer. Ieder een kan deze film gaan zien. Een paar uurtjes gezellig amusement kan men deze week beleven in Cinema Palace bij de Franse film „D familie Moordslee", een vrolijke creatie van Robert Vernay. De familie Pinceau (Vink) gaat op vakantie. Pa koopt een oude auto, ma pakt de koffers, de kin deren maken nog voor de laatste keer ruzie met hun buurjongens en dan gaat het zuidwaarts, vanuit Parijs naar de Rivièra. Het gaat echter niet zomaar. De wagen kan geen grotere snelheid halen dan veertig kilometer. Al het ver. keer schiet voorbij; alleen met een even oude auto wordt een felle race gehouden. Eindelijk is de eerste rust plaats bereikt. Lang blijven de „Vinken" niet; het gaat weer verder. Onderweg veroorzaken ze een flinke bosbrand, hetgeen grote consternatie bij de dorps bewoners en de kampeerders in de om trek teweeg brengt. In het tentenkamp, waar ze hun intrek nemen, worden ze gesard en beschimpt. Eindelijk bereiken ze de kust. De auto wordt verkocht aan een rijke Amerikaan en ze maken kennis met een goed gesitueerde Frans man. Ze slapen voortaan in een groot hotel en leiden een leven als miljonairs. Dan komt de ontgoocheling: de vriend blijkt een gevaarlijke inbreker te zijn die onder beschutting van „Vink" voor grote bedragen aan juwelen steelt. De climax komt, wanneer de Amerikaan de familie „Moordslee" herkent en hun een prachtige villa en een flink inkomen aanbiedt. Voor bet evenwel zover is, heeft de toeschouwer al menig keer zit- ten lachen om de grappige, soms voor de slachtoffers hachelijke, situaties, waarin zij verzeild raken. Een echt vakantie-filmpje, dat iedereen kan gaan zien. Er komen in de spionage-film, die deze week in het Frans Hals-theater draait, verschillende Verdachte Hui zen voor, zodat de voor sommigen wel licht aantrekkelijke titel enigszins be scheiden uitgevallen Is. Tot een goed begrip diene echter, dat de huizen slechts verdacht zjjn in verband met de spionage-activiteiten van hun bewo ners en niet zozeer uit morele overwe gingen. De Franse titel „O.S.S. 111 n'est pas mort" is wat dat betreft juis ter. Er wordt zodanig gespioneerd en d^ betrokkenen behoren uiteraard tot twee groepen, die een Geheime Bood schap achterna zitten. Zij doen dat in een weelderige omgeving ergens aan de Cöte d'Azur, en zoals het spionnen past, bij voorkeur in maneschijn. Er is slechts één scène bij daglicht opgeno men. De beeldschone dames en heren, die spioneren, doen dat uiteraard zeer listig, maar maken uiteraard ook hun fouten. Er moeten verschillende tegen standers sterven en de politie moet een rad voor de ogen gedraaid worden. Al met al een voor liefhebbers „be klemmende" rolprent, volgens de K.F.C. toegankelijk voor 18-jarigen. PHILIP] RADIO Advertentie Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 38 - Haarlem (De in deze rubriek geplaatste BRIE VEN VAN LEZERS vallen buiten de verantwoordelijkheid der Redactie. Ano niem ingezonden brieven worden terzijde gelegd.) Het moet voor de Haarlemse dieren beschermers een goed bericht zijn, dat komende dinsdag met de zo hoog nodi ge vernieuwing van het dak van het grote hondenverblijf in het asyl in de Ridderstraat begonnen zal kunnen wor den. Hoe nodig dit is heeft men gedu rende de afgelopen dagen kunnen be merken, toen de regen op tal van plaat sen naar binnen lekte. Aan deze onhoud bare toestand zal nu spoedig een einde komen en na de verbouwing van het dak, die bijna een maand zal duren, zal de kennel weer volledig in gebruik kunnen worden genomen. Doch gedurende de verbouwing de vereniging heeft hier al eerder aan dacht voor gevraagd zal het onmo gelijk zijn de dieren in het asyl te her bergen. Zijn er in Haarlem en omge ving nu geen dierenvrienden te vin den, die voor ongeveer een maand een hond in hun huis willen opnemen? Er zijn verschillende mooie en aardige die ren, die een goed tehuis zeker waard zijn en de vereniging en de dieren het allermeest zouden er zeer mee gebaat zijn als een desnoods tijdelijke baas zich voor a.s. dinsdag aan de Ridderstraat no. 11 zou willen melden. Vereniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem e.o. Ook na de strijd van de pioniers bleet in Amerika de haat tegen de roodhui den lange tijd voortbestaan. Zij werden in vele gevallen onderdrukt en naaf willekeur behandeld. Een jonge half bloed wordt tegen zijn zin bij de, in een klein Wild-Weststadje ontstane, moeilijkheden betrokken ten moet par tij kiezen tussen zijn blanke en rode rasgenoten. De blanke bevolking be staat echter voor een deel uit schurken, die hem dwingen tot een bepaalde keu ze. Wanneer deze kwade elementen ten slotte naar behoren zijn opgeruimd kemt de verzoening en keert de vrede weer. In Roxy. 14 jaar. Van maandag tot en met donderdag De dief van Damascus. 14 jaar. In Studio is deze week een oud? bekende teruggekeerd: Jacques Tati als de dorpsgek postbode Frangois van het dorpje Saint Sévère in da film Jour de fête. Er zullen nog maar weinig zijn, die deze terugkeer van da man die ook de doldrieste Mijnheer Hulot op vakantie op zijn naam heeft staan, niet zullen toejuichen. Jour de fête vertaald als Het '3 feest vandaag zit vol prachtige vond sten die op zuiver filmische wijze ko misch werken. Men kan het verhaal nauwelijks navertellen. In het dorpi® Saint Sévère wordt feestgevierd. E» komt kermis. Bij de opbouw helpt ook de postbode, monsieur Frangois, dia de vreemdste dingen uithaalt. Tijden' de kermis wordt een film vertoond over de Amerikaanse posterijen en monsieur Frangois gaat de snelle Amerikaansa bezorging imiteren op zijn malle hog® fiets. Daags na het feest blijkt, dat da oude vertrouwde methode beter werk1 en daarmee komt dan eigenlijk een ein de aan het feest. Het gaat niet om he1 verhaaltje, maar op de manier waarop Tatl met filmische middelen d.w.z. me' het oog van zijn camera al die dinged die gebeuren registreert. De dialoog is tot een minimum gere duceerd, maar de situaties worde" scherp waargenomen door een man dia zin heeft voor het betrekkelijke. Alle leeftijden. Advertentie CINEMA PAL-ACE: De fan)"1® Moordsl®®* a. 1., 2, 4.15. 7, 9.15. .„ge ledere ochtend om 10.30 u.: Vakan kinderprogramma. 1aaf, FRANS HALS: Het verdachte huis, 1» 2.30, 7, 9.15. Uroo:2stt'^d té fi-ii'v-rduvnulc Ihidd®Iert' 18 jaar, 7. 9T5. In de matinees: Houten koppen, a. 2, 4.15. .a Za.-avond om 23.30 u.: Zij, die zn- verkopen, 18 jaar. j, Zo.-ochtend om 11 u.: Wonderman, MINERVA: tot en met zo.: Heb je door, a. 1. Za. 2.30, 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15. Ma. Dansmeester, a. I., 2.30 u. Ma. De politie volgt het spoor, str. vol* 8.15 u. LUXOR: The African lion, a. 1., 2, 7, Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15. Iedere ochtend om 10.30 u. (behalve ze* The lady and the tramp, a. 1. REMBRANDT: Sissi, a. 1., 2, 4.15, 7. 9-L Zo.-ochtend om 11 u.: Naar het rijk 0 Inca's, a. 1. Iedere dag, behalve zo., om 10.30 u Montagne's Jeugdvariété. ROXY: tot en met zo.: Bloedige verg® ding, 14 jaar, 2.30. 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15. -j, Ma. De dief van Damascus. 14 jaar, 2.® 7' 915- „,j, STUDIO't Is feest vandaag, a. I., 2.1 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15. Iedere ochtend om 10.30 u.: Kinderp' gramma. Zaterdag 27 juli Groote Kerk, 15 uur: Beiaardbespel'jl, door Arie Peters, stadsbeiaardier (luist® wedstrijd voor de jeugd). Openluchttheater, Bloemendaal, 20.15 ;V, Het Nederlands Ballet o. 1. v. Sonia G® keil. Zondag 28 Juli Haarlem-terrein, 14 u.: Windhonden!®® nen. Maandag 29 Juli A Groote Kerk, 15.30 u.: Beiaardbespeü® door Arie Peters, stadsbeiaardier. j, Wilhelminalaan, achter restaurant Dr®fct zicht: De Man's muizenstad (tot en P1») 12 augustus); geopend dagelijks van 1" —22 uur. Haarlem Apotheken: Noorder-Apotheek, Jan zenkade 181, tel. 23821, Apotheek R®3f mers, Kruisstraat 6, tel. 10354, ApothjU 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tel. l/JLl Doktersdienst: Men belle het nuia® 11990. ZIEKENVERVOER J G.G.D., Telef. 14141: Margriet, Turfm®' 10 r. ,telef. 21400. d, Dierenartsen: J. Heek, Koninginneweg tel. 13174. Aerdenhout Doktersdienst: W. E. Ulrici, Spieghel6*' burglaan 20. tel. 27888. Apotheken: Aerdenhout Apotheek. Za® voortselaan 164, tel. 26772. Wijkverpleging: Zr. A. G. Haagsma, SP', gelenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 2"* (b. g. g- 26994). Bloemendaal Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemenda®' seweg 17, tel. 25589. .e'. Apotheken: Elswout-apotheek, B\oerae, daalseweg 341, Overveen, .tel. 16760 en poortse Apotheek, Bloemendaalsestraat^ 145, tel. K 2560—8249. J Wijkverpleging: Zr. J. Th. Odinot, PH, tenburgerweg 16, Bloemendaal, tel. 2441 Heemslede Apotheken: Aerdenhout.se Apotheek. Z®" voortselaan 164, tel. 26772. J' Doktersdiensten: J. H. C. Muller, huisplein 6, tel. 11621 en A. G. Degen* P. de Hooghstraat 11, tel. 35008. d' Wijkverpleging: Zr. B. G. Badings, He steedse Dreef 30, Heemstede, tel. 39818. Overveen Doktersdienst: W. D. van Oldenb" Bloemendaalseweg 223, tel. 23884. Apotheken: Elswout-apotheek, Blo®1 daalseweg 341, Overveen, tel. 16760. Wijkverpleging: Zr. J. Th. Odinot, Bu burgerweg 16, Bloemendaal, tel. 24413- Santpoort Artsen. J. J. Hekman, Hoofdstraf Santpoort, tel. K 2560—8510. *noO* v Apotheken (ook nachtdienst): SanvP apotheek, Bloemendaalsestraatweg l40» poort, tel. K 2560—8249.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2