Dulles wijdt in Londen zijn aan dacht aan de ontwapening MANCHESTER GUARDIAN: EHmamïraiffl Nieuw cabaretpr Wim Ka n ma van Herenigd Duitsland moet eigen buitenlandse politiek bepalen Nederlanders wonen atoom ontploffing in de V.S. bij :f:k Schip in nood Nieuwe concessie kan conferentie redden Jef Last in Hamburg gepromoveerd „Engelen en Spoken" Grotewohl stelt een Statenbond voor GESLAAGD TENNISTOERNOOI VAN BREDERODE Beperking van immigratie in Canada OP VERZOEK VAN EISENHOWER Koop nu behang Landbouwschap vraagt tien miljoen Nederlandse tuinbouw is vóór opname in vrijhandelszone Uitverkoop tot en met maandag 5 augustus PRISMA HORLOGES PRISMA HORLOGES natuurIi1k bij herman mulder WESTELIJK STANDPUNT Atletiekwedstrijden op Bloemendaalse strand Piet Wegmanbeker voor De Zilvermeeuwen afl v.Empelen MAANDAG 29 JULI 1957 PAGINA Fabrieksrestanlen tegen spotprijzen Als krediet voor door nachtvorst getroffen fruittelers Nieuwe onderzeeboot] ager RENAULT FREGATE Garage „DEN HOUT" 2F<<"Vraag naar een PRISMA fA.® Vertaald door JOHAN M. PALM Kinderatletiek De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, is vannacht per vliegtuig uit Ottawa naar Londen vertrokken. Op verzoek van president Eisenhower zal hij zijn per soonlijke aandacht wijden aan de be sprekingen in de subcommissie voor ontwapening der V.N., die in de Britse hoofdstad worden gehouden. HU zal spreken met de leider van de Ameri kaanse delegatie, Stassen, met andere Amerikaanse vertegenwoordigers (o.a. die in West-Duitsland) en met leden van de Britse regering. Het is de eerste keer sinds de Suezcrisis, dat de Ameri kaanse minister zich in Londen ver toont en het wordt waarschijnlUk ge acht, dat hU bij besprekingen met Brit se regeringsleiders ook andere onder werpen dan alleen de ontwapening zal aanroeren. 0.m. zou hij de kwestie van de opstand in het sultanaat Muscate en Oman ter sprake brengen, en wellicht ook de kwesties Algiers en Cyprus. Dulles heeft vóór zUn vertrek uit Ottawa geconfereerd met de nieuwe Canadese premier, John Diefenbaker, over mogelijke luchtinspectie van ge bieden aan de Noordpool (waaronder ook Canadees gebied) in ruil voor in spectie van Sovjet-gebieden. Diefenba ker zou met de denkbeelden van Dulles hebben ingestemd. In westelijke diplomatieke kringen te Londen speculeert men op de mo gelijkheid, dat nu ook de Russische minister van buitenlandse zaken, Gro- myko, naar Londen zal komen. De Britse minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, neemt al geruime tijd 'deel aan de ontwapeningsbesprekingen en het zou een kwestie van uren zijn om ook de Franse minister van buiten landse zaken. Pineau, naar Londen uit te nodigen. Op die manier zou er toch een con ferentie van de ministers van buiten landse zaken van de Grote Vier ge houden kunnen worden, zoals de Sov jet-Unie in februari van dit jaar heeft voorgesteld. Het Russische voorstelis toen door de westelijke mogendheden verworpen. 'erwacht wordt, dat Dulles betrek kelijk spoedig na zijn aankomst in Lon den contact zal zoeken met de leider van de Russische delegatie op de ont wapeningsbesprekingen, Valerian Zorin. I. de subcommissie voor ontwapening zijn de volgende landen vertegenwoor digd: Amerika, Rusland, Engeland, Frankrijk en Canada. Advertentie ZIET DE ETALAGE Gen. Cronjéstraat 135 - Tel, 11657 Het landbouwschap heeft de minis ter van landbouw, visserij en voedsel voorziening gevraagd een bedrag van 10.000.000 beschikbaar te stellen om de fruittelers die aanzienlijke schade hebben geleden als gevolg van het op treden van nachtvorst, te helpen hun financieringstekort te overbruggen. Dit zou analoog kunnen geschieden aan c.e wijze waarop onder meer in 1956 kre dieten beschikbaar zijn gesteld ter sa nering van de kleine vollegronds tuin bouwbedrijven. Voorts heeft het landbouwschap de minister van financiën verzocht er toe mede te werken dat de betrokken in specteurs van 's rijks belastingen bin nen het raam van het mogelijke met de nodige soepelheid zullen optreden, indien hen verzoekschriften of be zwaarschriften van de zijde der ge troffen fruittelers zullen bereiken. Tenslotte heeft het bestuur van het landbouwschap aan de belastingcom missie van het landbouwschap ge vraagd een advies uit te brengen in zake de mogelijkheden om te komen tot een wettelijk toegestane belasting vrije reserve op de bedrijven. Het zou mogelijk moeten zijn, meent het land bouwschap, jaarlijks bijvoorbeeld tien procent van de omzetbelasting vrij te reserveren totdat men een maximale reserve heeft gevormd gelijk aan de bruto-opbrengst van een normaal oogst jaar. Met het oog op de besprekingen die bin nenkort te Brussel zullen worden gehouden tussen de ministers van buitenlandse zaken van de O.E.E.S.-landen over het bepalen van een gemeenschappelijk standpunt dat deze zes landen zuUen gaan innemen met betrekking tot de vrijhandelszone, acht het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilin gen in Nederland het noodzakelijk er met de meeste nadruk de aandacht op te ves tigen, dat de Nederlandse tuinbouw een ander standpunt ten aanzien van de vrij handelszone inneemt dan de Nederlandse landbouw. In het officiële orgaan van het C.B. Groen ten en Fruit wordt o.a. gezegd: „Wij stel len er prijs op hier nadrukkelijk te ver klaren dat de Nederlandse tuinbouw on verdeeld voorstander is van het opnemen van de tuinbouwprodukten in de te vor men vrijhandelszone. De Nederlandse tuin bouw heeft geen behoefte aan compense rende maatregelen en vreest de concurren tie van andere landen op de buitenland se markten niet". „Wij menen", aldus het officiële orgaan van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen in Nederland, „dat er rede lijke kansen zijn dat de zes E.E.G.-lan- den het eens zullen worden over de els dat de tuinbouwprodukten in de vrijhan delszone moeten worden opgenomen. Dit is bovendien een eis waarvoor bij Enge land de grootste kans op inwilliging bestaat. De kwestie, waar het bij de ontwa peningsbesprekingen thans in eerste in stantie om gaat, is, of de besprekingen na 1 augustus moeten worden opge- s lort of niet. Op die datum moet de subcommissie over de door haar be reikte resultaten rapport uitbrengen aan de eigenlijke V.N.-commissie voor entv/apening in New York. De Engelse regering, die overigens de komst van Dulles toejuicht, is van me ning, dat het beter is de Londense be sprekingen althans gedurende de Maand augustus te staken, om de Sovjet-Unie in staat te stellen een weloverwogen antwoord op te stellen op de westelijke ontwapeningsvoorstellen, die de leider van de Amerikaanse delegatie, Stassen. sinds het begin van deze maand bezig is te ontvouwen. De Amerikanen waren daar aanvan kelijk tegen en streefden naar voortzet ting van de besprekingen, maar hun verzet was de laatste tijd minder sterk en ee ontstond de neiging de kwestie aan Washington voor te leggen. An derhalve week geleden verklaarde pre sident Eisenhower op zijn persconferen- ti dat de ontwapening en het uitban nen van oorlog twee zulke voorname doeleinden zijn, dat men het nastre ven ervan niet eenvoudig kan opschor- t i omdat de afgevaardigden moe of moedeloos zijn geworden. Dc Manchester Guardian van van morgen schrijft, dat een nieuwe conces sie de conferentie in Londen weer op :ng zou kunnen helpen. Het blad denkt in dit verband aan een westelijk aan bod de proeven met kernwapens ge durende achttien maanden te staken, geheel onafhankelijk van andere eisen. Maar het voegt daar tevens aan toe, dat president Eisenhower zich bewust is van het feit, dat hij. in zijn verlan gen om het grote doel der ontwape ning te bereiken, niet verder kan gaan d i het Congres hem toestaat. Zaterdagmiddag is aan de universiteit van Hamburg de Nederlandse schrijver Jej Last cum lande gepromoveerd tot doctor in de filosofie op een proefschrift, getiteld: „Die Wandlung in der Beurteilung Lu Hsüns und ihre Ursachen". Last studeerde in Hamburg Sinologie, Japans en Bahasa Indonesia. Nog dezelfde avond kwam de nieuwe doctor n Amsterdam aan, waar hij door vrienden feestelijk werd ontvangen in een Amsterdams kaas- en wijnhuis. V. I. n. r.: dr. Victor van Vriesland, de heer Tom Rot, de nieuwe doctor Jef Last en de dichter Ed Hoornik. In verband met gebleken onzeker heid onder de winkeliers, deelt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken mede, dat de seizoen-uitverkoop of -opruiming dit jaar duurt tot en met maandag 5 augustus. „Engelen en Spoken" heet Wim Kan's nieuwe cabaretprogramma, waarvan zaterdag in het Haagse Diligentia de première ging. De opbouw van dit pro gram is hetzelfde als dat van „De Kat van huis", dus voor de pauze geen Kan, na de pauze alleen Kan. Het gedeelte voor de pauze werd gedragen door Corry Vonk en Cilli Wang, welke laat ste de gast van het cabaret is zolang dit in Den Haag optreedt. De meeste liedjes, die Corry Vonk zingt, zijn goed, haar „Mannetje met 'n hoed op" wel in het bijzonder. Cilli Wang's nummers niet allemaal nieuw zijn door ori ginaliteit en perfecte uitvoering te prij zen. Hier en daar komt echter de tech niek wel wat erg opdringerig uit de hoek, zoals in „Pastorale", waarin niet Cilli Wang, maar een bijzonder knap geïmiteerde kitsch-koe de hoofdrol speelt. „Middemachts ballet" daaren tegen is een zeer clownesk geval, waarin Egypte De minister van oorlog en opperbevelhebber van de Egyptischp strijdkrachten, generaal-majoor Abdel Hakim Amer. heeft een uitnodiging van de Russische minister van defensie, Zjoekov, tot een bezoek aan de Sovjet Unie aangenomen Cilli Wang alle kansen grijpt om een verliefd, maar verlegen spookgedrochtje te dansen. Voor de rest wordt het program niet onverdienstelijk volgespeeld en voor namelijk -gezongen door jonge krachten, een jongeman en zeven zeer aanneme lijke meisjes. Als er namen genoemd moeten worden zijn het die van Peter van Hattum en Nelly Wiegel. Hun „Feestcongres der ooievaren" veroor zaakte nogal uitbundige ooievaarslol, doch heeft onze bewondering niet ge kregen, omdat problemen als overbevol king en kinderbeperking ook in een, cabaret wat omzichtigheid en takt vra gen. Voor het optreden van Wim Kan niets dan lof. Hij praatte en zong zijn „uur tje" in dubbele zin weer glansrijk vol in de trant, welke gezien haar onna- volgzaamheid nog steeds de zijne is. Hij wist aan het slot van zijn optreden met een Johnny Jordaan-persiflage te bereiken, dat de halve Haagse zaal staande op de stoe len mee stond te zingen, waaruit wel geconcludeerd mag worden, dat er voor de première zeer veel bezoek van buiten Den Haag gekomen was. Het hoogtepunt bereikte Kan dezer keer niet met zijn liedjes, die iets beneden de ge bruikelijke maat bleven, maar met zijn politieke grap pen, waarbij hij naar links en rechts rake klappen uit deelde. Links was daarbij wel het m°est aan bod. ter wijl Staf en Soeidel zeer veelvuldig en op bijzonder ontwa- nenende wijze over de hekel getrokken werden. Over het geheel eennmen mag het èBC-cabaret terug zien on een voor treffelijke oremiëre. hetgeen door het publiek met bloe men en applaus uit bundig verteld is C Advertentie Advertentie KAMPERVEST 51 - TEL. 21101 De hereniging van Duitsland is het onderwerp van twee verklaringen, die zojuist in Beil:jn zijn uitgegeven. Van middag hebben de Westduitse minister van buitenlandse zaken, dr. Heinrich on Brentano, en de ambassadeurs van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk in West-Duitsland, respec- t' ve'>"k David Bruce, Sir Christopher Steel en graaf Maurice Couvé de Mur- ville, in het stadhuis van West-BerlUn hun handtekening gezet onder een ge in schappelUke verklaring, waarin o.a. wordt gesteld, dat een herenigd Duitsland bU het kiezen van zUn bond genootschappen geheel vrU zal zUn en voorts, dat de hereniging van Duits land niet zal worden opgeofferd ter- wille van een ontwapeningsovereen- kemst. De regering van de communis tische oost-zone van Duitsland, die de uitgifte van deze varklaring had voor zien, heeft zaterdag bU monde van pre mier Grotewohl een verklaring uitge geven, waarin het houden van vrije verkiezingen als middel om de eenheid van het land tot stand te brengen wordt afgewezen en de vorming van een sta tenbond van Oost- cn West-Duitsland wordt aanbevolen Deze laatste sugges tie is inmiddels zowel door bondskan selier Adenauer van West- 'uitsland als door de leider van de socialistische op positie in de bondsrepubliek, Ollen- hauer, van de hand gewezen. worden U geleverd door 't SILVER STOEPKE, Gr. Houtstr. 49. In de westelijke verklaring wordt o.m. Donderdagmiddag 1 augustus zal de nieuwe tot de B-klasse behorende onder zeebootjager „Drenthe", in de aanbouw- haven nabij de werf Oost van de Ne derlandse Dok- en Scheepsbouwmaat schappij te Amsterdam, door de aan gewezen commandant, kapitein-luite nant ter zee H. A. van Oorde, als „Dren the" in dienst worden gesteld. Dit schip is de vijfde van een serie van acht in deze klasse, die nu aan de Nederlandse zeestrijdkrachten wordt toegevoegd. Namens de minister van marine zal de waarnemend vlagofficier materieel, commandeur E. J. Gallas, het schip van de bouwers overnemen. Daarna stelt de waarnemend vlagofficier materieel het schip ter beschikking van de comman dant der zeemacht in Nederland, schout bij-nacht G. B. Fortuyn, die aan kapi tein-luitenant ter zee Van Oorde op dracht geeft de nieuwe oorlogsbodem in dienst te stellen. De plechtigheid zal worden bijgewoond door de commissa ris der koningin in de provincie Drenthe, de commissaris der koningin van Noord- Holland, de burgemeester van Amster- dan en vele civiele en militaire auto riteiten. Advertentie PRACHTIGE WEGLIGGING. Elegant Verbruik 13 liter op 150'km. Prijs v.a. t 7.990.- WAGENWEG - HAARLEM Het jaarlijkse tennistoernooi van Brederode, dat zeven dagen lang de aandacht vroeg, behoort weer tot het verleden. Het aantal deelnemers was belangrijk groter dan vorig jaar. In de A-afdeling drongen de dames Van der Duim en Dingier zowel in het enkel spel als in het gemengd dubbel door tot de finales. In het enkelspel moest mejuffrouw N. Dingier de eer aan me juffrouw J. v. d. Duim laten (63 en 86), maar in het dubbelspel waren de rollen omgekeerd. Hier won mej. Dingier met haar partner J. Tervoort van mej. v. d. Duim en de heer G. Groen met ovetruigende cijfers 61 en 62. In het heren enkelspel moest G. Groen nogmaals met een nederlaag genoegen nemen, n.l. tegen Th. Quant <60 en 75), maar in het herendubbel de derde finaleplaats voor G. Groen kwam het gewenste succes voor hem. Samen met zijn partner H. v. d. Ree versloeg hij N. v. d. Horst en J. Ter voort met 97, 16 en 6—4. De uitslagen van de zaterdag en zondag gespeelde wedstrijden luidden: AFDELING A Dames-enkelspel. Ie ronde: mej. J. v. d. Duim sl. mej. A. Vink 62 en 6—4; mej. N. Dingier sl. mej. K. Ok- ker 61. 46 en 64; mej. G. Fruitema sl. mej. Zorgman. Halve finale: mej. N. Dingier sl. mej. M. Moritz 108 en 61 en mej. J. v. Met de K.L.M.-machine uit New York arriveerden zondagmiddag op Schiphol de heren mr. F. R. Mijnlleff, directeur- generaal voor openbare orde en veilig heid en G. J. D. Franken, chef van de afdeling organisatie Bescherming Be volking, die woensdag als Nederlandse waarnemers en op uitnodiging van de Amerikaanse regering in de woestijn van Nevada de ontploffing van een kernwapen hebben bijgewoond. Behal ve militaire autoriteiten en atoomge leerden waren bij deze atoom-ontplof fing, de 31e in de Amerikaanse serie, waarnemers van verscheidene Europe se landen aanwezig. Mr. Mijnlieff gaf zijn indrukken als volgt weer: „Belangrijk voor ons was, dat wij de gelegenheid kregen in een open gesprek met Amerikaanse des kundigen van gedachten te wisselen, waarbij bepaalde conclusies welke wij In Nederland hadden getrokken ten aan zien van veiligheid en bescherming van de burgerbevolking bevestigd werden. Op een overigens zeer essentieel punt zijn de heer Franken en ik tot een an der inzicht gekomen, hetgeen zonder twijfel van groot belang zal zijn voor de verdere organisatie van de bescher ming bevolking in ons land." Mr. Mijnlieff kon geen nadere bij zonderheden over dit punt mededelen. Wel wilde hij verklaren, dat een en an der zal kunnen leiden tot een vereen voudiging van de problemen, waarvoor wij ons in Nederland op dit gebied ge steld zien. Het is voor de eerste maal, dat Nederlandse niet-militaire waarne mers een atoom-ontploffing hebben meegemaakt. „Wij hebben nu gezien, hoe de orga nisatie van een atoom-ontploffing op een plaats in de Nevadawoestijn in el kaar zit. Ik kan niet anders zeggen, dan dat het geheel indrukwekkend mag worden genoemd. Bovendien is zo'n proefneming niet alleen belangrijk voor militaire doeleinden, maar zij Is niet minder interessant met betrekking tot de ontwikkeling van de atoomenergie in vredestijd." Advertentie Chroom 49.75 Doublé v.a. f 59.- Goud f 120.. 80 „Het einde was voor die knaap het ergste. Stel je eens voorHet is heel moeilijk dat zo droogweg te vertellen. Het is ongelooflijk. Die jongeman heeft ge voelens voor dat jonge geverfde meisje opgevat, vol gens hem zij ook voor hem. Is dat mogelijk, Older? Hij had haar twee of drie maal gezien en telkens maar een paar minuten." „Alles Is mogelijk, Vox, op zulke momenten. Een mens leeft dan met zulk een intensiteit, alle zinnen zijn bovenmatig geprikkeld. Hier, drink het niet. maar slik het door." „Dank je. Geef me het recept eens. Godde," ver volgde Vox na het glas op de tafel te hebben gezet, „had deze jonge officier het bevel gegeven over de eerste reddingboot, die te water gevierd werd. Je weet wat er gebeurd is? Heb Je het gezien?" „Ja, ik was aan dek." „Dufor had de vrouwen en kinderen die er in gin gen uitgekozen het woord is van hem hij ver telde dat terwijl hij met lange passen heen en weer liep, de handen ineen sloeg en weer losliet en her haalde: „Deze hand heeft hen voor de dood aange wezen." Overgevoelig, Older. En hij had het jonge meisje meegenomen, hij had haar naast zich neerge zet en het blok van het klaargeschoten val verbrij zelde haar gezicht." „Afschuwelijk! Ik heb medelijden met hem, arme Jongen. Weet je wel dat die man na dit misschien nooit meer zal liefhebben? Het verwondert me niet dat hij een kalmerend middel geweigerd heeft. Maar Godde?" „Godde? Dat is misschien nog afschuwelijker. Hij heeft alles gehoord wat Dufor me verteld heeft." „Hoezo?" „Toen ik gisteravond van je wegging, heb ik hem opgezocht in de hut van de loods. Je weet waar die is?" „Ja, onder de stuurhut?" „Neen, precies onder de kaartenkamer met een binnentrap die de twee vertrekken verbindt. Ik heb hem uitgelegd waarom ik hem geen tros heb kunnen aangeven. Het schijnt dat ik me toen van een zekere uitdrukking heb bediend: „We hebben het recht niet." HU is toen ingeslapen en ls een uur of twee later wakker geworden. HU heeft de hut toen ver laten en heeft een stem gehoord. Dat was die van Dufor, die alles aan het vertellen was. HU is toen een paar treden naar boven geklommen op dat ogen blik sprak ik over de dood van Bertrand, waarvan hU niets wist." „Wist hU daar niets van?" „Neen. Stel Je in de plaats van de kapitein van een schip, van de tU'delijke kapitein die verrast wordt met de taak waarmee men hem belast en die sedert Gi braltar, nadat het slechte weer in storm overgaat, ge kweld wordt door de vrees voor averU; hij vangt een S.O.S. op van de Marco Polo en hU moet de beslissing neme gevaarlijk te varen. Overigens neemt hU die beslissing zonder aarzelenmensen verdrinken. zegt hU bij zichzelf. Doordat deze beslissing genomen is, bevindt hij zich de volgende morgen in nood. Zijn zeemansinstinct geeft hem de zekerheid, maar hb weigert het te geloven. HU ziet niets meer om zich heen, hU weet nietszelfs niet de dood van Ber trand en ik ben het die hem die dood bekend maakt... Je ziet het voor je, nietwaar, Older? Dufor en ik, vooral Dufor... Godde heeft me verjveten hem te veel te hebben laten praten - over de Canopus. HU blU'ft staan, op een paar pas van ons af, terwUl wU niets ver moeden van zUn aanwezigheid. Ik vertel hem zo de dood van Bertrand en ik vertel hem dat, toen hU de Canopus een andere koers heeft laten varen, hU zich in zUn positie vergist heeft." „Wat bedoel je daarmee, Vox?" „Ik zal het je uitleggen." Na een potlood en papier te hebben genomen, waarop hU de posities der sche pen en de gevaren routes noteerde, toonde Vox bin nen twee minuten aan, hoe de Canopus de Marco Polo heeft gezocht waar dat schip niet stond. „Heb je het begrepen?" „Heel goed, kapitein," „Godde wilde zich haasten, wilde alles dadelUk we ten. Herinner jU je, wat ik zoeven van het verhaal van Dufor heb verteld, de meningen over Godde: „Het is dwaasheid!" „Ziet hU de ware toestand dan niet in?" Maar Godde hoort alles, tot het einde toe. ZUn eigen woorden worden herhaald in zijn bijzijn." „Maar dat is vresebjk!" „VreselUk, Older. Je had Godde moeten zien toen hU de kaartenkamer binnen kwam. Een gezicht als van een gefolterdeEn ik wist nog niet alles. HU stelde me dadelijk vragen op een toon van Iemand, die de omvang van zUn ongeluk wilde weten. „Ber trand is dus dood?" „Ja, Bertrand is dood." „Je be weert dat ik me vergist heb in mijn positie?" Ik heb hem de kaart getoond. „Die nacht, Vox. heb je be weerd, dat Ik niet het recht had te deviëren." „Wat is dat nu weer?" vroeg Older. (Slot volgt) d. Duim sl. mej. G. Fruitema 75 en 7—5. Finale: mej. J. v. d. Duim sl. mej. N. Dingier 63 en 86. Heren enkelspel. Ie ronde: J. Groen sl. A. Banning 97 en 62; G. de Bijl sl. L. Banning 62 en 63; R. Wagner sl. W. J. Groen 62, 16 en 86; P. Moolenburgh sl. E. Titiheru 62 en 61; N. Groen sl. T. den Hartog 62 en 86; G. v. Twuyver sl. H. Groen 86 en 7—5 en A. H. v. d. Hof sl. R. Kammeyer 63 en 64. 2e ronde: J. L. Tervoort sl. W. Nederkorn 63 en 61; G. Groen sl. N. Groen 75 en 64; G. v. Twuyver sl. F. Muschter 63 en 6—2; H. Ong sl. G de Byl 6—2 en 60; Th. Quant sl. A. H. v. d. Hof 6—4 en 8—6; H. v. d. Ree sl. J. Groen 86, 06 en 97; C. J. Nieiand sl. K. Wagner 63 en 63 en N. v. d. Horst sl. P. Moolenburgh 46, 6—2 en 61. 3e ronde: G. Groen sl. J. L. Tervoort 1012, 75 en 75; H. Ong ■sl. G. v. Twuyver 6—4 en 63; Th. Quant sl. H. v. d. Ree 6—3, 3—6 en 8—6; C. Nie iand sl. N. v. d. Horst 62 en 62. Halve finale; G. Groen sl. H. Ong 64 en 75 en Th. Quant sl. N. Nieiand 63 en 8—6. Finale: H. Quant sl. G. Groen 6—0 en 7—5. Heren dubbelspel. Ie ronde: L. en A. Banning sl. R. Kammeijer en H. Greiner 62, 57 en 64; N. v. d. Horst en J. Tervoort sl. J. Groen en G. v. Twuy ver 61 en 62; N. den Hartog en H. ong sl. C. Nieiand en H. de Vilder 6—2, 46 en 64. Halve finale: H. v. d. Ree en G. Groen sl. L. en A. Banning 61 en 61; N. v. d. Horst en J. Tervoort sl. N. den Hartog en H, Ong 61 en 60. Finale: G. Groen en H. v. d. Ree sl. N. v. d. Horst en J. Tervoort 9—7, 16 en 6—4. Gemengd dubbelspel: mej. mr. C. W. v. d. Berg en C. J. Nieiand sl. mej. G. Fruitema en N. v. d. Horst 16, 64 en 6—2; mevr. H. Möller en P. NedeT- koorn sl. mej. H. ten Kate en R. Kam meijer 64 en 63. Halve finale: mej. J. v. d. Duim en G. Groen sl. mevr. H. Möl ler en P. Nederkoorn 60 en 64; mej. N. Dingier en J. Tervoort sl. mej. mr. C. v. d. Berg en C. Nieiand 6—2 en 63. Finale: mej. N. Dingier en J. Tervoort sl. mej. v. d. Duim en G. Groen 61 en 62, AFDELING B Dames enkelspel, halve finale: mej. W. v. d. Broek sl. mevr. A. Zurcher 36, 8—6 en 6—3- mej. T. Schouten sl. mej. Th. v. Hoogen 6—4 en 7—5. Finale: mej. W. v. d. Broek sl. mej. T. Schouten 1— 62 en 64. Heren enkelspel, halve finale: B. Stals sl A. H. v. d. Hof 6—2 en 6—0; P. Moo lenburgh sl. P- Nederkoorn 6—4 en 6—3. Finale: P- Moolenburgh sl. B. Stals 4—6, 63 en 62. Dames dubbelspel, halve finale: mevr. A. Zurcher en mevr. C. Ottolini sl. mevr. B. Leendertz en mevr. Vogelzang 6en 62; mej. T. v. Hoogen en mej. B. Snij ders sl. mevr. T. vasen en mevr. Ter Metz 63 en 61. Finale: mevr. A. Zur cher en mevr. C. Ottolini sl. Th. v. Hoo gen en mej. B. SnUders 61 en 64. Heren dubbelspel, halve finale: W. J. Nederkoorn en L. Bloemink sl. E. Ti tiheru en G. de Byl 86 en 61; H. E Rempt en P. Moolenburgh sl. H. Ong en B. Fruitema 75, 26 en 61. Finale: Vv. J. Nederkoorn en L. Bloemink sl. H. E. Rempt en P. Moolenburgh 75, 36 en 6—0. Gemengd dubbelspel. 2e ronde: mej. G. Fruitema en H. Ong sl. mevr. W. VeneKamp en j. Einzema 63 en 75; mej. B. Snijders en B. Stals sl. mevr. R.. Amba en W. Holdrinet 6—4 en 62; mevr. en de heer Ottolini sl. mevr. Ver hoef en G. de Byl 62 en 61. Halve finale: mej. G. Fruitema en H. Ong sl. mej. I. Goossens en J. Vink 62 en 62; mevr. C. en de heer C. Ottolini sl. mej B. Snyders en B. Stals 6—0 en 7—5. Finale: mej. G. Fruitema en H. Ong sl. mevr. en de heer C. Ottolini 63 en 6—3. AFDELING C Dames enkelspel, halve finale: mej. R. Groen sl. mej. L. Dorsman 60 en 6—3; mej. A. Hulsebos sl. mej. Th. v. Hoogen 0—6, 64 en 64. Finale: mej. R. Groen sl. mej. A. Hulsebos 61 en 61. Heren enkelspel. 4e ronde: H. v. Doorn sl. T. Fris 64 en 75; M. Boerma si. F. Neelissen 61 en 97; J. Malcherek sl. J. Post 63 en 62. Halve finale: M. BoeTma sl. H. v. Doorn 36, 64 en 62; A. J. Blaauboer—J. Malcherek w.o. Finale: M. Boerma sl. A. J. Blaauboer 6—0 en 6—3. Dames dubbelspel, halve finale: mej. L. de Vries en mej. M. Beek sl. mej. T. de Munnik en mej. B. Verschuur 62 en 63; mej. R. Groen en mej. F. Feijen sl. mevr. T. Vasen en mevr. Ter Metz 63 en 62. Finale: mej. R. Groen en mej. F. Feyen sl. mej. L. de Vries en mej. M. Beek 62 en 62. Heren dubbelspel, halve finale: J. Schmidt en T. Groen sl. F. Neelissen en R. Vorstman 64, 16 en 64 en R. de Greev, en M. Boerma sl. A. Mackor Jr. en T. Fris 6—2. 1—6 en 6—3. Finale: de Greeve en M. Boersma sl. J. Schmidt en T. Groen 64, 46 en 86. Gemengd dubbelspel, halve finale: mej. R. Groen en J. Schmidt sl. mevr. B. Leenderts en B. Knuyt 62, 26 en 6—4; mevr. B. v. d. Hof en H. C. Snoek l zegd, dat de regering van een her enigd Duitsland vrij moet zijn om over jr eigen buitenlandse politiek en in ternationale bondgenootschappen te be slissen, met inbegrip van het recht op zelfverdediging zoals neergelegd in het handvest der V.N. De vrijheid en veilig heid van een herenigd Duitsland mo gen niet worden beperkt door een op gelegde neutraliteit of demilitarisering. Alleen een vrijelyk gekozen regering voor geheel Duitsland zou namens een herenigd land kunnen spreken. Een dergelyke regering zou moeten worden gevormd na vrije verkiezingen voor een Nationale Vergadering van het ge hele land. De eis, dat een herenigd Duitsland vrij moet zijn om zijn buitenlandse po litiek te bepalen, wordt verbonden met een aanbod om de gerechtvaardigde veiligheidsbelangen van alle betrokken staten te garanderen. OP. het strand voor de kampeerver eniging Helios, zuidelijk van de kop van de zeeweg is zondag de jaarlykse atletiek vijfkamp gehouden voor de aan het strand gevestigde kampeer verenigingen. Deelnemende verenigin gen waren uit Bloemendaal de Zee meeuwen en uit Zandvoort de kampeer verenigingen Voorwaarts, Amsterdam en Strandgenoegen, alsmede leden van de organiserende vereniging Helios. Verspringen, hoogspringen, hardlopen (80 meter voor dames en ioo meter voor heren), estafettes (3 X 40o meter heren en 4 x 80 meter dames) en by da heren bovendien nog kogelstoten, wa ren de nummers, waarop steeds Hen deelnemers (van elke vereniging twee atleten) elkaar de eer van ae snelste of beste betwistten. Voor veteranen, heren van veerde jaar en ouder, waren uitgeschreven de nummers 80 meter hardlopen, verspril!- gen en kogelstoten. BU elkaar tradeh ruim tachtig athleten tegen elkaar in de strijd, die door ongeveer zeshon* derd supporters, leden van de verschil lende kampeerverenigingen, werden aangemoedigd. Er werd beoordeeld op punten; de eerst-aankomende kreeg tien punten, de tweede negen en zo vervolgens. Nadat alle nummers onder leiding van de heer Karei van der Reyden, met de organisatie belast, wa ren afgewerkt, bleek de vereniging de Zeemeeuwen winnaar van de vUfkamp te zUn geworden met 170 punten. Deze vereniging kwam in het bezit van de wisselprys, de In Memoriam Piet Weg manbeker, die het eerste jaar door Hollos en In 1060 Hoor K.V. AmsteraRTT] was gewonnen. K.V. Amsterdam ein digde nu op de tweede plaats met 163,5 punten. Het organiserende Helios werd derde met 143 punten. Strandgenoegen en Voorwaarts behaalden respectieve lijk 92.5 en 85 punten. Voor elk der vijf deelnemende kam peerverenigingen was een verenigings- prUs beschikbaar en aan alle deelne mers werd een vaantje in de kleuren van de vereniging (rood wit) als persoonlUke herinnering uitgereikt. De voorzitter van Helios, die eveneens het openingswoord had gesproken, reikte de pryzen uit. HU dankte de heer H. Handgraaf, official van het N.O.C., voor zUn medewerking. Namens de winnende Zeemeeuwen sprak voorzitter A. G. Geurts een dankwoord, dat ver gezeld ging van het aanbieden van een vaantje van de Bloemendaalse ver eniging. Op het Bloemendaalse strand worden vandaag, maandag 29 juli, atletiekwed strijden voor kinderen van tien tot vUf- tien jaar gehouden. Het is een twee kamp tussen de kinderen van leden van de Zeemeeuwen en Helios. Als deze wedstrijden, die als een proef moeten worden gezien, slagen, ligt het in de bedoeling van de kinder atle tiekwedstrijden volgende jaren even eens een vUfkamp te maken. De Canadese regering heeft medede ling gedaan van maatregelen ter be perking van de immigratie in de twee de helft van dit jaar. Volgens de nieu we bepalingen zullen immigranten die geen van te voren geregeld arbeidscon tract hebben, na 31 juli niet meer wor. den aangenomen voor plaatsing op de open arbeidsmarkt. Na genoemde da tum zullen slechts nauwe verwanten van eerder aangekomen immigranten worden toegelaten. De toevloed van Hongaarse vluchte lingen, die naar verwachting per augus tus 34.000 in aantal zullen zyn, zal on- middeUUk worden beperkt tot hen, voor wie wordt ingestaan door verwanten die hen kunnen onderhouden of door on dernemingen die hun terstond werkgele genheid kunnen aanbieden. Dergelyke ondernemingen moeten eerst aantonen dat de voorgestelde functie niet ver vuld kan worden door daartoe geschik te Canadezen of reeds in het land ver- blyvende immigranten of vluchtelingen. Het departement voor immigratie ver klaarde dat de beperkingen waren ge steld na bestudering van de werkgele genheid in Canada in de winter en de mate waarin nieuwe bevolking kan wor den geabsorbeerd. Het totaal aantal im migranten In de eerste helft van dit jaar bedroeg 175.000, onder wie 72.000 Britse, dat is meer dan bet totaal voor geheel het vorige jaar. (Reuter) Advertentie 'n „ECHT APART" bloemstuk)# is niet duurder dan iets wat U overal ziet. Dat is alleen een kwestie van opmaak. Voor artistiek verzorgd bloemwerk: BLOEMENMAGAZIJN HEEMSTEDE, BINNENWEG 18, TEL. 3-80-8® sl. mej. Y. Taverne en A. v Leuven 6", en 64. Finale: mej. R. Groen en i' Schmidt sl mevr. B. v. d. Hof en H- Snoek 60 en 75. Finale verliezersronde (B-C) dames- mevr. Veldmeijer sl. mej. Hendrikse 6 1 en 64. Heren: Wagner sL J. Slevve, 5—7, 6—2 en 6—3.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2