V S Modeprinsessen op het Prinsenhof - - O" Nieuwe telefooncentrale in Haarlem-noord verzorgt 4000 nieuwe aansluitingen $e<rs: BAK 'N HAMBURGER! Mejuffrouw Van der Duim en G. Groen weer goed aan slag Dit najaar worden 12.000 Haarlemse kinderen ingeënt tegen polio JÉk Haarlemse Muggen vanmorgen van start gegaan D j=snH# Handboogschieten op laatste dag van feestweek Ingewikkelde omschakeling in de Generaal Cronjê-huurt Amsterdammer Latisang wint het enkel- en dubbelspel Wethouder A. Angenent schiet de derde ronde open „Goed gekleed van vroeg tot laat Ijskast voor de kwartmiljoenste MAANDAG 5 AUGUSTUS 1957 PAGINA 3 Vrouw met wandel wagentje na aanrijding doorgelopen N achtelijke kloppartij SP A A RN DAM Spaamdamse Kamer voor Adviescommissie W oonruimte wet sch^rvan-d^h^X °vnadnerDrritter" Films met do c h Stand Haarlem Nieuw systeem Steenvoorden wint Ronde Zuiderpark Benoeming bisdom Rotterdam Weinig tijd? Hoe *t ook zij: Het tennistoernooi van Groenendaal Geen spreekuur B. EN W. ANTWOORDEN RAADSLID VISSERS 5ia"kS,'SS,.he" U>- SANTPOORT Verloofd stel op Het Atoom verrast Beurs van Amsterdam Donderdag 8 augustus zal de nieuwe telefooncentrale in Haarlem-noord in gebruik worden gesteld. Daardoor zal voorlopig de centrale in het centrum van Haarlem ontlast worden van der tienhonderd nummers. Zq zuilen tussen 7 augustus vier uur en 8 augustus on geveer tien uur alle worden omge schakeld. Deze abonnees zullen tevens een nieuw nummer krijgen dat begint met een vijf. De nieuwe centrale, dïe de aansluitingen in Haarlem-noord zal bedienen, zal tevens in de plaats komen van de oude Bloemendaalse „onder- centrale". Zij zal een capaciteit hebben van achtduizend nummers en later worden uitgebreid tot tienduizend. Het telefoonnet zal hierdoor kunnen worden uitgebreid met vierduizend, later met zesduizend aansluitingen. Het vermoe den, dat de wachtlijst door deze uitbrei ding zal kunnen worden opgeheven, is geheel ongegrond. Door de nieuwe cen trale zullen slechts wachtenden in Haar lem-noord en Bloemendaal kunnen wor den geholpen; in het centrum bestaat de mogelijkheid, dat dertienhonderd aansluitingen in de plaats van die, wel ke overgeplaatst zijn, tot stand kunnen worden gebracht. In Heemstede is ech- Een tot nu toe onbekende vrouw stak zaterdagmiddag omstreeks drie uur in de Grote Houtstraat nabij de Anegang met een wandelwagentje de rijweg over. Vermoedelijk heeft zij daarbij niet goed opgelet, want een 54-jarige wiel- rijdster kon een aanrijding niet voor komen. De wielrijdster viel en bleef met een bloedende hoofdwonde op straat liggen. Zij moest ter behandeling naar de Mariastichting worden overge bracht. De vrouw met het wandelwagentje is zonder meer doorgelopen. De ver keerspolitie verzoekt haar en eventuele getuigen zich te vervoegen aan het bureau Lange Wijngaardstraat 13. Naar aanleiding van een oude vete ontstond in de nacht van zaterdag op zondag in een café in het centrum, een hooglopende ruzie tussen een 33-jarige koopman en een 35-jarige collega. De laatste werd door de caféhouder om half één uit zijn zaak verwijderd. Een half uur later ging de 33-jarige koop man naar huis. Hij moest de woning van zijn collega passeren. Deze bleek hem voor de deur op te wachten. Hij gaf de 33-jarige koopman een klap óp het hoofd, waarna hij weer zijn woning binnenging. Het slachtoffer ging hem echter achterna. In de gang zakte hij in elkaar. Met een hoofdwond bij het rech teroog en een steekwond in de rechter" bovenarm, moest hij in het Sint Elisa beth s Gasthuis worden opgenomen. Zelf beweert de man, dat hij met een hamer geslagen is, maar de 35-jarige Ontkent dit. Deze man is door de poli tie gearresteerd en ingesloten Volgens Ooggetuigen zou het slachtoffer in de gang van de woning van de 35-jarige koopman nog een paar klappen hebben opgelopen, eer hij in elkaar zakte. In verband met de plannen van de gemeente om binnen afzienbare tijd biet kracht het uitbreidingsplan voor Spaarndam te realiseren en daardoor alle aandacht te gaan besteden aan de oplossing van de woningnood achten B. en W. het gewenst om de adviescom missie ingevolge de Woonruimtewet 1949 uit te breiden met een aantal ver tegenwoordigers van de Spaarndamse gemeenschap. Men wil Spaarndam in deze commissie zelfs een eigen kamer geven. Het voorstel aan de raad is tnans om ook de Spaarndamse ka- riooN <.„eYfnals de kamers Haarlem- commissio •aarlem"zuid van de advies" we??949 «gevolge de Woonruimte- met ingang Nan^l oktober*11957°r tot leden van. de Spaarndam^ kamer van en H.' CINEMA PALACE: Koning Voetbal, a. 1„ 2, 4 15 7 9 15 Frans 'hals: Nattigheid. 14 jaar, 2.30, 7 9.15 r.bi. één avondvoorstelling om 8 u. lD0: Piloot Quax in Afrika, 18 jaar, 2, 4.15, Trouw nooit in Monte-Carlo. 14 J., Elké échtend: Citylights, alle leeftijden, «10.30 u MINerva: A. en C. en de Rock 'n RoU, a. 2 3o u Sla-avond 845 uur: Het balboekje, 18 IJ. tot en met do., om 8.15 uur. De bw en met do., glorie van het leven, 18 jaar de keizerin, jonge Montagne's 14 jaar, ^BRANDT: Sissi, lèdi'L2' 4-15. 7, 9.15. ochtend om 10.30 u.: RoxW?variété. St 3°. De hel van Silverrock, t'Io i Ij? de matinees: Marcelino, paney Ja de®' 2.15 u. tÜ' v0)Oy°ndvoorstellingenCharlie's Tan- ir "re ,;\7' 9.15. ab!ma°chtend om 10.30 u.: Kinderpro- bawm, Jt'^Portpark, 20.30 u.: Luchtacro- De jj?'aan, achter restaurant Dreef- van ,h's Muizenstad. Geopend da gelijks xvauiz.cnai 0.3022 uur Groote r "'nsdag 6 augustus Pri^ee' 20 uur: Orgelbespeling door Klein kun0'. 20 uhst' rf'J u,Haarlems concours. Amateur Geboren: p L. Pel-Sodeka'w. van Velzen-Paap, A. Ipenburg- de r"P' j- Morren-Klein, H. ve-van den Re»er' 2 zoons, J. van Abbe- Kuijkhoven-van I* allen zoons- A- c- J- Getrouwd r ^er velden d- M. Javaux m Hofstee en W. Café, en J d ?rn W' B°sch, A. J. Akkerman Paulen t Xogel' w- R. Bellhof en A. Levit én t 0d en J' R- Dijkstra, C. J. OverleH Vln Blankensteijn. straat Cde,nGroot' 66 3-. Velser- Beukenvéw,? P' ét 3. Havenplein, M. seweg. van Holk, 75 j. Spaarndam- ter nog geen uitbreiding te verwach ten, daar er nog geen plannen bestaan tot de bouw van een nieuwe centrale. Aerdenhout heeft tot nu toe nog wat „spelïng". Eind 1958 zullen nog een groot aantal nieuwe abonnees werden aangesloten, als de nieuwe „ondercen trale" gereed is. De omschakeling van de oude abon nees op de nieuwe centrale zal heel wat voeten in aarde hebben. Vooral voor de Cronjébuurt zijn ingewikkelde manipulaties noodzakelijk. Woensdag 7 augustus 's middags zal men een aan vang maken met het omlassen van de negenhonderd dubbeldraden. De volgen de ochtend zal men dit werk voortzet ten. Dit zal tot gevolg hebben, dat de abonnees in deze buurt gedurende de avond, de nacht en een deel van de ochtend geheel van het telefonisch ver keer verstoken zullen zijn. De reden, waarom het omlassingswerk niet 's nachts wordt uitgevoerd, is gelegen in het feit, dat men zo nu en dan steek proeven moet nemen om te zien of men geen vergissingen heeft gemaakt. Daar voor moet men dan willekeurig een aan geslotene opbellen. Tussen middernacht en ongeveer half drie zullen heel Haarlem-noord en Bloe mendaal worden afgesloten. Om te voorkomen, dat men in die tijd in nood gevallen, waarbij bijvoorbeeld brand weer-, politie- of doktersassistentie ge wenst is, zonder telefoon zit, worden in negen telefooncellen, te weten in de Eksterstraat, de Heussensstraat, de Marnixstraat, de Kennemerstraat, op de Muiderslotweg, de Spaarnhoven- weg, de Jan Gijzen vaart en bij het sta tion en het postkantoor in Bloemendaal toestellen aangebracht, waarvan men gratis gebruik kan maken. De cellen zullen aansluiting hebben op de centra le in het centrum van Haarlem. Als doktershulp noodzakelijk is en men kan de eigen arts niet bereiken, dan belle men de fa. Mathot (tel. 11990). Wanneer de nieuwe centrale in wer king is gesteld zullen ook de nieuwe nummers die in de naamlijst zijn op genomen van kracht worden. Daar men verwacht, dat velen nog vaak het oude nummer draaien, heeft men: er voor ge zorgd, dat gedurende de eerste dagen een telefoniste de oproeper op zijn ver gissing opmerkzaam maakt. Daarna zal men gebruik maken van een spraak- bandje, waardoor men te horen krijgt: de KewUzigdraadpleeg men belt éinfV Als de abonnee die men belt tiog niet is aangesloten dit komt voor bij nieuwe abonnées, omdat wanneer men deze allemaal tegelijk aansluit, de centrale meteen bij het in gebruik nemen te veel belast zou wor den door het „proberen" van de nieuw- aangeslotenen dan hoort men de in- formatietoon. De nieuwe centrale zal werken met een nieuw systeem, zoals men dat tot nu toe slechts in Scheveningen en Bre da kent. In de centrale wordt door een soort elektronisch „brein" opgezocht welk nummer de oproeper wenst. Dit in tegenstelling met het oude (directe) systeem, waarbij direct de gewenste abonnee wordt opgeroepen. Het nieuwe systeem zal echter niet veel sneller werken, dan men misschien zou ver wachten. Wel zal het afbreken tijdens een gesprek minder voorkomen. Het in- terlocale verkeer zal ook verbeterd worden, doordat men de verouderde ka bels heeft vervangen. Van de zijde van de telefoondienst wordt men evenwel verzocht vooral op de spitsuren het te lefoonnet zoveel mogelijk te ontzien en de gesprekken kort te houden. Tevens wordt men er op gewezen na 8 augus tus de nieuwe naamlijst te raadplegen. Zij is dezer dagen door de P.T.T. bij iedere abonnee bezorgd. Piet Steenvoorden, onze nationale wegkampioen, uit Heemstede, is in Den Haag winnaar geworden van de Ronde aa het Zuiderpark, door in de eind sprint te zegevieren net eventjes vóór de plaatselijke favoriet Ab van Egmond, en vóór Gerrit van Dienst uit Oud- Beierland en de Rotterdammer Jan Hermes. Zij hadden met vieren een ronde voorsprong verovert, op het toch heus niet zwakke peloton. Aan de 120 km lange wielerronde namen onder andere drie renners deel die zijn aangewezen om ons land te vertegenwoordigen in het wereldkam pioenschap op de weg, te weten Steen voorden, Van Egmond en Van der Put ten. Vooral Steenvoorden en Van Eg mond hebben zich uitstekend geweerd. Zij waren de gangmakers van een kopgroepje, dat na dertig kilometer het peloton had verlaten en het rond de honderdste inliep. Na dit wapenfeit bleven de vier lei ders elkaar in het peloton angstvallig bewaken. Vervolgens vochten zij de be slissing uit in een eindsprint. Aanvan kelijk scheen de Hagenaar Ab van Eg mond het pleit in zijn voordeel te gaan beslicsen omdat zijn plaatsgenoot Joop van der Putten die bijzonder snel is de eindsprint voor hem aan wilde trekken. Maar Piet Steen voorden door kruiste deze Haagse combinatie en liet zich er niet door van de wijs brengen. Met één lengte verschil bleef hij de meerdere van Van Egmond. De uitslag luidt: 1. P. Steenvoorden, Heemstede, de 120 km in 2 uur en 58 min.; 2. A. van Egmond, Den Haag; 3. G. van Dienst, Oud-Beierland; 4. J. Hermes, Rotterdam;; 5. Th. Sythof, Rot terdam; 6. M. Brinkman, Overschie; 7. K. de Groot, Wets Graftdijk; 8. G. van Straten, Schiedam; 9. J. Stolk, Zwqn- drecht; 10 A. v. d. Knaap, Poeldijk. Mgr. M. A. Jansen, bisschop vanT®?t terdam, heeft de weleexw. heer Jw Schrama, kapelaan te Alphen aan den Rijn, opdracht gegeven zijn studie gegeven de theologie voort te Nijmeegse universiteit. zetten aan de Advertentie Vlees hóórt erbij Publikatie van de verenigde slagers in Haarlem en omstreken. Wethouder D. J. A. Geluk van Haar lem, is donderdag verhinderd zijn spreekuur te houden. Het is vijfentwintig jaar geleden dat het „Groenendaaltennistoernooi" voor het eerst gehouden werd. Gaarne had men dat met een jubileumtoernooi ge vierd, maar de bestedingsbeperking ..zoals de heer J. A. Plak bij de prysuitreiking zei was er de oor zaak van dat het gemeentebestuur van Heemstede hier nu geen geld voor be schikbaar had. De inschrijving voor dit toernooi was overigens ongekend groot en dit had ten gevolge dat de finale van het herendubbeispel in de A-af- deiing pas laat op de avond gespeeld werd. Jammer voor de talrijke toe schouwers die bij ideaal tennisweer deze strijd misten. in bet heren enkelspel liet de Am sterdammer A. Latisang zich niet ver rassen. Hij ontmoette in de finale de iieemstedenaar Hans van der Ree die m de halve finale de sterke Amster dammers J. Quant had uitgeschakeld. Latisang klopte van der Ree met .61 en 75- Bij de dames toonde mejuffrouw J. van der Duim zich weer de sterkste. Zij versloeg in de finale mej. v.d. Berg met 6—3 en 7—5. Ook m het gemengd dubbel was mejuffrouw van der Duim tezamen met Guus Groen weer op dreef. In de eindstrijd versloegen zij mevrouw J. Möller en J. Groen met 62 en 64. Het succes van de Dashspeler Latisang bleef niet B. en W. van Haarlem hebben het gemeenteraadslid drs. F. A. Vissers (KVP) in antwoord op zijn desbetref fende vragen meegedeeld, dat men van plan is dit najaar alle kinderen, die geboren zijn in 1955, 1954, 1953, en 1952 te doen inenten tegen kinderver lamming. De voorbereidende maatre gelen zijn reeds getroffen en in de ge meenteraadsvergadering van 28 augus tus zal een voorstel voor kredietverle ning voor dit doel behandeld worden. Zoals bekend, is van rijkswege ver klaard, dat de kosten gedragen zullen worden voor het inenten van kinderen, die in 1955 geboren zijn. Om de vrij hoge kosten voor de gemeente zo laag mogelijk te houden, wil de GGD tege lijk met deze inenting van de jaarklas se 1955, de inenting van de drie andere jaarklassen doen geschieden, die ge heel voor rekening van de gemeente komt. Het ligt in de bedoeling om de ongeveer 12.000 Haarlemse kinderen, die voor de inenting in aanmerking ko men, eind september in één week tijds te doen inenten. Voor de jaarklasse 1955 wordt van rijkswege het bekende Salkvaccin ver strekt. Men weet nog niet of het moge lijk zal zijn voor de andere jaarklas sen eveneens dit vaccin te verkrijgen. De tweede inenting vindt eind oktober plaats en de derde eind april 1957. Het ligt in de bedoeling om voortaan ieder jaar de betrokken jaarklasse te gen kinderverlamming in te enten. Aangezien de kosten voor de ge meente betrekkelijk hoog zijn en de gemeente op het ogenblik voor ern stige financiële moeilijkheden zit, zou het van gemeentewege worden toegejuicht, wanneer de burgerij zo veel mogelijk de kosten der inentin gen zelf zou dragen. Gerekend moet orden, dat iedere injectie ongeveer 2,50 kost, zodat men voor een to tale inenting van drie injecties 7,50 verschuldigd is. Natuurlijk zal een dergelijke kostenvergoeding niet ver plicht worden gesteld, maar wanneer blijkt dat de burgerij in beduidende mate haar steentje bijdraagt in het bestrijden van de gevreesde kinder verlamming, hoopt men van gemeen tewege de inentingen ook tot andere jaarklassen te kunnen uitbreiden. Om precies half tien vanmorgen klonk er aan de Planetenlaan een bescheiden maar serieus pistoolschot, dat het start sein was voor de derde Haarlemse Muggenronde. Wethouder A, J. M. An genent hanteerde het pistool met bij zondere vaardigheid en terwijl de „kruitdamp" tegen een blauwe hemel vervloog, zette de Muggenkaravaan zich in beweging. Voordien echter sprak de wethouder een kort woord, waexin hij het organiserende comité prees, omdat „de zaak weer zo goed voor elkaar was." De jongens spoorde hq aan de geest van sportiviteit en kameraad schap hoog te houden, en in een pret tige sfeer de ronde uit te rijden zonder veel brokken te maken. Het was vanmorgen aan de Planeten- laan, wat je noemt, een gezellige be weging Na al die voorbereidingen van de afgelopen weken met als enerverend hoogtepunt de vroege ochtenduren van vandaag, waarin de jongens hun moe ders bijkans op hol brachten, arriveer den de eerste muggen reeds ver voor tijd. Gestoken in hun rode, witte, blau we, gele, groene of zwarte shirts zorg den zij voor een kleurrijk schouwspel letje in de blinkende morgenzon. En kele vaders, heel veel moeders, broer tjes, zusjes en natuurlijk tantes waren present om de muggen in hun laatste uur voor de start morele bijstand te verlenen, maar de jongens hadden el kaar gauw gevonden en monsterden nog eens hun karretjes om zeker te zijn, dat alles piekfijn in orde was. De volgwagens arriveerden, de lei ders gaven nog de nodige instructies Een fleurige Muggenkaravaan trok vanmorgen door de binnenstad van Haarlem. Op de zonnige Grote Markt stonden natuurlijk fotografen gereed om de strijdlustige muggen in de lens te vangen. en toen werd het een popelend wachten op het wethouderlijk startschot. De publieke belangstelling was - middels indrukwekkend geworden, de mannen van de politie zorgden er ech ter voor, dat er vrij baan was voor de strijdlustige rennertjes, er op ge brand de muggentrui te veroveren, die het vorig jaar door Tonny Joos- ten werd gewonnen. Zoals gezegd, om half tien klonk het startschot. De pedalen werden in beweging gebracht, moeders gaven nog een laatste raadge ving, het publiek was royaal met bra- vootjes en een hond maakte in een balsturige bui het de jongens even lastig. Hoofdcommissaris J. Fontijne .i commissaris W. de Boer keken belang stellend toe, toen de kleurige troep de Planetenlaan afzwenkte, de Rijkstraat weg op in de richting van Haarlems centrum. Dank zij de zorgen van de motorpolitie hadden de muggen een prachtige vlucht door Nruisweg, Kruis straat, Barteljorisstraat, Koningsstraat, Gierstraat, Houtplein en Dreef. Toen verdwenen zij voorgoed uit zicht in de richting Doorn, waar zij vanavond zul len bivakkeren. Over die tocht hopen wij u morgen meer te vertellen. tot het enkelspel beperkt; hij won met P. Witteveen ook het heren dubbelspel. In de finale versloeg hij Guus Groen en Nieland met 7—5, 2—6 en 64. De uitslagen van zaterdag en zon dag luiden; Afdeling A: Heren enkelspel: (2e ronde) J. Th. Quant si. R. Goudsmit 64 en 6—1, A. R. Latisang sl. W. Peeters 6—2 en 1513, A. Kemper sl. M. v.d. Hof 60 en 64, H. v.d. Ree sl. J. E. Scholten 62 en 62, G. Groen sl. J. Wijkhuizen 60 en 60 en W. Groen sl. K. v.d. Horst 61 en 64. (3e ron de); H. v.d. Ree sl. A. Kemper 63 en 7—5, J. Quant sl. G. Groen 6—2 en 6—1, A. Latisang sl. C. Nieland 61 en 64, P. Witteman sl. W. Groen. Halve finale: H. v.d. Ree sl. Quant 36, 75 en 108 en A. Latisang sl. P. Witteman 64 en 64. Finale: A. Latisang sl. H. v.d. Ree 16, 61 en 7—5. Dames enkelspel: (2e ronde) Mej. J. v. d. Duim sl. mevr. T. Apking 60 en 64, mej. L. v. Beest sl. mevr. F. Hiddinga 60 en 64, mej. C. W. v.d. Berg sl. mej. G. Fruitema 75 en 63, mevr. G. Steffelaar sl. mej. Ver waal 62 en 6—1. Halve finale: mej. J. v.d. Duim sl. mej. L. v. Beest 46, 64 en 62, mej. C. W. v.d. Berg sl. mevr. G. Steffelaar 60 en 61. Fi nale: mej. J. v.d. Duim sl. mej. C. W. v.d. Berg 63 en 75. Heren dubbelspel: (le ronde) R. Goudsmit en M. Koster sl. den Hartog en L. v. Beers 60 en 6—3, M.v. Ber- ckel en H. de Vilder sl. R. Kammeijer en T. Schlatmann 62, 36 en 64, P. Putters en R. Konrad sl. J. Wijkhuizen en P. Hiddinga 62 en 7—5, A. Kemper en J. E. Scholten sl. H. Borgerding en K. v.d. Horst 64, 810 en 6—1, J. Groen en A. Tervoort sl. H. v. Buuren en A. v. Dinter 86 en 63 (2e ronde); A. R. Latisang en P. Witteman sl. M. v. Berckel en H. de Vilder 63 en 63, H. v. d. Ree en H. Ong sl. P. Put ters en R. Konrad 10—8 en 60, C. Nieland en G. Groen sl. R. Goud smit en M. Koster 63 en 63, A. Kemper en J. E. Scholten sl. J. Groen en A. Tervoort 86 en 97. Halve finale: A. Latisang en P. Witte man sl. H. v.d. Ree én H. Ong 63, j-lg en 64 en C. Nieland en G. Groen sl. A. Kemper en J. E. Scholten 68, 63 en 64. Finale: A. Latisang en P. Witteman sl. G. Groen en C. Nieland 75, 26 en 6—4. Gemengd dubbelspel: Mej. J. v. d. Duimen en G. Groen sl. mevr. J. v.d. Ree en H. v.d. Ree 3—6, 6—4 en 6—4, mej. L. v. Beest en W. Peeters sl. mevr. F. Hiddinga en P- W. Hiddinga 64 en 7mej. N. Möller en J. Groen sl. mej. C. v. d. Berg en C. Nieland 4—6, 75 en 61, mevr. T. Apking en P. Witteman sl. mej. G. Fruitema en H. Ong 62, 16 en 61. Halve finale: mej. J. v .d. Duim en G. Groen sl. mej. L. v. Beest en W. Peeters 64 en 64, mevr. J. Möller en J. Groen sl. mevr. T. Apking en P. Witteman 62 en 63. Finale: mej. J. v. d. Duim en G. Groen sl. mevr. J. Möller en J. Groen 62 en 64. Afdeling B: Heren enkelspel, halve finale: P. Put ters sl. P. Nederkoom 6—2 en 6—3 en H. Zanders sl. F. Nelissen 6—2 en 60. Finale: P. Putters sl. H. Zanders 4—6- 6—2 en 8—6. Dames enkelspel, halve finale: mevr. G. Steffelaar sl. mej. J. Verwaal 8—6 en 6—1 en mevr. H. Scholten sl. mevr. P. Westra 6—2 en 7—5. Finale: mevr. G. Steffelaar sl. mevr. H. Scholten 62 en 6—2. Heren dubbelspel, halve finale: P. Titiheru en F. Muschter sl. C. Ver schuur en J. v.d. Hoff 62 810 en 63 M. v. Berckel en H. Rempt sl. J. P. Greiner en E. v. Beers 6^-1 en 6—4. Finale: M. v. Berckel en H. Rempt sl. P. Titiheru en F. Muschter 62, 7—9 en 63. Dames dubbelspel halve finale: Mevr. G. Ottolini en mevr. G. Steffelaar sl. mej. J. Jansen en mevr. Kauling 6—1 en 61 en mevr. E. Verspoor en mej. M. Tielung sl. mevr. R. Abma en mej. J. Verwaal 64t 46 en 60. Finale: mevr. G. Ottolini en mevr. G. Steffelaar sl. mevr. E. Verspoor en mej. M. Tielung 6—2 ^Gemengd dubbelspel; halve finale: mei N v d Broek en J. Slewe sl. mej. J én de Hr. W. IJssel de Schepper gl_$ 4_6 en 6—3 en mej. M. Tielung en H. Zaders sl. mevr. L. Knötschke en P. Nederkoom 57, 62 en 63. Finale mej. N. v.d. Broek en J. Slewe sl. mej. M. Tielung en H. Zanders 75 en 63. Afdeling C: Heren enkelspel, halve finale: S. e directeur van „Haarlems Bloei" heeft zich een moedig man be toond door openhartig een oogje te wagen aan zeven modeprinsessen, die hij met een royaal gebaar naar de Bloemenstad had uitgenodigd. Dat was voor hem een experiment, omdat de mode in de officiële Haarlemse feest programma's nog niet aan de orde was geweest. Waar kon hij zijn modieuze gasten beter binnenvoeren dan in het Prinsen hof, een lommerrijk en verstild plekje in het grote rumoer van de binnenstad. Ook dat was een experiment, maar het milde zomerweer zorgde er zater dagmiddag voor, dat de sfeer in de oude hof in alle opzichten prinselijk was. Ons oog viel op het uithangwa- pen van de stadsbibliotheek, herinne rend aan het dominicanerklooster, dat eertijds aan deze hof was gevestigd. En, de merkwaardige zin der tegen stelling begrijpend, moesten wij be denken, dat aan de vooravond van het feest van St.-Dominicus de vespers ge lopen zou worden door mannequins. Het zjj echter gezegd, dat zij het voortreffelijk deden. De hof kwam weer tot leven, kreeg kleur en charme, dank zij mevrouw Madeleine Krispijn, die met haar mannequins en een voor treffelijke lady-speaker een boeiende modeshow presenteerde. Geen wonder dus, dat de heer W. van Willige zich na afloop prinsheerlijk voelde, en zijn woorden van dank vergezeld liet gaan van een fleurige attentie voor zijn gas ten. Een deskundig oordeel over de show zelf te geven ligt helaas niet in ons vermogen. Daartoe reiken wij liever do pen over aan een onzer medewerk sters. Modeshow pder het motto „Goed gekleed van vroeg tot laat, in produkten van Nederlands Fabrikaat" hebben de mannequins aan het publiek getoond, wat met een beetje handigheid en mooie stof voor de Nederlandse vrouw te fabriceren is. Diverse firma's uit Twente hadden stoffen ter beschikking gesteld, waar van vaardige handen modieuze model len hadden gemaakt. Wij denken hier- bq aan het pletvrije tinneroy, dat zo wel voor rokken als voor japonnen dienst kan doen en heel aardige effecten Het Prinsenhof, lommerrijk en zonnig, ontwaakte zaterdagmiddag uit zyit dromen, toen modeprinsessen paradeer den langs een kijkgraag publiek. geeft. Een tinneroy rok met een eiget) gebreide trui of twinset was een spor tief voorbeeld, dat wellicht velen zul len navolgen. Nog diverse andere handgebreide snufjes werden geshowd, waarvoor de wol ter beschikking was gesteld door een bekende Leidse firma. Behalve tinneroy zijn ook de wollen AaBe ruiten heel bekend en deze stof leent zich uitstekend voor deux-pièces, plooirokken e.d. Ook de tegenwoordigs loden stof is van een dergelijke soepels kwaliteit, dat er met succes een japon netje of overgooier van gemaakt kan worden. Voor de pauze werden in hoofdzaak winterse modellen en stoffen getoond. Lange pantalons van bedrukte tinne roy, of wollen stof. Waterafstotends poplin-jackets en dubbele poplin regen mantels. Tweedrokken en tweedpakjes. Heel aardig bleek een grove tweedrok te combineren met een sporttrui van dikke wol. De boncoat is nog altijd heel gewild en diverse mantels werden hierin ge toond van het merk „toplire". De bon- coat is een zeer mooie mantel, die slank afkleedt en bij elke gelegenheid te dragen is. He japon met pellerine is nog weinig; In trek, doch ook deze show toonde aan, dat het wel erg charmant is. Jonge-meisjesjaponnen waren een iust voor het oog: wijde rokken, even afstaande kraag. Op deze show werden ditmaal schor ten getoond. Een bonte rij van de meest kleurige stoffen. Zo ook waren de diverse pyama's en house-coats. Na de pauze kwamen de zomerse modellen aan bod, die veelal gemaakt waren van de bekende merita stoffen, bedrukte Egyptische katoen en musette stotien. Fleurig en kleurig waren de rokken die m het milde zonnetje ieders bewoni dering wegdroegen. De grote maat toon- Een allerliefst bruidje maakte een eind aan een welgeslaagde middag. H. H, Robert sl. L. Kalkers 6—3 en 6—2 en F. Nelissen sl. W. Mazee 6—2, 4—6 en 75. Finale: F. Nelissen sl. S. Robert 6—2, 1—6 en 6—3. Dames enkelspel halve finale: mej. IJ. Verbeek sl. mej. T. Krouwels 61 en 64 en mej. G. Lommerse sl. mevr. M. v. Oort 97 en 61. Finale: Mej. IJ. Verbeek sl. mej. G. Lommerse 62 en 62. Heren dubbelspel, halve finale: G. Hartman en H. C. Snoek sl. W. Jonker en M. Zeilstra 6—4 en 6-4 en J. J. F. en J. J. B. Beijnes sl. R. Bromelow en R. Eilders 6—1, 5—7 en 60. Finale: J. J. F. en J. J. B. Beijnes sl. G. Hartman en H. C. Snoek 8—6, 5—7 en 62. Dames dubbelspel, halve finale: mevr. Meltzer en mevr. Tuinder sl. mej. Krouwels en mevr. v.d. Schoot 64, 68 en 64 en mej. Verbeek en mej. Taverne sl. mevr. Vetter en mej. Roodenburgh 60 en 6—4. Finale: mej. Verbeek en mej. Taverne sl. mevr. Meltzer en mevr. Tuinder 61 en 63. Gemengd dubbelspel, halve finale: mevr. B. v.d. Hof en W. J. Vosman sl. mej. A. Krouwels en R. Kömigel 60 en 6—3 en mevr. F. Vetter en Mr. P. Zonderland sl. mevr. v. Bu- chem en B. J. Knuyt 62 en 63. Finale: mevr. B. v.d. Hof en W. J. Vosman sl. mevr. F. Vetter en Mr. P. Zonderland 86 en 63. De handboogschutterq heeft in het noorden van ons land niet zo veel aan hang. Maar Santpoort heeft een hand boogschutterij „Vooruitgang Zij Ons Streven", die al uit de vorige' eeuw da teert. En het is zeker een goede ge dachte geweest ook deze edele sport een plaats te geven in de Santpoortse feestweek, waar ieder jaar zo de na druk valt op het edele paard. En al is de publieke belangstelling voor de handboogschutter^ minder groot dan voor een kortebaandraverq, zaterdag middag hebben toch velen een kijkje genomen op het schoolplein aan de Frans Netscherloan, waar zeven leden van V.Z.O.S., ingedeeld in klas A, het met pijl en boog opnamen tegen zeven schutters van de Koninklijke Handboog schutterij Concordia uit Amsterdam, die in de ere-afdeling uitkomt. Concordia had zijn keizer A. de Groot, die drie jaar achtereen al zqn clubmakkers achter zich liet, meegeno men en ook de voorzitter van Concor dia, de heer J. Verhoog, kampioen in klas A van district I. Maar ook deze keien met vaste hand en scherp oog hebben alles aan concentratie moeten geven om de roos te treffen. Maar ook een zeven is al zeer verdienstelijk. Om met de man aan de microfoon te spre ken: Wie 't rood raakt is een beste schutter. De deelnemers hebben elk 25 pijlen in totaal geschoten. Een „Rosalina" of „witte muis" werd met applaus geho noreerd. En als een goede schutter ook eens een poedel maakte, viel hq ten prooi aan de spotzucht van zqn clubmakkers. Goedmoedige sport, die geaccepteerd werd in sportieve geest. Op de 25 meter baan is niemand tot een gemiddelde van 8 gekomen. Hage- doorn van Concordia was er met een totaal van 197 het dichtste bij en ver overde daarmee de persoonlijke prijs, terwijl voor V.Z.O.S. deze prijs in de wacht werd gesleept door G. Meiermans Sr. met een totaal van 166. Hun prjjzen waren beschikbaar gesteld door de harddraverijvereniging „Santpoort en omstreken". De uitslag van de koppelwedstrqd, zo als deze later in de zaal van Zomer- lust bekend werd gemaakt, was als volgt: 1. Brouwer-Hagedoorn met 341 punten (n.l. 144 en 197). 2. Uitendaal- Verhoog 313 (137—176). 3. G. Meier mans St.-P. Leysenaar 295 (166—129). 4. A. Voogd-Bijl 286 (143—143). 5. J. Meiermans-A. de Groot 284 (107—177). 6. J. Voorting-Schelling 276 (107169). 7. Kuiper-de Rijk 264 (130—134). Voor ieder koppel was een prijs be schikbaar. In de eerste ronde werd het duo Brouwer-Hagedoorn als het hoog ste koppel geklasseerd en de prijs voor de meeste zessen ging naar het koppel A. Voogd-Bijl. De prijs voor de meeste Sprakeloos van verbazing en toen verrukt van de prachtige verrassing heeft zaterdag op de tentoonstelling Het Atoom op Schiphol de kwartmil joenste bezoeker een feestelijke ont vangst moeten ondergaan. Omstreeks kwart voor elf passeerde de 24-jarige P.T.T.-ambtenaar Jan van der Have uit Haarlem, als de kwartmiljoenste het loket. Hij was in het gezelschap van de lp-jarige Alice Geerlings uit Arnhem, sinds vorige week officieel zijn ver loofde. De secretaris van de tentoonstelling, mr. A. Land, bracht de jonge verloof den met enige geheimzinnige woorden naar de Keuken van de toekomst. „Kijk hier maar eens rond en be denkt u nu eens wat u hier leuk vindt," zei de heer Land. De jongelui durfden hun ogen niet te geloven toen de heer Land naar een grote ijskast wees. (Niet offloieie Koersen) Vorig elot 3% Ned. 1953 3li Ned. 1953 3)5 Ned 1956 3V«' Ned. 1948 3V< Ned. 1950 3>/« Ned. 1954 3V4 Ned. 19551 3-3',5 Ned. 1947 3 Ned. 62-64 bel. fae. Inschr. Grtbk 1946 3 Ned. Handel Mil cert A.K.U. Van Berkel's Patent Calvé-Delft eert Van Gelder Kon. Hoogvens cert Unliever Cert. Ned. Kabe) Philips Kon. Petroleum „Amsterdam" Rubber Holl. Amerika UJn Kon. Ned. Stoomb. Ml) Ned. Scbeepv. Unie KLM. H.VA Dell Mij. cert. A'dam 2)5 56 1 A'dam 56 D A'dam HI 87 861/4 86% 81 81 81 81 84 181% 197% 350 187)5 298 444% 272)5 288)5 222,20-3 70% 170% 147)4 158% 133 116 84% 79% 95 99% opening 3/1 86)4 84A 89% _83A 179 441% 285)4 218.70 71 169 147)4 158 132 zevens in de tweede ronde ging naar het koppel Meiermans-de Groot De prqs voor de meeste achten in de der de ronde werd toegekend aan het kop pel Meiermans-Leysenaar. In de vier de ronde kwamen Voorting en Schelling aan de prijs voor de meeste vijven. Het koppel Uitendaal-Verhoog werd in de laatste ronde van vijf pijlen als hoog ste geklasseerd en de prijs voor de meeste zevens ging naar het koppel Kuiper-de Rijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3