Pechvogeltje vloog mee met de Haarlemse Muggen M De nationale tennistoekomst op de banen in Overveen Om de „Grote Prijs van Haarlem" Speciale gladiolenkeuring in Haarlem M NORIT Ben Coster veroverde eerste plaats in het A-klassement Morgenmiddag rolschaats wedstrijden in de Marnixstraat Tilburger reed trottoir op Salman uit Noordwijk definitief in bezit van wisselbeker m Loos alarm op zee te Zandvoort OP KOERS NAAR DOORN Laat Uw vakantie Uw maag! DINSDAG 6 AUGUSTUS 1957 PAGINA 3 Goede stemming Films Haar,emS Amat6Ur Burgei lijke Stand Haarlem gepJ Orgelbespeling m Ziekenhuis St. Joannes de Deo in 1956 Pater Staphorst O.F.M. In Brazilië overleden Bus in botsing met vrachtauto Lucht acrobatie Vanavond weer klein kunst op Prinsenhof Aantrekkelijk en veel zij dig programma 66-jarige dame aange reden Expositie diorama's was groot succes Hoofdakte-examens Haarlem Orgelbespeling door Viktor Lukas Gunningen F. J. M. Kessels overleden M.U.L.O.-examens Sint-Luciaschool HONKBAL PROGRAMMA D.W.T. 1—DJ.K. 1 2—7 HET STATION Interessante expositie in de Vleeshal Heemsteedse dame in Haarlem aangereden Mannequin manoevreerde verkeerd Zonder rijbewijs met auto op voetgangers in de Kerkstraat ingereden Rozenheuvel op de Linnaeushof bloeit Beurs van Amsterdam Beurs van New York Vol goede moed, zoals wü u giste ren reeds vertelden, zijn de Haarlem se Muggen per fiets er uitgevlogen om hun derde ronde te maken geduren de zes dagen. Die goede moed had den ze ook wel nodig, want de eer ste dag is niet in alle opzichten mee gevallen. Toen ze onder grote belangstelling van de Haarlemmers de stad hadden verlaten en na Heemstede bij de Cru- quius de Meer insloegen, peddelden de jongens er lustig op los. De zon scheen heerlijk, maar zij moesten op tomen tegen een straffe wind, die hen soms danig parten speelde. Niettemin liep alles aanvankelijk vlot van stapel. Tussen Aalsmeer en Uit hoorn echter plofte de eerste band. Rob Hoek bleek het slachtoffer te zijn, doch korte tijd later ging hij er weer vrolijk vandoor. De volgende week werd natuurlijk bij Breukelen gesignaleerd, en hier moest Kees Hoogland van zijn fiets afstappen. Hij werd bij Groene- kan gevolgd door Herman van Os. Het plezier werd er echter niet minder om, ook niet toen Bert Oomen zo ongelukkig was in een sloot te dui kelen, en Ad Terschuur als nummer vier op een platte band moest wijzen. Hulp was er genoeg, en gebogen over hun sturen trokken de muggen door het Utrechtse landschap, nagestaard door verbaasde maar belangstellende voorbijgangers. De begeleidende brom fietsen lieten ook wel eens verstek gaan en alsof het pechduiveltje nog niet ge noeg had toegeslagen, moest de kara vaan ervaren, dat zij op een gegeven ogenblik de verkeerde weg ingeslagen was. Ook dat gaf de nodige vertraging gevolg, dat men veel te laat binnen met het ln Doom Dinnenkwam. Wie nu mocht denken, dat de stem ming onder dat alles leed, komt be drogen uit. De jongens weerden zich uitstekend, maar waren natuurlijk blij, dat zij het vakantiecentrum ,,De Bon te Vlucht" in Doorn bereikt hadden. In die prachtige omgeving wachtte de Muggen nog een tijdrit in de Hoog straat, een attractief onderdeel van de grote str[jd. dag Ben Coster (West Gem.) tich aan de top had geplaatst in het A-klassement en met de hoogste eer ging strijken. Hij legde de tijdrit af in 29.3 sec. Een har telijke hulde was natuurlijk het ge- volg. In het B-klassement was het Bert Oomen (Zuid), die met een tijdrit van 32.2 sec. beslag legde op de eerste plaats. De uitslag van de tijdrit luidde: A-klassement: 1. Ben Coster (West Gem.) 29.3 sec.; 2. Willy de Korte (Bomenbuurt) 30.5 sec.; '3. Jan van Bezu (West Gem.) 30.6 sec 4 Ge rard Fennis (Indische Buurt) 30.8 sec.; 5. Fred Tusman (Indische Buurt) 31.8 sec. B-klassement: 1. Bert Oomen (Zuid) 32.2 sec.; 2. John Munk (Vogelenbuurt) CINEMA PALACE: Koning Voetbal, a. 1., 2, FRANS7'HALS: Nattigheid. 14 jaar. 2.30. 7 d!5 één avondvoorstelling om 8 u. LlDÓ: Piloot Quax in Afrika, 18 jaar. 2, 4.15, LUXOR: Trouw nooit In Monte-Carlo, 14 2 7 9.15. Elke ochtend: Citylights, alle leeftijden, 10.30 u. MINERVAA. en C. en de Rock 'n Roll, a. 1., 2.30 uur, alleen om 8.15 u.: De glo rie van het leven, 18 jaar. REMBRANDT: Sissi. de jonge keizerin, a. 1., 2, 4.15. 7. 9.15. Iedere ochtend om 10.30 u.: Montagne's J eugdvariété. ROXYtot en met do.: De hel van Silver- rock, 14 jaar, 2.30, 7, 9.15. STUDIO: In de matinees: Marcelino, pane y vino, a. 1.. 2.15 u. m In de avondvoorstellingen: Charlie's Tan te, volw., 7, 9.15. Iedere ochtend om 10.30 u.: Kinderpro gramma. Dinsdag 6 augustus Piet^Kefe Kerk' 20 uur: Orgelbespeling door Marnix tWoensflaS 7 augustus «trijden. S raat> 13.30 u.: Rolschaatswed- Noorder-Sportuark^ batiek (tot en met ?'30 u" Luchtacro- Wilhelminalaan, acht» Zicht: De Man's Muteen^t/n'sta"rant °r®ef" gelijks van 10.30—22 uur Geopend da- GEBOREN: M. Verhoeven J. Verschuur-Boezerooijz h Kempen-Gottmer, z.; M. a' j n»i» mans-Gerritsen, zg W. M. J. Hoender: dos-Nelissen, z.; Cvan Beek-Houtza ger, z.; A. C. Bhjleven-Phiiipno t A. H. Velu-van Dusseldorp, z.; 'c' tv Kuil-van den Berg z.; j. A Ma. S'to-Helm, z.; Th. J. Rooswinke'l-Dik- ?er, z.; M. Boese-Bruyn, z.; h. g. Verhagen-Veeninga, z.C. Zantvoort- y^erbeek, z.; E. J. Hofhuizen-de Wolf, f. Beenhakker-Huls, d.; R. de JVtooij-Verhoef, d.; M. L. Wiedijk-Klin- «enbere d M E. Zethof-Jansen, d.; m5'j. Tutêrt-van der Heide, d.; ^tfsiecR Ondertrouwd: M. E. M. Taver- en Si» E. Laarhoven, C. M. Rooijers i C,Vlr|tges, H. van Hamburg en S; J. Arons, J. M. Thierry en1 T. T. de Waard en J. M. Vol- M. Mulder en A. C. Sch3- -Ph- -J' -J' -Gordi>n ~n i' p'J. Zwaan-van Veenhuizen, d.; A. M. ë^ef-Hulleman, d.; J- W. E. de Jong- Da^P.^m^1-'65. B. J. Serné ién G. E. qA- t- de Groot en A. J. van Gas"the^hwEN: A. C. Diesel, 61 jr., 63 irUlsve3aat; J- de Jon§. 59 F-. 73 1-5'* ZanJ E- J- B. van Gerwen, S3 Sch henlaan; J. J. Bouckaert, vtohS" "Eeiji hwtjeslaanW. Dorreman. A. Vos, 66 jr., Am- bi?- 3 jr t A. M. Wolvers-van der heung-Mjjje Hunzestraat; J. E. Dub- \j?1JTTermah-óii6? I1--. Kamperlaan; A. W- H. Vos-Va'Vler, 67 jr., Timorstraat; huisvest; b h der Laan, 75 jr., Gast- U jr., Gasthi,- inschenk-de Kromme, Berkel, 71 -h'svest; C. J. Minck-van Kamperlaan. da8s vandaric-8 ,aueustus 1957 'smid- Eharles J. Yle-r uur, besPeelt Gr°te Kerk vatVu et orgel van de •ha luidt' 1 piit a Het Program- Van J S Ra h ?slS- en fuga in g m°U Jhet aut rutt iln. Koraalfantasie „Wa- k'lax Reger 3 t?» ,e st'mme" opus 53 lied G Libi™ y'mes.over een Kerst- Litaize. 4. Litanies J. Alain. 32.3 sec.; 3. Gerard de Keizer (Slacht- huisbuurt) 32.3 sec.; 4. Dick Rama kers (Rivierenbuurt) 32.8 sec.; 5. Ge rard Ekelmans (Zuid) 34.- sec. De wedstrijdcommissie achtte de omstandigheden van de eerste dag van dien aard, dat zij de strafpunten liet vervallen. Zü liet dus genade voor recht gelden. De Bomen-Transvaalbuurt bleek met 120 punten de eerste plaats te bezetten. De volledige stand na de eerste dag is; 1. Bomen-Transvaalbuurt 120 punten, 2. Indische Buurt 119 pun ten; 3. Rivierenbuurt 112 punten; 4. West Gemengd 102 punten; 5. Zuid 92 punten; 6. Slachthuisbuurt 87 punten; 7. Amsterdamse Buurt 84 punten; 8. Vogelenbuurt 67 punten; 9. Centrum 57 punten; 10. Thorbeckebuurt 31 pun ten. Temidden van alle deelnemers werd Ben Coster officieel in de leiderstrui gehuldigd. In de Marnixstraat, tussen de Pijn boomstraat en de Zaanenlaan, organi seert Haarlems Bloei morgenmiddag de eerste Haarlemse rolschaatswed- strjjden om de Grote Prijs van Haar lem. Om half twee zullen de wedstrij den aanvangen, die op de nieuw geas falteerde straat gehouden worden. De start van de courses is by de Pqn- boomstraat, de finish by de Zaanen laan. Het parcours is geheel afgezet ten behoeve van de rolschaatsers. Ach ter de afzetting is er echter voldoende gelegenheid om naar de verrichtingen der jongens en meisjes te kyken. De series snelheidswedstrijden begin nen om precies half twee voor alle groepen. Daarna wordt de eertse helft gespeeld van de hockeywedstrijd op rolschaatsen tussen Haarlem en Am sterdam. Vervolgens komen aan de alle series van de handicap-wed- venen me?aaan ?jle v«"ig ingeschre- finale van de*series met wedstrijd volgt als vierde programma" punt. Dan zal dus uitgemaakt w<£d£n" wie de handicap-wedstrijd gewonnen heeft, terwijl het publiek kijkt naar de tweede helft van de hockeywedstrijd. Na afloop daarvan zal de winnares of de winnaar bekend gemaakt worden van de Grote Prijs van Haarlem. Het slot van het feest vindt ongetwijfeld een hoogtepunt in een wedstrijd van de Haarlemse finalisten tegen die uit de Amsterdamse Jordaan. De Haarlemse knapen hebben het zich laten aanleuren, dat er meer meis jes dan jongens deel zullen nemen aan de rolschaatswedstrijden. De verhouding is des te opmerkelijker, omdat die in Amsterdam omgekeerd is. Het groot ste aantal deelnemers is geboekt met Het jaar 1956 stond voor het zieken huis Sint Joannes de Deo te Haarlem, blijkens het jaarverslag, vooral in het teken van de verwezenlijking van de uitbreiding met een nieuwbouw, die op 28 februari werd aanbesteed. In het nieuwe behandelingsbureau, thans nog in aanbouw, zijn geprojecteerd de reu ma-afdeling, de laboratoria, de operatie afdeling en het centrale ketelhuis voor het gehele gebouwencomplex, alsmede het semi-permanente verpleeggebouw voor vrouwelijke patiënten. Verwacht mag worden, dat in het be gin van 1958 de gehele nieuwbouw ge reed zal zijn en in gebruik genomen kan worden, hetgeen een grote ver lichting zal betekenen voor het druk bezette ziekenhuis, vooral voor de over belaste behandelingsafdelingen. In 1956 werden in totaal 2651 patiën ten verpleegd, er overleden 184 patiën ten. Het aantal verpleegdagen bedroeg 57.600, waarvan 4.136 voor kinderen. Het gemiddeld aantal verpleegdagen per patiënt bedroeg 21.73, het aan tal verpleegden per dag 157,38. De topdagen waren in 1956 15 en 16 maart met 164 patiënten. Het aantal patiënten was het kleinst op 24 december, namelijk 121. Twee perso nen werden levenloos het ziekenhuis binnengebracht. Van de 2510 opgeno men patiënten in 1956 kwamen er 1717 uit Haarlem, 307 uit Amsterdam, 114 uit de gemeente Velsen, 97 uit Heemste de, 63 uit Bloemendaal, 34 uit Zandvoort 44 uit Haarlemmerliede en Spaarnwou- de, 38 uit Hillegom. Het provincialaat der paters Francis canen te Weert deelt mede, dat zondag in Cascadura (Brazilië) is overleden Pater Sabino Staphorst O.F.M. Pater Staphorst is geboren te Heemstede in 1878, werd priester gewijd in 1903 en vertrok in 1905 naar Brazilië, waar hij bijna vijftig jaar in de rtaat Minas is werkzaam geweest in verschillende nineties, als missionaris, als directeur van het diocesaan klein-seminarie, re dacteur van het katholieke weekblad A lrfJi1 en later als lector van de theo- i,°g„e. ln Divinopolis. De laatste jaren kinnet»» ?at^r staPhorst door in het 1 oster te Cascadura, een voorstad van ruo de Janeiro. Op de hoek van de Merovingenstraat en de Hannie Schaftstraat botste gister- middag omstreeks kwart over zes een vrachtauto tegen een N.Z.H.-bus op. De vrachtwagen reed door de Merovingen straat in de richting van de Schipholweg en verleende daarbij geen voorrang aan de uit de J. J. Hamelinkstraat komende bus. Een 69-jarige buspassagier, een timmerman uit Schiedam, werd door de schok door de uitgang naar buiten geslingerd, waar hij op het trottoir te recht kwam. Hij werd echter met ge wond, alleen zijn kleren waren een beetje beschadigd. Verscheidene bus passagiers liepen lichte verwondingen op. De vrachtauto moest worden weg gesleept. Willy's Büchler's luchtacrobaten zullen morgenmiddag om drie uur op het EDO-terrein in Haarlem Noord een extra voorstelling geven. Weeskinderen en bejaarden hebben dank zü de sympathieke geste van de heer Büchler gratis toegang. een leeftijd van twaalf tot veertien jaar. Verder zijn er nog groepen van tien tot twaalf, en van veertien tot zestien jaar. De jongens en meisjes rij den in een afzonderlijke serie, maar gezamelijk naar de finale. „De Ontembare Amsterdamse Liever- tjes" heet de rolschaats-hockeyploeg, die morgenmiddag in Haarlem speelt- De opstelling luidt: Henk Koppes, Rob Reinink, Wim de Boer, Kootje Sloep, Dick Topman, Wouter Bolm. Voor Haarlem zullen rollen: Theo Koks, Dick Toepoel, Joop Puype. Car®l Jonckboedt, Keels van der Voorn, Tom Hillebrandt. De algemene leiding is in handen van He heer W. van der Peyl. Als starter voor de wedstrijden om de Grote Prijs van Haarlem tree^°P Klaas Schenk, coach van de nationale schaatsploeg. De heer W. Bnnkman, organisator van de Zeepkisten-races in Haarlem, treedt op als starter bil de andere courses. Herman Mulder zal fungeren als tijdopnemer. Onmiddellijk na de wedstrijden zullen de prijzen wor den uitgedeeld. In de Marnixstraat zal een geluidsinstallatie de kijkers op de hoogte houden van do standen en van het spelverloop. De Haarlemse meisjes en jongens zullen de spits afbijten voor de nationale wedstrijden, die volgend jaar gehouden zullen worden. Vanavond om 8 uur vindt op het Prin senhof de tweede opvoering plaats van het Haarlemse Kleinkunst Concours voor amateurs, georganiseerd door „Haarlems Bloei" in samenwerking met d'Oprechte Amateur. De prestaties staan merendeels zo als zaterdagavond reeds gebleken is op een hoog peil. Het concours is voor de Haarlemmers een unieke gelegen heid om kennis te nemen van de veel zijdige en aantrekkelijke kleinkunstpres- taties van hun stadgenoten. Verwacht mag worden, dat er vanavond weer veel belangstelling op het Prinsenhof zal zijn. Het programma vermeldt onder meer een trompet duo, goochelen, kunstfluiten, declamatie, zang, dansen en een gitaarnummer. Gistermorgen omstreeks kwart voor tien vond er op de lange Heerensingel een aanrijding plaats tussen een perso nenauto, die bestuurd werd door een 44-jarige Tilburger en een 66-jarige Haarlemse dame. De bestuurder van de personenauto beweerde tegenover de po litie, dat de dame plotseling de straat was overgestoken, maar uit een later ingesteld politie-onderzoek bleek dat er bandensporen op het trottoir voorkwa men. De Tilburger, die bij kennissen in Haarlem logeerde, werd voor een nieuw verhoor naar het bureau gehaald en na aanvankelijk ontkend te hebben, gaf hij toe bij een poging om zijn reserve brandstoftank in werking te stellen, de macht over zijn stuur kwijt geraakt te zijn. Hij was het trottoir opgereden, waar hij de 66-jarige dame, die daar met twee kleinkinderen liep te wande len, had geschept. Met een lichte her senschudding, een breuk van het rech- teronderbeen en enige verwondingen aan het hoofd, moest de dame in de Mariastichting worden opgenomen. De politie zou graag in contact komen met personen die getuige zijn geweest van dit ongeval. De tentoonstelling van diorama's van ur. Wieringa, welke gedurende de maand juli in de Vleeshal is gehouden onder auspiciën van de stichting „Haar lems Bloei", is een groot succes geworden. Het aantal bezoekers be droeg 6760. Vele buitenlanders hebben de prachtige werkstukken van dr. Wie ringa ook bewonderd. Geslaagd voor de gehele akte: mej. H. Souwer (Haarlem) en de heren: J. J. A. Sörensen (Amstelveen); A. L. M. Veltman (Amsterdam)W. de Weger (Weesp). Voor gedeelte A: mej. L. C. F. Kruijff (Den Helder en de heer B. F. Verfaille (Den Helder). Voor gedeelte B: de heren: E. Pit stra (Koedijk)H. Wageningen (Heiloo), L. Wigchert (Den Helder), C. J. Steur (Volendam). Geslaagd voor de gehele akte: mej. C. T. Sombroek (Heiloo) en de heren: G. J. G. Dottelaar (Heemstede), J. A. M. van Loon (Amsterdam). Voor gedeelte A: de heer C. P. L. La- fère (Den Helder). Voor gedeelte B: de heren; H. C. Zürlohe (Haarlem), L. Broekhuizen (Den Helder) en mej. W. A. v. d. Woerdt (Amsterdam). Op de banen van Kennemer Lyceum in Overveen zijn gisteren de tenniswed- stryden om de „Kea Bouman vaas" en de ,,Van Lennep beker" begonnen. Een toernooi voor de oudere jeugd waarnaar de districten hun sterkste jeugdspelers(sters) afvaardigen. Het is lang geleden dat hier de Haarlemse jeugd zegevierde, n.l. in 1949 toen H. v.d. Ree bij de jongens en A. Schraa- gen bij de meisjes de eer opeisten. De vertegenwoordigers van het district Haarlem Kea Okker en Hans Steffelaar verloren nu reeds in de eerste ronde maar konden zich via de herkansing in de tweede ronde plaatsen. P. Moo- lenburgh zal eehter niet meer op het gravel verschgnen. Vandaag worden de tweede en derde ronde gespeeld, ter wijl morgenochtend de halve- en mor genmiddag om twee uur de finales plaatsvinden. De uitslagen luidden: (Jongens); G. Keyzer (Utrecht) sl. R. Lansdorp (Am sterdam) 64, 16 en 62: R. Adan (N. Brabant) sl. J. Over (Limburg) 64 en 119; J. v. Toor (Rotterdam) sl. P. Moolenburgh (Haarlem) 26, 6—1 en 6—2; J. W. Verloop (Utrecht) sl. H. v. Djjken (Gelderland) 64 en 62; P. Benedict (Overijsel) sl. J. Westerink (Amsterdam) 62 en 6—2; G. Deutman (Drente) sl. A. Tervoort (Noordholland-N) 63 en 61; W. Ma- ris (Den Haag) sl. E. H. Kersbergen (Rotterdam) 62 en 60; E. Meijnders (Gelderland) sl. H. Steffelaar (Haar lem) 63 en 62; F. de Kort (Noord- Brabant) sl. H. Kwast (Groningen) 64 en 97 en F. Koerts (Den Haag) Advertentie niet bederven door Verandering van voedsel en lucht daai komen gemakke lijk maag- en darmstoomissen van. Laat Uw vakantie niet be derven. Neem Norit mee op reis! tegen maagen darmstoornissen De 2e orgelbespeling ln de Grote of St. Bavo Kerk in de zaterdagavond-se rie, zal gegeven worden door de orga nist Viktor Lukas uit Kempten op 10 augustus om 8 uur. Viktor Lukas, geboren 4 augustus 1931 is organist te St. Mang-Kempten. Hij ontving zijn opleiding aan de Mu ziekacademie te München van Fritz Lehmann en Karl Richter. Het programma luidt: Passamezzo Variationen Samuel Scheidt 1587-1654; Toccata, Adagio en Fuga C-dur Joh. Seb. Bach 1685-1750; a. „An Wasser- f lüssen Baby Ion"; b. „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend" Trio Joh. Seb. Bach; Litanies Jehan Alain 1911-1940; Prélu de et Fugue sur ie nom d' Alain, op 7 Maurice Duruflé 1902- Aan het Aannemersbedrijf G. Hulse bosch te Bloemendaal hebben B. en W. van de gemeente Utrecht het maken van grond-riolerings en bestratingswer. ken opgedragen in de aan te leggen Reactor, -Kern, en -Neutromveg voor de door haar ingeschreven som van 195.000. Benevens heeft de Nederlandse Hei demaatschappij aan dezelfde firma op gedragen het graven van leidingen en het aanleggen en verbeteren van een weg met een tweetal opritten over een lengte van resp. 6 en 7 km in de Wil lemspolder te Echteld-Lienden, voor de door haar ingeschreven som van 299.000. aandag was de crème de la crème van de Nederlandse Gla- diolenkwekers met hun favorites en paradepaarden in de keuringszaal van het Haarlemse Krelagehuis pre sent in edele wedijver om de beker voor de mooiste gladiolus van dit jaar. Het is een felle, hoewel vreedzame strgd geworden, waarin ongetwijfeld de mooiste, zij het met slechts enkele pun ten verschil op de naaste concurrent, met de erepalm ging strijken. Het was de buitengewoon mooie Summer Pearl de rose schoonheid van de fa. H. J.'Salman Zn., uit het gladiolen- dorp Noordwgk die de beker won. Het was tevens de vijfde maal dat Salman er beslag op legde zodat hij thans definitief in het bezit van het begeerde kleinood geraakte. De keuring geschiedde, evenals vori ge jaren, per kleurgroep. De beste van iedere groep dong dan mee naar de wisselprijs. Het was niet gemakkelijk om de mooiste uit te kiezen. Om 11 uur begonnen was de jury eerst om half twee met het werk klaar en kon de voorzitter van de Nederlandse Gla diolusvereniging, de heer L. Krouwel van Sassenheim, met woorden van gelukwens de trofee aan de winnende firma Salman nog lange jaren bij deze jaarlijkse wedstrijden acte de présen- ce zou geven en dat ook in de toekomst een even sportieve geest zou blijven heersen als in het verleden steeds het geval was. De totale uitslag van de keuring was (tussen haakjes de naam van de in zender) 1. (wisselbeker) Summer Pearl, rose, 115 p. (H. J. Salman), 2. Scarlet Leader, scharlakenrood, 111 p. (Salman, 3. Kosmos, zalm, 110j^ p. (Konijnenburg Mark), 4. Patriot, oranjerood, 108 p. (Salman), 5. Regina Coeli, wit, 104 p. (Salman), 6. Pastel Beauty, bont-paars. 103 p. (Salman) 7. Flowesong, geel, (Kon. Mark) en Pandion, puper (Salman) beide 10234 p., 8. Oskar, donkerrood, 101% p. (Kon. en Mark) 9. Thomas A. Stone, donker blauw, (Kon. en Mark) en Mabel Violet (licht lila) van Salman, beide 101 p., 10. My Love, gevlekt-kamijn, 10034 P. (A. J. Preyde, Breezand), 11. Papoea, smoky-bruin 100 p. (Salman), 12. Dutch Beauty, blauw, 98 p. (Wig- chert, Santpoort), 13. Black Jack, zwart, 92 p. (Kon. Mark), 14. Per petuum, roomkleur, 91% p. (Kon. Mark), 15. Goldenes Prisma, abrikoos- kleurig, 90 p. (N.N.). Behalve gladiolen was er ook nog een klein maar select groepje z.g.n. bijgoed aanwezig. W. Blokker Zn., Akersloot, toonde een vaas met de fraaie tijgerlelie Lil. tigrinum flavi- florum, en W. de Ruyter, Oegstgeest, een oranje cactusdahlia onder de naam Prinses Irene maar zonder schrifelijke en Chr. Duyn, toestemming van de prinses mag deze „Summer Pearl", de prachtige gladiolus, waarmede Salman uit Noordwijk defi nitief beslag legde op de wisselbeker. Santpoort, een enorm vlammend oranje Crocosmia masono- grote, liarose cactuszaailing mr. H. 15. nium (getuigschrift 1 Klasse) en een naam niet worden gevoerd. Ballego uit Tubergen, Haarlem, tenslotte, had een uiterst sierlijk gewasje Bessera ele Leiden, liet dec. Tarten zien, een grote mooi groepje opgesteld waarin diverse gans met een bijzonder fraaie kleur zeer donkerpurpere met wit gevlamd, soorten Gloriosa en Acidanthera, de oranje. sl. S. Huizinga (Limburg) 46, 64 en 86. Via een herkansing bleven in de strüd; R. Lansdorp, H. v. Dijken, H. Steffelaar en S. Huizinga. Meisjes; R. Tervoort (Noord-Holland N.) sl. E. Deutman (Drente) 61 en 62; H. Schepens (Utrecht) sl. K. Ok ker (Haarlem) 64, 26 en 61; H. v. Rijn (Amsterdam) sl. P. Hissink (Gelderland) 6—0 en 6—4; J. Marinkel- le (Den Haag) sl. J. Brueren (Overij sel) 61 en 6—1; M. de Kort (N. Bra bant) sl. M. Hendriks (Rotterdam) 86 en 75; I. Commandeur (Overij sel) sl. E. Roelvink (Amsterdam) 6 2 en 64; J. Ferir (Den Haag) sl. M. Beetsma (Friesland) 64 en 60; H. Ruinen (Utrecht) sl. H. Lindner (Gelderland) 6—0 en 8—6; N. Dingier (Noordholland-N.) sl. L. Rinkel (Den Haag) 6—2 en 6—0; W. v. Harskamp (Utrecht) sl. M. v. Beers (Groningen) 61 en 61. Na de herkansing bleven in de strijd: K. Okker, P. Hissink, M. Hendriks. H. Lindner en L. Rinkel. In de Mariastichting in Haarlem is vanochtend op 70-jarige leeftijd over leden de heer Franciscus Johannes Maria Kessels, in leven directeur van de N.V. Assurantiekantoor F. J. M. Kessels te Hillegom. De overledene was ridder in de orde van Oranje Nas sau. De plechtige uitvaartdienst wordt vrijdagochtend om tien uur gehouden in de parochiekerk van Sint Martinus te Hillegom, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het r.-k. kerkhof al daar. Bij de M.U.L.O.-examens die de laat ste week van juli gehouden werden slaagden alle 48 leerlingen der St.-Lu- ciaschool: I. Bijman, T. Crabbendam, A. Joosten, E. Juyn, A. Klous, W. Kluys- kens, D. Kropman, A. Leemreize, J. Meyer, E. de Nijs, A. Ragetlie, E. Ham burg, J. Slootweg. R. Versluys, P. Wes- trik, T. v. d. Wijden, A. Schaaf, M. Baltus, A. Beaufort, E. Boots, M. Bo- gerd, M. Braaksma, S. van Breukelen, T. Onel, M. Remkes, T. Versteeg, J. Sleutjes, L. Ruygrok, M. Smit, R. Val- lenduuk, F. Klaver, T. Nooy, (B) B. Booms, J. Breed, A. van Breugel, I. Din- gerdis, N. Geerlings, H. Görtz, R. Hüss- mann, M. v. d. Hurk, M. Inden, A. Kok kelkoren, N. Naber, L. Nederstigt, B. Tromp, N. Stevens, L. v. d. Veldt, M. Wijfjes. Zaterdag. Eerste klasse A: 16 uur Ajax-EHS; 16 uur Blauw Wit-WGA. Eerste klasse B: 16 uur ABC-SC Haar lem; 16 uur Volewijckers-Kennemer- land. Overgangsklasse A: 16 uur Catchers- HFC „Haarlem"; 16 uur WV „HEDW"- Thor. Tweede klasse A: 16 uur Shell-WGA 2; 16 uur TOG-APGS. Tweede klasse B; 16.30 uur Kennemerland 2-Rood Wit. Tweede klasse D: 16 uur Allen Weer- baar-Hilversum. Derde klasse A: 16 uur EDO 3-RCH 3; 14.30 uur Kennemerland 3-Terrasvo- gels. Derde klasse B: 16 uur TYBB 2- Rooswijk 2. Vierde klasse B: 15 uur HHC 4-V1. Vogels. Vierde klasse C: 15 uur EHS 3-DSS 2. Zondag. Eerste klasse A: 14 uur EDO -HHC; 14 uur TIW-TYBB. Eerste klas se B: 14.30 uur HCK-Schoten; 14 uur OWO-Sparta. Overgangsklasse B: 14 uur Neptunus- HHC 2; 10 uur RCH-UVV; 14 uur De Spartaan-RFC. Tweede klasse A: 10 uur ABC 2-JOS. Tweede klasse B: 14 uur DSS-HCK2; 10 uur S.C. Haarlem 2-RCH 2. Tweede klasse C: 14.30 uur Laakkwartier-de Ha- zenkamp 2; 14.30 uur PSV-DOS; 14 uur SW-Pacifico; 12 uur USC-Schiedam. Tweede klasse D: 14 uur TIW 2-Hol- land; 12 uur De Spartaan 2-WGA 3. Derde klasse A: 10 uur DIO-EHS 2. Derde klasse B; 12 uur HCK 3-Rood Wit 2. Vierde klasse A: 10 uur Bloemendaal 2-DSS3; 10 uur Schoten 5-SC Haarlem 4. Dit weekeinde vragen de plaatselijke ontmoetingen EDO tegen HHC en HCK tegen Schoten de meeste aandacht. Het EDO negenstal ontvangt zondagmid dag om twee uur op eigen terrein leider HHC en zal alles proberen om de ploeg van Jole te kloppen. Schoten gaat op bezoek bij HCK aan de Brederodelaan in Bloemendaal en heeft de beste winstkansen. Voor het TYBB negental staat zondag veel op het spel, want een zege tegen het Amsterdamse TIW betekent het handhaven van het eerste klasserschap. Ook Sportclub Haarlem heeft deze week een zware strijd te voeren, want slechts door een overwinning tegen ABC be houden de Haarlemmers nog een klei- ke kans de onderste plaats te verla ten. Kennemerland en EHS gaan even eens in Amsterdam op visite en heb ben het zwaar te verduren tegen resp. Volewijckers en Ajax. Voor het spelen van de eerste wed strijd voor promotie naar de eerste klasse heren verscheen DWT met inval lers voor doelverdediger Melchior en de doelpuntenfabrikant Fons Roozekrans. De invaller onder de lat werd zwaar onder vuur genomen maar hij deed het niet slecht. Door het ontbreken van Roozekrans ontbrak het aan verband in de aanvalslinie. De strijd ging tegen DJK uit Amsterdam, een over flinke snelheid beschikkende ploeg, die zowel in de aanval als in de verdediging de meerdere van DWT was. Na een afge slagen DWT-aanval kreeg Molenaar vanuit de DWT-achterhoede de bal, die met medewerking van Rob van Driel het DJK-doel werd ingezonden. Direct hierna werd de DWT-verdediging uit elkaar gespeeld en zorgde Nolting voor de gelijkmaker. Toen strandde er een DWT-aanval doordat de DJK-keeper het schot tot hoekworp verwerkte. De hoek- worp leverde DWT niets op. Snel werd door DJK een tegenaanval ingezet en vanaf de linkervleugel schoot Ritton on houdbaar in de rechterhoek van het DWT-doel. Ook bij een selersmeerder- heid kreeg DWT geen kans het DJK- doel te doorboren maar kort na elkaar werden Botman en Tholen van DWT het water uitgezonden. Toen had Prins weinig moeite nodig om de DJK-voor- sprong op 3-1 te brengen. Kort was de strüd hervat toen Molenaar het water werd uitgezonden waarna Ritton de ruststand op 1-4 bracht. Na de hervat ting smaakte Molenaar het genoegen de DJKlkeeper te verrassen waarna DJK de DWT-verdediging bleef bestoken. Ritton bracht de DJK-overwinning op 7-2. DWT 2 en DWT 3 dames hebben elkaar bekampt om een plaats in de reserve eerste klasse dames. Met het ingaan van de rust stond DWT 2 met 2-1 voor om in de tweede helft de eindstand op 52 te brengen, zodat DWT 2 de volgende competitie in de reserve eerste klasse wordt ingedeeld. De N.V. Nederlandse Spoorwegen en de stichting „Haarlems Bloei" organi seren in de Vleeshal te Haarlem een tentoonstelling "Het Station", waaraan verbonden een expositie van Europese spoorwegaffiches. De tentoonstelling wordt geopend vrijdag 9 augustus om 4 uur 's middags tüdens een büeenkomst in café-restau rant Brinkmann. Alle plannen met betrekking tot de reorganisatie van het Haarlemse Sta tionsplein zullen worden geëxposeerd. De tentoonstelling blijft tot begin sep tember geopend. Om kwart over tien gistermorgen reed een personenauto, die bestuurd werd door een 37-jarige Lissenaar, in de Hazepaterslaan te Haarlem op da hoek van de Wagenweg een 55-jarige Heemsteedse dame aan. De dame stak over zonder voldoende op het van links komende verkeer te letten. Zij liep tegen de auto op en werd tegen de grond geslingerd. Met een hersenschud ding moest zij in het diaconessenhuis worden opgenomen. Maandagmiddag omstreeks 4 uur werd in de politiepost in de rotonde te Zandvoort melding gemaakt van het afdrijven van twee jongens die op een luchtbed in zee zouden zyn gegaan. Toen de politie met de verrekijker de zee afzocht, ontdekte zij een klein vaartuig. In aanmerking genomen de oostenwind welke de politie reeds had doen waarschuwen voor het bergen van luchtbedden, autobanden e.d. in zee, leek het redelijk dat inderdaad zich enkele gasten in nood bevonden. De politie-motorboot koos zee naar het gesignaleerde punt, een afstand van 3 '/2 a 4 km. Daar aangekomen bleek het alarm veroorzaakt te zijn door een groot vlot van boomstammen;da indruk dat zich daarop mensen bevon den werd versterkt doordat op het vlot 2 paaltjes stonden. Het optreden van de politie trok de belangstelling van duizenden strandbe- zoekers, die nieuwsgierig opdrongen toen de politieboot weer op het strand arriveerde. Het drukke strandbezoek was ook merkbaar in de kinderbewaarplaats in de rotonde: 127 kinderen werden daar binnengebracht. De 34-jarige mannequin mejuffrouw F. uit Amsterdam reed maandagmid dag in de Kerkstraat in Zandvoort in een auto. Omdat de juffrouw niet in het bezit was van een rijbewijs geschiedde het rijden onder toezicht van een vriend die naast haar zat. Op een ge geven moment moest de auto uitwgken voor een vrachtwagen. De mannequi maakte een verkeerde manoeuvre en reed met de auto het trottoir op, recht op een aantal voetgangers in. Een 67- jarige mevrouw uit Amsterdam kon zich niet tijdig uit de voeten maken. Zü werd aangereden en moest per ziekenauto naar het Groote Gast huis in Haarlem worden vervoerd, om dat zij een gebroken pols, een heup fractuur en een oogwond had opgelo pen. De auto kraakte op het trottoir ook nog de fiets van een Duitse bad gast. Het ongeluk verwekte bü de toe schouwers de hevigste verontwaardi ging. De Rozenheuvel op de Linnaeushof staat momenteel in volle bloei en de duizenden exemplaren, verdeeld over vele soorten, trekken veel aandacht. De Rozenheuvel kan men bereiken via de hoofingang aan de Glipperweg te Heemstede en ligt aan het hoofdpad, dat naar het restaurant voert. De vele duizenden dahlia's, die bij na overdadig in knop zitten en zeer spoe dig zullen bloeien, beloven een kleuren pracht te bieden, zoals men tot heden hier niet heeft gekend. Het publiek zal in de gelegenheid worden gesteld, zich daarover op een speciale manier te uiten; een en ander zal spoedig worden bekend gemaakt. Behalve rozen en dahlia's zijn er ook vele perken met begonia's, die het ook heel aardig gaan doen. De fresia's belo ven eveneens veel en zo is er voldoende aanleiding om over enige dagen zich te verlustigen in de kleurenpracht, die Lin naeushof biedt. Met de atletes Co Beentjes (800 m hardlopen). Truus Maathuis (hoog springen) en Jo Dupn (80 m horden en speerwerpen) is D.E.M. uit Bever wijk vertegenwoordigd bü de national» atletiekkampioenschappen, die zon dag a.s. in Den Haag worden gehou den. Suomi komt uit met Piet Dekker (400 m hardlopen) en Jan Oosterman (1500-5000 meter hardlopen). (Niet officiële koersen) Vorig slot 9% Ned. 1953 3)4 Ned 1953 3)4 Ned 1956 3)4 Ned 1948 3)4 Ned 1950 3)4 Ned 1954 3(4 Ned. 1955 1 3-3)4 Ned 1947 3 Ned. 62-64 Del. fac Inschr Grtbk 1946 3 Ned Handel M11 cert AJt.0 Van Berkel's Patent Cal vé-Delft cert Van Gelder Kon. Boogvens cert Unilever Cert. Ned. Kabel Philips Kon Petroleum .Amsterdam" Rubber Boil Amerika Mjn Kon Ned Stoomb M1J Ned Scheepv Unle K.L.M. HVA Oell MiJ cert. A'dam 2)4 56 l A dam 56 II A'dam [II 87% 86(4 86ft 81 81 81 9374 89)4 179 3508 188 296 441)4 271 285)4 218.70 167)4 156% 131.90 79)4 99)4 opening 86)4 8374 89ft 8274 180)4 438)4 283)4 216.60 70)4 167 147)4 154)4 131.60 2/8 5/» Anaconda Copper 64(4 64 Bethlehem Steel 47% 46% Chrysler Corp 78 77% General Electric 69 87)4 Genera) Motors 44% 44% Kennecotl Copper 107% 10674 KXJd 34% 34% Montgomery Ward 3674 36% Radio Corp 35 35% Republic Steel 55% 55% Royal Dutcb 57(4 56(4 Shell Union OU 88% 87% Southern Pacific 44% 44% Southern Railway - 44,a Tidewater 35 34 O.S Steel #9% 69 Stemming: gedrukt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3