Slecht weer in Europa, Japan en Amerika Huiseigenaren zijn reeds met blokkering van halve huuropbrengst begonnen Vier Italianen in nood op de 4.000 meter hoge Eiger Brits expeditieleger in Oman stuit op krachtige tegenstand Verdachte van aanrijding te Tilburg gearresteerd Meisjes door vrachtauto's overreden Is vakantiegenot te „organiseren"? De Oostduitsers blijven koel reageren op Sovjet-bezoek Somber en nat weekend 1 'MORRIS' LUSTRUMBEURS I Bour gès-Maunou- ry naar Algerije Nog deze maand Terwijl er nog geen enkele verplichting tot betalen is opgelegd Een van hen hangt met een touw aan de rotswand Poolse duikboten naar huis Zich niet bekommerd om zivaar gewond slachtoffer Toekomst Prinses Irene Khroesjtsjev citeert de bijbel en predikt de zachtheid weer- Ed. van Beinum door hartaanval getroffen Financiën weet er geen raad mee DRAMA IN DE ZWITSERSE ALPEN Aziatische griep over gehele wereld Strijd met rebellen wordt gemeden NA VIER DAGEN INTENSIEF SPEUREN Nog geen beslissing genomen Bestedings beperking LEGE VAKKEN IN STADION Aan zee Het Nieuwe depressie zaterdag 10 augustus 1957 81ste JAARGANG No. 29679 Orkaan bedreigt Texas en Louisiana lalfil S2S hg la5%S'S™Wt"IsT™?™1?1,T Falcon popeline Regenjassen Sociaal commentaar 31 augustus t/m7september Marktplein IJmuiden BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuwegklaan 30 Telefoon 5790 Directie: I 3 W Boèrrigter en Mr. W A M van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H v RUN en \X' Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.3S uur 's avonds tel. 21544 In Noord-Frankrijk en het Franse kustgebied zijn gisteren vier mensen om het leven gekomen door het slechte Weer. Bij de Bretonse haven La Tri- hrté-sur-mer sloeg in een plotseling op stekende storm een roeibootje om, waardoor de twee inzittenden, een echtpaar, om, het leven kwamen. Bij •Brest verdronk een visser toen zjjn boot omsloeg. Bij Rijssel werd een man- floor de bliksem getroffen. Het kasteel van Faux-Miroir bij Bar le Due in Oost-Frankrijk is gisteren ba blikseminslag in brand gevlogen en Tot de grond toe afgebrand. In Noord-Oost-Italië zijn twee mannen fl'e voor een zware regenbui in een berghut schuilden, om het leven ge komen toen de hut door het overstro men van een bergbeek instortte. In de Provincies Trento en Bolzano is door Plaatselijke overstromingen schade Aangericht. Bij Bolzano kwam een kampeerterrein onder water te staan. In Japan zijn gisteren door nieuwe Overstromingen en grondverschuivin gen als gevolg van zware regenval 34 biensen om het leven gekomen en 41 kewond. Elf mensen worden nog ver bist. -Het kustgebied van Louisiana en Texas, waar in juni de orkaan „Audry" k'oedde, dreigt door de tweede orkaan van het seizoen, Bertha", eveneens getroffen te worden. Stormwaarschu- Jvingen zijn van kracht geworden, en bet Rode Kruis heeft noodstations be mand. Premier Bourgès-Maunoury zal tussen I' en 22 augustus een officieel bezoek aan Algerije brengen teneinde er be sprekingen te voeren met Franse mili taire en burgerlijke leiders over de stand van de rebellie. Bourgès-Maunoury Wil minister-resident Robert Lacoste en andere autoriteiten raadplegen over de wet inzake de nieuwe Algerijnse her- «ueusto'6ndif, de Premier tegen 25 hh iaVi gereed hoopt te hebben en welke Wol, aan het parlement voor zal 'eggen. (üp) Het ministerie van financiën heeft de afgelopen dagen de ervaring opge daan, dat er huiseigenaren zijn die voorbarig de helft van de verhoging van hun huuropbrengst zelf blokkeren. Bij het ministerie zijn namelijk stortin gen van huiseigenaren ontvangen terwijl er nog geen enkele verplichting tot betaling is opgelegd. Op de Eiger, een bijna 4.000 meter "Oge top in de Alpen bij de Zwitserse Plaats Grindelwald, zijn sedert het be- van deze week vier Italiaanse berg beklimmers geïsoleerd. Drie van de Per trachten zich nog langs de noorde- }1ke bergwand omhoog te werken. Het 's Waarschijnlijk hun bedoeling om van ?e top af een weg naar beneden te zoe- k«n. ne vierde bergbeklimmer, die rj'bter is gebleven, hangt bewusteloos 1 misschien wel dood aan zijn touw mm de rotswand. is gistermiddag een reddingsbri- |afle, bestaande uit 22 man, op weg ge- lm?n' die za' trachten via de Jungfrau «ugs een beter begaanbare weg naar isoi p van de Eiger te gaan om de ge- barrt de bergbeklimmers uit hun be- ziin -p°sitie te bevrijden. Gisteravond mVn HAot aan de Jungfrau joch geko- Vera'„ ~en kleine verkenningsploeg is er in de richting van de Eiger ge- doch de rest moest wachten Epii n a& werd. se £?let?S?lng van de bekende Zwitser- nen per vi12il0-0t Geiger om de man" uitvoerbaar HUlg te redden bleek niet- Toen de wïnd begQn'af te'^ nemen, werd fle top van de berg in een wolk gehuld. Men. heeft gezien, dat de vierde man met een doek heeft gewuifd naar een vliegtuig. Bij het passeren van een an der vliegtuig zwaaide hij evenwel niet meer. Sommigen menen hem daarna nog te hebben zien eten. Toen kort daar op de top door de wolk aan het oog werd onttrokken, waren de drie anderen 45 meter gestegen. De Aziatische griep heeft in vijf maanden tijds haar onheilstocht om de wereld voltooid. Chili is bereikt, waar reeds 200.000 mensen ziek zijn. Er zijn vijf gevallen met dodelijke afloop gesig naleerd, zo meldt de Wereldgezondheids organisatie in Geneve. Dit is de versterking „Birkat al Mauz" bij Bahrein in Oman, voordat de R.A.F. er aanvallen op deed. Na de aanval, die met „Venom"-straaljagers werd uitge voerd, was de linkse hoektoren groten deels verdwenen, evenals een van de zijden van het vierkante fort. Het ministerie weet niet goed raad met de ontvangen gelden. Want de te blokkeren gelden horen niet bij finan ciën thuis. Zij moeten worden gestort op de girorekening van de directeur van het grootboek huurblokkering en deze rekening..bestaat nog niet. Het ministerie zal de gelden nu zo lang bewaren tot de girorekening er is en ze dan overschrijven. De oorzaak van deze handelswijze van enkele huiseigenaren moet wel licht gezocht worden in de hoop, dat de gestorte gelden direct rente zul len gaan dragen. Deze hoop is ech ter ongegrond, daar de rente pas ingaat nadat de huiseigenaren offi cieel in het grootboek zijn ingeschre ven en voor hen officieel de verplich ting tot betaling is ontstaan. Het ministerie hoopt, dat alle huis eigenaren verder met betaling zullen wachten, daar er anders administra tieve verwikkelingen zouden kunnen ontstaan, die een vlot op toeren komen van de nieuwe organisatie zouden be moeilijken. Gezien de ravage mag het een wonder heten, dat bij dit spoorwegongeluk in Engeland slechts negen mensen verwon dingen en dat niet eens van zeer ern stige aard opliepen en dat geen doden te betreuren waren. Het ongeluk, waar bij wel grote materiële schade werd aangericht, deed zich voor, toen bij het station van Staines in Middlesex een elektrische personentrein, op weg van Windsor naar Waterloo (Londen), tegen een losse lokomotief botste. De twee Poolse duikboten, wier mys terieuze aanwezigheid in de internatio nale wateren voor de Schotse kust tot speculaties dat hun bemanning om asyl zouden vragen aanleiding heeft gege ven, hebben weer naar Polen koers ge zet, zonder een Britse haven aan te doen. Het hoofdkwartier van de Britse mari ne in Schotland heeft gisteren drie fre gatten op de duikboten afgestuurd om hen te volgen. De onderzeeërs voeren met een snelheid van 7 a 8 knopen, een derde van de snelheid die gebruikelijk is wanneer een onderzeeër aan de opper vlakte vaart. Zij bleven 30 tot 45 km uit de kust. Bij zonsopgang waren zij gisteren bjj de Firth of Forth in Schot land, bij zonsondergang ter hoogte van Holy Island voor de kust van Northum berland. De Britse admiraliteit weigert com mentaar te leveren op de geheimzin nige vaart. Het vermoeden is uitge sproken, dat de matrozen hun officie ren overmeesterd zouden hebben, en zouden willen landen, maar de beste ge legenheid daarvoor, nl. bij de Firth of Forth hebben zij voorbij laten gaan. Een woordvoerder van het Poolse mi nisterie van marine heeft in Warschau categorisch geruchten tegengesproken volgens welke de bemanning van de duikboten, politiek asiel in Engeland zou willen vragen. (UP-AFP) De expeditiemacht van brigadegene- Generaal Robertson is naar Bahrein raai Robertson ongeveer 700 man sterk, gevlogen voor overleg met de Britse die is ingezet in de veldtocht tegen de politieke resident van het eiland, Bur- Imam van Oman, is gisteren in de om- rows. Aangenomen wordt, dat de gene- geving van de waterbronnen bij het raai met Het oog op eventuele interna- dorp Kersja gebleven, nadat zij zich tionale gevolgen niet heeft willen over- daags tevoren had teruggetrokken, gaan tot beschieting van Firk met mor- toen zij bij het vliegveld van Firk op tieren of tot luchtaanvallen. auto's gaat snel koken, terwijl vele ande re wagens blijven staan doordat de ben zine verdampte voordat zij in de cilin ders kwam. De vertegenwoordiger van de Imam van Oman in Egypte, Mohammed El Harti, heeft gisteren na een gesprek met de Chinese ambassadeur te Caïro Tsjen, meegedeeld, dat de regering té Peking bereid is de Imam te helpen. Tsjen heeft gezegd, dat zijn land elke staat helpt, die tegenstand biedt aan het imperialisme. El Harti drong er gister- avond bij alle vredelievende landen" op aan een emd te maken aan de „Brit se agressie" in Oman. Jordanië heeft gisteren de politieke commissie van de Arabische Liga mee gedeeld. ermee in te stemmen, dat de Liga de kwestie-Oman bij de Veilig heidsraad aanhangig maakt. De Jordaanse minister van buiten landse zaken, Samir Rifai, heeft de com missie, die zonder Jordanië in Caïro vergaderd heeft, telegrafisch laten weten dat Jordanië tevens elke resolutie zal steunen, die door de Liga met betrek king tot Oman is goedgekeurd. De mi nister zegt evenwel, dat Jordanië niet aan de vergadering kan deelnemen daar het in Caïro slechts door een consul is vertegenwoordigd. Radio Caïro meldt, dat de ministers van buitenlandse zaken van de landen die lid zijn van de Arabische Liga, uit genodigd zijn tot bijwoning van de vol gende bijeenkomst van de politieke commissie van de Arabische Liga, die 2 september in Caïro gehouden wordt Het doel van de samenkomst zal zijn een gemeenschappelijke houding te be palen t.a.v. vraagstukken die aan de Al gemene Vergadering van de Verenigde Naties zullen worden voorgelegd. Ook de vraagstukken die de Arabische we reld raken zullen besproken worden. (Reuter-A.F.P.) Na vier dagen intensief speuren is de politie van Tilburg er in geslaagd de autobestuurder te arresteren, die naar haar overtuiging, zondag 4 augus tus des avonds, op het rijwielpad langs de rijksweg Tilburg-Den Bosch een wiel rijder heeft aangereden en toen, zonder zich om het zwaar gewonde slachtof fer te bekommeren, is doorgereden. De gearresteerde is een kastelein uit 's Her togenbosch, bijgenaamd „Zwarte Pe ter". De man is in verzekerde bewa ring gesteld. HU zal maandag voor de officier van justitie te Breda worden geleid. Het slachtoffer van de aanrijding een luitenant der commando-troepen reed met zijn echtgenote op het rijwielpad Omstreeks kwart voor twaalf vrijdag middag is de 16-jarige mej. van Ree- nen uit Eindhoven in Steenbergen door een vrachtauto uit Amsterdam overre den. Het meisje werd zwaar gewond en overleed na enkele minuten. Zij had met elf andere meisjes uit Eindhoven in Renesse een vakantieweek doorge bracht. Zij waren per fiets op de te rugweg naar Eindhoven. Het zevenjarige dochtertje van de fa milie Hakkert is vrijdagmiddag, toen zij, met een jonger zusje achterop, per fiets op de Rijksstraatweg Geldermal- sen-Culemborg reed, vermoedelijk in aanraking gekomen met een in dezelfde richting rijdende en haar passerende vrachtauto met aanhangwagen. Het meisje is voor de wielen van de auto gevallen en werd ernstig gewond. Ze is later in het ziekenhuis Bethesda te Tiel overleden. Haar zusje bleef onge deerd. (Van onze Haagse redactie) Naar de Rijksvoorlichtingsdienst des gevraagd heeft meegedeeld, is er nog geen beslissing genomen inzake de di recte toekomst van Prinses Irene. Ver schillende berichtgevers meldden een dezer dagen, dat de prinses in Utrecht M.O. Frans zou gaan studeren. Uit een andere pen vloeide het bericht, dat zij eind september haar intrek zou nemen in een pensionaat voor meisjes in Lau sanne in Zwitserland. Zij zou daar in internationaal gezelschap een jaar ver blijven en een cursusjaar volgen. Het volgend jaar zou zij terugkeren naar Soestdijk. Dan zou definitief over haar verdere studie -worden beslist. De Rijks voorlichtingsdienst kon geen van deze berichten bevestigen. TT et „Brugsch Handelsblad" heeft dezer dagen een artikel gewijd aan de toegenomen toeristische bedrijvigheid in het stadje Lamme, dicht bij Brugge. Het blad merkt op, dat onder de vele bezoekers de Nederlanders wel de minst interessante zijn voor de café- en restauratiehouders. De Ne derlanders drijven het, volgens deze krant, zelfs zo ver dat ze één flesje limonade vragen met drie glazen. Natuurlijk voor drie personen, voegt het blad er aan toe. Adveren tie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL 717162 in de richting Den Bosch, toen hU plot seling van achteren door een auto werd geschept en over de motorkap tegen de voorruit werd gesmakt. Hij liep een hoofdwonde en een bekkenfractuur op en was bewusteloos toen men hem naar het ziekenhuis in Tilburg vervoerde. De auto reed met vernielde rechter- koplamp en een verbrijzelde voorruit van het rijwielpad af, de weg weer op, maar stoof even later nu aan de lin kerkant van de weg, het rijwielpad op, waar twee jongens slechts hun leven wisten te redden door in een sloot langs de weg te vluchten. De politie beschikte aanvankelijk slechts over summiere gegevens, maar aan de hand van glassplinters, plastic en lak kon zij zich een vage aandui ding van het type auto vormen en het bouwjaar van de auto reconstrueren. Via pers en radio werden getuigen op geroepen. Dank zij een stroom van be richten en oplettendheid van een lid van de rijkspolitie werden, naar later bleek, waardevolle gegevens verzameld. De rijkspolitieman herinnerde zich een paar cijfers van het nummer van een auto, welke hem was opgevallen om dat de wagen met zeer grote snelheid reed. Honderden autonummers werden ge controleerd. Het spoor leidde tenslotte naar Den Bosch. Het toeval wilde, dat men bij het onderzoek naar de dader terecht kwam in het café van „Zwar te Peter", die aanvankelijk de politie mannen op een dwaalspoor trachtte te brengen. Zijn wagen had hij echter sinds zondagavond verborgen in een afgelegen box in een autogarage. In samenwerking met de Bossche politie werd de auto opgespoord. Na een minutieus onderzoek werd deze wagen aangemerkt als de auto waar mee de aanrijding moest zijn ge schied. Bovendien kregen de politie mannen de bewijzen in handen, dat de kastelein op de bewuste zondag avond met de auto had gereden, in gezelschap van een jongeman. Bij zijn arrestatie ontkende de kas telein. Ook de jongeman, die verhoord werd, ontkende. Wel meenden zij, dat er even buiten Tilburg een steen of een tak tegen de voorruit was geslagen. Uit het verder onderzoek bleek de politie dat „Zwarte Peter" in Tilburg voor het tijdstip van de aanrijding twee cafe's had bezocht en in het laatste zoveel bier had gedronken, dat hij onpasselijk was geworden. De man blijft echter ontkennen bier of alcohol te hebben ge dronken. De politie is er echter van overtuigd dat de zaak „rond" is. (Van een bijzondere medewerker) Terwijl de jongens het nog steeds hebben over lekke banden, kapot te spaken en verre fietstochten, zit onze ongeorganiseerde vakantie er al weer op. Bij thuiskomst wachtte ons de gewone verrassing van enkele sta pels post, die, eveneens gewoontege trouw, minstens één dag op „voorsor teren" moet wachten. Deze keer heb ben we er een aantal enveloppen uitge wipt die zo'n echt verleidelijke opdruk vertoonden: vakantie en recreatie. Waarom zouden we niet een beetje nagenieten? Maar, o wee! Bij het na lezen van al die gewichtige stukken bleek, dat we eigenlijk een week lang het slachtoffer zijn geweest van het Ne derlandse gebrek aan een juiste orga nisatie van vakantiebesteding. Ver schrikkelijk We hebben onze zoons en tochtgenoten eens gevraagd hoe ze zich nu wel voelden. Het antwoord was ver bijsterend: ze hadden niets gemerkt van gebrek aan organisatie; ze vonden het hQoi op de zolder van een Limburg se boerderij een „moord-bed", de glooi ende boomgaard, waarin we luierden, „loei-mooi", en een wandeltocht naar Epen en Slenaken „hardstikke-fijn". Die jongens toch. Uit de vóór ons liggen stukken blijkt, dat er in Nederland, bij de z.g. ruimtelijke or dening te weinig aandacht wordt recreatie-gebied; dat er is voor het kampren, veel lawaai is; dat er besteed aan ruimtegebrek dat er te links en rechts achterstand is ten be hoeve of ten laste van de meei dan 6.500.000 Nederlanders die op va kantie gaan. We nemen natuurlijk graag aan dat er bij een zo ontzaggelijke toename van het aantal vakantiegangers een aantal vraagpunten ontstaat, waaraan niet straffeloos kan worden voorbijgezien. Wij zjjn er ook eerlijk niet enthousiast over, wanneer op het vliegveld Deelen misschien straaljagers gaan komen; wij vinden het helemaal niet leuk als het prachtige pick-nick plekje, dat we ont dekten, reeds bezaaid blijkt met blikjes, kartonnetjes en erger afval; we zijn het ermee eens, dat er voldoende en redelij ke kampeerterreinen moeten zijn, waar begunstigende factoren voor een fat soenlijk gedrag aanwezig zijn. Maar we hebben toch wel bezwaar tegen het aanpraten van allerlei kwa len die onze hedendaagse tijd zou heb ben en waarvan men zich eigenlijk niet bewust is. Nog meer bezwaar hebben we tegen het nodeloos opschroeven van behoeften. Als we het nodig vinden, dat mensen van tijd tot tijd vakantie houden, dan moet er natuurlijk ook voor gezorgd worden, dat die mensen de kans krij gen hun vakantieperiode zodanig a«" te wenden, dat het beoogde doel wordt bereikt. Hiervoor zijn twee dingen no dig: de kennis van de kunst om vakan tie te houden en de middelen. (Vervolg op pagina 9) De Oostduitse bevolking blijft vrjj koel reageren op het bezoek van de Russische delegatie onder leiding van de leider van de Russische communis tische partU, Khroesjtsjev. Op een ma» sabUeenkomst in het stadion van Leip zig werden de Russen ingehaald met ritmisch handgeklap en gezang, dat keu rig ingestudeerd en verre van spontaan was. Bovendien liet de televisie zien, dat hele vakken van het stadion leeg waren. Khroesjtsjev verklaarde in een rede, o.m. dat de westelijke mogendheden met de sabel rinkelen. Hij noemde dit een domme politiek. „Wij hebben alles wat nodig is om ongenode gasten een passende ontvangst te bereiden," aldus de Russische partijleider. De Sovjet- Unie zal elke agressie tegen een land van het socialistisch blok afslaan, maar zij houdt zich aan het leninistische principe van coëxistentie. Bij zijn bezoek aan een landbouwten toonstelling bij Leipzig toonde Khroesj tsjev een bijzondere belangstelling voor maisplanten. Hij kritiseerde de tentoon gestelde planten, die hij te zwak vond. 'Khroesjtsjev merkte op, dat goede maïskolven slechts verkregen worden van grote planten. Tevoren was hij te Leipzig rondgeleid door een van de grootste industriële ondernemingen van Oost-Duitsland, de S.M. Kiroffabrieken, (Van onze weerkundige medewerker) Veel moois kunnen wij voor het ko mende weekend niet verwachten, want er zijn nog enkele depressies naar ons land onderweg. Een hiervan lag van morgen ten z.w. van Engeland en trekt vrij snel naar het n.o. Komende avond en nacht is een tijdelijke verbetering waarschijnlijk met opklaringen, maar morgen gaat de bewolking weer toe nemen, gevolgd door enige regen of buien. Ook de wind wakkert dan weer aan vooral langs de kust. Gisteren was de temperatuur nog zeer aangenaam met op Schiphol 26 gr. C., maar tijdens het weekend zal het niet veel meer dan 18 a 19 gr. C. worden. Morgen aanvankelijk zonnig, later re gen en toenemende wind. Zeer wissel vallig en minder fraai strandweer. Tem peratuur overdag omstreeks 18 gr. C. Zeewater eveneens 18 gr. C. Vooruitzichten: Het wisselvallige weer met enkele opklaringen maar vrij veel buien duurt voort. Verwachting tot zondagavond (op gemaakt te 11.15 uur) Tijdelijk regem, gevolgd door buien maar ook enkele verspreide opkla ringen. Matige tot krachtige, later mogelijk harde wind in hoofdzaak tussen zuid en zuidwest. Weinig ver andering in temperatuur. Zondag zo fa 5.19-20.14 maan 20.06-6.27 Maandag zon 5.20-20.13 maan 20.26-7.31 Max neersi Station Weet temp. af gel vor dag 24 uur Stockholm half bew. 20 0 Oslo geh. bew. 13 0 Kopenhagen regen 20 8 Londen regenbui 19 5 Amsterdam regenbui 26 7 Luxemburg zw. bew. 21 12 Parijs zw. bew. 21 21 Nice onbewolkt 26 0 Berlijn geh. bew. 27 1 Frankfurt zw. bew. 22 5 M (inch en regenbui 29 16 Ztirich half bew. 27 22 Genève half bew. 26 2 Locarno licht bew. 24 44 Wenen zw. bew. 27 0 Innsbruck regen 19 40 Home zw. bew. 34 0 waar zware machinerieën worden ge maakt. Tijdens een lunch met personeel van de fabriek heeft Khroesjtsjev de bij bel aangehaald en zachtheid gepre dikt. Hij verklaarde, dat de arbeiders in Oost-Duitsland het moeilijker heb ben dan de arbeiders van de Sovjet- Unie, omdat de Russen soliede gren zen hebben die de Duitsers missen. „Zoals in de bijbel wordt gezegd, kun nen de zuiveren en de onzuiveren bij u binnen komen. U moet u wapenen met geduld en strijden om de gehele arbeidersklasse achter uw partij te krijgen. Daarbij mag niemand voor het hoofd gestoten worden. Wat heeft het voor zin kwaad te worden en de zaak omver te gooien? Geduldig moet men overtui gen. Als de arbeidersklasse zich achter uw partij schaart, zal zij alle demonen overwinnen", aldus Khroesjtsjev. De leiding der Salzburger Fest- spiele heeft vrijdagavond medegedeeld dat Eduard van Beinum in de ochtend een hartaanval heeft gehad ten gevol ge van een acute storing in de bloeds omloop, aldus bericht U.P. Donderdag had Van Beinum de repetitie reeds moeten afbreken in verband met zijn ongesteldheid. De leiding der Festspiele verklaarde echter nadrukkelUk, dat er géén reden tot ongerustheid is. George Szell heeft in plaats van Van Beinum het Berlijns Philharmonisch Orkest gedirigeerd. Advertentie 1 BEURS INDUSTRIE MIDDENSTAND UMOND «wow MJinotM wchtino «ouwfONOj ooorsotact olm» Lnuooo 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1