PRAPAT, populair vakantie oord aan het Tobameer Brastagi, het paradijs van de wandelaar Firq en Nizwa heroverd op de rebellen Radio en TV Internationale voetbalwedstrijd in Etten Sultan dankt Engeland voor snelle hulp F ilmf r agmenten op verzoek De mooiste golf van de wereld 536ste STAATSLOTERIJ 3e ki« NATUURSCHOON IN NOORD-SUMATRA Vanavond SCBEEPVAARTBER1CBTEN MAANDAG 12 AUGUSTUS 195? PAGINA 4 <x.:\ DE KOMEET MRKOS BELGISCH SCHIP GEZONKEN Diemerdijk twee uur aan de grond Premier Holland van Nieuw-Zeeland treedt af Het Tobameer in Noord-Sumatra is wereldberoemd. Het is van een on voorstelbare uitgestrektheid en een indrukwekkende schoonheid. Het blauw van het water is dat van de Middellandse Zee op zijn mooist en het bergterrein rond het meer geeft er een onvergetelijke achtergrond aan. Daarbij komt dat het klimaat bij het meer, dat 900 meter boven de zee spiegel gelegen is, verrukkelijk is. Het is er vrijwel altijd mooi weer en het gehele jaar door is het Tobameer dan ook een vakantie-oord zonder weerga. Het Tobameer heeft een oppervlakte van ruim 1200 vierkante kilometer, tegen bijvoorbeeld de Dode Zee met 900 vierkante kilometer, het Meer van Genève met krap 600 vierkante kilometer en het Lago Maggiore met ruim 200 vierkante kilometer. Cijfers, die wel een beeld geven van de uitgestrekt heid van het Tobameer. Het meer wordt echter min of meer in tweeën ver deeld door een schiereiland, Samosir, zodat men het nooit in zijn geheel kan overzien, afgezien nog van het feit dat dit bij een dergelijke afstand toch niet mogelijk zou zijn. In de lengte verliest het meer zich als het ware In de verte. De strijd in Oman w 4' In West-Duitsland Margarine mogelijk besmet door tyfus Examens Hoofdakte-examens Haarlem MARKTBERICHTEN - :v. V<v>-:> - V - - ^vV^-ï v JJ >s, v -<• t Ten bate van een klokkenactie voor het kerkje van Etten, vond zaterdagmid dag een interlandvoetbalwedstrijd plaats tussen de ploegen van de Nederland se familie Klep en de Belgische familie Pieters. Links vader en moeder Klep juichen na een doelpunt van een der Kleppen. Rechts een duel voor het Pie- ters-doel. Op de achtergrond het kerkje waarvoor de klokkenactie op touw gezet is. Kiev won met 20. Volgens Deense astronomen, die de baan van de komeet van Mrkos hebben berekend, heeft deze komeet, die op 2 augustus werd ontdekt, nu reeds zijn perihelium bereikt, dat wil zeggen zijn kortste afstand tot de zon. Tegen het einde van de maand zal de komeet niet langer voor het blote oog zichtbaar zijn. Maar alvorens te verdwijnen zal hij vol gens de astronomen op zijn terugweg nog zichtbaar zijn in de sterrenbeelden Lynx, Grote Beer en Berenice. De Deense astronomen achten het op merkelijk dat zo kort na elkaar twee kometen zijn verschenen, die met het ongewapend oog zichtbaar waren: enke le maanden geleden de Arend-Roland en nu de Mrkos. Het 630 ton wegende Belgische mo torschip Monike is zondagmorgen, tij dens het binnenvaren van de haven mond bij Hansweert, in aanvaring ge komen met het Belgische motorschip Magiana groot 854 ton. De Monike werd ter hoogte van het achterschip even voorbij de stuurhut geramd en verkeerde onmiddellijk in zinkende toe stand. Op eigen kracht wist het schip de vluchthaven binnen te lopen waar het is gezonken en in tweeën gebroken. De zeven opvarenden liepen geen let sel op. Op de Schelde voor Antwerpen zijn zaterdag kort na middernacht de Ne derlandse vracht-pakketboot Diemer dijk van de H.A.L., 11.000 ton, die van San Francisco kwam, en de Britse kustvaarder Lanrick welke de haven verliet met elkaar in botsing gekomen. De Lanrick liep ernstige averij op en keerde in de dokken terug. De Diemer dijk die een vijftigtal passagiers aan boord had, liep aan de grond maar kon twee uur later door sleepboten vlotge- bracht en aan zijn ligplaats gemeerd worden. Het schip liep geen noemens waardige schade op en er werden geen persoonlijke ongevallen gemeld. De 500 brt. metende tanker Leen- dert B van de gebrs. Broere n.v. te Dor drecht is zondagavond op 2 mijl van het lichtschip Texel in moeilijkheden gekomen. Door de storm is het stuur- gerei defect geraakt. De sleepboot Friesland van het bureau Wijsmuller heeft een contract met de kapitein van de tanker gesloten en zal het schip naar IJmuiden brengen. Sydney Holland, de eerste minister van Nieuw-Zeeland, zal aftreden. Hol land lijdt reeds tien weken aan een aandoening in de rug. Hij zal vandaag officieel zijn aftreden bekendmaken en Keith Jack Holyoaks, de plaatsvervan gende eerste-minister, als zijn opvol ger aanwijzen. (Reuter) Het is nog niet eens honderd jaar ge leden dat het Tobameer „ontdekt" werd, want voor de Bataks was het meer heilig en geen vreemdeling werd daar geduld. Wel was het bestaan van het meer bij geruchte bekend. Dr. Neu- bronner van der Tuuk was de eerste Europeaan, die met een expeditie het Tobameer wist te bereiken. Na hem volgden anderen en in 1888 staken ïelfs al de eerste Europeanen (Freiherr von Brenner en Von Michel) het meer over. Daarna werd het steeds vaker be zocht en bevaren. Toch staat men verbaasd over de snelle ontwikkeling als men thans in het mondaine Prapat komt, wel het belangrijkste vakantieoord aan het Tobameer, met moderne hotels en bungalows, waar men kan zwemmen en zeilen, tennissen en waterskiën. Het is zelfs niet eens gemakkelijk om er plaats te krijgen want voortdurend is het er vol met gasten, niet alleen uit het nabije Medan of van de onder nemingen op de Oostkust van Suma tra, maar ook uit Zuid-Sumatra, van Java, van Singapore en zelfs nog wel van verder. Er is in Prapat nog één hotel onder Europees beheer, het Prapat-hotel, ter wijl er daarnaast steeds meer fraaie Chinese en Indonesische hotels bijko men. Het plaatsje breidt zich de laat ste jaren gestadig uit, maar nog steeds neemt de stroom van vakantiegangers naar dit ideale oord toe. De cultuur maatschappijen hebben er vaak bunga lows voor hun personeel en daarnaast bouwen vele particulieren zich een huis. Behalve bij vakantiegangers raakt Pra pat ook steeds meer bij pensioenge rechtigden in trek. Dat Prapat de laatste jaren zo druk bezocht wordt vindt zijn oorzaak ook nog wel enigszins in het feit dat het tweede van vroeger welbekende vakantieoord in Noord-Sumatra, Bras tagi, niet meer zo druk bezocht wordt. Brastagi ligt niet aan het Tobameer, maar het ligt wel in een prachtige streek met bergen en bossen, vooral kostelijk voor wandelen en paardrijden. Brastagi ligt bovendien hoger dan Pra pat (Brastagi 1400 meter tegen Prapat 900 meter), wat maakt dat het er kou der is: voor degenen die dag in dag uit in broeiend warme plaatsen als Medan hun werk moeten doen een extra attrac tie. Bovendien ligt Brastagi slechts 65 kilometer van Medan tegen Prapat bij na het driedubbele: voor weekenders uit Medan ligt Brastagi dus veel meer in het bereik. Voor de oorlog waren er in Brastagi dan ook honderden bungalows van par ticulieren en maatschappijen. Er was bovendien een zeer luxueus hotel met tennisbanen, zwembad, manége, enz. Zowel dit hotel als een groot deel der bungalows zijn echter verwoest. Daar komt bjj dat de weg van Medan naar Brastagi jarenlang onveilig is geweest zodat het er nimmer meer druk is gaan lopen, terwijl ook van opbouw niet veel terecht kwam. Men heelt er nu nog een vijftig fraaie bungalows, vrij wel alle van grote maatschappijen als BPM, HVA, VDM, Senembah mij., OGEM enz. en bestemd voor het eigen personeel. Nog steeds kan men ln Brastagi zwemmen, tennissen, paardrijden en bergbeklimmen, doch het heeft niet meer de schaal van vroeger. Een be zwaar is ook dat er geen centrale Elaats van samenkomst, zoals vroeger et Brastagihotel was, mieer is. De laatste maanden is er echter een keer ten goede gekomen. Sinds februa ri is er geen enkele ordeverstoring meer voorgekomen op de weg tussen Medan en Brastagi met als gevolg dat Brastagi nu weer druk bezocht wordt. Zelfs is me.i er reeds voorzichtig be gonnen met het bouwen van enkele nieuwe bungalows en er is ook alweer sprake van het openen van een hotel. Misschien wordt ook Brastagi op den duur weer het mondaine vakantie centrum dat het voor de oorlog was en dat gasten uit heel Azië trok. Voorlo pig is het echter nog een rustig plaats je, dat praktisch alleen bezocht wordt door mensen uit Medan en omgeving. En het grote centrum is Prapat. die Brastagi meer de plaats dan het over volle Prapat, waar de rust voortdurend verstoord wordt door de waterskiërs voorttrekkende of tochtjes op het meer makende motorboten. Daarnaast zijn er aan het Tobameer zelf echter ook nog verschillende an dere zeer aantrekkelijke plaatsen, die alle min of meer op het ontvangen van vakantiegangers zijn ingeschoten. In de regel vindt man daar wel een eenvou dige regeringspasangrahan, waar de gast goed verzorgd wordt. Het bekend ste na Prapat is Balige, terwijl daar naast Haranggaol en Tongging terecht een goede naam hebben. Prapat is dus tegenwoordig voor al les hét vakantiecentrum voor Noord- Sumatra, zo niet voor heel Sumatra, en als het niet zo moeilijk was met de vi sa zou het dat waarschijnlijk nog wel voor de overwal (Malakka en Singapo re) zijn ook. Nu blijft het aantal bui tenlanders er nog beperkt. Brastagi is voor alles het paradijs van de wandelaar: hij kan er bij voorbeeld de nabije bergen de Si- bajak (2200 m) en de Sinabung (2450 m) beklimmen. Daarnaast vindt hij er allerlei andere mogelijkheden voor fraaie tochten naar watervallen, war me zwavelbronnen, enz. Prapat daar entegen is meer ingeschoten op de lief hebbers van de watersport, die er het enorme meer tot hun beschikking heb ben. Over dat meer kan men ook toch ten maken met motorboten, bv. naar het schiereiland Samosir dat midden in het meer gelegen is en waar veel van de oude Batakse folklore nog intact is gebleven. Ook ls Prapat bijzonder geschikt als uitgangspunt voor autotoch ten. Normaal bereikt men Prapat over de grote weg van Medan via Siantar. Dit is een uitstekende weg, die vrij wel geheel tussen ondernemingen loopt, zodat men er wel een uitste kende indruk krijgt van Indonesië's belangrijkste cultuurgebied. Men rijdt er afwisselend door tabaks-, rub ber-, oliepalm- en vezelondernemin- gen en de geïnteresseerde hoeft slechts even af te steken in het zij terrein om ook nog een theeplantage te zien. Dit is de versterking „Birkat al Mauz" bij Bahrein in Oman, voordat de R.A.F. er aanvallen op deed. Na de aanval, die met „Venom"-straaljagers werd uitge voerd, was de linkse hoektoren groten deels verdwenen, evenals een van de zijden van het vierkante fort. Bijzonder mooi is de weg die van Medan over Brastagi naar Prapat loopt. Deze gaat voor een groot deel langs het Tobameer, zodat men door lopend het ene prachtige vergezicht na het andere krijgt. Helaas is deze weg niet alleen langer maar verkeert deze ook in minder goede staat. Interessant is het ook, van Prapat uit een tocht naar Sibolga aan de Westkust van Noord-Sumatra te maken. Onder weg komt men in plaatsen als Balige en Tarutung weer volop in aanraking met de oude Batakse cultuur en het uitzicht op de baai van Sibolga als men deze door de bergpassen te aanschou wen krijgt is onvergetelijk. Niet voor niets heet deze baai de mooiste baai ter wereld: mooier dan die van Pa- dang, van Bengkulen, van Napels en van Lissabon C. H. SCHAAP. DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvr. 9.05 Gram. 9.15 Wat zullen wij vandaag eens gaan doen in Nijmegen? 9.35 Waterst. 10.00 Gram. 11.00 Amus. muz. 11.50 Blaastrio. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. o£ gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.50 Kinderkoor. 15.05 Klankb. 15.40 Gram. 17.15 Gram. 17.30 Amus. muz. 18.00 Nws. 18.30 Caus. 18.40 Westindisch ork. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Radio Filh. ork. en soliste. 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. progr. 21.50 Gram. 22.00 Rep. Tro- feo d'Italia. 22.45 Wereldkampioensch. wielrennen. 23.00 Nws. 23.15 Koersen. 23.16 Act. 23.25-24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.40 Lichtbaken. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.25 Omr. ork. 13.45 Gram. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Gram. 15.35 Kamerkoor. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings- uitz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Gram. 19.00 Comm. op 't nws. 19.15 Caus. 19.30 Salz- burger Festspiele: Le Nozze di Figaro, opera. (21.10-21.25 Act.). 22.45 Avondge bed en lit, kal. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Nouveauté's. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.45- 22.20 Filmprogr. Home Service, 330 m: 12-00 Sport. 13.10 Brains Trust. 14.15 Gram. 18.00 Nws 18.45 Licht ork. 21.45 Koor en sol. 23.08-23.13 Koersen. ENGELAND, BBC Light progr., 1500 en 247 m: 11.30 Fabrieksfaufare 1215 Amus. muz. 13.00 Lichte muz. 14.15 Gram. 15.45 Mil. ork. 17.00 Amerik. liederen en dansen. 17.15 Salonork. 18.00 Lichte muz. 20.00 Verz. progr. 21.00 Gevar. muz. 22.15 Dansmuz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Omr. ork. en sol. 13.15 Zangplaten. 14.15 Chansons. 14.45 Amer. muz. 17.20 Pianorecital. 17.45 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.30 Amus. muz. 21.00 Gram. 0.10-1.00 Dansmuz. FRANKRIJK, Nationaal progr., 347 m: 12.30 Gram. 13.55 Gram. 14.05 Gram. 20.00 Gram. 20.08 Kamermuz. 20.30 Gram. 23.15- 24.00 Nws. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.34 V. d. sold. 13.11 Gram. 14.00 Omr. ork. 14.30 Operettemuz. 15.45 Gram. 15.55 Parsifal, opera (le bedrijf). 18.15 Gram. 19.05 Par sifal, opera (2e bedrijf). 20.25 Gram. 21.15 Parsifal, opera (3e bedrijf). 22.50 Gram. 484 m: 12.00 Gram. 13.15 Gram. 14.00 Omr. ork. 14.40, 15.00 en 15.30 Gram. 17.10 Verz. progr. v. d. zieken. 18.30 Gram. 20.00 Ork. conc. 22.45 Gram. BBC. UITZ. VOOR NEDERLAND 17.45-18.15 Nws., Londens radiodagboek. (Op 224 en 41 m). DUITSE TELEVISIE-PROGR. 15.00-19.00 Intern, tenniskampioensch. 20.00 Journ. 20.15 Verkiezingsuitz. 20.20 Reiselust, een lied met beelden. 20.30 Verz. progr. 21.25 T.V.-spel. FRANS-BELG. T.V.-PROGR. 19.00 Kunst-, literair- en wetensch. overz. 19.30 Wereldkampioensch. wiel rennen op de baan. 20.15 Act. 20.30 We reldkampioensch. wielrennen op de baan. 21.40 Film. 22.10 Wereldkampioensch. wielrennen op de baan. 22.45 Een zomer avond in het Casino d'Hiver. 23.15 We- reldnws. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGR. 19.00 De socialistische gedachte en ac tie. 19.30 Wereldkampioensch. wielrennen op de baan. 20.15 Nws. 20.30 Wereldkam pioensch. wielrennen op de baan. 21.40 Film. 22.30 Nws. en journ. Wb% Wjj hopen, dat het Filmverzoekpro- gramma dat Piet te Nuyl Jr. voor de VARA TV verzorgt het komend sei zoen niet terugkeert. Wij hebben de be doeling van dit programma nooit be grepen en vinden het eerder de slech te dan de goede smaak van het pu bliek beïnvloeden. Goed beschouwd is wat hier gebeurt artistiek ook niet verantwoord. Op verzoek van kijkers vertoont men fragmenten uit films. Zo maar wille keurig gekozen gedeelten, die de kij kers ,,zo mooi" vonden. Dat een film als geheel een kunstwerk is, daarvan trekt men zich niets aan, de gevraag de „sterke scène" komt. Het is een vreemde vertoning, waarvan men zich ten overvloede nog afvraagt wat het publiek er eigenlijk aan heeft. Maar de animo is groot en er wordt aan vol daan. Nu zal men zeggen dat er voor de radio toch ook geregeld bekende aria's uit bekende opera's ten gehore worden gebracht. Dat is waar, doch het is een al zeer ongelukkig voorbeeld. Voor het grote publiek zijn door deze populari sering de opera's niet meer gaan le ven, integendeel, men is deze opera's met die aria's gaan vereenzelvigen, men heeft er het geheel van het kunst werk mee naar beneden gehaald. De hemel beware ons er voor dat men verder gaat op deze weg. Dat men in een serieuze filmbespre king gedeelten vertoont om iets van de sfeer te laten zien en horen en facet ten van de regie te tonen, is een an dere zaak. Wil men een filmverzoek programma hebben, dan dient men de moed op te brengen de gehele film te laten zien. Na zijn er inderdaad mensen voor hun vakantie vooral rust vragen: voor hen is zoals de zaken thans staan ••x-fr De door Britse strijdkrachten onder steunde troepen van de sultan van Mus- kate en Oman zijn er gisteren in ge slaagd de dorpen Firq en Nizwa op de opstandelingen die onder leiding staan van de imam van Oman te her overen. Infanteristen van de sultan werden gesteund door Britse pantser wagens en een Brits detachement, dat met machinegeweren is uitgerust. Drie en een hall' uur na de capitulatie van Firq gaf Nizwa zich over. De Britse soldaten en de troepen van de sultan ontmoetten weinig tegenstand toen zij het door de rebellen bezette fort van Firq, dat het dorp beheerst, verover den. Nizwa kwam nog gemakkelijker in handen van de sultan. Er hoefde geen schot gelost te worden. Drie kilometer buiten de stad kwam een delegatie van het stadsbestuur afgezan ten van de sultan vertellen dat men diens soevereiniteit over Oman zowel als Muskate erkent, en dat de stad zich onderwierp. In Nizwa konden veer tig mannen worden bevrijd, die vorige maand door de strijdkrachten van de Gezicht op het Tobameer vanuit Tongging Een grote Westduitse margarinefa- briek heeft de huisvrouwen dringend gewaarschuwd, geen van de ongeveer 1.200.000 pakjes margarine te gebrui ken, die in de afgelopen vier weken door deze fabriek zijn afgeleverd. Het is n.l. mogelijk, dat zij met tyfusbacil- len zijn besmet. De pakjes zijn verkocht in de staten Beieren, Hessen, Würtemberg-Baden en de Rijn-Palts. Op 14 juli bleek dat drie leden van het personeel van de fa briek aan tyfus leden en in de twee volgende weken kwamen er nog drie patiënten bij. Zes employé's staan on der medisch toezicht. De ziekenhuizen in Neurenberg hebben ai voorzorgs maatregelen genomen met het oog op ee.i eventuele tyfusepidemie. imam gevangen waren genomen. In de eerste berichten over deze ver overingen die het Britse hoofdkwartier in het 800 kilometer ver gelegen Bah rein bereikten, werd geen melding ge maakt van doden of gewonden. Som mige rebellen zijn gevlucht naar Je- bei Akhdar, de „groene berg", het ge bied van een van de drie opstandelin genleiders, de sjeik Soeleiman Bin Himyar. Gevreesd wordt dat de rebellen thans gaan overschakelen op de guerilla-tak- tiek, die voor de Britse en inheemse troepen van de sultan wel eens een zeer zware opgave kan blijken te zijn. Het is in Bahrein nog niet bekend of de Britse troepen in de mogelijke strijd tegen de guerrilla zullen worden inge zet. Tot dusver zijn zij opgetreden „ter ondersteuning". De sultan van Muskate en Oman, Said Bin Taim Ur, heeft gis teren in een radiorede zijn diepe dank uitgedrukt voor de omvang en de snel heid waarmee Engeland zijn land te hulp is gesneld. Acht van de negen bij de Arabische Liga aangesloten staten hebben beslo ten de Veiligheidsraad te verzoeken de strijd in Oman te behandelen. Libië heeft zijn besluit nog niet kenbaar ge maakt. (Rtr., AFP, UP) AMSTERDAM, Academie voor Bouw kunst. Architectenexamen V.B.O.: A. Bakker te Baarn; F. J. Cinqualbre te H-arlem; M. K. Grevenstuk te Nw. Loos- drecht; J. den Hartog te Amersfoort; J. J. Hinten te Amsterdam; W. Ingwer- sen te Zanavoort; H. Morshuis te Am sterdam; J. H. Mulders te Hilversum; G. Prins te Amsterdam; W. G. Quist te Amsterdam; H. Rademaker te Bussum; J. Rodenburg te Maarssen; G. van Saane te Amsterdam; B. A. J. Spang- berg te Amsterdam; C. C. van Strien te Amsterdam; P. van der Wal te Am sterdam. Architectenexamen H.B.O.: W. van Diest te Wassenaar; W. G. Elshuis te Amsterdam; W. Eijkelenboom te Vlaardingen; J. Heres te Amsterdam; J. van der Jagt te Enschede; M. L. Koop man te Amsterdam; A. Middelhoek te Rotterdam; A. A. Oosterman te Emmen; P. Pais te Beemster; H Schultinge te Beverwijk; P. Selle te Amsterdam; F Tesser te Nijmegen; H. A. M. van der Velden te Voorburg; J. Verster te Am sterdam; M. D. van Wensveen te Rotter, dam; G. Wiljouw te Den Haag; St. S. 1 van der Zee te Velp. J. v. S. a 5 In de reeks internationale jeugdcon-1 certen voor de NCRV spelen vanavond I koor en orkest van de Jeunesses Mu- sicales de Suisse o.l.v. Robert Dunand. (298 m. 20.20 uur) Voor het Franse Nat. Progr. speelt het Radio symfonieorkest van Parijs o.l.v. de Amerikaanse dirigent Edvard Fentler o.m. de Vierde symfonie van Dvorak. (347 m. 20.08 uur) Het Promenadeconcert wordt van avond gegeven voor de Home Service door het Londens Filharmonisch Orkest o.l.v. Basil Cameron. Men speelt o.m. de Achtste symfonie van Schubert, de Onvoltooide, Endre Wolf speelt het Vi oolconcert van Brahms. (434 m. - 19.30 uur) Geslaagd voor de gehele akte; de he ren: B. Th. Oudejans te Edam; A Woestenburg te Purmerend; H. A Mói te Duivendrecht: J. Pereboom te' Am sterdam; L. M. Duijm te Volendam. Voor gedeelte A: de dames: A. E. Roggeveen te Haarlem; M. Oepts te Amsterdam. Voor gedeelte B: mej. W. B. Kloet te Aalsmeer; de heer L. Koning te Bloe- mendaal. AhUDRA 9 v. Norfolk n. Nederland. ALWAKI 10 te Kobe. BATU p. 9 Pt. Sudan n. Ras Tanura. KABYLIA 10 te Curasao. RAKI 9 te Abadan. RIDDERKERK 9 v. Suez n. Aden. TARIA 10 te Port of Spain. TJISADANE 10 te Durban. W ONOGIRi^o* te 9ptte Said Card°n- AmItIlKRo'on l vDu&SalKnaa&S£fcao KOPIONELLA 9 V. L. Marq n Aba£" 5 KRYPTOS 9 V. B. Aires n. CurV<fao LAWAK 9 v. Panamakanaal n. L. Angeie. SLOTERDUK 9 V. New York n. Antw. TAMO 9 v. B. Aires n. Antw. AAGTEKERK 10 te Genua. ADONIS 9 v. N. York Pt. au Prince. ALPHACCA 10 te New York. DELFLAND 11 te Laguaira. HELDER 10 te San Juan. KINDERDIJK 10 te Philadelphia. DIEMERDIJK 10 te Antw. ERINNA 8 te Calcutta. MAUREEN 10 te Antw. MONTFERLAND p. 10 Wight n. Recife. SARANGAN 6 v. L. Angeles n. Kaapstad. STEVEN 10 te Leixoes. TITUS 10 te Antw. SLAMAT 12 t. Halilax verw. STAD BREDA p. 9 Dakar n. Monrovia. KARIMUN p. 11 Belle Isle n. Montreal. LUNA 10 v. A'dam n. Piraeus. PASSAGIERSSCHEPEN COTTICA 11 te Georgetown. GROOTE BEER 13 te Quebec verw. NOORDAM 10 v. New York n. R'dam. RIJNDAM 10 te New York. TEGELBERG 10 te Rio de Janeiro. WILLEMSTAD 15 te Trinidad verw. ZUIDERKRUIS 11 v. Kaapstad n. R'dam. veemarkt UTRECHT, 10 aug. Aanvoer 29RO dieren. De prijzen w aren: melk. nfl kalfïtoéïen f 1200—8007 kaTfvaarzen f 97p- 700, varekoeien f 925—700, pinken f 625— 400, stieren f 725475. vette kalveren f 380200, graskalveren f 470300, nuch tere kalveren f 7550, schapen f 10080, lammeren f 8060, drachtige zeugen f 370 250, lopers f 10060. Londense varkens f 11575, biggen f 5538, bokken of gei ten f 4210. Alles p. stuk. Vette koeien per kg. gesl. gew.: le kw. f 3.103.25, 2e kw. f 2.80—3, 3e kw. f 2.60—2.75. Vette kal veren per kg. lev. gew.: le kw. f 2.20— 2.40, 2e kw. f 2.00—2.20, 3e kw. f 1.75— 2.00. Nuchtere kalveren per kg. lev. gew.: le kw. f 1.75, 3e kw. f 1.50. Zware varkens per kg. lev. gew.: le kw. f 1.621.66, slachtzeugenle kw. f 1.421.50, 2e kw. f 1.501.58; zouters: le kw. f 1.72, 3e kw. f 1.65. MAÏSTERMIJNMARKT ROTTERDAM, 10 aug. Noteringen: sept. 22.45 (22.45); nov. 22.80 (22.80); jan. 22.80 (22.80); mart. 22.90 (22.90). KATOENNOTERING ROTTERDAM 10 aug. USA strict middling -1/32 inch staple f 2.71 (2.72>/2); Mexicaanse strict middling -1/32 inch f 2.66',4 (2.68(4) per kg. In het internationale waterpoiotoer- nooi te Oostende heeft de Amersfoortse Zwem- en Poloclub zondag met 2-4 van de Duitse club „Rote Erde" uit Ham ver loren en met 9-2 van de Antwerpse Zwem Club gewonnen In het internationale schaaktoernooi m het Poolse Szczawno Zdroj heeft de Ne derlander Orbaan in de tiende ronde verloren van de Pool Dodo. Na tien ron den staan de Rus Gelier en de Hongaar Szabo samen aan de leiding met 8(4 pnt. Een wielerwedstrijd voor amateurs en pnafhankelijken over 100 km te Bergen op Zoom is gewonnen door Kool uit Delft. In de finale van de Deense tenniskam pioenschappen won Nielsen van Ulrich met 6-2, 6-3, 6-1. HOGE PRIJZEN 35.000 5455 1 5000 13602 2000 7554 f 1500 8224 9529 1000 8022 8867 12388 16526 17903 400 3120 5523 6598 '7146 8536 0291 10209 11715 12341 13439 14392 1460S 18750 20216 21472 ƒ200 1005 1162 1269 1273 1661 2166 2211 2778 2925 3173 329b 34 74 358: 38(0 4117 4251 4289 4395 4492 4518 4862 4978 5167 5188 5436 5952 6213 6218 6601 8033 8395 8996 9188 9623 9702 9762 10368 10914 11056 llü'79 11572 11577 11611 11649 12272 12505 13646 13891 13928 14005 14083 14129 14384 14530 14792 14816 15070 15326 15351 15461 15684 15788 16503 16546 16693 17205 18546 19667 20157 20345 21099 21374 21526 21738 21844 PRIJZEN VAN ƒ60— 1015 304 547 916 2017 222 441 630 871 3010 281 450 720 931 4008 223 611 5025 256 558 752 6007 177 515 816 7048 250 559 701 835 8011 184 344 559 805 965 9014 122 280 444 564 796 10020 231 453 780 11005 261 442 605 041 317 570 938 050 257 475 642 891 022 284 457 723 933 061 271 618 042 270 572 764 027 205 521 820 075 264 561 723 851 038 211 363 587 849 969 045 137 347 456 578 816 027 252 486 796 022 264 444 607 112 144 338 362 578 592 959 971 062 067 284 295 478 485 662 686 902 926 026 028 327 339 490 492 724 739 972 995 065 060 278 288 628 634 070 071 342 354 584 636 767 776 036 058 238 241 557 582 831 858 112 153 305 447 563 618 732 749 853 864 048 060 214 221 366 382 631 634 852 854 058 059 144 147 355 387 464 492 594 624 817 819 041 055 255 296 515 590 838 841 050 064 265 269 476 481 637 643 155 372 596 993 094 315 527 692 929 034 365 540 754 097 329 641 094 371 680 784 064 275 587 917 168 515 657 751 873 089 230 386 636 865 061 149 389 500 636 377 067 302 593 868 096 270 499 669 167 375 628 118 392 547 773 964 046 374 547 818 138 414 730 162 456 717 790 073 286 634 920 169 522 664 759 875 124 258 457 661 874 072 186 409 501 638 893 086 356 6S2 944 136 305 535 689 184 442 718 119 393 571 777 992 117 434 588 829 149 435 828 172 474 722 812 138 339 656 926 172 527 675 794 902 152 266 494 706 894 096 196 418 508 682 935 104 372 700 986 140 309 542 735 236 241 264 463 531 542 765 833 909 125 144 191 394 406 411 585 596 625 798 834 850 193 235 249 436 447 448 652 656 678 850 863 922 171 195 214 469 479 521 955 970 994 212 246 250 475 510 519 740 744 748 925 930 970 152 163 175 342 495 506 728 741 763 927 955 229 230 238 528 529 539 678 682 692 813 826 834 983 155 160 170 270 289 318 511 514 529 743 755 767 915 928 934 102 106 114 213 216 268 421 429 438 523 531 549 687 746 795 965 184 208 211 392 406 450 717 732 734 149 156 208 335 428 441 585 599 600 738 768 793 839 920 928 935 12001 030 039 050 190 211 252 313 469 486 513 532 795 801 817 821 971 13062 100 121 132 253 267 290 291 407 445 471 476 561 569 601 618 750 794 806 895 14001 029 044 047 262 378 408 412 565 581 589 628 787 796 813 845 15016 027 033 038 205 206 262 267 423 484 500 558 707 716 725 762 962 977 993 16005 026 032 040 198 222 246 340 345 499 515 517 554 728 753 779 820 971 996 17039 044 071 090 229 378 398 444 805 813 819 875 18011 026 035 045 179 180 246 253 417 421 442 472 657 679 718 767 910 949 973 19021 026 030 034 144 147 156 188 304 350 355 357 713 723 767 (78 890 922 987 991 20027 U32 035 053 160 201 202 206 322 331 334 375 478 534 576 610 794 823 854 873 975 21049 060 175 194 400 414 429 451 549 558 604 610 755 758 767 773 947 949 973 998 939 059 817 637 859 158 296 490 622 906 093 416 637 852 045 274 562 823 948 073 322 649 861 191 312 520 634 921 103 426 659 857 062 307 574 848 992 074 362 656 896 346 522 686 931 154 492 661 965 093 353 594 896 998 110 386 710 906 207 352 537 698 956 187 509 (67 971 129 362 614 902 111 187 420 433 711 784 916 938 237 240 360 398 541 549 727 739 237 252 519 520 769 785 189 192 408 409 649 698 906 938 094 117 125 133 142 160 347 577 823 102 485 962 055 318 482 782 055 196 398 816 054 211 377 664 884 217 453 613 785 367 619 857 115 506 966 100 351 488 800 068 197 438 818 066 213 395 670 940 225 477 618 801 380 663 859 160 558 977 120 353 511 843 080 206 459 820 070 215 413 673 946 249 502 631 808 384 712 869 182 591 989 142 371 536 847 107 213 472 823 077 278 428 695 949 342 543 644 834 456 479 713 716 874 899 185 225 696 732 144 157 385 407 611 629 866 901 127 130 268 292 532 609 855 871 114 130 303 316 430 456 719 788 959 962 343 397 544 ->*> 647 653 848 920

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 4