,Medan" ramde na proefvaart kademuur in IJmuiden Toch voorlopig chronisch zieke bejaarden in Hotel Royal? Visaanvoer in IJmuide n is juli belangrijk gestegen Em. pastoor J. de Vlieger morgen 55 jaar priester Maar de hoge boeg toonde nauwelijks een deuk Zesjarig meisje aangereden Vragen van raadsleden Post „verse haringbijna verdubbeld BLIJKENS HET JAARVERSLAG Wedstrijd D.A.W. 3 ZIEKEN IN MOSKOU - PAGINA 5 WOENSDAG 14 AUGUSTUS 19b, F aillissementen Vanmorgen vrij ernsti, ongeval in Haarlem-noord Vieze lucht HEEMSTEDE Ph. J. H. Steijsel met pensioen Burgemeester terug van zijn vakantie Auto tegen boom Schietwedstrijden S.W.G. UITGEEST Goed afgelopen BLOEMEN DAAL Dodelijk verwond bij aanrijding Nereus 4 voortijdig gestaakt Beurs van Amsterdam Beurs van New York De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 13 augustus 1957 in staat van faillissement verklaard: 1. G. Ras, koopman, wonende te IJ- muiden-Oost, gemeente Velsen, Vecht- straat 193. Rechter-commissaris: mr. L. W. M. M. Drabbe, curator: mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur te Beverwijk, Vondellaan 20. 2. Jan ter Have jr., handelaar in mu ziekinstrumenten en radiotoestellen, wonende te IJmuiden, gemeente Vel sen, Trompstraat 121. Rechter-commissaris: mr. L. W. M. M. Drabbe, curator: mr. A. A. M. Lees berg, advocaat en procureur te Bever wijk, Vondellaan 20. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 13 augus tus 1957 geëindigd het faillissement van: Maartje Vellekoop, weduwe van J. Spaargaren, handelende onder de naam Fa. J. Spaargaren, wonende te Aals meer, Uiterweg 17. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Co- kart, curator: mr. J. Jansonius, advo caat en procureur te Haarlem, Parklaan De in deze rubriek geplaatste BRIE VEN VAN LEZERS vallen buiten de verantwoordelijkheid der Redactie. Ano niem ingezonden brieven worden terzijde gelegd.) Zoals u bekend zal zijn worden door de Stichting Haarlems Bloei aan toeris ten folders verstrekt, vermeldende de bezienswaardigheden van de stad Haar lem, waaronder ook het Brouwershofje aan de Tuchthuisstraat. Vele bezoekers, onder wie vreemde lingen, komen dan ook het Brouwers hofje bezichtigen, doch wij als bewoon sters schamen ons over de vieze lucht die er, vooral bij warm weer, in het toch al zo smalle straatje hangt. Deze lucht wordt veroorzaakt door de „heren" bezoekers van de auto markt (woensdagavond) en van de ca- fé's, die zich niet ontzien om op schaam teloze wjjze de voorgevels te misbrui ken, als ook de toegangspoort van het hofje. De „gelegenheid" op het Verwulft schijnt de „heren" te ver te zijn. Wij vragen ons af of hiertegen geen maatregelen genomen kunnen worden. De politie dient hier scherp op toe te zien en een einde te maken aan dit on smakelijk en onzedelijk gedoe. Een agent in burger zou eventuele overtre ders kunnen verbaliseren, hetwelk op de andere „heren" zeer zeker preventief zal werken. L. J. W.-v. d. V, Vrijdag 16 augustus zal de heer Ph. J. H. Steijsel, adjunct-commies bij de administratie van de gemeente-politie van Heemstede het korps, waarbij hü bijna achtendertig jaar werkzaam ge weest is, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd verlaten. De heer Steijsel werd op 16 december 1919 in Heemstede agent van politie. In 1924 ging hij van de uniformdienst over naar de administratie, waar hij dus ruim drieendertig jaar in functie ge weest is. De behandeling van vreemde- lingenzakefi en de afdeling fotografie waren zijn voornaamste taken. Door deze en andere activiteiten geniet de heer Steijsel by de Heemstedenaren een grote bekendheid. Op sportgebied was hy evenmin een onbekende. Tot op late leeftyd bleef hij een actief be oefenaar van de voetbal- en atletiek- sport. De oorlogsjaren zyn ook voor de heer Steysel niet ongemerkt voorbygegaan. Eind 1944 was hy gedwongen om in verband met zyn illegale werkzaam heden onder te duiken. zy, die van hun belangstelling by het afscheid van de heer Steysel biyk willen geven, kunnen dat doen op vry- dag 16 augustus in het Verversingshuis Groenendaal, vanaf kwart voor twaalf 's morgens. Woensdag is de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Heereboom vol ler na zijn vakantie in Frankrük op het Overveense raadhuis teruggekeerd, Hij zal dinsdag 20 augustus zyn wekelijks spreekuur nervatten. Dinsdagavond omstreeks zeven uur is op de Kennemerweg in Bloemendaal by de grens van de gemeente Velsen een auto met de reehterzyde tegen een reden en daarna omgeslagen. Omstan- rechts van de weg staande boom ge- ders hebben de auto overeind gezet. De heer P. uit Santpoort reed in de richting van zijn woonplaats, toen hij zyn in de auto meerydende en door ae auto heen en weer springende hond tot rust wilde brengen door hem vast te grypen. Door deze handeling verloor hy een ogenblik zijn aandacht op de weg met voornoemd gevolg. De jaarlykse schietwedstryden van de provinciale afdeling van het Nationaal instituut Steun Wettig Gezag op de mi litaire schietbanen aan de Zeeweg in Overveen zyn voor dit jaar vastgesteld op de zaterdagmiddagen 7 en 21 sep tember. Op de eerste zaterdag zullen de leden van de Nationale Reserve en de Marchaussee Reserve wedstrijden houden op het geweer de- pistools- en revolverschutters van de Reserve ge meente politiekorpsen zuilen op 21 sep tember trachten de eer van de beste schutter vaor zich op te eisen. Op 19 juli publiceerden wij het be richt, dat B. en W. van Haarlem in principe besloten hadden op korte ter mijn aan de raad een voorstel te doen tot afbraak van de panden van Beynes en Hotel Royal aan het Stationsplein. Daags tevoren had wethouder W. F. Happé een en ander tijdens een pers conferentie meegedeeld. Daarbij wees hij erop, dat er verschillende verzoe ken waren binnen gekomen om Hotel Royal geheel of gedeeltelijk te huren, desnoods voor kortere tijd. O.m. had de Diakonie der Nederlands-Hervorm de Gemeente zulk een verzoek inge diend, teneinde in Hotel Royai haar chronisch zieke bejaarden te kunnen plaatsen, gedurende het anderhalf jaar dat haar Rusthuis aan de Jansstraat gerestaureerd wordt. De wethouder achtte het echter onwaarschijnlijk, dat deze Diakonie bereid zou zijn de hoge kosten te dragen van het in bewoon bare staat brengen van Hotel Royai voor dit doel. een aantal bejaarden een tydelyk on derkomen te verschaffen? 3. Is Uw College niet van mening dat de nood van chronische zieken dermate groot is, dat alles moet wor den gedaan en wel op zo kort moge- lyke termyn om deze grote sociale nood te lenigen? 4. Zijn B. en W. bereid, gelet op het onder 3 gestelde, de afbraak van Hotel Royal uit te stellen voor de duur van anderhalf jaar? Op de Provincialeweg, ter hoogte van het in aanbouw zynde viadukt van de rijksweg no. 9, kwamen twee personen auto's, waarvan er een werd bestuurd door de Amsterdammer G. K. en de ander door een Fransman, met elkan der in botsing. De oorzaak was het te krap passe ren terwyl de schade bleef beperkt tot een vernield achterspatbord. Persoon lijke ongevallen kwamen niet voor. De Rykspolitie maakte proces-verbaal op. Wy vernemen thans, dat de Diakonie zich op dit punt nog geen oordeel ge vormd heeft, omdat zy allereerst wil afwachten of de gemeente bereid is zo lang met de afbraak te wachten. B. en w. hebben nog niet geantwoord op het verzoek van de Diakonie. De Diako nie wil trachten maximaal vijftig chro nisch zieke bejaarden tydens de res tauratie elders in de stad onder te brengen, samen met vijftien a twintig man personeel. De bovenverdieping van Hotel Royal zal zo vreest men niet toereikend zyn daarvoor. In ver band met de heersende onzekerheid hebben de gemeenteraadsleden de. he ren SPEK (AR) en WENSING (CHU) thans de volgende schriftelijke vraeen gericht tot het College van B. en W. 1. Is het persbericht juist dat B. en W. in principe hebben besloten tot afbraak o.m. van het voormalig Ho tel Royal? 2. Is het juist dat de Diakonie van de Hervormde Gemeente Haarlem- Centrum de bovenverdieping van het gebouw Royal voor ten hoogste an derhalf jaar zou willen huren, ten einde, tydens de verbouw en uitbrei ding van haai Rusthuis aan de Jans straat tot een tehuis voor o.m. chro nische zieken, met ruim 130 bedden, Omstreeks kwart over tien maandag avond is op de 's-Gravendijkwal te Rotterdam een vrouw by het overste ken aangereden door een taxi. Zij werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht, waar zy later is overleden zonder bij bewustzyn te zijn geweest. Het slachtoffer is de 48-jarige mejuf frouw L. P. Maat uit Vlaardingen. In Alkmaar werd voor de reserve derde klasse C heren competitie KNZB de waterpolowedstrijd DAW 3-Nereus 4 gespeeld, een ontmoeting waarvan DWT 2 met belangstelling de uitslag tegemoet ziet. Reeds eerder was deze wedstrijd gespeeld, maar -door een on reglementaire handeling van Nereus 4 was de strijd opnieuw vastgesteld. Dat dit niet naar de zin was van Nereus 4, daarvan hebben ze zowel voor als tij dens de strijd blijk gegeven. In de tweede helft verliet de Nereus- keeper zonder meer het 'eld en werd er een Nereusspel'er door de scheids rechter het water uitgezonden. Ook toen bleef Nereus blyk geven niet tot een normaal verloop van de stryd te willen meewerken. Het was by de stand 70 voor DAW 3 en 20 sec. voor het einde, dat de scheidsrechter er genoeg van kreeg en de stryd affloot. Als de stand 70 als eindstand wordt genomen moeten DWT 2, Neptunus, Zaandam 2 en DAW 3 de bovenste plaats van de ranglyst delen. Een hal ve competitie zal dan gespeeld moeten worden om het kampioenschap. Het bezoek van een aantal commu nistische en sympathiserende Neder landse jongeren aan het „Wereldjeugd- festival" in Moskou is niet zonder moei lijkheden verlopen. Ziekten, zo meldt de „Waarheid", zijn voor meerdere Ne derlanders een handicap geweest. Het Nederlandse koor en het ballet konden enige malen niet optreden. Ook de wiel renners hadden met ziekte te kam pen. Van welke aard deze ziekten wa ren wordt niet gemeld, wy vernemen dat echter verschillende deelnemers in Rusland hebben moeten achterblijven. u «-fjii uicuai^uj bn j noeming te Haarlem, werkzaam sq„i Staatsmijnen in Limburg, in de 'a'e sector. PALACE: Het nichtje uit Texas, '«leeft., 2, 4.15, 7, 9.15. jNS HALS: Heuvels in vlammen. 18 1., W, 7. 9.15. O: Daar is de dokter, a. L, 2. 4.15, ,9.15. jOR: Het huishouden van Jan Steen e leeft., 2, 7, 9.15. ERVA: wo. Anna Karenina. volw., 8.15. I' Als de dauw hangt, komt er regen, Mr. O. P. F. M. Cremers, burgemees ter van Haarlem, zal vrydag 16 augus tus geen spreekuur houden. IN let officiële koersen) Vorig opening Slot 14/8 3',4 Ned. 1.953 86 3)4 Ned. 1963 84)4 3)4 Ned. 1956 84)4! 81 3)4 Ned. 1948 79)4 3)4 Ned. 1950 79)4 3)4 Ned. 1954 79)4 3)4 Ned. 19551 79)4 3-3)4 Ned. 1947 80>4 3 Ned. 62-64 bel. fac. 86R 86". Inschr. Grtbk 1946 3 Ned. Handel Mij. cert. 159)4 A.K.U. 181)4 187 Van Berkel's Patent Calvé-Delft cert. 353 Van Gelder 191)4 Kon. Hoogvens cert. 300 Unilever cert. 442)4 45714 Ned. Kabel 274'® EhiUP? 283)4 273)4 Kon. Petroleum 214.90 218 „Amsterdam" Rubber 72 7214 Holl. Amerika Lijn 170)4 174)4 Kon. Ned. Stoomb. Mij 148)4 151' Ned. Scheepv. Unie 159)4 161 128.90 130 «V.A. 117)4 119 Dell Mlj. cert. 83)4 84'4 A'dam 2)4 '56 I 77% A'dam '56~n 88)4 A'dam III 98 12/8 13/8 Anaconda Copper 61 61 Bethlehem Steel 45% 45% Chrysler Corp. ")s 78% General Electric 66% 67 General Motors A1S? 44 Kennecott Copper 102)4 t02U K.L.M. 33)4 33 Montgomery Ward 36Is 36% Radio Corp. 34% 34% Republic Steel 5353 Royal Dutch 55% 55% Shell Union Oil 87% 87% Southern Pacific 42% 42% Southern Railway 41 Vie 42 Tidewater 35% 35% U.S. Steel 67 67% Stemming: gedrukt. Rooswijk 3 EHS 3 Geel-Wit 8.15. bjaar ANDT: Typhoon over Nagasaki, 14 ^Voio^'et^dan pech, a. 1.. 2.30, 7, 9.15. aL igeheime dienst grijpt ln, 14 weest om een hechte band te leggen, die niet verbroken is. In 1951 vertrok pastoor De Vlieger uit zyn mooie Spaarne-parochie, niet vermoedend, dat hy zlin directe op volger, de onvergetelyke pastoor Beenakker, zo spoedig zou overleven. Een jaar later keerde hy er officieel terug om tussen zyn vele vrienden zijn goudei. priesterfeest te vieren. Dat zal morgen niet het geval zyn, maar de band tussen hem en zyn oude parochie zal er niet minder op worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 5