Westen wil kernproeven 2 jaar lang staken SCifPHOLBOERDERIJ DE MODERNSTE VAN EUROPA Koeien nemen na tocht over startbanen hun intrek Kruiswoordraadsel i Minister Luns: Geen afbreuk aan Europese samenwerking ERIC DE NOORMAN 536ste STAATSLOTERIJ 4e klas 4e lijst Sovjet-afgevaardigde blijft onvoor waardelijke stopzetting eisen Vier gewonden bij auto-ongeluk Kennedy voor hulp aan Oost-Europa H. C. Amsterdam ontraadt puzzle Schoolstrijd in Kerala Cementen binnenplaats als weide Grote landbouw- schuur op Texel afgebrand pagina ONDER BEPAALDE VOORVAARDEN: Rusland levert voor 230 miljoen gulden wapentuig aan tanistan Afghi Priester in Tsjecho- slowakije veroordeeld Antilliaanse padvin ders bij minister Helders I I wBBÈm Londen wil kwestie- Oman niet in V.N. Generaal Taylor in Eindhoven Schade ruim een ton World Splendour is gezonken pgtfigj BritsDuitse defensie-research Kindje verdronken in Beverwijk I pi **\H f 1 te» «r J| k «is» c I fg» me* IS##- fflÊmmÉ ill IplllSI "V 8 9 10 11 Oplossing van woensdag dots (Van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen Sprekend namens de vier Westerse mogendheden op de conferentie van vyf, die ai sedert maanden in Londen over ontwapening wordt gehouden, heeft Stassen, de leider van de Ameri kaanse delegatie, gisteren een nieuw voorstel aan Rusland gedaan, een voor stel dat op het eerste gezicht een be langrijke stap voorwaarts betekent. De Westerse mogendheden, die voorheen slechts bereid waren om proefontpiof- fing van kernwapens te staken ge durende een periode van tien maanden, verklaren zich nu bereid ai te zien van dergelijke ontploffingen gedurende een periode van twee jaren te verde len in twee stadia van twaalf maan den elk. De periode van twee jaren zou ingaan, zcdra men het eens is ge worden over de wijze waarop zal wor den toegezien dat inderdaad geen proef- ontploffingem zullen plaats vinden. Het controlestelsel zou in werking treden gedurende de eerste periode van tw~~'f maanden. In ditzelfde tijdperk zouden besprekingen plaats vinden welke moe ten leiden tot controle op de produk- tie van kernwapens en het daarvoor benodigd materiaal. Indien men het ook hierover eens zou worden, zouden gedurende de tweede helft van de pe riode wederom geen proef ontploffing a worden gehouden. De proefontploffin- gen zouden aan het einde van deze twee jaren slechts hervat worden,- ;- dien men het gedurende dit tijdperk niet eens is kunnen worden om de pro- duktie van ontplofbare kernmaterie ge heel te staken. Zorin. de leider van de Russische dele gatie bij de besprekingen, toonde wei nig geestdrift, ofschoon hjj beloofde de nieuwe voorstellen, die een tegemoet koming betekenen aan het Russische standpunt, ernstig te zullen bestuderen. Struikelblok voor Rusland is het feit dat het Westen blijft insisteren dat het tijdelijk staken van proefontploffingen een onderdeel moet vormen van een meer uitgebreid ontwapeningsplan. Rusland wil een onvoorwaardelijke overeenkomst voor het onmiddellijk schorsen van de ontploffingen, onaf hankelijk van andere ontwapenings voorstellen en plannen. Moch, de Franse vertegenwoordiger, herhaalde gisteren dat in dit opzicht het stand punt van het Westen ongewijzigd is gebleven. Hij verklaarde: „Onze voor stellen beogen deel uit te maken van een gedeeltelijke ontwapeningsoveren- komst waarvan de verscheidene onder delen niet van elkaar gescheiden kunnen worden". Hij verklaarde later op de dag dat het absoluut noodzakelijk was een verbod voor proefontploffingen en een verbod voor de produktie van ver der kernontploffingsmateriaal voor wapenen aan elkaar te koppelen. En hij meende dat deze twee besluiten zo hecht 'mogelijk aan elkaar verbonden dienden te worden, „aangezien anders niets de drie mogendheden, die de proeven hebben gehouden, belette om nieuwe bommen te produceren". Maar het Westerse voorstel van gisteren kop pelt niet slechts een verbod voor proef ontploffingen aan een produktie verbod, doch ook aan het ,,open-lucht"-plan en het verminderen van conventionele Op het kruispunt van Alkemadelaan- Ruychrok in Den Haag zijn dinsdagavond om elf uur twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen, doordat een der beide anto's plotseling links afsloeg, terwijl de andere aan het passeren was De bestuurder van de linksaf slaande auto, de 23-jarige R. F. B. uit Den Haag, werd ernstig aan het hoofd gewond Twee andere inzittenden van deze auto, de 13-jarige M. H. A. D. en de 17-jarige E. E. L. M. S., beiden uit Arnhem, werden eveneens gewond. D. kreeg alleen een verwonding aan de linker wijsvin ger en een bloedneus. S. een schedel- basisfractuur en verschillende hoofd wonden. Een inzittende van de passe rende auto, mevrouw L.B. uit Amsterdam, kreeg een linkerarmfractuur en een hoofdwond. De bestuurder van deze auto, J. W. H. de J., uit Den Haag, bleef ongedeerd. Alle gewonden werden naar het ziekenhuis Bronovo gebracht. D. kon na behandeling naar huis gaan, S. werd later naar de Ursulakliniek te Wassenaar overgebracht De Sovjet-Unie zal Afghanistan mili tair materieel ter waarde van 230 mil joen gulden leveren, aldus is gisteren van welingelichte zijde te Kaboel ver nomen. In ruil voor de wapens zal Afghanis tan grondstoffen leveren, zoals katoen en wol en misschien ook aardolie. Afghanistan heeft in de Sovjet-Unie vliegtuigen, gevechtswagens, stukken ge schut en voertuigen besteld. Een deel ls reeds geleverd. Hiertoe behoren on dermeer jachtvliegtuigen, die op het vliegveld Mazare Sjarif zijn gestatio neerd. De Amerikaanse Democratische se nator John Kennedy heeft gisteren bij de Senaat een wetsontwerp ingediend, dat opheffing der beperkingen ten aanzien van de Amerikaanse hulp aan Polen en andere Oosteuropese bondge noten van de Sovjet-Unie beoogt, in dien een dergelijke hulp in het belang van de V.S. is. Dit zou het geval zijn, indien de vol keren van bedoelde landen door de Amerikaanse bijstand grotere politie ke, economische en sociale vrijheid of welvaart zouden verwerven of gemakke lijker nationale regeringen in stand kunnen houden. Dezo regeringen zou den steeds onafhankelijker kunnen wor den van vreemde machten. Volgens de senator kwam de overeen komst met Polen, waarbij dit land hulp ter waarde van 95 miljoen dollar werd geboden, te laat en was het bedrag te laag. strijdmachten, terwijl Rusland slechts een onmiddellijke en onvoorwaardelijke opschorting van de kernp- -ven wil. De permanente raad van de NATO komt maandag a.s. bijeen om zich over de nieuwe westelijke ontwapenings voorstellen te beraden. Diplomatieke waarnemers zien in de concessie van het westen een overwinning van de leider van de Amerikaanse delegatie, Harold Stassen, op zijn eigen minis terie van defensie en ook op bepaalde voorzichtige figuren in de regeringen van Engeland en Frankrijk. Praktische waarde zal die overwinning evenwel niet hebben, zo meent men, omdat in feite de standpunten van de Sovjet- Unie en het westen even ver van el kaar verwijderd blijven. President Eisenhower heeft gister middag in het Witte Huis een verkla ring over de ontwapeningsbesprekin gen afgelegd en gezegd, dat de V.S. bereid zijn de kernproeven voor een periode van twee jaar te staken, afhankelijk van bepaalde voorwaar den en waarborgen, als ontwapenings akkoord voor een eerste fase. Eisenhower zei, dat een van de ver eiste waarborgen is, dat de Sovjet-Unie het Amerikaanse standpunt aanvaardt, dat men in de periode van twee jaar een aanvang maakt met blijvende stop zetting van de produktie van splijtbare stoffen voor wapendoeleinden, alsook met de instelling van inspectiesyste men om de tenuitvoerlegging daarvan te verzekeren. De president voegde er aan toe, dat de V.S., tot een dergelijk akkoord van kracht wordt, zullen voort gaan met de kernproeven. (AFP, Rtr.-UP) Vaclav Filipec, een pater Salesiaan, is door een rechtbank te Olomouc in Tsjechoslowakije tot negen jaar gevan genisstraf veroordeeld. Hij zou een „il legale" organisatie hebben geleid, die vertakkingen had in heel Moravië. Deze organisatie ontving instructies van het Vaticaan en werd gesteund door de Amerikaanse inlichtingendiensten. De orde der Salesianen is in 1950 in Tsje choslowakije verboden. 27 juni werden te Ostrava acht Salesianen wegens on dermijnende activiteit eveneens tot ge vangenisstraffen veroordeeld. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam vestigt er de aandacht op, dat in sommige streek- of buurtbladen een prijsvraag is verschenen, die gelan ceerd wordt door het Nederlands Prijs vraagbureau te Amsterdam. De vorm van deze puzzel is identiek aan die van de prijsvragen, die de laatste tijd ir> verschillende dagbladen verschijnen en waarbij de oplossers door het vermelden van een cijfer in de daartoe bestemde kolommen aange ven, welk woord naar hun mening past in de zinnen, die in de opgave zijn gegeven. Bij de onderhavige puzzel moet per kolom een bedrag van 1 aan het Nederlandse Prijsvraagbureau worden opgestuurd. Op grond van het feit, dat de gehele opzet zakelijk onvoldoende is geregeld en dat een behoorlijke controle op de inzendingen en de prijstoekenning ont breekt, wordt het publiek aangeraden, geen oplossingen van deze puzzel in te zenden. In de Indische staat Kerala, waar de communisten aan het bewind zijn, ts een schoolstrijd ontbrand naar aanlei ding van een wetsontwerp van de com munistische regering dat de nationali satie van de scholen beoogt. De Indische communistische partij heeft haar leden opgeroepen, zondag in het gehele land betogingen en vergaderingen te orga niseren met het oog op een katholieke protestmars naar Trivandrum, de hoofd stad van Kerala, 26 augustus moet over het wetsont werp gestemd worden. Van de negen duizend lagere scholen in Kerala zijn er zesduizend particulier, waarvan de helft rooms-katholieke. De communis tische partij heeft de bisschoppen, pries ters en leken in Indië beschuldigd van het organiseren van een haatcampagne, omkoperij en moord om te verhinderen dat de scholen door de regering in Ke rala worden overgenomen. De minister van Zaken Overzee, mr. G. Ph. Helders, heeft vanochtend op zijn ministerie een 25-tal padvinders uit de Nederlandse Antillen ontvangen, die hebben deelgenomen aan de Jamboree en aansluitend daarop een bezoek aan ons land brengen. Ook de gevolmach tigde minister van de Nederlandse An tillen in Den Haag, de heer W. F. M. Lampe, was bij de ontvangst aanwezig. De groep Surinaamse padvinders, die eveneens na de Jamboree een bezoek aan ons land bracht en inmiddels naar Suriname is teruggekeerd, heeft minis ter Helders niet kunnen ontvangen, om dat hij op het tijdstip van hun aan wezigheid in het buitenland vertoefde. 65. „Winonah, heb je haar gezienroept Eric. Opgewonden grijpt hij zijn makker bij de schouder. „Snel man, naar de kust. Misschien kunnen we nog iets doen. Zolang de vloot van de Zwarte in de buurt is, kan Voron niet in zee steken". „Als dat maar waar is", zegt Svein, terwijl hij naast de Noorman voortholt. De vloot van de Zwarte is voorbij gevaren, ze weten dus niet pre cies, waar we geland zijn, denkt de Noorman. En dan zullen ze wel voor de kust heefi en weer blijven kruisen. In ieder geval verhindert dat Vorons ver trek. Maar hoezeer hij zich vergist, blijkt als ze even later Vorons Drakar naar open zee zien koersen. De zeilen van de grote ploot van de Zwarte Piraat zijn nog slechts stippen aan de zuidelijke horizon. „Wat betekent dit?" vraagt Eric zich woedend en wanhopig af. „Ze zaten ons op de hielen, wat is dan de reden, dat ze nu zonder op of om te zien doorvaren?" Een redelijk ant woord op deze vragen kan hij niet vinden. Verslagen en verbitterd staart hij het snel kleiner wordende zeil van het schip, dat zijn vrouw meevoert, na. Dat Svein en zijn kleine troepje zich duchtig geweerd hebben, bewijzen de vele doden, die Voron achter heeft moeten laten. Ook twee van Erics piraten zijn gesneuveld. De derde is onvindbaar, waarschijnlijk gevangen genomen door zijn vroegere makkers. En terwijl de mannen zich verbijsterd afvrager wat hun nu te doen staat, klinkt eensklaps over het moeras een vreemde, ijli kreet. „Wat is dat, Noorman?" gromt Svein bedenkelijk. „Het kwam wit d« richting van Vorons vesting, maar daar is niemand meer, heb je gezegd". (Van een verslaggever) Het klopte niet helemaal met een echt Wild-West tafreel. Wel wat de opge jaagde kudde koeien en de schreeuwen de, met touwen zwaaiende koeienjon- gens betreft, maar de laag over scheren de luchtreuzen, de cenmenten landings banen en de onbeweeglijk staande splin ternieuwe DC7c, waaronder en waar langs het van z'n stuk gebrachte vee zijn weg zocht verstoorden de Illusie. De bijna vijftig koeien behorend tot de merkwaardigste bewoners van de Am sterdamse luchthaven hebben gisteren een nieuwe woning gekregen. Zij werden overgebracht van de boerderij „Dankbaarheid" naar de schitterende modelboerderij in de zuid-oosthoek van het uitgestrekte Schlpholterrein. De modelboerderij is het laatste snufje op agrarisch gebied, het modernste veebe- V t" i De Britse regering, zo verneemt Reu ter van gezaghebbende zijde te Londen, zal zich verzetten tegen plaatsing van de kwestie-Oman op de agenda van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties. Voor plaatsing op de agenda is een meerderheid van twee derden vereist. Het Persbureau voor het Mid den-Oosten, dat de spreekbuis is van de Egyptische regering, deelde giste ren mee, dat de Arabische landen van plan zijn de kwestie-Oman aan de Al gemene Vergadering voor te leggen, nu zij er niet in zijn geslaagd de kwestie op de agenda van de Veiligheidsraad te krijgen. De Britse regering stelt zich op het standpunt, dat de kwestie-Oman er een van binnenlandse aard is en dat zij al leen de sultan van Muscate en Oman aangaat. Het Egyptische equivalent van het Rode Kruis, de Rode Halve Maan, heeft er bij het Internationale Rode Kruis te Genève tegen geprotesteerd, dat een van haar missies door de Brit ten in Oman niet wordt toegelaten. Ook de hulpgoederen uit Egypte zouden worden geweerd. De chef van de Amerikaanse leger staf, generaal Maxwell D. Taylor, heeft woensdagmiddag een bezoek aan Eindhoven gebracht. Op het stadhuis werd de generaal begroet door loco burgemeester, drs F. Gijzels. Er ont wikkelde zich een geanimeerd gesprek, waarbij herinneringen werden opge haald uit de dagen van de bevrijding. De generaal vertelde onder meer, dat hij destijds bij zijn eerste bezoek aan Eindhoven door een appel op het hoofd werd getroffen, toen de enthousiaste Eindhovense jeugd appels naar de bin nentrekkende soldaten wierp. De loco burgemeester bood de generaal een al bum aan met foto's uit de tijd van bezetting en bevrijding, waarvoor deze zich zeer erkentelijk betoonde. Tot slot legde generaal Taylor een krans aan de voet van het oorlogsmo nument aan de Wal. Tijdens de vlucht boven de vroegere zogenaamde corri dor van Nijmegen naar Eindhoven, heb ben de helikopters een tussenlanding gemaakt nabij het Joe Mann-monument onder Best. De generaal werd hier be groet door burgemeester mr. G. No- termans, die hem tevens iets vertelde over de betekenis van het monument. De grote schuur van de hoeve Madura van de heer J. van Maldegem, in de pol der Eierland op Texel, is door onbeken de oorzaak tot de grond toe afgebrand. Vier lammeren konden worden gered, doch de gehele inventaris, waarbij 130 ton hooi, een auto en diverse grote land bouwwerktuigen, ging verloren. Zowel de schuur als de inventaris waren verze kerd. De schade wordt geschat op ruim een ton. De landelijke verhuizing in de buurt van de moderne luchtreuzen op Schip hol, op weg naar het nieuwe bedrijf. Het 25.000 ton metende Liberiaanse tankschip „World Splendour", dat dinsdag werd beschadigd door brand en een ontploffing, is gisteravond 35 mijl ten oosten van Gibraltar gezonken. De kapitein en acht bemanningsleden van de tankboot, die aan boord waren genomen door de Britse sleepboot „Con fident", zijn gisteravond te Gibraltar aan land gegaan. De kapitein en de eerste stuurman lijden aan een zenuw instorting. (Reuter) drijf van Eur<>Pa, het troetelkind van de Wagening.se professoren. Ze zal 29 augustus in gebruik genomen worden. Nu reeds zijn de koeien van de „Dank baarheid", die over twee en een half jaar toch moet plaats maken voor een van de te bonwen startbanen, verhuisd naar de modelboerderij. Ze blijven onder het beheer van de heer J. Helsloot Jr„ de luchthavenboer. De verhuizing verliep nogal omslach tig doordat de van hun stuk gebrachte dieren de ruimte opzochten. Dit moest zo spoedig mogelijk verhinderd worden, aangezien de dieren op de startbanen een groot gevaar kunnen vormen. Uit eindelijk liepen zij luid en argwanend loeiend de poort van de modelboerderij binnen. Het bedrijf is een geperfectio neerde uitgave van het Amerikaanse „loos house system" (open loopstal). Honderd stuks vee kunnen er terecht, moeten zich vermaken op een vierkant stuk beton, eten onder een afdakje en slapen in een ruim vertrek. Het machi naal melken geschiedt evenmin in de openlucht Er is in de modelboerderij een „kraamkamer", een „ziekenkamer" en een „babykamer" (voor de pasge boren kalven). Grazen is voor de koeien die in de modelboerderij worden ondergebracht verleden tijd. Hun wei is. als gezegd het vierkante stuk cement. Zomer en winter zullen de koeien In de buiten lucht verblijven, hetgeen volgens de geleerden de dieren en 'de kwaliteit van de melk ten goede komt. Wat de melk aangaat, die komt niet met de buiten- lucht in aanraking. Van de melkmachi nes wordt de voedzame vloeistof naar tanks geleid en vandaar overgepompt in de melkauto's. De luchthaven neemt een bijzonder groot terrein in beslag, waarvan slechts een klein gedeelte intensief wordt ge bruikt. Dat verdroot de boerenstand ten zeerste. Het ligt in de uiteindelijke be doeling straks meer boerderijen toe te laten. Bij elke startbaan een. Dus als het tangentiële plan gereed is en acht startbanen aangelegd, is er plaats voor acht boerderijen. Langs de startbanen bevinden zich aan weerszijden brede stroken grasland van respectabele lengte. Als men de koeien hierop liet grazen, zouden de banen geen veilige start- en landingsplaatsen meer kunnen heten. Vandaar dat de heer Helsloot zelf het gras langs de startbanen zal verzame len en naar zijn vee toebrengen. Het vee moet zich zien te vermaken op het cementen carré en krijgt zijn voedsel voorgeschoteld, alles op hypermoderne wijze. Het bedrijf is opgezet volgens da richtlijnen van de Stichting Beheer Landbouwgronden in samenwerking met de afdeling boerderijenbouw van het ministerie van Volkshuisvesting, de Rijksluchtvaartdienst en het Landbouw Economisch Instituut. De gemeentelijke luchthaven geeft de pacht uit. De heer Helsloot mag zich thans de modernste boer van Europa noemen. Hij zal wonen in het apart gelegen woongedeelte, dat weinig van een boer derij, maar alles van een vriendelijk landhuisje bezit. Hij mag er op rekenen dat zijn bedrijf in het middelpunt van de belangstelling komt te staan Daar is aan gedacht. Boven de koelruimte van de melk vindt men een tribune met veertig zitplaatsen. Woensdagochtend is de veestapel van de oude boerderij „De Dankbaarheid op Schiphol overgebracht naar het nieu we modelbedrjjf, dat over enkele dagen in gebruik zal worden genomen. Onze fotograaf maakte deze opname van de koebeesten in hun nieuwe omgeving. ,'s'„ VlMt ml:»;im <f"7- jimff R - s," t i.mif* w m ii f v ZÏÏiïZSfêSi Horizontaal: 1. ontsteltenis r- rij 2. uitroep van afkeer vallei 3. Europese televi- sie-uitzending 4. schortje enz. bijbelse figuur 5. scheepseigenaar éénjarig dier 6. dagbladschrijver 7. dampkring 4/3 8. plaats in Gel derland 9. weten vO snelle greep 10. daar positieve elektrode pers. vnw. 11. groot ongeluk 00 vissersvaartuig Verticaal: O* 1. stemming O bouwland 2. briefomslag tijdrekening 3. weer op verhaal komen 4. rivier (Spaans) Haarl. voetbal vereniging houten kom 5. lijk verbranden 6. klis cantus firmus bovenste dak rand 7. personen met streng-vrome levenswijze noot 8. tentoonstellings gebouw in I Amsterdam ontkenning tennisterm 9. vertegenwoordi gingen van handelshuis 10. deel van bijbel grondsoort edelknaap 11. schenker specerij Horizontaal: 1. pa; 3. ai; 5. lena; 7. aver; 9. lee; 10. dol; 12. top: 14. lans; 16. Oslo; 17. ik; 18. sr; 19. soep; 23. asem; 27. tel; 28. kam; 30. Ier; 31 raam: L ader; 35. n.o.; on. Verticaal: 1. pee"' 2. An; 3. a.v.; iets; 5. Lea; 6. A°; 7. el; 8. rol; 9. U:' 11. of 13. po; IJ; sip; 16. ora; 19. st, 20. oer: 21. elan; Da; 24. Sien; 28' eer; 26. mr; 28. kit}' 29. ma; 32. ao; 3i' do. Minister Luns heeft mede namens minister Staf, in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Goedhart (P.v.d.A.) medegedeeld, dat de Brits- Duitse samenwerking op het gebied van research en ontwikkeling voor defen siedoeleinden niet indruist tegen de ge dachte, dat de verdediging van Europa een zaak van gemeènschappeltjke Eu ropese verantwoordelijkheid is. De Brits-Duitse samenwerking ver keert vooralsnog niet in het stadium, dat besloten zou zijn tot gemeenschap pelijke ontwikkeling en produktie van geleide projectielen, langeafstands- raketten en andere moderne wapens. Het ls niet uitgesloten, dat men op de duur in dit stadium komt, maar ook dan valt volgens de bewindsman met in te zien, dat een dergelijke samenwerking afbreuk zou doen aan de gezamenlijke Europese defensieinspanning. De per manente bewapeningscommissie heeft trouwens in beginsel reeds besloten tot het Instellen van twee werkgroepen, dio dezelfde materie zullen bestuderen. Hierdoor is onderzoek in ruimer ver band verzekerd. Het twee-jarig kindje M. F. v. d. S. uit de Albert van Saxenstraat te Bever wijk is woensdagavond in een onbe waakt ogenblik in een vijvertje van een naburige woning geraakt. Hoewel het ongeval vrij spoedig werd ontdekt, wa» de kleine reeds bewusteloos. Kunst matige ademhaling werd toegepast doch mocht niet meer baten. Ook een be handeling in het ziekenhuis had geen resultaat meer. HOGE PRIJZEN 13850 14476 14704 14902 14944 15937 16443 17888 17983 18549 18995 19312 19646 19940 20410 20847 21746 21901 PRIJZEN jVAN ƒ80— 1017 277 334 396 412 453 489 552 717 865 896 2162 168 190 370 450 457 461 519 572 663 753 862 3060 139 251 340 415 424 525 567 573 615 677 705 725 737 761 4086 144 151 173 240 358 380 502 533 573 680 718 729 755 5027 051 058 095 118 159 160 345 390 677 778 862 966 6045 182 233 235 383 327 455 513 629 654 786 7027 096 124 171 378 379 471 475 524 577 661 756 793 979 8004 064 125 206 257 352 392 428 554 629 653 9111 277 298 353 365 401 491 494 512 583 718 7!28 755 879 10109 156 300 329 446 553 578 612 654 689 840 897 939 11069 139 196 396 710 12244 394 622 745 750 851 853 889 891 90S 905 935 036 13U9U 129 276 368 373 481 606 692 778 839 893 916 14UÜU 14065 076 086 088 141 146 151 170 319 505 521 15074 080 188 221 413 527 639 667 858 865 894 957 16090 105 305 349 413 509 542 611 711 837 855 17086 233 361 392 520 551 637 735 740 794 987 18163 225 285 336 361 443 563 821 825 966 19099 101 253 342 445 513 761 20148 156 214 284 358 374 417 485 487 674 801 971 21181 226 258 230 261 310 383 479 545 591 628 687 744 892 988 1035 043 073 098 109 160 199 265 267 449 455 464 465 473 485 5U2 507 545 563 619 641 677 716 736 789 806 808 841 837 875 910 919 982 2019 022 060 061 104 167 176 205 224 225 236 289 268 348 377 380 466 467 488 588 626 641 727 743 779 815 847 866 886 900 927 962 8007 035 036 058 063 153 199 237 263 270 277 278 279 283 301 319 344 348 364 393 397 408 414 429 461 485 499 504 512 516 524 536 566 666 743 770 787 791 796 803 815 830 851 942 970 981 4053 064 101 110 134 180 205 215 244 258 314 321 341 350 369 375 890 419 429 434 456 475 495 503 548 579 592 616 674 705 746 775 803 809 810 816 911 924 938 947 951 960 972 51)03 004 082 125 137 154 177 195 196 201 230 251 349 392 402 434 443 448 449 481 496 537 562 620 635 789 793 815 843 871 921 974 979 6061 081 090 148 189 201 228 253 304 350 381 417 436 470 494 512 529 535 573 580 593 660 692 693 707 740 771 834 841 937 941 7038 110 116 188 141 187 210 239 245 343 356 424 478 490 492 500 537 633 656 711 736 755 840 846 854 879 901 940 967 973 974 977 978 984 8009 029 036 039 051 063 098 101 123 126 130 141 164 182 262 328 356 367 396 418 443 466 476 492 525 555 569 578 616 657 659 672 674 766 821 833 836 855 901 938 9»5 958 959 963 972 8025 032 083 094 150 193 200 252 265 281 286 403 451 462 495 503 535 536 541 580 589 612 678 712 I17 734 747 748 774 783 814 834 842 885 918 920 10017 022 042 056 101 191 265 32C 459 468 4iö 492 501 525 LÓS 557 561 585 600 604 606 637 666 754 765 767 804 806 836 869 898 930 943 955 974 984 985 987 11U61 067 106 119 134 210 217 240 298 312 313 337 351 371 385 397 432 463 486 505 507 519 581 700 754 757 777 778 787 NIKTEN 12008 029 035 045 076 085 088 112 119 197 237 267 286 364 367 368 389 390 422 424 455 477 570 572 578 586 589 647 653 71» 726 776 787 833 881 931 954 987 13046 075 088 099 119 126 136 143 183 251 287 297 307 319 380 419 431 453 459 492 493 532 539 590 675 766 798 829 897 900 «04 930 940 958 993 995 14017 033 051 052 056 095 113 114 135 217 260 272 283 292 294 "MD 322 358 369 381 428 436 442 449 462 497 515 557 606 629 671 750 781 800 819 834 897 899 907 910 920 970 15044 068 097 103 110 167 185 187 195 208 225 226 252 259 271 308 373 491 496 513 520 552 565 576 593 643 685 722 733 754 757 835 875 892 895 916 935 943 973 97« 995 16047 059 075 091 127 175 217 220 238 263 272 274 393 394 412 424 434 463 474 47g 485 492 505 548 550 567 570 573 591 59» 617 629 673 702 703 719 734 765 790 83» 890 903 914 930 17012 027 072 076 107 172 206 207 253 30* 353 375 433 466 479 552 554 611 672 6|7 704 733 177 812 828 834 854 877 886 891 895 944 969 18019 023 030 049 051 060 063 085 094 159 164 209 248 263 276 306 343 360 388 400 401 405 432 433 456 568 575 651 721 735 751 788 855 876 905 838 9** 951 968 969 -,5 19011 024 049 051 079 089 186 232 257 284 361 370 377 382 384 426 450 473 KMO K«V7 Kzf Q ftTj K7U ttKI til A UA.1 H7J 509 527 563 573 579 610 614 647 672 699 739 748 826 907 948 971 239 20024 029 062 080 108 109 129 152 187 "fa 244 261 282 306 323 333 337 385 419 74g 479 489 556 596 615 646 699 724 736 gg0 751 798 815 830 837 841 853 8b8 874 881 917 944 988 273 21015 063 079 086 118 132 189 190 gg 6g3 291 387 410 433 435 446 493 537 558 gg0 685 693 701 7U3 723 741 745 763 8Z0 898 931 968

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2