3 Jtl lif 5 fif #*J 7 n DER BETTELSTUDENT Kleurig geval met veel muziek in Rembrandt Wethouder A. Angenent opent laatste proei-expositie in Haarlems Vishal GEZELLIGE KERMIS op de West Kolk IN SPAARNDAM Een theehuis voor Tobiki Aardige film in Cinema Palace iECHTE WALESl ANTHRACIET j „De Spaarnestad ^5^ HBC nam afscheid van zijn Broeder Fredericus 4! 5 6 9 Films in Studio Films in Roxy Prolongaties en reprises De bende van Walter Black Taptoe in Noordwijkerhout Twee ernstige aanrijdingen in Haarlem pagina „Portretten rondom Jan Sluyters" I Nog één week Zomerprijzen HOLLANDSCHE SOCIËTEIT ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1957 SEPTEMBER &T JÊB SEPTEMBERW W SEPTEMBER W WSEPTEMBERjg fa SEPTEMBERg WOENSDAG j Zondagsdienst Clubkampioenschap wielrennen De Kampioen wijst voorlopig 7 man aan Frans Hals Vierde zomerconcert met Pierre Jetteur als solist (viool) D.A.W. 3 naar reserve 2de klasse Burgerlijke Stand Haarlem H.H, MISSEN O'P ZON DAG De expositie in „De Vleeshal" Ander systeem van exportprijzen voor bloembollen Voor trechterhaarden BRANDSTOFFENHANDEL s De Hillegomse Expediteurs OPSTAND DER SEPOYS IN VOOR-INDIE VAN LEVENSVERZEKERINGEN N.V. Advertentie DINSDAG WOf NS DAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SEPTEMBER j f DONDERDAG SEPTEMBER VRIJDAG SEPTEMBERl MAANDAG SEPTEMBER SEPTEMBER! SEPTEMBER SEPTEMBER VREDENBURG Huishoudelijke en luxe huishoude lijke artikelen: Gebruiksartikelen en onderhouds middelen. Glas, aardewerk, porse lein, kristal. Luxe metaal- en hout waren, bestek, kunstnijverheids- en religieuze artikelen Muziekinstrumenten Kleinmeubelen, -spiegels, schilde rijen, lijsten, woningtextiel Goud, zilver, bijouterieën - Uur werken - Rokersbenodigdheden Lederwaren Textiel, kleding, mode- en kleinvakartikelen Parfumerieën en cosmetica, toilet artikelen Speelgoed - Sportartikelen Reclame-toegiftartikelen, souve nir- en feestartikelen Winkelinrichting, etalage artikelen Voedings- en genotmiddelen Handelsinformaties. voorlichtingsdiensten CROESELAAN Elektrische huishoudelijke appa raten en verlichtingsartikelen, klein installatiemateriaal Kantoormachines, administratie systemen Kantoormeubelen, archief- en magazij ninrichtingen Telefonie- en oproepsystemen Kantoor- en schoolbehoeften Drukwerk, reclamemateriaal en - ontwerpen - Verpakkingsartikelen Naai- en breimachines voor huishoudelijk gebruik Woningtextiel, kleinmeubelen Expositie en demonstratie op het gebied van transport met containers Handels-informaties, voorlichtingsdiensten De beurs is geopend vm 9-5 uur. Toegangsprijs - ook voor de eerste twee dagen - f 2.-, Catalogus f 2.50, verkrijgbaar aan de loketten. FILMJOURNAAL Och, het is alles nogal kinderlijk, dit verhaal van de twee studenten die een voetreis ondernemen naar Krakau en daar twee charmante meisjes ont moeten. Zij komen te staan tegenover een wreed heerser, overste Ollendorf, die, als de studenten het te bont maken, hen in de gevangenis laat werpen. De overste heeft een oogje laten vallen op een van de jongedochters, op wie een der studenten verliefd is. Het meis je is van de attenties van de oudere man echter verre van gediend. De laatste verzint een nogal domme en brute list en daartoe laat hij de stu denten vrij. Dezen moeten de meisjes het hof maken en op deze manier hoe is niet erg duidelijk de weg vrij maken voor de overste. Alles loopt echter voor de overste totaal verkeerd af. Aan liefde van de jeugd komt hij niet te pas. Hij wordt voorts afgezet en een der koningsgezinde studenten neemt zijn plaats in. Tenslotte is er FILMS: CINEMA PALACE: Een theehuis voor Tobi- ki, a. 1., 2, 4.15, 7, 9.15. FRANS HALS: De bende van Walter Black, 18 jaar, 2.30, 7, 9.15. Zo. 2. 4.15, 7, 9.15. LUXOR: Liefde langs de weg, str. volw., 2 7 9.15. Za.'en zo. 2, 4.15, 7, 9.15. MINERVA: tot en met zo.: Wien bleibt Wien, alle leeft. Za. 2.30, 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15. Ma. en di.: Fra Diavolo, a. 1., 2.30 u. Ma. en di.: Anna Karénina, volw., 8.15 u. REMBRANDT: Der Bettelstudent, a. 1., 2, 4.15, 7, 9.15. Elke ochtend, behalve zo.: Montagne's Jeugdvariété. Zo.-ochtend om 11 uur: Naar het rijk der Inca's, a. 1. ROXY: De stad zonder wet, 14 jaar, 2.30, 7, 9.15 (tot en met zo.). Zo. 2, 4.15, 7, 9.15. Ma. tot en met do.: Dwars door de vuur linies, 14 jaar, 2.30, 7, 9.15. STUDIO: Bij de kannibalen van Nieuw- Guinea, a. 1., 2.15 u. Zo. 2, 4.15. De man met de wassen beelden, 18 jaar, 7, 9.15. Elke ochtend om 10.30 uur: Vakantie-pro gramma met o.a. Donald Duck, Laurel en Hardy en Charlie Chaplin. Zaterdag 24 augustus Spaarndam: Volksfeesten. Linnaeushof, Bennebroek, 20 uur: Avond feest. Openluchttheater, Bloemendaal, 20 uur: „Les Romanesques" door de toneelgroep „Studio". Regie: Eduard Palmers. Concertgebouw, 20 uur: Bonte avond m. m. v. Johnny Jordaan, Tante Leen, e.a. Openluchttheater, Bloemendaal, 15 uur: Promenade Concert door het Noordhol lands Philharmonisch Orkest. Maandag 26 augustus Groote Kerk, 15.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Leuke scène uit Der Bettelstudent ook nog een huwelijk weggelegd voor de barse Ollendorf: hij trouwt met de moeder van de meisjes. Zo is er met natuurlijk ook de twee meisjes en de studenten in het huwelijksboot je een happy ending, dat er niet om liegt. Een kleurig geval met veel muziek van Carl Millöcker naar wiens operette de film is gemaakt. Men kan de film zien in Rembrandt. Tijdens de avondvoorstellingen kan men deze week in Studio de film „De man met de wassen beelden" gaan zien. Een lugubere griezel-rolprent met de nodige spannende momenten, moor den en gillende vrouwen. Een en ander dermate realistisch, dat het (vrouwe lijke) publiek in de zaal meestal wel mee zal gillen. Een wassen beelden maker wordt na een brand in zijn ate lier waanzinnig en mismaakt. Hij pleegt verschillende moorden, steelt de lijken van zijn slachtoffers, giet er was over en exposeert ze in zijn panopti cum. Dat is op zich zelf al gruwelijk en emotioneel, maar er gebeuren nog ergere dingen. De man met de wassen beelden wil namelijk een meisje in was vereeuwigen, dat in een der beelden haar vermoorde vriendin herkent. Hij sluit haar op in zijn gruwel-panopticum, waar de Londense Madame Tussaud heus nog wel wat zou kunnen leren. Op het nippertje wordt het meisje ge red uit een kokende was-bad. Haar ver loofde overkomt iets dergelijks, omdat hij op het punt stond geguillotineerd te worden. De film is omstreeks 1900 gedateerd, zodat de politie niet zo snel kan ingrijpen als thans. Maar dat ver hoogt de spanning. Alles loopt tenslot te goed af, 18 jaar. 's Middags draait in dezelfde bios coop ,,Bij de kannibalen van Nieuw- Guinea", een film, die weliswaar ook „schokkende werkelijkheid" beoogt te presenteren, maar dan op een naar onze smaak prettiger manier dan de avond-film. Er valt te genieten van een wilde en exotische natuurpracht en de kannibalen vallen nog wel mee. Men krijgt bewondering voor de makers van de rolprent, die daartoe een expeditie dwars door de jungle gemaakt hebben. Toegang 18 jaar. Voor de jeugd draait er 's morgens in Studio een programma met Laurel en Hardy- en Charlie Chaplin-films. Alle leeftijden. Vuistslagen, gloeiend lood en beval lige juffrouwen zijn de gallicante ken merken van de film „Stad zonder wet", die tot en met zondag in Roxy draait. De baas van enkele bars in Laramie terroriseert door gebruik te maken van de luiheid van de spoorwegarbeiders de stad. Sergeant Harder (John Payne) wordt er door zijn generaal op uit gestuurd om de rust weer te doen terugkeren. Aanvankelijk gaat het hem niet bijzonder goed af. Hij krijgt de hele bevolking tegen zich tot uiteinde lijk zijn kansen keren en hij in zijn eentje de hele bende ontmaskert. Een eenvoudig verhaaltje, dat niet zo is uit gevallen als de makers van de film het zich gedacht hadden. Veertien-ja rigen en ouderen kunnen de hoofdper soon om zijn (film) heldenmoed gaan bewonderen. Vanaf maandag draait in hetzelfde theater „Dwars door de vuurlinies", een verhaal uit de tweede wereldoorlog, dat laat zien hoe de geallieerde troepen Duitsland tot overgave dwongen. In het geheel is nog al wat romantiek ver vlochten. 14 Jaar. In Luxor is de film Liefde langs de weg met Jean Gabin en Francoise Ar- noul in de hoofdrollen geprolongeerd. Strikt volwassenen. In het Minerva-theater te Heemstede deze week enkele goede bekenden. Tot zondagavond draait daar de charmante en tevens gezellige film van Marisch- ka Wien bleibt Wien voor iedereen. Maandag- en dinsdagmiddag kan ieder een die daar zin in heeft gaan kijken naar de fratsen van Stan Laurel en Oliver Hardy in de prachtige klucht Fra Diavolo. In de avondvoorstellin- ;en op beide dagen een reprise van de :ilm Anna Karenina voor volwassenen. „Mocht u m de waan verkeren dat ik de heer Phaff ben, dan moet ik u verklaren, dat ik wethouder ben der gemeente Haarlem en Angenent heet", zo sprak de wethouder van sociale za ken gisteravond in de Vishal het even uitgebreide als illustere gezelschap toe, De wielerclubs gaan zich zo langza merhand voorbereiden op het clubkam pioenschap van Nederland op de weg 1957, dat woensdag 18 september In Wijk hij Duurstede wordt gehouden. Het Haarlemse HSV „De Kampioen" heeft voor deze strijd voorlopig zeven ren ners aangewezen, t.w. de profs Gerrit Voorting en Adrl Voorting, de onafhan- kelijken Tonny Peters en Arend van 't Hof, de amateurs Piet Steenvoorden en Henk van Weeren en de nieuweling Toon Rutte. Later zal de definiteve ploeg worden samengesteld. Een -en an der houdt verband met de prestaties van deze zeven man in de nog reste rende wedstrijden. De rennersclub „Kennemerland" houdt op zaterdag 12 oktober in het „Kennemer Theater" te Beverwijk zijn jaarfeest. Tal van bekende artisten, onder wie De Larry's, de Binato's, The Bertrini's, zullen aan dit feest hun me dewerking verlenen. De leiding is in handen van Klaas Komen. Het bal wordt verzorgd door het „IJmond Quin tet". Tot de deelnemers aan de op zondag september te houden Ronde van Heemskerk behoren onder meer de Woensdag en donderdag zowel deswegkampioen 1957 Piet Steenvoorden middags als des avonds High socie- ujt Heemsede en de nationale pour- ty met Grace Kelly, Bing Crosby en suitekampioen Ab Geldermans uit Be- Frank Sinatra. Veertien jaar. I verwijk. Advertentie oto|ilm|i$üH 1 Amsterdam „BALD1 29" -da basta, feilloze klopcamera voor De BALDI 29 is het succes van dit jaarl Het is een klapcamera In het popu laire óx 6 formaat. Gauthier sluiter met B, tijden van 1/25 tot 1/200 sec. Hoogwaardig BAIDANAR 2.9 80 mm. objectief, ook voor fotograferen bij slech tere lichtverhoudingen. Dat kan alleen BALDAi Duits precisiewerk met volledige fabrieksgarantie! Vraag Uw handelaar demonstratie en folders. Hij heeft BALDA camera'sI Spaarndam viert feest. Deze traditie getrouw heeft het comité Koninginne dag ook dit jaar weer een feestpro gramma in elkaar gezet, waarvan de kermis de hoofdschotel vormt. Tot het middernachtelijk uur kan jong en oud zich op de tot kermisterrein omgescha pen West-Kolk vermaken. Gisteravond vroeg trokken al vele kerm'isgangers weg, doordat het hemelwater in een fijn regentje op de fleurige menigte neerkwam. Voordat Pluvius evenwel van zich deed spreken waren honder den in feestelijke stemming naar de West-Kolk getogen om de avond eens op een gezellige manier door te bren gen. Niet alleen de dorpelingen zoch- HAARLEM Apotheken: Marnix-Apotheek, Mar- nixstraat 65, tel. 56357; fa. Loomeyer, Bartelj orisstraat 11, tel. 10175; apotheek Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. DoktersdienstMen belle nummer 11990. Ziekenvervoer: G.G.D.. tel. 14141; Mar griet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. AERDENHOUT Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197. Doktersdienst: Dr. J. Reurink, Aer- denhoutsduinweg 8, tel. 26035. Wijkverpleging: Zr. H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876. HEEMSTEDE Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197. Doktersdienst: J. C. H. Muller, Raad huisplein 6, tel. 11621; K. L. Kout. J. de Wittlaan 23, tel. 38411. BLOEMENDAAL Apotheken: Elswout Apotheek, Bloe- mendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg, tel. 02560-8249. Doktersdienst: J. A. Bosch, Bloemen- daalseweg 84, Bloemendaal, tel 52655. Wijkverpleging- Zr J. van Dijk, Bloe- mendaalseweg 207, Bloemendaal, tel. 12698. OVERVEEN Apotheken: Elswout Apotheek, Bloe- mendaalseweg 341, Overveen, tel,16760. Doktersdienst: W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, tel. 22884. Wijkverpleging: Zr. J. van Dijk, Bloe mendaalseweg 207, Bloemendaal, tel 12698. Artsen: M. Trooster, W Daniëlslaan 14, Santpoort, tel. K 25608410. Apotheken (ook nachtdienst: Santpoortse apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, -antpoort, tel. K 25608249. Msn kan de film: Een theehuis voor Tobiki het best kenschet sen als een satire op de Ameri kaanse democratie. De Amerikanen zullen de bevolking van het eilandje Okinawa de geschiedenis speelt kort na de oorlog en Okinawa is bezet door V.S.-troepen wel eens leren wat de ware democratie is. Een eigen zinnige, verre van slimme, kolonel stuurt een kapitein naar het plaatsje Tobiki om allerlei verenigingen op te richten en er een school te bouwen. Er is in een ander plaatsje een school, waar de kinderen uit de vierde klas al het alfabet kunnen tot de letter m en waar zij God save America kunnen zingen. Als dat geen democratie is De kapitein treft in Tobiki een uiterst minzame, ook wel enigszins eigenzin nige bevolking aan, die meer prijs stelt op een theehuis, waar de plaatselijke geisha haar dans- en zangkunst kan beoefenen dan op een school. In een democratie beslist de meerderheid, niet ?En er zijn in Tobiki meer men sen die niet meer naar school behoe ven dan kinderen. Het theehuis komt tot stand uit het materiaal dat voor de school bestemd was. Tegelijk wordt er een jeneverstokerij opgezet, die grote orders mo-1 verwerken van de Amerikaanse troepen op Okinawa en de naburige eilanden. Natuurlijk komt dit de bevolking van Tobiki ten goede. De woedende kolonel wil als een en ander hem taer ore komt alles laten afbreken. Hij straft de schuldigen en stuurt een rapport naar Amerika. Daar wordt de zaak heel anders opgevat dan hij zich had voorgesteld. Men vindt een en ander een staaltje van typische Amerikaanse ondernemingszin origi naliteit en durf. Een commissie zal kennis komen nemen van dit „stout moedige project". Theehuis en stokerij worden zo snel mogelijk in de oorspron kelijke toestand gebracht en de kolonel wacht met een gerust hart de komst van de commissie af: de bevordering tot generaal zal hem nu wel niet ont gaan. Een niet onaardige farce van Da niel Mann, wel wat dik opgelegd, maar toch wel zo dat men zich er mee kan amuseren. Het is verre van intelligent gedaan, nogal simpel en voor de hand liggend. De Japanse sfeer lijkt ons niet slecht getroffen. Men kan de film zijn toneelafkomst duidelijk aanzien. Meest al ziet men weinig meer dan verfilmd toneel. Het verhaal houdt de aandacht echter wel gaande. Iedereen kan de film in Palace zien. Als u een gekke cowboy-film wilt zien ga dan deze week eens naar het F ans Halstheater. Daar draait De bende van Walter Black, een Idioot verhaal over een Franse jongen, die de saloon van zijn oom in het Wilde Wes ten heeft geërfd. De jongen weet er natuurlijk geen raad mee, maar weest u maar niet bang: het wordt hem wei geleerd hoe hij zich tussen die kerels van cowboys heeft te gedragen Woeste vechtpartijen met veel kruit en wat oppervlakkige kroegliefde versieren het verhaal, waarin Fernand Raynaud de rol van de halfzachte cowboy speelt. Een krankzinnig gekke film. 18 jaar. ten hun vertier tussen de massa, ook velen van buiten het dorp waren naar het gezellige Spaarndam gekomen. Er heerste een echte kermisstem- ming ond-er de bezoekers. Lieden die zich eens graag in het rond willen la ten slingeren, stapten met opgewekt ge moed in een van de stoeltjes van de zweefmolen om er na enige minuten met een vreemd gevoel in de maag streek uit te stappen. Scherpschutters waagden een kansje bij de schiettent; de „gokkers" beproefden hun geluk by een van de speelkramen; weer ande ren voelden meer voor een lekker hapje en schaarden zich bij de tientallen snoeplustigen. De meisjes werd het op aangename wijze „lastig gemaakt" door d-e talrijke jongelieden, die op een „avontuurtje" uit waren. Op aller lei slinkse manieren trachtten zij de dames te paaien. De meer ouderen on der de bezoekers stonden van een af stand het hele gedoe met bezadigde blikken gade te slaan om met een vreemde klank in hun stem te zeggen: „Het is toch heel anders dan vroeger". Inderdaad, zij hebben gelijk, maar er zit toch altijd iets in een kermis, dat nooit verandert. Om half tien begon het te regenen en velen zochten elders hun vertier. In een café heerste een gezellige stemming met dansmuziek. In de vooravond werden gisteren Ringrijderijen gehouden. Ofschoon er van de zijde van het publiek een matige belangstelling werd getoond, is het toch een interessante wedstrijd geworden. De heer C. van Veen behaalde uitein delijk de overwinning en won daardoor de prijs van f 25. A. Lemmers werd tweede en kreeg 15. Vandaag gaat het feest, dat een voortzetting is van de oude Volksspelen, verder, 's Middags en 's avonds zullen de kramen op het kermisterrein weer geopend zijn, ter wijl 's middags een bromfiets-ralley wordt gehouden, waaraan dames en he ren kunnen deelnemen. Hoewel gister avond de Inschrijving nog niet geopend was, was men toch wel van mening, dat er vrij grote belangstelling voor de wedstrijd zou bestaan. Morgen zal ech ter ook dit feest weer tot het verleden behoren, want vannacht nog zullen de kermistenten worden afgebroken. Donderdag 29 augustus vindt het vierde zomerconcert plaats o.l.v. Henri Arends. Solistische medewerking wordt verleend door de violist Pierre Jetteur. Het programma bestaat voor de pauze uit: Mendelssohn - ouverture „Die schone Melusine: Sibelius Karelia suite: en Bruch Vioolconcert, uit te voeren door Pierre Jetteur. Na de pau ze zal worden uitgevoerd: 4 fragmen ten uit de Midzomernachtsdroom van Mendelssohn en van Castellanos „Ei rlc de las siete estrellas". dat bijeengekomen was om de opening bij te wonen van „Portretten rondom Jan Sluyters". Dit is de laatste in de reeks voorbereidende exposities, welke ten doel had de Vishal exclusief als expositiegelegenheid te propageren. De gemeentesecretaris, mr. H. E. Phaff, die de opening zou verrichten, was door plotselinge ongesteldheid ver hinderd. In zijn plaats heette wethou der A. J. M. Angenent mevrouw Sluy ters bijzonder hartelijk welkom, alsme de jhr. van Lennep, kamerheer van H M. de Koningin, dr. D. H. Peere boom Voller, burgemeester van Bloe mendaal (wiens aanwezigheid de be langstelling bij de overheid voor het culturele leven mocht illustreren, zon der dat zij nochtans daaraan ook steeds in materiële zin uiting kan geven) en twee der exposanten: de schilders Kees Verwey en prof. Jan Wiegers. Ten gehore van de aanwezigen, on der wie vele kunstenaars, hoofden van dienst en ook de oud-burgemees ter van Amsterdam, mr. A. d'Ailly, dankte spreker namens het gemeente bestuur de tentoonstellingscommissie, die door haar moeiten en zorgen op bijzondere wijze heeft bijgedragen tot de bevordering van het culturele leven in de stad Haarlem. De wethouder memoreerde hoe alle in deze geïmpro viseerde ruimte gehouden exposities zich in de grote belangstelling van stadgenoot en vreemdeling hebben mogen verheugen. De bruikleengevers was spreker er kentelijk, dat zij het bijeenbrengen van deze collectie hadden mogelijk gemaakt. Met een excuus voor de onmogelijk heid om als plotseling optredend plaats vervanger op de kunstwerken zelf na der in te gaan, verklaarde wethouder Angenent de tentoonstelling voor ge opend. D.A.W. 3 uit Alkmaar en L.Z.C. 2 uit Leiden, twee candidaten voor een plaats in de reserve tweede klasse he ren van de waterpolo-competitie K.N.Z.B. zijn vrijdagavond in de zwem vijver „Groenendaal" te Heemstede in duel geweest om uit te maken welke ploeg promoveert. D.A.W. 3 is als over winnaar uit het strijdperk getreden. Vooral in de eerste helft was D.A.W. de Leidenaars de baas, die door slecht plaatsen er weinig van terecht brach ten. Door Van Bennekom kwam D.A.W. in de eerste helft met 2-0 voor te staan. In de tweede helft toonde de L.Z.C.- verdediging een wat meer gesloten ge heel. Uit een opzwembal werd door Be verwijk de D.A.W.-voorsprong ver kleind. Verder kwamen de Leidenaars niet, prachtkansen werden onbenut ge laten terwijl ook D.A.W. niet meer tot inschieten kwam. Het bleef bij een 2-1 overwinning voor D.A.W. 3. GEBOREN: C. M. Steenbakker-Koe dijk z; H. W. Lammertsma-van Loon z; A. van Zomeren-Olvers z; J. H. Pruis- Lubbers d; A. M. Jongert-Brendel d; K. J. C. Oppelaar-Cassee d; A. van Gasteren-Langenbach d; H. Allebes- Turfreijer d. OVERLEDEN: F. W. M. Kemps, 60 j., Olmenstraat; H. van Aste, 81 j., Pa triarchstraat; J. van Dam, 68 j., Lin- schotenstraat; I. de Waard, 64 j., Voor zorgstraat; A. Kramer-Springer, 83 j., Westerhoutpark; A. C. Dollman, 85 j., W esterhoutpark. H. Bavo (Kathedraal): 6.30. 7 30. 9 (Hoogmis) 11 en 12 uur H. Antonius van Padua: 6.30, 7.30 830 (Hoogmis) 10. 11 en 12 uur. H. Jozef: 6.45, 8, 9.15 (Hoogmis) en 11 uur; 18 uur: Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans (Spaarne): 6, 7 30. 9. 10.30 (Hoogmis) en 12 uur H Joannes de Doper (Amsterdamstraat): 6.15, 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis), 11 en 12.15 uur. H. Hart (Kleverpark 6 30. 7 45. 9. 10.30 (Hoogmis) en 12 uui H.H. Elisabeth en Barbara (Paul Kru- gerstraat): 6.30. 7.45. 9 (Hoogmis), en 11 uur. H. Liduina (Rijksstraatweg): 6.30 7.30. 9 (Hoogmis). 10.45 en 12 uur O. L. Vr. van Zeven Smarten Rijks straatweg): 6.30. 7 30, 8.45 (Hoogmis) 10.15 en 11.30 uur 18 u. avondmis. H.H. Petrus en Paulus: 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur. Allerheiligste Drieëenheid (Bloemen daal): 7.30, 9 (Hoogmis) 10.45 en 12 uur. Hulpkerk Bloemendaal: 7.30 en 9 uui O L Vr. Onbevlekt Ontvangen (Over- veen): 7, 8, 9, (Hoogmis), 10.30 en 11.30 uur. H. Agatha (Zandvoort) 6.30 7 30 8 30 9.30 (Hoogmis) en 11 uur. H Bavo (Heemsieuei b 30 i 45 y iu.15 (Hoogmis) en 12 uur O. L. Vr. Hemelvaart (Heemstede): V 8.30 (Hoogmis) 10. 11 en 12 uur H. Antonius van Padua (Aerdenhout) 7.30, 9 (Hoogmis) en 11 uur. Bij gunstig weer zal de christelijke muziekvereniging „De Harpe Davids" uit Noordwijkerhout tezamen met drie Noordwijkse muziekkorpsen woensdag 28 augustus een taptoe houden op het schoolplein aan de Langevelderweg. De medewerkende Noordwijkse korpsen zijn de christelijke muziekvereniging „De Echo der Duinen", de harmonie „Crescendo" en de r.-k. fanfare „Ex celsior" Om kwart voor acht zullen de vier korpsen zich elk langs een ver schillende route vanaf het schoolplein aan de Havenstrat naar de Langevel derweg begeven. De taptoe zal dan on geveer kwart over acht aanvangen. Het uit te voeren programma omvat 24 nummers, waarvan er 11 voor reke ning van de tambours komen. Het schoolplein aan de Langevelderweg is ditmaal gekozen, omdat door de gro tere ruimte de taptoe het best tot zijn recht zal komen. De laatste zin in de bespreking van de expositie „Het Station" in de Vlees hal, donderdagavond in onze courant, is door het wegvallen van enkele letters onduidelijk geworden. Die zin moet luiden: Eens te meer is hier bewezen, dat de oude Vleeshal geen slaafse onderdanigheid eist, maar dat dit historische gebouw het best ge diend is met een kernachtig eigentijds contrapunt. Tjjdens de maandag 9 september in Haarlem te houden Buitengewone Al gemene Vergadering van de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur zal een voorstel van het Pro- duktschap voor Sierteeltgewassen aan ae orde komen om de minimum-export- v°°r. de hoofdsoorten te bereke- van de kostprijzen, ver- waarbii^™ j?rocent exporteursmarge, gedragendTdde^exPort 2al worden In de exporteursmarge bit' surplus, buitenlandse a£neme?s inbe^epen8 hÏÏ mmunum-exportprijzensystefmP ma? wordt door de voorstellers veriater, de binnenlandse minimumprijzen61^ meer gesteld op 90 procent van sè kostprijzen. ae Advertentie veel warmte - weinig as weegt ca. 75 kg. per H.L. „CORNNIC" 20/30 ƒ12.60" „SEVEN SISTERS" 20/30 14.- „VICTORIOUS" Super S 20/30 ƒ15.60" en Centr. Verwarming alm. 8/15 (viertjes) .CORNNIC" ƒ10.50; „SEVEN SISTERS" 11.— „VICTORIOUS" Super ƒ11.50 Ook alle andere soorten en afmetingen uit voor raad leverbaar. Vraagt onze prijscourant. Friese Varkenmarkt 610 (Spaarne bij Viaduct) TELEFOON: 14164 en 13904.5 Advertentie verenigd in de Groep International® Expediteurs in het Bloembollenvaft maken, naar aanleiding van d® berichten in de N.H.C. van vrijdag 23 augustus, er op attent, dat in VERZENDING VAN BLOEM BOLLEN VAN HET STA TION H1LLEGOM AF GEE# VERANDERING is gekomen. Zoals altijd hebben wij de voll® medewerking van de Nederlands® Spoorwegen voor het vervoer van bloembollen naar alle landen i° Europa, niet alleen tijdens het ver- zendseizoen, maar ook gedurende het gehele jaar. DE GROEP INTERNATIONALE EXPEDITEURS IN HET BLOEM" BOLLENVAK HILLEGOM. aanr^dfn^n'gfbeurd, trokkenen een vrij ernstige atioon had den. Op het Staten Bolwerk werd streeks kwart over twee een 74-jarjge voetgangster uit Haarlem door eefl bromfiets aangereden. De dame stak de rijbaan over en zag, toen zn zie» midden op de weg bevond, ®®pr(j?£,or fiets aankomen, die bestuurd vTlsmeer- een 25-jarige chauffeur uit A1"'er of) Zij versnelde haar pas om vlUge ^ij het trottoir te zijn. Toen zij v y,r0in- de stoep was, liep zij tegen de D1ar fiets op. Zij viel en kwam met i> hoofd op de trottoirband terecht, t een zware hersenschudding is zil 113 de Mariastichting overgebracht. Op de Amsterdamsevaart had e®a aanrijding plaats tussen een bestela"' en een bromfiets. Beide voertuigen r den in de richting Haarlem. Bij e®, tankstation sloeg de bestelauto links3,' Hij bleef voor het rijwielpad staan °,e te wachten tot het vrij was. Toen chauffeur van de wagen meende er gelegenheid bestond om over te ste* ken, reed hij verder. Hij had echte/" niet de bromfiets bemerkt, waarop eet man en een vrouw zaten. De bromfiets botste tegen het linker portier van d® bestelauto. Een lid van de E.H.B.Oj verleende de eerste hulp. De vrouw wer» daarna per ambulance naar een Haar lems ziekenhuis overgebracht. Zij ha» enkele gekneusde ribben en een bloed uitstorting aan haar been opgelopen. Advertentie DELHI 1857. De inlandse troepen, de Se poys, in Voor-Indië zijn in volslagen op stand tegen de Engelse Oostindische Com pagnie. Nog is niet precies bekend 'wat de diepere oorzaken hiervan zijn, maar de opstand is zo algemeen en zo wel georganiseerd dat zij reeds geruime tijd in het diepste geheim moet zijn voorbereid. De onmiddellijke aanleiding van de op stand wordt geweten aan het invoeren van de nieuwe patronen voor de geweren. Dit moge op hei eerste horen vreemd klinken, maar is toch de waarheid. Deze patronen, welke met varkens- en rundervet moeten worden ingesmeerd, kunnen de Sepoys slechts door ze met de tanden aan te ra ken gebruiken. Bedenke men nu dat de Muzelman hei varken als onrein beschouwt en de Hindoe het rund als heilig, dan kan men zich voorstellen hoe in dit land, waar de miljoenen in woners of Mu zelman of Hin doe zijn, de ge moederen kon den worden op gezweept. Of de Engelse Oostindische Compagnie, dewelke nog over dit werelddeel heerst, het hoofd zal kunnen bieden aan deze op stand die zich over het hele Gangesgebied schijnt uit te strekken, moet worden af-1 gewacht Maar men vreest het ergste en vol gens de laatste berichten ontzien de opstan delingen in hun godsdienstrazernij en bij hun rassenstrijd vrouwen noch kinderen. Voor de Hollandsche Sociëteit van Levens- venekeringen gold 1857 als een jaar van kalme voorspoed, waarin alle aanleiding bestond om het bedrijf weer voor 25 jaar) te continueren. Anderhalve Eeuw Levensverzekering HERENGRACHT 475 - AMSTERDAM-G - TELEFOON 49100 Negen jaar geleden, toen de jonge broeder-onder»ijzer Fredericus in zijn nieuwe standplaats Heemstede aan kwam. maakte hij al in het eerste uur van zijn verblijf kennis met voetbal, met voetballers en met H.B.C. Alsof deze r.k. voetbalvereniging er lucht van had gekregen dat er een \vaardevo"e man met broeder Fredericus binnen Heemstede's grenzen as gekomen, strikten zij hem toen al direct voor de leiding van het schoolvoetbal, in los verband door HBC geregeld. Het was een goede „aankoop" van H.B.C. en broeder Fredericus heeft in negen jaar bewezen de steeds geheim gehouden transfersom ruim waard te zün Re- west. Wie daar nog aan mocht twijfelen had gisteravond in „Anno Santo" moe ten zijn waar H.B.C. zijn jeugdleider, redactie-secretaris en secretaris van de jeugdafdeling vaarwel heeft gezegd vóór diens onontkoombare vertrek naar Heesch (N.Br.) Van zeven tot acht uur was het ?an Je jeugd om te getui gen van hun dankbaarheid voor al '-et- geen broeder Fredericus in de negen Jaar van zijn verblijf in Heemstede tot stand heeft gebracht. Om daar een idee van te krijgen vergelijke men eens de cijfers. In 1948 startte broeder Frede ricus met het jeugdvoetbal dat ln 1950 tenslotte geheel in H.B.C.-verband werd geleid. Toen waren er een 40 jongens onder de twaalf jaar bij de „Welpen", de jongste groepering van de grote li. B.C.-familie. Nu zijn dat er ruim 150. Dat zo'n aantal veel zorg vr -t is dui delijk vooral omdat de leiding van deze jongens heel andere eisen stelt aan de leiders als die van oudere voetballers. Via administratieve bemoeiingen werd br. Fredericus ook belast met de zorg voor adspiranten en junioren, af delingen die in 1953 ongeveer 140 jon gens omvatten, onder de hoede van 6 leiders en nu bloeien met ongeveer 300 jongens onder 34 leiders. En vooral dat laatste is iets waar heel H.B.C- trots op gaat. Het leidercorps is iets aparts, een team waar je op rekenen kunt en een instelling waarop br. Fre dericus meer dan iets anders, trots is- Interne leiderscursussen en contactbij eenkomsten, waarvan de scheidend® broeder de stimulerende kracht was, zorgden voor een prima geest en een juiste taakopvatting. Ook deze leiders heeft hij er van weten te doordringen dat achter sport en spel nog iets an ders steekt als vermaak, dat het een machtig middel kan zijn om betei'e mensen te leveren aan de maatschap pij. Om ongeveer half negen waren W „Anno Santo" van de diverse afdelin gen van H.B.C. de bestuursleden bUee*j om afscheid te nemen. Als eerste voer de daarbij voorzitter P. Kemp het woor die de broeder de bijzondere dank de H.B.C.-gemeenschap overbraci en zijn hartelijke woorden onderstreep te met enkele stoffelijke blijken v waardering. Ook de Geestelijk Aajer seur,kapelaan C.Bakker voegde het zijne aan toe en prees de broe als een idealist „pur sang" diene(jc na zijn vertrek voor velen als het go n voorbeeld in de herinnering zal "y'„je leven. Omgekeerd zal er ee2,..Jjiet-i voor nodig zijn. aldus broeder F^"®in„e- cus in zijn dankwoord, die de her ring aan H.B.C. uit mijn gedachte kunnen bannen „en al zal ik knieën moeten komen, bij de »P ze- van ons nieuwe sportpark zal iK ker zijn".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2