SB.) JL; Toneelgroep Studio speelt „Les Romanesques" van Rostand V' Vlees Hoort HBS SLAVIN KEN ÏECHTE WALESl I ANTHRACIET j „DeSpaarnestad"j Streekplan Zuid-Kennemerland OOK HEEMSTEDE IN BEROEP BIJ DE KROON Bezwaar tegen bestemming van grond ten zuiden van Van Merlenvaart Charmant liefdesspelletje in het Openluchttheater Zalennood in Bioemendaal en Santpoort Ernstig ongeval in Hillegom De „Holland" bergt twee schepen Vrouw na aan rijding overleden K.A.B. doet voorstel aan gemeentebestuur \Nog 5 dagen Zomerprijzen j BRANDSTOFFEHHANDELj MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 PAGINA 3 Gestolen beeldje terecht Vorig jaar ontvreemd uit Bisschoppelijk Museum in Haarlem Geringe schade door storm Feestavond B.O.I.W. burgerlijke Stand Haarlem ONGEVALLEN IN HAARLEM - «i Bezwaren tegen bouw door „St.-Benedictus" Toegift Openluchttheater Woningen aan Van Deventerlaan in september gereed OVERVEEN B.V.O. blijft actief SANTPOORT P.O.F.-loterij Zo eet U lekker en voedzaam: Jongeman uit Lisse door auto aangereden Nog geen licht in het Zandvoortse mysterie HEEMSTEDE Gemeentezaken Iraanse padvinders bezoeken Europa Ontvangst op Haarlems stadhuis Dorstige lieden braken in Kardinaal de Jong-school Doorrijhoogten verminderd Waterpolo in Velsen D.A.W. uit Alkmaar wint Beurs van Amsterdam Destijds heeft de Heemsteedse ge meenteraad bezwaren aangevoerd te- Ken het door de Provinciale Staten van Noordholland vastgestelde Streekplan voor Zuid-Kennemerland Naar B. en W. van Heemstede de gemeenteraad hu mededelen zijn Ged. Staten niet tegemoet gekomen aan het bezwaar te- Ken het tracé van de ontworpen weste lijke noord-zuidweg langs de spoorbaan Haarlem-Leiden. Het college meent echter af te moeten zien van het indie nen van verdere bezwaren op dit punt. Aan het bezwaar inzake de baan voor recreatie-verkeer door ,.Meer en Berg" ls door Ged. Staten in zoverre tege moet gekomen, dat het tracé van deze baan voor recreatieverkeer zal lopen over de bestaande Sparrenlaan in Groe- nendaal en vandaar over 400 meter lengte de oostelijke zijde van de Heren- tveg zal volgen. Hoewel B. en W. van oordeel blijven dat er de voorkeur aan gegeven dient te worden, dat deze weg van de Manpadslaan tot de Sparren laan gevoerd wordt over de rijwiel- en voetpaden langs de Herenweg, menen zij, dat het indienen van bezwaren te gen dit punt van ondergeschikt belang is en achterwege kan blijven. In het bezwaar betreffende de bestem ming voor agrarisch bedrijf ten zuiden van de Rivierenbuurt is voorzien, door dat enige zuidwaartse afronding van de Rivierenbuurt reeds is ontworpen, ter wijl bij detaillering de juiste zuidgrens der bebouwing kan worden bepaald. B. en W. van Heemstede stellen de gemeenteraad echter wel voor in be roep te gaan bij de Kroon inzake de *fl ^at vorig jaar op een van de eerste dagen van augustus uit het Bisschoppelijk Museum te Haarlem werd oratvreemd, is terecht. Vast is ko- men te staan, dat twee Amsterdam mers die in juni van dit jaar door de Amsterdamse politie werden gearres teerd in verband met een groot aantal diefstallen in kerken en musea, de dief stal gepleegd hebben. De diefstal van het beeWje de aanbid ding van de herders voorstellende, daterend uit het jaar 1520, wer des tijds door een bezoeker in kabinet 3 van het museum ontdekt. Hij bemerkte een lege plek aan de wand, waarboven een kartonnetje met opschrift hing. Hp bemerkte een lege plek aan de wand Waarboven een kartonnetje met op schrift hing. Hij waarschuwde onmid dellijk de concierge, die tot zijn grote schrik bemerkte, dat het kostbaar klei nood verdwenen was. In de nacht van zaterdag op zondag is de 74-jarige mevrouw C. Zuiderhoek- «hamners uit Haarlem, die vrijdagmid dag op het Staten Bolwerk tegen een bromfiets is gelopen, overleden. Zij kwam met haar hoofd tegen de trottoir band terecht en liep daardoor een zwa re hersenschudding op. De stormschade in Haarlem en Bioe mendaal is beperkt gebleven. Aan de Vijverweg en de Acacialaan in Bioe mendaal en in de tuin van het raadhuis in Overveen woeien bomen om. In Haar lem is op de Nassaulaan tegenover de Ursulastraat een verkeerszuil omge waaid. Van een perceel aan de Kruis weg kwamen brokken van een schoor steen naar beneden. De brandweer heeft de schoorsteen vastgezet. Bij het post kantoor werd 'n zonnescherm losgesla gen, waardoor 'n ruit werd vernield. In de Van 't Hof/straat moest een 6 meter hoge boom door de politie verwijderd worden. Door de wind was de hoom al dermate scheef komen te staan dat men het raadzaam achtte hem weg te halen. Verder waaiden op diverse plaatsen dakpannen en stukken zink van de da ken. Persoonlijke ongelukken deden zich in geen van de gevallen voor. De bond van oud-illegale werkers in Haarlem, een afdeling van de na tionale Federatieve raad van het voor- hialig verzet Nederland, houdt reeds sinds enige jaren een feestelijke bijeen komst op 30 augustus aan de vooravond Van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina, de „moeder van het ver zet". In restaurant Dreefzicht zal vrij dag 30 augustus het Haarlems Toneel Ensemble een opvoering geven van et blijspel „het nestje van de Antiquair". Na afloop daarvan is er een Oranje bal na met muziek onder leiding van Roel van den Berg. FILMS: CINEMA PALACE: Een theehuis voor Tobl- vki, a. 1.. 2. 4.15. 7, 9.15. *jANS HALS: De bende van Walter Black, jaar, 2.30, 7, 9.15. Li??' één avondvoorstelling om 8 uur. jkOR: Liefde langs de weg, str. volw., ^2%'RVA: tot en met dl.: Fra Diavolo, a. 1.. 2 ,«*«VA: tot en met at.: rra uiavuiu, ReSLu-: 815 u.: Anna Karénina, volw. 4,.URANDT: Der Bettelstudent, a. 1.. En?' 7, 9.15. Rovv ochtend: Montagne's Jeugdvariété. Dwars door de vuurlinies, 14 jaar, STilrL7' 9.15. r,,TIC>Bij de kannibalen van Nieuw- g^inea, a. 2.15 u. 7 o?Lan met de wassen beelden, 18 jaar, ».15. er„® oohtend om 10.30 uur: Vakantie-pro- Hard?a met oa- Donald Duck, Laurel en y en Charlie Chaplin. Groote Kerï"?*8 26 augustus door Arie Peters5'30 uur: BeiaardbesPelin2 Groote Kerken® augustus Albert de Klerk UUr: °rgelbesPelin2door v^DtïfSï^ 4" Gro°tes-Kats, z.; G. E8bèrte !4n HO SkenV00rt' z': M' C' van v,lrI dey Hoorn, z.; H. Hoek- d-' Ervór^W S' A- Hartman-Geldrop, n"mr4-r5ïamer"^e Kone, d Hon enk WU; J- R- Vooges en J. Van s Tp;, Stolvoort en I. J. p. Rnrj? 1 t 'J' Bekkering en E. M. Qvprn'r?' Thierry en T. Blauw. jj^VERLEDEN A. J. de Jong, j, bestemming voor natuur- en recrea tieruimte bezuiden de Van Merlen vaart. Het college meent, dat, wan neer men de zuidelijke traverse door Groenendaal en „Meer en Berg" zou willen maken en mede uit dien hoofde de bebouwingsmogelijkheid van de ter reinen ten zuiden van de Van Mer lenvaart zeer beperkt wordt gehouden, daartegen reeds nu met klem dient te worde" ~eprotesf«e-d. Naar de me ning van B. en W. dient dit terrein in grotere mate dan nu het geval is opengesteld te worden voor stads-dorps en ruime bebouwing. Wat betreft het reserveren van de gronden ten zuiden van de Van Merlen vaart voor een voortzetting van het ten noorden van die vaart reeds be staande complex sportvelden, zeggen B. en W„ dat de gemeente Heemstede met de gemeentelijke sportterreinen en de terreinen van H.B.C. ook bij de voor de toekomst te verwachten in verband met de geringe beschikbaarheid van bouwterrein uiteraard beperkte toe neming van de bevolking, ruimschoots kan blijven voorzien in de behoefte aan ruimte voor actieve recreatie. B. en W. van Heemstede stellen de gemeenteraad ook voor in beroep to gaan bij de Kroon inzake het ontbre ken van een provinciale schadever goedingsverordening. Zij wensen een regeling in de geest zoals die ook voor het Streekplan-Walcheren is op gesteld. Bij een aanrijding op de Wagenweg zondagmiddag heeft een 79-jarige voet ganger uit Zandvoort een hersenschud ding opgelopen. De man kwam uit het Westerhoutpark en stak de Wagen weg over. Toen hij halverwege wais liep hij plotseling terug, vermoedelijk vanwege het verkeer, dat in de richting Heemstede reed. Hij liep daarbij pre cies tegen een naar het Houtplein rij dende bromfiets op, die bestuurd werd door een 28-jarige bankwerker uit Heemstede. De voetganger werd met zijn hoofd tegen het wegdek geslingerd. Hij is naar het Diaconessenshuis over gebracht. Zaterdagmiddag om ongeveer half vijf werden twee jongens licht gewend, toen de bus, waarin zij zaten plotseling voor eenv oorh em rijdende auto krach tig moest remmen. Een vijf-jarige jon gen sloeg met zijn mond tegen de sier rand van de bank voor hem, waardoor enige tanden los raakten. Een veer tien-jarige jongen liep verwondingen aan het boven- en onderlid van zijn lin keroog op, doordat zijn bril brak. Na behandeling in het St. Elisabeths Gast huis konden zij hun weg vervolgen. Vanmorgen om kwart voor acht ge beurde een ongeluk op de hoek van de Zijlvest en de Zijlstraat. Een brom fietser kwam van de Zijlvest enw il- de voorrang verlenen aan een van de Zijlbrug komende auto, die bestuurd werd door een dame. Door de glad heid van het wegdek gleed de brom fiets weg en kwam tegen de auto terecht. De bestuurster van de auto stapte uit om te zien wat de bromfiet ser mankeerde, maar toen deze te ken nen gaf, dat het niet ernstig was is zij doorgereden. Later is de man toch naar een ziekenhuis overgebracht in verband met een pijnlijke linkerarm. De politie verzoekt de bestuurstervan de auto alsmede getuigen van het ongeluk zich te melden bij het bureau aan de Smede- straat. J?' /A".. ■- .V -A- ■Vv.'.-y' Morgenavond zal de Zandvoortse gemeenteraad opnieuw aandacht wijden aan het Zandvoortse Boulevardcentrum, waarvoor de plannen ontwor pen zijn door het architectenbureau ir. Jan A. Lucas en ir. H. E. Nie- meyer, uit Voorburg, met medewerking van architect C. Pet. Het centrum zal verrijzen ten noorden van de tegenwoordige flatbebouwing langs de Zandvoortse Boulevard, tegenover de Zeestraat. Het monumentale hotel, dat links op de schets te zien is, zal voorlopig nog niet worden gebouwd. De overige elementen: hoofdgebouw van zes verdiepingen, waarin hotel, be drijfsruimten, winkels, café-restaurant, flats, appartementen en een motel (dat aan de achterzijde is geprojecteerd), zullen zo spoedig mogelijk in uit voering worden genomen. De bouwkosten van het complex, exclusief die van het hotel en het congresgebouw, worden op tien miljoen geraamd. Het initiatief tot de bouw van het Zandvoortse Boulevardcentrum is ge nomen door de stichting „Recreatie-oord Zandvoort". Aanvankelijk werkte deze stichting aan een monumentaal plan, fantastisch van opzet en ont worpen door de architecten H. Th. Wijdeveld en J. Wils. Dat plan kon echter niet gerealiseerd worden, o.m. omdat er dan honderd huizen zonder meer gesloopt moesten worden. De kosten werden op niet minder dan honderd miljoen geraamd. Hierna kreeg het architectenbureau Lucas Niemeyer uit Voorburg op dracht een nieuw ontwerp te maken. In grote lijnen past dit in het weder - opbouwplan van Ir. G. Friedhoff. Het Boulevardcentrum zal mettertijd de gehele open ruimte in beslag nemen, die men thans aantreft vóór de Zee straat in Zandvoort. In de gemeenteraad van Bloemen- daal op 20 juni kwam een voorstel aan de orde van B. en W. om medewer king te verlenen aan de katholieke wo ningbouwvereniging „St.-Benedictus' voor het bouwen van vierentwintig wo ningwetwoningen op het terrein van „De Goede Herder" aan de Noordlaan en Duinlustparkweg in Bloemendaal- noord. De architect Jos. van Engelen ontwierp de woningen, waarvan er zes tien voor leden van de woningbouwver eniging zouden zijn bestemd en acht voor de gemeente en het rijk. De huur prijzen zouden komen te liggen tussen 10,35 en 12,50 per week. De hoop, dat het plan, dat de betref fende commissies reeds was gepasseerd, na aanbesteding en gunning spoedig verwezenlijkt kon worden, blijkt ijdel te zijn geweest, naar wij nu vernemen. Vele bewoners uit die buurt zouden bezwaren tegen de bouw hebben inge diend, of indien men aan de bouw van de huizen toe is de begrootte huurprijzen nog gehandhaafd kunnen blijven. oor enkele tientallen toeschouwers, die dicht opeen zaten om zich op die wijze te beschermen tegen de volle wind, heeft de toneelgroep „Stu dio" zaterdagavond in het openlucht theater te Bioemendaal een voorstel ling gegeven van „Les Romanesques" van de Franse toneelschrijver en dich ter Edmond Rostand. Rostand neo- romanticus uit de tweede helft van de negentiende eeuw heeft een aantal toneelstukken geschreven waarvan het in 1898 tot stand gekomen spel „Cyrano de Bergerac" het meest be kend bleef. Voordien ontsproten aan de fantasie-rijke en romantische geest van deze Fransman „Les Romanesques", „la Princesse lointaine" en „la Sa- maritaine". Rostands grootste verdien ste is geweest i op het toneel een ge zonde romantische sfeer te hebben ge schapen. De beloning daarvoor was het lidmaatschap van de Academie Frangaise, in welk college hij in 1901 zeventien jaar voor zijn dood zitting kreeg. Na Cyrano kreeg „lAiglon" ae meeste bekendheid. „Les Romanesques" is een charmant liefdesspel, doorzichtig van intrige, maar niettemin boeiend. Het is bij uitstek ge schikt om in de openlucht te worden gespeeld, maar dan moeten de weers omstandigheden er ook naar zon. Za terdagavond is het nogal een winderig amusement geworden, waardoor veel van wat ongetwijfeld op een heerlijke zomeravond te genieten valt, de toe schouwers onthouden werd. Niettemin heeft de toneelgroep „Studio" van „Les Romanesques" een redelijke voorstel- ling gegeven. Om een soort Romeo-en-Julia-motiei heeft de schrijver een geestig en sati- risch-romantisch verhaal geweven. Twee jonge mensen houden zielsveel van el kaar, maar tot een huwelijk zal het wel niet kunnen komen, denken zij, om dat hun vaders immers de grootste vijanden zijn. In werkelijkheid zijn zo boezemvrienden, die heel goed weten wat er in de jonge harten van hun kin deren omgaat. Zij zouden niets liever zien, dan dat zij met elkaar trouwden. De oudelui ensceneren met behulp van een gewiekste knaap een schaking, com pleet met rovers, maanlicht, zoetge vooisde muziek en draagkoets. Dat ,is prachtig en die jongen zal natuurlijk als een leeuw voor zijn geliefde vech ten. Dat gebeurt dan ook. Hij is een held in de ogen van zijn meisje, dat van haar vader toestemming krijgt te trouwen. Voor wat hoort wat. Ook de vader van de jongen heeft niets tegen een echtverbintenis. De oudelui wrijven zich vergenoegd in de handen, omdat zij in hun opzet geslaagd zijn. Maar door een ongelukkige samen loop van omstandigheden komen de beide jongelui er achter welke poets hun vaders hun eigenlijk gebakken heb ben. De jongen voelt zich geen held meer en het meisje niet langer de eens bedreigde maagd. De jongeman verlaat het huis om het geluk elders te zoe ken. Hfj wil een man zijn. De oudelui voelen zich schuldig en verwijten el kaar over en weer. Daar komt nog bij, dat zjj zich vervelen en daardoor aller lei fouten van elkaar zien. Intussen heeft de man, die de vaders bij de scha king behulpzaam is geweest, zich voor genomen de jongelui weer bij elkaar te brengen, hetgeen hem gelukt. Dore Smit was een allerliefste Syl- vette, wien Nick Siewertsz van Reese- ma gastspeler in het gezelschap als Percinet zijn gevoelens te veel ont hield. Geen meisje zou, dunkt ons, met zo'n geliefde tevreden zijn. Hij was niet een hartstochtelijk minnaar, maar een stuntelig jongmaatje, stijf en zelden overrompelend. Frans Zuidinga en Ton Dalenoord lieten als Bergamin en Pas- quino, de vaders van de jongelui, gaaf spel zien. Vooral Ton Dalenoord bleek goed op dreef. Zijn creatie was niet zelden een rake en spitse typering. Eduard Palmers, die tevens de regie had, speelde de rol van Straforel, de gewiekste handelaar in veelsoortige schakingsmethoden en de huwelijksma kelaar later. Hij deed dat met de on derdanige brutaliteit, die dergelijke lie den eigen is. Cock Henneman was de tuinman, een minimaal rolletje. Van de regie zouden wij willen zeg gen, dat de fakkels aan het einde van het spel beter onaangestoken hadden kunnen blijven. Het verrassingsvoile ef fect, dat zij het publiek hadden moe ten bereiden, ging verloren door de ster ke wind. Naar aanleiding van het pro gramma (vijf en veertig cent) zouden wij willen opmerken, dat het nu lang zamerhand eens tijd wordt, dat aan het programma van gebeurlijkheden in het Bloemendaals openluchttheater meer zorg wordt besteed. Zo ontbrak in dat van zaterdagavond de naam van het toneelgezelschap. Ofschoon dit weekeinde officieel het seizoen 1957 in het Openluchttheater van Bioemendaal onder allerminst gun stige weersomstandigheden werd afge sloten zal als toegift mevrouw Emmy van Eden op zondagmiddag 1 septem ber nog een pianovoordracht geven. Tenslotte wordt op vrijdagavond 6 sep tember een bijeenkomst gehouden door het Opendèurcomité in Bioemendaal. Het bestuur van de afdeling Bioemen daal van de Katholieke Arbeiders Bewe ging heeft dezer dagen een schrijven doen uitgaan aan de gemeentebestu ren van Bioemendaal en Velsen. Daar in wordt om medewerking gevraagd het pand Duinlustparkweg 58 in Santpoort - station (gemeente Velsen) grondig te restaureren en in te richten ais wijkge- bouw. Tevens wordt gesuggereerd dit gebouw daarna eventueel in te richten voor de Kruisverenigingen en als (wel licht intergemeentelijke) politie- en brandweerpost. De schrijvers zien dit als een noodzakelijke oplossing van het nog steeds chronisch gebrek aan behoor lijke zalen, waardoor in de wijken Bloe- mendaal-noord en Santpoort - station een bloeiend organisatieleven wordt be moeilijkt. Elke poging hiertoe is bij voorbaat tot mislukken gedoemd, wordt verder in het schrijven van de K.A.B. Bioemendaal gezegd, waarna wordt op gemerkt, dat juist met het oog op de sterke uitbreiding van de buurtschap Santpoort-station en Bloemendaal-noord een oplossing van de zalennood alles zins geboden is. Het bestuur spreekt er verder zijn voldoening over uit, dat reeds hun belangstelling voor genoemde wijken toonden door woningbouw en een betere verlichtig en bestrating, Het vreest een uitgroei dezer wijken zonder dat voorzien is in de mogelijk heid van een bloeiend organisatieleven. De vierentwintig woningen aan de Van Deventerlaan in Bloemendaal- noord, ontworpen door de Over\ ense architect, de heer K.J. Aanstoot zul len omstreeks half september gereed komen. Zes huizen zijn bestemd voor de r.-k. woningbouwvereniging St. Be- nedictus; de overige achttien voor de voormalige Christelijke woningbouwver eniging. Er is dezer dagen een samenkomst van bestuursleden van de buurtvereni ging Overveen geweest, waarop men zich heeft beraden over het program ma, dat men de leden in het komen de seizoen wil voorzetten. Het is de be doeling het een-jarig bestaan van de buurtvereniging in januari 1958 met een feestavond te vieren. Het winter seizoen begint in oktober met een le zing van ir. E. C. M. Roderkerk over het Nationaal park „de Kennemerdui- nen". Op deze lezing volgt een excur sie naar het duingebied. Het is de be doeling elke maand een bijeenkomst te houden. In 1957 zal mej. Tiny Keyser dan nog een piano-recital geven en de heer Bijvoet, die onlangs in het paro chiegebouw Domi bij het honderdjarig bestaan van de parochie van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangenis een ten toonstelling over oud-Overveen inricht te, zal een spreekbeurt over dit onder werp vervullen. In dit seizoen staat voor 1958 onder meer een lezing over bloembollencultuur op het programma. Zondag heeft in het parochieel jeugd huis te Santpoort de trekking plaats gevonden van de op een na laatste se rie van de P.O.F.-loterij ten bate van het orgelfonds, het geschenk bij het 25-jarig bestaan van de parochie. Het televisie toestel is gevallen op lot 230 van serie K. De waardebonnen van 20,- zijn gevallen op de loten 298, 987 1147, 1382 en 2727 van dezelfde serie. Thans wordt de laatste serie, serie L, van deze bliksemloterij verkocht. De trekking hiervan vindt plaats op zondag 29 september. Het nieuwe gymnastieklokaal bij de r.k. scholen te Santpoort is gereed. Maandag 2 september, 's morgens om half elf zal de nieuwe zaal aan de Terrasweg Ingezegend en officieel geopend worden. Advertentie Hoe 't ook zij: Publikatie van de verenigde slagers In Haarlem en omstreken. Zondagavond omstreeks half elf is in de Weeresteinstraat ter hoogte van de Van Tetsstraat te Hillegom een ernstig verkeersongeval gebeurd, waarbij de 19-jarige T. Buurman uit Lisse zeer ernstig werd gewond. De jongeman bracht zijn verloofde naar huis en werd in de Weeresteinstraat door een auto, die bestuurd werd door de heer v. A. uit Hoofddorp, aangereden. Met ernstige verwondingen aan hoofd en benen en in een zware shocktoestand werd de jongeman naar de Mariastich- ting te Haarlem overgebracht. Vanmor gen was zijn toestand nog zeer ernstig. Hij is nog altijd buiten bewustzijn. Hoe het ongeluk precies gebeurd is, had de politie vanmorgen nog niet kunnen vaststellen, omdat het meisje de enige getuige naar aanleiding van het gebeurde erg overstuur was. Nog altijd zoekt de Zandvoortse po litie in de Modderkommen naar ver dere gegevens die er toe zouden kun nen bijdragen dat het mysterie van de aldaar gevonden resten wordt opgelost. De resultaten zijn echter minimaal. In tussen kon de Zandvoortse politie ons vanochtend nog niet verder inlichten omtrent het resultaat van het onder zoek, dat dr. J. Zeldenrust verleden week donderdag heeft ingesteld. Ten onrechte hebben wij verleden week ge meld dat dit onderzoek plaats vond in het Haarlemse slachthuis. Dr. Zelden rust heeft zijn onderzoek verricht in het Sint Elisabeths Gasthuis. Welis waar is de directeur van het Haarlem se slachthuis gevraagd of men de stof felijke resten in een koelcel van het slachthuis mocht onderbrengen, maar de directeur heeft na beraad gemeend dit verzoek niet te kunnen inwilligen. Advertentie veel warmte - weinig as weegt ca. 75 kg. per H.L. „CORNNIC" 20/30 ƒ12.60" I 'SEVEN SISTERS" 20/30 ƒ14.-" „VICTORIOUS" Super 20/30 ƒ15.60" Voor trechterhaarden en Centr. Verwarming afm. 8/15 (viertjes) S .CORNNIC" ƒ10.50; '„SEVEN SISTERS" ƒ11.— „VICTORIOUS" Super 11.50 Ook alle andere soorten en afmetingen uit voor raad leverbaar. Vraagt onze prijscourant. Friese Varkenmarkt 610 J (Spaame bij Viaduct) TELEFOON: 14164 en 13904. S De gemeenteraad van Heemstede komt donderdag 29 augustus, des mid dags om vier uur, in openbare zitting bfjeen. Als gevolg van de te verwach ten toename van het aantal waterver bruikers is het noodzakelijk, dat de capaciteit van de pompinstallatie in Leiduin wordt vergroot. Een van de in dit gebied opgestelde pompen zal ver vangen moeten worden door een pomp met een capaciteit van 200 kubieke meter per uur. Daarmee is een be drag van 25.000 gemoeid. Aan de raad vragen B. en W. dit krediet be schikbaar te stellen. Verder vragen B. en W. de raad te besluiten, dat aan de brug voor voet gangers over de keersluis in de Leidse- vaart de bestemming van openbare weg wordt gegeven. Naar aanleiding van een verzoek stel len B. en W. van Heemstede de raad voor medewerking te verlenen aan de Jacoba-school bjj de aanschaf van een nieuwe rekenmethode voor de gehele school en een nieuwe taalmethode voor de eerste en tweede klassen. Aan de raad wordt tenslotte voorge steld akkoord te gaan met het voor stel om het in 1923 in het leven geroepen woningbouwfonds op te heffen en de daarin gestorte gelden ten bijdrage van 970.aan te wenden voor de gedeel telijke financiering van de vernieu wing van de centrale verwarming in twaalf bejaardenwoningen aan het dr. Droogplein. Twee keer dit weekeind is de sleep boot Friesland van Bureau Wijsmuller te IJmuiden het eerst bij een in nood verkerend schip geweest. En beide ke ren heeft de Friesland de berging van de coaster moeten overlaten aan de sleepboot Holland van de rederij Doek- sen op Terschelling. Geen sprake van ruzie tussen beide rederijen, maar dood gewone, zij het scherpe concurrntie. Zaterdag betrof het de Nederlandse kustvaardr Bab T, die op de Haaks- gronden met machineschade te kampen kreeg. Doeksen sloot een contract af met de IJmuidense kapitein T. van Striem en bracht het schip behouden de haven van Den Helder binnen. Zon dagmiddag verkeerde de Duitse kust vaarder Gerard Elfering in moeilijkhe den op 10 mijl ten westen van het lichtschip Texel. De halve deklast was reeds verspeeld en de windkracht was 9 tot 10, d.w.z. windsnelheden van 100 km. per uur tijdens de zware buien. Terwijl Wijsmuller contact zocht met de kapitein, sloot Doeksen een contract af met de vertegenwoordiger van de rederij in Rotterdam. Zondagavond had de Holland zijn tweede verbinding dit weekend met een hulpeloos ronddrij vend schip tot stand gebracht. Het heeft er zondagmiddag wel even om gespannen. Zodra de Duitser naar Botterdam belde, vroeg de Holland ook een verbinding met Rotterdam, terwijl de Wijsmuller direct daarna een gesprek met het schip aanvroeg. Het schijnt, dat aan dit laatste gesprek voorrang is ge geven, omdat op dezelfde frequentie doorgewerkt kon worden. Van de zijde van de Holland is hiertegen geprotes teerd, maar later op de dag is wel duidelijk geworden, dat hier geen spra ke van bevoordeling was. Geruchten als zou er tussen de beide concurrerende sleepboten een hevig twistgesprek ge voerd zijn, werden ons bij informatie ten stelligste tegengesproken. Prof. dr. J. Zijlstra, min. van econo mische zaken, die al eerder „Het Atoom" bezocht heeft, is vrijdagavond opnieuw op deze tentoonstelling aanwezig geweest Hij was in gezelschap van zijn echtgenote en sloot zich onopvallend bij een groep, die rondgeleid werd, aan. Tijdens hun bezoek aan Europa zul len ruim honderd padvinders uit Iran van dinsdag tot en met donderdag in Nederland verblijven. Zij zullen worden ondergebracht in Huize Teylingerbosch aan de Bekslaan in Vogelenzang, het gebouw dat in 1937 het centrale punt was van de in Vogelenzang gehouden wereldjamboree. Hopman D. E. Renzen- brink heeft op verzoek van het Natio naal hoofdkwartier in Den Haag voor de jongens een officiële ontvangst op het Haarlems stadhuis bereid morgen middag om vijf uur. De jongens zullen worden toegesproken door de loco-bur gemeester wethouder D. J. A. Geluk. Waarschijnlijk zal de gezant van Iran daarbij aanwezig zijn. Woensdagmor gen wordt een bezoek gebracht aan de centrale veiling in Aalsmeer en het Cru- quiusmuseum in Heemstede. Des mid dags gaan de Iraanse padvinders naar Amsterdam voor een rondvaart en een bezoek aan de stad. Enige Haarlemse padvinders zijn als „verbindingsoffi cier" aan de leider van de organisatie, hopman Renzenbrink, toegevoegd. Dorstige lieden braken in vb. stad In de nacht van zaterdag op zondag is tussen twee uur en kwart over acht bij een cafe-restaurant aan de Grote Markt ingebroken. Door een raam aan de kant van de Markt open te schuiven heeft men zich toegang tot de zaak verschaft. De knippen aan de binnen kant geforceerd. Men heeft niets door zocht. Er worden van een rek zeven tien fleesen wijn vermist. Tevens heeft men van een schaal vijftien bananen meegenomen. B. en W. van Haarlem vrage n d e raad medewerking te verlenen aan het kerk- en schoolbestuur van de paro chie van O.L. Vrouw van Zeven Smarten en Sint Bavo, bij het stichten van een nieuw schoolgebouw ten be hoeve van de lagere school, de Kardi naal de Jongensschool op een nader t« bepalen terrein binnen het gebied van de parochie. De school moet ruimte bieden aan 250 leerlingen en zeven klas sen omvatten van ieder maximaal 48 leerlingen. Naar aanleiding van een brief van de N.V. Nederlandse Spoorwegen te Utrecht, waarin men de vrees uitspreekt dat het aantal aanrijdingen van spoor wegviaducten door het wegverkeer zal toenemen als gevolg van het feit, dat bij Koninklijk Besluit van 1 juni 1958 tot stand gekomen wijziging van het We genverkeersreglement de grootst toe laatbare hoogte voor motorrijtuigen van 3.50 meter, is gebracht op 3.80 meter, hebben B. en W. van Haar- deelten in beide richtingen gesloten te verklaren voor alle voertuigen, welka met inbegrip van de lading, de daarbij vermelde hoogte te boven gaan De ge deelten zijn: de voormalige Oude Weg (3.50 m), de Harmenjansweg (3.75 m), de Friese Varkensmarkt (3.70 m), de Zijlweg (3.75 m), de Brouwersvaart (2.70 m) en de Korte Verspronckweg (3.75 m), alle gelegen onder de spoor wegviaducten. Zondagmiddag werd in het zwembad „De Heerenduinen" in Velsen een wa- terpolo-toemooi gehouden, waaraan deelnamen DAW uit Alkmaar, DWR uit Haarlem, LZO uit Leeuwarden en het organiserende VZV uit Velsen. Tussen de wedstrijden door waagde LZO een poging om het record 4 x 200 meter vrije slag heren te verbeteren. Zij slaagden daarin niet; de tijdopnemers noteerden respectievelijk: 9 min. 19,3 sec.; 9.19,1 en 9.19,4. Het record van HPC staat op 9 min. 9,4 sec. Het waterpolo-toernooi werd uitein delijk gewonnen door de Alkmaarders. Reeds in de eerste ontmoeting, tegen DWR, gaven zij blijk van hun macht. Door doelpunten van Van Bekkum en Ekkel (beiden tweemaal) namen zij een 40 voorsprong. Door Kollerie wist DWR de eer te redden. Na deze wed strijd volgde de strijd tussen VZV en LZO. Na goed voorbereidend werk van Gravemaker nam VZV door Kobes de leiding. Daarna was het Gravemaker zelf, die er voor zorgde dat de rust met 2—0 inging. Na de hervatting werd het eerst 21, maar door doelpunten van Swier, Schoone en Gravemaker liep VZV verder uit. In de wedstrijd tussen de verliezers bleef DWR de LZO-pIoeg met 60 de baas, nadat de rust met 40 was ingegaan. De finale die gespeeld werd tussen DAW en VZV gaf een levendige strijd te zien, die vrijwel gelijk opging. Swier opende voor VZV de score, maar Van Bekkum zorgde er voor dat de stand nog voor rust in evenwicht kwam. Na de rust bracht Van Bekkum de stand op 2—1 in het voordeel van de Alkmaarders. Gravemaker zorg de er echter voor dat de voorsprong teniet gedaan werd. In de laatste fase van de strijd zagen de DAW-ers kans het Velsense doel tot tweemaal toe te doorboren, waardoor DAW met een 4— 2 zege als overwinnaar uit de strijd trad. Tussen de herenwedstrijden in speel den de dames van VZV en DAW een wedstrijd. In de eerste helft verkreeg VZV door Ninni Selderdijk-Kint en An nie Kok een 20 voorsprong. Zfj ston den hem, ook in de tweede helft, niet meer af. Voor Nico Schoone waren het de laatste wedstrijden, die hij voor VZV 1 speelde, nadat hij 20 jaar zijn club heeft gediend. De heer Swier, voorzit ter van de Velsense zwemclub, liet dit feit niet zonder meer voorbij gaan. Onder een hartelijke toespraak bood hij Schoone namens VZV een stoffeMjk aandenken aan. (Niet officiële koersen) Vorig slot 3% Ned. 1953 314 Ned. 1953 j Ned 1956 3)4 Ned. 1948 3(4 Ned. 1950 3(4 Ned 1954 3(4 Ned. 1955 3-3(4 Ned. 1947 3 Ned. 62-64 bel. fac. Inschr. Grtbk 1946 3 Ned. Handel Mil cert AJC.U Van Berkel's Patent Calvé-Delft cert Van Gelder Kon. Hoogvens cert Unilever cert Ned. Kabel Philips Kon. Petroleum „Amsterdam" Rubber Holl. Amerika Lijn Kon Ned. Stoomb. Ml) Ned. Scheepv Unle K.L.M. H.V.A Deli Mil. cert. A'dam 2(4 '56 1 A'dam '56 H A'dam HI 83(4 82% 83(4 76(4 78(4 79% 87% 153(4 180 352 191(4 295 423% 282(4 277(4 204.60 69 166 144(4 158('2 124.70 120 80 77(4 85 95% opening 26/8 83(4 81 87% 81 176 410 268(4 197.60 163 141 154 123,20 177(4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3