Vrachtautochauffeurs wilden eigen rechter spelen Tulpenkwekers zullen dezelfde oppervlakte telen als vorig jaar Be maandagse beurs in het Krelagehnis Sint Josef-school te Bloemendaal begint schooljaar in nieuw gebouw D HET TENNISTOERNOOI VAN BLOEMENDAAL SïifeoSrCïIS.® Politierechter geeft flinke straffen Auto over de kop geslagen Ondanks grote overschotten en lage prijzen SCHOOL VAN VIJF KLASSEN IS NU REEDS TE KLEIN NORIT Rijdende woning ter expositie G. H. Vallo uit Z andvoort overleden ONDERWIJZERSEXAMEN RESA-HILVERSUM Student haalde costuum weg voor kunstschilder wiegen commodes ledikantjes vatpAJeefob HBC-jeugdtoernooi voor RKAFC D.S.S. eervolle tweede HAARVERZORGING Parkeerterrein Oude Groenmarkt wordt gereorganiseerd DINSDAG 21 AUGUSTUS 1957 PAGINA 3 Koopman sloeg zijn tegenstander met hamer Politierechter veroordeelt hem tot drie weken Burgerlijke Stand Haarlem Boete van 20 voor belediging van treite rende buurvrouw Op de Schipholweg Winkeldiefstal in Haarlem Minimumprijzen 3 Sint Josefbeeld Politieberichten uit Bloemendaal helpt snel Haal 't vandaag nog in huis! MEDICINAAL NORIT MOLENDIJK Kapsalons Bill Coleman en Albert Nicholas met het Dutch Swing College naar Haarlem Actie winkeliersvereniging „Generaal Cronjé" ZANDVOORT Verjaardag H. K. H. Prinses Wilhelmina Beurs van Amsterdam Beurs van New York Tweemaal stonden gistermorgen Chauffeurs voor de Haarlemse politie rechter terecht, die bü het oplossen van verkeerssituaties hun handen te ferm hadden gebruikt. Eén der chauf feurs was van een open plek bezijden de Schalkwijkerstraat de rijweg opge reden. Hij had een vara links komende bromfietser niet gezien en de bromfiet ser had de vrachtwagen pas te laat In de gaten gekregen. Doordat hij krachtig remde, slipte hy en kwam hij vlak bjj de vrachtwagen te vallen. De bromfietser was terecht van oordeel, dat de vrachtwagen niet zonder meer de straat op had mogen rijden. Hij liep naar de cabine van de vracht wagen toe en opende het portier. De chauffeur van de vrachtwagen voelde er niets voor om gekapitteld te worden door een bromfietser en sloeg de man ln zijn gezicht, terwijl hij met een priem zwaaide. Terwijl de bromfietser de politie belde, maakte de chauffeur dat hy wegkwam. Ter terechtzitting meende de chauf feur nog altijd, dat hij in zijn recht Toen een 34-jarige Haarlemse koop man in de nacht van zaterdag 3 augus tus in een café in de binnenstad een flink aantal glazen bier op had, ontmoet te hy een oude kennis met wie hy nog een appeltje wilde schillen. Zelf be weerde de koopman, dat hij twintig tot dertig glazen bier op had. Er ont stond een vechtparty en de caféhouder moest tussenbeiden komen. De koop man koos de verstandigste weg en ging naar huis. Waarschijnlijk om nog een beetje uit te waaien na de zware avond, bleef hij in de deuropening staan. Maar de man met wie hy in het café ruzie had gehad, nam dezelf de weg en trof zijn oude stry'dmakker daar aan. Onmiddellijk dook de koopman naar binnen en greep een hamer, waarmee hij zijn tegenstander te lijf ging. Zelfs toen de man op de grond lag, had de koopman hem nog een paar klappen verkocht. De politierechter vond het gistermorgen allemaal erg onverstan- S!Sc^a{? ?e koopman. „Toen je de hamer deur dichtnt had net 20 80ed de nen bliivin ii"® doen en binnen kun nen blijven Dan was er niets ge beurd De koopman meende van wel want de ruzie was kennelijk nog niet bijgelegd. De politierechter gaf toe, dat de tegenstander niet bepaald gunstig bekend stond, maar vond het bewerken met de hamer toch geen aanvaard baar verweer. De officier, wiens sym pathie ook al niet neer het slachtoffer uitging, eiste een gevangenisstraf van drie weken en de politierechter oordeelde de koopman conform. Advertentie Da kortste en voordeligste opleiding (Bekende Schriftelijke Cursus) FILMS: rrwFMA PALACE: Een theehuis voor Tobl- tt a 1 2 4.15, 7, 9.15. iprANS HALS: De bende van Walter Black, 18 laar, 2.30, 7, 9.15. Di. één avondvoorstelling om 81 uur. LUXOR: Liefde langs de weg, str. volw., 2 7 9 15. MINERVA: Fra Diavolo, a. 1., .230 u.: An na Karénina, volw., 8.15 u. Wo. High Society, 14 jaar, 2.30 en 8.15 u. REMBRANDT: Der Bettelstudent, a. 1.. 2, 4.15, 7, 9.15. Elke ochtend: Montagne's Jeugdvariété. ROXY: Dwars door de vuurlinies, 14 Jaar, 2.30, 7, 9.15. STUDIO: Bij de kannibalen van Nieuw- Guinea, a. 1., 2.15 u. De man met de wassen beelden, 18 Jaar. 7, 9.15. Elke ochtend om 10.30 uur: Vakantie-pro gramma met o.a. Donald Duck, Laurel en Hardy en Charlie Chaplin. Dinsdag 27 augustus Groote Kerk, 20 uur: Orgelbespeling door Albert de Klerk. GEBOREN: A. I. M. van Krugten- van Dam, z.; P. M. Pu'fers-Krapels, z.; L. de Wit-Visser, z.; W. Vos-Zorge, z.; W. M. Többen-Dornseiffen, z.; P. C. Boulonois-Heijstek, z.; P. Egger- mond-Rebel, z.; A. H. J. van der Voo- ren-Tilleman, z.; M. A. van Beneden- Spaargaren, d.; J. de Bruin-van Kope ren, d.; J. M. H. Wiedjjk-Bank, d.; Y. H. E. Keijner-Anthonüsz, d.; C. Alders- van Baaren, d. OVERLEDEN: H. M. de Vries-de Wil de, 74 jr., Gen. Joubertstraat; C. P. M. Zuiderhoek-Sampers, 74 jr., Kle verlaan; G. de Graaf-Does, 77 jr., Ppls- laan; J. H. Gozems-van Brussel, 55 jr., Kamperlaan; E. Beek-Ottenbros, 73 jr., Hagestraat; E. M. Buijs-Eekhout, 30 jr., Zuidschalkwjjk; M. A. van Veen- Lemmers, 53 jr., Kamperlaan; H. M. Hennekam-van der Heijden, 75 jr., Pa lam edesstraat; W. Peper, 56 jr., Pieter Kiesstraat; D. Craije, 66 jr., Rollands laan. ONDERTROUWD: L. Hennekes en L. v. d. Monde, J. Schuitemaker en C. M. Kooü, J. Lamper en A. M. Lejje- naar, A. Haasdijk en A. H. Eekhout, M. Overste en F. G. A. Baas, T. W. Drogtrop en E. M. Mes. GETROUWD: E. C. A. Schaeffer en M. C. Tfll. stond. Hij meende, dat hij zich niet hoefde te laten afrossen door een bromfietser, hoewel nergens uit bleek dat dit gebeurd was. De enige die ge slagen had, was hijzelf geweest. De of ficier van justitie vond het jammer, dat voor dergelijke chauffeurs, die zich zo onmogelijk gedragen in het verkeer, niet op deze gronden alleen al de moge lijkheid bestaat om hun de rijbevoegd heid te ontnemen. Hij eiste 100 of 30 dagen hechtenis, en de Politierech ter veroordeelde hem conform. Even later stond een expediteur uit Bergen terecht, die in de omgeving van het Begijnhof moeilijkheden had gehad met een fietser. De fietser was vlak voor de vrachtwagen langs geschoven. Even later was de vrachtwagenchauf feur speciaal gestopt om daardoor de fietser te plagen en hem vast te rij den. De fietser begon te schelden, waar op de expediteur uit zijn wagen klom om de fietser een pak slaag te geven. De expediteur gaf het ten laste gelegde volledig toe en toonde zich rouwmoe dig. De politierechter was het met hem eens, dat fietsers zich vaak moeilijk gedragen in het verkeer, maar vond toch, dat deze houding niet op deze manier beantwoord moest worden. De officier eiste 100 of 30 dagen en de politierechter veroordeelde hem con form. Een lang niet onelegante, 36-jarige huisvrouw uit Haarlem moest zich gis teren verantwoorden voor de politierech ter, omdat zij een buurtgenote had toegevoegd „Vuile waarzegster". De huisvrouw voerde zelf aan, dat de „waarzegster" haar opmerkingen had uitgelokt door haar voortdurend schel den en haar treiterende houding. Ver dachte had zelf twee getuigen mee gebracht, die dit konden beamen. Het was allemaal begonnen omdat er een paar spijkers in een schutting geslagen moesten worden. „Een pracht van een aanleiding", meende de politierechter. Een der getuigen wist te vertellen, dat iedereen ruzie had met de „waarzeg ster" en dat verschillende mensen al schuttingen in de tuin hadden moeten plaatsen om van de treiterende opmer kingen en van haar indiscrete blikken verschoond te blijven. „Het gebeurt vaak, dat iemand feite lijk niets anders doet dan schelden, maar als een ander terugscheldt hard naar de politie loopt", overwoog de po litierechter De officier vond het maar min en eiste 40.- of 12 dagen hechte nis. De politierechter streek over zijn hart en halveerde de eis. Vermoedelijk door slaap of overver moeidheid begon vannacht om onge veer half een de bestuurder van een personenauto, een vertegenwoordiger uit Utrecht, op de Schipholweg onder Zwanenburg plotseling te slingeren. Het gevolg daarvan was, dat de wagen enige malen over de kop sloeg en in de berm van de weg tereéht kwam. De chauffeur werd door de ongewone bewegingen uit de auto geslingerd en viel in een sloot. Met vermoedelijk en kele gebroken ribben is hij naar een Haarlems ziekenhuis overgebracht. La ter is hij naar Utrecht vervoerd. De wagen werd nagenoeg geheel vernield. "Da's veel geld", vond een 27-jarige Amsterdamse kunstschilder, toen de of ficier van justitie bij de Haarlemse po litierechter 40.-, subs. 12 dagen hech tenis tegen hem eiste. Hij had een he- rencostuum aangenomen van een vriend een 32-jarige student uit Rotterdam, die het had weggenomen bij een we duwe in Bloemendaal bij wie hij logeer de. De kunstschilder wist wel, dat het costuum niet eerlijk verkregen was, maar hij kon het costuum nu eenmaal goed gebruiken. De Politierechter vond het beslist niet erg fraai van de stu dent om op die manier misbruik te ma ken van de gastvrijheid. De jongeman meende, dat de weduwe het niet zo erg zou vinden, maar er was niettemin een aanklacht gevolgd. Tegen de student eiste de officier 60.- of 18 dagen en de Politierechter veroordeelde hem con form de eis. Wat de kunstschilder be treft, wilde de Politierechter rekening houden met zijn behoeftige omstandig heden en met het feit, dat hij niet de hoofdschuldige was. Hij veroordeelde hem tot 10.- of 5 dsgen. In een warenhuis in het centrum van Haarlem is gistermiddag een vrouw, een 46-jarige werkster uit Haarlem, op heterdaad betrapt, toen zij enige pakjes shampoo, enkele stukken zeep, een paar nylonkousen en een blikje levensmidde len wegnam. Bij verhoor kwam nog aan het licht, dat zij in juli in dezelfde zaak ook een winkeldiefstal had ge pleegd. Toen had zij een paar blikjes zalm en andere levensmiddelen meege nomen. Nadat proces-verbaal was opge maakt, is zp heengezonden. De tulpenkwekers zien de toekomst blijkbaar zo somber nog n'iet in! Ondanks het feit, dat de tulpebollen dit seizoen van de hand gaan voor lage prijzen en men een groot surplus (met de daaraan verbonden hoge surplusheffing) in het verschiet heeft, besloot de vereniging „De „Tulp" gis termiddag op de ledenvergadering het aroaal niet ïn te krimpen. De diverse afdelingen van de vereniging brachten in totaal 1535 stemmen uit, waarvan 920 vóór hetzelfde areaal als verleden jaar en 615 stemmers wilden de opper vlakte met 5 pet inkrimpen, wat bü een gemiddelde oogst nog altijd rond 45 miljoen tulpebollen betekent. De voorzitter van de vereniging „De Tulp", de heer Chr. Eggink, zei in zijn openingswoord o.m. dat men deze mid dag als vak voor een belangrijk besluit stond. In feite was de beslissing natuur lijk al gevallen, daar de uitslagen der kringvergadering al bekend waren. Wèl wilde de heer Eggink een scherp pro test laten horen, dat de tulpenkwekers al hadden moeten beslissen over het areaal voor het besluit over de mini mumprijzen was gevallen. Na bekend gemaakt te hebben hoe de kringen had den gestemd, informeerde men nog of het op de weg van de „De Tulp" lag iets te doen om te komen tot af schaffen van de aankoop van de abnor male bollen, die tot veevoer vermalen worden. Dit was al een punt van over weging van het bestuur geweest zo deel de de voorzitter mede en men was nog van plan geweest dit punt voor deze vergadering op de agenda te zetten. Men had dan echter in tijdnood gekomen. Dit probleem zal de a.s. winter beke ken worden en de heer Eggink was er van overtuigd, dat de aankoop van ab normaal tot het verleden gaat behoren. De kwekers zullen dit seizoen al ge splitste rekeningen ontvangen: n.l. voor het abnormaal en het surplus van leverbare bollen. De export draagt n.l. alleen bij in de lasten ontstaan door een overschot van leverbare bol len. Het abnormaal is geheel voor rekening van de kwekers. Hoewel het niet op de agenda stond, werd ook nog de agenda voor de alge mene ledenvergadering van de Kon. Alg. Ver. van Bloembollencultuur aan gesneden. En overduideiyk bleek, dat U?;® dahlia's waren op de keuring van hei^ndaS opnieuw ver in de meerder de,?- Prachtige nieuwe zaailingen wer- de j. en toon gesteld en als het weer dan 0rnende week wat wil meewerken, toons??! men daar °P de dahliaten- legonï ng' die volgend .- week in Hil- ander w°rdt gehouden ook het een en o a r Van kunnen zien. We noemen nu rod» s ^aaie oranje s.c. Sunmaid, de le s c 5?|cactus Pinnack, de zwavelge- Guidinp LiShts, en de luchtrode s.c. Aalsmeer van de £a' Maarse uit eerste kla'« e alleen het getuigschrift derscheia;lse verwierven. Eenzelfde on- tastische n? viel ten deel aan de fan- va „ïLUL m°°le rode s n Rest Seller derscheiding vanBruideeoni6 r,rode s c- Best Seller bloemige w!h^' aarn> die met de klein "tOGITlipp upjU- W111i U1C tiici uc xvicfiij bloedrode s c R?éc' Frank Soeten, de Orbage Deieht 0 en de dec- oranïe tuigschriff g t trouwens ook het ge sleepte. Hoek n. in de wacht "iet de witte Haag, had succes b.l Hoek:- WKP?rt uit Hoelc's Yellow, de°Ru^^ePOp z^gen we ook van W. ^egstgeest, met de rose se- pucactussen Else Elfriede en Mrs de Ruyter s Memory als uitblinkers. Grap pig was ook de c.s. Clown, heldergeel met felrode strepen en spikkels. Ludwig Hillegom bracht 'n collectie uitstekende pomponnen naar voren en Geerlings, Heemstede, etaleerde een fraaie groep mignons en wat anemoonbloemige dah lia's. Van Ballego, Leiden, noteerden we de kl.bl. dec. Lilian Ballego met de lichtoranje bloemen en de lilapur peren Heimatland Byzonder beste lelies White Supe rior voerde A. J. v. d. Zwet, Roe- lofarendsveen, ten tonele. We zagen een tak met 18 kelken! De gladiolenkwekers geven het ook nog steeds niet op. In het groepje van Visser, St. Pancras was de grijsachtige lila 52 6 de blikvanger. Free Lance is een sierlijk gebouwde gladiool van C. S. van Dobben de Bruyn, Noordwijk, die niet alleen qua bouw opviel, maar ook door de mooie kleur: oranjeachtig steenrood. De rose Cherubino van deze firma kreeg het getuigschrift eerste klasse. Salman, Noordwijk, bracht zijn befaamde rode Patriot en Konijnenburg Mark, Noordwijk, voerde de fraaie rode Albert Schweitzer ten tonele, waar aan ook een getuigschrift eerste werd toegekend. men allesbehalve in de wolken is over het voorstel betreffende de minimum prijzen. Men vond het een bijzonder vaag voorstel, daar het aannemen hier van wat het hoofdbestuur aanraadt min of meer het tekenen van een blanco chèqué zou betekenen. Van ver schillende kanten werd er op aange drongen dat „De Tulp" een woord van protest zou laten horen. De voorzitter was daar op tegen. Het staat niet op de agenda en de leden hebben geen kans gekregen zich hier over te beraden. Men zette de voor zitter echter zo onder druk, dat hij be loofde deze kwestie op zeer korte ter mijn in een bestuursvergadering te be handelen. De secretaris-penningmees ter der Kon. Alg. Ver. v. Bloembollen cultuur, de heer H. A. G. de la Mar. deelde mede dat het hoofdbestuur had gemeend deze kwestie niet naar de groepen, maar naar de algemene ver eniging te verwijzen. Immers: als „De Hyacinth", „De Narcis" en „De Tulp" een beslissing zouden moeten nemen, zou men de kans lopen, dat de hyacin tenkwekers zeiden: „Wij handhaven de m.e.p. 1957", de narcissenkwekers zou den de voorkeur kunnen geven aan de situatie 1956 en de tulpenkwekers zou den de nieuwe regeling kunnen prefere ren. Het hoofdbestuur zou dan drie ver schillende adviezen aan het Produkt- schap voor Siergewassen mo-eten zen den. Dat zou niet alleen het prestige schaden, maar bovendien zou men het risico lopen dat het P.V.S. zijn eigen weg volgde. Op voorstel van de heer D. W. Lefeber zette men een punt achter de discus sie, daar men de belofte had gekre gen deze zaak spoedig in een bestuurs vergadering te bespreken en wellicht hoort men er gauw het een en ander van. e meisjes en jongens van de parochiële Sint Josefschool in Bloemendaal zullen dinsdag 3 september het schooljaar beginnen in een nieuw schoolgebouw, dat daags tevoren officieel geopend zal worden door de burgemeester vam Bloemen daal, dr D. II. Peerebooni Voller. De nieuwe school, min of meer verscho len gelegen achter de oude „Bispinck" en de Drievuldigheidskerk, op een rus tig en inpandig terrein met veel groen en prachtige hoog-opgaande bomen, zal die dag 's avonds om acht uur worden ingezegend door pastoor dr. A. A. Olierook van de Bloemendaalse parochie. De tweehondernegentig leerlingen zullen het inwijdingsfeest van hun school vrijdag 6 september vieren Pastoor Olierook zal dan de vijf klas lokalen een voor een inwyden en de leerlingen toespreken. Dat de Sint Josef-school thans een nieuw en eigen gebouw heeft mag vreugdevol zijn, een feit is, dat de nieuwbouw met zijn vijf lokalen inmid dels reeds te klein geworden is. Twee houten nood-lokalen, die tussen de .Bispinck" en de nieuwe school staan, zullen voorlopig nog gebruikt moeten worden. Tot voor kort waren er drie houten klassen bij de Sint Josef-school in gebruik, maar in verband met de nieuwbouw is een van die barakken verhuisd naar de Vondelstraat in Aer- denhout, die zoals bekend, ook met ruimte-tekort te kampen heeft. Plet aantal leerlingen van de Sint Jozef-school heeft namelijk de destijds aangevraagde hoeveelheid klaslokalen achterhaald. Bij de bouw van de nieuwe school is derhalve rekening ge houden met de aanbouw van een vleu gel van vier lokalen, waarvoor inmid dels reeds een urgentie-verklaring ver kregen is, al zal de realisering daar van in verband met de bestedingsbe- Adver tentje voor BABy en KLEUTER ANEGANG 46 Het tennistoernooi van de LTC „Bloemendaal", dat vanaf zaterdag op de banen van „Duinwijck" in Santpoort de aandacht vraagt, heeft nu alle deel nemers (sters) op het gravel gebracht. Zondag troffen wij de organisatoren na de hevige regenval doende om met dweilen en mestvorken de banen weer bespeelbaar te maken. In het heren enkelspel afdeling C is men tot de laatste ronde gekomen, maar in de overige afdelingen vragen de wedstrij den in de tweede ronde nog de aan dacht. Deze week kan men nog iedere ayond op „Duinwijck" van tennis ge nieten, terwijl tegelijkertijd met het invitatie A-toernooi zaterdag en zon dag de eindstrijden van de B- en C-afdeling zullen plaats vinden. Voor het inivtatie A-toernooi zijn nog niet alle deelnemers (sters) bekend. De uitslagen ln de B-afdeling lui den: Heren enkelspel, le ronde: Fröhlich sl. Gaus 6—4, 810 en 63; J. Brandse sl. v. Dalsum 6—2 en 63; F. Muschter sl. Rozemeijer 62 en 6—0 en G. de Bijl sl. v. Swaay 62, 57 en 64. 2e ronde: P. Moolenburgh sl. J. v. d. Veldt 6—1, 5—7 en 6—2; A. v. d. Hof sl. J. Brandse 64 en 64 en F. Musch ter sl. J. v. Kampen 62, 57 en 63. Dames enkelspel: Mevr. A. Zurcher sl. mej. Harms 62 en 63 en mevr. A. Fröhlich sl. mej T. Groen 63 en 6—4. Heren dubbelspel, le ronde: W. v. Swaay en H. Moore sl. F. Hassink en J. Eizema 75 en 86; Th. Hinlopen en K. Bakker sl. W. v. Duinen en J. Verspoor 10—8 en 6—4. 2e ronde: P. Titiheru en P. Barend sl. C. Verschuur en E. G. v. Riet Paap 61 en 75; P. Nederkoorn en A. v. d. Hof sl. H. en E. Sikkes 61 en 61; M. v. Berckel en Besnard sl. Fröhlich en v. Dalsum 64 en 64; W. v. Swaay en H. Moore sl. Zonderland en Bloemers 57, 64 en 62; C. Gaus en J. Gaus sl. H. Rempt en P. Moolenburgh 63 en 64; L. Bloemink en G. Hartman sl. J. Smids en P. Jansen 61 en 60; De Boer en Ziehier sl. H. Abma en Vosman 63 en 60 en Th. Hinlopen en K. Bakker sl. R. en L. Vorstman 63 en 75. Dames dubbelspel, le ronde: Mevr. A. Zurcher en mevr. Ottolini sl. mevr. J. Verhoef en mej. C. Schouten 61 en 60 en mevr. Van Dalsum en mevr. Fröhlich sl. mej. C. Allessie en mej. Hilbrink 4—?6, 6—3 en 8—6. Gemengd dubbelspel; Mej. C. J. M. Allessie en P. Allessie sl. mej. A. M. Lommerse en O. Hofkes 63, 26 en 64; mevr. L. en de heer P. Barend sl. mej. Verheek en v. Zwaay 61 en 7—5; mej. G. Harms en H. Rempt sl. mevr. E. Hinlopen en K. Bakker 63 en 60; mej. R. Smids en P. Titiheru sl. mevr. N. en de heer W. v. Duinen 6—4 en 62: mevr. Abma en Beijer sl. mej. M. Jansen en C. Gaus 5—7, 61 en 62; mej. N. Christoffels en M. v. Berckel sl. mevr. J. Verhoef en G. de Bijl 6—3 en 6—3. In de C-afdeling is men behoudens in het heren enkelspel nog niet ver der dan de eerste ronde gevorderd, -n het herenenkelspel plaatsten zich reeds voor de laatste ronde de spelers; Van Vliet, T. Groen, Snoek, Blom, Van Steen en T. Okker. perkingen voorhands nog op zich laten wachten. Bovendien is de nieuwe school zonder gymnastiek-lokaal ge bouwd, terwpl er ook nog een speel plaats en een fietsenstalling bij moe ten komen. Voorlopig zullen de leer lingen nog blijven spelen op het par- keer-terrein vóór de kerk. Al met al betekent de nieuwbouw stellig een stap in de richting van de oplossing van de ruimte-problemen, waarmede de Sint Josef-school sinds haar oprichting in 1933 te kampen had. Met achtenzestig leerlingen werd toen gestart in het Bispinck-gebouw, waarin thans de r.-k. kleuterschool gehuis vest wordt. De nieuwe school, waarvan pastoor Olierook op 25 januari van dit jaar de eerste steen legde, is een vriendelijk gebouw, met grote vensters, ruime en lichte klaslokalen en een royale hal. Bij de bouw is gelukkig nog niet de veel besproken bestedings beperking toegepast, hoewel dat niet wil zeggen, dat de schoolgemeenschap thans in een ,,super-de-luxe"-gebouw start. Architect H. C. van de Leur uit Nijmegen, die ook de Drievuldig heidskerk creëerde, heeft kennelijk alle profijt getrokken uit de gunstige, en voor het onderwijs rustige, situering van het schoolgebouw. De klaslokalen hebben grote ramen op het zuiden, die uitzien op de prachtige oude bomen achter de kerk. Dank zij de toegepaste „laagbouw" ontvangen de klaslokalen van twee kanten licht, omdat zij aan de noordzijde bovenlichten hebben. Drie van de vijf klassen zijn namelijk ge lijkvloers. Zij hebben eigen ingangen aan de noordkant, waar in de toekomst de speelplaats zal komen, zodat de hal en de „representatieve" ingang zo wei nig mogelijk benut hoeven te worden en de kinderen zich niet altijd bij het binnenkomen van hun school in rijen behoeven op te stellen. De hal kan te vens als aula gebruikt worden en plaats bieden aan tweehonderdvijfen twintig volwassenen. Een aardige vondst is, dat de kamer van het hoofd der school bij toneeluitvoeringen als podium benut kan worden, omdat de glazen deuren aan de hal-zijde uitneem- baar zijn. De aula-hal kan tevens ge bruikt worden voor de zanglessen, waaraan op de Sint Josef-school, on der leiding van Kees Bornewasser, veel aandacht wordt besteed. Boven dien kunnen er film-voorstellingen ge- De nieuwe Sint-Josephschool ach ter de Drievuldigheidskerk te Bloe mendaal, waarin vijf klassen hun nieuwe schooljaar zullen beginnen. De school is thans echter al te klein, zodat voorlopig nog twee houten noodklassen naast de nieuw bouw benut moeten worden. geven worden, eventueel in aanslui ting op de school-radio. Een sieraad voor de hal zal worden het fraaie Sint Josef-beeld van Anne ke Höfte, dat door het ouder comité van de school ter gelegen heid van de opening zal worden aan geboden. De ouders bieden voor de hal bovendien een tropisch aquarium aan en een radio-toestel. Die ge schenken zullen maandagavond 2 september worden aangeboden tij dens de openings- en inwijdings plechtigheid. De ouders zijn daartoe genodigd en na afloop kunnen zij de nieuwe school bezichtigen, waarvan de bouw is uitgevoerd en aangeno men door de C. V. Philips' Bouw bedrijf. In de nacht van zaterdag op zondag is in Bloemendaal ingebroken in een wo ning in het park Bos en Duin. In de achterkamer van het huis zijn laden doorzocht en uit een portemon- naie wordt een bedrag van ongeveer zeventig gulden vermist. Bij de politie is aangifte gedaan van de vermissing van een luchtbed, dat toebehoorde aan een kampeerder die zijn tent had opgezet op het terrein „De Lakens" in de Kennemerduinen. Zaterdagmiddag is er een aanrijding geweest tussen twee auto's op de krui sing Hertenlustlaan Bloemendaalse- weg Potgietersweg. Er was lichte materiële schade. Een uit de richting Overveen komende automobilist ver zuimde voorrang te verlenen aan een voor hem van rechts komende auto uit de Hertenlustlaan. Op de terreinen van het Heemsteedse Sportpark organiseerde HBC zondag het traditionele jeugdtoernooi, waaraan tien elftallen deelnamen. Hoewel de weers omstandigheden ditmaal veel te wensen overlieten is er toch naar hartelust ge voetbald door het jeugdige volkje en menige spannende party voethal trok de aandacht. Het krachtsverschil was uitermate ge ring en diverse wedstrijden eindigden in een gelijkspel. De tien deelnemende clubs waren onderverdeeld in twee pou les. In poule A eindigde RKAFC met zeven punten op de eerste plaats, HBC volgde met zes punten. In poule B was de zaak zeer ingewikkeld. Drie elf tallen, n.l. Alphense Boys, DSS en Lis- se behaalden elk vijf punten zodat een serie strafschoppen de nummers één en twee moest aanwijzen. DSS werd eerste, Lisse tweede. De eindstrijd om de fraaie wisselprijs ging dus tussen RKAFC en DSS, welke wedstrijd in een 10 over winning voor RKAFC eindigde. De Alk- maarse club werd dus winnaar met DSS op de tweede plaats. Om de derde en vierde prijs streden de nummers twee uit elke poule, HBC en Lisse. In deze ontmoeting zegevierde HBC met 21, zodat de Heemsteedse club op de derde plaats beslag legde en Lisse met de vierde prijs huiswaarts keerde. On danks de minder gunstige omstandighe den verliep de organisatie uitstekend en HBC kan weer met trots op dit ge slaagde toernooi terugzien. De uitslagen waren: Poule A: RKAFC—HBC 2—0, Wils kracht—RK WA 2—1, ADO—Wilskracht 0—1, HBC—RKWA 1—0, ADO—RKAFC 1—1, Wilskracht—RKAFC 0—2, ADO— HBC 0—1, RKAFC —RKWA 1—0, HBC—Wilskracht 1—0, RKWA —ADO 20. Poule B: DSS—OG 0—0, Lisse—VDO 21, OGAlph. Boys 11, Lisse Alph. Boys 0—0, OG—VDO 0—1, DSS—Alph. Boys 00, LisseDSS 22, Alph. Boys—VDO 1—0, VDO—DSS 1—2, OG— Lisse 00. Om de eerste en tweede prijs; RKAFC DSS 10; om derde en vierde prijs: HBCLisse 21. Eindstand: 1: RKAFC, 2: DSS, 3: HBC, 4: Lisse. Advertentie tegen maag- en darmstoor nissen van tijdelijke aard (oprispingen, branderigheid, maagzuur enz.). Advertentie Ook na Uw vakantie Santpoorterplein 1, Haarlem, Tel. 19706 Buslijnen 3 en 4 Een exclusief programma van jazz muziek zal zondagavond 8 september gepresenteerd worden in het Concert gebouw te Haarlem. In het kader van een grote landelijke tournee zal de be faamde „Dutch Swing College Band" onder leiding van Joop Schrier optre den met versterking van twee ver maarde Amerikaanse neger-solisten: de trompettist Bill Coleman en de clari nettist Albert Nicholas. Nicholas en Coleman zijn voor een bepaald deel van de Nederlandse jazz liefhebbers geen onbekenden. Zij musi ceerden in ons land reeds meerde re malen, doch hun bezoek bleef altijd beperkt tot optreden in het Amsterdam se Concertgebouw en de Scheveningse Kurzaal. Zowel Bill Coleman, die door velen bewonderd wordt om zijn nu eens dynamische, dan weer subtiele swing muziek, als Albert Nicholas, die gere kend wordt tot de beste musici die New Orleans (de bakermat van de jazz-mu- ziek) heeft voortgebracht, verwierven grote naam bij tal van bekende bands, als Fats Waller, Kid Ory, King Oliver, Bunk Johnson en Sidney Bechet. Vanwege de winkeliersvereniging „Gen. Cronjé" wordt van 30 augustus tot en met 12 oktober een aantrekke lijke actie gevoerd, waarbij de koop lustigen in de gelegenheid worden ge steld deel te nemen aan een prijsvraag, die in drie series wordt gehouden. In totaal is er driemaal 4000 uitgetrok ken voor prijzen, waaronder een tele visietoestel als hoofdprijs. Weinig huizen; kleine vertrekken; kleine keukens. Dat zijn de grote pro blemen van de tegenwoordige tijd. Met veel kunst- en vliegdwerk probeert men van zijn huis te maken wat er van te maken is en dikwijls is men dan toch niet tevreden. Voor deze mensen is de rijdende tentoonstelling, die wordt Re- houden door het N.V. Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten een kans om te gaan zien, welke mogelijkheden er zit ten in een kleine woning. Op zo voor delig mogelijke wijze heeft men de keu ken en de huiskamer die men op de tentoonstelling kan zien, ingericht. Gisteravond is deze tentoonstelling geopend. In een openingswoord legde de directeur van het kantoor Haarlem van het Bouwfonds, de heer C. H. van Brero, de bedoeling van het Fonds en van de tentoonstelling uit. Daarna opende wethouder W. F. Happé offici eel door een handdruk met de heer Van Brero de expositie. Het Bouwfonds wil meer dan alleen streven naar het eigen-woning-bezit; het wil ook zorgen dat de mens geen cliché-mens wordt door hem ideeën aan de hand te doen, waardoor men zijn woning voordelig en gezellig kan inrichten. Door het grote gebrek aan huishoudelijk personeel is de doelmatigheid het belangrijkste punt voor de moderne huisvrouw, al dus de heer Happé. De tentoonstelling, die in een grote wa gen op het Frans Hals-plein wordt ge houden, kan men tot en met zaterdag bezoeken. Bjj het verlaten van de „ideale woning" ontvangt men een fol der, waarin de modelwoning „Het huis van de bruid" staat beschreven. Bij de gemeente is op het ogenblik een plan in voorbereiding om het par keerterrein achter de Grote Kerk op de Oude Groenmarkt te reorganiseren. Wij vernemen, dat het gereorganiseerde terrein plaats zou bieden aan ongeveer zestig personenwagens en een aantal autobussen. De auto's zullen in twee rijen ach ter elkaar worden opgesteld, zodanig op het middengedeelte van de Oude Groenmarkt, dat de ene rij aan de zij de van de kerk kan uitrijden en de an dere rij aan de zijde van de huizen. Bij de Lepelstraat en aan de zijde van de Damstraat zou plaats worden SS- reserveerd voor enkele autobussen. Ter hoogte van de Lepelstraat zou een door gang vrijgehouden worden. Vannacht is in de Mariastichting te Haarlem op 52-jarige leeftijd overleden de heer G. H. Vallo, exploitant van „Bad Zuid" in Zandvoort. De heer Val lo was van 1937 tot 1939 lid van de Zandvoortse gemeenteraad als verte genwoordiger van een middenstands groepering. In 1939 werd hij leider van het gemeentelijk „Zuiderbad" dat in 1942 werd afgebroken. Na de bevrij ding kon van herbouw van het „Zui derbad" niets komen. Met enkele an dere personeelsleden van het voorma lige „Zuiderbad" stichtte de heer Val lo toen het, als tijdelük bedoelde, „Bad Zuid". Deze min of meer provisorische badinrichting bleek in een dringende behoefte te voorzien. Voornamelijk door de beschaafde en vakkundige wij ze waarop de heer Vallo aan dit bedrijf leiding wist te geven, neemt „Bad Zuid" een belangrijke plaats in in de badplaats-akkommodatie van Zandvoort. Te midden van de seizoendrukte werd de heer Vallo door een ziekte getroffen welke spoedig zijn krachten sloopte. Ter gelegenheid van de viering van da verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhel mina op 31 augustus organiseert da Oranjevereniging Zandvoort belangrij ke festiviteiten. Des middags om 2 uur is er feest voor de jeugd. Dan zal de Muziektent op het Raadhuisplein bevolkt worden door het Variété-gezelschap R.A.N.G., dat onder de veelbelovende titel „Rang...die ziteen speciaal jeugdprogramma zal aanbieden. Des avonds om 8 uur komt het ge zelschap Tonny van Zwol de volwas senen vermaken, waarbij tal van ar- tisten van naam zullen optreden. Uit het uitgebreide programma noemen we „De Wama's", Matla, met een sensa- sionele vatspringact, Johnny Blanzee, de evenwichtskunstenaar op de draad, „The 3 Willy's", met hun charmante acrobatiek. Ook deze voorstelling vindt plaats op het Raadhuisplein. Voor ouderen boven de 65 jaar is ook een beperkt aantal zitplaatsen beschikbaar. Men kan zich daartoe, op de avond van de voorstelling, wen den tot de daarvoor aangewezen be stuursleden. (Niet officiële koersen) Vorig slot 8% Ned. 1953 85 314 Ned. 1953 83(4 314 Ned 1956 8314 3(4 Ned. 1948 3(4 Ned. 1950 77(4 3(4 Ned. 1954 78% 3(4 Ned. 1955 78)4 3-3(4 Ned. 1947 90(4 3 Ned. 62-64 bel. fac. 88(4 Inschr. Grtbk 1946 3 Ned. Handel Mij. cert. 153 AJK.U 174(4 Van Berkel's Patent 198 Calvé-Delft cert Van Gelder 189 Kon. Hoogvens cert 290 Unilever cert. 410(4 Ned. Kabel 276 Philips 269(4 Kon. Petroleum 19720 „Amsterdam" Rubber 67 Holl. Amerika Lijn 162 Kon Ned. Stoomb. Mij 140 Ned. Scheepv. Unie 152 K.L.M. 1221 H.VA. 116(4 Deli Mij. cert. 77)4 A'dam 2i/2 '56 1 77(4 A'dam '56 D 85 A'dam IU 95% opening 27/1 83 81% 88(4 82 178 412(4' 271 197.60 164 140)4 153(4 122 76(4 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. Genera) Electric Genera] Motors Kennecott Copper KXJUL. Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater UJS. Steel 23/8 53% 43% 75(4 64(4 42(4 97(4 31% 36(4 33% 52(4 51% 83(4 41(4 39(4 32)4 64% 26/8 53)4 43(4 74% 64 42 96 31 36(4 32(4 51% 50% 81(4 40% 38(4 32 63(4 Stemming: gemakkelijk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3