Haarlem staakt verzet tegen bestemming van de „Mooie Nel" D I^rouueI} modeshow metz co Iraanse padvinders stadhuis ontvangen in OMROEPERS DE BLAUWE LOTUS SCHAAKKAMPIOENSCHAP MIDDEN-KENNEMERLAND jECHTE WALES! j ANTHRACIET j i'leSpaarnestadi Haarlemse gemeenteraad Plan voor meer westelijk gelegen watersportgebied RADIO-REPARATIE •Nog 2 dagen Zomerprijzen Zandvoortse bejaarden op verrassingentocht door HERGÉ S3 DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1957 PAGINA 9 Haarlems burgemeester krijgt bezoek van Engelse collega Z ANDVOORT Wel sanitaire voor zieningen in Kenne- mer Sportpark Bestuur reageert op vragen van V.V.D.-er Tates HEEMSTEDE j lANDSTOFFEN HANDEL E HEEMSTEDE Harmonie St.-Michaël ?P Raadhuisplein BVOEMENDAAI. Geen spreekuur Burgerlijke Stand liberty ONZE BEHANGERS Goen Visser de beste in avondritten Zilveren prof'essiefeest Plaatsing geschiedt a 16 cent per mm-hoogte Betrekkingen gevraagd Betrekkingen aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeb. Te huur gevraagd Te huur aangeb. Woningrusl Pensions Zaken en Huizen Auto's, Motoren, Bromfietsen e.d. Muziek instrumenten Radio, enz. Meubelen, Huis raad en Kleding Lessen Diversen DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE Be deur is niet gesloten!. Alles hjht rustig a Haarlemse gemeenteraad heeft gistermiddag op voorstel van B. en' W. besloten om zijn be zwaren tegen de bestemming van de „Mooie Nel" als agrarisch gebied, te laten vallen. In het streekplan „Zuid- Kennemerland" ïs het gebied ten oos ten van de Mooie Nel als agrarisch gebied aangewezen, hoewel Haarleiti aanvankelijk had bepleit en Gedepu teerde Staten van Noordholland aan vankelijk hadden besloten dit gebied te bestemmen als recreatiegebied. Hoe wel Haarlem uiteraard nog wel be zwaren heeft tegen de agrarische be stemming, heeft het die bezwaren uït tactische overwegingen laten vallen. Te gelijk met het bezwaarschrift tegen het streekplan komt immers in Den Haag de kwestie van de grenswijziging tus sen Haarlemmerliede en Haarlem aan de orde en ook in dïe kwestie speelt het gebied ten oosten van de Mooie Nel een rol. Intussen heeft wethouder HAPPÉ gistermiddag aan de raad meegedeeld, dat Haarlem thans een plan voorbereidt voor het vestigen van een watersportgebied meer ten wes ten van de Mooie Nel en dus dichter bij de stad, waardoor men minder be hoefte meer had aan het gebied ten oosten van de Mooie Nel als recreatie terrein. De wethouder deelde de raad mee, dat wanneer Haarlem volstrekt vast houdt aan zijn eisen om het gebied ten oosten van de Mooie Nel tot re creatiegebied te maken, men in Den Haag mogelijk deze eis zal aangrijpen om de voorgestelde grenswijziging met Haarlemmerliede aan te houden. In die laatste kwestie is de gebiedsuitbrei ding met Schalkwijk verreweg het be langrijkst, in verband met dè woning bouw. Uitstel zou daar aanzienlijke omdat6 voor de Remeente betekenen en het w»tnu een andere oplossing voor worden Frsports;ebied gevonden kan zwaar tegenrh°ethtt hi1, d,e raad dit be" len. Daar komt m S" te late? gedacht werd, dat het aanvankelijk Mooie Nel zeb»eZrVk^JïLllit de Haarlem onmisbaar was. Dat ?a°A bleek echter niet van goede kwaliteit terwijl Haarlem bovendien zand uit dè duinen kon betrekken. Kortom de wet houder verdedigde het plotseling op gekomen voorstel om dit deel van het bezwaarschrift te laten vallen met een élan. en met een overvloed van argu menten. alsof hii zijn leven lang nooit een andere mening was toegedaan ge weest. De raadsleden gingen in principe wel met de wethouder mee. hoewel de heer VAN VELSEN 'K.V.P.) ervan over tuigd was, ,dat het gebied ten oosten van de Mooie Nel over een tiental jaren toch wel weer als recreatiegebied no net d«Pu ,zi'n vo°" Haarlem. Wanneer siem? a's agrarisch gebied wordt be- WDMon er gebouwen op gezet gesehtcrtonis wo"'t bet een kostbare kopen en voorree? ,te,ru* te bestemmen. De heer SPEKe(A.Rdfnv„n^ twijfeld beide wegen zou gebruiken, aangezien men anders nooit een der gelijke grote weg geprojecteerd zou hebben. Groter bezwaren nog had de heer PROPEE tegen het plan van Haarlem om de oost-westverbinding, die vol gens het streekplan door de Spaarne- laan zou moeten lopen, naar een zui delijker punt te verleggen. Hij noemde het onjuist om alleen maar bezwaar te maken en een positief antwoord op de vraag „hoe dan?" aan de gemeente Heemstede over te laten. De wethou der verklaarde daarentegen, dat Haar lem niet de taak had om meer te doen dan bezwaar te opperen. Niettemin heeft het in beginsel een oplossing aan gegeven: namelijk een weg die meer zuidelijk is gelegen. Hij verklaarde met nadruk daarbij zich niet gebonden te achten aan het plan-De Ranitz. Toen het ontwerp-bezwaarschrift tegen het streekplan-zuid Kennemerland ten slotte ter stemming aan de raad werd voorgelegd, wensten alleen de commu nisten de aantekening geacht te willen worden te hebben tegen gestemd. Advertentie KONINGINNEWEG 6 - TELEF. 14024 b/d Raambrug Gisermorgen heeft de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, be zoek ontvangen van een Engelse collega, William J. Ridd J.P., burgemeester van Holburn (een deel van Londen). De Engelsman was vergezeld van zijn echt genote. De heer en mevrouw Ridd logeren sedert enige tijd te Bloemendaal en be nutten hun tijd door zich ijverig en ern stig te verdiepen in de Nederlandse leef gewoonten en gezien het ambt dat de heer Ridd bekleedt vooral in staat kundige en bestuursrechtelijke vraag stukken. De burgemeester van Haarlem heeft hun bijvoorbeeld haarfijn moeten uitleggen hoe het bestuur der gemeente lijke huishouding zich voltrekt, j)oe de politieke verhoudingen liggen enz. Het ligt in het voornemen van de heer en mevrouw Ridd om nog meerdere burge meesters uit de omgeving te bezoeken. Vol lof waren zij over de stad Haarlem en haar omgeving, over het stadhuis en over de vriendelijkheid van de mensen. Naar Haarlems burgemeester ons mede deelde week dit bezoek af van sommige andere, slechts een formeel en vluchtig karakter dragende visites van buiten landers, doordat zoveel werkelijke inte resse en zoveel oprecht verlangen naar verdieping en inzicht werd getoond. (Mocht de lezer geïntrigeerd worden door de toevoeging J.P. achter de naam van de heer Ridd: het betekent justice of peace, een functie te vergelijken met die van onze kantonrechter.) Naar aanleiding van opmerkingen, die de heer Tates (WD) tijdens de laatste raadsvergadering te Zandvoort heeft gemaakt over het kampereu na bij het Kennemer Sportpark te Zand voort, vestigt het bestuur van deze stichting er de aandacht op, dat de heer Tates geen juiste voorstelling van zaken heeft gegeven. De sanitaire voorzieningen hebben de voortdurende aandacht van het bestuur. Men heeft iemand in dienst genomen, die uitsluitend belast is met het schoon houden van de toiletten en de reini ging van het terrein. De gemeente-arts en de politie hebben de toiletten regel- matig gecontroleerd en de sanitaire toestand voldoende geacht. Toen het aantal kampeerders sterk toenam, heeft het bestuur besloten geen nieuwe kampeerders meer toe te laten. Het bestuur heeft aan de Korps chef van politie gevraagd om assis tentie teneinde de toeloop van kam peerders tegen te gaan. Deze assisten tie is gedurende enkele dagen verleend. In overleg met deze functionaris is daarna weer overgegaan tot toelating van nieuwe kampeerders tot een be paalde maximale bezetting van het kampeerterrein. Het is dus geenszins zó, dat het be stuur van het Kennemer Sportpark on gewenste toestanden heeft laten ont staan, welke ingrijpen van overheids wege noodzakelijk zouden hebben ge maakt. Het initiatief is steeds in han den van het bestuur gebleven; het heeft voor het beheersen van de situa tie dankbaar gebruik gemaakt van de medewerking, die daarbij door de ge- meente-politie werd verleend. Indien G. L. de Haas en P. Hart in de strijd om de persoonlijke schaakti tel van Midden-Kennemerland nog illu sies hebben gehad over de eindzege dan zullen zij na hun partijen tegen resp. Jansen en Tj. de Jong wel van gedach ten zijn veranderd. Beide heren leden een nederlaag, waardoor in de rang schikking een belangrijke plaatsver- schu'iving plaats vond. Voorlopig profi teerde Tj. de Jong hiervan het meest terwijl J. Jansen door zijn overwinning in zijn laatste partij een goede plaats in de eindrangschikking gaat innemen. In een Siciliaanse partij kwam G. L. de Haas al direct iets minder te staan tegen J. Jansen. Deze trad doortastend op en gaf zijn voordeel niet uit handen. Ook diverse afwikkelingen deed zijn voordeel geen afbreuk. In het ver ge vorderd middenspel leverde dit kleine voordeel hem een pion op die verder van een beslissende betekenis zou blij ken. Toen G. L. de Haas bovendien pro motie van deze pion niet kon verhin deren was de zaak bekeken. P. Hart offerde reeds na vijf zetten een pion. Tj. de Jong, belust op verwikkelingen, nam de handschoen op en accepteerde het offer. Het vervolg leerde dat P. Hart totaal geen compensatie voor de verloren pion kreeg en met grote moei lijkheden had te kampen. Met nog slechts 10 minuten bedenktijd ter be schikking voor 20 zetten offerde Tj. de Jong tweemaal achtereen een paard. Door deze offers ontstonden legio drei- elT t,„t inmmor not vond rijx materiaal verloren ging. het jammer, dat de wethouder niet de Jong zijn tijdnood wist te meer kon vertellen over dat nieuwe watersportgebied ten westen van de Mooie Nel. De wethouder kon er echter nog niet meer over vertellen. De heer Van Velsen antwoordde hij, dat het nieuw-ontworpen watersportgebied voor vele jaren toereikend zal zijn en hij was het met hem eens, dat wanneer mogelijk over vele jaren uitbreiding in oostelijke richting nodig ziin, dit een dure geschiedenis zou worden. Mevrouw SCHELTEMA (V.V.D.) handhaafde haar bezwaren tegen de gemeentelijke plannen voor een super- regionale weg langs bet Spaarne, ten westen van Schalkwijk. D0 heer Pro- per (C.P.N.) voegde hieraan toe, dat hu sedert de behandeling van het streekplan in de Staten ook tot de overtuiging was gekomen, dat die weg niet gelukkig was. Het verkeer uit het Oosten zal toch de Schiphol- weg kiezen en niet de nieuwe Kruis weg, meende hij. De wethouder stelde daar tegenover, dat het verkeer onge- Advertentie 2 1 veel warmte - weinig as weegt ca. 75 kg. per H.L. „CORNNIC" 20/30 ƒ12.60 „SEVEN SISTERS" 20/30 ƒ14.- „VICTORIOUS" Super 20/30 ƒ15.60- Voor Irechlerhaarden en Centr. Verwarming afm. 8/15 (viertjes) „CORNNIC" 10.50 „SEVEN SISTERS" ƒ11.— „VICTORIOUS" Super ƒ11.50! Ook alle andere soorten en afmetingen uit voor raad leverbaar. Vraagt onze prijscourant. rTse Varkenmarkt 610 TELRj^paarne bij Viaduct) \QQN: 14164 en 13904. monieldast-MfchSa|pVstzal de ?-"k- "ar: Heemstede een conc?rtadhUisplein te ven Hp* nnn concert van marsen ge- Het concert begint om acht uur. De heer A. van Geluk, wethouder Bloemendaal, houdt morgen •Preekuur. van geen gingen voor Hart. Zijn stelling zakte als een kaartenhuis ineen, waarbij belang rijk materiaal verloren ging. Toen Tj. de Jong zijn tijdnood wist te overwin nen zat er voor zijn tegenstander niets anders meer op dan de vlag te strijken. Door hun nederlaag werden G. L. de Haas en P. Hart kansloos op de eindzege. Hun onderling afgebroken partij, die in iets gunstiger stelling voor P. Hart was afgebroken, werd nu zon der verder spelen remise gegeven. Door deze resultaten is de stand in afdeling ,,A" thans: 1. D. van Vuuren 4'/2 punt (uit 6 par tijen), 2. G. L. de Haas 3t4 punt (uit 6 partijen), 3. J. Jansen 3% punt (uit 7 partijen), 4. Tj. de Jong 3 pnt (uit 4 partijen), 5. P. Hart 3 pnt (uit 6 par tijen), 6. ir. D. G. Huygen 2>/2 punt (uit 4 partijen), 7. A. Kistemaker 1 pnt (uit 4 partijen), 8. F. Wester 0 pnt (uit 5 par tijen) In de volgende ronde zal het treffen plaats vinden tussen Ir. D. G. Huygen met Tj. de Jong en P. Hart met F. Wester. J. van de Berg is er in afdeling ,,B" nog niet in geslaagd beslag te leggen op de eerste plaats. Zijn afgebroken partij tegen L Mostertman leverde hem meer mo-eilijkheden op dan werd ver wacht. Mostertman wist van een vrij pion dermate te profiteren dat J. van de Berg de grootste moeite had de ba lans in evenwicht te houden. Met veel moeite lukte hem dit, maar tot winst kon hij nog niet komen daar de partij wederom werd afgebroken. J. van de Berg beschikt nu nog over koning, lo per en twee verbonden vrijpionnen, L. Mostertman bezit nog een koning en een., loper. De lopers zijn wel van on gelijke kleur, maar het ziet er toch wel naar uit dat de balans in het voordeel van J. van de Berg zal doorslaan. Door dat de heren nog niet tot een beslis sing kwamen kon M. P. Suiker middels een zege op B. de Heer tijdelijk de lei ding overnemen. M. P. Suiker toonde zijn tegenstander dat men het twee paardenspel in de nahand beter niet kan spelen, als men het niet door en door kent. B. de Heer zag nu zijn ko ning reeds vroegtijdig over het bord ge jaagd, waarbij hij op de vijftiende zet Onder een heerlijk augustuszonnetje vertrokken woensdagmorgen omstreeks 9 uur vanaf het Raadhuisplein in Zandvoort 5 grote autobussen met vrolijke ouden van dagen, nagewuifd door talrijke belangstellenden, onder wie ook burgemeester mr. H. M. van Fenema en zijn echtgenote. Ook dit jaar was deze tocht voor de bejaarden één grote attractie. Zó wist men tevoren noch van het doel, noch van de vele andere verrassingen, die de reis zou bieden. De eerste pleister plaats bleek te zijn de pyramide van Atlsterlitz, waar koffie werd aangebo den. Een grote verrassing vormde reeds daar de plotselinge verschijning van burgemeester van Fenema en zijn vrouw, die even naar de welstand van de onderdanen kwamen informeren. Voorts werd bezocht Ouwehands Die renpark te Arnhem en het Jagershuis te Zeist, waar, nadat men zich een tijdlang in de speeltuin had vermaakt, om 6 uur stevig werd gedineerd. Om 9 uur keerde men in Zandvoort terug in restaurant „Zomerlust", waar burgemeester van Fenema een korte toespraak hieid en de muziek van een tweetal accordeonisten t.w. Gerard Nij- kamp en Engel Paap tot een vrolijk dansje nodigde. Om kwart over tien gingen allen zeer tevreden over deze buitengewoon geslaagde dag naar huis. een roemloos einde vond in de vijande lijke linies. Door deze resultaten is de stand in afdeling ,,B" nu: 1. M. P. Suiker 4 pnt (uit 6 partijen), 2. J. v. d. Berg 3 Va punt (uit 5 par tijen), 3. L. Mostertman 3 pnt (uit 4 partijen), 4/6 H. Duisenberg, A. fijke, J. L Wijdoogen, allen 2'/2 punt (uit 6 partijen) 7. B. de Heer 1 pnt (uit 5 par tijen). In de volgende ronde zal L. Mostert man wederom de strijd aanbinden met J. van de Berg. GEBOREN: J. G. P. Meijer en J. M. Swinkels, z; C. van Excel en J. Kort hals, d; A. J. Behage en J. C. Jonk, d; H. J. Hijner en T. Stevens, d; A. van Egmond en A. A. Rozenhart, z; Y. R. von Holtz en S. C. E. van Schende- len, d; J. Tromp en D. O. Turner, d; H. C. Out en P. van den Bunt, d; H. A. Dekker en E. A. Breukels, z. ONDERTROUWD: G. J. A. Wijchgel en M. E. Meijer. GETROUWD: S. Kamstra en A. Wei- dijk; W. J. H. Voorma en Th. Dekker; B. A. Visser en O. van Soest; P. K. Aulich en E. E. Peereboom; K. Nobach en W. C. van Hooidonk; A. Bot en W. Drooger. OVERLEDEN: W. C. van der Zwet, 79 j.; B. L. Lambers, 9 j.; C. Kuipers, 74 j. A.cLvertevtie victoria hotel amsterdam donderdag 5 en vrijdag 6 september telefonisch reserveren k 20-34255 hotel kurhaus scheveningen donderdag 19 en vrijdag 20 september telefonisch reserveren k 1700-512251 's-middags half drie thé complet f 5.50 Van Huize Teylingerbosch in Voge lenzang, waar zij sinds dinsdag ver bleven, zijn vanmorgen vroeg de 112 padvinders uit Iran onder contingents leider Morteza Banai vertrokken in hun drie grote autobussen en met een vrachtwagen voor het bagagevervoer, Vandaag wil men nog Düsseldorf berei ken en dan wordt de Europese toer voortgezet tot 20 september. Twee Ne derlandse padvinders fungeerden van daag nog als gids en reisden inee tot de Nederlandse grens. Woensdagmiddag om vier uur werd ten stadhuize toch nog de officiële ont vangst gehouden, die dinsdagmiddag door de late aankomst van de padvin ders moest worden afgezegd. Burge meester mr. O.P.F.M. Cremers sprak de jongens toe in de ridderzaal, waar zij zich hadden verzameld. Haarlems eerste burger sprak van het eigen va derland, waar men trots op is, zowel hier als in Iran, maar tevens hoopte hfj dat eens de tijd zou komen dat een ieder van welk volk ook zich overal zou thuis voelen. Leider Banai sprak woorden van waardering voor de ont vangst en van dank voor de vriende lijkheid, waarmee zij in Nederland wa ren begroet. De eveneens aanwezige hoofdcommissaris van het Iraanse pad vindershoofdkwartier, George Podgo- ruy, zorgde voor een vlotte vertaling van de in het Engels en de taal der gasten gesproken woorden. Daarna wer den de padvinders nog toegesproken door de eveneens aanwezige gezant van hun land in Nederland, mr A. Meftah. Er volgde een ongedwongen gezellig samenzijn. De Perzen lieten zich met de gehele groep fotograferen met bur gemeester Cremers en de inmiddels verschenen wethouder Geluk tussen hen in, ze brachten de aanwezigen in ex tase met hun temperamentvolle zang en met hun yells, zij kregen van Haar lems Bloei het boekje v. Wiim Brugsma over Haarlem en lieten burgemeester Cremers er zijn handtekening in plaat sen, zij dronken rode en oranje limo nade, aten koek, en bewonderden de ridderzaal en van het bordes af de Grote Markt. Tot zeven uur was er daarna nog ge legenheid door de stad te wandelen en toen werd met spoed naar Amsterdam vertrokken, waar om acht uur een boot gereed lag voor een traditionele rondvaart door havens en grachten. Woensdagmorgen bezochten zij reeds de bloemenveiling in Aalsmeer en het Cruquiusmuseum in Heemstede, dat grote en waarderende belangstelling had. Advertentie hebben een prettige vakantie gehad en zijn nu weer tot uw dienst! Gen. Cronjéstr. 135 - Haarlem - Tel. 55432 Volgens het persbureau „Nieuw Chi na" zal begin september een Oostduit- se delegatie onder leiding van de mi nister van defensie, Willi Stoph, een be zoek aan China brengen. Coen Visser is winnaar geworden van de vierde en tevens laatste rit voor A- en B-klassers in de zomeravondcompe titie van de Haarlemse wielervereni ging „De Kampioen". In deze rit, die woensdagavond werd verreden, was Visser samen met Cees v.d. Aar, Aad Straver en Hans van Steyn met succes uit het peloton ontsnapt. Peter de Jong, Flens Koek en Henk v.d. Geest, die aanvankelijk ook tot de koplopersbehoorden, konden zich niet in de groep handhaven. Door deze overwinning werd Coen Visser ook al gemeen winnaar van de zomeravond competitie. De uitslag van de vierde rit luidt: 1. C. Visser; 2. C. v.d. Aar; 3. A. Stra ver; 4. H. van Steyn; 5. P. de Jong; 6. H. v.d. Geest; A. Tuyp; 8. J. Heyer- mans; K. Geuzebroek; 10. J. Wal ters. Uitslag C-klasse: 1. B. Boogaard; 2. C. Jansen; 3. L. Walters; 4. E. Sminia; 5. R. Hendriks; 6. J. de Jong; Spoor; 8. L. Nijssen; K. Uttien; 10. W. Blommaerts. Totaal uitslag zomeravondcompeti tie der A- en B-klassers: 1. C. Visser 18 p.; 2. C. v.d. Aar 18 p.; 3. H. van Weeren 10 p.; 4. A, Rutte p.; 5. H. van Steyn p. Totaal uitslag C-klasse: 1. C. Jansen 1 p.; 2. L. Walters 15 p.; 3. B. Boo gaard 13 p.; 4. K. Uttien 13 p.; 5. W. Blommaerts 10 p. Zondag 8 september viert in het St.- Elizabeth-Gasthuis te Dongen (N.-B.) zuster Maria Donatilla (Wilhelmina Maria de Lange uit Osdorp) haar zil veren professiefeest als religieuse van de Congregatie der religieuse penitenten recollectricen van de reguliere Derde Orde van de H. Franciscus van Assisië. Opgaven kunnen geschieden aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkantoren en agent schappen, aan de erkende advertentie-bureaus en aan de erkende boekhandelaren. Bewijsnummers van deze advertenties worden niet verstrekt B.z.a. JONGE GEH. VR. V. hulp banketbak, v. zaterd. en enk. midd. p. w., event, ook 's avonds automatiek. Br. ond. no. 4584. B.z.a. NET R.-K. MEISJE, 17 jr., dipl. M.M.S., voor de morgenuren in besch. milieu voor verz. v. kleine kinde ren en lichte huish. bezigh. Br. met opg. v. sal. onder no. 4583. B.z.a. NET MEISJE, 16 jr., voor 4 midd. Onverschillig welke branche. Br. no. 4572. I FINEERDERS, MACHINALE HOUTBEWERKERS EN MEUBELMAKERS gevraagd. Hoog loon, gunstige tarief regeling. Reisgeld wordt vergoed. Meubelfabr. Wul- fers, Uitendaalstr. 54, Sant poort-Station. NETTE LEERLING gevraagd voor ons modern boekbin dersbedrijf. Bij gebleken ge schiktheid volgt leercontract. Aanmelden: Antoniestraat 4 bij de Hoogstr. LOOPJONGEN gevr. Loon 30 p. w. Banketbakkerij v. d. Poel, Zandv.laan 2 b, Heemstede. Gevr. NET MEISJE voor het gezin. Hoog loon. Pret tige werkkring. Hogerwoerd- straat 11, Tel. 53158. Er kunnen nog enige NETTE MEISJES geplaatst worden in de boekbinderij. Antoniestr. 4 bij de Hoogstr. Banketbakkerij. Gevr. een FLINKE 2e BEDIENDE. N. Doodeman, Jan van Goyen- straat 16, Heemstede. SLAGERSLEERLING OF HALFWAS gevr. P. v. Oerle, Romolenstr. 60, Tel. 11676. NET MEISJE gevr. van 8V2- 2 uur, v.g.g.v. Lorentzplein 21, Haarlem. Levensmiddelenbedrijf A. C. Kompier, Camplaan 2. Heem stede, vraagt NETTE WIN KELJUFFROUW. WERKSTER gevraagd voor dinsd.- en vrijdagmorgen. 1,50 p. u. Gierstraat 31. Gevr. In gezin met 5 kind., waarv. 3 schoolg. NET R.K. MEISJE v.d.e.n. Hulp van werkster aanw. Mevr. Strack van Schijndel, Langelaan 1, Eentveld. Tel. 26025. dagmeisje gevr. van 8.30 tot 4 uur, niet beneden 18 j Mevr. v. d. Drift, Kenne- merplein 1 rd„ Tel. 17873. Banketbakkerij Maison de Vries, Zandvoc^rtselaan 30-32, H'stede. Bekwaam 2e en 3e BEDIENDE gevraagd. NETTE BESTELJONGEN gevr., leeft. 16 jr. of ouder, voor bromf. en fiets. Salaris 32.50 per w. Aanm.: Maison de Vries, Zandv.laan 30-32, Heemstede. Gevr. NETTE HULP IN DE HUISH. voor de hele dag. Lft. 18-30 jr. Mevr. Ouborg, Kruisstraat 1, Haarlem. EERSTE KLAS JAPONNEN- NAAISTER gevr. 1 a 2 dg. per week. Bij particulier. Brieven onder no. 4591. ZELFST. MEISJE v.d.e.n. gevr. per l okt., evt. eerder, in gezin met 4 schoolg. kin deren. Zéér hoog loon voor flinke hulp. Modern huis; werkster aanwezig. Sparren laan 25, Bentveld, tel. 27697. Gevr. per 9 sept. aankomend KANTOORBEDIENDE, kun nende typen. Wasserij Meul- man, Amsterdamsevaart 28. Voor onze filialen te Haar lem en omstreken vragen wij VERKOOPSTERS en VERKOPERS. - Inlichtingen worden gaarne verstrekt door onze filiaalhouders van de filialen Rijksstraatweg 4 en Zijlweg 80 te Haarlem. Gevr. SLAGERSBEDIENDE, bekend met worstmaken. Vleeshouwerij v/h Eeltjes, Zijlstraat 60. WINKELJUFFROUW, onge huwd, alleen voor de zater dag. Loon 12.50. Vleeshou wer v/h Eeltjes, Zijlstr. 60. Gevr. FLINK MEISJE, v.g. g.v., voor halve of hele da gen. M. Hobbemastraat 14, Heemstede. Tel. 35221. Gevr. te Aerdenhout jonge ZELFST. WERKSTER voor maand, en vrijd. Tel. 26676. L'Abeille, Houte Couture, vraagt LEERLING of AANK. NAAISTER, Wagenweg 22, Tel. 16317. Gevr. flinke nette WERK STER voor 1 of 2 halve da gen in de week. Mevr. Reu kers, Troelstralaan 58 (De Glip), Heemstede. IDEAAL WONEN TE SOEST Te koop aangeboden: nog 1 vrijst. en enkele HALVE VILLA'S met garage en gro te tuin, op eigen grond aan de Middelwij kstr. en Olijke- weg. Deze bij de N.V. Bouw en Aann. Mij. Bakhuizen te Hilversum in aanbouw zijnde villa's naderen hun voltooiing. Uiterst practische indelingen aantrekkel. ligging in fraaie omgeving, nabij rijksweg, station, bush, en modern winkelcentr. Prijzen 27.500.- en hoger. Vestiging vrij, zonder verdere kosten. Rui me hyp. Inl. Mak. J. H. C. Penners, Brediusweg 80, Naar- den, tel. K 2959-7010. Tevens nieuwb. in: Amstelveen (win- kel-woonh.), Baarn, Benne- kom, De Bilt, Haarlem, 's Hertogenbosch, Landsmeer (bij A'dam), Leidschendam, Naarden, Nieuwkoop, Oss, Son (bij Eindh.), Zaandijk en Zoetermeer. HANDELSHUIS, Leidsestraat 41, telefoon 14832, koopt alles. Meubelen, kasten, bedden, ledik., opklapbedden, stoelen, tafels en zoideropr. LOMPEN, IJZER, METALEN, ZOLDEROPR. worden tegen de hoogste prijs gehaald. E. Stoelman, Gasthuisstr. 28, Tel. 15090, b. d. Botermarkt. AUBUSSON-ROYAL hoogpool Smyrna Karpet 100% Wol Een klasse op zich zelf. Ziet etalage. HUIS EN HAARD, Jansstraat 51, Telef. 15847. SPOTPRIJS!! Excelsior slee stofzuiger, zuigt enorm, in pr. st. van 155.- voor 55.-. Mooie grote Philips radio, pracht v. toon, 80.-. Zuid polderstraat 56 rd., Hrl.-o. Gevr. bij familie 2 pers. FL. HULP IN DE HUISH. Liefst boven 40 jr., voor 2 5 3 dag. p. w. 8.p. dag, van 8.30 tot 4.30. Goede aanbeveling. Louise de Colignylaan 12, Haarlem of tel. 34368. Gevr. gemeub. ZIT-SLAAP- KAMER zonder pension. Br. onder no. 14784. Jongeman zoekt SLAAPK., omg. Kleverp. Br. no. 4569. Te huur gevr. een LEEG GROOT HERENHUIS, met recht van koop. Brieven on der no. 4588. WOONRUIMTE gezocht door officiersechtpaar. Brieven onder no. 4593. Te huur per 1 sept. NIEU WE GARAGE 10x4 m., voor hal, opslag, enz., aan drukke verkeersweg. Te bevr. Ha- gelingerweg 92, Santpoort. AANGEB. luxe flat, woon kamer, 3 slaapkam., douche, koelkast, balcon, te Leid schendam. GEVR.: Vrije woning, zelfde .grootte, met tuin te Benne- broek of omg. Br. no. 4561. Gevr. gemeub. ZIT-SLAAP- KAMER met voll. pens. Br. onder no. 14785. HERENHUIS H'STEDE, nabij Stat. H'stede-'hout, f34.000.-, 7 kam., keuken, kelder, bad- kam., c.v., tuin met garage. Alleen inw. H'stede. Inl.: Mak. M. Woud, Crayenester- laan 48, H'lem, tel. 34024. Ter overname gevraagd: administratiekantoor, accountantskantoor of belastingconsulentenpraktijk. Ook enkele relaties. Brieven onder no. 4566. HOUT, TRIPLEX, BOARDS, op maat gezaagd en ge schaafd. Ab van Roode, Schalkwijkerstraat 50, t/o Coöp. Tel. 21743. Ook zater- dagsmidd. geopend. Die oersterke PERLON HORLOGEBANDEN, die U ook kunt wassen!!, vindt U bij Eggersman, Gr. Hout straat 164. UNDERWOOD SCHRIJF MACHINE. Beuming, Van Zeggelenplein 129, Tel. 16779. NIEUWE STOFZUIGERS 79.met voll. garantie. Van fabriek naar verbruiker. Vraagt gratis demonstratie. Dr. Leijdsstr. 11 rd., Telefoon 18593. T. k. LINNENKAST, hang en leg 45. 2 Suite-deuren 35. Rijksweg 324, Santpoort dorp. Volop JONGE HENNEN in verschillende leef tyden. Ook verschillende leeftijden. Ook aan- en tegen de leg en al leen het allerbeste. Alle die ren zijn ingeënt. Hoender park de Vries, Schalkwfjker- weg 130, Haarlem, Tel. 18203. Volop prima JONGE HEN NEN. Hoenderpark, S chalk - wijkerweg 130, Tel. 18203. Engels model KINDERWA GEN, afneembare bak, z.g. a.n. 75.Leeghwaterlaan 14. Heemstede. W. BRUIDSJAPON m. slp.sl. en onderj., m. 42-44. Loots- straat 6, Haarlem (O.). v. Delft KINDERWAGEN op- vouwb. en matr. kuss., in pr. staat, bill, prijs. Oranje Nassaulaan no. 8, Overveen. Prima half Eng. KINDER WAGEN 60.Brieven on der no. 4570. NIEUWE AUTO'S. Speciaal wintertarief. Ook lange ter mijnen. Autoverhuur Holi days, Ged. Oude Gracht 70, Haarlem, Telef. 10454, b.g.g. K 2507-3152. DE NIEUWSTE OPELS en VAUXHALL Victor '57. Nu ook rijlessen in Opel Rekord '57 16.- per vol uur. A. de Boer, Nw. Kerksplein 4-6. AUTOVERHUURBEDRIJF DE GROOT. Tel. 25132. Nieuwe Opeis Rekord. Opeis Kaptein, Morris. Nwe Pre fect, Ford Zephyr. Nieuw- Guineastraat 2 BESTELAUTO'S. Volkswagens - Ford. Van 500 tot 1000 kg. Volksbusjes - luxe auto's. Hopman, Jan de Braijstraat 2, Telefoon 12448. AUTOVERHUUR ATLAS Volkswagens, Ostadestraat 7 (Kleverpark), Telefoon 20314. PUCH 125 cc, gerevideerd. Met nieuwe banden, 200.-. Romolenstraat 60. HERENFIETS (verzwaard), zeer geschikt voor bromfiets, m. v. en a. rem, prijs bill. Korteweg 5, H.-N. b(j Haar lem-terrein. TE KOOP a/particulier: 1 autoband Vredestein 7-10-15. nieuw, 3 autobanden Good- Year 6-50-15, weinig gebr., 3 binnenbanden Good-Year 6-50-15. nieuw. Br. no. 4597. Pracht JONGENSRIJWIEL Vaartstr. 2 rood, Haarlem-O BROMFIETSEN Eysink. j.l.o. Rap versn., st. start. Sparta j.l.o. D.- en H. sportfietsen, Humber, Simplex, Burco, m. versn. hand- en tromm.r., a. n. Drappenierstraat 6, Vijf hoek. Te koop STATION-BESTEL WAGEN 1/2 Fons Loyd '54. Desk. onderz. toegest., na 7 uur. Merovingenstraat 39. Z.g.a.n. WALDORP-RADIO, gr. model, 5-bands m. pick- up-aansluit. 135.Wilgen straat 54, Haarlem-N. ZOEKT U RADIO OF T.V., kom bij Wilkes even neuzen, daar vindt U de grootste keuze, o.a.: Philips, Graetz, Grundig, Saba, Blaupunkt, Loewe Opta, Braun, Nord Mende. Zoekt niet verder, wat geeft 't, P. Wilkes heeft 't. Ged. Oude Gracht 11-42. Eikenh. SCHRIJFBUREAUS, diverse modellen, in zeer behoorlijke staat, afm. 150 x 80 c.M. Schram Zoutman, Havenstraat, Beverwijk. Mode-Academie ERKAMA Gr. Houtstr. 3 rd (ing. Spek- str.) Tel. 15796, Haarlem, v.a. heden inschr. nieuwe leer lingen. MIDDENSTANDSDIPL. 1958 Erk. opl. Opgave schr. en mond. en inl.: Meeuwenstr. 24, Muiderslotweg 82, Jel- gersmastraat 9. Uw rijbewijs gegarandeerd mits men rijden bij VAN LIEROP leert. Ged. FJSf.O.P.-instr. Pretoriaplein 101, Tel. 51343 U wordt gehaald en gebracht ELECTRONICA - V.E.V.- ADSPIRANT. Avondopl. off. diploma's. Instituut E.R.O., Coornhertstr. 20, Haarlem. AUTORIJSCHOOL P. VAN DIEST, Overtonweg 7, Berck- heydestraat 19, Tel 52790, b.g.g. 15593. MEIJER'S RIJSCHOOL. Het adres voor auto-, motor en scooterles. Rijksgediplo meerd. Oosterstraat 55, Te lefoon 55677. Accordeonvereniging „ARDI- TO" vraagt LEDEN. Aanm. Cor Scheffer, Rijksst.weg 59, tel. 57528. FOTO SCHERPENHUIJZEN Staten Bolwerk 66, tel. 20095 voor KLEURENFILMS. HAARLEMMER HALLETJES 't fijn gekruide koekje. Al léén verkrijgbaar bij banket bakkerij 't Huis met de Luifel, gevestigd sinds 1693, Kruisstr. 37. Telefoon 10464. P. WILKES is dag en nacht paraat met gloeilampen, rij wiel- en bromfietslampjes- en stoppenautomaat. Ged. O. Gracht 11 in de portiek. OVERHEMDEN NAAR MAAT in elk gewenst model vanaf 1 19,75. Van Zijl'» Heren modes, Anegang 17, Haarlem, Tel. 12685. BEDDEN VERTIJKEN 10, 15. Stofferingen en rep. Woninginrichting. Van Oos ten de Bruynstr. 1, Telefoon 18031. LAAN'S LUXE VERH. Z. CH. Nieuwe Opeis. Klooster straat 29, Tel. 57634. OVERGORDIJNEN VERVEN, zijden lampekappen stomen. Chem. wasserij en ververij Keyser, Lorentzplein 25 en Soendaplein 37. 20 KORTING op stoom- goederen, mits gebracht en gehaald aan de fabriek Lorentzplein 25 of fii. voor H.-N. Soendaplein 37. Voor Beverwijk, Zeestraat 68; voor IJmuiden, Trompstraat 37. Chem. Wasserij Ververij Keyser. OPKLAPBED en kantelbed- den uit voorraad leverbaar op 80, 90, 120 en 130 breed, vanaf 39.50 tot 93.Bedden speciaalzaak Van Meeuwen, Rijksstraatweg 71. tel. 54956. Uit voorraad leverbaar: EPEDA, Auping, Pullman en Rawibinnenveringmatrassen op 80, 90, 120 en 130 breed. Van Meeuwen. Beddenspe ciaalzaak, Rijksstraatweg 71, tel. 54956, MATRASSEN BIJV. EN OVERTREKKEN. Verenbed 3-delig maken. Van Meeu wen, Beddenspeciaalzaak, Rijksstraatweg 71, tel. 54956.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 9