coopvaetf Pracht rnrm »FARNBOROUGHT dit jaar in het teken van het geleide projectiel Nog tien jaar bemande vliegtuigen? Tunnel onder het Kanaal vergt nog twee jaar studie Het verschijnen Ook K.L.M. gaat over de Noordpool vliegen In de herfst 1958 langs deze route naar Tokio en Biak Michael Chiusano zal de Amerikanen nooit vergeten Sanovite Tussen neus en lippen Etalage van de Britse luchtvaart Middenstands jongeren in Vught Unilever: Omzet hoger, winst lager Feest met de patiënten handen ei, DOUWE EGBERTS een nieuwe heerlijke melange van de fijnste baaitabakken WOORDVOERDER IN PARIJS: Geitestreken Hitier onbekend Klein maar dapper Mgr. Bekkers wekt op tot samemverkins Veertig jaar burgemeester van Uithoorn Jongetje van wagen stalmest gevallen en overreden Stoffelijk overschot blijkt van 25-jarige man te zijn Identificatie nog niet mogelijk gebleken Achttiende luchtvaart- beurs van groot belang geacht Ook r.-k. zieken fondsen akkoord v met arbitrage FM-zenders Mierlo in de lucht Dokter H. G. Dekker DINSDAG 3 SEPTEMBER 1957 PAGINA r Ook ZOUTLOOS Het Zandvoortse mysterie ^7") 'n handige tabakszak! PIJPTABAK overal verkrijgbaar! Advertentie Tub«95cF Het is de Hamamelis die 't 'm doet Advertentie Coopvaetf Er zal een diepgaande studie worden gemaakt van plannen om Frankrijk en Engeland door een tunnel onder het Kanaal met elkaar te verbinden. Een woordvoerder van de Suezkanaalmaat- scliappij, die voor 30 procent geïnte resseerd is in het project, deelde gis teren in Parijs mede, dat een speciale studie-commissie de technische proble men zal uitwerken en begin volgende maand in Parijs haar eerste bijeen komst zal houden. De studie zou min stens twee jaar in beslag nemen, voeg de hij eraan toe. Hij achtte het moge lijk, dat leden van de commissie reeds contact hebben gehad met ingenieurs, wier advies en eventuele medewerking nodig zouden kunnen zijn voor het pro ject, maar hij ontkende er iets van te weten, dat de Deense ingenieur Lassen- Nielsen de tunnel zou bouwen, zoals in de Deense pers is gemeld. Ook in Engeland verklaarde een woordvoerder van de „Channel Tunnel Company," die eveneens voor 30 pro cent in het plan geïnteresseerd is, niets te weten over enig concreet voorstel aan Lassen-Nielsen. Twee andere groe pen een Franse (30 procent) en een Amerikaanse, de „Technical Studies Ine" (10 procent) besloten in april jl. met de Suezkanaalmaatschappij en de Channel Tunnel Company samen te werken bij de bouw van een tunnel tus sen Engeland en Frankrijk. René Massigli, de voormalige Franse ambassadeur in Londen, is in juli be noemd tot de Franse voorzitter van de technische studiecoi -.missie. Vóór het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog waren om strategische en economische redenen bezwaren geuit tegen het aanleggen van een tunnel on der het Kanaal. Maar thans hebben Franse zowel als Britse autoriteiten zich bereid verklaard steun te verlenen aan het project, dat door zakenlieden uit de drie landen zal worden gefinan cierd. (U.P.) Soms gebeuren er in de vaderlandse politiek toch ook wel aardige dingen. Ik doel hier nu op de heer J. Thijssen in Geulle, die in 1953 werd gekozen als raadslid van dat allervrien delijkste plaatsje, nochtans vier jaar lang nimmer als zodanig aanspraak maakte op zijn rechten (noch op zijn plichten) en die nu vorige week vrijdag even kwam kijken en op dat moment meteen als wethouder werd gekozen. Zie, dat geeft de moe geworden burger weer moed. Er zijn nog mogelijkheden om omhoog te vallen in dit leven. De heer Thijssen heeft mij tot na denken gebracht, sterker, hij heeft iets heel moois in mij wakker gemaakt. Ik heb mijn lethargie-in-politicis afge- zwor. i en ik ga meedoen. Per slot van rekening heb ik mij wel langer dan vier jaar niet in de Tweede Kamer gemeld. Ik ben er ook wel nooit voor gekozen, maar een kniesoor die daar op let. En het lijkt mij verdienstelijker niet gekozen wel te verschijnen, dan wel gekozen niet te verschijnen. Ik ga mij binnenkort toch eens laten zien op het Binnenhof. „Hier ben ik", zal ik zeggen, „dat hadden jullie nooit ge dacht dat ik nog eens ooit zou ver schijnen". Ik verwacht dan toch wel dat er een kleine ministerportefeuille voor mij af zal vallen. Trouwens, bij de laatste kabinetsformatie moesten ze het ook nogal eens hebben van mensen, die nooit verschenen en die gewoon op de Veluwe fietsten of op de Friese meren zeilden. En prof. Romme kan ik nooit concurrentie aandoen. Die man slaat geen zitting over. Een van de meest spectaculaire vliegtuigen, die op de gisteren begonnen jaarlijkse Britse luchtvaarttentoonstelling worden vertoond, de Saunders Roe 53, is op de bovenste foto te zien. Dit supersone jachtvliegtuig heeft een straalmotor en een raketmotor, die boven elkaar in de romp liggen. Het hooggeplaatste hoogte- loer levert een merkwaardige aanblik. Het toestel is aan de vleugeleinden uitgerust met geleide projectielen. Onlangs heeft in de Amerikaanse plaats Waterbury een bizonder feestje plaats gehad. Het was een afscheidspartijtje ter ere van een arme Italiaanse jongen van 17 jaar, die zestien maanden geleden op kruk ken in Waterbury arriveerde en nu na het feestje, zonder krukken naar zijn vaderland is teruggekeerd. Al leen aan het beetje hinken, dat de jongen nog wel doet, kan men zien, dat hij iets aan zijn voeten heeft. In 1952 bracht een schoenmaker uit Waterbury, Anthony Ferraro, een bezoek aan zijn geboorteplaats, het stadje Torella del Lombardi in Italië. Hij zag toen voor het plaatselijk kerkje een jongen zitten, Michaël Chiusano, wiens voeten met smerige lappen omwonden waren. De jongen vertelde hem, dat hij niet kon lopen, omdat hij klompvoeten had. De schoenmaker nam foto's van de voe ten en toonde deze aan de dokter van Waterbury, die ervan verzekerd was, dat voor een groot gedeelte ge nezing mogelijk was. Prompt sticht te de schoenmaker toen een fonds, dat hij overal warm aanbeval. Hij kreeg zoveel geld binnen, dat hij Michaël kon laten overko men en behandelen. Na tien maan den begon de jongen te leren lopen, voor het eerst in zijn leven zonder krukken. Toen zijn moeder in Italië een foto van hem kreeg, waar de jon gen op stond zonder zijn houten hulpmiddelen, schrok zij zo, dat zij een shock kreeg. Op het afscheids feestje, waar tweehonderd mensen Michaël het allerbeste kwamen wen sen, wist de jongen echt niet, hoe hij zijn dankbaarheid tot uitdrukking moest brengen. Steeds opnieuw zei hij weer: „Ik zal Amerika en zijn goede mensen mijn leven lang niet vergeten". gen, terwijl hij weg was en de zesde man, omdat deze had geknipoogd naar een vrouw, c.q. de eega van zijn commandant, die deze „manoeuvre" had gadegeslagen. Iedereen, die drie keer met deze onderscheiding wordt begiftigd, krijgt een geitebeeld, dat steeds bij hem op het bureau moet staan. e Westberltjnse posterijen ont vangen nog vrijwel dagelijks brieven die voor Adolf Hitler bestemd zijn. Men doet echter geen moeite om de brieven, die voorna melijk uit Indië en de Arabische landen afkomstig zijn, aan de „Füh- rer" na te zenden. De poststukken worden voorzien van de aantekening „geadresseerde onbekend" en aan de afzenders teruggezonden Een Italiaanse vrachtautochauf feur werd in hoge mate geïr riteerd door het claxonneren van een man, die hem in een klein auto'tje voorbij wilde. Hij bracht zijn wagen tot stilstand, zodat de man niet kon passeren, stapte op de be stuurder, een klein en nogal mager mannetje af en sloeg deze in het ge zicht. Toen de vrachtautochauffeur een half uur later op een draagbaar van de ambulancedienst bij kwam, nam hij zich meteen voor om zijn handen maar liever thuis te houden. Het kleine mannetje, dat hem met één klap bewusteloos had geslagen, was de Europese kampioen lichtge wicht boksen, Duilio Loi. De Amerikaanse troepen in Duits land hebben een nieuwe onder scheiding uitgevonden, name lijk „De koninklijke orde van de blatende geit" met het onder schrift „Ik ben stom geweest." Zes officieren van een bataljon verbin dingstroepen werden dezer dagen on derscheiden, de een omdat hij een verkeerd bevel had gegeven tijdens een parade, een ander omdat hij een ondergeschikte had bevorderd, die in dezelfde week zou worden ontslagen wegens wangedrag, een derde omdat hij het meisje van een collega had afgetroggeld, de vierde omdat hij zijn kuch achteloos had weggegooid, de vijfde, omdat hij zijn revolver open en bloot op zijn bureau had laten lig- De luchtvaartdelegaties van Japan en Nederland hebben vandaag te Tokio en te 's-Gravenhage het volgende com muniqué het licht doen zien: „2 september hebben luchtvaartauto riteiten van het koninkrijk der Neder landen en van Japan overeenstemming bereikt na het sinds 7 augustus te Tokio gevoerd overleg, betreffende hun weder zijdse belangen, zoals die met betrek king tot de routes over de Noordpool en de routes over de Stille Oceaan. De besprekingen werden met volledig be grip voor de wederzijdse zienswijzen in de meest vriendschappelijke geest ge voerd .Beide partijen zijn het volgende overeengekomen met betrekking tot de uitwisseling van rechten over de pool- route: Japan krijgt de routes: 1. Tokio - Aleoeten - Alaska - Canada - Groen land - IJsland - Scandinavië - de Bondsrepubliek - Amsterdam en ver der gelegen punten. 2. Tokio - Ma nilla - Biak en verder gelegen punten. Het koninkrijk der Nederlanden krijgt de route: Amsterdam - IJsland - Groenland - Alaska en de Aleoeten - Tokio - Biak. De aangewezen luchtvaartmaatschap pij van het koninkrijk der Nederlanden zal worden toegestaan in de herfst van 1958 een luchtdienst te beginnen langs bovengenoemde route. Bovendien zijn beide partijen overeen gekomen, dat zodra de aangewezen luchtvaartmaatschappij van Japan ge reed is aan de Poolroutes deel te ne men, het vervoersbeeld op de bestaan de Poolroutes in zijn geheel opnieuw zal worden bezien, met de mogelijk heid van een redelijke aanpassing daarvan tussen beide partijen, indien de wenselijkheid daartoe mocht be- Met betrekking tot de routes over de O Mgr. W. Bekkers, coadjutor van de bisschop van Den Bosch, heeft maan dag tijdens de slotzitting van de natio nale studiedagen van de middenstands jongeren in Huize Bergen te Vught ge wezen op het grote belang van een open samenwerking tussen mannelijke en vrouwelijke middenstandsjongeren enerzijds en tussen middenstandsjonge ren en agrarisch en arbeidsjongeren anderzijds. In verscheidene bisdommen, waaronder het Bossche, is de structuur van de jongerenorganisaties van de middenstand nog in studie. De trek is er, dat mannelijke en vrouwelijke orga nisaties naar elkaar toegroeien, hetgeen ook tot uiting komt in de gezamenlijke studiedagen. Anderzijds blijven ei altijd proble men, die alleen voor de mannelijke of vrouwelijke jeugd van belang zijn en die apart behandeld moeten worden. Daar naast zijn er tal van vraagstukken die samen met de jongeren van de andere standsorganisaties besproken dienen te worden. De organisatievorm moet op deze samenwerking zijn ingesteld. Mgr. Bekkers deelde mee, dat er voor wat het Bossche bisdom betreft een spoedi ge uitspraak in deze te verwachten is. Mgr. Bekkers, die door voorzitter Ton Berends met grote hartelijkheid temid den van de middenstandsjongeren wel kom werd geheten, spoorde de congres sisten aan om als leken-apostelen in de wereld te treden. Vóór de toespraak van de bisschop gaf de voorzitter nog een korte samen vatting van hetgeen de verschillende in leiders tijdens het weekeinde hadden betoogd inzake het aan de orde gestel de probleem van de vrije tijdsbesteding. Herinnerend aan hetgeen de heer C. de Jong uit Amsterdam had betoogd over de dans, die voor de jeugd vooral van betekenis is als ontmoetingsgelegen heid, stelde hij met nadruk, dat er met behulp van de „volwassen" organisa ties en de gemeentelijke en andere over heidsinstanties naar gestreefd moet worden, deze ontmoetingsgelegenheden stijlvol te doen zijn. Vooral in de klei nere plaatsen, waar de dansgelegen heid het monopolie is van de caféhou ders, ontbreekt daar vaak nog veel aan. Voorts drukte hij het kader van de mid denstandsjongeren op het hart, een kri tische houding aan te nemen en door te feven ten opzichte van de film en de .V., waarvan de betekenis zo enorm snel groeiende is. Onder zeer grote belangstelling van de zijde van autoriteiten en van de be volking heeft burgemeester C. M. A. Koot van Uithoorn, gisteren zijn 40- jarig ambtsjubileum gevierd. Op de door meer dan 700 personen bezochte receptie, die gisteravond zeer laat eerst werd beëindigd, kreeg de burgemees ter talloze geschenken aangeboden en vertolkten verscheidene sprekers dank voor het vooruitstrevend beleid van de burgemeester. Stille Oceaan van Japan naar het Noordamerikaanse continent (uitgezon derd Alaska) via de noodzakelijke tus- sengelegen punten, is de positie van de aangewezen luchtvaartmaatschappij van Japan in dit deel van de wereld erkend en is daarmede rekening ge houden in de overeenkomst tussen bei de partijen." Het is de bedoeling, zo deelt de K.L.M. nader mee, dat zij in het najaar van 1958 inderdaad gebruik gaat maken van de verkregen rechten via de Pool naar Japan en Nieuw-Guinea te vliegen. De K.L.M. zal de dienst via enkele van de in de overeenkomst aangegeven tussenstations met een nader te be palen frequentie gaan vliegen met Douglas DC 7C vliegtuigen. Toen maandagavond omstreeks half acht in Oostelbeers enige jongens met een wagen stalmest naar het land reden is de 9-jarige D. van H. van de wagen gevallen en door de wielen over reden. Zijn. oudere broer en een andere jongeman hebben hem toen op de wa gen gelegd en zijn in volle vaart naar huis gereden. Hoewel de dokter onmid dellijk aanwezig was, overleed de jon gen tijdens het onderzoek. De patholoog-anatoom dr. J. Zelden- rust is tot de conclusie gekomen, dat de in de Zandvoortse modderkommen ge vonden stoffelijke resten afkomstig zijn van een jongeman in de leeftijd van 20 tot 25 jaar, die in de maanden januari of februari van dit jaar het leven verlo ren moet hebben. Vooralsnog kan de po litie met deze gegevens weinig beginnen. Zonder nadere aanwijzingen blijkt het nog niet mogelijk de stoffelijke resten te identificeren. Ook de registers van ver miste personen leveren in dit verband geen nadere gegevens op. De politie hoopt nu maar, dat zich op nieuw een aantal personen tot haar zul len wenden met inlichtingen. In de afge lopen weken hebben velen zich vaak anoniem tot de politie gewend. Die in lichtingen zijn alle nauwkeurig onder zocht, maar hebben geen resultaat opge leverd. De korpschef van de Zandvoortse politie doet nogmaals een dringend be roep op een ieder, die kan bijdragen tot de oplossing van het raadsel, om zich het hem in verbinding te stellen. Advertentie Een formatie „Javelin"(-speer)straaljagers giert over het Britse vliegveld Farnborough, waar gisteren de grote tentoonstel ling van het Britse genootschap van vliegtuigbouwers haar poorten voor het publiek heeft geopend. Iedere dag, zolang de tentoonstelling duurt, zal er een défilé van Engelands snelste en beste jagers worden gehouden. De grote luchtvaarttentoonstelling ln Engeland, die het Britse genootschap van Vliegtuigbouwers elk jaar op het vlieg veld Farnborough organiseert, staat dit keer voor een belangrijk deel in het te ken van het geleide projectiel. Bij de opening gisteren richtte de belang stelling zich ook in hoofdzaak op de af deling geleide projectielen, waar een aan tal van deze moderne wapens in de open lucht zijn opgesteld. Deze wapens zijn al enige jaren in Engeland in ontwikkeling en ln produktie. Le door de Engelsen aan gekondigde veranderde defensiepolitiek, het overschakelen van jagers op geleide j^electlelen, vormde de aanleiding voor proja^J^ensteUen van enkele van deze Vijftal jar"' Ue Engelsen zijn reeds een Zie met te Woomera in AustraUë be- Het met -P-s- bouwers heen ""te^elJgenKl^vIS'af" ze achttiende luchtvaartbeurs de aandacht op gevestigd, dat de verandering in de defensiepolitiek niet als een volkomen verrassing voor de Britse luchtvaartin dustrie is gekomen. Het heeft haar ge noodzaakt de wijze van aanpak enigszins te veranderen, maar niet de grote lijn. Het genootschap wijst er voorts op, dat een aantal fabrieken is, in het bijzon der die welke zich tot dit Jaar in hoofd taak hebben toegelegd op het fabriceren an militaire vliegtuigen, die thans hun tp u®en in andere richting proberen uit breiden. Gedurende een aantal jaren nter zal er nog een grote markt zijn militaire vliegtuigen in het buiten huid afgezien van de behoefte van de engelse luchtmacht zelf. Hoewel de Britse defensienota de indruk heeft gewekt, dat de dagen van de met vliegers bemande vliegtuigen in de En gelse koninklijke luchtmacht waren ge teld, hebben sindsdien woordvoerders van de regering en van de strijdkrachten als hun mening uitgesproken, dat de be mande jachtvliegtuigen en bommenwer pers nog voor tenminste tien jaar en mogelijk nog langer nodig zullen zijn. Vliegtuigen voor militaire transportdoel einden en zeeverkenning zullen, zoals de situatie thans is, nog wel voor een lan gere periode nodig blijven, aldus meent men in Britse luchtvaartkringen. Natuurlijk werden er ook demonstraties gegeven met supersone jachtvliegtuigen, zoals de English Electric P LA en P LB en de spectaculaire Saunders Roe S R 53. Van deze jachtvliegtuigen is alleen be kend dat zij zeer hoge snelheden kunnen bereiken, op grote hoogte, maar men ont houdt zich tot dusverre om begrijpelijke redenen van het noemen van preciese cij fers. De P LA en P LB hebben beide twee straalmotoren die boven elkaar in de romp zijn aangebracht. De Saunders Roe 53 heeft een straalmotor en een raketmotor, die eveneens boven elkaar in de romp liggen Aan het vliegprogramma van gister middag namen in totaal een veertigtal vliegtuigen met inbegrip van hefschroef- vliegtuigen van exposanten deel en boven dien een kleine honderd van de Engelse koninklijke luchtmacht en marine. Er wa ren evenals in voorgaande jaren verschei dene vliegende proefbanken waarin nieuwe straalmotoren of raketmotoren werden be proefd. Zeer veel belangstelling ging uit de aard der zaak uit naar het voorvliegen va nde supersone nieuwe straaljagers, maar aangezien uit veiligheidsoverwegingen van hogerhand een verbod was uitgevaardigd om sneller te vliegen dan de snelheid van het geluid konden deze toestellen natuur lijk niet laten zien waartoe zij in staat moeten worden geacht. Het aantal inzendingen voor de zoge naamde statistische afdeling in het vaste tentgebouw van de beurs bereikte men een getal van meer dan 300 een record De op een gedeelte van een startbaan ten toongestelde vliegtuigen trokken veel be langstelling. In het bijzonder gold dit de Viscount 803 van de K.L.M., Otto Lienthal, nummer vier van de serie van negen, die door de Nederlandse luchtvaartmaatschappij bij Vickers is besteld en binnenkort naar Schiphol zal worden overgevlogen. De weersomstandigheden waren op de eerste dag gunstig in tegenstelling met de voorspellingen, ondanks een zware bewol king konden de vliegers de mogelijkhe den van hun toestellen goed laten zien. Ook het kunstvliegen in formatie van lucht macht en marine kwam tot zijn recht. Ver scheidene deskundigen hebben de indruk dat deze Britse luchtvaartbeurs belang rijker is wat het aantal geëxposeerde pro- dukten betreft, dan in voorgaande jaren. Het Unilever-concern heeft in het ,erste halfjaar van 1957 een omzet be- 'aald van f 9.006 miljoen, hetgeen een »i„u?ng betekent van 4 pet. ten op- in van dezelfde periode van 1956, welk tijdvak een omzet van f 8.657 to en WeTd bereikt. De winst is ech- v/nV kIJ ,be?angriJk gedaald. Vóór betaling van belastangen beliep de winst f 465 ftipt fw rift P01-*- De nettowinst is Dn Hannarto gedaald tot f 206 miljoen. V ..dal'ng ,der concern winst is hoofdza kelijk toe te schrijven ain T j Winst van de Nederl^dan J T^5derde de Unilever N?V De ^nulschappiJ' schappij, Unilever Ltd., zag haar'winst •lechts weinig teruglopen. winst £iekenrde zijde van de bond van r.-k. "ri Zir.^ddsen en de Stichting Autono- i by fondsen, wordt medegedeeld: ziekenf0l"6ze organisaties aangesloten van de P?Sen hebben, na kennisname faad. WaJJ,?ulaii-e van de Ziekenfonds- keurde re» de door de raad goedge- de werkzjhf s v00r de hervatting van is vervat """heden door de tandartsen niet ingangan de tandartsen verzocht van deze r-,Van 4 september op bais hulpverlenin5e,ing de tandheelkundige hervatten r? aan hun verzekerden te «en en volk6 niinister van sociale za- J°ndsraad engezondheid, de Zieke-t- schannii w u de Nederlandse maat kunde ,Hn ui°ev°rdering der tandheel- ZIJn hiervan in kennis gesteld". «e FMaaV S6Ptember zullen de bei- konfen T T te MierI° in de lucht 15 'I k proefperiode, die tot togebrmw m' de datum van officiële ^ebruiksteüing zal duren, zullen Hilv de v°lledige programma's van lUenB 1 6n 2 resp' °P de fre- en 99,9 te Voor geleide projectielen is dit jaar een speciaal hoekje ingeruimd. Op de foto ziet men links de „Borzoi", waarmee raketmotoren getest worden; in het midden de „Bloodhound", een anti-luchtdoelwapen, en rechts de „Jindivik", een pilootloos vliegtuigje, dat gebruikt wordt als vliegende schietschijf. Het dorpje Ooster Nijkerk, ergens op de klei in de Noordoosthoek van Friesland heeft een fraaie en heel oudé zadeldaktoren. Zelfs de dokter van het dorp, de heer G. H. Dekker, is er nog niet op uit gekeken en dat zegt wat, want vanuit zijn woning ziet hij die toren al 25 jaar staan. Dat is geen schokkend feit, maar het brengt ons wel bij hetgeen we u willen vertellen, namelijk dat de heer Dekker vanuit Ooster Nijkerk Esculaap heeft gediend in een uitgestrekt "rayon. Dat ware nog niet eens veel bijzonders geweest als de heer Dekker niet een bekwaam geneesheer was, als hij vijfen twintig jaar lang ook niet net een beetje meer dan alleen maar arts was geweest en als hij tenslotte na die 25 jaar niet in Dokkum voor al zijn patiën ten een bijeenkomst had belegd. Dokter Dekker hield die dag geen spreekuur, maar iedereen kon hem spreken, zij het dan ditmaal eens niet over medi sche aangelegenheden. Hoe komt nou een dokter in Ooster Nij- kerk terecht en hoe ziet hij kans om daar 25 jaar lang met plezier te werken? Het feit, dat deze arts m het nabijgelegen Kollum gebo ren werd zegt al veel, de omstandigheid, dat hij van Friesland en van de mensen in de noordoosthoek houdt, verklaart nog meer en de rest is duidelijk geworden op het feest van deze arts, die, zoals bleek uit de toespraken (die veelal vooraf gingen aan de aanbieding van een geschenk), niet een man is, die bij zijn patiënten met de deurknop in de hand blijft staan en zo de situatie overziet, die niet alleen maar arts is, maar die ook als mens meer dan bemoedigende schouderklopjes uitdeelde waar dat nodig was. In Ooster Nijkerk is de huisarts ook een beetje huisvriend en na vijfentwintig jaar heeft hij zeven autobussen laten aanrukken om driehonderd van zijn pa tiënten naai Dokkum te vervoeren. Ze kwamen uit Ooster Nijkerk en Nia- wier, uit Nes, Wierum, Hatum, Lioessens, Morra en andere dorpen en ze hebben op het leest van hun dokter het programma verzorgd en ronduit gezegd hoe ze nou eigenlijk ovei hem dachten. Er was voor de dokter maar één tegenvaller. Hij haa gedacht voor het vervoer van zijn patiënten naar Dokkum zes bussen nodig te hebben, maar het moesten er beslist zeven wor den. En na afloop van het feest, toen de patiënten weer gezond n wel thuis waren, is hij zelf maar eens op reis gegaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 5