Tal van goedgelovigen voor duizenden gld. opgelicht Voorkeur voor particulier initiatief in woningbouw VELE Wol en handwerken r SCHEEPVAARTBERICHTEN WINTERTIJD.... STUDIETIJD../ Vtam ALBERT HEUN Haarlemse bakker voor het Amsterdams Gerechtshof ^Bespreking van Boek en Blad J 536ste STAATSLOTERIJ KIJK RECHTS! GEZIN IN DE STEEK GELATEN Jeugdschaaktoernooi in Overveen Kinderverlamming Rotterdam begint met vaccinatie Vergadering Produkt- schap siergewassen Centrum staatkundige vorming Grote Houtstraat 96, tel. 12210 i Vernieuwde feestzaal HKB officieel geopend J ubileumschaaktoernooi van de Noord-Holland- sche Schaakbond boekhouden MOORE'S KIJK LINKS Echte Zaanse maakt u het leven goedkoper WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1957 PAGINA 4 Twee huisvaders veroordeeld VESTEN PIJLLOVERS AUTO-TENTOONSTELLING in „DREEFZICHT" TOEGANG VRIJ GARAGE DEN HOUT dffld Nieuwe collectie gebreide modellen. Gratis patroon Tempeliers- straai 68 Faillissementen MARKTBERICHTEN 4e klas 15e lijst ^62 589 597 618 III 77? Ill I?? 427 11257 268 280 319 374 732 806 888 913 929 2°2i§ SS S5i MS mn STENO DUITS FRANS ENGELS NEDERL. MIDDENSTAND TYPEN HHM SCHOOL KUNST-, ANTIEK- EN INBOEDELVEILING WOENSDAG 18 SEPT. e.v.d. T/m 18 sept. bij elke pot AH-Hoishoudjam v.af 88 ct EEN GROTE ROL ECHTE ZAANSE BESCHUIT VOOR HALVE PRIJS Let op! Volgende week bh' Albert Hehn wéér zo'n extra aanbieding. Kijk oyeral! Vergelijk alle prijzen! Bij AH betaalt u altijd de ladgste prijs, ontvangt u altijd de béste kwaliteit! En.... rente winstaandeel! Droogkokende Slamrijst Ana.ias, a halve schijven In een blik Californische Amandelen Gekruide Speculaas 2 blikken120 De procureur-generaal bif het ge rechtshof te Amsterdam heeft van morgen bevestiging gevraagd van het vonnis dat de Haarlemse rechtbank in mei uitsprak tegen een 47-jarige Haar lemmer die na rjjn faillissement vele malen grote sommen gelds wist los te krijgen van diverse bankinstellingen, n.1. een jaar met aftrek van het voor arrest. De veroordeelde was in hoger beroep gegaan omdat hij zich ten onrechte ver oordeeld vond. Ter zitting van het ge rechtshof verschenen zes personen, die allen op de woordenvloed van ver dachte en op diens „onschuldige uiter lijk", zoals de verdediger het noemde, waren afgegaan en hem tezamen voor enkele tienduizenden guldens hadden geleend. Tegen al zijn slachtoffers, waaronder enkele bankinstellingen, had hij gezegd dat hij ƒ20.000 eigen geld •n enkele huizen bezat. Het gerechtshof te Amsterdam heeft ln hoger beroep arrest gewezen in de zaken vair drie nog betrekkelijk jonge huisvaders, die allen door de politie rechter (een in Utrecht en twee in Haarlerrt) tot .gevangenisstraffen waren veroordeeld Wegens ,,het in hulpeloze toestand brengen en laten van de echtgenote (of wettige gescheiden echt genote) d<Yor onthouding van noodzake lijk levensonderhoud, wetende dat geen financiële Jiulp van de "familie kon worden verwacht". Een 37-jar%e fabrieksarbeider uit Utrecht kreeg" twee maanden voorwaar delijk en een 24-jarige stuurman uit Rot terdam een maand voorwaardelijk. De Utrechtse resp. Haarlemse politierech ter hadden iedei twee maanden opge legd. Het hof sprak een 32-jarige autover huurder uit Haarlem, tegen wie bevesti. ging van het vonnis van de politierech ter een maand voorwaardelijk was geëist, vrij, omdat de opzet niet bewe zen werd geacht Voor de elfde maal in zijn bestaan organiseert de Overveènse schaakclub „Roland" een jeugdtoecnooi. Voor het tournooi, dat openstaat voor jeugdige spelers die op of na 1 september 1937 geboren zijn, bestaat elk jaar een grote belangstelling. Ook nu weer zal de hoofdprijs bestaan uit een fraaie wis selbeker, terwijl diverse andere aan trekkelijke prijzen de animo onder de jeugd zullen doen stijgen. De winnaar van het toernooi wordt tevens in de ge legenheid gesteld deel te nemen aan het persoonlijk kampioenschap van de Nrd.- Hollandsche Schaak Bond. Het inleg- geld bedraagt 0.50. De speeldata zijn 5. 12 en 19 oktober 1957. De wedstrijden, die in kwartetten worden gespeeld, worden gehouden in gebouw „Domi", Zandvoorterpad van 18 uur tot 21 uur. De jeugdige .schaakenthousiasten kun nen zich tot uiterlijk 30 september voor deelname aan dit telkenjare gewaar deerde toernooi opgeven bij de wed strijdleider, de heer G. J. Bloemen, Hospeslaan 39 te Overveen. In Rotterdam zal de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst be gin oktober een aanvang maken met de inentingen tegen poliomyelitus. Eerts komen de kinderen die geboren zijn in de jaren 1955 en 1954 aan de beurt. De ouders krijgen dezer dagen enkele for mulieren thuis waarop zij moeten ver melden of zij het kind wensen te laten inenten. Wanneer deze niet worden in gestuurd kan men geen uitnodiging tot vaccinatie verwachten. Bovendien had hij de bedrijfsinven- taris van een bakkerszaak, die niet zijn eigendom was, als onderpand voor ge leend geld beschikbaar gesteld. „Zij zijn allemaal op uw praatjes ingegaan" merkte de president op. ..Maar als ik u zo zie is me het een raadsel hoe ze u geloofd hebben" zei hij tegen het kleine mannetje in de verdachtenbank, die met een zachte stem steeds opnieuw stotterend in een woordenvloed losbrak. Steeds weer bestreed hij de getuigen verklaringen, waarop de president hem vroeg: „Dus volgens u zijn alle getuigen hier leugenaars?" „Ja, dat zijn ze ook" repliceerde verdachte. De president was van mening dat de slachtoffers van deze oplichter wel wat al te goed van vertrouwen waren geweest en onvol doende informaties hadden ingewonnen Verdachte, die voorgaf bakker te zijn, was op voorspraak van een vertegen woordiger van de Stichting Bakkersbe- langen" met Iemand in contact gekomen, die hem een bakkerszaak wilde over doen. Naar zijn vakbekwaamheid en de solvabiliteit was echter geen onderzoek ingesteld en geen van de benadeelden was ervan op de hoogte dat hij al deze zaken buiten zijn curator, om deed. De verdediger, mr. P. H. de Vries, betoogde dat verdachte een grote fan tasie heeft. Hij vroeg zich overigens af of het ten laste gelegde nu werkelijk bedrog is dan wel of er met een psy chologische afwijking rekening moet worden gehouden. Verdachte is volgens pleiter een persoon die zich gemakkelijk laat beïnvloeden. Dit moet het hof wel in overweging nemen, zo zei hij. Uitspraak op 24 september. Dinsdagmiddag vond in Den Haag een openbare bestuursvergadering plaats van het Produkt schap voor Siergewassen (P.V.S.). Tijdens deze bijeenkomst werd zonder stemming besloten het unanie me advies der vrije organisaties op te volgen en het teeltrecht voor hyacin then, tulpen en narcissen te handha ven op 100 pet. van het teeltrecht, gel dend per 31 juli j.l. Met betrekking tot de aanwending der overschotten bloembollensurplusfonds, waarvan de Commissie van Bijstand blijkens een ter vergadering voorgele zen voorstel wenste a) deze te reser veren tot ongeveer 10 pet., ook voor het artikel hyacinthen, b) nieuwe over schotten van minder dan 3 pet. aan de ze reserve toe te voegen, zolang deze reserve minder bedraagt dan het onder a. voorgestelde en c) meer dan 3 pet. aan de kwekers te restitueren, was de meerderheid der leden van mening dit niet te moeten aanvaarden. In de plaats daarvan werd een staande de vergade ring door de heer Hogeland (ANAB) in gediend voorstel, houdende de reserve ring zoals tot op heden geschiedde, on gelimiteerd te handhaven, overschotten van minder dan 3 pet. aan die reser ve te blijven toevoegen en meer dan 3 pet. te restitueren, aangenomen met 11 tegen 8 stemmen. Een aanvrage van de Curagaose Han- del-Maatschappij N.V. te Amsterdam, om erkenning als exporteur op Centraal- en Zuid-Amerika, op grond van het feit dat de C.H.M. wenst te exporteren voor de erkende bloembollenexporteur H. de Graaft Zonen N.V., te Lisse, werd op advies van de voorzitter, dr. A. J. Ver- hage, afgewezen onder motief, dat reeds meerdere erkende bloembollenexport huizen op dat gebied zijn gespeciali seerd. Het bedanken van het Hd de heer D. v. Egmond werd onder verwijzing naar diens verdiensten voor het werk van het P.V.S. door de vergadering aanvaard. Tot slot gingen enkele verordeningen en besluiten zonder stemming onder de hamer door. De door het bestuur van het centrum voor staatkundige vorming ingestelde com missie, die de opdracht had haar ziens wijze te geven over bet ontwerp nieuwe woningwet heeft haar rapport uitgebracht en daarin medegedeeld, dat de houw van woningen door woningbouwcorporaties vol gens haar voorrang behoort te hebben boven de bouw rechtstreeks door de ge meente. De commissie, die onder voorzit terschap van mr, dr. J. P. D. Banning uit Geleen stond, Is van mening, dat ln de bepalingen van het ontwerp ten on rechte een uitgesproken voorkeur ont breekt voor de woningbouw door het par ticulier initiatief. Zij staat voorts afwijzend ten opzich te van het Instituut der zgn. „instandhou dingsbeperking", waarmede beoogd wordt ongewenste vernieuwingen te voorkomen aan gebouwen, die volgens het bestem mingsplan toch zouden moeten verdwij nen. Anders dan door middel van in- standhoudingsbeperking zou een wettelijke mogelijkheid dienen te worden geschapen om misbruik, waardoor de overheid tn onredelijke mate financieel wordt belast, te voorkomen. Een regeling van de woning- produktie behoort volgens de commissie niet in de woningwet thuis. De oorzaken, welke een regeling der woningproduktie noodzakelijk of gewenst zouden-maken, lig gen namelijk voor het belangrijkste deel buiten het vlak van de volkshuisvesting in enge zin, aldus de commissie. Zij acht het gewenst, dat het centraal gezag een middel hij de hand heeft om meer eenheid te brengen ln de bepalingen van de plaatselijke bouwverordeningen. De kroon zal zich evenwel bij de uitoefening van de haar toegedachte bevoegdheid slechts behoren in te laten met bouw technische criteria en zal slechts dan mo gen optreden. Indien blijkt dat door de gemeenten niet voldoende wordt mede gewerkt om de gewenste eenheid tot stand te brengen. Het wetsontwerp opent de mogelijkheid om ook verenigingen, vennootschappen en stichtingen, die mede in het belang van de verbetering van de volkshuisvesting werkzaam zijn, als woningbouwcorporatie toe te laten. Deze nieuwe figuur is voor Advertentie de commissie wel aanvaardbaar, maar het verdient haars inziens aanbeveling de voor toelating in aanmerking komende catego rieën van verenigingen enz. nader aan te duiden. Aan het winststreven van de be doelde verenigingen, vennootschappen en stichtingen ware, naar het oordeel van de commissie, enige beperking te stelten, evenwel voor de tijd dat er een financiële band met de overheid bestaat. Advertentie van zaterdag 13 uur tot maandag 17 uur Alle modellen RENAULT personen- en besfelaufo's Advertentie De geheel vernieuwde grote feest zaal van de Haarlemse Kegelbond aan de Tempeliersstraat te Haarlem is gisterenavond officieel geopend. De voorzitter van de Bond de heer Jac. van Maris verrichtte de opening. In iün toespraak bracht hij zün dank aan de vele mensen, die meegewerkt heb ben om het werk zo spoedig mogelijk gereed te krijgen. Vooral de aanne mersfirma betrok hij in zijn dank. Hij had grote bewondering voor het tempo, waarin men werken moest, omdat de tijd drong. Dit jaar werden de MULO- examems namelijk nog in het oude ge bouw gehouden. De heer Van Maris wees daarna op de vele vernieuwingen. Hij merkte ter loops op, dat de parketvloer als dans vloer de grootste van Haarlem is. Ver der is de hele zaal opnieuw in de verf gezet, terwijl voor het toneel nieuwe, rode gordijnen zijn aangeschaft. Ver der zijn aan het toneel diverse be langrijke verbeteringen aangebracht; er zijn onder andere nieuwe voet- en koplichten gekomen. Sprekers memo reerde voorts, dat per 1 juli de heer E. Kerkman is aangesteld als bedrijfslei der, omdat de zaal nu voor veel meer doeleinden geschikt is dan voorheen. Na de toespraak van de heer Van Maris maakten de bezoekers, onder wie vele afgevaardigden van de ze venentwintig kegelclubs, een dansje om met de nieuwe vloer kennis te ma ken. Voor de muziek zorgde een strijk je, dat op het toneel tussen de vele bloemen en bloemstukken had plaats genomen, In verband met het vijfentwintig-jarig bestaan van de Noord-Hollandsche- Schaak-Bond wordt op 12 oktober in hotel „Brandjes" te Uitgeest een ju- bileum-snelschaaktoernooi gehouden voor alle bij deze Bond aangesloten verenigingen. Door elke club mag per tien leden één lid worden afgevaardigd. Op deze wijze wordt elke vereniging een gelijke kans op een goed eind resultaat geboden. De wedstrijden zul len 's middags om drie uur aanvangen en tot omstreeks tien uur in de avond voortduren. De organisatoren overwe gen tevens nog het instellen van een veteranen-groep voor schakers boven de vijfenzestig jaar. Bij informatie aan de diverse clubs is ons medegedeeld, dat de aanvraag tot deelname de be schikbare plaatsen overtreft. Voor de jubilerende Bond een duidelijk bewijs dat deze jubileumwedstrijden op hoge prijs worden gesteld. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem beeft op dinsdag 10 septem- ber 1957 in staat van faillissement verklaard: 1. Hermanus Theodorus Peek te Hillegom. Rechter-commissa- ris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. H. J. Pot te Haarlem. 2. J. C. Eichhorn te Santpoort. Rech- ter-commissaris: mr. N. Reeling Brou wer. Curator: mr. J. W. Crefeld, IJ- muiden-oost. „Onbevangen voorlichting Een gesprek met jongens en meisjes van 12-18 jaar over het seksuele leven" door drs. P. J. Stolker. Uitg. De Toorts, Haarlem. Inderdaad, het zoveelste boekje over voorlichting aan de rijpende jeugd, maar er zijn twee redenen om het niet temin te signaleren: ten eerste omdat het een doeltreffend boekje is en ten tweede, omdat aan zulke lectuur nog altijd meer behoefte bestaat dan men denkt. De kreet „Er is veel te veel voorlichting" komt vpak voort uit een onmachtige en onvrije instelling tegen over het probleem als zodanig. In de praktijk weten de meeste ouders niet wat zij aan moeten met het probleem van de voorlichting van hun kinderen. Door een complex van oorzaken zijn zij zeil niet bij machte het kind zonder uit vluchten of onwaarheden de feiten en waarden van liefde en voortplanting bij te brengen. Andere opvoeders falen daarin even vaak. De psycholoog Stolker zet in zijn boekje in een vertrouwenwekkende praat-toon aan jongeren van 12 tot 18 jaar de hoofdzaken uiteen van wat het kind weten wil en weten moet. Hij koos een voortreffelijk uitgangspunt: de vraag van het kind. Hij vertelt geen onzin en geen leugens en bezondigt zich niet aan valse eventueel godsdien stig getint sublimeringen. Soms, vooral in het begin gaat hij echter met te veel omhaal te werk, alvorens tot de kern van de zaak te komen. In dit slechts ruim dertig bladzijden tellende maar voor zijn opzet voldoen de uitgebreide boekje zullen vele jeug digen kunnen lezen wat hun niet of niet goed wordt verteld. Wij achten schrifte lijke voorlichting, allerlei realiteiten in aanmerking genomen, nog niet de slechtste vorm van voorlichting. Ge sprekken kunnen dienen ter beantwoor ding van resterende vragen. „GOD HOUDT VAN ONS" Ver tellingen uit de H. Schrift voor jonge kinderen door Lambert Heïjnem. Uitgeg. in opdracht van het Kateche- tisch Centrum Canisianum door Uitg. Cantecleer, Utrecht. Een smaakvol verzorgd vertelboek, dat bijna aan alle eisen voldoet. De il lustraties (van Maria Winkel-Hendriks) munten uit in aanspreekbaarheid voor kinderen en zijn tevens in artistiek op zicht volkomen verantwoord. Alleen al in dat opzicht steekt het boek hoog uit boven vele andere voor kinderen be stemde vrome vertelboeken. De inhoud wordt gevormd door de vertellenderwijs weergegeven hoofdpun ten uit de Schrift met de nadruk p het Nieuwe Testament. Over het alge meen is de taal eenvoudig en direct en daardoor aangepast aan liet kinderlijk bevattingsvermogen. Volstrekt geslaagd is het in dat op zicht echter evenmin als de meeste andere kinderboeken. Vele woorden en zinswendingen zullen voor de luisterende kinderen uitleg behoeven. Zeker ten op zichte van jonge kinderen zal het boek daarom eerder een grondslag bieden voor door de ouders in eigen vrije ver sie te vertellen verhalen. Maar ook dan kan het een nuttige functie vervullen. Wij bevelen deze „kinderbijbel" vooral aan omdat hij zowel wat de tekst als de illustratieve toelichting betreft de kinderen op estetisch verantwoorde wij ze in de openbaring3geheimen inleidt. „Dat kan ik ook" Een serie prak tische handleidingen voor „de man of de vrouw, die het zelf wil doen."- Uitg. De Technische Uitgeverij H. Stam, Haarlem. De bekende Haarlemse uitgeverij voor werken op technisch gebied heeft een hele serie kleine, handzame boek jes in het licht gegeven, welke een va demecum vormen voor de amateur ambachtsman, die in zovele mannen (en vrouwen) blijkt te schuilen zodra zij hun normale dagtaak hebben vol bracht. Wij doen een keuze uit de titels „Mijn huis tochtvrij maken," „Een tweepersoons kano bouwen," „Behan gen en witten," „Mijn woning stoffe ren", „Electrische apparaten hanteren", enz. (met daarnaast nuttige boekjes als „Vlekken uithalen" en „Mijn gezond heid beschermen"). Wij zouden een hele verhandeling kunnen opzetten over de economische noodzaak van kleine kar weien thuis te verrichten en over de recreatieve waarde van de handenar beid, laten we echter volstaan met te zeggen, dat de amateur volop terecht kan bij deze handzame boekjes uit de „Dat kan ik ook"-serie. DONDERDAG ENGELAND, BBC Home Service, 330 HIT VERSTTM I 402 m AVRO* 7 00 m: 12.10 Gram. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Nws. 7.10 Gymn.' 7.20 Gram. VPRO-: 7:50 Ork* conc 1545 Lichte muz. «30Lichte Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. ™uz J*8,jt5d,3 08-23 13 Koersen 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. Cabaretliedjes. zs.OB •".ij woersen. no°s° H «mCaus0012 00UHammLd^gllsclei" ENGELAND, BBC Light progr. 1500 12 30 T nrtri en tuinb me^d l2 33 Lichte e" 247 m: 12*15 °rk* conc* 13 00 Lichte muz ^2 50 Caus 13 00 Nws 1315 Meded muz' 1715 Orgelspel. 17.30 Gevar. muz. nfcramlS 2n MetroDole-ork 13 55 B^urs! 130° Lichte muz' 19*30 Groeten v. mili ar1400 PiaMreHtol 14 30 Inboek tairen' 2030 Gevar. muz. 21.30 Gevar. 1934. 15.00 Gram. 15.15 V. d. zieken. 16.00 muz* 22'30 Koorzang. 23.15 Gevar. muz. Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Nws. 18.15 Sportpro- blemen. 18.25 Amus. muz. 18.55 Gespro ken brief uit Londen. 19.00 Lichte muz. T t) pi!mnrecjtai 19.20 Ritm. muz. 20.00 Nws. 20.05 Radio c*t?'*, nn Filh. ork. en soliste. (In de pauze: 20.55- 22 55 Lichte muz' 0-10-1.00 Gevar. muz 21.05 Klankb.). 21.50 Act. 22.00 Cabaret. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen. 23.16 Act. of grams* 23.25-24.00 Gram. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Amus. muz. 13.15 Lichte muz. 16.00 Ork. conc. 16.30 Barokmuz. 17.50 Gevar. muz. 19.15 Weens 22.10 Balletmuz. FRANKRIJK, Nationaal progr., 347 m: 12.30 Operamuz. 13.20 Operamuz. (verv.). 14.05 Gram. 17.10 Orgelrecital. 17.55 en 18.35 Gram. 19.01 Ork. conc. 20.05 opera- HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 muz. 22.30 Zang. 23.00 Gram. Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Amus. muz. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. NCRV: 12.34 Gram. 14.15 Gram, 14.45 Gram. 15.15 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: Gala-concert. 17.10 Gram. 18.15 Gram. 11.00 V. d. zieken 11.45 Gram. 12.00 Mid- 18.30 V. d. sold. 19.40 Gram. 21.00 Verz. dagklok-noodklok. 12.03 Instr._oct. 12.20 progr. 22.11 Gram. Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Lichte muz 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennieuws. 13.25 Bariton en piano. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.25 Vo caal ens 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Instr. trio. 15.40 Gram. 16.30 Viool en piano. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.45 Leger des Heilskwart. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Caus. 19.30 Verz. progr. 20.00 Radiokrant. 20.20 Pro- menade-ork., koor en sol. 21.00 Klankb. 21.20 Lichte muz. 21.50 Gram. 22.00 Pe 384 m: 12.00 Gram. 12.54 Koersen. 13.15 Gram. 14.30 Gram. 16.00 Koersen. 16.05 Gram. 17.10 Verz. progr. 18.00 V. d. sold. 18.30 Gram. 19.28 Progr. overz. 22.00 Gram. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.50 Opsporingsdienst. 19.00-19.30 Journ. 20.00 Idem. 20.15 Film. 21.40 Discussie. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 V. d. kind. 20.00 Act. 20.40 T.V.- riodiekenparade. 22.10 Orgelsone 22.35 21.40 Chansons™ Naafloop: We- Gram. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15-24.00 j-ejdnws Platennieuws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. TELEVISIEPROGRAMMA'S 17.00-18.00 V. d. Jeugd. 19.30 Nws. 19.50 KRO: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Brussel bouwt een wereld, documentair Kookpraatje. 20.25 Televitrine. 20.55 Mu- progr. 20.30 Parijs mocht het niet weten, film. zikale fantasie. 21.30 Tien jaar G3, rep. 22.00 Nws. en joum. ABBEKERK 10 te Nagoya. AKKRUMDIJK 9 van Pto. Rico n. Trin. ALAMAK 10 dw. Madeira n. Rio de Jan. ALHENA p. 10 Finistere n. Antwerpen. ALWAKI 9 van Minicoi n. Aden. ALCETAS 9 van Bari n. Messina. ALGENIB 9 van Vitoria n. Ilheus. ALMKERK 10 te Tanga. AMSTELBRUG p. 10 Northwest Cape naar Geraldton. ALNATI 9 te Santos. AMERSKERK 10 te East London. AMSTELDIJK 9 van Havana n. Vera Cr. AMSTELPARK 9 van Dakar n. R'dam. AMSTELVEEN p. 10 Ouess. n. R'dam. AMYNTAS 10 te Algiers. AMSTELWAL p. 10 Minicoi n. R'dam. ARDEAS 9 te Amsterdam. ARENDSKERK 10 te Tanga. ARKELD1JK p. 10 Ceylon n. Belawan. ARIADNE J0 te Rotterdam. ATTIS 10 te Bremen. BAARN 10 van Hamburg n. Curasao. BAWEAN 10 te Manilla. BALI 10 van Hamburg n. Adam. BATJAN 10 te Beaumont. BENNEKOM 10 te Hamburg. BENINKUST 10 te Bordeaux. BLIJDENDIJK 10 te Baltimore. BLOEMENDAEL 9 van St. Pauls Rok naar Grytviken. BREDA 9 te Laguaira. BUSSUM p. 9 Houston n. New York. CALAMARES p. 9 Bermuda n Pto. B. CALT. THE HAGUE p- 1° Algiers naar Perz. Golf. CALT. NEDERLAND 10 van Kopenhagen naar Esbjerg. CALLISTO p. 9 Azoren n. Baltimore CAMITIA 9 van Curasao n. Hamburg. CARILLO p. 10 Str. Jucatan n. Mobile. CASAMANCE p. 9 Finisterre n. Rouaan. CERONIA 10 te Singapore. CHARIS 9 te Amsterdam. CLAVELLA p. 9 Mahe n. East London. CONGOKUST 10 te Duala. CORILLA p. 10 Aden n. Port Sudaru DAPHNIS p. 10 pto. R|CO n. Baltimore. DELFT 10 van Maracaibo n. Pto. Dos Her» manos. DELFSHAVEN 8 te Moji. DIDO 11 te A'dam verw. DORDRECHT p. 9 Halifax n. Philad. DORESTAD p. 9 Ouessant n. Curasao. DRACO 10 nm. te Ta"8®r' ESSO NEDERLAND 10 te Suez. ETREMA p. 9 Cayenne n. Curasao. FARMSUM 10 te Jacksonville. FLEVO 9 te Bordeaux. GAASTERKERK 9 van Colombo n. Rang. GAASTERLAND P- 1° Kp. St. Vincent n. Recife. GABONKUST 9 te Takoradi. GHANAKUST 10 te Amsterdam. GIESSENKERK p. 10 Ceylon n. Penang. GRAVELAND 10 te Bremen. GROOTEKERK 7 te Sydney. GUINEEKUST 9 van Takoradi n. Monr. HAARLEM 10 te Hamburg. HATHOR 10 te Andalia. HECTOR 10 te Amsterdam. HELDER 10 van Pt. au Prince n. Pto. PI. HELENA 10 van Demerara n. C. Bolivar. HELICON p. 10 Mona eil. n. Curasao. HECUBA 9 te Amsterdam. HERA 9 te Barbados. ILOS p. 10 K. Espichel n. Ceuta. JASON 9 van Curasao n. Demerara. JOH. FRANS p. 9 Belle Isle n. R'dam. JOSEPH FRERING 11 te IJm. verw. KALINGA p. 10 Trinidad n. Curasao. KARIMATA 10 van Aden n. Suez. KEIZSRSWAARD 10 te Curasao. KERTOSONO p. 7 Panamakanaal naar L. Angeles. KORENIA 9 te Mena al Ahmadi. KORATIA p. 9 Rio de Jan. n. Curasao. KOSICIA p. 10 Lizard n. Curasao. KOTA AGOENG 10 te Rotterdam. KOPIONELLA p. 10 Finist. n. Hamble. KONINGSWAARD p. 9 Mona eil. n. Dubl. LAWAK 5 van Vancouv. n. Zd.-Afrika. LEMSTERKERK 10 te Milot. LUTTERKERK 10 nog te Khorramshar. LUNA p. 9 Cephalonia n. Palermo. MAASHAVEN p. 10 St. Vine. n. Rio d. J. MALEA p. 10 Saigon n. Pladjoe. MANTO i». 10 Vigo n. Antwerpen. MACOMA 10 dw. Colombo n. Abadan. MAETSUYCKER 7 te Singapore. MARISA 9 van Barbados n. Gibraltar. MENTOR p. 9 Finist. n. Pt. of Spain. MERWEDE 9 van Dakar n. Huil. MITRA p. 10 Pitcaim n. Curacao. MOORDRECHT lO te Philactelphln. NANUSA p. 9 Str. Balabac n. Singapore. NERO 10 te Barcelona. NESTOR p. 10 Kingston n. Mobile. NOTOS 10 te Amsterdam. OLDEKERK 10 te Zanzibar. OMALA p. 10 K. Matapan n. Piraeus. ONDINA p. 10 Ouessant n. Curasao. ORION p. 10 Malta n. Piraeus. OSIRIS 15 te Maracaibo. OUWERKERK p. 9 Stromboli n. Genua. PERNA p. 10 Muscat n. L. Marq. PEPERKUST 9 van Freetown n. Havre. PHIDIAS 10 te Malta. POSEIDON p. 9 Salvador n. Pt. au Pr. PR. WILLEM II p. 10 Belle Isle n. Antw. PR. WILLEM V 10 te Hamburg. PR. W. G. FREDERIK 10 te Montreal. PR. W. v. ORANJE p. 10 Belle Isle naar Montreal. PURF. HELLAS p. 10 R1 Fartak n. P. G. PURF. NEDERL. p. 10 Ras Fatrak n. Kuw. RIOUW 10 te Pt. Said. RONDO 10 van Antw. n. Southampt. ROTTI 9 te Belawan. ROEPAT 10 te Rangoon. ROTULA 10 te Pladjoe. SAMARINDA 10 te Suez. SCHIE 9 van Barbados n. Emden. SCHELPWIJK ,p. 9 Lizard n. Curasao. SENEGALKUST 10 van Monr. n. Abidj. SLAMAT 10 te Baltimore. SINGKEP p. 10 Str. Balabac n. Nasipit. SIGLI 8 te Jeseslton. SOLON 10 te Guanta. STEVEN 5 van Milwaukee n. Portugal. STAD AMSTERDAM p. 9 Scilly's n. Wab. STAD ARNHEM 10 te W. Hartlepool. STAD GOUDA 9 van Klrkenes n. A'dam. STAD HAARLEM 10 te Middlesbro. STAD R'DAM p. 9 Belle Isle n. B'head. STAD SCHIEDAM 11 te R'dam verw. STR. SOENDA p. 9 Zpt. Formosa n. Kobe. STRABO 9 van Hamburg n. A'dam. TARAKAN 6 te Philadelphia. TANKHAVEN III 10 van S. Gerong naar Bangkok. TALISSE 10 te Pt. Said. TERO p. 9 Vitoria 'n. Antwerpen. TEXEL verm. 11 van Davao n. Singapore. TERNATE 7 van Makassar n. Tg. Mani. TEIRESIAS p. 9 N. Cape n. Aden. THEMISTO 9 van Fayal n. Wabana. TIBIA p. 9 St. Helena n. Pt. Elizab. TJILLYWAH p. 10 Kp. Paderon n. Hongk. TJITJALENGKA p. 9 Ceylon n. Madr. TRITON 10 te Amsterdam. VAN CICON 10 te Singapore. VLIST p. 9 Kp. Race n. Bremen. W. ALTON JONES 9 van Mena al Ahm. naar Suez. WELTEVREDEN p. 10 Ceylon n. Singapore. WONOSOBO 7 te S. Francisco. WONORATO p. 9 Midway n. S. rranc. ZAANLAND 13 te IJmuiden ve/w- ZAANKERK p. 10 Lissabon n. L. faunas ZEELAND p. 9 Kp. St. Vincent n, ZONNEKERK 6 te Chittagong. ANTONIA 9 van Padang n. Pladjoe ARGOS p. 9 Philippeville n'_P®£,t®|ena' BALONG p. 9 Brothers n. Djeddan. BLITAR 10 te Soerabaja. Halif. BORNEO 10 te Tandj. Priok. EOS 9 van Alexandrië n. Rhodes. ENA 9 van Stanlow n. Curasao. FELIPES 10 te Telok Anson. GADILLA 9 van Saigon n. Bangkok. KERMIA p. 9 Sabang n. Rotterdam. LEKKERKERK 9 in Str. Messina n. Mars. MURENA 9 van Balikpapan n. Djakarta. MYONIA 9 van Soerabaja n. Balikpapan. OOTMARSUM 10 te New Orleans. OVERIJSEL 9 te Marseille. RAKI 9 van Manilla n. Tarakan. RITA 10 te Singapore. SLOTERDIJK 9 te New York. PASAGIERSSCHEPEN GROOTE BEER 9 van Scilly's n. R'dam. JOH. v. OLD. 9 van Halifax n. A'dam. MAASDAM 9 van Fayal n. Rotterdam. NIEUW AMSTERDAM 10 van R'dam naar N. York. NOORDAM p. io Kp. Race n. Rotterdam. ORANJE 10 van A'dam n. Southampton. BIJNDAM io van Montreal n. Southampt. van Soerabaja n. Semarang. STATENDAM 9 van Kp. Race n. Cobh. TEGELBERG 10 te Kaapstad. WATERMAN p. 10 Esperance ™?TSrTJSD,£r™i Zan Sci,1.v's n. N. York. .i van Colombo n. Suez. WILLEMSTAD 10 zw. Azoren. KAASMARKT BODEGRAVEN, 10 sept. Aanvoer 176 partijen, le soort f 2.282.32* 2e soort f 2.212.27, extra soort f 2.332.73. VEEMARKT ROTTERDAM, 10 sept. Aan voer in totaal 2991. Weektotaal 4754. Vet te koeien 350. Gebruiksvee 826. Vette kal veren 482. Graskalveren 280. Nuchtere kal veren 241. Varkens 84. Biggen 33. Paarden 99. Veulens 60. Schapen of lammeren 492. Bokken of geiten 44. Vette koeien, prijs in cents per kg resp. le, 2e en 3e kw. 295--* 310 260—290 250—260, vette kalveren 255— 275 230—245 190—210, slachtpaarden 240 230 210. Graskalveren, prijs in gulden per st, resp. le, 2e en 3e kw. 450 350 275, nuch tere kalveren 80 68 58, biggen 55 45 38, veulens 490 440 330, schapen 90 80 70, lam meren 90 70 60, kalfkoeien 1150 970 800, melkkoeien 1150 970 800, vare koeien 850 750 650, vaarzen 850 750 550, pinken 5Ö0 480 350. VETTE VARKENSMARKT LEIDEN - 10 sept. Aanvoer 211 stuks. Notering: (per kg lev. gew.) zware: f 1.601.64, lichte: f 1.72 —1.73 en 1.75, zeugen: f 1.52—1.56. CACAOTERMIJNMARKT AMSTERDAM, 6 sept Stemming: prijshoudend. Omzet: 20 ton. Noteringen: sept. 292295 (290V2294), dec. 288y2—290 (228—289), jan 288—289 U (287—288), mrt. 287y2—288U (287—288), met 287^—289 (287i/2—288^), juli 288V2—290 (288—289). (Opgave firma C. W. M. Heslen- feld te Amsterdam). COPRATERMIJNMARKT AMSTERDAM, 10 sept. Stemming: kalm. Omzet: nihil. Noteringen: alle onveranderd (64^). LIJNOLIETERMIJN MARKT ROTTERDAM 10 sept. Voorl. omzet: 30 ton. Noteringen: sept. 91,75 (93,15), nov. 90,00 (91,15), jan. 89,50 (90,75), mrt. 89,40 (90,75). HOGE PRIJZEN 10728 10731 "10979 12942 f 200 ïvï22 ?1588 21778 S 400 1748 2602 2784 5554 10158 8577 9126 96^19 10058 1007111^?? 1358 _172» 2934 2939 2954 4069 4696 5097 6335 7859 16973 17237 17408 18MS 11474 13517 13815 14599 15176 16520 16549 wa XIMI I'ius 18056 18857 19076 19374 20276 20505 20750 21818 21854 PRIJZEN VAN ƒ80.— 12094 132 162 167 186 256 273 291 332 369 496 544 557 559 613 652 673 706 734 848 "34 965 ÏÜS22 037 058 061 092 107 228 362 628 837 931 975 139 230 304 320 383 821 824 884 16048 i?8 ?94 528 555 628 785 963 935 560 642 697 725 335 849 17994 187 263 351 382 386 454 547 772 867 18008 036 130 150 267 332 373 490 645 74Q 790 801 882 884 911 65 749 19071 102 241 258 330 440 476 543 910 941 20198 561 605 734 773 797 929 21005 172 262 292 321 384 422 478 528 792 851 884 886 890 914 924 930 NIETEN 1001 083 093 130 170 1S6 305 324 340 343 462 589 597 618 633 774 843 897 958 2117 133 240 400 429 524 564 738 863 889 3068 152 385 391 496 534 560 579 618 644 681 781 823 845 855 872 980 987 4093 188 270 322 372 489 515 535 595 607 880 8081 096 129 191 235 264 346 386 467 514 551 556 565 623 803 841 6005 008 075 226 302 364 459 480 505 507 556 676 804 910 930 7011 056 098 099 170 311 346 440 496 832 841 860 8058 143 204 205 322 414 483 505 566 638 669 778 907 908 8086 115 206 350 351 463 497 534 695 720 735 744 763 835 10035 112 271 345 423 616 619 713 739 743 802 887 982 996 350 361 386 389 403 418 450 456 498 551 580 625 630 696 712 732 733 766 792 877 880 882 893 925 940 95? 981 997 2026 052 066 075 077 130 165 193 221 229 254 286 294 325 328 343 355 456 508 521 530 548 565 578 607 619 631 675 694 731 757 884 908 942 949 993 8065 070 092 108 118 128 129 186 194 215 225 250 267 271 300 310 314 355 369 386 418 426 464 466 471 494 506 517 539 548 584 594 645 659 671 684 686 694 712 726 778 804 814 826 893 906 920 958 961 4001 070 072 073 103 109 132 141 148 175 218 224 238 267 291 292 297 299 310 323 340 368 378 386 400 416 430 439 451 459 481 501 517 531 539 589 609 612 638 685 711 716 763 771 784 789 790 794 807 830 831 850 851 869 876 895 897 922 992 5006 017 021 023 030 033 059 092 131 198 209 213 217 241 257 282 322 357 358 391 406 423 487 541 555 576 580 630 698 702 716 725 739 750 777 783 802 822 902 924 938 955 6028 034 037 039 044 067 068 118 160 176 191 203 254 261 265 310 328 361 370 394 424 428 450 465 474 478 541 553 606 612 633 650 668 698 712 751 755 805 823 852 854 888 925 973 979 988 994 7001 019 039 057 140 14S 189 287 288 345 360 364 367 369 370 372 386 398 410 444 448 459 476 482 485 497 518 569 600 693 753 815 836 876 909 920 942 972 8066 074 100 113 116 144 237 247 251 276 294 327 355 364 409 459 472 497 552 572 596 598 607 618 640 650 694 697 715 782 809 812 820 870 879 895 920 8031 051 068 103 1S6 184 192 211 262 299 318 354 374 392 405 485 527 545 565 568 Wt 6SO 662 708 7X4 736 776 779 831 894 900 914 932 933 954 970 10033 077 088 098 114 121 126 130 138 148 205 223 288 323 349 375 436 451 456 483 484 496 509 514 529 610 623 646 665 672 774 793 850 857 873 879 886 904 928 964 999 11000 11023 027 081 130 138 167 179 218 226 249 250 323^ 336 346 353 360 376 398 399 Bijvoegen Nieten: 21073 403 472 506 526 552 615 622 625 639 734 T56 761 783 798 853 871 882 933 961 968 12149 l°y M If 053 071 098 104 123 445 448 456 481 655 «6« 315 399 400 738 772 782 805 826 835 »>2 892 724 13005 021 041 077 160 164 230 111 |24 972 300 381 410 436 499 507 518 555 lil 669 737 742 743 785 786 810 811 816 817 864 874 908 952 965 982 14013 073 107 185 196 231 239 265 279 342 345 389 402 409 460 498 525 529 531 534 537 560 620 625 652 664 Hl? 695 700 ?5s 711 722 730 735 772 777 S33 855 900 039 943 946 947 959 961 983 998 15094 125 126 165 184 196 203 24l 248 282 294 302 319 331 341 346 358 3B3 4Ü4 405 417 437 442 444 464 549 584 604 613 646 648 655 694 702 741 789 806 860 901 961 966 16000 16038 064 074 106 108 140 157 173 208 236 279 295 311 312 341 342 371 429 527 584 604 608 615 635 640 645 657 680 736 744 748 819 829 870 891 896 920 936 17016 060 125 142 158 164 176 198 221 223 258 274 309 321 337 370 372 396 422 428 432 464 484 499 518 590 593 606 638 644 684 748 755 762 849 881 919 921 927 941 945 959 998 18039 104 113 114 146 160 221 231 251 271 286 296 302 329 340 354 430 450 464 479 587 752 754 783 839 88S 91S 937 953 19000 19058 090 168 170 178 195 207 208 228 422 430 436 514 564 61. 618 644 649 651 696 698 715 764 788 796 797 807 843 878 892 898 946 949 979 990 20Ü00 423 429 473 477 499 500 520 524 53] 51a 552 553 589 600 617 618 630 702 737 a« 21013 024 054 OfU ??4 ?q! I07 989 998 999 ^l3 lit i40 368 lU iïï 457 fol 504 506 516 519 520 532 569 589 590 593 771 950 633 652 655 666 731 756 765 770 Wij kunnen nog een be perkt aantal leerlingen plaatsen voor de volgende cursussen: Nederl. Engels Corresp. Spreekv.heid Corresp. Spreekv.heid Beginners 12 en 19 sept. Corresp. 12 en 18 sept. Spreekv.heid 18 seP'' Corresp. 13 sept. Sleutelcursus 20 sept. Prakt.ex. "57 17 sept Prakt.ex. '58 17 SAnt 13 en 19 sept. 17 sept. 16 sept. 20 sept. 20 sept. 20 sept. laatste cursus Examenopl. 26 sept. dagelijks Fr. Halsstr. 1 Tel. 14624 Haarlem amsterdam-c. ra. L GIJSELMAN Zn SINDS 1823 SINGEL 118 -TEL. 40432- 33558^ t.o.v. Notaris j. Nijenhuis JtGROOT PM °OUDEN SIERADEN GROOT EN KLEIN ZILVERWERK oud Porselein, Kristal en Kunstvoorwerpen fraaie Perzische Kleden Collectie schilderijen, waarbij doori s. Israëls, H. Koekkoek, Ch. Leickert, C. J. Maks, J* Morel, G. W. Opdenhoff, C. Vreedenburgh, |an Weissenbruch e.a. EMPIRE AMEUBLEMENT, DAMESSCHRIjFBUREAUX,KABINETTEN, SECRETAIRES, RONDE TAFELS. AMEUBLEMENTEN EN BANKSTELLEN Piano's en Vleugels, Radiotoestellen. Biedermeier e.a. Stoelen en Fauteuils Bronzen Beelden en Ornamenten, Boeken, Postzegels, Munten en Penningen. Geïllustreerde catalogus (8000 nrs.) k f 1.- verkrijgbaar. KIJKDAGEN: ZATERDAG 1«, ZONDAG 15 EN MAANDAG 16SEPT. VAN 10-4 UUR m K1JKDAGI EN MA/ Beschuit halve pnjs! 500 gram 52 en 44 100 gram 69 250 gram 49 en 39 Amandelspeculaas met véél amandelen 250 gram 65

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 4