BLOED OP DE WEG sensatie rond autorennen DE NIEUWE OPEL REK0RD 1958 Gebr. H. en F. KIMMAN N.V. Ere-groep belooft Haarlem fraaie wedstrijden ATTACK, oorlogsfilm met bijzonder gegeven Dr. L. M. van Dis opent tentoon stelling „Tijdgenoten" als jaarlijkse van Looy-herdenking Lottgering 1 De vierde hoogoven in aanbouw Onderhoudende film in Frans Hals TAXI 19000 Der Zarewitsch Reprises en prolongaties Geen plaats voor wilde dieren Auto-zegening in Haarlem Opening van de Velser tunnel Cortlever en Orhaan onder de deelnemers autotentoonstelling „KEYSER" ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1957 PAGINA 2 GARAGE OOMEN FILMS: Diversen Apotheken en dokters diensten Heemstede Lido Rembrandt Oostenrijkse regering dankt de inwoners van Heemstede zal ZATERDAG 21 SEPTEMBER a s. door CENERAL MOTORS aan hef publiek worden voorgesteld Wij zullen U in de gelegenheid stellen dit geheel nieuwe product op BIJZONDERE WIJZE te gaan zien OFFICIAL G. M. DEALER Optocht van versierde bedrijfsauto's Burgerlijke Stand Heemstede Schaaktoernooi „Het Oosten" in Café-Rest. „Dreef- zicht", Fonteinlaan 1, Haarlem. Gratis toegang Uitslag verkopingen RELIGIEUZE BEELDEN BALENDONG HAARLEM Bij Hoogovens is de vierde hoogoven in aanbouw. Deze hoogoven behoort tot de grootste in Europa en zal begin 1958 gereed komen. Met een capaciteit van ongeveer 1400 ton ruw ijzer per dag, meer dan het dubbele van elk der bestaande hoogovens, zal hij de jaarproduktie van ruw ijzer tot ongeveer 1 miljoen ton verhogen. H.H. MISSEN OP ZON- DAG Burgerlijke Stand Haarlem 800 telefoonabonnes zonder aansluiting Gastdirecties Henri Arends 20% KORTING T af eltennistoernooi van Togido R.-k. schaakclub FILMJOURNAAL In een grote Italiaanse autofabriek, waar het prototype van een racewagen wordt vervaardigd, klinkt een schot. Een man die de tekeningen heeft wil len copiëren is ontdekt en weet niet beter te doen dan een oude bewaker te doden. Er ontstaat een brand, die de halve fabriek in de as legt. De direc teur van een Engelse autofabriek zal hiervan weten te profiteren in een race die van Florence naar Zwitser land voert. Hij had de tekeningen graag zonder bloedvergièten in handen gekregen, maar nu er een slachtoffer is gevallen is het ook zaak zijn mede werker spoedig uit Italië te krijgen. De grens wordt zwaar bewaakt, maar de Advertentie CINEMA PALACE: Voor wie de klok luidt, 18 Jaar, 2. 7.30. FRANS HALS: Bloed op de weg, 14 Jaar. 2.30, 7, 9.15. Zo. 2. 4.15, 7, 9.15. LIDO: Der Zarewitsch, volw., 2, 4.15, 7, 9.15. Za.-avond: Liefde als koopwaar, str. volw., 23.30 uur. Zo.-ochtend: Lassie's grootste avontuur, a. 1., 11 uur. LUXOR: Attack, 18 Jaar, 2, 7, 9.15. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15. MINERVA: tot en met zo. (alleen in de avondvoorst.)Gaby, 14 Jaar, 7, 9.15. Za. en zo. (alleen in de middagvoorst.): Lullaby of Broadway, a. 1. Za. 2.30 uur. Zo. 2, 4.15 u. Ma.: Grote manoeuvres, 18 Jaar, 8.15 u. Do.: Het Balboekje, 18 jaar, 8.15 u. REMBRANDT: Geen plaats voor wilde die ren, a. 1., 2, 4.15, 7, 9.15. Zo.-ochtend: Naar het rijk der Inca's, alle leeft., 11 uur. ROXY: tot en met zo.: Inspecteur Cal- laghan en de geheime code, 18 jaar, 2.30, 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15. Ma.: Het grote spel, volw., 2.30, 7, 9.15. STUDIO: East of Eden, 14 jaar, 2.15, 7, 9.15. Zo. 2. 4.15, 7. 9.15. Zo.-ochtend: Bij de kannibalen van Nieuw-Guinea, a. 1., 11 uur. Zaterdag 14 september Instituut voor arbeidsontwikkeling, 15 u.: Excursie naar de Kathedrale Basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart. Concertgebouw, 20 uur: Italiaanse Opera Concert. Fragmenten uit La Bohème, Tos- ea. Butterfly, Parelvissers, Rigoletto. Stadsschouwburg, 20.15 uur: Toneelgroep „Puck" met „Taloelah", een genoeglijke comedie over drie oude dametjes, die haar hospita om het leven willen brengen, om dat zij haar het leven vergalt. Het stuk wordt geregisseerd door Eric van Ingen. In de hoofdrollen Nell Knoop, Aaf Bou- ber en Sara Heyblom. Zondag 15 september Instituut voor arbeidsontwikkeling, 9.30 uur: Dagtocht naar de Amsterdamse Wa terleidingduinen. Verzamelen ingang Vo- gelenzangseweg. Concertgebouw, 20 uur: Bonte avond, met medew. van Cees de Lange, Rijk de Gooyer, Johnny Kr^aykamp, e.a. Stadsschouwburg, 20.15 uur: Toneelgroep „Puck" met „En toen kwam Dr. Frost", een kluchtige comedie met psychologische inslag van Hans Weichel, onder regie van Egbert van Paridon met Walter Kous en Riek Schagen in de hoofdrollen. Maandag 16 september Groote Kerk, 15.30 uur: Beiaardbespe ling door Arie Peters, stadsbeiaardier. Haarlem Apotheken: Apotheek J. Krijnen. Ekster- rtraat 100, tel. 51959; Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539. Doktersdlenst: Men belle nummer 11990. Zlekenvervoer: G.G.D., telefoon 14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, Heemstede, tel. 38197. Doktersdlenst: W. E. Ulrici, Spiegelen- burghlaan 20, tel. 27888. Wijkverpleging: Zr. A. G. Haagsma, Sple- gelenburghlaan 31, tel. 27343. Bloemendaal Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort- Dorp, tel. 025608284. Doktersdlenst: J. A, Bosch, Bloemendaal- •eweg 84, tel. 52655. Wijkverpleging: Zr. J. Th. Odlnot, Rus- tenburgerweg 16, tel. 52129. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, tel. 38197. Doktersdlenst: L. Wijnberg, Beethoven- laan 36, tel. 35734; P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, tel. 39903. Overveen Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tele foon 57903. Doktersdienst: J. A. Hollander, Zulweg 17, tel. 11431. Wijkverpleging: Zr. J. Th. Odinot, Rus- tenburgerweg 16, Bloemendaal, tel. 52129. De echte en pseudo-coureur op weg naar Zwitserland en het noord-Italiaanse berglandschap. directeur vindt er wat op: de man zal als „tweede" in een race-auto stappen en vermomd als coureur naar Zwitser land gaan. De „eerste" coureur weet hiervan niets en ziet de man voor het eerst als hjj al met zijn wagen onder weg is. Om een lang verhaal kort te maken: de revolver komt er aan te pas, er wordt een flink robbertje ge vochten en tenslotte valt de man, die de nachtwaker van de fabriek heeft doodgeschoten, met wagen en al van een steile helling in een meer. De coureur kan de race niet meer winnen, maar zijn meisje heeft een andere be loning voor hem. Een sensationeel verhaal, dat Ralph Thomas met enige flair heeft geregis seerd. Een verre van grootse film, maar wel onderhoudend en spannend amuse ment. Het tweede deel is te lang ge rekt en overdreven in de tegenstelling goede-slechte coureur. Intussen weet Thomas het paradijselijke Florence op fraaie wijze tussen de beelden te voe gen. Het eerste deel is daardoor wel interessant geworden. In Frans Hals voor boven de veertien. De droom van een danseresje, dat zij ondanks gunstige perspectieven op het laatst tóch moet afzien van een huwelijk met de jonge Tsaar van Rus land, wordt geen werkelijkheid, want het onderwerp van haar genegenheid de jeune premier van de operette „der Zarewitsch" kan zij tenslotte toch in haar armen sluiten. De ver filming van deze droom is een aaneen schakeling van zoet-gekleurde plaatjes, waarbij de opgelegd romantische ge schiedenis uiteraard van weinig belang is. Het gaat om de muziek, de melo dieën van Franz Lehar, en wat dat be treft komen de liefhebbers wel aan hun trekken. Voor volwassenen. In verscheidene bioscopen in Haar lem en omgeving kan men deze week verschillende reprises zien. In Minerva draait vanavond en morgenavond „Ga by" met o.m. Leslie Caron. Het gaat over een Amerikaanse parachutist die een Londens balletmeisje ontmoet, waarna de parachutist sneuvelt en het meisje aan het dolen slaat. De film is voor veertienjarigen toegankelijk. Mor genmiddag draait in deze bioscoop de fonkelende Amerikaanse showfilm Lullaby of Broadway", die voor alle leeftijden toegankelijk is. Dinsdag en woensdag wordt René Clairs briljante comedie „Grote Manoeuvres" nog eens getoond, waarin Michèle Morgan en Gerard Philippe de hoofdrollen vertol ken. Toegang 18 jaar. Donderdagavond tenslotte kan men met een ander Frans meesterwerk de kennismaking hernieuwen: „Het Balboekje" van Ju- lien Duvivier. Ook deze film is voor achttienjarigen geschikt. In Cinema Palace komt Hemingway's verhaal over de Spaanse Burgeroor log „Voor wie de klok luidt" met In- grid Bergmann en Gary Cooper. We gens de lengte van de film zijn er slechts twee voorstellingen: om twee uur en om half acht. Ook deze film is voor achttienjarigen en ouderen. Studio prolongeert de film „East of Eden", waarin wijlen James Dean speelt. Deze film is toegankelijk voor veertienjarigen. In Roxy viert Tony Wright weer triomfen als inspecteur Callaghan in de film „Inspecteur Callaghan en de ge heime code", een spannende detective film. Toegang achttien jaar Vanaf maandag draait in deze bioscoop „Het grote spel", de macabere film over het vreemdelingenlegioen met o.m. Gi- na Lollobrigida. Deze film is slechts toegankelijk voor strikt volwassenen. De expeditiefilms zijn aan de orde van de week om zo te zeggen, en het is voornamelijk Afrika dat een beurt krijgt, want Afrika, vergeet dat niet, staat in de belangstelling of zoals het tegenwoordig met een anglicisme heet: in het nieuws. Afrika is immers bezig „zich te ontsluiten". Nog vijftig jaar, zegt men, en het zwarte werelddeel zal doorkruist zijn door wegen en kanalen. Reeds rijzen de wolkenkrabbers van twintig verdiepingen in de blauwe Afri kaanse lucht omhoog en het vliegtuig ontdekt van lieverlee alle geheimen die tot dusver niet te achterhalen waren. De blote inboorlingen drinken onze be schaving gulzig in. Er is zelfs geen plaats meer voor wilde dieren Ziedaar een overweging die door een expeditie is gemaakt, en die in beeld wordt gebracht in de film „Geen plaats voor wilde dieren." En dan volgt een van die bekende reeks opnamen waar in de dieren, die nu nog hun reserva ten hebben, te zien zijn in hun doen en laten. De familie Leeuw, de luipaard, de olifant, de gazelle, de giraffe, de poe ma en al die kleinere soorten, die nog hun eigen leventje leiden, dat niet veel meer blijkt te zijn dan een dagelijkse strijd tegen dodelijke vijanden, zij alle krijgen hun beurt in de film, die onge twijfeld voor jong en oud een aange naam kijkspel mag genoemd worden. Zoals we al aanduidden: veel verschil van andere films van deze soort is er niet, maar in de loop der jaren zijn er nog al wat in dat genre verschenen, maar zij vinden altijd wel weer hun liefhebbers en bewonderaars. En ieder een kan er naar toe. In Rembrandt. Gisteravond had op het Bisschop Bottemanneplein voor de Kathedrale Basiliek St. Bavo een auto- en motor zegening plaats. De kapelaan C. Schoonderwoert en R. Geraets ver richtten de zegening. Drieënzeventig autobezitters, tweeëndertig eigenaars van motoren en scooters en vijftien bromfietsers waren gekomen om hun voertuig onder de bescherming van hun patroon te stellen. De verwachtingen van de organiserende Nederlandse Kat holieke Vereniging van Handelsvert-e- genwoordigers, Handelsagenten en Ver- zekerings Inspecteurs „Sint-Christoffe! waren evenwel hoger gespannen. Het slechte weer zal waarschijnlijk velen, die anders wel hadden gekomen, nu thuis gehouden hebben. Men hoopt, dat zondagmiddag tussen twee en vijf uur het drukker zal zijn. Uit de opbrengst van de in december 1956 in Heemstede gehouden collecte voor de Hongaarse vluchtelingen heeft het Comité Vluchtelingenhulp Heemste de destijds een belangrijke som gelds, te weten 10.000,-, overgemaakt aan de Oostenrijkse Bondsregering, ten behoe ve van de aldaar verblijvende uitgewe kenen uit Hongarije. Gisteren bracht de Oostenrijkse ge in Nederland een bezoek qan de burge meester van Heemstede. Tijdens dat be zoek overhandigde de gezant 'n brief van de bondskanselier van Oostenrijk waarin deze de meest hartelijke dank van de Oostenrijkse regering betuigt aan de in woners van Heemstede, voor de gebo den hulp. De bondskanselier verzocht de burgemeester die dank over te brengen aan hen die door hun bijdragen deze hulp mogelijk maakten. De bondskanse lier verzekerde, dat het geld overeen komstig zijn bestemming gebruikt is. Advertentie Advertentie De deelneming aan de optocht van versierde bedrijfsauto's, die 28 septem ber a.s. zal plaats hebben bij de ope ning van de Velser tunnel, is zeer groot. Bijna 150 voertuigen zijn reeds ingeschreven. Niet alleen dat de be langrijke bedrijven uit de gemeenten van de IJmond zullen paraderen, maar ook firma's uit andere delen van het land die belangen rond de Velser tun nel hebben zijn onder de deelnemers. De plaats van samenkomst is op 28 september a.s. op de Planetenweg te IJmuiden. Uiterlijk 10.45 uur moeten de geleiders en hun wagens daar aan wezig zijn. Des morgens wordt dan een rondrit gemaakt door de ge meente Velsen. Daarna défilé voor H.M. de Koningin. Vervolgens de eer ste rit door de tunnel en des middags een rondgang door Heemskerk, Bever wijk en Velsen Noord. In verband met de zware belasting van de ponten wor den deelnemers die van de noordzijde moeten komen dringend verzocht vroegtijdig te vertrekken en eventueel ook van de pont Buitenhuis gebruik te maken. Het motorisch en ander mecha nisch gedeelte van de wagens moet vooraf deugdelijk worden gecontroleerd, opdat geen storing tijdens de tocht voorkomt. GEBOREN: d. v. H. Groenendijk- Bloemendaal; z. V. J. Mense-Baaij; z. v. M. Roest-Schols; z. v. A. v d. Laar- Duivenvoorden; d. v. D. jonkman-Pi- rets; d. v. C. Vogel-Schuit. ONDERTROUWD: p. A Jonker en D. M. J. Schut; J. de Klerk en J Hoo- gendijk; H. Moleman en E J. de Ruig. GETROUWD: H. R. W. Gokkel en K. Egyedi; G. L. Lagas en N. J. Muller; G. P. Steenkamp en M. L. M de Jong. OVERLEDEN: W. J. Weller. 57 jr; H. Ebbing, 59 jr. van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds In Attack maakt de toeschouwer ken nis met een ongewone oorlogsfilm, gebaseerd op het thema van de af- heid. Er zijn al zoveel oorlogsfilms geweest, waarin sprake was van lou ter helden of waren het meer avon turiers? dat men gemeend heeft het genre eens te moeten veranderen. Waarom dan geen lafaard in de hoofd rol? In deze film ziet men in een fraaie inzet een kapitein, die zo bang is als een wezel, die geen beslissingen durft te nemen en zijn mannen nodeloos op offert. Een van zijn ondergeschikten, een luitenant, wordt er op uitgestuurd met een aantal militairen de buitenrand van een plaatsje te bezetten. De strijd speelt zich af in de winter van 1944 aan de noordelijke rand van de Arden nen. Als rij hulp nodig heeft zal de kapitein hem met artillerievuur onder steunen. Het plaatsje blijkt vol Duit sers te zitten. De dringende oproepen van de luitenant om hulp.blijven onbe antwoord. Duitse tanks rukken aan en slechts twee man weten uit de hel te komen. De luitenant wil de laffe kapi tein de rekening presenteren, maar hij sneuvelt. Een der andere militairen vraagt tenslotte de kapitein om ver antwoording. Deze heeft zich intussen verborgen in een kelder en staat ge reed zich aan de Duitsers over te ge ven. Hij wordt door een van zijn eigen mannen neergeschoten. Een openhartige film, zoals de Ame rikanen de laatste tijd wel meer maken. Ook onthullend? Het is maar de vraag, hoe men de zaken beziet. Laffe militai ren zullen er zonder twijfel zijn, maar of hun angst zó vergaat? Er is nog een belangrijke ne venintrige, die verklaart waarom de kapitein in weerwil van zijn fouten het bevel blijft voeren. Zijn kolonel staat aanstonds thuis voor een plaatselijke politieke carrière en daarbij kan hij de steun van de vader van de kapi tein niet missen. Als hij diens zoon de hand boven het hoofd houdt zal zo denkt hij als de oorlog voorbij is zijn positie er slechts wel bjj varen. Vandaar dat de kolonel de militair, die de kapitein gedood heeft, voor stelt te doen, of de laatste de helden dood gestorven is. Maar de militair, die zijn kameraden heeft gewroken, is integer. Hij wil de zaak volledig uit de doeken doen en wacht rustig het vonnis van de krijgsraad af. Advertentie Robert Aldrich heeft de film ge maakt en in de regie van zijn hoofd personen vaak goede resultaten be reikt. De film drijft vooral op het on gewone en interessante gegeven en op de spelprestaties. Een dwingende film vorm heeft Aldrich niet gevonden. Voor wie interesse heeft in een oorlogsfilm, die de gebruikelijke paden van het heldendom nu eens niet betreedt: hij kan terecht in Luxor, men moet echter wei 18 jaar zijn. N.V. Chemische Industrie Rids, Haarlem, eindcombinatie f 536.429. kopers J. W. van Santé Jr. en F. H. Borghouts. Tetterodestraat 29, Haar lem, f 6900.koper Th. Bijman q.q. Brouwersstraat 128, Haarlem, f 2300. koper H. I. van Goor q.q. Eendracht- straat 6 en 8, Haarlem, uit de hand ver kocht. Jan Haringstraat 82, 84, 86, Haar lem, f 25.000, koper F. H. van Emme rik q.q. PapentoTenvest 44, Haarlem, f 3700, koper C. Rose. Lange Herenvest 60 en 62, Haarlem, f 3060, koper V. de Vries. Kennemerstraat 35 zw. en r., Haarlem, uit de hand verkocht. A. L. Dyserinckstraat 96, Haarlem, f 3005, koper N. N. Roosveldstraat 11, Haarlem, f 3050, koper V. de Vries. Hogerwoerd- straat 34, Haarlem, uit de hand ver kocht. Thomsonlaan 42, Haarlem, f 7600, opgehouden. Rollandslaan 6 en 8, Haarlem, f 16.120, koper J. M. Strijbis q.q. Rollandslaan 18, 20, 22, 24, Haarlem, f 36.630, koper F. H. van Emmerik. Pa- dangstraat 16, 18, 20, Haarlem, f 12.300, koper V. de Vries. ri/Thn,nila,g^i'0nd om haIf acht zal in f 2restaurant Munniks aan de Grote Markt een aanvans- wnr- vZ gdeem Ham-ret het ^aaktoernooi van de Haailemse schaakclub Het Oosten Ruim zeventig schakers'zul- len elkaar weer de moeilijkste stellin gen voorschotelen. Daarbij gaat de mees- t aandacht ongetwijfeld uit naar de geformeerde ere-groep. Enkele van Ne derlands meest vooraanstaande scha kers komen daarin uit en zullen schaakminnend Haarlem zeker enkele fraaie partijen te zien geven. De par tijen die in de ere-groep worden gespeeld worden voor belangstellenden op de monstratieborden bijgehouden. Met be langstelling ziet men in deze groep de prestaties van de twee Haarlemse ver tegenwoordigers tegemoet. De plaatse lijke kampioen B. V. Bekker moet tot verrassende successen in staat worden geacht. In de strijd om de persoonlijke schaaktitel van Haarlem heeft hij ge toond in minder rooskleurige situaties het hoofd koel te kunnen houden, waar bij zijn vaardigheid in het eindspel alom bekend is geworden. Van de H.S.G.'er F. A. Spinhoven weet men, dat hij reeds jaren tot de schaak-élite van Haarlem behoort. Of hij zich echter ook in ge zelschap van N. Cortlever, Fr. Roessel en C. Orbaan weet te handhaven moet nog worden afgewacht. Het reeds bij voorbaat aanwijzen van een winnaar is een hachelijke onderneming, omdat de krachten der spelers elkaar weinig ont lopen. Cortlever heeft in vele interna tionale toernooien reeds een grote erva ring opgedaan wat hem ongetwijfeld een Een inleiding; tot een tentoonstelling die werkelijk geeft wat zij belooft/heb ben wij zelden bijgewoond. De spreker gaat in het gunstigste geval langs de tentoonstelling heen of er te diep op in. Een zeer juiste interpretatie ervan, gaf dr. L. M. van Dis gisteravond toen hij als voorzitter van de Stichting „Het Huis Van Looy" de tentoonstelling" Jacobus van Looy en Isaac Israëls" opende en zijn gehoor daarbij uitermate boeide. Hij motiveerde het bijeenbrengen van deze twee tijdgenoten door hun onder linge verwantschap en hun gescheiden- heidenheid aan te duiden en hun ge zamenlijk verschilpunt met de overi ge impressionisten te typeren. Daarbij noemde hij Israëls de schilder, die schil der bleef en Van Looy de schilder, die schrijver werd en desondanks bleef schilderen, zonder aan de grootheid van Van Looy te kort te doen die men toch nooit helemaal „door" blijkt te hebben. Advertentie Een uitgezochte collectie in hout ge stoken beelden uit Oberammergau, Tirol, Italië. Leidsevaart 142 Telef. 17661 STOMEN STOPPEN GROTE HOUTSTRAAT 5 - TEL. 10771 «UW Voorts wees hij op cio bijzonderheid dat veel werk van van Looy op deze expositie voor het eerst tentoongesteld wordt en hij dankte schenkers en bruik leengevers. Voor wat betreft het werk van Israëls wees hij op de collectie Lo- denius en Boersma hoogtepunten uit het werk van deze schilder: alleen al hier door is deze tentoonstelling een gebeur tenis. Over een week, als de tentoon stelling in „De Laken" geëiindigd is, zal uit deze zelfde verzameling nog een zestal stukken aan deze expositie worden toegevoegd. Gastheer Baard prees spreker om zijn arrangement, dat de tentoonstelling heeft gemaakt tot wat zij is. Enkele woorden wijdde hij aan de dezer dagen overleden S. W. van Looy, directeur van Sijthoff's Uitgeversmij, die voor de Stichting zoveel heeft betekend. Hij ver zocht de Haarlemmers, die prijs stellen op Van Looy's oeuvre en handschrif ten, de conservering ervan mogelijk te maken door toe te treden tot de Vrien denkring. Onder excuus voor dit vulgai re besluit verklaarde dr. Van Dis de tentoonstelling, die tot 6 oktober duurt, voor geopend. H. Bavo (Kathedraal): 6.30, 7.30, 8 (Hoogmis) 11 en I2 uur- H. Antonius van Padua: 6.30, 7.30, 8 30 (Hoogmis) 10. 11 en 12 uur. H. Jozef: 6.45, 8, 9.15 (Hoogmis) en 11 uur; 18 uur: Avondmis. O. L. V'. Rozenkrans (Spaame): 6, 7.30, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H-Jo—es deDoper (Amsterdamstraat): 1215 uur '30 (Ho°Smis)' 11 en H. Hart (Kleverpark): 6.30, 7.45, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara (Paul Kru- gerstraat): 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis), en 11 uur. H. Liduina (Rijksstraatweg): 6.30, 7.30, 9 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten (Rijks straatweg): 6.30, 7.30, 8.45 'Hoogmis), 10.15 en 11.30 uur 18 u. avondmis. H.H. Petrus en Paulus: 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur. Allerheiligste Drieëenheid (Bloemen daal): 7.30, 9 (Hoogmis) 10.45 en 12 uur. Hulpkerk Bloemendaal: 7.30 en 9 uur. O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen (Over veen): 7, 8, 9, (Hoogmis), 10.30 en 11.30 uur. H. Agatha (Zandvoort) 6.30, 7.30, 9 (Hoogmis) en 11 uur. H. Bavo Heemstede) 6.30, 7.45, 9, 10.15 (Hoogmis) en 12 uur. O. L. Vr. Hemelvaart (Heemstede): 7, 8.30 (Hoogmis) 10, 11 en 12 uur. H. Antonius van Padua (Aerdenhout) 7.30, 9 (Hoogmis) en 11 uur. GEBOREN: C. de Jongevan der Span, z; A. M. J. Hagenvan Deenen, z; M. E. SparreboomHetem, z; C. Bak ker—Mantel, z; E. G. M. Draaisma— Ubink, z; A. FeenstraZijlstra, z; H. Th. van den Brinkvan Leeuwen, z; M. Beijervan Straaten, z; G. E. J. UngerSwaanswijk, d; I. W. Bult Korte, d; E. W. BraspenningLeautaud, d; J. H. ReijnsBrouwer, d; H. A. Harmsen—de Vries, d; G. J. Dekker Seijdel, d; E. Jongbloedvan der Hulst, d; W. C. van BakelWoudenberg, d; M. Th. Smit—Meinders, d; M. C. DiehlSpierdijk, d; A. J. van der HulstStokman, d. GETROUWD: S. C. Heemskerk en C. J. Venema; F. J. Hijma en J. J. A. op de Weegh. OVERLEDEN: A. K. A. Burgdorfer, 79 j., Gortestraat; B. van Gastelen, 84 j., Reguliersstraat; J. de Jong, 21 j., Gasthuisvest; A. DonkerHofman, 65 j., Gasthuisvest; K. H. de Ridder Kwak, 69 j., Gasthuisvest. 'klein voordeel geeft boven de nog jon ge Roessel. In het onlangs gehouden per soonlijk kampioenschap van Nederland wist Roessel echter een gedeelde twee de plaats te bereiken, terwijl Cortlever met een vijfde plaats genoegen moest nemen. In Orbaan treft men onder de deelnemers een onberekenbare speler aan. Veelal bereikt hij tegen sterker ge achte tegenstanders betere resultaten dan tegen minder sterk geachte scha kers. Zo ligt zijn fraaie remise-partij te gen grootmeester Gelier, enkele weken geleden, nog vers in het geheugen. De zesde deelnemer in de ere-groep, drs. G. Prahl, staat bekend als een sterk speler. Voor hem geldt echter hetzelfde als voor de Haarlemse vertegenwoordi gers, dat men niet weet of hij zich in dit milieu kan handhaven. Zijn verrich tingen worden dan ook met belangstel ling tegemoet gezien. De drie reserve-groepen kunnen zich ook in een sterke formatie verheugen. Bekende namen als R. Faase, de gf broeders Bonkenburg en Herfst, J. v- 4* dickSs 6 T dw-fm'sterdammers J. H. ffr. aicks, J. Wilmink en A Frank vcaar borgen een interessante krachtmeting- Verheugend IS ook dat de organisatoren de H. W. P.-er N. Huyboom in de ge legenheid hebben gesteld in één van de ze groepen deel te nemen. De poging van de schaakclub „Het Oosten" het toernooi een internationaal tint'1'fnw geven is niet geslaagd, terwijl meyrou A. van der Veen-Baas van deelname moest afzien. Zij neemt momenteel ae plaats van mevrouw Heemskerk in bu het internationaal damestoernooi te Emmen. De reserve-groepen zijn ais volgt ingedeeld: j Groep A: R. Faase. A. Herfst, J. v. a. Berg, J. Wilmink, L. G. Mostertman en S. Bonkenburg. Groep B: A. Frank. F. Slagt, J. Bon kenburg, S. Herfst, J. Wolff en J. Addicks. Groep C: W. Petersma, N. Huyboom. J. Staal, F. Noordhoek, R. Mol en f. Koster. Ongeveer 800 abonnê's van het tel foondistrict Haarlem hebben bijna dagen zonder aansluiting gezeten. IA een dubbeldraads kabel van de nieuwe centrale te Haarlem noord was door de overvloedige regenval donderdag water gekomen. De dienst aansluitingen van de P.T.T. had het defect spoedig gevonden. Gister middag om ongeveer 4 uur is men be gonnen om de storing op te heffen. In de afgelopen nacht is het werk vol tooid. Abboné's die beslist niet zonder tele foon kunnen, doktoren, apothekers, zijn slechts even gestoord geweest. Via een andere kabel werden zij met de centrale verbonden. Henri Arends, eerste dirigent van het Noordhollands Philharmonisch Orkest te Haarlem, is voor het komend seizoen uitgenodigd om als gastdirigent op te treden, te Helsinki bij het Stadsorkest en voor de radio, bij het radio-orkest van Baden-Baden, het Concertgebouw orkest te Amsterdam en het Radio Philharmonisch Orkest. Advertentie CHEM. WASSERIJ EN VERVERIJ op alle itoomgoederen mitx gebracht en gehaald Soendaplein 37 Lorentzplein 25 Zondag zullen tafeltennissers uit Haarlem en omgeving voor de eerste maal in het seizoen 1957'58 de „bats kruisen". Dat zal geschieden tijdens het toernooi, dat de Haarlemse tafel tennisclub Togido, als onderdeel van de festiviteiten rond haar 10-jarig bestaan, organiseert. Onder het zeer bevredigend aantal deelnemers treffen wij de namen van diverse prominente speelsters en spelers uit de afdeling Kennemerland. Bij de dames zullen onder meer achter de tafel verschijnen: Anneke Lahey (Johez), Truus Vaasen (TOG) en da Togido-speelsters Nel Vermeulen, Let- ty van der Putten en Nan Wolters. De inschrijving voor de overgangsklas se is voortreffelijk. Namen als Cees Schoof en Bert van Eijk (Togido), Guus Piiester (HBC), Piet Klabou (TOG), Theo Blom en Piet Sleper (GTTC), zijd er een garantie voor, dat er op dit eve' nement van vele goede wedstrijden t* genieten zal zijn. f Het Togido-toernooi begint om e' uur. Ongeveer negen uur 's avonds ri, ginnen de belangrijkste finales. De w<L, strijden vinden plaats in het tafeltend s. instituut Guus Wolters aan de ja straat te Haarlem. Voor de onderlinge competitie van_H" R.K. Schaakclub „Het Witte Paac;g- waren de uitslagen: v. Emmerikv- j_o, mond V2-V2HuyboomPancras j ReeuwijkHaverkort 1-0, H q-1« v. d. Spek 1-0, Pancrasv.d. e- nee RaaphorstHoltkamp 1-0, de q.j, Huneker afgebr., KomenBaI? cchie v. d. Stoopv. d. Berg %-%._^Lurg 1-0- Goedemans 1-0, JoostenLune

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2