Wilde reactie van Sovjetblok op de zege van Adenauer Bondskanselier verheugd over de doorbraak naar de jonge arbeiders „Onderwijs aan de Papoea's is geen eenvoudig werk Macmillan wijzigt Britse kabinet Een vreedzame militaire staatsgreep in Thailand Soldaat met mes gestoken Verdacht van brandstichting Russische geheime dienst tracht door intimidatie diplomaat te „ronselen" Veerboot door tankschip aangevaren Lord Hailsham wordt vrijgesteld partijvoorzitter Gekraakt door het ijs Op kermisterrein in Suriname Bondsdag komt 15 oktober in Berlijn bijeen Vier arrestaties Binnenbrand in Kurhaushotel Israëlische attaché Odessa gearreste Nederlander in Internationaal Hof van Justitie? tijdens vakantie in erd en bedreigd Vier passagiers licht gewond DINSDAG 17 SEPTEMBER 1957 PAGINA 3 voor het Kind! :er naar school Goed gevoed! Welgemoed! lal van gelukwensen uit liet buitenland Amerikaanse bestolen Voorzitter parlementaire missie Smokkel van boter en sigaren Situatie in Little Rock onveranderd Verdreven kardinaal sticht missiecentrum Roeslan Abdulgani: Soekarno en Hatta hebben tijd nodig Driejarig kind door auto overreden Er verdwijnen hier veel mensen Mr. Van Klef fens of prof. Verzijl Snel bedwongen Bevrijdingsvuur te Bayeux ontstoken Vergeefse poging tot intimidatie Op de Nieuwe Maas Voor 'o kcurig-gctiktc brief èn voo» 'o lekkere sigaret kuaf U bij mij terecht Ik heb altijd een doosje Essex filte» bij de hand Die vind ik het lekkerste f Nou meneer, als U 't mij vraagt, ik blijf bij Essex filter. Dat is noo de enige filter-sigaret, die lekke» is en lekker blijft (Van onze correspondent in Bonn) De nieuwe Westduitse Bondsdag die condag werd gekozen, zal op 15 oktober a.s. in de aula van de technische ho geschool »n «est-Berlijn voor zijn con stituerende vergadering bijeenkomen. Bondsdagpresident dr. Eugen Gersten- maier heelt deze datum gisteren vast gesteld. Verwacht was aanvankelijk, dat de eerste zitting van West-Duïts- lands derde Bondsdag op 10 of 11 okto ber a.s. in de nieuwe congreshal in Berlijn zou plaats hebben. .De definitieve resultaten der verkie- Zlnf>en zijn voor de C.D.U.- C.S.U. nog een ietsje gunstiger dan de voorlopige reeds deden vermoeden. De party be haalde nameiyk 50,8 procent van alle uitgebrachte geldige stemmen, zy zendt 270 afgevaardigden naar de derde Bondsdag. De S.P.D. verwierf 31,7 pro cent der stemmen en telt 169 parle mentariërs. De liberale Vrije Demo cratische Partij kreeg met 7,7 procent der stemmen 41 parlementszetels en Duitse Party met 3,4 procent 17 ze- Daarby komen nog de 22 niet ^Ongerechtigde Beriy'nse Bondsdagle- 5en' van wie er 12 tot de S.P.D., 7 tot Xf.-P-D.U., 2 tot de F.D.P. en 1 tot de nnrt®6 Partij behoren. De Vluchtelingen- pariy is in de Bonner Tweede Kamer 7» "ï001" vertegenwoordigd, hoewel io„°P..i deiyk politiek niveau een be- Party1 r sPee)t dan de Duitse Bondskanselier dr. Adenauer heeft gisteren in de loop van de dag vele telegrafische gelukwensen van buiten landse staatshoofden en politici ont vangen, o-a. van President Eisenho wer, Bondskanselier Raab van Oosten- ryk en de secretaris-generaal der Italiaanse christen-democratische par ty Fanfani. Toen dr. Adenauer giste ren voor het verrichten van zijn dag taak aan het Schaumburg-paleis in Bonn (de Bondskanselarij) verscheen, werd hij door vele Bonner burgers toege juicht. In West-Duitsland is overigens de rust reeds volkomen teruggekeerd. In het kleinste land van de Bondsrepu bliek, de stad-staat Bremen, begon men zondag al om middernacht de dikke aaenlak61" .,verklezingsplakkaten van de aanplakzuilen en -borden te verwijderen. Dr. Adenauer voerde In Bonn een gesprek met Bondspresident Heuss. Combinaties over toekomstige coali tiemogelijkheden zyn allemaal nog erg voorbarig. Wel verklaarde dr. Adenauer aan de pers, dat er ,,in geen geval" een zwart-rode coalitie (de C.D.U.-C.S.U. en de S.PD.) zou worden gevormd. Het belangrijkste resultaat van de verkiezingen achtte de Bondskanselier, dat de C.D.U.- C.S.U. de doorbraak naar de jonge arbeiders is gelukt. Den ondanks zijn zware nederlaag Oi f vf S.P.D.-voorzitter Erich yuenhauer overhandigde de pers een schriftelijke verklaring, waarin hij toe gaf dat zyn party haar belangrijkste verkiezingsdoel het breken van de r>oïïe'cte meerderheid der C.D.U.- L-b.U. niet heeft behaald. Hij sprak zyn tevredenheid over uit, dat een wyzigmg yan de voorlopige Westduitse grondwet tegen de wil van de sociaal democraten in (zy hebben met 169 ze tels meer dan een derde van alle ze tels) niet meer mogelijk is. Hy rele veerde de bezorgdheid die „velen in de Bondsrepubliek", en dat zyn dan ver moedelijk vooral de sociaal- en de vrije democraten, koesteren over de absolute C.D.U.-C.S.U-meerderheid, die wellicht zou leiden tot een „auto ritair geregeerd land", waartegen de S.P.D. zich met alle toelaatbare mid delen zal verzetten. De voorzitter van de Vrye Demo cratische Party Reinhold Maier zeide dat de C.D.U.-C.S.U. nu maar moet zien hoe zij het met de grote verantwoor delijkheid, die de absolute meerderheid met zich meebrengt, zal rooien. Wild zijn de reacties uït Oost-Duits- land en de communistische landen. De Oostduitse pers en radio gebruikten epitheta als „totalitaire verkiezingen", en „de zwart-bru'ine reactie, die in Bonn in het zadel is gekomen". Veel publiciteit werd gegeven aan het dorpje Linkensteir. bij Karlsruhe, waar alle stemgerechtigden weigerden naar de stemlokalen te gaan uit protest tegen het feit, dat de proefkernreactor van Karlsruhe im hun gemeente zal worden gebouwd. Oost-Duitsland critiseerde de laksheid van de S.P.D.-leiding en schreef de winst, die de S.P.D. ondanks alles nog heeft geboekt, vooral toe aan de steun, die de partij van de commu nistische kiezers in West-Duitsland heeft ontvangen. Uit de auto van een 24-jarige Ame rikaanse uit Ohio is in het afgelopen weekend te Rotterdam een groen lede ren koffertje gestolen, waarin zich on der meer zes kostbare halskettingen bevonden De auto stond geparkeerd op de Westersingel. De schade be draagt ongeveer 3000. Advertentie Kort voor de terugkeer naar Neder land van de parlementaire missie, die een bezoek van ongeveer een maand g®e.£t gebracht aan Nederlands Nieuw- h„'nea. heeft het tweede-kamerlid de de H- van de Wetering (C.H.U.), klarj°or2itter van de missie, een ver- .8 afgelegd, waarin hy O.m. zegt: Veel 1S in de afgelopen jaren enorm bind- Verbeterd op het gebied van ver- «aingen, diensten en woningen. Biak jy.as voor ons een openbaring, zo ook aaanokwari, Hollandia en, in mindere mate, Merauke. Welke kritiek ik be doel natuurlijk opbouwende kritiek iemand hier ook mag hebben, vast staat dat in deze afgelopen vier jaren onder zeer moeilyke omstandigheden een groot stuk werk is verricht. Een van de kernvraagstukken van !*et ogenblik is hoever het met de ?°oral ook economische ontwikkeling »jbi de papoea is gekomen en met yh aanpassing in deze moderne tyd. De papoea heeft geen uitgesproken v'^Qhsumptie-drang". Hy is niet zuiver "ehoefte-eisend. Hij zegt niet: „Morgen 8a ik werken, om straks die ijskast, ut die petromax te kunnen kopen". Zyn «enken is niet op „behoefte" gericht. i^.?n.c?miscl1®. ontwikkeling vereist conti- naaiH Cn u 's voor de Papoea be- snrikpn60", handicap. Men kan niet P n van papoea's in algemeen eco- in''westersin' als niet hun grondslag moetnn hp+e zm wordt verbeterd. Wy J^noM il"tschoolse inzicht" van de Sdftier?n- Daarom is onder- wys zeer noodzakelijk. H!l'Lp.°diE-'. dait WÜ. Nederlanders, de papoea s by al het werk, dat wy hier verrichten moeten betrekken. Wij moeten hen laten doen, wat zy zelf in staat zyn te doen, anders worden zij on- tevreden. Het gehele onderwijssysteem is daarom zeker geen eenvoudig en on schuldig werk aldus de heer v. d. Wete- ring. Ik wou fileer gaan roken en nu is Essex filter mijn merk-Waar om? Omdat ik dat de lekkerste Virginia met filter vind. es 2257 Of ik Essex filter een goede sigaret vind? Ja, héérlijk! Die speciale filter maakt hem 20 zui ver cn zacht voor je keel. Hoe ze 'c doem weet ik niet, maar die Essex/ filter laat wer kelijk de smaak van de tabak volledig tot je komen. In de afgelopen nachten zyn douane beambten aan de Belgisch-Nederlandse grens verscheidene malen op smokke laars gestoten. Hoewel deze telkens konden ontkomen viel de douaniers een tamelyk belangrijke buit in handen: 58 kg hollandse boter, een grote hoe veelheid sigaren en een bromfiets, die diende voor het vervoer van smokkel waar. (Van onze Londense correspondent) De Britse premier heeft, zoals ver wacht werd, enige wijzigingen aange bracht in zijn regering. Zij hebben met veel om het lijf, en belangrijker dan de wijzigingen zijn de veranderingen waar van Macmillan heeft afgezien Enge- lands weinig briljante buitenlandse po litiek biyft toevertrouwd aan het hoogst onbriljante team van Selwyn Lloyd, No bel en Ormsby Gore. Wat van buiten lands standpunt verder het meest de aandacht vraagt, is het feit, dat de heer Maudling. betaalmeester-generaal, die enige tijd geleden belast werd met de taak de besprekingen te leiden voor En- gelands eventueel toetreden tot een Europees vrijhandelsgebied, is opgeno men in het kernkabinet. Dit gebaar is bedoeld als een geruststelling voor de vele Europese landen, die niet geloven in Engelands goede Europese bedoelin gen. Lord Halisham, die minister van on derwijs was, heeft een sinecure gekre gen, n.l. de portefeuille van Lord Pre sident van de Kroonraad. Het is een publiek geheim, dat deze energieke persoon is ontheven van zijn departementale werkzaamheden als mi nister van onderwijs om hem in staat te stellen al zijn energie te besteden aan zyn nieuwe benoeming, welke hem wacht, die van voorzitter van de con servatieve partij. Hy zal zijn party moeten redden van de electorale ondergang. Van socialis tische zijde werd bij voorbaat kritiek geuit op het verlenen van een goed betaalde ministeriële sinecure (ruim f 50.000.per jaar) aan een partij leider. Het is inderdaad een vreemde figuur, maar niet zonder precedent in Engelse regeringen. Geoffrey Lloyd is benoemd tot mi nister van onderwijs. Dit is een taak van eenvoudige rechtvaardigheid. Deze conservatief werd in 1955 door Eden de laan uitgestuurd als minister van brand- stoffenvoorziening. Eden handelde bij die gelegenheid onder de druk van een van de minst aantrekkelijke groepen in de conservatieve fractie. Het is een karakteristiek gebaar van Macmillan, dat hij deze persoon niet slechts een nieuwe portefeuille heeft gegeven, maar dat hij hem ook een plaats heeft gegeven in zyn kernkabinet, dat nu 19 inplaats van 17 leden zal tellen. De minister van volksgezondheid, Vos- per, is wegens ongesteldheid afgetreden en wordt opgevolgd door Walther Smith. Ook in de lagere regionen van de re gering zijn enkele wijzigingen aange bracht. Al met al zijn de veranderingen onbelangrijk. Zoals de Times van heden terecht op merkt, zal het electoraat weinig neiging tonen zich te laten verleiden door nieu we politieke persoonlijkheden. Het zal oordelen naar het beleid van de re gering in haar geheel. Een van de vra gen, die de Britse regering zich vol gens dit dagblad behoort te stellen, is, of de conservatieve partij niet meer derde-rangs-krachten telt dan redelijk is. Men kan verder gaan met vragen of niet alle Britse politieke partijen veel meer derde-rangs-krachten tellen dan men wel in politieke partijen re delijk mag verwachten. Voor hen, die de muzen liefhebben, zij vermeld, dat Lord Hailsham verzen schrijft en ze zelf publiceert. Hij is een conservatief van het ouderwetse soort, een soort n.l. dat meent, dat conserva tieven een speciale roeping ontvangen om hun land te regeren. Na het onderhoud tussen president Eisenhower en gouverneur Faubus van Arkansas is er in de situatie in Little Bock nog geen verandering gekomen. Nog steeds staan ongeveer 30 leden van de Nationale Garde voor het lyceum op wacht. In de plaats zelf doen echter geruchten de ronde, dat gouverneur Faubus de garde voor het einde van deze week helemaal zal terugtrekken. In een enorm veld pakijs buiten de kust van Groenland is het Noorse bevoorra dingsschip „Polarbjoern" (Pooïbeer) het slachtoffer geworden van de tomeloze kracht van het kruiende ijs. De houten huid van het scheepje is onder de druk van de schotsen gekraakt. De 23 opvarenden konden, dank zij de radio, tijdig door Helikopters worden gered. Op de foto zien we de „Polarbjoern" nog drijvende, hoewel een deel van de bemanning de betrekkelijke veiligheid van een ijsschots heeft gekozen. Het Britse koninklijke gezin verblijft momenteel op het kasteel Balmoral in Schotland. Prompt werd er vriendschap gesloten met een paar kalfjes. Prins Charles bleek niet bang te zijn, maar zijn zusje bekeek een en ander liever nog even van een afstand. In Thailand heeft zich een militaire staatsgreep voltrokken. De 49-jarige veldmaarschalk Sarit Thanarat heeft zich met behulp van de onder zijn be vel staande troepen verzekerd van de feitelijke macht ïn het land. Premier Piboel Songgram, die al enkele tiental len jaren de voornaamste leider in Thailand is geweest, heeft de vlucht ge nomen. Radio Bangkok zond vanmor gen herhaaldelijk boodschappen uit, waarin hem werd gevraagd zich zo spoedig mogelijk bü de autoriteiten te melden, opdat hem formeel kan worden gevraagd zyn ontslag te nemen. Gene raal Phao Sryanond, gewezen comman dant van de Thaïlandse politie, en de vlootvoogd, admiraal Oettasart Kosol, die eveneens waren gevlucht, hebben zich inmiddels by het hoofdkwartier van veldmaarschalk Sarit gemeld. Sarit heeft in 1947 deelgenomen aan de staatsgreep, die veldmaarschalk Songgram aan het bewind bracht. In 1951 heeft hy de opstand by de vloot neergeslagen. In alle regeringen van Songgram is hy onerminister van de fensie geweest. Hy is voorts directeur van 21 ondernemingen, waaronder de Bank van Azië. Sarit nam vorige maand ontslag uit zyn regeringsfunctie, nadat premier Songgram had bepaald, dat ministers geen particuliere commerciële praktij ken mogen uitoefenen. Sindsdien heeft zich een verbeten strijd om macht en rijkdom afgespeeld tussen Sarit en Phao, die zijn zakelijke belangen voorname lijk in communistisch China heeft. Sa- K;?.avd'naal Tien, de verdreven aarts bisschop van Peking, heeft te Tokio „«uP- annen £>ekend gemaakt voor de «tientmg van een Chinees missiecen- rum te Taipeh, de hoofdstad van For- osa. Hier zullen 30 Chinese priesters i- werk worden gesteld, afkomstig uit net aartsbisdom Peking. De meesten van hen hebben als seminarist hun iand moeten verlaten en hebben hun studies in Europa of de Verenigde btaten beëindigd. Zij zullen nu onder hun landgenoten op Formosa te werk Worden gesteld. rit heeft weten te bereiken, dat Phao werd ontslagen als commandant van de politie, maar die concessie is hem klaarblijkelijk niet genoeg geweest. Hij heeft aan de Amerikaanse ambassa deur in Bangkok meegedeeld, dat de pro- westerse politiek van Thailand geen wij ziging zal ondergaan. De Nederlandse dienstplichtige sol daat J. H. C. Liebregts uit Eindhoven is op het kermisterrein in Paramaribo in gevecht geraakt met een Surinaamse arbeider. Hy was met een ander inge sloten door een aantal Surinaamse ker- misgangers. De arbeider trok een vlijm scherp keukenmes en stak de soldaat in de buik. De toestand van de soldaat was van die aard, dat opname in het hospitaal voor onmiddellijk operatief ingrijpen noodzakelyk was. Zijn toe stand, die levensgevaarlijk was, is in middels verbeterd. Het direct levensge vaar is geweken. De secretaris-generaal van de Indonesi sche Nationale Raad, Roeslan Abdulgani, heeft in een radio-uitzending verklaard dat president Soekarno en oud-vice- president drs. Hatta tyd nodig hebben om „een meer concrete samenwerking tot stand te brengen". Abdulgani zei dit in een overzicht van de resultaten van de conferentie voor „nationaal overleg", welke de vorige week in Djakarta is ge houden. Roeslan, die een goede vriend is van de president, deelde mede, dat een spe ciale commissie tijdens het nationale overleg „meer concrete voorstellen" had gedaan voor de samenwerking tussen Soekarno en Hatta. „Soekarno heeft geen bezwaren tegen deze voorstellen", aldus Roeslan Abdulgani, „doch", zo voegde hij er nog aan toe, „er is meer tijd nodig". (Reuter) Omstreeks half zes maandagavond is het driejarig jongetje André Pfaff uit Woerden in de nabijheid van zijn wo ning plotseling de straat overgestoken en overreden door een vrachtauto. Het kind overleed vrijwel direct na het ongeluk. Advertentie De rijkspolitie heeft maandag ter be schikking van de officier van justitie te Arnhem gesteld vier mannen uit Nij megen en omgeving, die dezer dagen zijn gearresteerd, omdat zij ervan ver dacht worden de hand gehad te hebben in de brand in een isolatiebedrijf aan het Maas- en Waalkanaal. In dit be drijf zijn reeds meer branden voorgeko men, doch toen werd nimmer aan kwaadwilligheid gedacht. Deze keer hebben zich verdachte omstandigheden voorgedaan en is ook diefstal gepleegd. MR. v. KLEFFENS Twee vooraanstaande landgenoten zijn kandidaat gesteld voor het Inter nationale Hof van Justitie te Den Haag. Het zijn: mr. E. N. van Kleffens, de Ne derlandse permanente vertegenwoordi ger bij de Noord-Atlantische Verdrags organisatie te Parijs, en prof. mr. dr. J. H. W. Verziil, hoogleraar in het Vol kenrecht aan de Utrechtse Rijksuniver siteit. Mr. Van Kleffens is kandidaat ge steld door Denemarken, prof. Verzijl door Nederland. In de zitting van de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties die vandaag te New York begint, zullen o.m. verkiezingen ge houden worden voor vijf zetels van het Internationale Hof van Justitie. Een Egyptisch, een Joegoslavisch, een Pools, een Canadees en een Chinees lid van het hof zullen hun zetel be schikbaar stellen. Het hof bestaat uit 15 leden, waarvan er geen twee van dezelfde nationaliteit mogen zijn. De verkiezing geschiedt in geheime stemming, zowel in de Algemene Ver gadering als in de Veiligheidsraad. Een absolute meerderheid wordt vereist, maar in de Veiligheidsraad kunnen de permanente leden geen veto uitspreken. Het is mogelijk dat de verkiezing van de nieuwe leden van het hof reeds spoedig in de Algemene Vergadering aan de orde komt. Een felle binnenbrand die maandag middag omstreeks vy'f uur uitbrak in een der zalen van het Kurhaushotel te Scheveningen is met een paar nevel spuiten van de Haagse brandweer snel gesmoord. Het vuur, dat in de „straperlozaal" in de linkervleugel woedde, is vermoe delijk onstaan in een hoeveelheid decor materiaal, overgebleven van het inter nationale reclamecongres, dat vorige week in het Kurhaus gehouden werd. Dit materiaal, een stapel tuinstoeltjes en een gordijn werden vernietigd. Hoe de brand is ontstaan is nog niet bekend. Te Bayeux in het Franse departement Calvados is maandagavond het bevrij dingsvuur ontstoken op de zuil bij het monument in deze eerste bevrijde stad van Frankrijk. Dit is gebeurd ter gelegenheid van de bevrijdingsesta fette BayeuxEindhoven, die dit jaar voor de twaalfde maal in successie wordt gehouden. Perzië Vijftig inzittenden van vier autobussen, die nabij Tabriz, in Noord- Perzië, door buiten hun oevers getre den rivieren werden verrast, zyn om het leven gekomen. Tot nu toe zijn dertig lijken geborgen. De Russische geheime dienst heeft gepoogd een Israëlische diplomaat door intimidatie te dwingen zyn land te ver raden en met deze dienst samen te wer ken, zo heeft de directeur-generaal van het Israëlische ministerie van buiten landse zaken op een persconferentie in Tel Aviv verklaard. De diplomaat, een zeke Eliahoe Kazan, attaché van de Israëlische ambassade te Moskou, be vond zich met zijn gezin te Odessa met vakantie. Kazan, die sinds 30 augustus j.l. te Odessa vertoefde, werd 7 sep tember aangehouden. Hij werd tot 10 september, en in totaal 26 Vs uur, on dervraagd, waarbij voortdurend het licht van sterke schijnwerpers op hem werd gericht. De leden van de Russische geheime dienst die Kazan ondervroegen lieten hem er niet over in het onzekere, dat hij volkomen aan hun genade was over geleverd. „Weet u, er verdwijnen hier veel mensen in deze streken, b.v. als gevolg van verdrinking. Men vindt dan nog wel hun kleren op het strand terug, maar verder ook niets meer," aldus werd hem toegevoegd. Op een gegeven ogenblik werd de Is raëlische vriend, waarbij Kazan met zijn gezin in Odessa logeerde, voorgeleid. Hij zag er, volgens Kazan „erbarme lijk uit". Daarop werd het verhoor voortgezet. Kazans vrouw was enkele dagen te voren in een ziekenhuis opgenomen. Kazan mocht haar bezoeken, doch de bewakers die hem hierbij vergezelden waarschuwden hem uitdrukkelijk, dat hij niet moest pogen zich met verte genwoordigers van de Israëlische ambassade in verbinding te stellen. „Zou u dit toch doen, dan zou het wel eens kunnen gebeuren dat uw vrouw het ziekenhuis nooit meer ver laat," verklaarden zij. De betrokken leden van de Sovjet-ge heime dienst waarschuwden Kazan ook dat hij, wanneer hij eventueel zou wor den vrijgelaten, het niet moest wagen de Israëlische ambassade van zijn er varingen in kennis te stellen. Eindelijk, na dagen van ondervra ging en intimidatie, werd Kazan, die halsstarrig had geweigerd op de voor stellen van de Russische agenten in te gaan, vrijgelaten. Hem werd nu toege staan zich telefonisch met de Israëlische ambassade in verbinding te stellen en zijn terugkeer naar Moskou aan te kon digen. Toen de Israëlische ambassadeur ver nam, wat zyn attaché was overkomen, •tiende hy onmiddellijk een protest in by het Sovjet-ministerie van buiten landse zaken. De onderminister van buitenlandse zaken, Semjonov, had daarop toegezegd een onderzoek te zul len instellen. Kazan en zijn gezin hebben de Sov jet-Unie verlaten, doch zij zyn nog niet in Israël aangekomen, aldus de direc teur-generaal van het Israëlische mi nisterie van buitenlandse zaken. (Rtr.-A.F.P.) Op de Nieuwe Maas ter hoogte van het complex van de Holland Amerika- lijn is maandagmiddag de veerboot „Heen en Weer XII" aan stuurboord zijde aangevaren door het leeg uit Zwit- seriand komende Zwitserse tankmo torschip „Rallus". Hoewel de voorste ven van de „Rallus" zich in de flank van de veerboot boorde, kwamen de vele passagiers bijna allen met schrik vry. Vier hunner werden licht gewond. Een Noorse derde stuurman, die met zyn schip te Rotterdam vertoefde, sprong van schrik over boord, maar kon even later door een sleepboot wor den opgepikt. Hij had geen letsel beko men. Het Zwitserse schip kwam er zon der noemenswaardige schade af. De veerboot moet uit de vaart worden ge nomen. De gezagvoerder van de veerboot had gedacht nog voor de „Rallus" langs te kunnen oversteken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3