REMY MARTIN 4.500 schoolkinderen zullen H.M. de Koningin toejuichen 275 jaar Haagse Academie voor Beeldende Kunsten De ontembare De maandagse beurs in het Krelagehuis Kru is wo or NAAIMACHINES Visserijgolf C DE NOORMAN Beverwijkse perron voor ontvangst Koningin Rede van minister Cals Speelautomaat hazardspel? Gezin van vier personen dood aangetroffen DE OPENING VAN DE VELSER TUNNEL COGNAC Koffie-actie textiel- detaillisten gaat door Grootkruis Ned. Leeuw voor prinses Irene Weer wateroverlast in de omgeving van Voorthuizen Middenstand en Euromarkt Dertien caféhouders vrijgesproken tooo IJ.C.C.-duif in 2.47 uur van Mons (230 km) naar IJmuiden Te Noordivijk Doodsoorzaak: Gas DINSDAG 24 SEPTEMBER 1957 PAGINA f FINE CHAMPAGNE Eén superieure kwaliteit PRAEDICAAT „KONINKLIJKE" VERLEEND Internationale conferentie in Den Haag grootste en beste kleine wagen Te leveren als: tourer kachel MOLENAAR's NEDERLANDSE AUTOMOBIELFABRIEKEN - - - - - - - - HOOFDAGENT VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN: GARAGE BRINKMANN, SMEDESTRAAT 22, TEL. 11025 en 19668 ENGEL, Gr. Houtstr. 181Tal. 14444 V.S.O.P. :hampagne Wanneer zaterdagmorgen om vijf mi nuten over half twaalf H.M. de Konin gin het nieuwe station Driehuis-Zuid verlaat, zal zij daar worden begroet door een schare van 4500 schoolkinde ren, de zeehadettcn van het korps IJ- mond en de bestuursleden van de plaat selijke oranjeverenigingen. Na de be groeting te Haarlem, 's morgens om 10 uur, begeeft de koningin zich name lijk per trein volgens de oude route naar Beverwijk, waar zij om 10.58 uur arriveert. Na de officiële opening van de spoorwegtunnel, welke plechtigheid op het station Beverwijk plaats vindt, vertrekt de Koningin daar om 11.28 nur om per trein door de spoorweg tunnel naar Driehuis-zuid te rijden. Op dit nieuwe station, dat in allerijl in ge reedheid is gebracht, zal H.M. de Ko ningin worden begroet door de burge meester van Velsen, mr. M. M. Kwint en zjjn echtgenote en door de wethou ders van Velsen. Advertentie IMPORTEURS: IACOBUS BOELEN AMSTERDAM Na h-et verlaten van het perron om 11.35 uur begeeft de koningin zich naai de tent, die daar opgezet zal zijn In deze tent zal zij de maquette bezichtigen, die een groep bejaarden van IJmuiden heeft gemaakt. De harmoniekapel De Eendracht zal voor een muzikale omlijs ting zorg dragen. Per auto begeeft Koningin Juliana zich vervolgens naar het ventilatiege bouw aan de zuidelijke kanaaloever. Daarbij wordt de volgende route gere den: Van de Vondellaan, Driehuizer- kerkweg tot aan de Parkweg, daar rechtsaf naar de rijksweg en dan via Pontplein en de oude Amsterdamseweg naar het ventilatiegebouw zuid. Het ge zelschap arriveert daar om 12.05 uur. Na enige redevoeringen rijdt de konin gin per auto ais eerste door de tunnel naar de noordelijke kanaaloever en keert dan door de andere tunnelbuis weer terug. Om 13.10 uur is Hare Ma jesteit terug in de controlekamer zuid, waar zij officieel de tunnel zal openen, Direct daarop vindt het défilé plaats van bedrijfsauto's uit alle delen van het land. Dit défilé betekent het officiële einde van de plechtigheid. Maar voordat H. M. de Koningin vertrekt begeeft zij zich eerst nogmaals naar de con- trole-kamer om de verkeersstroom, die dan door do tunnel zal gaan, gade te slaan. Om 13.45 uur begeeft het gezel schap zich naar hotel Duin en Kruidberg en neemt dan de route Parkweg-Drie- huizerkerkweg - Duin en Kruidberger- weg. Om 14.15 uur begint daar de lunch, die het gemeentebestuur van Velsen aan H.M. de Koningin en geno digden za! aanbieden. De textieldetaillisten zijn niet van plan hun koffieactie te beëindigen vóórdat voldaan is aan hun eis. dat branche vreemde cadeauartikelen moeten wor de geweerd en dat de kruideniers be hulpzaam moeten zijn een wetswijziging in deze geest te bevorderen. Het jong st- arbitragevoorstel van het hoofdbe- dr ïfschap. dat de detaillisten branche vreemde cadeauartikelen bij de desbe treffende detaillisten wil laten kopen, i- voor de textielhandel niet aan/aard baan omdat de essentie van de cadeau- geverij niet wordt verboden. Dit is maandag in Oisterwijk medegedeeld op de algemene vergadering van „St. Wil- librordus", de Ned. Kath. bond voor de textielhandel. De technische moeilijkheden, waar- ieo de koffieactie aanvankelijk te kam pen had, zijn overwonnen. In het textiel- huis is een aparte koffieafdeling opge richt. Die textieidetaillisten zullen een bepaalde marge krijgen ter lekking v m kosten en renteverlies. De verga dering heeft de mededelingen van het bestuur met applaus ontvangen. „Ik vraag mij af, of het met het oog op het aantal van hen, die niet in staat blijken te zijn zich als vrii kunstenaar te handhaven, geen aanbeveling zou verdienen het onderwijs in het vrije schilderen, het beeldhouwen en de gra fiek zodanig in te richten, dat daarbij ook kennis kan worden genomen van enkele facetten van de toegepaste kun sten, waardoor de mogelijkheden, om door arbeid in een verwant kunstnij- verheidsberoep in het levensonderhoud te voorzien, zullen worden verruimd", zo zeide de minister van O., K. en W., mr. J. M. T. Th. Cals, in de rede, die hij maandag hield in een bijeenkomst in de Rol zaal te 's-Gravcnhage ter ge legenheid van de herdenking van het 275-jarig bestaan van de Academie voor Beeldende Kunsten aldaar. De mi nister beval deze gedachte in de bij zondere belangstelling van de raad van bestuur van de academie aan. Tevoren had hij in zijn rede enkele grote lijnen in de ontwikkeling van de academie geschetst. Het kunstnijverheidsonderwijs of zo als het vroeger genoemd werd kunstindustrieel onderwijs hre" zich in de afgelopen jaren tot een zeer be langrijke tak van onderwijs ontwik keld, aldus de minister. In 1950 werd aan de academie ten „weekend"-cursus voor industriële vormgeving verbonden. Minister Cals noemde deze cursus, •••>- zien de toenemende industrialisatie, van het grootste belang. Wil Nederland zijn concurrentiepositie kunnen hand haven, dan zullen de artikelen, die wij op de wereldmarkt brengen, niet al leen wat de kwaliteit maar ook wat de vormgeving betreft, aan de hoogste eisen moeten voldoen. Spreker meen de, dat, gezien de zware eisen, die derhalve aan de industriële vormgeving in onze dagen moeten worden gesteld, het bestuur van de academie op het Bij K.B, is benoemd tot grootkruis In de orde van de Nederlandse Leeuw H. K. H. Prinses Irene Emma Elisabeth, prinses der Nederlanden, prinses van Orsnje-Nassau, prinses van Lippe- Biesterfeld. Enkele onweersbuien, die zondag middag en maandagmorgen hoven Voorthulzen en omgeving veel regen hebben gebracht, hebben ervoor ge zorgd, dat in deze streek weer een groot aantal hectaren weiland onder water is komen te staan. Verscheidene bouw- en weilanden In de Gelderse vallei, waarvan een deel sinds verleden week was droog gevallen, staan thans dieper onder water dan ooit tevoren. In de gehele vallei staan vele hec taren blank. De schade die thans reeds door de boeren in deze streek wordt geleden, raamt men op circa twee mil joen gulden. In de afgelopen nacht werd in het gebied van het waterschap van de Barneveldse beek 22 millimeter neerslag gemeten. Tussen Voorthuizen en het kruispunt Hoevelaken ziet men overal weilanden onder water staan. goede pad is met deze cursus, die be oogt een opleiding te geven aan hen, die in de praktijk werkzaam zijn. Vervolgens sprak pninister Cals over de opleiding van tekenleraren, waarbij de raad van bestuur van de academie er steeds naar heeft gestreefd de leraren een algemene culturele vorming mee te geven. De minster zei dit van veel be lang te achten. De leraar dient, naar zijn mening op de scholen een centrale plaats in te nemen bij de kunstzinnige vorming van de jeugd. Tenslotte besprak hij de burgerlijke bouwkunde, welke afdeling aan de aca demie reeds een zeer lange en eervolle staat van dienst heeft en die in 1914 in een middelbare technische school voor de bouwkunde werd omgezet. Inmiddels is naast de afdeling bouwkunde ook een afdeling voor weg- en waterbouwkunde opgericht. Omdat deze opleidingen zich steeds meer in technische richting ont wikkelen, was het een verstandig besluit van de raad van bestuur, aldus de minis ter. om het directoraat van de academie te scheiden in één voor de opleiding voor het kunst- en kunstnijverheidsonderwijs en één voor de opleiding voor het hoger technisch onderwijs. Een nauw contact tussen beide opleidingen zal echter, naar de vaste overtuiging van minister Cals, voor beide van groot nut kunnen zijn. De plechtige bijeenkomst werd ge opend door mr. L. J. F. Wijsenbeek, voorzitter van de jubileumcommissie, die in het bijzonder de ambassadeur van Spanje, de hertog van Baena, de com missaris van de Koningin in Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz, de minister van O. K. en W., mr. J. M. L. Th. Cals, de burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M T, Kolfschoten, het erelid mr. G. A. van Haeften, de directeur-generaal van het onderwijs, de wethouder van onderwijs en kunstzaken van de gemeen te Den Haag, vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, van de zusteracade mies en van kunstenaarsorganisaties be groette namens de docenten en de raad van bestuur van de academie. De commissaris van de Koningin, mr. J. Klaasesz, bracht een gelukwenz na mens het gewest over. Hij deed mede deling van het verlenen door de konin gin van het predikaat „Koninklijke", waarna hij het betreffende diploma voorlas. Op uitnodiging van de staatssecreta ris van economische zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, zullen 28, 29 en 39 okto ber de voor het middenstandsbeleid verantwoordelijke bewindslieden uit Bel gië, Luxemburg, Frankrijk, Duitsland en Itali ëin Den Haag bijeenkomen. De ze conferentie, die een informeel ka rakter draagt, heeft ten doel een beeld te scheppen van het in de desbetref fende landen gevoerde middenstandsbe leid tegen de achtergrond van de Euro pese economische gemeenschap. Aan de hand van door de dealnemers be antwoorde vragenlijsten, zal van Ne derlandse zijde een inleidend rapport worden samengesteld ter algemene oriëntatie van de conferentie. Aan de bijeenkomst zullen behalve de staatssecretaris van economische za ken, dr. Veldkamp, deelnemen: voor België: de heer L, Mundeleer, minis ter voor de middenstand; voor Luxem burg: de heer P. Wilwertz, commissa ris-generaal voor economische zaken; voor Duitsland: dr. L. Westerick, staatssecretaris aan het ministerie van economische zaken; voor Frankrijk: de heer E. Hugues, staatssecretaris van economische zaken; voor Italië: dr. F. Sullo, onderstaatssecretaris voor industrie en handel. 1. Een licht zonnetje speelt door de kloof en tovert een grillig waas over liet stof dat achter de drie ruiters opwolkt. Zwijgend, slechts begeleid door de droge cadans van de paardehoeven, vervolgen zij hun weg in de richting van de ompaalde woonsteden, die bij een bocht in het pad beneden hen zicht baar geworden zijn: een stenen sterkte, plomp en vierkant, omgeven door een verzameling van armelijke houten huizen. Zonder twijfel de woonplaats van een edelman of krijgsaanvoerder. Zonder een moment hun tempo tc vertragen begint het drietal de steile afdaling naar de vallei, tot zij eensklaps abrupt hun paarden moeten inhouden voor de gestalte, die lui Inngs de kojn van de weg ligt en daarbij met zijn lange benen het pad grotendeels blokkeert ,,He, slaapkop, opzij", snauwt de voorste ruiter, een grote grove man met de kleding van een edelman. De aangesprokene verroert zich niet. „Waarom zou ik. Er is ruimte genoeg over en aangezien dit naar ik meen het grondgebied is van de welgestelde voorname heer, die in het dorp daarginds woont, kan alleen hij mij hier vandaan jagen". „Dat klopt, verdwijn dus, want die welgestelde voor name heer ben ik", zegt de voorste ruiter bars. „Ik zal u op uw gezicht gelo ven. Zijt gij Yarl Ottar, de zwaardbreker? Dat treft opperbest", lacht de vreemdeling blij verrast, hoewel de glinstering in zijn schrandere ogen doet vermoeden, dat hij dit al lang begrepen had. „Wat treft zo opperbest?" gromt Yarl Ottar. „Ge zijt een vreemde snaak, geloof ik. Wat spook je hier eigenlijk uit?" De onbekende grijnst. „Ik zat hier juist te wachten", zegt hij opgewekt, „tot de voorname Yarl Ottar, wiens gulle gastvrijheid alom geroemd wordt, mij hartelijk zou komen uitnodigen om geruime tijd zijn geziene gast te zijn. Want wat moet het heerlijk zijn voor een hoogstaand man als Yarl Ottar om eindelijk eens iemand in de buurt te hebben met wie hij beschaafde gesprek ken kan voeren". Nog heel wat werk zal verricht moe ten worden, voordat het Beverwijkse perron zaterdag gereed is voor de ont vangst van H. Majesteit de Koningin. De overkapping zal slechts voor een klein deel gereed ijnRechts achter (bij de bogen) is de verhoogde tribune in aanbouw, waarop de ontvangst van de koningin zal plaats hebben. Rechts voor is een noodperron in aanbouw voor de reizigers die richting Haarlem, dus naar de tunnel vertrekken. Vanaf dit noodperron zal H.M. instappen in de trein, die de eerste officiële rit door de tunnel zal maken. Zij is dan eerst via de oude route, dus over de spoor brug. van Haarlem naar Beverwijk ge komen. Op het onoverdekte gedeelte van het perron, dat nog betegeld moet worden, zullen genodigden de plechtig heid kunnen hijwonen. Schoolkinderen zullen hier zingen voor Hare Majesteit. Het tunneltje, dat de reizigers via het station naar dit nieuwe perron moet leiden, is nog niet gereed, zodat men zich voorlopig via de spoorlijnen naar het perron zal moeten begeven. Er is dus nog niet veel klaar om te Beverwijk de veel grotere reizigersstroom op te vangen. Het uitvallen van de halte Hoog ovens brengt mee, dat Beverwijk iedere dag ongeveer 6.000 reizigers meer te verwerken krijgt dan tot nu toe. Onder hen bevinden zich de leden van het Hoogovenpersoneel, die vroeger op halte Hoogovens overstapten in het befaam- de IIooroventreintje, maar nu met bus sen van en naar bet Hoogovenbednif móeten worden vervoerd. Op het Be verwijkse Stationsplein en op de Vel- serweg zal dit een verhoging van de toch al zeer grote drukte brengen, om dat hier de bussen van Wijk aan Zee en de stadsdienst reeds samenkomen, en vanaf zondag a.s. ook de halfuurdienst van de Noord-Zuidhollandse Vervoer maatschappij op IJmuiden Geeft een caféhouder die in zi)n zaak een speelautomaat heeft staan ge legenheid tot hazardspel? Deze vraag kwam maandagmorgen weer eens aan de orde toen voor de Bredase recht bank dertien caféhouders uit Bergen op Zoom terecht moesten staan. Her haalde malen hebben rechtbanken ver oordelingen uitgesproken, maar ook werden diverse processen besloten met vrijspraken. Jaren geleden werden in Bergen op Zoom eens speelautomaten in beslag genomen. Er vond echter geen vervol ging plaats en de officier van justitie gaf de in beslag genomen apparaten te rug met de mededeling, dat er geen be zwaar tegen was dat er op gespeeld werd, wanneer er maar geen excessen zouden voorkomen. In 1955 verspeelde een arbeider in Bergen op Zoom regel matig zijn weekloon op automaten ln café's en dit had tot gevolg dat weer werd opgetreden. Het vooronderzoek nam geruime tijd in beslag. De oud hoogleraar te Delft prof. dr. Fred Schuh, specialist in de kansberekening, had een rapport uitgebracht en was tot de conclusie gekomen, dat er een mo gelijkheid aanwezig was invloed uit te oefenen op de uitslag van het spel. De officier van justitie wees op de conclusie van het rapport van de des kundige, maar meende niet tot vrij spraak te kunnen komen. De rechtbank in Den Bosch heeft een veroordelend vonnis geveld en daarbij zou volgens een rapport van dezelfde deskundige met betrekking tot dezelfde automaten wél sprake zijn geweest van hazardspel. Dit vond de rechtbank hoogst merkwaardig. De officier van justitie eiste honderd gulden boete of twintig dagen en vernietiging van de in beslag genomen apparaten. Na korte tijd in raadkamer te zijn ge weest deed de rechtbank uitspraak. Het werd vrijspraak voor alle dertien ver dachten. Advertentie coach sedan compleet met Fobricage-afdeling van J. J. Molenaar's Automobielbedrijf N.V., Amersfoort H orizontaal 1. soort gebak verbannings oord van Napoleon 2. kabel uitbouw CM 3. opgerold rundvlees watervlakte m 4. zonder maat 5. schaal berg in Jeru zalem 6. blaasinstru ment in maatje 7. tuchtroede •O omlaag 8. Overzeese Gebiedsdelen dwingelandij 9. notitieboekje uitroep 00 10. medicijn vod 11. 1550 O de oudere bewerker van metaal Verticaal: 1. uitgedorste halmen - ik (Lat.) - 0.1 meter 2. opschik - bewijs van beleefdheid 3. opgerolde haring - bitter vocht 4. Mohamme danen 5. Amsterdamse Tijd - oneerlijk 6. kwelgeest rood (afk.) op een land streek betrek king hebbende maanstand smaden rund 10. 11, leervak op lagere school geweldig zoetwatervis]» telwoord nobel slot De leden van de IJmuider Concours Commissie vlogen zondag met hun dui ven van Mons (B.). Gelost om 10,05 uur bereikte de eerste IJ.C.C.-duif om 12-52-47 uur het hok van zijn baas, de heer C. Broek. Deze liefhebber ver drong hierdoor de zeer sterk vliegende W. Donkersloot, die zich de vorige week als eerste in deze vereniging wist te plaatsen. De resultaten bij Bonte Duif waren: C. Broek 1, 2, 10; Minneboo 3; Pieterman 4, 6, 7; Jellema 5, 8; W. Don« kersloot 9. Snelle Wieken. Voorzitter M. Jans sen verraste zijn medeleden ten derden male door zich als eerste te melden: M. Jansen 1, 9; Hoogzaad 2, 6. 8; A. Ter voort 3, 7, 10; Rozemeier 4; C. Koks 5; Tabernal 11. Eerste duif 12-55-58. Snelvlieger. In deze vereniging legde de op deze navluchten sterk vlie gende A. J. Koster beslag op de eerste prijs: A. J. Koster 1, 2, 4 11; E de Boer 3, 8; J. Wijker Jr. 5; J. v. Opbergen 6, 17; Zwanenburg 7, 21; L. de Waard 9, 19; S. Voet 10, 13, 22; F. Schaap 12; H. J. Broek 14, 16; Otte 15; Jung 18, 24- J. Anepool 20; Wezelman 23. Eerste duit 12-57-16. Oranje Nassau. In de Oranje Nas sau was het ook de voorzitter, die om 13-00-50 de eerste prijs in de wacht wist te slepen: J. Wanmaker 1; A. Gra- vemaker 2, 3, 6; A. de Waard 4, 7, 19; Verbuig 5, 15; H. Harms 8. 11, 13, 16; Joh. Broek 9, 21; E. Schreuder 10, 14, 20; Geyteman 12; Sikkelerus 17; Middel- koop 18. H. M. de Koningin en prins Bernhard zyn voornemens de begrafenis van ko ning Haakon VII op dinsdag 1 oktober te Oslo bij te wonen. Alle merken - dus ruime keuze Zoals gisteren reeds in een groot deel van onze oplage kon worden bericht is in Noordwijk het uit vier personen bestaande gezin Lekkerker- ken, de 26-jarige man, zijn 27-jarig» vrouw en hun twee kinderen van vijl jaar en vijftien maanden; dood aan getroffen. Aanvankelijk vermoedde men, dat kolendamp de oorzaak van de dood 1» geweest, maar een sectie verricht door dr. Hulst uit Leiden heeft uitgemaakt, dat koolmonoxyde-vergiftiging da doodsoorzaak geweest Is. Het koolme- noxyde was van gas afkomstig. D» gaskraan werd half open aangetroffen. In dit zomerhuisje in Noordwijk aan Zee heeft de politie maandag alle vief de leden van het gezin, dat hier woon- De keuring van deze week in het Haarlemse Krelagehuis was slechts een schamele schaduw van de overdaad die wij enkele weken geleden kregen voorgezet. Het loopt met de dahlia's nu toch werkelijk op een eind. Nog geen twintig variëtei- ti i gaven ditmaal acte de presence. En daarvan had D, Bruidegom uit Baarn nog het leeuwendeel. In deze groep waren enkele goede klelnbioemlge seml-cactussen aanwezig zoals de zalmrode Lovely Looker, de lüapurpere Pretty Lass, Forever in het roserood, Midget, warmrose en de zui- verwitte Frank Soeten. Aardig was ook de halfdubbele kleine dec. Enjoyable, violetrose. Van de grootbloemige soorten noe men we dan nog de zuiver zalmkleuri- ge c. Soest Vooruit, s.c. Rodeo, donker bloedrood, een vorstelijk stuk van de oranjerood-met-gele Golden Heart, de bloedrode s.c. Perfectos, s.c. Bestsel ler, diep oranjerood en de wat doffer gekleurde g.o. Showpiece. J. P. Bakker, Heemstede toonde nog maals een drietal manden met de oer sterke pompon Magnificat, die nu al enkele jaren achtereen als „werk paard" ln de voorste rijen staat. Bij N. J, van Oosten, Den Haag, was het op de eerste plaats de zeer fraaie rode dec. Saffier die de aandacht weer opeiste. Voorts waren in dit groep je aanwezig s.c. Nocturne, licht bis- schopsviolet, de beste citroengele s.c. Caesar, de paarse kleinbloemige Ma- fenta Queen en een witte c. zaailing 3-36 die het Getuigschrift van Ver dienste verwierf. Tenslotte zagen we de eerste „narcis", en wat voor een. J. J. Grullemans, Lisse, liet een kistje met narcissus serotinus zien, een lilliput-poeticus met 23 bloempjes op naalddunne steel tjes. Misschien dat het anders kan, maar zo ze hier stonden, was het meer aardig dan mooi en leek het ons meer iets voor verzamelaars van buitenis sigheden. Het is tè iel, het vult niet. De IJmuidense visafslag werd maan dag door zestig vaartuigen voorzien van een totale aanvoer van 10.365 kisten verse vis. Er waren 1600 kisten verse haring, 3800 kisten makreel, 2200 kis ten schelvis, 190 kisten wijting, 320 kisten gul, koolvis en kabeljauw, 1300 kisten schol, 700 kisten stokkebit en 2000 stijve kabeljauwen. Voorts zorg de de kustvloot nog voor 15,000 kilo ton gen. De grote regels kabeljauw noteerden voor export 102,- tot 120,-, kleine regels 47,- tot 68,-, kisten grote kabeljauw ƒ160,- tot ƒ165,- en kleine kisten kabeljauw 130,- tot 140,- per 125 kilo. De grote schelvis ging de martk uit voor 36,- tot 43,-, groot middel deed 38,- tot 43,-, klein middel 26,- tot 31,-, pennen 21,- tot 24,- en braad 17,- tot 25,- per kist van 50 kilo. De wijting werd verkocht voor 19,- tot 23,- per kist van 50 kilo. De grote schol en groot middel noteerden voor de export de beste prijs van 65,- tot 70,-, schol I deed 62,- tot 68,-, schol II 42,- tot 47,- en schol III 25,- tot 26,- per kist van 50 kilo, waarbij opgemerkt dient te worden, dat dit noordschol be treft. De haring werd maandag ver kocht voor 18,- tot 11,. en makreel voor 16,- tot 11,- per kist van 50 kilo. De berichten over de haringvisserij blijven uitermate gunstig. Er werden nu dagvangsten doorgegeven van 300 tot 600 manden haring per schip. De Medan en de Deining hadden alweer genoeg gevangen en ondernamen tij dens het weekeinde de thuisstoom, zo dat ook deze schepen dinsdag te IJmui den kunnen worden verwacht. Er kan nog meer bij..:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2