Enschede-Feijenoord: een spectaculair duel Tijd aangebroken voor einde prijsstabilisatie-politiek pers Oostenrijkse resultaat tevreden Radio en TV V 4-voudige bestrijding van pijnen en griep over Rapid J.C. in staat om de leiders plaats met succes te verdedigen Officier gaat in hoger beroep Merkel vindt Lenstra te oud Waardering voor sportieve houding van spelers en publiek Wij luisteren naar Toto van KNVB Noorse uitnodiging aan KNVB Zaken van Arsenal gaan niet slecht Horn naar Boedapest De Mos verliest tweemaal Engelse atleten kloppen Polen Griep teistert Engels voetbal Voorzitter Hoofdbedrijfschap Detailhandel Bestedingsbeperking is effectiever Toch belangstelling voor bobsleetitels Roemeense dames winnen opnieuw van Nederland Luxemburgs elftal zal „knokken Prijs baconvarkens verlaagd Legeroefeningen te Sennelager „Naar de zee" Vanavond SCHEEPYAARTBERICHTEN VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1957 PAGINA Europabeker Sevilla bereikt de tweede ronde Tennisprofs in Londen HOKY contracteerd twee Canadezen MARKTBERICHTEN Men kan zich nauwelijks voorstel len, dat het nog maar een jaar ge leden is, dat de tunnelbouw in (Van onze sportredactie) De troon die de nieuwe leider van de eredivisie, Rapid J. C., in bezit heelt genomen, rust nog op een wankele ba sis. Slechts één punt bedraagt de voor sprong van de ex-landskampioenen en dan worden dus .geen misstappen ge doogd. Vandaar dat het voetbalpro gramma voor zondag met meer dan gewone belangstelling zal worden ge volgd. Immers, behalve de gedragin gen van Rapid, zal men ook uitzien naar hetgeen Sparta en ADO gaan doen nu zij hun eerste nederlaag te pakken hebben. Is de overwinningsroes nu he lemaal voorbij en volgt een nieuwe te leurstelling of pakken de heren de draad weer op? En by dit alles brengt het programma zondag ook nog een van de spectaculairste duels van het seizoen: Enschede-Feijenoord, zodat J""" KovocglOk kan vaststellen, dat er het een en ander te beleven valt. Om met Enschede-Feijenoord te begin nen: het gaat ongetwijfeld spannen in Twenthe. Enschede bezet momenteel een positie, die een spoedig en volledig meespelen in de strijd om de eerste plaats mogelijk maakt. Drie punten achterstand op Rapid J.C. is in theorie zeker te overbruggen, maar dan mag natuurlijk voorlopig geen misstap be gaan worden. Van Feijenoord mag ech ter ook verwacht worden dat het te zij ner tijd graag weer een ernstig woord je wil meespreken in de strijd om de eer. En, zij kunnn voorlopig helemaal geen verder puntenverlies toestaan, willen de illusies niet verstoord worden. Feijenoord heeft namelijk vier punten achterstand. Om al deze redenen mag dan ook een enerverende wedstrijd ver wacht worden in Enschede. U begrijpt Het ligt In het voornemen van de officier van justitie, mr. dr. J. C. Ma- ris, hoger beroep aan te tekenen tegen de uitspraak van de rechtbank te Den Haag in de zaak tegen de Voetbaltoto van de KNVB. De rechtbank had de heer L. Brunt, Secretaris-penningmeester van de bond, vrijgesproken van „het geven van gele genheid tot deelneming aan hazard spal", zoals hem ten laste was gelegd. De officier van justitie vroeg een prin cipiële straf van een dag voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. de K.N.V.B By ontvangen van aL een uitnodiging voor een wedstrijd tussen Y°etbalbond van Noorwegen en Nederland 'vnnnS^ steld werd deze op woensdat?' 2S 1958 te Oslo te spelen. ensaaR 28 mei De tweede wedstrijd tussen Benfica (Port.) en Sevilla (Spanje), vf0+ t^a" muesi op ae ±ow mcit:x nnni V„ °r de eerste ronde voor het oer- et de derde plaats genoegen nemen, nooi^om de Europese voetbalbeker j»e- un landgenoot Wood zegevierde in we?d door a S(o°' °P de tweede plaats geleed (q Lewandowski beslag geiega (3 min. 47,6 sec.) speeld, .is^golnXdS1n"een gelijk spel. Aangezien Sevilla de eerste wedstrijd o16* 3 vheeft gewonnen gaat de Spaanse club over naar de tweede ron de.. De Londense voetbalclub Arsenal heeft het afgelopen seizoen een winst geboekt van 39.011 pond sterling, onge veer 390.00 gulden. Op d balans staan de opbrengsten Van tournees en recettes op het eigen veld genoteerd voor 155.227 pond ster ling, ruim 1,5 miljoen gulden. Leo Hom jr uit Bentveld zal de voet balwedstrijd Hongarije-Frankrijk, die zondag 6 oktober te Boedapest wordt gespeeld, leiden. De heren A. van Leeu wen uit Enschede en A, zeker wel, dat wij nu niet voorspelling zouden doen. graag een Het ziet er intussen naar uit, dat Rapid ook na zondag nog de leider van de eredivisie zal zijn. Het speelt thuis tegen Elinkwijk, dat juist op de laatste plaats is beland. Nu weten wij dat bij de semi-profs een wedstrijd tussen nummer een en nummer laatst niet per se inhoudt, dat de eerste zal winnen, maar in dit geval lijkt ons een nieuwe nederlaag van Elinkwijk ondanks Kraak toch wel zeer waarschijnlijk. Elinkwijk zal overi gens niet alleen op de laatste plaats staan, want wij achten NOAD niet in staat om op PSV ook maar één punt te veroveren. Van de onttroonde koplopers wacht Sparta andermaal een moeilijke wed strijd. Het ontvangt NAC, dat zondag eindelijk de oude vorm hervonden schijnt te hebben, getuige de overwin ning op DOS. NAC heeft een zeer ster ke verdediging, hetgeen al niet zo pret tig is voor de Spartanen en daar komt dan nog bi), dat de Bredase voorhoede snel en slagvaardig kan zijn. Zo krijgt Sparta dus bepaald geen gemakkelijke wedstrijd om aan het herstel te bouwen. ADO heeft het wat dat betreft iets een voudiger, want het vervult de rol van gastheer tegen Amsterdam, dat steeds minder imponeert. Bovendien heeft ADO in de vorige bekercompetitie reeds aangetoond van de hoofdstedelingen te kunnen winnen. In het kielzog van de hoogst ge plaatsten bevinden zich behalve En schede en NAC ook Ajax en DOS. Ajax wacht zondag een zware taak nu een kennelijk herboren VW op bezoek komt. We zien daarom geen overwin ning voor de Amsterdammers in het verschiet. DOS daarentegen moet in staat geacht worden zich thuis tegen GVAV te herstellen van de nederlaag tegen NAC. Onze landgenoot Joop de Mos is reeds in de eerste ronde enkelspel van hgt in ternationaal tennistoernooi voor profs, dat te Londen wordt gehouden, uitge schakeld. HÖ verloor van de Engelsman Worthington met 61, 61. De Australiër Cawthom zegevierde over de Italiaan Del Bello met 0—6, 6—4, 64 en Ken Rose wall (Austr.) ver sloeg de Fransman Iemetti met 61, 61. In de tweede ronde leed Hoad (Austr.) tegen de Amerikaan Kramer een neder- laag" £e cijfers waren 6—1, 10—8. De Mos heeft zich ook in het dubbel spel met kunnen handhaven. Hp ver loor met de Engelsman Moss van Gon zales en Worthington met 6—1, 7—5. Engeland heeft in de atletiekwedstryd tegen Polen op beide fronten gewon nen. De Engelse dames zegevierden met 38 tegen 35 punten en de heren met 80 tegen 77 punten. De meest ener verende race was die op de 5000 meter. De Engelsman Knight, aangemoedigd door de 20.000 toeschouwers, passeer de zyn Poolse concurrenten Chromik en Zimny pas in de laatste ronde. Met 13 min. '57,6 sec. ging hij als eer ste over de eindstreep. Chromik noteer de een tyd van 13 min. 59,4 sec. en Zimny 14 min. 4 sec. Een teleurstelling was de nederlaag tku ,.de wereldrecordhouder op de mijl bbotson. Hij moest op 'de 1500 meter De griepepidemie, waarvan de Engel se voetbalclubs al zoveel last hebben ondervonden, heeft zich nu ook uitge breid tot Schotland. Van de leider van de eerste divisie, de Hearts of Midlothian, liggen vijf spelers ziek te bed, en de competitie wedstrijd van zaterdag tegen Partick Thistle zal daarom geen doorgang vin den. In Engeland is de club uit de derde divisie noord, Gateshead, nu eveneens getroffen door griepgevallen. De club heeft permissie gekregen om de wed- stryden voor zaterdag en maandag af te zeggen. De op het ogenblik zwaarst getroffen Engelse Club is ongetwijfeld Everton. Elf spelers van de kern van deze ploeg zijn ziek. Een beslissing inzake het al dan niet spelen van de wedstrijd van zaterdag tegen Blackpool moet nog vol gen. Door de griep is de lijst van uitge stelde wedstrijden in de Engelse com petitie tot zeven gestegen. Hongarye heeft de wereldtitel op sa bel voor equipes behouden door de be slissende wedstrijd tegen Rusland met 9-1 te winnen. Velsen er zo uitzag. Toen nog naar elkaar toe groeiende tunnelmoten, met ongeveer in het midden van de foto het fundament van het noordelijk ventilatiegebouw, nu een voltooide onderwater-weg. Advertentie Viar werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen t De 4 geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Tezamen in één tablet verenigd werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig, zelfs wanneer andere midde len falen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voorde gevoeligste maag, vrani die wordt beschermd door het bestanddeel (helaroi. Do meeste Oostenrijkse kranten zijn de mening toegedaan, dat het gelijke spel in de voetbalwedstrijd tussen Oos- tenrijk en Nederland een rechtvaardig resultaat was. In de Weense „Bild Te legraph" schryft Max Merkel, de vroe gere coach van het Nederlandse elftal: "Het was een verdiend gelijk spel. De Nederlandse voorhoede was niet in goe de vorm. Lenstra en Rijvers zijn reeds te oud om nog een beslissende rol te kunnen spelen. De Nederlandse achter' hoede ïs echter nog altijd voortreffe lijk. Spelers als Wiersma, Notermans Rlaassens en van der Hart zijn top- voetbaHers die in staat waren de Oos tenrijkse voorhoede het hoofd te bie den." Wiener Kurier schreef: „De Neder landse ploeg was, over het geheel ge nomen, iets zwakker dan in Wenen. De voorhoede was alleen gevaariyk in de tweede helft. De Oostenrijkers beheers ten het spel m de eerst helft, terwyi Nederland na de rust superieur was. Van der Kuil was de beste Nederland se voorhoedespelers en Wiersma de beste back Weltpresse schreef: „De Oostenrij kers waren superieur wat ploegver- band betrof, maar de Nederlandse solo acties waren buitengewoon gevaarlijk. De Nederlandse doelman De Munck gaf een briljante demonstratie, Van der Kuil is een vleugelspeler van Europese top-klasse en midvoor Lenstra is een handige „routinist". Evenals de andere bladen prees de Arbeiterzeitung het faire spel der Ne derlanders en de objectieve houding van het publiek. „Maar qua spel gaf de Ne derlandse ploeg een teleurstellende voor stelling. Ze speelden slechter dan in Wenen, terwyi de Oostenrijk thans be ter was. Soms speelden de Nederlan ders of ze een voorsprong te verdedi gen hadden en het befaamde gouden binnentrio Wilkes, Rijvers, Lenstra was gedurende lange perioden onzichtbaar. Oostenryk was tactisch uistekend Het bestuur van het. I.O.C. heeft in Sofia een telegram ontvangen uit Lake Placid met het verzoek de Olympische Bobslee Kampioenschappen van i960 in dit Amerikaanse wintersportcentrum te houden. Zoals bekend heeft ook Gar- misch Partenkirchen reeds een dei- geiyk voorstel gedaan, nadat was be sloten, dat de bob-wedstryden niet in het Olympisch programma van Squaw Valley zullen worden opgenomen. Dit omdat de vermoedelijk geringe deel neming, de besteding van driekwart miljoen dollar voor de bouw van een bobbaan niet zou rechtvaardigen. Amsterdam zullen hem als grensrech ters assisteren. -Een wedstrijd tussen de jeugdteams La Croix uit4 van Engeland en Spanje, te Birming- I ham gespeeld, eindigde in een I spel, 4-4. De ruststand was 2-2. gelijk Roemenië heeft de schaakwedstryd tussen de damesteams van Nederland en Roemenië, jie te Utrecht werd voort gezet, met 2% tegen 114 punt gewon nen. Na de eerste ronde, die dinsdag avond werd gespeeld, leidde Roemenië al met 2-0. De uitslagen van de tweede en laatste ronde waren: Mevr. Fenny Heemskerk-Maria Pogorovieci 1-0. Me vrouw A. J. van Aalst-Margareta Teo dorescu V4-J4. Naar het bestuur van de HOKY te Den Haag ons meedeelt zijn voor het komend ijshoclceyseizoen twee Cana dese spelers gecontracteerd t.w. Jack Lyndon (keeper) en Don Macdonald. Men onderhandelt nog met een derde Canadeeg. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiii in i in hui in ii ui minimi Luxemburg zal zondag in de voetbal interland tegen Oostenrijk met het vol gende elftal aantreden: Michaux, Bren ner en Brosius, Konter, Mond en Schmidt, Dimmer, Cirelli, Letseh, Ket- tel en Fiedler. Reserves zijn Kemp en Hein. De Luxemburgers hebben geen grotere ambities dan een draaglijk re sultaat te bereiken. Hun officials wyzen er op dat met een grote handicap be gonnen wordt. Verscheidene van de beste Luxemburgse spelers zijn gebles seerd. De in Hongarije geboren trainer van het Luxemburgse elftal, Lengyel, verklaarde dat de ploeg van plan Is er voor te „knokken", maar over een Luxemburgse overwinning wordt zelfs niet gedroomd. immmmmmmiiimiiiiimmimiiiimmiiiimmimmmii voorbereid op de wedstryd. „De Oos- tenrpkse spelers hielden zo lang als nodig, de bal in hun bezit en voer den de combinaties in een hoog tem po uit". Iedere seconde, die voorbij ging, was winst, zo wordt gezegd. Happel en Senekowitch waren volgens de „Arbei- terszeitung de beste spelers van het Oostenrijkse team. De „Neue österreich" constateerde, dat de Oostenrijkers minder nerveus speelden dan de Nederlanders, die im mers moesten winnen om nog een kans te hebben op een plaats in de eindronden. „Tegen deze belasting was de oranjeploeg niet opgewassen". Het enige blad met een afwykende mening was de „Neue Kurier". De wedstrijd stonds geenszins op een hoog peil, zo werd vastgesteld. Het blad had voorts kritiek op het spel van Hanappi en Happel en noemt Koller als de beste speler van de Oostenrykse ploeg. In Wenen verdrongen zich woensdag middag vele voetballiefhebbers voor de etalages van radiohandelaren, waarin televisieapparaten waren opgesteld. Het kwam daarbp tot enkele felle woorden wisselingen tussen de politie en de kü kers, die het verkeer belemmerden. Het gezag won: de winkeliers schakel den hun toestellen uit en de kijkers wer den verspreid. Gezien de ruime aanvoeren van slachtvarkens en de daarmede gepaard gaande daling van het prijspeil, heeft het bestuur van het produktschap voor vee en vlees besloten de prys voor baconvarkens waarvan bij de bere kening van de toeslag op uitgevoerde bacon wordt uitgegaan meU 5 cent per kg te Verlagen. Met ingang van maandag 30 septem ber 1957 zal derhalve de prijs voor ba convarkens van 63 tot en met 70 kg, in de kwaliteitsklassen 1 tot en met 4 resp. f 2.19, f 2.15, f 2.11 en f 2.07 per kg koud geslacht gewicht bedragen. In een openbare vergadering van het Hoofdbedrqfschap Detailhandel in Den Haag heeft de voorzitter, de heer H. W. Neefjes, de mening uitgesproken, dat de vrjje organisaties var het bedryfs- leven, die ter zake de overlegpartners zijn met de overheid, zich zullen moeten beraden over de vraag of de tyd niet aangebroken Is om het einde te bevor deren van de prijsstabilisatie-politiek, geheel of voor bepaalde sectoren, nu de bestedingsbeperking op een meer na- tuuriyke wijze een druk op de prijzen gaat uitoefenen. De minister van Economische zaken heeft in de memorie van Toelichting op de begroting 1958 van de bestedingsbe perking gezegd, dat zij een belangrijke ondersteuning kan vormen van het prys- stabilisatie-beleid. De heer Neefjes begrijpt dat prof. Zyi- stra van mening is, dat door het af nemen van de vraag door de bestedings beperking er een druk op de prijzen ont staat, die veel effectiever is dan de druk, Volgens het oorspronkelijk oefen schema voor Nederlandse troepen in West-Duitsland zouden tussen 1 septem ber en 15 oktober achtereenvolgens drie gevechtstroepen, samengesteld uit verscheidene onderdelen, gedurende twee weken in Sennelager verbbjven. Voor de periode van zaterdag 28 sep tember tot zaterdag 12 oktober zyn thans aangewezen een staf- en drie in- fanteriebataljons, nameiyk de stad van de dertiende gevechtsgroep, het der tiende bataljon infanterie van het gar deregiment fuseliers Prinses Irene, het vyftiende bataljon infanterie van het regiment stoottroepen en het zestiende bataljon infamterie vain het regiment Limburgse jagers. In de eerste week zullen de onderde len gezameiyk worden geoefend als ge vechtsgroep. Een overigens wel hooggestemd pro gramma van de VARA-TV kreeg een nogal triest slot met de eenacter „Naar de zee" van Hugo Claus. Een eenacter, met de lengte en de pretentie echter van een volledig drama. Een verhaal over ontwortelde kinderen in een grote stad, een overval voorbereidend en uit voerend om aan geld te komen voor vlot vermaak. Het spel is waarschynlqk geschreven om ons de innerlijke onze kerheid van de delinquenten te schet sen, vooral als zü na de overval rade loos en redeloos bgeen zyn. Het was een weinig zeggend stuk. Er werd veel taal uitgeslagen, veel com positie zat er niet in en inhoud nog min der. Alle situaties ontwikkelden zich moeizaam, kwamen ze eindelijk op gang, dan kreeg men melodramatische wendingen te horen en te zien. Dat er ook onder de jeugd van deze dagen een niet te grüpen groep is, zal niemand ontkennen. De manier waar op dit stuk de problemen van innerlijke leegheid en gebrek aan levensnormen stelde, zal echter zeker geen oplossing brengen. Hier was geen diep mede dogen om dit alles, wel de opzet, de dingen eens lekker rauw te zeggen. Er was voor de opvoering nogal wat nodig. Er werd met veel film gewerkt en met liefst drie verschillende dé cors. Ook als TV-spel was het dus be- ■paa.d niet voorbeeldig van opzet. Fons Rademakers maakte met dit stuk zyn debuut als TV-regisseur. Hy zag geen kans over de zwakke gedeel ten heen te spelen, maar maakte veel werk van de milieuschildering en in en kele gedeelten wist hij zeker spanning te suggereren. Hans Croiset wist van de jongens het meest te overtuigen. De avond zette in met een fraaie Spiegel der kunsten". Ook de uitvoe rige reportage over de St. Bavokerk in Haarlem zat goed in elkaar en werd voortreffeiyk in beeld gebracht. J. v. S. Het barokensemble speelt o.l.v. Al- phonse Bauwens voor het Franse Brus sel werk van Scarlatti en Purcell. (484 m. - 20 uur). Voor het Ital. Nat. Progr. speelt het Symfonieorkest van Rome o.l.v. A. Evangelatos o.m. de Vierde symfonie van Tsjaikowsky. 457 m. - 21 uur). Voor de Home Service geeft Moura Lympany een pianorecital. Zy speelt de Sonate opus 11 van Schumann en Etudes van Debussy. (434 m. - 19.45 uur). die uitging van de prijsstabilis&tie al leen. De detailhandel zal de gevolgen van de bestedingsbeperking pas ondervinden nadat deze door de consument, voor wie de gevolgen tot dusver eerder gering zijn geweest, is ondervonden. Detailhandelsomzetten in eerste halfjaar '57 nog gestegen In vrijwel alle branches van de de tailhandel is in het eerste halfjaar '57 t.o.v. dezelfde periode van 1956 nog een stijging van de omzet verkregen. De stij ging was echter aanmerkelijk kleiner dan de stijging, die van 1955 op 1956 werd verkregen. Men staat echter nog pas aan het be gin van de bestedingsbeperking. Tast echter de bestedingsbeperking het ren dement aan van de omzetzijde, de prijsstabilisatie beïnvloedt het rendement voornamelijk van d<. kostenzijde. Een gelijktijdige handhaving van bestedings beperking naast prijsstabilisatie heeft tot op zekere hoogte een culminerende wer king. Zolang in de omzetstijging een compensatie gevonden kan worden voor het mogen doorberekenen van gestegen kosten, vindt er een soort vereffening plaats, die tijdelijk aanvaardbaar is. Zo dra echter de omzetten stabiel worden of omzetdaling plaats vindt is er reden om van pessimisme te getuigen. Het komt spreker voor dat het van belang is bij het uitspreken van de aan vaardbaarheid der prijsstabilisatie-po litiek er aan toe te voegen dat een dus danig middel van economische tactiek een tijdelijk karakter moet hebben. Spreker wijst erop, dat het overheids beleid globaal is, in deze zin, dat zij, uitgaande van de macro-economische ge gevens, te weinig consideratie toont voor de enorme verschillen tussen de onder nemingen in een bedrijfstak. Wat in ty- den van beperking gemiddeld gedragen kart worden in een bedryfstak, kan door de ene onderneming ruimschoots gedra gen worden en door de andere in het ge heel niet. Het is deze „misleiding der gemid delden", die het effect van de maatre gelen naar buiten vaak aanneembaar maakt, terwijl het effect vanuit de in dividuele onderneming desastreus kan zijn. Van de totale bestedingen van de con sument gaat ca 12)4 miljard gulden over de toonbank, dat is bij een totale be steding in de consumptieve sfeer van 18)4 miljard ca 70%. Als men het ge middelde economische resultaat bekijkt van de detailhandelsondernemingen, dan constateert men, dat dit netto resultaat slechts enkele procenten van die omzet bedraagt, hierop concentreren de ge volgen van de omzetdaling zich dus. De kosten in de detailhandel bewegen zich bovendien, natuurlijk binnen zeker© grenzen, op een vrij constant niveau. Evenmin zal het mogelijk zijn de ge stegen kosten per eenheid door te bere kenen, niet alleen vanwege de prys- stabilisatie-politiek, doch evenzeer van wege het feit dat, zoals de wetenschap en ervaring leren, in een periode van omzetdaling er een verhevigde prijs concurrentie optreedt. d KELLETIA 26 te Antw. STAD LEIDEN 26 v. IJmuiden n. Pepel. STAD R'DAM 26 v. Birkenhead n. Kirkenaea. TOMORI 26 te R'dam. LARENBERG p. 26 Dungeness n. Cardiff. STRABO 26 te Tarragona. ALUDRA 26 op 400 m. nw Scilly n. A'dam. MAAS 25 v. Messina n. Piraeus. ALDERAMIN 26 te R'dam. ALWAKI 25 v. Marseille n. Antw. AVERDIJK 26 v. Antw. n. Houston. APPINGEDIJK 26 te Norfolk. AMERSKERK 26 te Beira. CALT. NEDERL. 26 v. Sidon n. R'dam. EEMLAND p. 26 Fern. Nor. n. Las Palm as. MIDAS 26 te San Feliu. MUNTTOREN 26 v. Savannah n. Pta. Card. ORION 26 te Kalata. OVULA 25 v. Surabaja n. Pladjoe. POSEIDON 25 v. Brighton n. A'dam. PRINS WILLEM V p. 26 B. Isle n. Quebec. SARPEDON 26 te Las Piedras. STEENWIJK 25 v. Norfolk n. Nederl. TELAMON 26 v. Catagena n. Barranquilla. TIBIA 25 v. East London n. Curagao. WAAL 26 te Beyrouth. ENA 26 te Curagao. HEELSUM 26 te Jacksonville. KERMIA p. 26 Kp. Bon n. R'dam. KORATIA 26 v. Pta. Cardon n. B. Aires. KOTA GEDE p. 26 Messina n. Pt. Said. LANGKOEAS 26 te Pt. Swettenham. MAASKERK 25 v. Pt. Said n. Genua. MARIEKERK p. 26 Messina n. Pt. Said. MENTOR 26 te Demerara. MONTFERLAND 26 te Ilheos. TARA p. 26 St.-Vinc. n. Rio Janeiro. TARAKAN p. 26 Azoren n. Alexandria. ALGENIB p. 26 L. Palmas n. Antw. GABONKUST p. 26 Ouess. n. Antw. CALT. DELFT 26 v. Bombay n. Bahrein. CALT. NEDERL. 26 45 m z Cyprus n. R'dam. CALT. R'DAM 26 dw. Bougie n. Pt. Said. CELEBES 26 v. Cowes n. A'dam. CRADLE OF LIB. p. 26 R. al Hadd n. PhilaÜ. ESSO NEDERL. p. 26 Ouess. n. Pt. Said. HERA 26 te Pto. Ordaz. KARATON 26 v. Ambon n. Raha. LOOSDRECHT 26 v. Damman n. M. al Ahm. 25 v' Tï- Pri°k n. Semarang. p' 26 2 V. Kreta n. Banias. OVERIJSEL 26 v. Hamb. n. Bremen. ROEBIAH 26 te Pt. Said. SIDAJOE 26 v. Surabaja n. Padang. P'DAM 26 v. Birkenh. n. Kirkenesi. 7JILUWAH 16 v. Surabaja n. Bali. ST. VLAARDINGEN 26 v. Narvik n. Emden. TOMORI 26 aank. H. v. Holland v. Antw. n. R dam. passagiersschepen BLOEMFONTEIN 26 v. L. Palm. n. Kaapstad. COTTICA 20 te Barbados verw. GROOTE BEER 25 te Montreal. MAASDAM 26 dw. v. Kp. Race n. N. York. N. AMSTERDAM 27 te Southampton verw. NOORDAM 25 485 m nnw Fayal n. N. York. ORANJEFONTEIN 26 te A'dam. ORANJE NASSAU 26 te Ciudad Trujillo. RIJNDAM 26 te Southampton n. N. York. SEVEN SEAS 28 te Southampton verw. WESTERDAM 25 550 m. o Kp. Race n. R'dam. WILLEM RUYS 26 te R'dam. ZUIDERKRUIS 26 v. R'dam n. Montreal. MARKTEN BARNEVELD, 26 sept. - Coöp. Veluwse eierveiling Barneveld-Ede. Aangevoerd 1.300.000 stuks. Prijzen: eieren 44-48 gram f 9.21—9.99, 48-55 f 10.40—13.95, 55-60 f 14.75—15.89 60-63 f 16.20—16.77, 63- 68 f 16.8417.74, eende-eieren 67-73 gr. f 10.31 11.02, alles per 100 stuks. Eiermarkt: Aanvoer 2.000.000 st. (schat- Prijzen: 38-44 gram f 8.02—8.83 48-55 f 10.15 —13.73, 55-60 f 14.20—15.60, 60-63 f 15.81— 16.79, 64-69 f 17.11—17.92, alles per 100 st. Eiermarkt: Aanvoer 2.000.000 stuks (schat ting). Kippe-eieren f 14.50—17. kiloprijs f 2.64, basis 55-56 gram, henne-eieren f 10 14.50, kiloprijs f 2.40, basis 47-55 gram. Prijsnotering Gelders-Overijsselse Ver. v. Bierhandelaren: grote eieren f 13.50—14. gew. 62-68 gram, kleine eieren f 14—16, ge wicht 54-60 gram, henne-eieren f 10—12, gewicht 45-50 gram. Pluimveemarkt. Aanvoer plm. 64.000 st. Prijzen slachtkippen f 1.701.80 per kilo, slachtkuikens f 2.002.25 per kilo. Varkensmarkt: Aanvoer 113 stuks. Prij zen biggen f 4660 p. st., drachtige zeu gen f 260410 p. st., 18 mestkalveren f 110 155 p. st. ZATERDAG HILVERSUM X, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 720 Gram. 8.00 Nws. 8.10 Gram. 9.00 V. d. vrouw. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Caus. VARA: 10.20 Pianopalet. 11.00 Buitenl. weekoverz. 11.15 Instr. kwint. 11.35 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Nieuwe gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Hawaiian- muz. 13.45 Sportprhatje. 14.00 Favoriete songs. 14.25 Streekuitz. 14.50 Hammond- ork. 15.15 Caus. 15.30 Concertgebouwork. 16.35 Gram. 17.05 Instr. kwint. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dansmuz. 18.50 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Caus. 19.40 Caus. 19.55 Caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 20.40 Ween se muz. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Opspo ring verzocht. 22.45 Stokpaardjes in de lichte muz. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM XI. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Koorzang. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Opening Velser tunnel. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.20 Gram. 14.50 Gram. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten. 15.50 Gram. 16.50 Caus. 17.20 Dansmuz. 17.40 Lichte muz. 18.00 Journ overz. 18.10 Gram. 18.15 Van het Binnenhof. 18.25 Gram. 18.45 Re- geringsuitz. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op 't nws. 19.15 Gram. 20.15 Lichtbaken. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Gevar. progr. 22.10 Lichte muz. 22.35 Avondge bed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Nou- veauté's. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 12.30-13.30 Opening Velser tun nel. VPRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. AVRO: 20.15 Een beeld van een stad: Rotterdam. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gram. 14.10 Ork. conc. 16.30 Ork. conc. 18.45 Lichte muz. 20.00 Gevar. progr. ENGELAND, BBC Light en 247 m: 12.10 Dansmuz. progr, 13.20 Orgel- 1500 spel. 14.00 Lichte muz. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Zangfestival v. Ve netië. 20.30 Dansmuz. 21.00 Ork. conc. 22.15 Gram. 23.00 Lichte muz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Amus. muz. 13.15 Orgelspel. 13.30 Ork. conc. 14.00 Lichte muz. 15.00 Gevar. liederen. 16.00 Lichte muz. 17.00 Amus. muz. 18.00 Lich te muz. 19.30 Kinderkoor. 20.15 Gevar. progr. 22.10 Symf. ork. 22.35 Lichte muz. 0.05 Dansmuz. 1.00 Gevar. muz. 2.15-5.30 Gevar. muz. FRANKRIJK, Nationaal progr., 347 m: 14.17 Ork. conc. 15.40 Gram. 16.10 Ork. conc. 16.55 Kamermuz. 18.15 Gram. 20.05 Licht conc. 22.20 Gram. 22.30 Viool en piano. 23.25 Gram. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.45 Gram. 13.11 Radio-Almanak. 15.00 Gram. 15.15 Accordeonrecltal. 15.30 Gram. 15.45 Accordeonrecital (verv.). 16.00 Gram. 16.15 Ork. conc. 17.20 Gram. 17.30 Gevar. muz. 18.00 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.40 Gram. 20.00 Ork. conc. 20.35 Gram. 21.00 Ork. conc. 22.ll Amus. muz. 23.05-24.00 Gram. 484 m: 12.15 Gevar. muz. 12.54 Gram. 13.10 Vérz. progr. 14.00 Festival v. Bay- reuth: Die Waiküre, opera (3e acte). 15.45 Gram. 17.10 Dansmuz. 18.38 en 19.10 Gram 20.30 Gram. 21.00 Operettemuz. 21.30 Gram. 22.10 Jazzmuz. 23.00 Lichte muz. DUITSE 1'ELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.30 V .d. vrouw. 17.50- 18.00 Opsp. dienst. 20.00 Journ. 20.15 Do cumentaire. 20.50 Verz. progr. 2120 Ca- baretprogr. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 1920 Enquête. 19.30 Onbekend. 20.00 Act. 20.40 T.V.-spel. 21.30 Filmprogr. 22.10 Cabaretprogr. 22.40 Wereldnws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 16.00-17.00 Filmprogr. 19.00 Religieus progr. 19.30 Nws. 19.40 De week in beeld. 20.10 Gevar. progr. 21.00 Relais v. d. NTS: Gevar. progr. 22.00 Gevar. progr. 22.30 FeuilL 22.55 Nws.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 19