Kennemerland Visserijgolf Gas- en elektratarieven moeten weer omhoog JterfttctrVt Gelden voor bouw katholieke school gevoteerd Resultaten van bedrijfsonderzoek bij het gasbedrijf eindelijk aan de gemeenteraad voorgelegd Stc£ q&fttUMZs Zilveren jubileum in N oor dwijkerhout Haarlemmermeer gaat propaangas maken Goede bedoelingen misverstaan V olksuniversiteits- werk 1957-1958 Kermis te Beverwijk grote verrassing Verlichting fantastisch OLIEBOLLENACTIE VOOR HEEMSTEEDSE BLEEKNEUSJES Het basketbal-toernooi van Antilopen brengt grote verrassingen The White Stars gelijk tegen Flamingo's Expositie van Kunstking „De Acht" P. van Buijtenen 25 jaar in gemeentedienst VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1957 PAGINA Raad, van Heemskerk Beverwijkse uitnodiging aan raad Heemskerk UITGEEST VELSE1S Waterstanden Schouw Hinderwet BEVERWIJK Klaverjasdrive K.A.B. HEEMST Eüh Burgerlijke Stand HAARLEM MODESHOW WITTEVEEN W ater gastoestel Winkel veilig - winkel gezellig Bonthandel B.B.B. Telefoon 13.54.1 de Maison Meyer Dameshoeden. De raad der gemeente Heemskerk heeft donderdagavond een tien punten tellende agenda afgewerkt, waarin on der meer een krediet van 275.902.-- Werd verstrekt voor de stichting en in- tiehting van de r.k. school in het Uitbreidingsplan ,,De Oosterzij". Het krediet in rekening courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd verhoogd tot 1.500.000. Öy de aanvang van de vergadering "eeft burgemeester Nielen een verkla- *ing afgelegd met betrekking tot de door het gemeentebestuur van Beverwijk toegezonden uitnodigingen aan de Öeemskerkse raadsleden. Een adres van enkele inwoners van de Génestetstraat, met betrekking tot de verschillende huren van dezelfde type woningen, was voor de heer Muyen (P.v.d.A.) aanleiding de nadruk te leg- Sen op de volgens hem minder perti nente inlichtingen die door ren van de gemeente aan gegadigden van woningen worden gegeven. Het kon tiet anders of de mensen moesten zich biet een kluitje in het riet gestuurd voelen. Dikwijls blijkt dat de toegezeg de huurprijs later veel hoger ligt. De voorzitter heeft deze zaak uit de doeken Sedaan gewezen op de gegrondheid van Srieven van een viertal adressanten die later wat de huurprijs betreft teleurge steld werden. De overigen wisten echter Waar ze aan toe waren. Niettemin werd ®kte genomen van de opmerkingen Van de heer Muyen. Zes en twintig straten in het uitbrei dingsplan ,,De Oosterzij" zullen worden genoemd naar componisten, zodat deze Woonwijk als componisten-buurt voor Zoekers geen moeilijkheden kan opleve ren. De heer Beentjes (K.V.P.) pleitte evenwel in een eventueel voorkomend 1 geval toch eens aan verdienstelijke in- gezetenen van Heemskerk te denken. 1 Tot leden van de commissie van bij- stand voor de gemeentefinanciën wer den benoemd de heren Roozen, De I Ruiter en Verduin en Muyen. In de commissie van bijstand voor onderwijs- ^ken hebben zitting de heren Beentjes, ?ruin, Vendel en Wentinck, terwijl de ''eren Duin, Mulder en De Graaf de faad vertegenwoordigen in het georga niseerd overleg. In de raadsvergadering te Heemskerk heeft burgemeester H. Nielen de vol gende verklaring afgelegd. b.,De opening der Velser tunnels door Hare Majesteit de Koningin schept voor ®en ieder, die deze opening kan bpwo- en, een unieke gelegenheid om van dit Jationaal gebeuren getuige te zijn. Dat het gemeentebestuur van Beverwijk f;q. de burgemeester dier gemeente hiertoe verscheidene personen uit deze gemeente, onder wie de raadsleden, moet ik als een vnenaelök gebaar beoordelen," aldus de burgemeester. ,,Ik wil u echter tevens mededelen, dat ik niet heb kunnen goedvinden, dat deze uitnodigingen zonder mijn voorken nis en tussenkomst zijn verzonden." Naar aanleiding van deze verklaring fan burgemeester Nielen in de raads- yeriradering van Heemskerk heeft bur gmeester J. G. S. Bruinsma van Be- Verwijk ons desgevraagd verklaard dat W-gemeester Nielen geluk heeft, wan- beer hn zegt, dat het een vriendelijk ge baar is van Beverwijk, veremgingsbe- ftuurders en raadsleden van jIee"'si; *erk uit te nodigen voor de opening van ?e spoorwegtunnel. Niemand, aldus de |?UrKemeester, moet tegen zijn zin naar jjeze plechtigheid komen, want Bever- I'ik ziet graag alleen prettige gezich- ®u bij de tunnelopening. Uit nadere informaties vernemen we Voorts, dat burgemeester Bruinsma per soonlijk naar het raadhuis van Heems- fcfk is gegaan om met burgemeester r'elen het plan de raad uit te nodigen, I® bespreken. Burgemeester Nielen was S'et aanwezig, waarop burgemeester Hruinsma de adressen voor het beoog de doel gekregen heeft om tijdig de uit- °digingen te kunnen verzenden. De sectie volksontwikkeling van de Velser Gemeenschap heeft het program ma voor het volksuniversiteitswerk voor de cursus 1957-1958 het licht doen zien. De commissie volksuniversiteitswerk heeft het voornemen deze winter bij voldoende deelname weer talencursussen en algemene cursussen te organiseren, de eerste in het gymnasium Felisenum, te Velsen, de laatste in het cultureel centrum aan het Moei bergplantsoen. De cursus Engels voor beginners be gint op dinsdag 8 oktober 88 uur, ge volgd door die voor gevorderden 9—10 uur. De cursus Duits voor beginners be gint op woensdag 9 oktober 78 uur, ge volgd door die voor gevorderden 89 uur. Frans voor beginners start op 10 oktober 78, gevolgd door Frans voor gevorderden 89 uur. Er komt ook een cursus Franse conversatie, waarvan een kennis van het Frans, ongeveer gelijk waardig aan 5-jarige h.b.s., vereist is. Deze cursus start donderdag 10 oktober uur- Op donderdag 10 oktober 7.30 8.30 begint tevens een cursus Espe ranto. Italiaans voor gevorderden begint op dinsdag 15 oktober 7.308.30 uur en voor beginners 8.309.30 uur. Spaans voor gevorderden begint donderdag 10 oktober 7.30—8.30 en voor beginners 8.309.30 uur. De duur van al deze cur sussen is 24 wekelijkse lessen. Onder de algemene cursussen vallen een cursus spreken in het openbaar van 8 lessen, een cursus stemvorming en declamatie, eveneens van 8 lessen, een over twee avonden verdeelde lezing over woninginrichting in onze tijd, zwerf tochten door vreemde landen, waarbij Vlaams-België, Noorwegen en Centraal- Afrika ieder een avond krijgen toegeme ten, en tenslotte een cursus over atoom energie nu en in de toekomst, die één avond omvat. Wie er meer van wil weten kan na dere inlichtingen verkrijgen bij het secre tariaat, Nachtegaallaan 13, IJmuiden- oost of bij het bureau van de Velser Gemeenschap, Cultureel centrum Moer- bergplantsoen 22, IJmuiden, tel. 5743. Vrijdag 27 september Hoog water: 5.46 u. en 18.07 u. Laag water: 1.38 u. en 13.50 u. Zaterdag 28 september Hoog water: 6.32 u. en 18.33 u. Laag water: 2.18 u. en 14.30 u. Advertentie HAARLEM kunt U door de TUNNEL nu sneller bereiken Bij ons kunt U Uw wagen altijd parkeren Het dagelijks bestuur van de Castri- fhrnmerpolder heeft bekend gemaakt, ^at op 17 oktober as. een schouw zal ^°rden gedreven over alle sloten en ^ateringen in de genoemde polder, die ?ok voor een gedeelte in de gemeente Ultgeest is gelegen. -Door de NV-Caltex Petroleum Maatschappij te 's-Gravenhage is een hinderwetvergunning aangevraagd bij burgemeester en wethouders dezer gemeente tot het plaatsen van twee benzinepompinstallaties op elke afrit dag as. de nieuwe rijkswig wo?den ge- opend, zodat de dag door ieder gevleesd waarop het verkeer over de Provh^ciale Weg door de gemeente wordt geleid en Waardoor Uitgeest eigenlijk in twee ge deelten gesplitst zal worden, nabij rt Zevenduizend kisten verse vis wer ker donderdag te IJmuiden aange- Ntd waarvan 1100 kisten schelvis, l°0 kisten wijting, 75 kisten kabeljauw ?h gul, 100 kisten koolvis, 1700 kisten haring, 3100 kisten makreel, 100 kisten haai, 4000 kilo tong 115 stijve kabel jauwen, 150 kisten schol en 150 kisten diversen. De aanvoer werd onder meer Jferzorgd door de Stadt Enchuysen Kw. Elie Cheniviere ijm. 32 Francina Hw. 153, Vikingbank Ijm f33 en een ®8ntal loggers en kotters, die voor plat 's zorgden. f t>e verse haring noteerde donderdag f U tot f 14 per kist van 50 kilo en ma- Jfeel fio tct f 12 per kist van 50 kilo. grote gul deed f48 tot f40, middei f 35 tot f 30, klein middel f 15 tot f 18 Per kist van 50 kilo. Zwarte koolvis "eed f75 tot f85 per kist van 125 kilo. j*r°te Schelvis deed f 25 tot f 30, groot "hddel f23 tot f28, klein middel f14 J°t f 20, pennen f 17 tot f 12 en braad 5.15 tot f 10 per kist van 50 kilo. Wij- ,In6 deed fll tot f 18. Grote schol ging yeg voor f40, schol II deed f35 tot *42, schol III f 22 tot f32 per kist van 5(> kilo. Voor de vrijdagmarkt kan de handel lo op de Maria van Hattum IJm. f, en de Allan Water IJm. 34. De Maria /Sn Hattum IJm. 10 heeft 1400 kisten makreel, 120 kisten haring, 60 kisten .aria en 70 stijve kabeljauwen aan ?°°«1 en de Allan Water IJm. 34 heeft 200 kisten verse haring, 150 makreel 14 511 HivorsAn Zylweg 58 - Haarlem - Tel. 16063 Kunstnijverheidartikelen De Kermis op het Meerplein te Be verwijk is opgebouwd en tot verrassing van de velen, die een kijkje zijn komen nemen, is het een grote en zeer attrac tieve kermis met vermakelijkheden in grote verscheidenheid tot de graag ge ziene achtbaan toe. Volop zal men hier de kermisvreugde kunnen genieten. Intussen heeft men reeds kunnen bemerken, dat de aange brachte verlichting in Beverwijk fan tastisch is. Een zee van licht op de Vel- serweg, de halve maan, het Stations plein, de Breestraat. Prachtig zijn de hoge punten verlicht, zoals de Wijker- toren, de St. Agathakerk. verschillende gebouwen en fabrieken. Beverwijk is volop in feeststemming geraakt, in vreugde om de totstandko ming van de Velsertunnels, de ver binding van Noord en Zuid. Vanavond om half acht wordt In de K.S.A. een grote klaverjasdrive geor ganiseerd door de K.A.B. Vandaag en morgen krijgt Heem- stede weer de kans om door het con sumeren van oliebollen de Jrieepisteed- se bleekneusjes naar een herstellings oord of vacantiekolome uit te zenden. Het behoeft geen betoog, datde kosten in deze dure tijden aanmerkelijk zijn ge- stegen, zodat het niej)fe|,IJX?U{!if iiu de nodige gelden voor dit doel bij elkaar Om de animo wat op te wekken, zal dp Heemsteedse brandweer zaterdag- middagel|oweei in deSchüdersbuurt als in de Indische Buurt proberen, de ver koop zoveel mogelijk te bevorderen. Een beroep op allen om veel oliebollen fe ite!, mag niet achterwege blijven. GEROREN: z- v- m- Pbi en M. C. Emink z v J. H- Abeling en J. Lesson; z v Th! L. A. Moorman en A. G. J. Brouwer- d. v. J. J. M. Kompier en W. H. M. Christiaanse; z. v. P. M. Preij- de en M F. Th. Nijland. ONDERTROUWD: F. J. M. Hoots- mans en B. M. Corbee; E M. Jonquiè- re en M Th. Wesselingh; W. N. G. van den Bos en G. Schol; A. H. Polak en C. G. van Weel; C. O. Bakker en J. ^GETROUWD: M. F. F. Spee en J. W. Moorman; G. J. A. Wychgel en M. E. Meijer; P A. Jonker en D. M. J. Schut; H. Moleman en E. J. de Ruig; H. Hui- bers en C. M. van Bakel; D. P. Weu- ers en C. M. Boersen. OVERLEDEN: W. van Koppenhagen, 74 jr; mej. M. L. Verstrenge, 68 jr; wed. A. Hoogkamp-Greebe, 79 jr; K. Heijenga, 70 jr. Bijna een jaar geleden hebben wij de resultaten gepubliceerd van het be- drijfstechnisch en -economisch onder zoek, dat het Nederlands Economisch Instituut te Rotterdam en de toenmali ge Gasstichting in Den Haag op verzoek van het gemeentebestuur van Haarlem hebben ingesteld inzake de rendabiliteit van het gemeentelijk gasbedrijf. en W. van Haarlem bieden deze resultaten thans aan de gemeenteraad aan met het verzoek het rapport voor kennisge ving aan te nemen en B. en W. uit te nodigen het bedrijfsbeleid zoveel moge- Degenen, die dinsdag en woensdag het modefeest in de Vleeshal hebben meegemaakt, zjjn niet teleurgesteld ge worden. De modeshow namelijk, die M J Witteveen's Modemagazijnen N.V. voor het eerst in Haarlem gehouden heeft, was bijzonder instructief. De mo dellen welke getoond werden, waren stuk voor stuk aangepast aan het type van de Hollandse vrouw, en zij waren betaalbaar. Er werd veel sahara-beige getoond, een gezellige kleur, die met tal van kleuren gecombineerd kan worden. De japonnen met jasje deden het weer uit stekend. Veel van deze pakjes waren gemaakt van wevenit, een voor dit doel uitstekend materiaal. Wij denken by- voorbeeld aan een plooirok met jumper in long torso, gegarneerd met wevenit tn streepeffect. Ook de echt winterse tailleurs waren zeer smaakvol; wij zagen een zwart kraagr' h°°g gesloten met persianer vUiwel elk kledingstuk kan een baret gedragen worden, in velerlei standen, uitvoering en kleur. De hoed ui uatr nog niet verdrongen. Dat op de show- De hoeden en baretten waren afkomstig van de firma Meyer. Er werden voorts japonnetjes en rokken getoond van terlenka, een stof die plooihoudend is, ook in de was. Men kan haar dus zelf wassen. Het wafel piqué is eveneens een prettige stof voor japonnen. Wij zagen een prachtig exem plaar, gegarneerd met tricot De mantels zijn, zoals intussen wel bekend is, heel vaak gegarneerd met bont. Op de show werd o.a. een jaquard geweven zwarte mantel getoond met ruime bontkraag. Voorts een mantel van flausch met persianer kraag, in dezelfde tint geverfd als de mantel. Hierbij zij opgemerkt, dat persianer thans ook in blauw en rood geleverd kan wor den. De byoux en tassen, die het geheel completeerden, waren van Evelijn The- mans, de schoenen van de firma Hoo- genbosch. De tot slot getoonde feest- japonnetjes in nylon of tule op satijn brachten een feestelijk einde van deze geslaagde show. lijk op de resultaten van dit onderzoek te baseren. Ook wordt voorgesteld uit dien hoofde de tijdelijke tariefsverhoging van november 1955 definitief te verkla ren. B. en W. delen de raad daarbij mee, dat mede door de stijging van lo nen en prijzen sedert het onderzoek is ingesteld een nieuwe tariefsverhoging te verwachten is, ook voor wat betreft de elektriciteitstarieven. In onze publicatie van verleden jaar is reeds meegedeeld, dat het NEI en de Gasstichting tot de conclusie waren gekomen, dat het Haarlemse Gasbedrijf niet ongunstig afsteekt bij dat van an dere gemeenten. De kostprijs ligt soms zelfs lager dan elders en de personeels bezetting is normaal. Wanneer de be drijf suitkomsten toch geringer zijn dan elders, dan is dat goeddeels te wijten aan het ongunstige leveringscontract met de gemeente Heemstede. De kosten per m3 verkocht gas zijn in de periode 19531956 met bijna één cent gestegen. De tariefswijziging van 1955 is daarmee volkomen gerechtvaar digd De verhoging was noodzakelijk. Sedert het onderzoek is afgesloten, zijn de lonen en prijzen opnieuw gestegen en is de kostprijs dus opnieuw verhoogd. Binnenkort zullen B. en W. daarom op- nieuw met een voorstel komen tot ver- hoging van de gastarieven. Ditzelfde geldt voor de kostprijs van elektrici teitswinning als gevolg waarvan ook de elektriciteitstarieven verhoogd zullen moeten worden. In het rapport wordt voorts opge merkt, dat de reserve-capaciteit te gering is. Er zal een nieuwe gashou der moeten komen met een inhoud van 100.000 m3. Bovendien is een ex tra watergastoestel nodig met een capaciteit van 50.000 m3 per etmaal. Dit watergastoestel, dat volgens het rapport in 1958 in gebruik genomen zal moeten worden, zal ook nodig zijn om het toenemend gasverbruik te kunnen opvangen. B. en W. vragen de raad dan ook om een crediet van 800.000,- toe te staan om een derge lijk toestel aan te schaffen. In 1960 zal volgens het rapport opnieuw tot uitbreiding moeten worden overge gaan. In 1958 moet men rekenen op een maximumlevering van 310.000 m3 gas per etmaal. De huidige produktiecapa- citeit bedraagt maximaal 275.000 m3 per etmaal. Er is dus geen enkele re. serve, maar bovendien is er niet vol doende produktiemogelijkheid. In het rapport van NEI en Gasstichting wordt ook aanbevolen een propaanlucht-instal- latie aan te schaffen om pieken in het gasverbruik op te vangen. Hiertoe be sloot de raad reeds op 4 april van het vorige jaar. Tenslotte wordt in het rap port aanbevolen ook in de toekomst 600.000 m3 gas per etmaal van de Hoog ovens te blijven afnemen. Een daartoe strekkende verlenging van het contract met de Hoogovens werd op 17 juli van dit jaar door de raad goedgekeurd. Matson Meyer gekleed naiaarsmodel van mirage 24.75 jacket 37.90 pantalon 14.25 Kerkolana blouse 22.90 No-lron blouse 14, Als ik in de stad liep te winkelen glipte ik soms wel eens eventjes de Anegang binnen (een verademing, zo'n straat met een minimum aan verkeer!, maar dat je daar zo'n geweldige verscheidenheid in artikelen zou kunnen vinden nee, daar had ik nooit bij stilgestaan. Maar nu ik. ook al om dat heerlijk-ongestoorde winkelen, steeds vaker ga Anegangen", merk ik dat je daar vrijwel alles wat je nodig hebt kunt vinden: van stopnaalden tot en met bontmantels! Zo liep ik gisteren met mijn twee jongsten eens even binnen bij BORST. Juist nu de kinderen wat groter worden kom ik er graag, want ik Zie echt geen kans meer al die leuke kinderkleren zélf te maken. Neem nu eens dat kostelijke JACKET van wollen flausch (37.90). dat ik voor Tineke van vier jaar kocht. Alles, ook de capuchon, gevoerd met heerlijk warme teddy, en die klep aan de capuchon staat zó enig! Over een tijdje kan Gert-jan, die nu bijna drie is, dat jacket „erven", want het heeft een jongens- én een meisjessluiting. Handig!! Voorlopig heb ik onze jongste nu getroost met een warme wollen, oersterke Delana-broek (14.25) met nauw- "f sluitende pijpen. Borst heeft ze in mooie effen kleuren «n in strepen. Tineke krijgt nu ook nog zo'n kleurige overgooier van tinroy voor haar verjaardag. Die staan zo gezellig en de prijs is bijzonder laag. (v.a. 8.95). Dat is trouwens iets wat steeds weer opvalt bij Borst: een enorme sortering en prijzen, die rekening houden met de duurte van de tijd H Baby- en Kinderkleding BOrSV Telefoon Z1.41.3. Of ik wel eens bij HOLT ben geweest? Dit verzeker ik Ut Voor mij is HOLT haast hetzelfde als KERKO. want hij heeft zóveel van die gezellige, practische Kerko-blouses. in letterlijk alle kleuren en soorten! In deze tijd van het jaar stap ik weer over op de poplin blouses met lange mouw (12.90 tot 24.50), waarbij ik uit liefst 21 kleuren kan kiezen. Ik kocht ook een juweel van 'n No-lron waaraan wérkelijk geen strijkijzer te pas komt Voor 16.90 koopt U deze perfecte poplin No-lron met een 3/4 mouw. 't Heerlijte van deze Kerko-blouses is, dat je bijna elk model open en gesloten kunt dragen, ook die practische mouwloze (11.50). die zo heerlijk zitten onder een mantelpakje. Verder is er - en daar moet U echt eens op af gaanl - nu ook een warme Kerkolana- blouse te vinden, een mengsel van katoen en wol, dat heerlijk behaaglijk aandoet (22.90). Er zijn schattige effen kleurtjes, maar ook leuke moderne dessins. En ook hier weer die volmaakte Kerko- pasvorm en afwerking. Ideaal! Tussen haakjes: wist U dat HOLT ook die prachtige, ELBEO-nylons verkoopt? ia. blouses, kousen, herenmodes Telefoon 10.25.1. O, je kunt in die Anegang zóveel ontdekken I Wist U bijvoorbeeld, dat U er de grootste bontdétailhandel van heel Nederland vindt? Stapt U dan maar eens binnen bij Bonthandel B.B.B.dan bent U aan het juiste adres. U vindt er uiteraard ook de grootste collectie van heel Haarlem. Bij Bonthandel B.B.6. kun je ook voor een bescheiden bedrag een schat van een bontjasje vinden. Ik zag bijv. een 3/4 kid leg jasje om zó mee weg te lopen. Voor de somma van 139.-. Werkelijk géén geld voor zoiets moois. Er zijn natuurlijk ook nog vele duurdere, langere en kortere bontmantels, en ook zelfs nog goedkopere, maar wit je ook zoekt: Bonthandel B.B.B. tovert het te voorschijn. En als het soms in Haarlem uitverkocht is. dan wordt het aangevraagd bij de filialen in Amsterdam, Den Haag of Rotterdam. Hoewel het vroeger nog wel eens moeite kostte mijn man mee uit winkelen te krijgeiv heeft hij zo langzamerhand ook die Anegang „ontdekt" en hij heeft er. net als ik, van die heel speciale „adresjes" gevonden! Zo bijv. de Faam. Allereerst vanwege de prachtige „Everform" costuums. die hij daar in zo onnoemlijk veel mooie kleuren en modieuze dessins vindt (van 89.- tot 225.-). Uw man moet beslist eens zo'n „Everform" costuum aanpassen. En let U dan voorèl eens op de unieke pasvorm, en op de, ik zou haast willen zeggen, uitgebalanceerde coupe. Meesterlijk! En weet U wat zo prettig is bij de Faam? Wat ook verkiest 't is er practisch altijd. Óf 't nu een gekleed costuum is of iets sportiefs, een vrolijk Italiaans streepje of een rustiger Engels ruitje. Ook voor onze zonen doe ik er goede en betaalbare ontdekkingen. De oudste is nu net aan z'n eerste „Everform" sportcombinatie toe. Maar ook daarvan zijn de leuke jasjes volmaakt „everform", hoe nonchalant die jongens er soms ook mee omspringen! Voor onze jongere editie is er de beroemde Hazewind-kïeding en voor mijzelfél les wat maar mooi is op 't gebied van mantels, japonnen, mantelpakjes, rokjes, teveel om op te noemen! „Everfóffn- 89.- tot Dames-, heren- en jonge «slcleöing. raam Telefoon 10.40.1. alleraardigste baret 9.75 Maison Meyer is natuurlijk een zaak, waar je als vrouw alleen met je ogen dicht aan voorbij zou kunnen lopenl Nu wij vrouwen in deze tijd van het jaar weer extra „hoed-minded" oftewel: gevoelig voor leuke hoedjes aan 't worden zijn. komt Maison Meyer ons weer verwennen met de nieuwste modelletjes, die opvallend voordelig zijn bovendien. Want hebt U ooit zo'n schat van een modieuze, lichte baret gezien, met een charmante gespgarnering, voor de Somma van9.75? Voor nog geeh tien gulden bent U „bij" met de mode! Ik zag er ook nog een wat gekleder najaarsmodel van mirage, waarvoor je zó vijfentwintig gulden zou betalen. Maar nee: 't kost bij Maison Meyer maar 13.75. En dan praat ik nog niet eens over die werkelijk uitzonderlijk mooie hoed met brede rand, buitengewoon flatteus, in een fijne tint beige, en gemaakt van de allermooiste kwaliteit mirage. Ook voor deze uiterst chique hoed hebt U aan Uw vijfentwintig gulden nog teveel, want het prijskaartje ver meldt slechts 24.75. Alles met elkaar dus redenen te over, om de winter niet blootshoofds in te gaan! In het Krelagehuis organiseerde de basketbal-vereniging Antilopen een groot basketbal-toernooi voor de Haarlemse verenigingen. Vanzelfsprekend was het spelpeil op deze eerste avond nog niet direct „om over naar huis te schrijven", ofschoon er In vrijwel alle belangrijke ontmoetingen fel gestreden werd om de winstpunten. Hoewel de organiserende vereniging in alle herenpoules een hoofdklasseteam had geplaatst, hetgeen op een finale tussen de hoofdklassers wees, was het verloop van de eerste toernooi-avond reeds zeer verrassend. Bij de heren slaagde het team van H.O.C. er in een kleine overwinning te behalen op het Santpoortse Z.B.V.S. (12-10), waardoor in deze poule de mogelijkheid bestaat dat H.O.C. als win naar te voorschijn zal komen, als zater dag gewonnen wordt van de Antilopen- reserves. Behalve de overwinning van H.O.C. was in een andere poule de puntenver deling van The White Stars tegen de hoofdklasser Flamingo's een verrassend resultaat. De Stars gaven hun tegen standers fel en dikwijls uitstekend par tij, zodat na een gelijk opgaande strijd, waarin beide ploegen om beurten de leiding namen (rust 14-14) het einde kwam met een gelijk spel (26-26). In de wedstrijd tegen Aurora behaalden de Flamingo's een grote zege (46-13), zodat de Stars vermoedelijk zaterdagavond door een beter gemiddelde van de Fla mingo's uitgeschakeld zullen zijn, ten zij een nog beter resultaat zou worden bereikt De Kunstkring „de Acht" houdt een expositie van het werk van zijn leden, die omvatten aquarellen, tekeningen, schilderijen, beeldhouwwerk enz. in de bovenzaal van Restaurant „Munniks", Grote Markt 10, te -Haarlem. De opening vindt plaats zaterdag 28 september 's middags om 15.30 uur door de kunstschilder Roelof Klein. De tentoonstelling is geopend van 28 september tot en met 4 oktober op werkdagen van 10.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag en zondag van 10.00 tot 21.00 De kunstkring „De Acht" houdt een expositie van werk van zijn leden in de bovenzaal van Munniks aan de Grote Markt van 28 september tot en met 4 oktober. Zaterdagmiddag wordt de ten toonstelling om 15.30 uur geopend door de kunstschilder Roelof Klein. Typhoons plaatste zich nu reeds door twee overwinningen voor de eindstrij den, evenals het eerste team van de or ganiserende vereniging behaalde. Bij de dames heeft Typhoons het kampioen H.O.C. in de eerste helft zeer lastig gemaakt (6-6), maar toen oud international Janny Huigen binnen de lijnen verscheen was de weegschaal spoedig in het voordeel van H.O.C. door geslagen. In de andere poule behaalde Antilopen in een soms te vinnig duel een kleine overwinning tegen The White Stars (17- 11), waardoor zaterdagavond H.O.C. en Antilopen in de finale zullen uitkomen. Het programma zal zaterdag vanaf zeven uur eveneens in het Krelagehuis worden voortgezet en wij zijn zeer be nieuwd of ook in de slotfase nog ver rassingen te noteren zullen zijn. De poulewedstrijden worden eerst af gewerkt. Daarna, vanaf ongeveer acht uur, zal gestreden worden voor de eindklassering. Dinsdag 1 oktober zai de heer P. F. W. van Buijtenen, commies A ter se cretarie, 25 jaar in dienst der gemeen te Noordwijkerhout zijn. Na in Amers foort zijn einddiploma gymnasium A be haald te hebben kwam hij op 1 augustus 1932 in dienst der gemeente als volon tair. Reeds op 1 oktober d.a.v. werd hü aangesteld als tijdelijk ambtenaar be last met de administratie der steunver lening, werkverschaffing en arbeidsbe middeling tot hij per 1 april 1941 als adjunct-commies in vaste dienst op de afdeling financiën ter secretarie werd benoemd. Op die afdeling is hij 16 jaar werkzaam geweest tot hÜ I april j.l. in het bijzonder werd belast met werk zaamheden van redactionele aard. Naast zijn ambtelijke loopbaan heeft de heer van Buijtenen zijn gaven van geest en hart ook in dienst gesteld van de Noordwijkerhoutse gemeenschap. Sinds de oprichting in 1947 is hij met een korte onderbreking secreta ris van de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer in Noordwijkerhout en als zodanig een uiterst deskundige vraagbaak voor de vele vreemdelingen die Noordwijkerhout bezoeken en de be middelaar tussen deze en de gastvrou wen en -heren in ons dorp. In de ruim 8 jaren, dat de heer van Buijtenen voorzitter is van de r.-k. Gymnastiekvereniging GIOS heeft hjj daadwerkelijk medegewerkt aan het tot bloei brengen van deze grote vereni ging, terwijl Mj vanaf de oprichting der Haarlemmermeer wil de gasvoorzie- ning in die gemeente uitbreiden. Eén onderzoek heeft uitgewezen, dat de vooirziening van de woonkernen Hoofd dorp, Vijfhuizen en die ia het zuidelijk deel van de gemeente Haarlemmer meer het best kan geschieden met pre- p aangas. Krachtens een overeenkomst van 19S3 levert Haarlem gas aan het meest noord-oostelijke deel van Haarlemmer meer en is het Haarlemmermeer ver boden zelf gas te fabriceren. B. en W. van Haarlem stellen nu mede in verband met de ontwikkeling die op het gebied van de gasvoorziening aan de gang is aan de raad voor de betref fende bepalingen van de overeenkomst zodanig te wijzigen, dat Haarlemmer meer zelf een propaanopwekkings-in- richting kan gaan exploiteren. Landbouwhuishoudschool aan de Kerk straat lid is van de Commissie van Toe zicht. Heeft hij in deze functies in het bij zonder door zijn persoonlijk optreden reeds vele vrienden gemaakt, praktisch alle Noordwijkerhouters kennen hem door de berichten en artikelen, die van zijn redactionele pen sinds de bevrijding over Noordwijkerhout in het streekblad „De Zeekant" verschijnen. Door omstandigheden zal de viering van het jubileum gehouden worden woensdag, 9 oktober.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 21