Nog steeds geen licht in het mysterie te Noordwijk Resultaten van Nederlandse hotellerie onbevredigend Autorijscholen - Match Oranjekalender 1958 Nationaal overleg in Indonesië Slachtoffers ter aarde besteld J. H. Donnerprijs Prijzen dekken in vele gevallen nauwelijks de kosten Een goed instructeur zijn niet zo eenvoudig De „Pasteur" naar Duitsland? Geen goede dienst Kort geding wegens smaadschrift Philips Indonesië niet ontevreden VOORZITTER VAN DE HORECAF Door de regen Schade aan landbouw in Limburg Prinses Irene begint haar studie VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1957 amsterdam Tegen garnizoens commandant Benoemingen Alleen communisten tegen hereniging Hatt a-Soek ar no Ondanks moeilijkheden Wouter Paap leraar Rotterdams conservatorium WAAKZAAMHEID Waakzaamheid en veiligheid gaan hand in hand. Blijf ook waakzaam wanneer het gaat om de toekomst van u en uw gezin. De levensverzekering vormt het middel bij uitstek om financiële toe» komstzorgen uit te bannen. Concordia waakt reeds 50 jaren lang over de belangen die de verzeker den haar hebben toevertrouwd. Zij biedt Maximale Zekerheid, tegen Minimale Premie en laat bovendien de bedrijfsoverschotten direct of indirect volledig aan de verzekerden ten goede komen. Ook voor de toekomst! Wilt u meer weten over een u financieel passende levensver zekering? Schrijf dan aan t CONCORDIA, Oudenoord 10, Utrecht en u ontvangt - geheel vrijblijvend alle gewenste nadere inlichtingen. r ACflIVA. 3 Advertentie ff. M. de Koningin bezocht donderdag middag de tentoonstelling van Perzische miniaturen uit de keizerlijke collectie te Teheran, in het gemeentemuseum te Den Haag. H. M. toonde veel belang stelling voor een boek uit de Mogol- periode (16de eeuw)l dat de geschiede nis van Djenghis Khan en zijn opvol gers behandelde. Links de Perzische gezant in Nederland Abdel Hossein Meftah. Advertentie n.v. Hollandia-melkfabrieken te iergen op Zoom hebben de garnizoens commandant van Bergen op Zoom, en diens echtgenote in kort geding voor de rechtbank van Breda doen dagvaar den wegens smaadschrift. De overste heeft in een in West-Brabant verschij nend dagblad op 2 september in een ingezonden stuk de melk zoals die in Bergen op Zoom wordt verkocht, bene den peil en slechter van kwaliteit dan elders genoemd. De directie van de fabriek oordeelt, dat door dit ingezonden stuk ernstige schade aan haar goede naam is aange richt, en vraagt de rechtbank aan de overste en aan zijn vrouw een verbod op te leggen tot het schrijven van dit soort ingezonden stukken op straffe van een dwangsom van 10.000. Het ingezonden stuk was ondertekend met de volle naam van de overste. Te- Voren waren in hetzelfde dagblad reeds meer ingezonden stukken over de melk in Bergen op Zoom opgenomen. Een daarvan was getekend: „een huismoe der". De directie van de n.v. Hollandia meent zeker te weten dat deze „huis moeder" de echtgenote van de overste is geweest. De rechtbank te Breda zou deze zaak vanmiddag behandelen. De stoffelijke resten van de heer en mevrouw Lekkerkerker uit Noordwijk aan Zee en hun kinderen zijn ter aarde besteld. Het mysterie van hun dood blijft echter onopgelost. Nog steeds tast de po litie van Noordwijk op enkele punten in het duister. Sectie door de Leidse dokter J. P. L. Hulst en ondervragingen van diverse personen die iets omtrent de zaak zouden kunnen weten, hebben nog niet de gewenste resultaten opge leverd. De nasporingen worden evenwel voortgezet. Nu naar, zoals hoofdinspc- teur A. N. Merkelbach zich uitdrukte, de „buitenwijken". Men zoekt nog voornamelijk naar personen die inlich tingen kunnen verstrekken over het feit of mevrouw Lekkerkerker voordat de bakker kwam, die de gaskraan dicht draaide, weg was of dat zij zich thuis bevond. Nadat de bakker was geweest heeft men haar namelijk nog bij de krui denier gezien. De ware toedracht van het drama is dus nog steeds niet gevonden. Wel is komen vast te staan, dat vergiftiging door koolmonoxyde de doodsoorzaak is Volgens de verklaringen van de poli tie en volgens uitlatingen van ver scheidene personen moet het zich onge veer als volgt hebben voltfokken. Zaterdagmiddag kwam een broodbe zorger bij de familie, die aan de J. v. Henegouwenweg woonde, om kadetjes te brengen. Toen hij naar binnen ging rook hij een sterke gaslucht. Hij kwam in de keuken en zag. dat de gaskraan half open stond. Omdat hij niemand zag en daarom meende dat er niemand thuis was, draaide hij de kraan dicht en vertrok. De volgende avond, zondag dus, kwam een kennis, de pianist G. v. Rijn, langs het huis met zijn verloofde. Omdat hp licht zag branden, ging hij naar binnen. Er was niemand. Hij liep daarop naar de slaapkamer en zag dat iedereen reeds op bed lag. Hij meende dat de familie sliep. Toen hij 's nachts weer langs het huis kwam, zag hij dat er nóg licht brandde. Hij kreeg arg waan, rende naar binnen en trof de fa milie dood in de slaapkamer aan. De vrouw lag naast het bed met een uit drukking op haar gezicht, alsof zij het benauwd had. De man lag echter, alsof hij rustig sliep. Onmiddellijk waar schuwde de heer v. Rijn de politie. Om drie uur arriveerden tevens de officier van justitie in Den Haag, mr. E. A. J. Hillen en dokter J. P. L. Hulst, die ter plaatse de sectie moest verrichten. Maandagmiddag kwam vast te staan dat koolmonoxyde de oorzaak was. Dat bracht onmiddellijk nieuwe vra gen naar voren. Waar kwam het gas vandaan? Uit de kachel was onmogelijk, want die had dit seizoen nog niet ge brand. Uit het gascomfoor? De kraan was dicht, dus zou er iemand geweest rinses Marijke fietst prinsessen, maar eveneens door het park van van het vorstelijk paar, Van de twaalf foto s zijn J. Soestdiik en wordt tijdens de ererit in de er vier b}0, die nog niet door iemand uit haar om- %±p.°pHare Majesteits eerder zyn gepubliceerd aevina aekiekt De foto, verjaardag, en van pnn- Op het ttteioiao ziei men in het larticulier bezit "es Wilhelmina bij de Hare Majesteit tijdens het van de Koningin, werd kranslegging te Rotter- kerstfeest op En door Hare Majesteit afge- dam op de Bevrydmgs- de Pro JlZj*de staan voor publikatie in da3der uitreikend aan de de Oranjekalender, die Behalve ongedwongen gasten, zoals gewoonlijk dit na- opnamen van de prinses- Dat de opbrengst van jaar wordt verkocht ten sen bij hun lievelings- deze kalender 1958, die bate van de vereniging sport, zijn er ook meer zich in menig huis een Pro Juventute. De vroe- geposeerde foto'swaarbij vaste plaats veroverd gcre Prinsessekalender, op een zomers plaatje van heeft, voor de misdeelde omgedoopt tot Oranjeka- de vier vorstelijke zusjes jeugd is bestemd, mogen lend er, bevat ditmaal niet in het raamkozijn ook de wij als bekend veronder •Meen foto's van de vier onafscheidelijke vriend, stellen. moeten zijn, die hem had dichtgedraaid, 's Avonds kwam de vermeende oplossing in de persoon van de bakker. Plotseling rezen er nieuwe moeilijkhe den: een kruidenier verklaarde, dat de kellnersvrouw (de heer Lekkerkerker was kellner in een restaurant in Utrecht) 's middags nog bij hem was geweest. Een vriendin van mevrouw Lekkerkerker en andere personen be vestigden dat. Dokter Van Hulst kwam weer in actie. De maag van de vrouw werd leeggepompt. Koolmonoxyde bleek ook bij haar de oorzaak van het over lijden. Het chemisch onderzoeken van de maaginhoud, dat naar men hoopt de oplossing dichterbij zal brengen, kan echter nog weken duren. Het mysterie rondom de tragische dood van deze vier mer-en, onder wie twee kinderen (een jongetje van vijf jaar en een meisje van vijftien maanden) blijft dus voor lopig een onopgeloste zaak. „Het is het vreemdste geval, dat ik ooit inder- handen heb gehad", verklaarde hoofd inspecteur Merkelbach. Bij beschikking van de minister van t K. en W. is benoemd aan de rijks universiteit te Utrecht, voor het tijd vak van 1 oktober 1957 tot en met 30 september 1958 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de medische fysica dr. R. Braams, thans wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse bij de dermato logie. Voorts is aan dr. M. Antonowycz, assistent bij de muziekwetenschap aan de rijksuniversiteit te Utrecht, opdracht verleend om van 1 september 1957 tot wederopzeggens in de faculteit der let teren en wijsbegeerte aan deze univer siteit onderwijs te geven in de muziek wetenschap met betrekking tot de mid deleeuwen en de renaissance. Het Indonesische parlement heeft eei^ begin gemaakt met de algemene be schouwingen over het nationaal over leg, dat vorige week in Djakarta tussen centrale regering en de verschillende gebiedsdelen is gehouden met het doel de verstoorde betrekkingen weer in normale banen terug te leiden. Met uit zondering van de communistische spre kers, hebben alle leden van verschil lende politieke richtingen, die het woord hebben gevoerd, gewezen op de nood zaak van het tot stand brengen van een meer concrete vorm van samen werking tussen president Soekarno en oud-vice-president Mohammed Hatta. De meeste sprekers waren het er over eens, dat de gemeenschappelijke ver klaring van Soekarno en Hatta wel het voornaamste resultaat van de con ferentie is geweest. (A.N.P.) Tjjdens het gouden jubileum van de Nederlandse Boekverkopersbond, dat op 3 oktober a.s. te Delft gevierd wordt, zal voor de eerste maal de J. H. Don nerprijs worden toegekend aan een boekhandelaar, die zich gedurende lan ge tijd bijzondere verdiensten verwor ven heeft voor de Nederlandse boekhan del. Wijlen de heer Donner (een broer van de president van de Hoge Raad) naar wie de prijs is genoemd, was geduren de vijftien jaar voorzitter van de Neder landse Boekverkopersbond en boven dien tijdens twee perioden eveneens pre sident van de Vereeniging tot bevorde ring van de belangen des boekhandels te Amsterdam. Op de dag van de prijsuitreiking zal 's-morgens door dr. J. Hulsker, na mens minister Cals, in het Prinsen hof een tentoonstelling worden ge opend, die onder de titel „De Gulden Winckel" een overzicht zal geven van belangrijke en representatieve wer ken, die in de afgelopen vijftig jaar zijn verschenen. De expositie is sa mengesteld door de bibliograaf Dirk de Jong en zal worden ingericht door drs. D. H. G. Bolten, directeur van het Prinsenhof. Uit Indonesië is in ons land terug gekeerd de heer D. J. Broos, president directeur van Philips in Indonesië. Van de 800 man personeel, die in de twee fabrieken aldaar werkzaam zijn voor gloeilampen in Soerabaja, voor appa raten in Bandoeng zijn er nog slechts 27 Nederlanders. Ondanks moeilijkheden verklaarde de heer Broos niet ontevreden te zijn. Deze moeilijkheden bestaan voorname lijk in de apparatenfabriek, omdat radio een weelde-artikel is. Van televisie, zo verklaarde hij, kan in Indonesië nog geen sprake zijn. Commercieel is dit onmogelijk. Er zijn zo weinig mensen die zich de kosten van aanschaffing zouden kunnen permitteren, dat er on mogelijk een programma gegeven kan worden. Wat de loonregeling betreft zijn er geen moeilijkheden, omdat bij 1 Philips aldaar de lonen gelijk met het indexcijfer omhoog gaan. Per 1 oktober a.s. is Wouter Paap benoemd tot leraar muziek- en cultuur geschiedenis aan het Rotterdams toon kunst conservatorium. De voorzitter van de Horecaf, de heer H. G. Mejjer, heeft vrijdag op de alge mene vergadering te Maastricht gezegd, dat de bedrijfsuitkomsten in de Neder landse hotellerie, hoewel de omzetten veelal vermeerderden, gelijk aan of minder waren dan die van het vooraf gaande jaar. Als oorzauk van dit on bevredigende resultaat noemde hij de toenemende druk van lonen en sociale lasten, grondstoffenprijzen en exploita tiekosten. In vele gevallen overtrof de toeneming der lasten de bruto winst. Het gevolg was dat vele bedrijfsgeno- ten roofbouw op hun bezit pleegden. Zij verwarren bedrijfseconomisch re sultaat met schijnwinst, en zien geen mogelijkheid zo te exploiteren dat al het nodige aan gebouw en inventaris ook werkelijk geschiedt. Spreker meen de te mogen vaststellen, dat de Neder landse hotellerie, tot op zekere hoogte noodge.dwongen door een door de over heid te lang vastgehouden prijzenstop, het publiek, Nederlanders zowel als buitenlandse toeristen, heeft verwend met prijzen die in vele gevallen de kosten nauwelijks dekken. Zijn con clusie was dat het prijsniveau de kos- t ïontwikkeling heeft te volgen. Hij deelde verder mee dat in 1956 de bedbezetting in Amsterdam 61,8, in Rot terdam 52.1 en in Den Haag 56.8 pro cent bedroeg. Voor de toeristengebie den kwam hét jaarpercentage niet ho ger dan 22.3 en in het hele land werd nog geen 29 procent bereikt. Gaat men uit van de internationaal aanvaarde stelling, dat een gemiddelde jaarbezet ting van 60 a 70 procent nodig is om een logiesbedrijf rendabel te doen zijn, dan geven deze percentages ernstig te denken. Het gemiddelde Europese be zettingspercentage ligt trouwens met 30 a 40 procent over het gehele jaar ge rekend in hetzelfde vlak. Min. Witte niet pessimistisch Minister Witte heeft in een toespraak opgemerkt niet pessimistisch te zijn wat betreft de mogelijkheden voor de touw van nieuwe hotels, mits er vol doende koopkrachtige vraag naar ho telruimte bestaat. Nadrukkelijk verklaarde de minister dat het bouwprogram niet gehanteerd wordt om bestedingen te beperken. De Horeca-bedrijven worden gerangschikt onder bedrijfsgebouwen voor handel en verkeer en nemen in de volgorde van prioriteit de vierde plaats in op de lijst. De sectoren handel en verkeer, zieken huizen, scholen, overheidsgebouwen en bijzondere gebouwen zijn afgeremd om de woningbouw een kans te geven op de zeer gespannen bouwmarkt aan bod t. komen. Zou door vermindering van de vraag, bijvoorbeeld in de sector nijverheid, of door vergroting van de arbeidspro- duktiviteit meer ruimte op de bouw markt ontstaan, dan, zo stelde de mi nister gerust, zal het goedkeuringsbe- leid geliberaliseerd worden, en zal in de sectoren waarop thans een beper king wordt aangebracht, onverminderd gebouwd kunnen worden. De Horeca bedrijven, waarop thans de grootste be perkingen zijn aangebracht, komen sinds juni 1954 met een bedrag van 146 miljoen voor op de lijst van terugge houden plannen. Van die teruggehou den plannen zijn thans plannen voor hotelbouw ingediend voor zes en een half miljoen en voor motelbouw voor een miljoen. Daartegenover staat, dat van 1954 tot en met 1956 plannen in de Horeca-sec- tor tot een bedrag van 24,6 miljoen zijn goedgekeurd. De minister concludeer de, dat van een bouwstop in de letter lijke zin dus geen sprake is. Hij hoopte dat spoedig de dag zal aanbreken waar op de woningvoorziening van ons volk zodanig is gewaarborgd, dat de bouw van Horecabedrijven zonder belemme ringen van de overheid kan geschieden. het verkeersreglement uitvoerig, wer den behandeld. De cursisten werden door deskundige docenten voorbereid op een vrijwillig examen, dat door de federatie was samengesteld. Wanneer de wijziging van het verkeersregle ment er door komt, heeft het diploma van dit examen weliswaar geen waar de, maar de voorafgegane studie wel omdat de leerstof zo verwacht de federatie in grote trekken wel over een zal komen met die van het even tuele officiële examen. Enige honderden cursisten worden thans in verschillende plaatsen geëx amineerd. Zenuwachtig als school jongens verschijnen zij voor de exami natoren van de federatie en worden geducht aan de tand gevoeld, zoals wii in Utrecht hebben kunnen constateren. Het lijkt heel eenvoudig, de verkeers wet, het verkeersreglement en de bijla gen uit het hoofd te leren, maar wan neer de examinator vraagt, wat het verschil is tussen voorbijrijden en in halen, sta je als man van het vak, die beter met het stuur dan met boe ken kan omgaan, toch wel even vreemd te kijken. Is een trolleybus een motorvoertuig? Ja, zegt u. Ja. zeiden ook meerdere cursisten. Maar de examinatoren zeiden neen. De ge- niepigste vraagjes schudden zij zo maar uit hun mouw en wanneer de antwoorden niet perfect waren, moest de candidaat het ergste vrezen. Zoals de man, die wij gewoon over een „brandende lantaarn" hoorden pra ten. Fout. Het moest zijn een „ontsto ken lichtpunt". De tram heeft voor rang. Ook bij knipperbollen? Ja, hoor den wij een candidaat zeggen. Mis. Een ziekenauto heeft bij kruispunten geen voorrang. En bij knipperbollen? Ook niet, zei de arme man. Mis. Ach ter zijn hand zagen wij de examinator „onvoldoende" invullen. Waarmee wij maar zeggen willen, dat het niet een voudig is, een goed instructeur te zijn. De landbouw in Limburg ondervindt schade tengevolge van het abnormaal slechte weer der laatste maanden. Vooral op de laag gelegen velden heeft men met moeilijkheden te kampen. Door de aanhoudende regen zijn vele aardappelen vooral op de kleigron den gaan rotten. De bieten schieten hoog op, doch hebben een laag suiker gehalte. De oogst van dit gewas wordt zeer bemoeilijkt door de natte bodem. De mais, waarvan de kolfzetUng Zeer goed is geweest zal waarschijnlijk niet rijp worden. De tweede klaveroogst is, naar het zich laat aanzien, grotendeels mislukt. Er zijn bedrijven in midden- Limburg, die voor deze teelt een scha de hebben van ongeveer 5.000. Prinses Irene en haar Zwitserse gastvrouwe- hebben donderdagmorgen de Oude Academie van de universiteit van Lausanne betreden, waar de prin ses tot 28 oktober de vakantiecursus zal volgen om haar kennis van de Franse taal te vervolmaken. Met in gang van 28 oktober zal de prinses in geschreven worden als leerling aan de school voor modern Frans van de fa culteit der letteren. Prinses Irene zei, zich reeds in ver binding gesteld te hebben met een ma nege omdat zij ook tijdens haar ver- Het grote Franse passagiersschip „Pasteur", dat als troepentransportschip naar blijf in Lausanne haar geliefde sport: en van Indo-China een grote staat van dienst heeft, ligt thans in de haven van de paardensport wil beoefenen. Brest aan d~ lijnen van sleepboten. Over de mogelijkheid, dat het schip misschien Prinses Irene zal, naar zij zei, Kerst- zou worden verkocht aan de Noord-Duitse Lloyd te Bremen, i« in Frankrijk veel I feest en oud en nieuw bij haar ouders rumoer ontstaan. en zusters in Nederland vieren. Het autorijschoolwezen In Neder land is nog steeds een dankbaar ob ject voor beunhazen; wie een rijbe wijs en een auto heeft, kan zich in structeur noemen en een bord met „Autorijschool" op zijn deur slaan. Een speciaal examen voor dit nog steeds onbeschermde beroep bestaat nog niet, ondanks de aandrang, die reeds jaren lang op de minister wordt uitgeoefend. Er zit namelijk een addertje onder het gras. Wordt door een regeling van het rijschoolwezen de vrijheid van on derwijs, die ons in artikel 208 van de grondwet gewaarborgd wordt, niet aan getast? Om hierover een uitspraak van ons hoogste rechterlijke college te ver krijgen, is reeds sinds enige maanden het bekende proefproces Gouda gaan de. Inmiddels echter heeft de njinis- ter een andere mogelijke oplossing m: of meer in het vooruitzicht gesteld. Men zou namelijk het verkeersregle ment zodanig kunnen wijzigen, dat ie mand zonder rijbewijs slechts een mo torvoertuig mag besturen wanneer de toezichthouder niet slechts een nor maal rijbewijs, maar bovendien een speciaal diploma bezit. Door dus aan de toezichthouders hogere eisen te stel len, kan bereikt worden, dat de instruc teurs van de autorijscholen zich verder moeten bekwamen dan gewone auto mobilisten. Voor de sanering van het autorijschoolwezen is dit weliswaar niet voldoende credietwaardigheid, capaciteiten voor het geven van on derricht e.d. blijven buiten beschouwing maar het is tenminste iets. Een bij komstig gevolg van een dergelijke wij ziging van het verkeersreglement zou overigens zijn, dat vader en zoon ge- autorijles meer kan geven, tenzij hij het speciale diploma van toezichthou der bezit Leerling-chauffeurs zullen dus uitsluitend op gediplomeerden aange wezen zijn. Het is nog niet zeker, dat deze wij ziging wordt aangebracht. De federa tie van Nederlandse organisaties voor het personenvervoer, waarin 800 van de 2900 rijschoolhouders georgani seerd zijn (40 pet is niet georgani seerd), heeft haar leden echter alvast vertrouwd willen maken met een der gelijk examen voor toezichthouder. In de afgelopen maanden werden in twintig plaatsen mondelinge cursus sen georganiseerd, bestaande uit vijf tien lessen, waarin d<. verkeerswet en Tóch blijf ik nog even in de voetbalsfeer om met u enkele ogenblikken stil te staan bij de Nederland-Bel- gië-wedstrijd tussen kamer leden, die, zoals u wel heeft gelezen, gehouden gaat wor den. Wat mij betreft had ik liever gezien, dat het een match tussen de politieke partijen onderling was geworden. Daar had allicht wat meer vuur in gezeten, maar als min dan met alle geweld eens wil tonen dat men één kan zijn in al die dingen, waarover men in het algemeen van mening verschilt. Goed. En nu ik er toch eenmaal mee bezig ben wil ik mij toch ook even met de samenstelling van het Nederlands Elftal bemoeien. Daar heb ik als kiezer recht op, vind ik. En dan zou ik zeggen: Rómme in het doel. Want als ik denk aan Rom- me dan denk ik automatisch, behalve aan 's lands belang, aan dóel. Als back zie ik Henk Gortzak en Evert Vermeer. Zo maar, gewoon als back. Oud spil. Dat spreekt ook voor zich zelf, vind ik. Ds. Zandt acht ik een goed midvoor, in leder geval zie ik in hem een schutter. Over de rest zou ik dan nog even moeten naden ken. Trouwens we moeten met het oog op de conditie het elftal wél vlak voor de wedstrijd samenstellen, vind ik. Bovendien kunnen we dan alle honderd en vijftig mee naar Brussel of Antwerpen. De scheidsrechter is nog een pro bleem. Dat moet toch wel een on politiek figuur zijn, lijkt me Iets voor Lucebert? „Met de complimenten van de Fran se voorlichtingsdienst" te Den Haag hebben wij een boekje toegestuurd ge kregen, dat wij mei gemengde ge voelens hebben doorgenomen. De pu blicatie heeft ten doel ons een beeld te geven van de gruweldaden der Algerijnse rebellen, en het Franse ministerie voor Algerije, dat het boek je heeft uitgegeven, heeft gemeend dit niet beter te kunnen doen dan door het reproduceren van een serie foto's. De foto's zijn echter zo onbeschrijfe lijk walgingwekkend, dat men het boekje maar weinig mensen in handen zou durven geven. Het is een lange reeks afbeeldingen van verminkte lij ken van slachtoffers der Algerijnse terroristen. Het zijn foto's die een voudig niet om aan te zien zijn. Wij vragen ons af wat voor zin het heeft een dergelijke publicatie te ver spreiden. Het is inderdaad van belang dat de wereld verneemt tot wat voor wreedheden de Algerijnse terroristen in staat zijn. Maar moet dat zó ge beuren? Wij twijfelen geen ogenblik aan de echtheid van de gepubliceerd foto's en wij geven toe dat de afbeel dingen op effectieve wijze aantonen dat in Algerije onmenselijke daden gepleegd worden. Toch vinden wij het argument politiek niet sterk. Zou den ons foto's getoond wprden van terecht door de Franse autoriteiten geëxecuteerde of in de strijd gesneu velde Algerijnse terroristen dan zou onze walging niet veel minder groot zijn. Ook afbeeldingen van met kogels doorzeefde lijken kunnen onuitspre kelijk weerzinwekkend zijn. Met een album van dit soort oto's zouden de terroristen bij de lezer een gevoel van woede over de Franse maatrege len kunnen opwekken. Neen, het Franse ministerie voor Algerije heeft met dit werk over Het ware gezicht van de Algerijnse op stand" de Franse zaak geen goede dienst bewezen. Als de Franse voor lichtingsdienst te Den Haag het Ne derlandse volk over de Algerijnse kwestie wil voorlichten moet dat op een andere manier gebeuren. Met dit $oort publicaties is niemand gediend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 5