Bisdom Rotterdam wil zo spoedig mogelijk een eigen klein-seminarie Plan voor gebouwen in gereed WYBERT Koffiedieven kwamen op de koffie -N ood wachter s- Ten onrechte zich voor arts uitgegeven MGR. ALFRINK SPREEKT TOT DE JEUGD ZENUWRUST Mgr. Jansen doet een beroep op diocesanen Geen brand aan boord Voor ruim twee ton gestolen Onder vrachtauto op slag gedood Scheiding tussen het schoolgebouw en de woongelegenheid Ir. H. Wieringen hoofdingenieur mogen niet bij vee afin besmette ruimten worden ondergebracht Nederlander loopt in Duitsland tegen de lamp Inschrijving voettocht ingeleid Dr. Ph. Ritter jr. neemt afscheid Vermist kind blijkt te zijn verdronken Jacht uitgebrand In Frankrijk: GEVECHT OM EEN KAAKBEEN Vereniging van weduwen en weduwnaars Noord-Ierland Deel van politiebureau vernield MAANDAG 30 SEPTEMBER 1957 PAGINA 3 Rokershoest wordt voorkomen en bestreden met Besluit te Enschede Met eigen problemen in een eigen blad Advertentie De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, heeft gisteren in alle kerken van zijn bisdom een brief laten voorlezen, waarin hij een krachtig beroep op alle gelovigen doet om hem te steunen bij de bouw van een eigen klein-seminarie. Hij beschouwt het pro bleem van de priesteropleiding in het Rotterdamse bisdom als primair. Om de toekomst van de kerk veilig te kunnen stellen is er een voldoend aantal priesters nodig, die zo nauwgezet mogelijk voor hun hoge waar digheid zijn opgeleid. Mgr. Jansen is daarom tot het besluit gekomen om in de naaste toekomst een klein seminarie te doen bouwen. Langer wachten acht hij eenvoudig niet mogelijk. Hageveld te Heemstede is voor de beide bisdommen Haarlem en Rotterdam te klein geworden, en de gastvrijheid op het landgoed „Stoutenburg" bij Amersfoort betekent slechts een tijde lijke oplossing. Om deze reden doet de bisschop, begaan met de ontstellende zielennood van het ogenblik en bevreesd voor de zielennood van de toekomst, een krachtig en apostolisch beroep op de gelovigen van zijn bisdom om de enkele miljoenen die voor de bouw van een eigen seminarie nodig zijn, bijeen te brengen. Tot dit doel zal er zondag 6 oktober in alle kerken een collecte gehouden worden, die uiteraard dringend in de milddadigheid van alle kerkgangers wordt aanbevolen. Bovendien wordt er over enige maanden in alle paro chies van het bisdom een aparte actie op touw gezet om de benodigde contanten te verzamelen. „Broeders en zusters in Christus", zo besluit de brief, „vol ver trouwen houd ik a.s. zondag mijn ledige handen vóór u en ik bedel u om de graankorrels van uw bezit. God zal van die graankorrels het geestelijk brood maken van Zijn genade en zegeningen, aan u en aan uw kin deren tot in de verre toekomst." Advertentie Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. De Rotterdamse politie heeft zater dag drie personen aangehouden, die be trokken zijn geweest bij een diefstal van ruim twee ton koffie uit een veem te Rotterdam. Bij een verkeerscontrole bleek op een vrachtauto van een 38-jarige chauffeur uit Schiedam een partijtje koffie ruim twee ton te liggen, over de herkomst waarvan hij geen redelijke verklaring kon geven. Tenslotte beken de hij, dat de koffie uit een veem was gestolen. In verband hiermee werden toen ook nog aangehouden een 54-jarige broer van de chauffeur een 47-jarige directeur, beiden uit Rotterdam. Waarschijnlijk doordat zij na een lich te botsing met een bromfietser de macht over het stuur verloor, is zaterdag de 47-jarige weduwe W. A. Latooy-Berkel van de Statensingel te Rotterdam op de hoek van de Bergweg en Schiekade van haar fiets gevallen. Zij kwam on der de wielen van een vrachtauto te recht en was vrijwel op slag dood. De hoofdinspecteur van politie, chef van de tweede afdeling, bureau Berg- singel in Rotterdam, verzoekt bekend te worden gemaakt met de identiteit van een onbekende bromfietser. Als signalement van deze bromfietser is op gegeven: jeugdig persoon, donker haar, droeg vermoedelijk windjack van don kere kleur. Telefonisch bericht wordt in gewacht onder K 1800-84685. Zondagmorgen heeft men in het wa ter van de Delfhavense Schie het stof felijk overschot gevonden van de 6- jarige Robert van der Weck uit de Sprundelstraat te Rotterdam. Het ven tje werd sedert 22 september j.l. ver mist. Hij was toen met zijn ouders op bezoek in de Overschiesche Dorpsstraat. Om ongeveer vier uur ging het jongetje naar buiten om te spelen. Daarna heeft men hem niet meer teruggezien. Zondagmiddag is het jacht van de heer W v. d. Sluijs uit Rotterdam op de Nieuw- koopse plassen totaal uitgebrand. Het jacht lag gemeerd aan de Nieuwkoopse plassen, toen de heer Van der Sluijs en zijn gasten in roeibootjes in de omgeving aan het vis sen waren. De eigenaar is kort na het mid daguur naar het jacht teruggegaan om thee te zetten voor zijn gezelschap. Toen hij het butagasstel wilde aansteken is dit apparaat ontploft. Een hoge steekvlam stak het dak en de stoffering in brand. De heer Van der Sluijs kon het vege lijf redden door over boord te springen. Intussen zijn over de opzet van het klein-seminarie, dat, zoals men weet, op een deel van het landgoed ,,De Leeu wenhorst" in Noordwijkerhout gebouwd zal worden, wat meer bijzonderheden bekend. Het bouwkundig ingenieursbu reau van de irs. H. Thunnissen, A. van Kranendonk en A. Thunnissen te Den Haag is namelijk gereedgekomen met de grote lijnen van het plan. Men heeft de moderne paedagogische inzichten willen toepassen door een scheiding te verwezenlijken tussen de woongelegen heid en het schoolgebouw, dit om de persoonlijkheid van iedere student zo veel mogelijk tot haar recht te doen komen. Aldus zijn de architecten ont komen aan de vele bezwaren, die in psychologisch opzicht aan het inter naat verbonden zijn, speciaal de nade len van het samenleven in een grote groep, zoals dat met een klein-semina rie voor een dicht bevolkt bisdom het geval zou zijn. De seminaristen zullen worden on dergebracht in drie woongebouwen met elk drie woonlagen voor een to taal van 360 personen. Ieder gebouw zal dus 120 jongens kunnen bevatten. Daarnaast zullen in een gebouw van hetzelfde type de leraren onderdak vinden. Elke seminarist krijgt de be schikking over een zonnige kamer, die tevens dienst doet als slaapkamer. Slaapzalen beschouwen de architec ten niet langer als wenselijk, ook al weer om de individualiteit van de se minaristen te eerbiedigen. De bewo ners van de diverse gebouwen kunnen echter in speciale ruimten, waarover elk woongebouw op de benedenver dieping beschikt, elkander vrjj ont moeten. Zodra zij de deur van hun kamer openen, zijn zjj als het ware onmiddellijk opgenomen in de ge meenschap. Langs de achterzijde van de vier woonflats is een honderd me ter lange open promenade gedacht, waar de studiosi kunnen mediteren of al voortwandelend gesprekken met hun docenten kunnen voeren. Iedere groep zal over 'n eigen priester be schikken die toezicht houdt en ook in hetzelfde gebouw woont. De jongens zullen hun ouders en verwanten zo wel in de spreekkamers als op hun eigen kamer Kunnen ontvangen. Met de scheiding tussen woonhuis en school hangt ook de plaats van de kapel samen. De ontwerpers hebben dit gebouw, lettend op de samenstel lende elementen: woonhuis, school, sportveld en aula, centraal gesitueerd op een denkbeeldige „ideële" as, die van de hoofdingang evenwijdig aan de vier woongebouwen naar een culmi nerend eindpunt voert: de kapel. De as, die loodrecht hierop staat over het sportveld naar de woonblokken, kan men beschouwen .als de practi- sche lijn, die het meer profane leven Toen minister J. Algera zaterdagmid dag in het ventilatiegebouw van de Velser tunnels een 13-tal koninklijke onderscheidingen had uitgereikt, zocht hij naar ir. H. Wieringa, die voor de rijkswaterstaat steeds het dagelijks toe zicht op de tunnelbouw heeft gehad. Maar deze had zich reeds met de ove rige genodigden naar de bussen bege ven voor de openingsplechtigheid bij de tunnelingang. Pas toen de genodig den zich later in de oostelijke tunnel buis opstelden om het défilé van bedrijfs auto's te kunnen gadeslaan, kon de ingenieur aan het verzoek van de mi nister gevolg geven en zich bij hem mel den. Daar mochten hij en zijn vrouw vernemen, dat hij benoemd was tot hoofdingenieur bij de rijkswaterstaat. En na de ministeriële gelukwens stel de ook H. M. de Koningin er prijs op de 33-jarige ingenieur Wieringa en zijn echtgenote hartelijk te feliciteren. van deze dorpsgemeenschap uitdrukt, het wonen dus en het spelen. Bi) de gehele indeling en vormgeving van de woongebouwen heeft het archi tectenbureau de bedoeling nagestreefd om het complex in de eerste plaats be woonbaar te maken, inplaats van voor al representatief. Men wilde de indruk van een kasteel of van een geïsoleerde gemeenschap vermijden. Naar het zui den en noorden toe bestaat er een vrij uitzicht op de bollenvelden, terwijl de naast de ronde kapel ontworpen cam panile het seminarie al uit de verte aanduidt. Het gebouwencomplex be hoeft zijn aanwezigheid bepaald niet te maskeren, zo menen de architecten, terwijl rondom gegroepeerde bosschages anderzijds weer een, zij het voorname lijk symbolische, afzondering van de wereld, uitdrukken. De ligging is ove rigens rustig genoeg. Ten oosten zal het seminarie begrensd worden door een bos van het Zuidhollands Land schap, ten westen door de duinen. Het complex bestaat voorts nog uit een groot schoolgebouw voor zesklassig gymnasiaal onderwijs met een groot aantal vaklokalen, een aula, die het ka rakter krijgt van een kleine schouwburg met bijbehorende outillage, een gym nastiekzaal en een apart staand zuster huis, terwijl de campus tussen de school en de woonflats gedeeltelijk als sport terrein benut zal worden. Zoals de tekening al toont belooft het gehele project aanzienlijk af te wijken van alle bestaande instituten voor pries teropleidingen in ons land, in overeen- Roger Constant, een 36-jarige boer met een kleine boerderij nabij Peri- gueux voert momenteel alleen- een strijd tegen de staat en een legertje geleer den, om het bezit van een stoffelijk overschot van een mens die misschien 40.000 jaar geleden geleefd heeft. Toen Roger Constant vier jaar gele den zijn stukje grond van een oom erfde, begon hij te graven naar voor werpen uit pre-historische tijden. Zijn land bevindt zich op nog geen 350 me ter van de grot van Lascaux, die be roemd is om zijn pre-historische schil deringen. Vorige week groef Constant een ko lossaal kaakbeen op, dat naar men vermoedt van menselijke oorsprong is Een eminente paleontoloog heeft de ouderdom op 40.000 jaar geschat. De staat wenst dat Constant zpn vondsten inlevert en uit Parijs en Bor deaux zijn paleontologen gearriveerd, om Constant over te halen aan dat be vel gevolg te geven. Zaterdag heeft een vertegenwoordiger der regering de ze gels van de staat over Constants uit graving gehecht. Maat Constant, die uitgaat van het principe dat wat de vinder vindt van de vinder is, houdt vol dat het kaakbeen zijn eigendom is. „Ik heb vier jaar alleen in mijn kuil gewerkt," verklaarde Constant, zijn ba ret stevig op zijn hoofd drukkend, „nie mand heeft ooit aangeboden me te helpen. En nu willen ze me afnemen wat ik gevonden heb." Constant houdt het oor doof voor het pleidooi van de staat dat het kaakbeen wel eens een schakel kan vormen tus sen de Neanderthal-mens (70.000 jaar oud) en de Cromagnon-mens (40.000 jaar oud). Maar wel verlangt hij dat de staat een weg aanlegt naar zijn één-mans-museum. Hij wil ook een par keerplaats. Maar krachtens een wet van 1941 is de staat niet alleen gemachtigd de vruchten van uitgraving te onteigenen, doch ook de plek zelf. Het kan er dus op uitdraaien dat Constant niet alleen het kaakbeen, maar ook zijn lapje grond veiliest. Terwijl Constant en de autoriteiten vechten om het (kaak) been, dreigt deze mogelijk zeldzame vondst tot stof uiteen te vallen in de buitenlucht van Perigueux. Volgens de metingen van Constant, meet het kaakbeen in dwarsdoorsnee stemming met de gewijzigde inzichten 42 millimeter, de kaak van de Nean- inzake de karaktervorming van onze derthaler meet ongeveer 36 millimeter, I terwijl de moderne Europeaan het ge- toekomstige geestelijke leidslieden. micWJeld tot 26 millimeter brengt. Het leven kan zo bont niet zijn of men tracht het te vatten in theore tische formules. Aangelegenheden van bovenal practische aard krijgen ech ter doorgaans een merkwaardig voor komen wanneer we ze in reglementen beschreven zien. Zo hebben wij dezer dagen met ietwat gemengde gevoelens kennis genomen van hetgeen de Staatscourant ons te vertellen had over een onlangs- afgekondigde „On derbrengingsbeschikking N oodwach- ters". Wanneer de bescherming van de bevolking in een gemeente geheel of ten dele in staat van paraatheid verkeert, kan de burgemeester ten behoeve van B.B.-personeel „vorde ren". En zie nu wat er bij zo'n vor dering allemaal te pas komt De te vorderen ruimten dienen droog en schoon te zijn, in het bij zonder vrij van schimmel, ongedierte en andere verontreinigingen. Ze die nen ook zodanig verlicht te zijn, dat daarin zowel overdag als na het in vallen van de duisternis zonder schade voor de ogen kan worden gelezen, ge schreven en herstel en onderhouds werkzaamheden aan kleding en uit rusting kunnen worden verricht. De noodwachters van de B.B. mogen niet tegelijk met vee in één ruimte worden ondergebracht. De beschikking stelt verder op grimmig laconieke wijze, dat geen onderbrenging kan worden gevorderd in gebouwen, waarin pest. cholera, gele koorts of een van nog achttien andere besmettelijke ziekten heerst. Vervolgens wordt er met di verse bepalingen gewaakt voor de goede zeden, zo bijvoorbeeld met het voorschrift, dat onderbrenging ten behoeve van vrouwelijke noodwach ters alleen gevorderd wordt bij inwo ners, die te goeder naam en faam bekend staan. Heel leerzaam zijn de cijfers van de vergoedingen, die bij vorderingen gegeven zullen worden. Bij collectieve onderbrenging bedraagt de vergoe ding voor zover het gebruik niet langer dan een maand duurt per vier kante meter nuttige vloeroppervlakte per etmaal: voor het gebruik van ruimten in woonhuizen ƒ0.025, voor het gebruik van ruimten, die norma liter bestemd zijn voor stalling en opslag ƒ0.015 en voor het gebruik van verharde terreinen 0.0025. Voor het gebruik van inventarisgoederen per etmaal gelden de volgende tarieven: voor een onbeklede stoel 1 cent, voor een beklede stoel 3 cent, voor een kleine tafel 2 cent, voor een middel grote tafel 3 cent, voor een grote tafel 4 cent, voor een stel planken met schragen 3 cent, voor een bank 3 cent, voor een deken 2 cent, voor een kachel 4 cent, voor vloerbedekking 1 cent per vierkante meter enz. Het doet ons deugd te weten, dat dit alles en nog veel meer nu serieus is vastgelegd in een beschikking, die kan worden aangehaald als Onder brengingsbeschikking Noodwachters. Het zal ons nog meer deugd doen als er nooit een tijd komt, waarin nood wachters moeten worden onderge bracht in ruimten zonder schimmel, vee en gele koorts. Maar wat wilt U: liever een B.B. zonder oorlog dan een oorlog zonder B.B., zeggen ze bij de Bescherming Bevolking en tenslotte kan ook een B.B. zonder oorlog niet zonder beschikkingen. Na een langdurig vooronderzoek heeft de Duitse politie te Düsseldorf een 38- jari^e Nederlander aangehouden. Deze jzou juist dezer dagen zijn functie als laboratoriumarts te Düsseldorf opge ven, om elders in Duitsland de leiding op zich te nemen van een afdeling van de geneeskundige dienst. Hij wordt er ernstig van verdacht geen artsbevoegd heid te bezitten en zichzelf van valse papieren te hebben voorzien. Reeds in de eerste helft van dit jaar kreeg de Rotterdamse recherche arg waan, toen zij bij een stempelfabriek te Rotterdam n.a.v. een andere verval singsaffaire een onderzoek instelde en tot de ontdekking kwam, dat daar onlangs ook een stempel voor de universiteit van Innsbruck zou zijn gemaakt Men stelde zich voorzichtig in ver binding met de Duitse autoriteiten, die het onderzoek voortzetten en de antece denten van de bewuste Nederlander op wie de Rotterdamse recherche al de aandacht had gevestigd, nagingen. De man zou het stempel hebben besteld en misbruikt om zich van een artsenbul van de universiteit van Innsbruck te voorzien. De man is afkomstig uit Limburg en zou zich reeds ettelijke jaren zowel in België als Duitsland voor arts hebben uitgegeven. Voorzover men tot nu toe heeft kunnen nagaan, is hij wel in Ne derland en België assistent bij enkele doktoren geweest. Het driedaagse congres van wedu wen en weduwnaren dat in de Twent se schouwburg te Enschede is gehouden, heeft besloten een commissie in te stellen, die een vereniging zal stichten, waarin weduwen en weduwnaren zijn ondergebracht. Deze vereniging zal een blad uitgeven en de aandacht van do regering vragen voor de sociale pro blemen waarvoor weduwen en weduw naren zijn gesteld. Dit besluit werd genomen na een enigszins rumoerige vergadering. Er werd van vele zijden kritiek geleverd op het verloop van deze vergadering, maar aan het slot bleet- men zeer een drachtig te zjjn en werd de gemeente secretaris van Grevenbicht, die ook de vrijgezeilencongressen heeft georgani seerd, gehuldigd. Men zong hem een „lang zal hjj leven" toe. Aan het slot van het congres zong de hele zaal „Auf Wiedersehn". Het volgend jaar zal weer een con gres worden gehouden. De heer Grejjn zei, dat de organisatie dan beter zal zijn en dat een sterkere nadruk zal worden gelegd op het gezellige karakter van deze bijeenkomst. Doordat de bemanning van de kotter UK 79 „Hendrikje" met brandende olie jassen de aandacht van de voorbijvarende schepen trachtte te trekken, werd vrijdag avond de indruk gewekt dat het schip in brand stond. Toen de motorreddingsboot „Prins Hendrik" de kotter had bereikt bleek dat de boot motorschade had. D# UK 79 is naar Den Helder gesleept. Hier ziet men de eigenaar-schipper van „Hendrikje" de heer D. van Urk in gesprek met schipper P. Bot (met alpinomutt) terwijl de bemanningsleden luisteren. Ter inleiding van de inschrijving voor de „Voettocht Den Bosch", welke dinsdag 1 oktober wordt geopend, heeft de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Alfrink, als nationaal voorzitter van de Pax Christi Beweging in Ne derland, zich zondagmiddag via de K.R.O. tot de zevenduizend katho lieke jongens en meisjes gericht, die volgend jaar eindexamen doen aan een middelbare school, kweekschool of Klein Seminarie. Nadat mgr. Alfrink met enkele woor den de Pax Christi Beweging had geken schetst als internationale vredesbewe ging, die de mensen over alle geschei denheid van ras en volk en individuele persoonlijkheid heen wil samenbren gen, en er op had gewezen, dat het de jonge mensen van vandaag zijn, die de wereld van morgen in hun handen heb ben, vervolgde hij: „De tocht is bedoeld als een uitge breide mogelijkheid van contacten met gelijkgerichte leeftijdgenoten, een zich gezamenlijk bezinnen op de nieuwe le vensperiode, die na het eindexamen voor iedc. op dezelfde manier en toch weer anders aanbreekt, als een gezamenlijk bewust worden van hetzelfde geloof, dat zij allen de een meer levend dan In de rotonde van de Houtrusthallen ten Den Haag zijn zaterdag de jaarlijkse nationale wedstrijden machineschrijven gehouden. Men ziet hier een van de deelneemsters, de kampioene 1952, mevr. B. M. J. Wijsma-Booms uit Huizen N.H achter haar machine, waaraan een apparaat was bevestigd dat de volgetikte vel letjes papier automatisch aan elkaar hecht. 1 de ander in zich dragen en dat voortaan meer zelfstandig dar. tevoren - chting zal moeten geven aan hun le ven, nu zij meer losraken van het ver trouwde milieu van het eigen gezin en meer gericht zullen moeten zijn op de ander, die zij in het leven bij studie of werk gaan ontmoeten. Het is de bedoe ling, dat de ontmoeting van zoveel jonge mensen op deze voettocht hen meer open zal maken voor de ander, die zij in het nieuwe leven, dat hen wacht, dagelijks zullen treffen op een ander niveau dan tevoren. Niet zo zeer meer als leerling, maar als jonge mens, die voor een groot deel voortaan eigenstandig vorm en gestalte zal moe ten geven aan zijn christen-leven. Wij hopen, dat deze ontmoeting zal leiden tot een gesprek van deze jonge mensen, waarbij zij eikander leren kennen met al die bewuste of onbewuste verwach tingen en verlangens, die in hen gemeen schappelijk leven voor de toekomst. Wij hopen, dat dit gesprek met de deelneming van ouderen, die geacht worden het leven te kennen voor hen openbarend en bevrijdend kan zijn en hen zal kunnen helpen om hun weg te vinden in het maatschappelijke en christelijke leven, dat hen wacht. Zo moge ook deze bede-voettocht op een of andere manier onder Gods Zegen ertoe bijdragen, dat deze jonge mensen meer bewust, zij het zoekend en tastend, gaan werken aan hun toekomstige taak om gezamenlijk te scheppen een leefmilieu, waarin de christenmens vrij kan ade men". Mgr. Alfrink besloot met de wens dat de bede- en voettocht de jonge men sen, die eraan deelnemen, goed mag doen lichamelijk en geestelijk en dat zij elkander zullen vinden in een gemeenschappelijk bewustzijn van het geen God van hen als jonge mensen van deze tijd verwacht, „opdat aldus hun eigen leven gevuld mag worden van de vreugde om Gods nabijheid en zij in deze vreugde de vrede van Christus dich ter bij mogen brengen voor zichzelf en voor anderen". Het was zaterdagavond wel een hele toestand in de A.V.R.O.-studio. Heel Nederland nam afscheid van de oud ste boekbespreker voor de microfoon van dr. Ph. Ritter jr. dus. Hem werd een somma van niet minder dan zeven duizend gulden overhandigd voor een reis naar Italië. Daarnaast kreeg hij nog de zilveren medaille van de ge meente Utrecht, zijn woonplaats. Deze monsterreceptie was door ieder een met veel zorg tegemoetgezien. Achteraf viel het nogal mee. Dr. W. Drees sprak op zijn eigen dóódsimpele wijze. Terloops vermeldde hij dat dr. Ritter het volgend jaar doctoraal exa men wijsbegeerte wil gaan doen en daarna zal gaan promoveren op een proefschrift over Schopenhauer en Nietzsche Dr. H. J. Schölvinck vertegenwoordig de minister Cals. Er waren verder ver tegenwoordigers van alle instanties die men maar op kan noemen. Het werd een zeer drukke receptie. Er waren twaalf sprekers. Door Annie Salomons werd medegedeeld dat een „Dr. Ph. Ritter jr.-stichting" was opgericht, die elk jaar een prijs voor taalzuiverheid zal uitreiken. Tenslotte wees de jubila ris, zoals hij gistermiddag voor de microfoon deed, erop, dat de grotere welvaart van de arbeider een actieve cultuurpolitiek vereist. Een bomontploffing heeft vandaag in de vroege ochtenduren een deel van het poli tiebureau in de Noord-Ierse plaats Armagh vernield. Daarop volgde een kort vuurge vecht tussen politiemannen en de aanval lers (die men voor leden van het buiten de wet gestelde Ierse republikeinse leger houdtl, maar de laatsten trokken zich nu spoedig terug. Er vielen geen slachtoffers; de materiële schade is echter aanzienlijk. (A.F.P.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3