Goede aanvoer van gezouten vis in augustus T Viering zesde lustrum Alliance feestelijk afgesloten l L_ l SCHEEPVAARTBER1CHTEN Kruiswoordraadsel Achterstand voor belangrijk deel ingelopen IJMOND-foto- expositie groot succes Geschil ARKA met KAB Ook KABO zegt overeenkomst op „De Hoop" weer thuis van reis Gerzon is jarig, Gerzon tracleert... NAAIMACHINES EINff PRODUCTSCHAP VOOR VIS DINSDAG I OKTOBER 1957 PAGINA 2 NAAIMACHINE De eerste huishoud-naaima- chine die in enkele seconden een open zoom en een „Point de Paris" kan maken. I* Ook knoopsgaten maakt de ELNA Supermatic nu geheel automatisch. Eenvoudig fantastisch en fantastisch eenvoudig Ernstige vechtpartij in café te Beverwijk T af eltennistoernooi voor junioren Opbrengst collecte Verse haring Receptie NIEUWE KANTINE BIJ FIGÉE IN GEBRUIK GENOMEN K.N.V.B.-reserves 4975 ENGEL. Gr. Houtstr.181. Tel. 14444 8 9 10 11 Blijkens mededelingen van het pro- duktschap voor vis en visprodnkten was de maand augustus 1957, in te genstelling tot andere jaren, een gun stige maand voor de aanvoer van ge- routen haring. Zowel met de drijf- als met de treilnetten werden gunstige resultaten behaald. Een deel van de achterstand, welke nog steeds ten op zichte van de aanvoer van 1956 bestaat, 4jwn worden ingelopen. Tot eind juli 1937 bedroeg de produktie van gezou ten haring nog slechts 60 procent van die over dezelfde periode in 1956. Op 31 augustus was dit percentage opgelo pen tot 89. De kwaliteit van de haring liep sterk uiteen. In het begin van augustus werd door de drijfnetvissers prima volle ha ring aangevoerd. In de tweede helft vttn augustus waren de aangevoerde partijen gemengd met ijle haring. Met de treilnetten werd overwegend volle haring gevangen. De marktstemming was over het algemeen flauw. Door de reders werd haring aangekocht, beno digd voor de uitvoering van het Rus landcontract. Voor gezouten treilharing werden doorgaans betere prijzen ge maakt dan voor gezouten drijfnetharing Van de opvangregeling behoefde slechts een gering gebruik gemaakt te worden. In totaal werden 8.600 kantjes gezouten haring doorgeleverd aan de vismeelindustrie. Hiervan waren 3.895 kantjes, die de minimum aanvoerprijs niet hadden behaald. In Katwijk werden 28.233 kantjes drijf netharing verkocht voor een gemiddel de prijs van 28,41 per kantje. Sche- veningen had 61.576 kantjes voor 27,99 Vlaardingen 1.932 kantjes voor 28,30 en IJmuiden 1.263 kantjes drijfnetha ring voor een gemiddelde prijs van 33,31 per kantje. De totale aanvoer van drijfnetharing beliep in augustus 106.004 kantjes met een gemiddelde prijs per kantje van 28,21 tegen 92.470 kantjes en 27,29 in augustus 1956 en 85.218 kantjes en 23,69 in augustus 1955. Daarnaast kreeg Katwijk 16.765 kant jes gezouten treilharing met een ge- Advertentie Demonstratie hedenmiddag en -avond In Café-Rest. Brinkmann, Gr. Markt, met Etna Naaimachine en BUSCH BREIMACHINE De laatste dag van de kermis te Be verwijk is besloten met een fikse vecht partij in een café aan de Nieuwstraat. Toen de politie om kwart voor twaalf arriveerde, heeft ze een paar vechters bazen meegenomen naar het bureau voor onderzoek en ook om te laten ver binden. Een zekere G. G. uit Utrecht en P. H. v.d. B uit Akkrum hadden nogal ernstige snfjwonden opgelopen. G. zou B. met een glazen asbak hebben ge slagen en uit het relaas dat anderen, die vrijwillig naar het bureau kwamen, vertelden zou een zekere v.d. W. een mes hebben gebruikt. Dit wapen is door de politie in beslag genomen. Het ene slachtoffer, v.d. B. had snfjwonden over voorhoofd en kin en ook over zijn wan gen van boven naar beneden. Na in het ziekenhuis te zijn verbonden, is hij door de politie verhoord, doch moest later weer naar het ziekenhuis worden gebracht daar hij veel bloed had verlo ren. Voor de politie is het een en an der nog niet geheel duidelijk. Nog niet Is komen vast te staan wie de hoofd dader is. Ook G. een kermisarbeider, mocht nog niet vertrekken. De r.-k. tafeltennisvereniging TYBB organiseerde zondag een Junioren-toer nooi in haar oefenzaal in de Broeder school aan het Teylerplein. Bijna vijftig jongens ingedeeld in 6 poules, namen deel. Er ontstond een aantrekkelijke strijd, die door de toernooileiding op vlotte en prettige wijze werd geleid. Het zal dan ook voor de „grote man" Nico Jansen een grote voldoening zijn ge weest, dat velen, onder wie enkele le den van het hoofdbestuur van TYBB, blijk van hun belangstelling gaven. De prijzen werden als volgt verdeeld: Poule A: 1. R. v. Bruggen (TYBB), 2. B. Oostenbroek (DSB). Poule B: 1. C. v. Dongen (TYBB), 2. J. Vermolen (GTTC). Poule C: 1. J. Beusekom, 2. A. Vrugt (beiden Togido). Poule D: 1. H. Tim- mers (Geel Wit), 2. B. Huidekoper (To gido). Poule E: 1. H. Amand (Spinne- web), 2. K. Hendriks (DHC). Poule F: 1. G. de Keizer (TOG), 2. A. Mars (GTTC). De collecte die zaterdag ten bate van de reclassering te Zandvoort werd ge houden heeft 608,03 opgebracht. middelde prijs van 36,08 per kantje. Scheveningen had 25.955 kantjes voor ƒ36,26, Vlaardingen 13,926 kantjes voor 34,89 en IJmuiden 5.031 kantjes voor een gemiddelde prijs van 38,30 per kantje. De totale aanvoer van treilha ring beliep in augustus 61.677 kantjes met een gemiddelde prijs van 36,08 pe kantje, tegen 45.115 kantjes en 35,06 in augustus 1956 en 78.863 kant jes en 29,93 in augustus 1955. Van het begin der teelt tot 31 augus tus werd in 1957 aangevoerd 313.985 kantjes gezouten haring met een gemid delde prijs van 42,06 per kantje. In de overeenkomstige periode van 1956 waren deze cijfers 348.989 kantjes en ƒ37,85 in 1955 372.102 kantjes en ƒ30,67 en in 1954 325.534 kantjes en 36,69. In augustus 1957 bereikte de uitvoer van gezouten haring het totaal van een waarde van 2,65 miljoen, tegen 1,8 miljoen in de overeenkomstige maand van 1956. België nam 830 ton gezouten haring af, terwijl naar West-Duitsland, dat op 1 augustus wederom een contin gent van 1 miljoen DM vrij gaf, 755 ton kon worden verzonden. Naar Rusland vonden de eerste verschepingen (1.500 ton) op het nieuwe contract plaats. De uitvoer naar Frankrijk was nog van weinig betekenis. Andere afnemers wa ren o.a. Noorwegen (495 ton), USA (90 ton) en Canada (99 ton). Zowel door de loggers als door de treilers werden In augustus vaak zeer goede haringvangsten gedaan. In to taal was er 5.521 ton verse haring aan de markt. Op enkele dagen was het aanbod zelfs zo groot, dat niet alles voor menselijke consumptie-doel einden kon worden afgezet. Ruim 1.300 ton werd naar de vismeelindus trie afgezet. De prijs in de afslagen varieerde van 0,22 tot 0.50 per kg. De uitvoer was nog betrekkelijk ge ring en bedroeg 333 ton voor een waar de van 121.000 tegen 192 ton voor een waarde van 79.000 1 augustus 1956. Afzet vond o.m. plaats naar Bel gië (270 ton) en West-Duitsland (46 ton) De Velsense periode van de fototen toonstelling, die de amateurfotografen- vereniging „Fotokring Velsen" en de Beverwijkse amateur fotografen vereni ging hebben georganiseerd in het kader van de feestelijkheden bij de opening van de Velsertunnels, is ten einde. Van woensdag tot en met zondag zal de ten toonstelling nu te zien zijn in Bever wijk. De expositie heeft in de zalen van het cultureel centrum aan het Moer- bergplantsoen te IJmuiden een verheu gend grote belangstelling getrokken. On geveer 900 personen hebben de tentoon stelling bezocht en wanneer men dit aantal ziet in het licht van het feit, dat Velsen op dit gebied nog niet zo erg verwend is, dan is het een alles zins tot tevredenheid stemmend resul taat. Ook in andere opzichten is de ten toonstelling een groot succes geworden. Er was niet alleen grote belangstelling, maar de bezoekers gaven vooral blijk van vreugdevol herkennen van oude plekjes en situaties. Tal van persoon lijke herinneringen zijn er opgehaald en heel wat gesprekken over vroeger zijn er gevoerd. Dat daarbij een familie een foto ontdekte van een overleden grootvader, sprekender dan in heel het familiebezit te vinden is de fotokring heeft onmiddellijk toegezegd hiervan- een vergroting voor de familie te ma ken is eveneens een van de voor delen van deze expositie. De afgelopen dagen is de tentoon stelling zelfs nog uitgebreid. Het is eni ge keren voorgekomen, dat bezoekers, die nog niet alles gezien hadden, zich naar huis repten om even later terug te komen met prenten en tekeningen, die op de tentoonstelling ontbraken en waarvoor in allerijl alsnog een plaats je werd Ingeruimd. Gebleken is, dat er onder de bevolking nog een schat van fotomateriaal, vooral oude ansicht kaarten, te vinden is. Het staat dan ook wel vast, dat, wan neer er weer een hoogtepunt is in het gemeentelijk leven, opnieuw een der gelijke foto-tentoonstelling zal worden georganiseerd. Misschien dat men het dan meer het karakter van een prenten kabinet zal geven. Maar in de fotokring Velsen is men het er wel over eens, dat een dergelijke expositie zeker aan de wens van velen tegemoet zal komen. Wellicht wel juist door de omstandig heid, dat IJmuiden zo'n snelle en dy namische ontwikkeling heeft doorge maakt, waardoor wat vandaag nog up to date is, morgen historie geworden lean zijn. De laatste drie weken hebben voor de hockeyvereniging „Alliance" in het teken van de viering van het 6e lus trum gestaan. Ofschoon twee weken geleden het nationale hockeytoernooi en vorige week het adspiranten- en juniorentoernooi verregenden en giste ren slechts met zeer veel moeite de zo zeer begeerde reünisten-wedstrijden konden doorgaan, waarmede dus iets van hockeysfeer aan de jubileum vie ring gegeven kon worden, is de Allian- ce-familie toch royaal aan haar trek ken gekomen met het feest „binnens huis". Twee weken geleden voer een grote passagiersboot vol Allianceleden, oud leden en afgevaardigden van „verre gende" toernooi-deelnemers door Haar lem naar Amsterdam en terug, tijdens welke avondtocht een tango-tea werd gegeven, het weekeinde daarna kreeg de Alliance-jeugd een daverende caba ret-avond van eigen junioren voorgezet, terwijl in de laatste dagen het sluit stuk gegeven werd. Vrijdagavond, op de dag van de of ficiële oprichting 30 jaar geleden, droeg de moderator pater S. v. Beurden OESA, een H. Mis op in de kapel vein het Triniteitslyceum, waarna een caba retavond voor de senioren de inleiding was tot de jubileumviering gedurende dit laatste weekeinde. De leden M. Gerding en J. Seignette brachten een met dansen afgewisselde gezellige avond op de planken, waarbij voorzitter D. L. M. Smit klokke 12 de eigenlijke oprichtingsdag in herinnering bracht, een zijner voorgangers op de voorzit tersplaats toesprak die gedurende 10 jaren in die functie o.a, sterk geijverd heeft voor de oprichting en groei der damesafdeling van Alliance en deze de heer D. Henfling voor zijn grote verdiensten tot erelid benoemde. Zaterdagmiddag recepieerde het be stuur in restaurant Brinkmann, bij welk officieel gedeelte der feestviering ge- Bij de Haarlemsche Machinefabriek v.h. gebr. Figée N.V. aan het Spaarne in Haarlem werd zaterdagmiddag de nieuwe kantine plechtig in gebruik ge nomen. Ruim zes maanden is aan de kantine gewerkt, die aan vierhonderd personen plaats biedt en zeer modern ingericht is. Het geheel, in lichte kleu ren gehouden, doet sterk aan een res taurant» denken. De zaal is tien meter lang en zesendertig meter breed. De belangstelling bij gelegenheid van de opening heeft de verwachtingen dien- aangaand ver overtroffen. Er waren talrijke bloemstukken van de directie en van het personeel, alsmede van be drijven,' die aan de bouw hadden mee gewerkt, en van andere relaties. Er was gelegenheid voor personeelsleden en hun gezinnen om het integrale- be drijf tebezichtigen, waarvan een ruim gebruik gemaakt werd. Verschillende werknemers demonstreerden aan de bezoekers de werking van draai-, boor-, schaaf- en andere banken, van machi nes voor hout. en ijzerbewerking en van de spectaculaire knikmachine, waarmede in één handomdraai een geweldige knik gemaakt kan worden in een grote metalen plaat. Vóór het be drijf stond een grote kraan, waarin vele bezoekers geklommen zijn en van waar uit zij een prachtig uitzicht hadden over het bedrijf en over Haarlem. Semi-profs: IA: RCH 2Rapid JC 2 1—4; 2B: EDO 2—UVS 2 1—0. Amateurs: 1: RCH 3—DWV 2 0—5; 2B: VSV 3—Haarlem 3 3—5, HBC 2— RKAVIC 2 52; 3E: Zandvoortmeeuwen 2Bloemendaal 2 12—2, Aalsmeer 2 Haarlem 4 44, DEM 2Stormvogels 3 1—0, VVB 2—RCH 4 2—1. lukwensen in ontvangst werden geno men van o.a. mr. A. G. A. Ridder van Rappard, burgemeester van Heemste de, waar Alliance de hockeysport be oefent, pater dr. Mod. van Straaten O.E.S.A., mej. dr. Nolte, rectrice van „Sancta Maria", jhr. L. J. Quarles van Uffort-secretaris van de Kon. Ned. Hockeybond, mr. dr. Ch. v. Rooy, een der oprichters van Alliance-hockey en thans burgemeester van Eindhoven en bovendien de felicitaties van vele hockeyclubs. Tijdens deze receptie werd door de heer Jacq, Bosse met de heer P. Nieuwendijk een der mannen van het eerste uur, een cadeau onder cou vert namens de oud-leden aangeboden. De avond werd in de met prachtige dahlia's en vele bloemstukken versier de Vleeshal doorgebracht, waar voor leden, oud-leden en genodigden een ga la-bal werd verzorgd. Gistermorgen werd dan het officiële gedeelte beslo ten met een plechtige H. Mis in de ka pel van het Triniteitscollege, opgedra- Een door de paters van Beurden van eur en Distel O.E.S.A., en het tlaarna volgend ontbijt. Voorzitter D. Smit bracht daarbij allen dank voor hetgeen ten gunste van Alliance was gedaan en hij bracht als uitzondering op de alge mene instelling van zijn slotwoorden ten overstaan van de ruim 125 leden en oudleden welke in de cantine van het Triniteitslyceum bijeen waren, het vele en met succes bekroonde werk van coach P. Olthoff voor de dames en dat van mevrouw v. Os voor de jeugd van Alliance extra naar voren. Met een wedstrijd voor dames- en voor heren-oudleden en wat genoeg lijk nakaarten kwam het slot van deze jubileumviering welke door de lustrum commissie onder voorzitterschap van F. Verbiest grootscheeps opgezet en tot in de finesses verzorgd was. Naar aanleiding van de opzegging van de solidariteitsbinding tussen KAB en ARKA werd ons van ARKA-zijde desgevraagd medegedeeld, dat de KAB ook tijdens de laatste besprekingen steeds heeft vastgehouden aan haar eis van 55.000 gld. per jaar (vijf cent per ARK A-lid per week). Het was de wens van het ARKA- congres, dat de KAB zich nader zou beraden over een andere binding; in de aangenomen motie werd het hoofd bestuur van de ARKA niet gevraagd aan de wens van de KAB tegemoet te komen. De ARKA heeft bij de laatste besprekingen wel gesteld, dat zij even tueel iets meer financiële armslag had, maar heeft geen concreet voorstel ge daan inzake de verhoging van de af dracht. Nader vernemen wfl nog, dat de KABO, de Katholieke Bond van Over heidspersoneel, die deel uitmaakt van de KAB, hedenmorgen de afbakenings overeenkomst met de ARKA per 1 ja nuari a.s. heeft opgezegd. Deze overeen komst hield globaal in, dat de week- loners in de KABO en de maandloners in de ARKA georganiseerd werden, met uitzondering echter van het katho lieke PTT-personeel, dat van hoog tot laag uitsluitend tot de KABO kon toe treden. Nu de KABO de overeenkomst heeft opgezegd, zal de ARKA ook PTT- personeel gaan opnemen. Of de opzegging voor de ARKA aam leiding zal zijn, nu ook weekloners als leden te accepteren, kon ons van ARKA- zijde nog niet bevestigd worden; het hoofdbestuur moet zich hierover nog beraden. De ARKA had reeds eerder de mogelijkheid van opzegging van de afbakeningsovereenkomst met de KABO onder ogen gezien, maar meende hier toe niet te moeten overgaan, omdat er dan een concurrentieverhouding tussen twee katholieke organisaties zou ont staan. Nu de KABO echter het besluit genomen heeft, behoudt de ARKA zich 'alle vrijheid voor. Twee ambulance-auto's en een taxi stonden gereed, toen het hospitaal-kerk schip „De Hoop" aan de De Ruyter- kade arriveerde in Amsterdam. Elf pa tiënten, negen Hollanders en twee Duit sers, werden aan wal gebracht. „De Hoop" had weer een menslievende taak volbrach' en de bemanning kon weer een weekend bfj moeder de vrouw doorbrengen. Eén patiëntje, een jongen van 14 jaar, die tijdens ruw weer was gevallen en in Hartlepool in het hospitaal opgeno men moest worden, is nu weer thuis. De ouders van de jongen, die zich ern stig ongerust hadden gemaakt, hadden zich reeds tijdens de reis in verbinding gesteld met de dokter van de „De Hoop". Dokter Ouwerkerk sprak op zijn beurt via de radio met zijn En gelse collega en daarna kon een gerust stellende mededeling aan de ouders overgebracht worden. De jongen ging vooruit, maar kon voorlopig niet ver voerd worden, tenzij de „De Hoop" hem zou komen afhalen. De Engelse artsen kennen de accomodatie van het hospi taal-kerkschip en ook in dit geval werd toestemming gegeven de patiënt naar Holland te vervoeren. De „De Hoop" deed zijn naam weer eer aan. De door de ouders gekoesterde hoop hun jongen spoedig weer bij zich te hebben, werd verwezenlijkt. Gedurende het eerste deel van de reis werd de hulpverlening ernstig be moeilijkt door het slechte weer. De predikant, ds. H. Sweepe, die slechts een deel van de reis kon meemaken, werd afgelost door ds. W. van Boeyen. Deze laatste trof het beter en was in de gelegenheid een twintigtal loggers te bezoeken.- Vooral de laatste dagen van deze reis was de bemanning van de „De Hoop" vrijwel dag en nacht in touw om hulp te bieden. Zoals gebruikelijk werd bij het afsluiten van de reis de dienst overgedragen aan het Duitse hos pitaalschip Frithjof, waarmee de ver zorging van de zeeman op de Noord zee ook tijdens de korte afwezigheid van de „De Hoop" verzekerd is. Tijdens de septemberreis werden 62 patiënten behandeld, van wie er 19 werden opgenomen met 82 ver- pleegdagen. In 39 gevallen werden radio-medische adviezen gegeven en daarnaast werden 19 radio-technische adviezen genoteerd en 15 radio-tech nische reparaties uitgevoerd. Aan het K.N.M.I. te De Bilt werden 138 weer- rapporten verzonden. Schooljurk van pletwlj» pooi vast» Tinneroy. Beeldig model met extra piqué kraagje. Vijf frisse kleuren. lot 12 jaar. Voor 7 Jaar 2473 Sturka meisjesjopper voor weer en wind. Dichtgeweven popeline, geheel met teddy gevoerd. Vaste capuchon. Tot 16 jaar, voor 6 Jaar 26.- Wevonlt jersey pantalon In moderne stijl met smalle pijpen. Leeftijd 2-14 Jr., voor 6 jaar 13 Teenage trui, lang, licht en lekker warm, xulver wol, motvrlj, moderne grove steek. Leeftijd 5-12 jr. 18.90, teenage maten 197S Teenage rok van sterk Tinneroy, leuk van stijl m. flatterende ceintuur 2475 "Draal 'm om"-jas. De ene kant op-en-top regenjas van prima poplin, omgekeerd 'n 100 winterjas van zuiver wollen mohair. Vaste capuchon. Tot 8 jaar, voor 3 jaar 367S Sturka jongensjas, vlot model met deml-raglan mouw, leren knopen en vaste capuchon. Wollen mohair met teddy gevoerd. Tot 17 Jaar, voor Terlenka broek, slijtvrij, wasecht, coupe- en vouwfioudend. Tot 18'jaar, voor 8 jaar 297s Kleine stijging per maat. PURMEREND, dinsdag 1 oktober 1957. Eieren: 11.000 Kippeneieren 13.- tot 16.- per 100 st.; 600 eendeneieren 9,- per 100 stuks. Veemarkt Runderen: totaal 887stuks. 470 vette koeien 3 - tot 3.05 kg, stug; 235 gelde koeien 430 tot 910 st., matig; 100 melkkoeien f 810 tot 1040 st., kalm: 68 pinken i 320 tot 690 st., matig; 14 stie ren 660 tot 1400 st., matig; 12 graskalve ren 210 tot 300 st., matig; 53 vette kal veren 180 tot 450 St., f 1.90 tot 2.45 kg, vlug; 137 nuchtere kalveren, slacht f 45.- tot 80.- st., vlug; 137 nuchtere kalveren, fok 80.- tot 150.- st. vlug; 181 vette var kens,slacht 1.56 tot f 1.68 kg, kalm; 181 vette varkens zouterij 1.54 tot f 1.60 kg, kalm; 181 vette zeugen 1.40 tot 1.46 kg, kalm; 687 biggen 40 tot 65 St., stug; 687 schrammen 55.- tot 90.- st., stug; 20 fok- zeugen 230.- tot 350.- st., kalm; 2404 schapen, vette f 80.- tot 100 st., matig; 2404 schapen fok en weide 75.- tot 110.- st.; 2404 weidelammeren 50.- tot 65.- st., matig; 2404 vette lammeren 50.- tot 90.- st., matig; 57 bokken en geiten 10.- tot 60.- st., vlug; 351 geregm. ramlamme- ren 125.- tot f 160.- st., matig 15 paarden 450.- tot f 1.000.- st., kalm. Totaal aan tal dieren 4804. 3100 oude kippen en hanen wit en rood 1.65 tot 1.75 kg: 1600 oude kippen en hanen blauw 1.65 tot 1.75 st.; ALIOTH 29 te Vitoria. ALWAKI p. 30 Ouess. n. Antw. AMSTELWAL p. 30 Bougie n. R'dam. ANDIJK 30 te Havana. ANNE CHRISTINE 29 v. Bahia n. Antw. CALT. NED. p. 30 Kp. Bon n. R'dam. CALT. R'DAM 30 v. Pt. Said n. M. al Ahm. CALT. UTRECHT 30 v. Pt. Said n. Savona. JAPARA 30 te Pt. Said. KARIMATA p. 30 Casquets n. A'dam. KERMIA 2 te R'dam verw. KLOOSTERDIJK p. 30 Lizard n. N. York. KORENIA p. 29 Brindisi n. M. al Ahm. LEKHAVEN 29 v. L. Palmas n. Antw. LOUIS LANTZ 30 te A'dam. LUTTERKERK 30 v. Pt. Said n. Palermo. MAASLAND 29 v. L. Palm. n. Antw. PR. FRED. WILLEM p. 30 Scilly's n. R'dam STRAAT MADURA 30 te Colombo. TANKHAVEN IX 29 v. S. Gerong n. Pt. Swet- tenham. TANKHAVEN III 29 v. S. Ger. n. Soerabaja. WESTLAND p. 29 nm. Ouess. n. L. Palmas WONOGIRI 29 te Tg Mari. AMELAND 29 v. Abadan n. Singapore. AMPENAN 30 te Makassar. BANDA 1 te Manilla verw. BORNEO 30 te Tg. Priok. BUSSUM 30 te Isle of Grain. CALT. DELFT p. 29 Little Quoin n. Bahrein. ER1NNA 30 te Singapore. ESSO R'DAM p. 30 Aden n. Antw. FARMSUM 29 te Havre. GADILA 30 te Soerabaja. HECUBA 30 dw. Finisterre n. Barbados. ISIS 29 te Liverpool. KHASIELLA 30 te Casablanca. LOOSDRECHT 29 te Bushire. MAAS 29 v. Piraeus n. Alexandrië. MARISA 29 v. Suez n. Pt. Sudan. MOLENKERK p. 30 Finisterre n. Havre. MOORDRECHT p. 29 Cyprus n. Hamburg. OVERIJSEL 29 te Antw. RITA 1 te Tg. Priok verw. RONDO p. 30 Pantelaria n. Pt. Said. ROTTI p. 30 Kreta n. Napels. STAD GOUDA 29 v. Bona n. R'dam. STAD LEIDEN 30 dw. Lissabon n. Pepel. STAD R'DAM p. 29 Faroen eil. n. Kirkenes. STAD UTRECHT p. 29 Trondheim n. A'dam. STRAAT SINGAPORE 29 te Hamb. SUMATRA 30 te A'dam. TJIBADAK 30 te Sydney. TJILUWAH 30 te Balik Papan. TRAJANUS 30 nm. te Londen ZAANLAND 30 te A'dam. ZIJPENBERG 29 v. Narvik n. Pt. Talbot. STAD BREDA p. 30 L. Palm. n. Monrovia TALISSE 29 te Tg. Priok. TANKHAVEN I 1 te S. Gerong verw TJIKAMPEK 29 te Nagoya. TJIPONDOK 29 te Kobe. VAN NOORT 29 te Hongkong. WITMARSUM 29 te Brownsville. ZAANLAND 30 te A'dam. ALUDRA 29 te A'dam. AMSTELDIEP 30 te Bremen. BARENTSZ 29 te Soerabaja. BINTANG p. 29 Ceylon n. Basrah. BORNEO 29 te Cheribon. GAASTERKERK 30 te Chittagong. MUSILLOYD p. 30 Guardafui n. Aden. NANUSA 29 te Karachi. OUWERKERK 29 te R'dam. RIDDERKERK 29 te Pt. Elizabeth. TAWALI 29 te Karachi. TJIBODAS p. 29 Singapore n. Kobe. VASUM 29 te Mena al Ahmadi. ALPHACCA 29 te Paranagua. AXELDIJK 1 te New Orleans verw. BREDA 29 op Orinoco. CASAMANCE 29 te Rouaan. GABONKUST 29 te A'dam. HELDER 30 dw. Azoren n. Antw. HERMES 30 te St.-Thomas. KATELYSIA 29 te Colon. KYLIX 30 te I lamonal. LAAGKERK 29 v. Aden n. Suez. MODJOKERTO 29 te R'dam. NAESS COMM. p. 30 Oporto n. Fawley. PR. J. W. FRISO p 30 Father Pt. n. Montr PURF. HELLAS p. 30 Kreta n. Fiumicino. SCHELPWIJK 29 te Boston. TERO 29 te R'dam. T1BA 29 te Necochea. AALSUM 30 te Zanzibar. ALMDIJK 1 te Havre verw. ALNATI 29 v. L. Palmas n. Antw. ALPHARD 30 te Recife. BENGALEN 29 te Suez. CALT. PERNIS 29 v. Pt. Said n. R'dam CISTULA 29 v. Pta. Cardon n. Stanlow. EEMLAND p. 29 St.-Vinc. n. L. Palmas. HAARLEM p. 29 Azoren n. S. Juan. KOTA INTEN 29 v. Zanzibar n. Tg. Priok. LAERTES 30 te Pt. Said. OLDEKERK 30.te Marseille. THELIDOMUS 29 v. Sydney n. Pladjoe. AALSDIJK p. 30 Minicoi n. Djibouti. ALGENIB p. 30 Vigo n. Antw. CONGOKUST 29 v. Freetown n. A'dam. CRADLE OF LIBERTY p. 30 Mogadisco n. Philadelphia. EOS 29 te Bremen. FELIPES 30 te Singapore. LIB. BELL 29 200 m. n St.-Pauls Rk. n. Phil GIESSENKERK 30 te Hongkong. HOUTMAN p. 29 Sabang n. Mauritius. LANGKOEAS 29 te Penang. LEMAIRE 29 te Balik Papan. MALEA 30 te Yokohama. MALVINA 30 te Singapore. OOSTKERK 29 te Melbourne. PENDRECHT p. 30 Natoena n. Formosa. PURF. NED. 29 v. Pt. Said n. Antw. RAKI 29 te Singapore. ROEPAT 30 te Chittagong. SAID JA 20 te Pladjoe. AVERDIJK p. 30 Azoren n. Houston. BATU 29 te Bombay. BLITAR 29 te Penang. LIEVE VROUWEKERK 30 te Aden. MITRA 29 te Curasao. LIMBURG 30 te Koweit. Advertentie Alle merken dus ruime keuze LOPPERSUM 29 350 m. nw Fm. n. Bermuda. MAASKERK 29 te Genua. POELAU LAUT p. 30 Minicoi n. Suez. STAD DELFT 30 te Genua. STAD VLAARD. p. 29 Stadland n. Emden. ZAANKERK 30 te Pt. Elizabeth. SOLON 30 te Baltimore. STAD A'DAM 29 te W. Hartlepool. STATUE OF LIBERTY 29 v. Philadelphia n. Pta. Cardon. TOMOCYCLUS 29 te Curagao. TRITON 29 te Curagao. VAN WAERWIJCK 30 te Semarang AENEAS p. 30 Ouess. n. Lissabon. ALDABI 28 te Buenos Aires. AMYNTAS 30 te A'dam. ARIADNE 30 te Barcelona. DIDO p. 30 Ouess. n. Gibraltar. FLEVO 29 te Barcelona. NOTOS p. 30 Ouess. n. Algiers. PHILETAS p. 30 Ouess. n. Malta. TELAMON 29 v. Barranquilla n. Miragoane. ANNENKERK p. 30 Finisterre n. Lissabon. DELFSHAVEN 30 v. Singapore n. Mormugao. GUINEEKUST 30 te Antw; KALYDON 1 te Buenos Aires verw. KOTA GEDE p. 30 Suez n. Djibouti. TIBERIUS 30 te Pto. Cabello. IJSSEL 30 te Antigua. ALGOL p. 30 Casquets n. R. de Janeiro. AMSTELKROON p. 29 Lizard n. Cleveland. DINTELDIJK 29 te Londen. PARKHAVEN p. 30 Dungen. n. Recife. PR. ALEXANDER 30 v. R'dam n. Hamburg. PR. CASIMIR 30 te Antw. SCHIE 29 te A'dam. SOESTDIJK 30 te Antw. TOMORI p. 30 Dungen. n. Marseille. WOENSDRECHT p. 30 Ouess. n. M. al Ahm. EEMLAND p. 29 St.-Vincent n. L. Palmas. SALOUM p. 30 Lissabon n. Napels. TE1RESIAS p. 30 Algiers n. Liverpool. BALI 29 te Antw. ESSO NED. p. 30 Bona n. Pt. Said. LISSEKERK p. 29 Muscat n. B. Aires. PERNA 29 dw. Mozambique n. Abadan. RADJA 29 te Ummsaid. TARA p. 30 Fern. Nor. n. Rio de Jan. ZONNEKERK 30 te Madras. PASSAGIERSSCHEPEN BLOEMFONT. p. 30 Cape Palm. n. Kaapstad BOISSEVAIN 30 te Singapore. COTTICA 29 te Barbados. GROOTE BEER p. 29 Belle Isle n. R'dam. JAGERSFONTEIN 30 te Pt. Elizabeth. JOH. v. OLDENB. p. 30 Ouess. n. Pt. Said MAASDAM 29 te New York. NOORDAM 30 te New York. ORANJE 29 v. Singapore n. Tg. Priok. ORANJE NASSAU 30 te La Guaira. SIBAJAK 29 v. Pt. Said n. R'dam. TEGELBERG 29 dw. D. Garcia n. Singapore. WATERMAN 29 v. Tg. Priok n. Aden. WESTERDAM 30 te R'dam. Horizontaal: 1. basis 2. livreiknecht - in elkaar lo- pende kamers 3. lucht inhalen - devies 4. goede naam 5. United Press - meisjesnaam - stek 6. waterkruik - stevig 7. knol - bouwland 8. kafferdorp - scherts 9. etage (afk.) - straatstoep 10. gedicht - wangen 11. putemmer - damesmantel N C5 LO vO Verticaal: 1. tand-email - tijdperk 2. wiel - clientèle van een dokter 3. gele aardsoort - zot - pers. vnw. 4. pakken - schaakterm 5. laag - woonschip 6. vruchteloos 00 Ch - klank - vogel - Toegepast 9. tuingereed- Natuurw. schap Onderzoek - overhaal 7. lectori salutem 8. gehoorzaal 10. lusthof - voorm. Neder lands gebied (afk.) 11. Spaanse munt - laddersport WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.50 Caus. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Omr. ork. 10.20 Gram. 11.00 Gram. 11.15 Radio Filh. ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Amus muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Amus. muz. 13.50 Gram. 15.45 Gram. 17.20 Muz. caus. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.35 A Capella- koor. 18.55 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Concertgebouwork. en so list. 21.10 Caus. 21.30 Lichte muz. 22.00 Caus. 22.15 Concertgebouwork. 23.00 Nws 23.15 Sportuitsl. 23.20-24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws 8.18 De ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Gevar. progr. 11.45 Gram. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 14.00 Gram. 14.30 Kinderkoor. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Gram. 17.50 Regeringsuitz. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Instr. trio. 18.40 Act. 18.50 Hammondorgelspel. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d. 1eugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Klankb. 20.15 Operettemuz. 21.00 Hoorspel. 22.05 Gram. 22.30 Caus. 22.45 Saxofoonkwartet. 23.00 Nws 23.15 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV:: 17.00-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00-21.55 Voetbalwedstr. (Jeugdelftal- len) NederlandEngeland. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m: 12.00 Amus. muz. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gram. 16.00 Vespers. 18.45 Volks dansen. 19.00 Muz. quiz. 23.08-23.13 Koer sen. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Amus. muz. 12.31 Gevar. progr. 13.00 Amus. muz. 13.31 Amus. muz. 15.00 Amus. muz 15.45 Amus. muz. 16.45 Amus. muz. 18.00 Amus. muz. 19.31 Gevar progr, 20.31 Gevar. progr. 21.15 Verz. progr. 22.00 Filmmuz. 22.40 Dansmuz. NDR/WDR, 309 m: 12.00 Amus. muz 13.15 Ork. conc. 16.00 Omr. ork. en solist. 17.35 Amus. muz. 19.30 Lichte muz. 20.00 Gevar. progr. 21.15 Klass. muz. 22.10 Omr. ork. en solist. 23.15 Symf. ork. en omr. koor. 0.10-1.00 Lichte muz. FRANKRIJK, Nationaal progr., 347 m: 12.00 Symf. ork. 18.35 Gram. 20.05 Koor zang. 20.35 Lichte muz. 23.00 Kamermuz. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.34 Operettemuz. 13.11 Gram. 16.02 Gram. 16.10 Gram. 17.10 Gram. 17.45 Gram 18.00 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.40 Gram. 21.30 Omr. ork. 22.11 Ork.conc. 22.50 Gram. 484 m: 12.00 Gevar. muz. 13.10 Gram. 15.15 Koorconc. 15.30 Gram. 16.05 Licht? muz. 17.10 Gram. 18.00 V. d. soldaten 18.50 Gram. 21.45 Gram. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00-18.00 V. d. jeugd. 20.00 Journ 20.15 Weerber. 20.25 Die Moskau-Story. 20.50 Berlijnse feestwekenspiegel. 21.15 Ballet. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 La Pensée Socialiste. 19.30 Film. 20.00 Act. 20.40 Cabaret. 21.40 Literair progr. 22.30 Wereldnws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 Nws. 20.00 Boe merang. 20.45 Documentaire. 21.25 Film- rep. 21.50 Voordr. 22.05 Nws. en journ.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2