Tunesië roept ambassa deur uit Frankr WYBERT CETAFLEX Hoep Sr der a. w ruimten Climax in steeds slechter wordende verhouding van f 46.000 Voetbalprogramma voor zondag Protest tegen grensincidenten Leiden vierde weer het ontzet Ook bij de warme maaltijd PAGINA 9 VRIJDAG 4 OKTOBER 1951 Chauffeur Kon. Huis begraven FIJN VROEG THUIS OP JE MOBYLETTE Ca. 24.000 Nederlanders zijn werkzaam in West-Duitsland Minister antwoordt inzake douanekantoren Courses Duindigt SEMI-PROFS Dl"c van knnstharslijm Ceta-Bever Een Nederlandse emigratieroman Advertentie Advertentie Leiden heeft gisteren op de traditio nele wjjze 3 oktober gevierd. Tiendui zenden waren op de been, toen in de morgenuren de militaire parade over de Breestraat trok. Vooral de bepluim- de leden van de studenten-weerbaar heids-vereniging „Pro Patria" trokken veel bekijks. Aan deze parade was de Reveille en uitdeling van huring en wit tebrood voorafgegaan. Bijna tienduizend burgers namen dit jaar de moeite de gave, die herinnert aan het onfcet van Leiden, in ontvangst te nemen. Andere evenementen op deze feestdag, die ook talloze oud-Leidenaars naar de Sleutel stad trok, waren: het springen van de fontein, kermis en „hosfeest" op het Schuttersveld en een daverend vuur werk als slot. De pièce de milieu van deze feestdag: de optocht, was dit keer gewijd aan het sprookje. Onder het motto „Er was eens" trokken o.m. Doornroosje, Sneeuwwitje, de Nachtegaal van de Keizer, Assepoester, Hans en Grietje en de olifant met de lange snuit, aan de stralende kinderogen voorbij. De luchtlijn Amsterdam-Montreal- Houston, die de K.L.M. in de eerste helft van de vorige maand geopend heeft en tot nu toe eenmaal per week werd gevlogen, zal met ingang .van zondag tweemaal per week worden ge vlogen en doorgetrokken worden naar Mexico-City. Vraag, receptenboekje (25 ct) aan Uw leverancier of schrijf aan Het Nederlands Zuivelbureau.(25 ct postzegel bijsluiten I) Cort van der Lindenstraat 7. Rijswijk Z.H. Te Soestdijk is donderdag begraven de chauffeurs van het koninklijk huis F. Peeters, die zondagavond is overle den. De begrafenis werd bijgewoond door o.a. mr. J. C. baron Baud, groot officier in speciale dienst van h. m. de koningin, de eerste stalmeester van de koningin, majoor W. K. F. Bischoff van Heemskerck, en mcj. C. M. Gilles, particulier secretaresse van prins Bern- nard. Voor de ter aarde bestelling werd in de parochiekerk van O. L. Vrouw On bevlekte Ontvangenis een Requiemmis opgedragen door mgr. A. P. Smit. De baar werd gedragen door chauf feurs uit Den Haag en Soestdijk. Op de kist lagen o.m. kransen van de ko ningin en prins Bernhard en van het personeel van paleis Soestdijk. Ja, fijn hè en dat ondanks de harde tegenwinden de regen! Ben je nu minder moe dan anders Natuurlijk schat, ik ben helemaal niet moe, ik hoef helemaal niet te trappen, zelfs niet om te starten. Die Kaptein-Mobylette met zijn 100% automatische koppeling flitst weg, zodra ik gas geef Sommige héél dure auto's doen dat ook! Nu ben je toch zeker blij dat ik zo heb aangedrongen dat je vóór de win ter die vol-automatische Mobylette zou kopen en dat ik je heb helpen sparen. Ja, lieveling, ik ben je zó dankbaar. Straks fijn samen naar de bios! zwaard wordt door het feit, dat de Franse minister van defensie en de Franse minister met standplaats Al giers zich woensdag in.de buurt van de Tunesische grens bevonden. Dit schijnt er op te wijzen aldus Bourguiba dat een en ander met voorbedachten rade is geschied en dat men met deze aanvallen de toe komstige Franse regering voor een voldongen feit wil plaatsen en een klimaat voor een gecamoufleerde oor log of minstens een zenuwoorlog wil scheppen. De Franse ambassadeur in Tunis, Georges Grose, bevindt zich momen teel in Parijs. Volgens welingelichte kringen is liet niet waarschijnlijk dat hij naar Tunis zal terugkeren. Het is de tweede maal dat Bourguiba zijn ambassadeur terug roept. De eerste maal deed hü dat ir oktober van het vorig jaar, nadat de Fransen vier Al gerijnse nationalistische leiders gear resteerd hadden, toen zij per vliegtuig van Marokko naar Tunesië zouden ver trekken. Pas in januari keerde de am bassadeur naar Parijs terug. (Reuter-AFP-UP) Een in West-Duitsland gehouden en quête heeft uitgemaakt dat het groot ste deel van het totaal aantal van 105.000 buitenlanders, die in West-Duitsland werkzaam zijn, uit Nederlanders be- Er werken in totaal 23.800 Nederlan ders, 18.900 Oostenrijkers, 18.600 Italia nen en 10.500 vluchtelingen uit het oos ten. Voorts werken er 9.100 statenlozen. De meerderheid der werkers uit het Oosten zijn Hongaren. Type S14: ƒ428,50 S 34: ƒ525.— S 44: 675.(allemaal voorzien van de vol-automatische koppeling Ned. Octrooi No. 76777). De van ouds beroemde Mobylette S 1: nog steeds ƒ375. Op alle types Vredesteln banden combineerde bureau. Daarnaast heeft mede de overweging gegolden, dat al daar vele diensten zijn gevestigd, waar mee het nieuwe bureau contacten heeft, hetgeen in verschillende opzichten een vlotte en efficiënte dienstuitvoering bevordert. Of de nog gereed te maken huisves ting van de dienst te Arnhem kostbaar der is dan die van de voormalige dienst in Nijmegen, kan eerst worden beoor deeld als vaststaat, in welk pand het bureau in Arnhem zal worden onder gebracht. Per saldo leidt de reorgani satie tot een belangrijke besparing van kosten en zij ligt derhalve geheel in de lijn van de beperking der overheids uitgaven, zo merkt de minister nog op De opheffing van de douanerecher chekantoren te Enschede en Nijmegen en onderbrenging van deze diensten in het rayon Arnhem betekent een bespa ring aan salarissen e.d. van f 46.000 per jaar, zo heeft' de minister van financiën meegedeeld in antwoord op schrifte lijke vragen dienaangaande van het Tweede Kamerlid de heer Van de Heu vel (K.V.P.). Overweging bij deze maatregel is voorts geweest, dat in de laatste jaren de werkzaamheden en de personeels bezetting van de bureaus douane recherche te Enschede en te Nijmegen aanzienlijk zijn teruggelopen. In de loop van 1957 bleek, dat een verdere inkrimping van de personeelsformatie mogelijk was en een combinatie van beide bureaus uit het oogpunt van ef- ficiëncy geboden was. I.v.m. de meer centrale ligging in de nieuwe dienstkring is Arnhem gekozen als plaats van vestiging van het ge- r<v>yw: AdvertentU Bescherm Uw keel en voorkom verkoudheid met Dit is de Bristol 40li 2,2 liter, welke voor het eerst te zien zal zijn op de grote jaar lijkse automobieltentoonstelling, welke deze maand weer in het Earls Court te Londen zal worden gehouden. De carrosserie van deze vierpersoons wagen met twee portieren werd vervaardigd in Zwitserland. De uitslagen van de draverijen op Duindigt: Senator Brewer prijs, 1400 m. 1. W. H. Hollandia (W. H. Geersen) tijd 2.18.4 I.38.9. 2. Willy Bond, 3. Winston Spen cer. Tot. winn. 2.20, pl. 1.60, 16.-, 6.30, gek. 4.80, cov. 29.90. Ouragan 9 prijs, 2040 m. 1. Volante Hollandia (M. Vergay) 3.07.2 1.31.8, 2. Tassel Friezin, 3. Uppsala Pluto. Tot. winn. 2.20, pl. 1.80, 2.20, gek. 6.80, cov. 3.50. Leonidas Scott prijs, 2520 m. 1. Upapa S (B. U. de Jong) 3. 46.8 1.28.5, 2. Thea Drabbe, 3. Ullustre Hanover. Tot. winn. 4.80, pl. 2.10, 3.30, 3.50, gek. 32.10, cov. 9.60. Ivan Hanoverprijs, 2100 m. 1. Peter Hanover (A. Th. Knynenburg) 3.01.2 1 26.3, 2. Terraise, 3. New Vlamingman. Tot winn. 3.30, pl. 1.60, 2.40, 2.80, gek. 13.50 cov. 7.30. Raphaëlprijs, 2100 m. 1. Ruby Spencer (F. J. Ecrenberg) wmto. 3 1.24.6, 2. Toomel D, 3. Rosa Dear. Tot. winn. 2.-, pl. 1.30, 1.50, gek. 5.90 cov. 5.10. Mesnil C prijs, 2020 m. 1. Otto H. (A. Bergsma) 2.49 1.24.5, 2. Prinses Zora. 3. Postduifje G. Tot. winn. 16.20, pl. 2.90, 1.90, 1.50, gek. 23.60, cov. 5.70. Uitslagen van de rennen: 1. Manitoba (H. Pije) 1.19.6, 2. Norica, 3, Terraise. Tot. winn. 2.70 (stal), pl. 1.20, 1.40. 1.20, gek. 9.20, cov. 4.40. Phrosoprijs, 2150 m. 1. Czibesz (E. van Dijk) 2.29.8, 2. Harold, 3. Princesse Martha. Tot. winn. 2.-, pl. 1.20, 1.90, gek. 5.40, cov. 3.90. Bellatrix prijs. 1800 m. 1. Monpti (A. Burrell) 2.02.6, 2. Cold Water, 3. Winni- fred. Tot. winn. 2.90, pl. 1.50, 3.10, gek. 12.-, cov f5-. Tot. omzet 81.378.- des morgens begonnen aan boord van de „Willem Ruys", waar mgr P. A. Nierman, bisschop van Groningen de Advertentie Broer Vromans vroeg stemming over het voorstel. Onmiddellijk werd er een ongewone spanning voel baar in de raadszaal, die alleen burgemeester Dub belman scheen te ontgaan. Men hoelde slechts de verbeten gezichten te zien van de middenstanders, en de vastberaden beweging, waarmee zij het num merbriefje uit de bus haalden om te erkennen, dat zii grootse dingen van plan waren. Maar de heer Dubbelman had als burgemeester maar weinig aan practische psychologie gedaan. „Nummer één," zei hij gelaten. „Voor!", zei Cornelissen, een voorman van de N.V. Robbers' Machinefabrieken. „Nummer twee." „Tegen!", riep boer Vromans. „Nummer drie." „Tegen!", snauwde Van Halder, de kruidenier, met de stem van een beul aan de valbijl. Woedende blikken van de vijf arbeiders. Zichtbare verrassing van de burgemeester. Met stijgende verbazing bemerkte hü, dat de pro's en de contra's elkaar tot het einde toe in even wicht hielden. Na nummer tien was de stand aldus: vijf stemmen vóór van de arbeiders, vijf tegen van de drie boe ren en de twee middenstanders. Restte Bickers, die nu het lot van mijn perceel in handen had. Het gebeurde uiteraard maar zelden, dat een raadsbesluit van deze eenmanspartij afhing. Bickers had gedurende de hele vergadering van zijn verveling blijk gegeven door zijn zwaar hoofd met beide handen te ondersteunen en van tijd tot tijd onbedaarlijk te geeuwen. Ik weet ook niet wat er in hem omging, toen de burgemeester met nauwe lijks bedwongen opwinding, en met een menigte klei ne zweetdruppels op zijn voorhoofd, Bickers' num mer afriep. Deze veranderde niet van houding, maar antwoordde ook niet onmiddellijk. Misschien over woog hij, wat een indruk het zou maken op zijn par tijgenoten, indien hij de oppermachtige arbeiders een een lesje gaf. Misschien heeft hjj zich het aange name twistgesprek over de kinderbeperking herin nerd met de jonge Martens... ik weet het niet. (Wordt vervolgd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 9