Situatie in Midden-Oosten verscherpt EGYPTISCHE TROEPEN in Syrië aan land Egyptische vlooteenheden blijven voor onbepaalde tijd in Syrië 442 Engelsen aan A-griep gestorven wm i Auto rijdt bij mist Albertkanaal in Zes personen verdronken Onverwachte geldzuivering in Oost-Duitsland Alle bankbiljetten uit de circulatie genomen Brutale roof voor P.T.T.- bökantoor Baan van de kunstmaan rond de aardbol is iets kleiner geworden 4 Oudjes rijden Utrecht-Zandvoort Israël voelt zich bedreigd Hoessein pleegt met Feisal overleg Amsterdam wordt te uitgestrekt Hogere lonen bij de N.S.? Duitse experts in V.S. zouden geen verlof hebben gekregen voor hef lanceren van aardsatelliet weer In één week In Sovjet-Unie heerst Russischegriep -• Sa VRESELIJK ONGELUK AAN DE GRENS Nog andere dodelijke verkeer son gelukken Grenzen geblokkeerd; kilometers lange rijen auto's In Arnhem Jonge vrouw tas met f 11.000 ontrukt Moeilijkheden over avondwerk Groep kinderen door bosbranden bij Sydney ingesloten Oostduitse regering boekt enorme winst Westduitse lijdtevenals wisselkantoren en bankengrote verliezen Jee MUKKID befjoteyoii mij! Het Het weer in Europa MAANDAG 14 OKTOBER 1957 81ste JAARGANG No. 29733 Egyptische troepeneenheden zijn gistermiddag in de Syri sche haven Latakieh ontscheept en verscheidene eenheden van de Egyptische vloot, die zich eveneens in deze haven bevinden, zullen er voor onbepaalde tijd blijven, aldus is van Syrische en Egyptische zijde bekendgemaakt. Over de sterkte van deze land- en marinestrijdkrachten is echter niets meegedeeld. Het overbrengen van de Egyptische een heden, dat met de bestaande spanningen tussen Syrië en Turkije in verband wordt gebracht, is volgens persberichten v°or diplomatieke kringen in de Egyptische hoofdstad als een verrassing gekomen. Men mag echter aannemen dat de ntse militaire autoriteiten op Cyprus en de Israëlische "^arine er zeker van op de hoogte zouden zijn geweest in- enen het belangrijke troepenverplaatsingen waren. De af stand overzee tussen Latakieh, de grootste haven van Syrië die recht tegenover Cyprus is gelegen, en de Egyptische haven P0rt immers bedraagt ongeveer 560 km en de route voert langs de Israëlische kust. Ili Door vrachtauto gegrepen Onverhoeds de weg over Tegen bus gebotst Met politie-radiowagen uit netelige positie gered Illlllllllllllll Antilope suède damesjasjes Rustig weer BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en tt'. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.39 uur 's avonds tel. 21544. op dl en'°e c°mmentaar dat tot nu toe van ^vikkeling ls geleverd komt h„ sraëlisehe zijde. In New York de Israëlische minister van bui tenlandse zaken, mevrouw Meir, ver klaard, dat Israël zich thans in groot gevaar bevindt. In Tel Aviv is men van mening, dat de spanningen in de Arabische wereld nu nog meer toege nomen zijn. Merkwaardig is dat gisteren, toen koning Hoessein van Jordanië en koning Feisal van Irak een geheime bijeenkomst hadden, de officiële Jor daanse radio een heftige aanval lan ceerde op Egypte. De Egyptische leiders werden bar baarse dictators genoemd. „Zij maken gebruik van de grofste sensationele pers die de wereld ooit gezien heeft zo werd ge zegd, „om de publieke opinie op een weergaloze wijze te beïnvloeden". Over de onlangs gehouden Egypti sche verkiezingen werd verklaard, dat de uitslagen ervan waren „vervalst door een stel goochelaars, gehuurd door hun rode meesters". Het onder Egyptische controle staan- de persbureau voor het Midden-Oosten spreekt daarentegen van de glorie van de Arabische eenheid. De Syrische op- Perbevelhebber, generaal Bizri zou in Juichende bewoordingen de Egyptische Jjüiister van oorlog, generaal Amer, die tevens hoofd is van de gemeen schappelijke Syrisch-Egyptische leger staf, hebben bedankt voor het zenden van Egyptische troepen naar Syrië. Egypte en Syrië besloten twee jaar geleden tot de instelling van een ge meenschappelijk militair commando. De overeenkomst werd een jaar gele den uitgebreid tot Jordanië waarbij de strijdkrachten van Syrië, Egypte en jfordanië onder generaal-majoor AbdeJ Hakim Amer, de Egyptische minister ^an oorlog en opperbevelhebber, wer den gesteld Een maand geleden brach ten Syrische militaire bevelhebbers een bezoek aan president Nasser van Egyp te. Er werd toen bekendgemaakt, da+ S'j ges,proken hadden over coördinatie Van militaire plannen op grond van d® overeenkomst. Voorts hebben zich onlangs scher mutselingen voorgedaan aan de Sy- ttsch-Turkse grens. Syrië heeft bij de Verenigde Naties geprotesteerd tegen Sat het noemt het samentrekken van 'Turkse troepen bij de Syrische grens Jr. aktober protesteerde Syrië bij Tur- *Ue tegen „het houden van voortduren de betogingen gepaard met provoce erde daden" bij de Noordsyrische pens. Turkse vliegtuigen zouden her- paldelijk het Syrische luchtruim ge bonden hebben. Turkije heeft daarop Jpklaard, dat het geen agressieve oog- perken heeft tegen welk land ook en ?at maatregelen welke langs de gren zen waren genomen van defensieve ®ard waren. (Rtr.-A.F.P.-U.P.) Koning Hoessein van Jordanië en r°™ng Feisal van Irak hebben giste- hta een bespreking van vijf uur ge inv. over Arabische aangelegenheden, o' bet licht van het bezoek van koning Vn?6(^ van Saoedi-Arabië aan Libanon. mgêns een onbevestigd bericht in gmman wordt verwacht, dat koning nin Soin waarschijnlijk ook met ko- mg Saoed een bespreking zal arran- 5?rem nadat laatstgenoemde zijn hui- 'ge staatsiebezoek aan Beiroet zal heb ben volbracht. Van betrouwbare zijde te Bagdad is meegedeeld, dat de vorsten volledige Apreenstemming hebben bereikt over 'abische kwesties in het algemeen w? m het bijzonder over politieke, mi- «caire en economische vraagstukken an wederzijds belang. <Rtr.-A.F.P.-U.P.) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii In Engeland en Wales heeft de A- griep de vorige week aan 442 mensen het leven gekost. De week daarvoor waren er 282 slachtoffers. Tot dusver heeft influenza dit jaar in Engeland en Wales 1.196 slachtoffers geëist. In de zelfde periode vorig jaar waren er 1.018 gevallen met dodelijke afloop. Naar schatting eenvijfde deel van de vijf miljoen Parijzenaars heeft griep gewone najaarsgriep. Voorts zijn er ca. 100.000 Aziatische griep-patiënten. In de fabrieken bedraagt het percen tage zi jken onder de arbeiders bijna 50. Deze week zal 20 procent der scho len en ca. de helft der kostscholen wegens ziekte der leerlingen en onder wijzers gesloten zijn. Ook in Brussel is een vijfde deel van de bevolking ziek. Ook in talrijke streken van de Sovjet- Unie woedt de Aziatische griep, die daar merkwaardigerwijs „Russische griep" genoemd wordt. Het gehele medische apparaat is gemobiliseerd. Artsen, verpleegsters, personeel dat te maken heeft met de produktie en verkoop van levensmiddelen, PTT-amb- tenaren en het personeel van transport ondernemingen zullen met voorrang tegen de ziekte worden ingeënt. (Rtr.-U.P.-A.F.P.) Y-S:-. - jgSi'ï: - -V T- j. -jetosr.*/-s.^ De Pionier Automobiel Club heeft zondag weer de traditionele prestatierit UtrechtZandvoort gehouden. Hier ziet men de bekende coureur Mans Gatsonides met de oudste deelnemende auto, een Panhard Levasseur uit 1899. rumajE ^/\uosoel'< 400km PERZIE kirkoek\ Cypru MAMA Vs we Middellandse Oiieielding /RAM BAGDAD JORDANIË TAP leiding SAOED/ ARAB/E Sm«i KOEWEI Even over de Nederlands-Belgische grens ten zuiden van Maastricht is zondagmorgen omstreeks negen uur een vreselijk ongeluk gebeurd. De chauffeur van een Pontiac-personen- auto, vermoedelijk door de dichte mist misleid, reed even achter de Stop van Ternaaien het Albertkanaal in, met het noodlottige gevolg dat alle zes de inzittenden van de auto zijn ver dronken. De dodelijk verongelukten zijn de be stuurder van de auto, de 63-jarige lei dekker S. F. Lejeune, diens 61-jari- ge echtgenote M. H. Lejeune-Krans, de 44-jarige mevr. E. M. Kerbusch- Kraft, haar 17-jarige dochter M. Th. G. Kerbusch, de 27-jarige J. C. Lin- ders en diens echtgenote, de 29-jarige mevr. E. G. Th. Linders-Rondaghs, al len uit Maastricht. De beide laatste slachtoffers waren pas enkele maan den gehuwd. Het gezelschap was op weg naar de zondagsmarkt te Luik. Bij de afrit van de sluisbrug bij de Stop van Ternaaien raakte de chauffeur, vermoedelijk ten gevolge van de dichte mist, van de weg af e* kwam met zijn auto links van de weg in het gras terecht. Vermoed wordt dat de chauffeur bij zijn pogingen om de auto weer op de weg te krijgen te veel gas heeft gegeven, zodat de wa gen dwars de weg overschoot en toen tussen twee aldaar gemeerde schepen door in het Albertkanaal terecht kwam. Schipper Heetbrink, die het ongeluk vanaf zün schip „Mimi" zag gebeuren, heeft nog geprobeerd om met een lan ge haak de ruiten van de zinkende auto t verbrijzelen, hetgeen niet mocht ge- Inkkr Hij en andere schippers en ook de inmiddels gearriveerde Rijkswacht van Canne hebben daarna getracht om met bootjes de minstens vier meter diep gezonken auto te bereiken om de ze met kabels uit het water te trek ken. Ook dit mocht met gelukken. Tegen half twaalf arriveerde de Rijksdienst van het scheepvaartverkeer uit Lufk Met behulp van een duiker van deze dienst, de heer Jean Mou- lin kon aan de gezonken auto een ka bel worden beveltigd. Met auto's werd, daarna geprobeerd om met de kabel de verongelukte auto uit Let water te trek ken. Ook dit gelukte niet, want de ka bel brak. Tenslotte heeft duiker Mou lin opnieuw twee kabels aan de auto bevestigd en hebben en zestigtal te hulp geroepen mannen met veel moei te uiteindelijk de auto uit het water kunnen ophalen. De auto was praktisch onbeschadigd. De portieren waren ge sloten, maar de ruiten waren openge draaid. Hieruit wordt afgeleid, dat de inzittenden nog gepoogd hebben de auto te verlaten. De stoffelijke overschotten zijn naar Groot-Ternaaien overge bracht. De auto is door de Rijkswacht in beslag genomen. Op het Dr. Ackensplein te Bleyer- heide-Kerkrade werd zaterdagmorgen omstreeks tien uur de 50-jarige mevr. M. .lendriks uit Kerkrade, die op de fiets was, door een vrachtauto gegre pen en vrijwel op slag gedood. Des middags is het vierjarig zoontje van de familie Sanders te Zandberg bij Musselkanaal, toen hij van achter een geparkeerde bestelauto onverhoeds de weg overstak, door een vrachtauto gegrepen. De jongen was vrijwel direct dood. In Tilburg kwam de 18-jarige onge huwde bank-employé M. de Jong uit Tilburg zondagmiddag omstreeks half vier in botsing met een bus van de B.B.A. De jongen werd van de brom fiets geslingerd en overlec' vrijwel on middellijk. Zijn 12-jarige duopassagier A. Damen eveneens uit Tilburg, moest met een hersenschudding in het St.-Eli- sabeth-ziekenhuis worden opgenomen. (Van onze correspondent in Bonn) In een „Nacht und Nebel"-operatie heeft de „regering" der zogenaamde „Democratische volksrepubliek" gisteren plotseling de Oostduitse bankbil jetten uit de circulatie genomen en tegen de koers 11 ingewisseld voor nieuwe. De Oostduitse burgers konden gisteren in speciale wisselkantoren, die in scholen, fabrieken, partijbureaus, postkantoren en café's waren in gericht, hun geld tot een maximaal bedrag van 300 mark inwisselen. Alles wat zjj daarboven wilden inwisselen, werd voorlopig gestort op een speciale rekening bij de Oostduitse circulatiebank. Dit geld zal zaterdag vrijkomen, doch voor die tjjd zullen speciale commissies onderzoeken, of de eigenaars op een „eerlijke" manier aan het geld zijn gekomen. Saldi op spaarbanken zijn door de geldwisseling niet getroffen. De geldwisseiing eindigde om tien uur gisteravond. Van acht uur 's avonds af was het nieuwe geld de enige geldige valuta. Deze onverwachte geldzuivering is de tweede, waar mee Oost-Duitsland binnen tien jaar is verrast. Natuurlijk had premier Otto Grote- wohl, die gisterochtend om acht uur de geldzuivering persoonlijk via de radio aankondigde, een zondebok bij de hand: de Westduitse bondsrepubliek, waar zo zeide hij „aanzienlijke bedragen in oostmarken in het bezit zijn van mo nopolisten (lees: kapitalisten) en mili taristen, die daarmede trachten te spe culeren en de Oostduitse economie te verstoren." Ook zouden de oostmarken door de bondsrepubliek en haar bond genoten gebruikt zijn om er agenten en spionnen mee te betalen en ajdus de veiligheid van de „volksrepubliek te ondermijnen. Het gehele verkeer tussen West- en Oost-Duitsland en in Berlijn tussen het westelijke en oostelijke deel van de stad was van gistermorgen acht uur af geblokkeerd door volkspolitie en volks- leger. Alleen het treinverkeer bleef normaal en in Berlijn mochten aanvan kelijk de voetgangers nog van het wes ten naar het oosten en omgekeerd. Het luchtverkeer was gestaakt vanwege de mist en daarmede hadden de Oostduit se „autoriteiten" dus geen moeilijkhe den. Aan het controlepunt Helmstedt IIIIIIIIIIUillllllllIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllll Toen zaterdagmorgen een jonge vrou welijke kantoorbediende zich met een tas, waarin 11.000,- zat, naar het bij kantoor van de P.T.T. in de Hertog straat te Arnhem begaf, om dit bedrag te storten, werd haar by de ingang de tas ontrukt. Omstanders, die het zagen gebeuren, achtervolgden de dief vol gens beschrijvingen een jonge man doch slaagden er niet in hem te grij pen. Hij moet via het talud van de spoorbaan ter plaatse hebben weten te ontsnappen. De recherche stelt een nauwkeurig onderzoek in. (Van een verslaggever) Een groep ambtenaren van de In spectie Belastingen in Amsterdam heeft bezwaren te kennen gegeven om tot en met december a.s. 's avonds over te werken, omdat de afstand van hun wo ning naar het werk te groot is gewor den om tweemaal per dag te worden af gelegd. Zij hebben voorgesteld om de werktijd te bepalen van acht uur 's mor gens tot half zes 's middags met een half uur pauze. Dit acht men echter bij de Inspectie een te lange ononderbro ken werktijd. In totaal gaat het om ongeveer zestig van de honderd ambte naren. Het overwerk is vooral nood zakelijk geworden in verband met de verhuizing van de gehele dienst naar het nieuwe hoofdkantoor aan de Wi- bautstraat in Amsterdam-Oost. Voordat dit zijn beslag zou krijgen, wilde men de lopende zaken zoveel mogelijk af handelen. Voor Amsterdam is de weigering ech ter een typische consequentie van de steeds groter wordende uitgestrektheid van de stad. De jonge ambtenaren, die een woning gekregen hebben in tuin stad Geuzenveld (niet ver van Half- weg), moeten een reis van bijna tien kilometer maken om hun kantoor aan de Wibautstraat te bereiken. Hoewel men ook in ambtelijke kringen niet afkerig is van de financiële voorde- len van overwerk, wordt een reis van bijna veertig kilometer per dag wel bezwaarlijk. De directieraad van de Nederlandss Spoorwegen en vertegenwoordigers van de drie vakorganisaties hebben over eenstemming bereikt over de loonsver hoging voor vrijwel het gehele spoor wegpersoneel. De omstreden verhogingen variëren van 3 tot 10 pet. 24 oktober zal een laatste bespreking met de direc tie worden gehouden, waarna de oor stellen worden voorgelegd aan het col lege van rijksbemiddelaars. Men wil de verbeteringen per 1 december invoeren. Er wordt van de zijde der regering ech ter grote weerstand verwacht. Elf meisjes van acht en negen jaar zijn zaterdag drie uur lang met hun twee on derwijzeressen ingesloten geweest door bosbranden in de buurt van Sydney. Met een radiowagen van de politie werden zij gered. De groep werd door het vuur ver rast tijdens een picknicktocht. Zij hebben drie mijl ver gerend, om aan het vuur te ontkomen, voordat zij door de politiewagen we.^.en. opgepikt. Inmiddels was reeds een politiesloep uitgezonden om te proberen over zee de kinderen in veiligheid te bren gen Door de bosbranden zijn in een voor stad van Sydney twee huizen vernield. Een man van middelbare leeftijd stortte ineen en overleed, terwijl hij bezig was het vuur te bestrijden. (U.P.) Grotewohl Advertentie ONBEPERKTE GARANTS OP OE VERING. XAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN aan de Autobahn tussen Hannover en Berlijn stonden na enige tijd al lange rijen wagens en vrachtauto's, die naar Berlijn wilden. Niet weinige daarvan behoorden aan bondsdagleden, die de zondag wilden gebruiken voor de lange autoreis naar Berlijn, waar morgen de op 15 september gekozen Bondsdag voor de eerste maal in zitting bijeen komt. Gisteravond was de blokkade van de wegen naar Oost-Duitsland nog steeds niet opgeheven. Bij Helmstedt stonden 1500 auto's in een vijf kilo meters lange queue aan de Westduitse zijde van de grens. Er werd ter plaat se met de Oostduitse Volkspolitie en douane onderhandeld over de door lating van vrachtauto's met aan be derf onderhevige levensmiddelen voor de bevolking van West-Berlijn. Aan gezien het verboden is 's-nachts over de Autobahn van Helmstedt naar West-Berlijn te rijden, moesten de in zittenden van vele auto's de nacht in hun voertuigen doorbrengen. Aan de geldwisselkantoren in West- Berlijn, waar gewoonlijk westmarken in het verkeer tussen de zones ver krijgbaar zijn voor eer. koers van een westmark tegen vier oostmarken (op de zwarte markt is de koers ongeveer een op tien) ontstonden gisteren turbu lente scenes, veroorzaakt door mensen die tegen elke koers hun plotseling voor een groot deel waardeloos geworden oostmarken tegen westelijke marken wilden inruilen en een koers van 40 oost tegen 1 west graag wilden accep teren. De officiële koers van 1:4 was zuiver „synthetisch". Hij werd bepaald door de behoefte, die er van dag tot dag aan oost-geld bestond en wordt door de Westduitse radio elke avond voor de volgende dag voorgelezen. Officieel bankverkeer met het oost- geld was er gisteren niet. Desondanks zullen vele Westduitse banken door de maatregel zijn getroffen. Er vloeit in de z.g. „interzonenhandel" tussen Oost en West-Duitsland altijd veel oost-geld naar de bondsrepubliek. Ook de West duitse regering beschikt altijd over sal di van vele miljoenen. Een deel van de arbeiders b.v. die in West-Berlijn wer ken en in Oost-Berlijn wonen krijgt zijn loon in oostmark uitbetaald. Volgens de Oostduitse radio bedraagt het verlies van de wisselkantoren in West-Berlijn een miljard mark. Aan deze operatie, die identiek is aan hetgeen er in 1945 in Frankrijk en in 1950 (met de befaamds geldknipperij) in Indonesië is vertoond, is uiteraard flink verdiend door de Oostduitse „re gering", die kennelijk het overzicht had verloren van het totale bedrag aan oostmarken, dat er in circulatie was. Er is natuurlijk in Oost-Duitsland een massa geld in sokken en spaarpotten, dat men uit wantrouwen niet op een bank heeft willen zetten. Er is in de wanordelijke verhoudingen in Oost- Duitsland uiteraard ook een hoop zwar te handel en er zijn dus ook miljoenen bedragen aan zwart" geld in omloop. Het grootste deel daarvan vervalt nu aan de „staat". Men schat dit bedrag in Bonn op wel een miljard oostmark. De tijd die de Russische kunstmaan nodig heeft voor een omwenteling om de arde neemt heel langzaam af, waaruit blijkt dat haar baan om de aarde iets kleiner is geworden. Zater dag deed zij 95 minuten en 57 secon den over een reis om de aarde. Het raketgedeelte dat de satelliet begeleidt heeft de kunstmaan ingehaald. Dat is donderdag reeds gebeurd en zaterdag had het raketgedeelte al een voor sprong van 3 minuten of 1.500 km op de kunstmaan. Dr. Allen Hynek van het Smithsonian institute in Cambridge, in de Ameri kaanse staat Massachusetts, heeft ver klaard, dat volgens rapporten' van waarnemers de satellieten van de kunstmaan een gedeelte van de raket waarmee zij gelanceerd is en de beschermende kap uiteen beginnen te vallen. In Moskou en New York heeft men de satelliet en het raket gedeelte in het afgelopen weekeinde duidelijk met het blote oog kunnen waarnemen. De 42-jarige Russische geleerde mevrouw Sonova heeft zaterdag na de slotvergadering van het interna tionale ruimtevaartcongres in Barce lona verklaard, dat in Rusland piloten opgeleii worden voor vluchten in de wereldruimte. De twee Amerikaanse atoomspion nen Ethel en Julius Rosqjiberg die in 1953 werden terechtgesteld, zouden in 1947 geheime gegevens over het Amerikaanse plan voor het lanceren van een aardsatelliet aan de Russen hebben verschaft. Dit heeft de voor malige officier van justitie Myles Lane te Washington verklaard. Volgens hem zouden de Rosenbergs ook de wiskun dige oplossing vap de vraag, hoe kern energie voor de voortstuwing van vlieg tuigen kan worden gebruikt, de Russen in handen hebben gespeeld. Een groep Duitse deskundigen op het gebi I van geleide projectielen die in Amerika vertoeft, heeft ruim een jaar geleden tevergeefs getracht van het Amerikaanse ministerie van defensie toestemming te verkrijgen voor het lanceren van een aardsatelliet, aldus wordt in Amerikaanse persberichten gemeld. De toenmalige minister, Char les Wilson, had laten weten, dat het Amerikaanse leger, waarvoor de Duit sers werkten, zich niet mocht bege ven op het terrein van de marine. Het lanceren van een kunstmaan is n.l. aan de marine toevertrouwd. De Duit sers hadden gebruik willen maken van de raket „Jupiter", waarmee volgens de persberichten op 26 september van het vorige jaar een hoogte van 960 km zou zijn bereikt. tavertentie BARTELJORISSTR HAARttH TEL. 13439 FERp. BOLSTR 48 A'DAH TEL. 7171,6? Verwachting tot dinsdagavond (op gemaakt te 11.15 uur) Vannacht en morgenochtend plaat selijk mist. Morgen overdag opklarin gen en droog weer. Weinig wind en weinig verandering in temperatuur. Dinsdag: Zon 7.06-17.49 Maan 22.26-13.25 station Weei Stockholm onbewolkt Oslo onbewolkt Kopennuge half bew. Lender. mist Amsterdam mist Luxemburg mist Parflf zwaar bew. Nice licht bew. Berlyn geheel bew. München geheel bew. Zünch geheel bew. (ienéve mist Locarno onbewolkt Wenen onbewolkt Innsbruck mist Rome onbewolkt Max temp tfor flap 12 13 19 17 17 18 22 12 14 15 18 21 18 22 26 aeersi. afgei. 24 uur 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1