Coopyaerf TIENDUIZEND SPREEUWEN op reis onderschept Oók al aan de sigaar Trekonderzoek brengt lichtpunten maar roept ook nieuwe vragen op Politie bij onderzoek bedreigd Groot gebrek aan priesters en lekenapostelen De griepepidemie teistert Europa nog steeds Met Nederlandse garantie Staten Nederlandse Antillen keuren geldlening goed Zaak voor de Hoge Raad DOUWE EGBERTS Oostenrijk overweegt alle scholen te sluiten Vier maanden geëist Wachtmeester vrij gesproken WOENSDAG 16 OKTOBER 1957 PAGINA 7 Helderse journalisten de nieuwe pijptabak in handige tabakszak Druk bezoek aan de Zuid-Larense markt Organisator Koninklijk onderscheiden Père Duval Deel van auteursrechten voor de missie Bedrijfsschap Bloembollen- handel KRACHTIGE BOS- EN SAVANNEBRANDEN IN SURINAME Examens Oktober is behalve wijnmaand ook vogeltrek- maand; want hoewél er ook in de andere herfstmaanden en in het voorjaarja zélfs midden in de zomer en in hartje winter vogélver- plaatsingen plaatsvinden, is de exodus van oktober het meest indrukwekkend, vooral aan de kust, waar vinken, spreeuwen en andere soorten, die van Noord- en Oost-Europa naar de Britse eilanden trekken, worden opgestuwd door het water, dat ze alleen bij stabiel herfstweer met oostenwind recht streeks durven passeren, maar waar ze anders zolang mogelijk omheentrekken. Vandaar, dat veel vogelliefhebbers in oktober naar de zeekant trekken om de vroege ochtenduren door te brengen op een hoge duintop; vandaar ook dat aan de kust, bij Loosduinen, de vinkenbaan ligt van het „Vogel trekstation Texel", het instituut, dat de laatste jaren zulke interessante bijdragen heeft geleverd voor onze nog altijd bescheiden kennis van de vogeltrek. Men kan zich, bij het aanschouwen van de trékbewegingvéle vragen stéllen, maar wil men daar een antwoord op vinden, dan zijn veldwaar nemingen ontoereikend. Daarvoor moet men vogels vangen, ringen en weer loslaten. Dat is de afgelo pen decennia op grote schaal geschied en daaraan danken we onze kennis omtrent de overwinterings- gébieden van véle soorten. De wetenschap, dat de Scandinavische vinken in Engeland overwinteren en dat de Oosteuropese vinken in en rond Frank rijk de winter doorbrengen, steunt op gegevens, die het ringonderzoek heeft opgeleverd. Dat onze zwaluwen in september-oktöber naar Centraal- Afrika trékken en onze ooievaars naar Zuid-Afrika, weten we dank zij de terugmeldingen van geringde jongen. Maar de mens wil méér weten: hij wenst ook het antwoord op het waarom en het hoe van de vogeltrek. Ook daarover heeft het werk van het vogéltrékstation diverse ontdekkingen opgeleverd, zoals blijkt uit het zojuist in Limosa gepubliceerde jaarverslag 1956, waarin een overzicht wordt gegeven over de voornaamste resultaten van de verplaatsingsproeven, die men in de jaren 1948- 1956 heeft genomen met spreeuwen. De Europese verdragen Ratificatie niet voor 1 januari a.s.? Verkiezing van het K.V.P.-fractiebestuur Mejdr. De Vink gekozen Nieuwe voorzitter „Titus Brandsmafonds" ffliiiniiii De staten der Nederlandse Antillen hebben de ontwerp-landsverordening inzake de geldlening met Nederlandse garantie met 14 tegen 6 stemmen goed gekeurd na een vergadering die ruim negen en halt' uur met een korte on derbreking heeft geduurd. Tegen stem den de Nationale Volksparty en de K.V.P. De tegenstemmers voerden als hoofd bezwaren aan: de onvolledige toelich ting, overhaasting en samenkoppeling van Arubaanse en Curagaose leningen. Aan het eind van de vergadering werd een door de heer H. L. Braam (Demo cratische Partij) ingediende motie aan genomen, waarbij de NVP en de KVP de aantekening verzochten te hebben tegengestemd. In de motie, waarin het afwijzend besluit van de eilandsraad van Cura- gao werd gelaakt, besloten de staten het volgende telegram te zenden aan resp. de Staten-Generaal, de Neder landse regering en de gevolmachtigd minister Lampe: „De staten van de Nederlandse Antillen maken gaarne ge bruik van de in de ontwerp-garantie- wet geboden mogelijkheid van finan ciering met behulp van Nederland." De regering van de Ned. Antillen wordt verzocht in het belang van het eilandgebied Curagao nogmaals hierom trent overleg te plegen. (De lening betreft een bedrag van 10 miljoen dollar, waarvan 4 miljoen voor Curagao en 6 miljoen voor Aruba bestemd is. De eilandraad van Curagao had op 7 oktober het voorstel tot een geldlening van vier miljoen dollar met elf tegen negen stemmen verworpen. De eilandsraad van Aruba keurde het ont werp voor een geldlening van zes mil joen dollar op 12 oktober goed met 13 stemmen tegen zes De Hoge Raad is dinsdag begon nen met de behandeling van het be roep in cassatie tegen een vonnis van de Alkmaarse rechtbank betreffende de twee Helderse journalisten resp. van Het Noordhollands Dagblad en Het Vrije Volk. Deze journalisten hadden 8 februari een foto gemaakt van een aanvaring bij Den Helder tussen twee Nederlandse mijnenvegers. De Hel derse kantonrechter ontsloeg de journa listen van rechtsvervolging van het ten laste gelegde, nameliik het fotografe ren van militaire werken. De Alkmaar- se rechtbank veroordeelde beide in ap pèl echter tot een geldboete van tien gulden. Er ontstond voor de Hoge Raad een discussie over het feit, dat de verdedi gers slechts één schriftuur hadden in gestuurd voor twee afzonderlijke za ken. De raadslieden gingen daarna op de zaak in. Hun pleidooi had niet ge heel de instemming van de Hoge Raad. De president vond dat een der raads lieden mr. H. Jonker op een gegeven moment afdwaalde. Hij zei dat een be paald deel van het pleidooi niet in de cassatiezaal thuishoorde. De procureur-generaal zal 29 oktober conclusie nemen. Advertentie Coopvaect Het feest in Zuid-Laren is weer voor bij. Gisteren, de derde dinsdag in ok tober, de dag waarop volgens traditie de kachel behoort te worden aangesto ken, was alles weer volop aanwezig. De mensen, de paarden en de koeien, de kraampjes in onafzienbare rij, de wil tot zaken doen, de sfeer en de nodige entourage. Vandaag zijn er nog de res ten en vandaag is ook de laatste dag van de landbouwbeurs, die de avond voor de markt gestart is en nu kan terugzien op een zeer geslaagd evene ment, dat tienduizenden bezoekers heeft getrokken en waar vele goede zaken zijn gedaan. eHt volgend jaar bestaat deze beurs al weer 10 jaar en dan zal nog meer ruimte moeten worden aan getrokken om standhouders en bezoe kers te kunnen gerieven. De Zuidlaardermarkt, de oudste paardenmarkt van West-Europa, trof het met het weer wel bijzonder. Een zachte en zonnige herfstdag maakte van het brink- en bomenrijke dorp, een sprookjesplaats, waarbinnen het goed toeven was. Dat bleek ook al heel spoedig, want nog maar enkele uren na de opening van de markt, werd het aantal personenwagens al boven de 10.000 gesteld en schatte men het bezoekerstal tassen de 125.000 en 150.000. Een grote gebeurtenis was deze markt voor marktmeester-gemeente architect P. Mekkes, die dit evenement dit jaar voor de veertigste maal orga niseerde. In een huldigingsbijeenkomst merkte burgemeester J. H. Roukema op dat het H.M. de Koningin had be haagd de heer Mekkes te onderschei den met de ere-medaille in goud, ver bonden aan de orde van Oranje Nas sau. Advertentie De generaal der witte paters, pa ter L. M. H. M. Volker, een Neder lander, die onlangs op het te Rome gehouden kapittel tot algemeen over ste is gekozen, heeft gisterenmiddag in Nijmegen aan vertegenwoordigers van de Nederlandse pers belangrijke mededelingen gedaan over de missie in Afrika. Uitsluitend in dit werelddeel werkt de in 1868 door kardinaal Lavigerie gestichte sociëteit der witte paters, welke thans 2.644 priestermissiona rissen telt, onder wie 360 Nederlanders en 537 broedermissionarisen, onder w 140 Nederlanders. In Afrika is het aan tal katholieken sinds 1927 enorm ge stegen. Van 3.400.000 in 1927 is het toegenomen tot 22.500.000 in 1957, ter wijl het aantal catechumenen thans 5.000.000 bedraagt. De missie van de witte paters in dit werelddeel telde in 1956 4.000.000. katholieken en 1.000.000 catechumenen. Gemiddeld worden per jaar ln hun missies 300.000 doopsels toegediend. In de gebieden van de witte paters in Afrika zijn thans 550 witte paters van Afrikaanse origine werkzaam, terwijl al vijf bis dommen door Afrikaanse bisschoppen worden bestuurd. In geheel Afrika be draagt het aantal Afrikaanse bisschop pen thans 23. De generaal dér witte paters ver telde van de eigen spiritualiteit, welke onder de Afrikaanse katholieken groei ende is en die zich uit vooral op het gebied van de liturgie. Wellicht zal deze eigen spiritualiteit na verloop van tijd tot het stichten van een eigen Afrikaanse priestercongregatie aanlei ding kunnen zijn, naar 't voorbeeld van de Afrikaanse congregaties voor broe ders en zusters, welke thans reeds de opleiding van eigen Afrikaanse reli gieuzen verzorgen. Pater Volker wees op de wanver houding, welke er in Afrika bestaat tussen het aantal priesters en de snel le groei van het aantal bekeerlingen. Afrika is rijp voor het christendom en we weten niet wat te doen, zo heeft' Z. H. de Paus terecht in zijn ency cliek ,,Fidei Donum" gezegd. Er is voor de evangelisatie in Afrika groot gebrek aan priesters maar ook aan lekenapostelen. Het experiment met de Nederlandse en Belgische kajotters in Afrika noemde pater Volker zeer ge slaagd. Onder de inlandse bevolking hebben zij reeds veel tot stand ge bracht. Pater Volker signaleerde de grote gevaren, welke de bloei van het mis siewerk in Afrika ernstig bedreigen. Moskou heeft tot nu toe een 7.000 stu diebeurzen aangeboden aan jonge ne gers, die te Praag en in Boedapest worden opgeleid om het ondermijnende werk in hun land uit te gaan voeren. In Cairo studeren reeds een duizend tal Afrikanen, terwijl ook Indië stu diebeurzen rondstrooit. Daartegenover staat, dat er geen enkele katholieke universiteit is, die de jonge negers studiebeurzen kan aanbieden. Niet minder groot dan het gevaar uit Mos kou is dat, hetwelk komt van de ziide van Egypte. Nasser wil alle bewoners van Afrika tot muzelman maken on der zijn hegemonie. De westerse mo gendheden hebben tot nu toe geloofd, dat de Islam een barricade opwierp tegen het communisme. Het is even wel niet minder dan een voorbereiding op het communisme, aangezien zowel de Islam als het communisme alle persoonlijk denken dood drukken. Tenslotte sprak pater Volker over de grote activiteiten van de communis tische partij in Marokko en van de centrale van het communisme in Ad dis Abeba, vanwaar uit het aanvals plan voor geheel Afrika wordt uitge voerd. Pater Volker zei, dat de katholieken in hun actie voor de mis sie aaneengesloten moeten staan en dat in Afrika wil het niet door het communisme onder de voet ge lopen worden sociale instellingen, een katholieke pers en een katholieke radio nodig zijn. De katholieke Kerk, die consequent is en nooit met zich zelf in tegenspraak komt, maakt een grote indruk op de neger, zodat de mis sie daar steeds meer kan floreren. De griepepidemie in Europa schijnt nog niet in hevigheid af te nemen. Zo is in Londen een kwart van alle school gaande kinderen thuisgebleven en een van elke tien onderwijskrachten. Van de Parijse politiemacht (15.000 man) ligt een kleine duizend man ziek. De Brusselse telefoondienst heeft de cle mentie van zijn abonnees ingeroepen om geduld te oefenen na het aanvragen van een gesprek: een groot aantal tele fonistes ligt met griep te bed. In Oostenrijk overweegt men, all# scholen te sluiten teneinde verdere ver spreiding van de griep tegen te gaan. Het keukenpersoneel van Praagse re staurants draagt steriele mondkapjes bij het bereiden van de spijzen en het vaat werk wordt drie maal met ontsmet wa ter afgewassen. In de Zuidduitse stad München is het aantal griepgevallen in een week van 82.000 tot 187.000 toe genomen. In Belgrado zjin d-e afgelopen maand 30 scholen tijdelijk gesloten ge weest. (Reuter). Père Duval, ,,de missionaris met de guitaar", die zelfgecomponeerde gees telijke liederen zingt en zichzelf op zijn guitaar begeleidt, heeft besloten, een deel van de auteursrechten van het gro te aantal van hem gemaakte grammo foonplaten te bestemmen voor de Mis sie. Het bedrag, ongeveer 10.000,- gaat naar de Missie op Madagascar, en wordt gebruikt voor de bouw van een nieuwe kapel. Bij koninklijk besluit is het aantal leden voor het bestuur van het bedrijfs schap voor de bloembollenhandel voor de tweede zittingsperiode vastgesteld op 20. In dit bestuur zijn de volgende orga nisaties van ondernemers vertegenwoor digd: de Bond van Bloembollenhande laren, gevestigd te Haarlem, 5 leden. Het Katholiek Centraal Orgaan voor de Groothandel, gevestigd te 's-Gravenhage, 1 lid, de Bond van Bloembollenhande laren gevestigd te Haarlem en het Katholiek Centraal Orgaan voor de Groothandel, gezamenlijk 2 leden, de Bond van Detailbloembollenhandelaren, gevestigd te Haarlem, 2 leden. Organisaties van werknemers: De al gemene bond „Mercurius", bedrijfsbond van werknemers in de handel, het bank en verzekeringswezen en de vrije be roepen, gevestigd te Amsterdam, 4 leden, de Nederlandse Katholieke bond van administratief, erkopenc. en verzeke- ringspersoneel St. Franciscus van Assi- sië, gevestigd te Amsterdam en de katholieke bond van werknemers in het transportbedrijf St. Bonifacius, gevestigd te Amsterdam, gezamenlijk 4 leden, de Ned. Chr. beambtenbond, organisatie voor het administratieve, technische, commer ciële, chemische, leidinggevende en toe zichthoudende personeel, gevestigd te Amsterdam, 2 leden. Door de felle droogte, die in Surina me heerst, woeden in Suriname krach tige bos- en savannebranden. De rook van een krachtige brand bereikte Pa ramaribo en verduisterde de stad. De dikke rookmassa steeg tot een hoogte van 700 meter. AMSTERDAM, 15 okt., (V.U.) Doctoraal rechten: J. Nugteren, En schede, mej. E. v. d. Schaar, Hilversum, P. H. Kooymans, Heemstede (cum lau- de), mevr. D. vafl Mastrigt-van Beek, Amsterdam, G. J. Leibbrandt, Amster dam, A. Heydee, Amsterdam, mej. G. W. Donner, Den Haag en M. C. Dek- huyzen, Amsterdam. AMSTERDAM, 14 okt., (G.U.) Doctoraal economie M. Brummer (Hil versum); baccalaureaat economie H. M. Mauser (Rhoon). NIJMEGEN, 15 okt. kand. deel I ge neeskunde: de dames M. G. v. Beukering Arnhem; A. M. Th. Boerbooms Oostburg: A. L. H. Ebben Cuyk en C. W. M. Mul Spanbroek en de heren J. R. H. Bren- tjes Nijmegen; W. A. M. v. Erp Schayk; E. L. A. Fraai Nijmegen; F. W. J. Gribnau Deventer; L. ten Have Etten; Th. J. J. Heuthorst Doetinchem; J. J. I. M. ten Horn Nijmegen; H. C. M. Janssen Meerssen; A. C. M. Koot Voor burg; Th. F. H. Kreykamp Steyl; L. J. M. Nooren Wouw; A. J. M. Pelckmans Rijen; K. M. H. Philippens Valkenburg; A. A. F. Poffé Den Bosch; C. J. Sterk Kerkrade; Th. J. M. Verhelst St. Jan steen; H. M. Ch. Verstappen Eygels- hoven; A. J. Wierstra Gennep; J. A. M. J. Wils Venlo en M. J. M. Dols Wassenaar. Doctoraal deel I geneeskunde: de dames J. M. W. Coolen Eindhoven en M. Th. J. M. Schreure Nuth en de heren F. A. Th. Bollen Nijmegen; G. H. J. A. Feyen Deventer; H. W. v. Loen Hoogland; J. B. M. Rensing Doesburg; F. A. Troost Nijmegen; J. J. Cuypers Neer; R. E. Wong Chung Nijmegen en H. A. v. Leusden Vught. Een wolk trekkende spreeuwen De officier van justitie bij de recht bank te Almelo heeft vier maanden gevangenisstraf geëist tegen een 46-ja- rige Enschedeër, wegens bedreiging van de politie. Op 5 september j.l. waren enige po litiemannen en een opsporingsambte naar van de P.T.T. in het huis van verdachte te Enschede gekomen, omdat men dacht, dat hij zich aan clandestien zenden schuldig maakte. Er werd on der andere een apparaat aangetroffen, dat de deskundige verdacht voorkwam. Daarom wilde hij het meenemen voor een nader onderzoek. De vrouw van ver dachte zou zich hiertegen hebben er- zet. Zjj zou draden uil het apparaat hebben getrokken en radiobuizen ka pot hebben gegooid. Verdachte zelf zou een der politiemannen met een hooi vork hebben gedreigd. Tegen de vrouw werd een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een boete van 40,- sub sidiair tien dagen hechtenis geëist. Uitspraak over veertien dagen. - j (Van onze parlementaire redactie) De voorzitter der Eerste Kamer mr Jonkman, zal bij de regering 'gaan informeren of het noodzakelijk is dat de Europese verdragen vóór 1 januari a.s. worden geratificeerd. Hiertoe werd dinsdagmiddag besloten, nadat prof Molenaar (VVD) zich had verzet te len een zeer spoedige behandeling van le verdragen. Prof. Molenaar meende, dat het belang van de voorgestelde Europese samenwerking een zeer ge degen voorbereiding van de openbare behandeling der beide wetsontwerpen vereist. Het gerechtshof te Den Bosch heeft een wachtmeester van de rijkspolitie uit Zevenbergen, die op 2 oktober te recht heeft gestaan beschuldigd van mis handeling de dood tengevolge hebbend, conform de eis van de procureur-gene raal en conform het vonnis van de Bre dase rechtbank van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. Bij de jaarlijkse verkiezing van het fractiebestuur van de KVP m de Twee de Kamer werden de zittende leden bij acclamatie herkozen met uitzondering van de heer T. D. J. M. Koersen, die niet herkiesbaar was^ In zijn plaats werd gekozen mej. dr. J. C. H. H. Vink. Het bestuur is nu als volgt samenge steld: Prof. Mr. C. P. M. Romme, voor zitter; W. J. Andnessen, vice-voorzit- ter; J. M. Peters, eerste secretaris; Dr. A. M. Lucas, penningmeester en Mej. Dr. J. C. H. H. de Vink, tweede secretaris. Als opvolger van pater P. Starmans die een nieuwe functie in het bisdom Groningen gekregen heeft, is pater Fe lix Wezenbeek O. Carm. aan het hoofd gesteld van het „Titus Brandsmafonds" Steenstraat 39 te Boxmeer. Pater Wezenbeek, die reeds meer dan 400 lezingen met lichtbeelden over Titus Brandsma gehouden heeft, zal zorgen voor de propaganda en het ver zamelen van gebedsverhoringen. De Vice-Postulator, p. dr. Adr. Staring, hoopt de volgende maand het proces naar Rome te kunnen brengen. In die periode heeft men op de Vin kenbaan in Loosduinen in de maanden oktober en november een kleine 10.000 spreeuwen gevangen, welke werden ge ringd en in Zwitserland losgelaten. Men wist uit de terugmeldingen van niet- verplaatste spreeuwen, dat deze vo gels broeden in een gebied, dat zich ""«trekt van Nederland tot West-Rus land en van Midden-Duitsland tot Zuid- Zweden en dat hun winterkwartieren Zuid-Engeland, Ierland, België en Noord-West-Frankrijk zijn. De gevan gen spreeuwen werden dus op hun weg naar het winterkwartier onderschept en ver zijdelings van hun trekroute gebracht. De vraag was wat ze nu zouden doen: naar hun normale overwin e ringsgebied vliegen, of hun norma e trekrichting aanhouden en dus m Zuid-Frankrijk en Spanje terechtko men? Het bleek, dat eenjarige en meerjarige vogels, die van 1949 tot 1953 in gescheiden groepen werden ver zonden, zich zeer verschillend gedroe gen: de jonge vogels, die op hun eer ste herfsttrek waren, vlogen in hun normale zuidwestelijke trekrichting verder en kwamen in Frankrijk en Spanje terecht (91 terugmeldingen); de oude spreeuwen die al een of meer reizen naar het normale winter kwartier achter de rug hadden trok ken naar het noordwesten en bereik ten zo hun normale overwinteringsge- bied weer (18 terugmeldingen). Hier uit bleek, dat de jonge spreeuwen slechts over een „kompas-oriëntatie" beschikten: een zin voor een zuidwes telijke trekrichting, terwijl de oudere jaars erin slaagden, vanuit een onbe- kend gebied gericht naar het winter kwartier te trekken (plaatsgerichte oriëntatie). Uit latere terugmeldingen bleek, dat de oude spreeuwen ook in latere winters hun normale winterkwar tier bleven bezoeken en dat de jonge hun „kunstmatige" winterkwartier trouw bleven: Frankrijk en Spanje. Men verwachtte nu, dat deze spreeu wen van hun broedgebied recht naar hun kunstmatige winterkwartier zou den trekken, volgens hun in de eerste winter verkregen plaatsgerichte oriën tatie. Uit latere vondsten van deze vogels bleek echter, dat er op de trek vele werden gevangen in België. Blijk baar vlogen de vogels dus via een omweg: richtten ze zich eerst naar Gerrit, de vinker van het vogelstation, haalt de juist gevangen spreeuwen uit het net. Nederland, het gebied dat ze hadden leren kennen vóór zü werden ver plaatst, en schakelden zich daar over op een zuideiyke richting, om naar hun winterkwartier in Frankryk-Span- je te trekken. De trekonderzoekers zijn er nog piet achter, waarom de spreeuwen behalve het winterkwartier ook het Nederland se gebied hebben gefixeerd. Zij oppe ren de mogelijkheid, dat een vogel in "et1.eerste trekj .ar zijn gehele route welke hjj met behulp van zijn kompas- onentatie aflegt in etappes vastlegt en in latere jaren als het ware van tussenstation naar tussenstation vliegt, aeze stations steeds aanpeilende met plaatsgerichte oriëntatie. Als deze hypothese door nieuwe onder zoekingen bevestigd zou worden, zouden tal van merkwaardige vogeltrekwegen begrijpelijk worden. Ook de bij ons doortrekkende kieviten b.v. vertonen een duidelijke knik in hun trekweg: na in westelijke richting uit Oost-Euro pa naar Nederland te zijn getrokken, vliegen zij, speciaal bij het invallen van de vorst, van hieruit in zuidelijke richting verder. Nederland zou dus een tussenstation kunnen zijn, dat door de oude vogels aangepeild kan wor den; daarna zouden ze zich dan weer op een nieuw punt richten. De vraag rijst echter, hoe de jonge kieviten, waarvan men toch aanneemt, dat ze in het eerste jaar slechts over kompas-oriëntatie beschikken, aan de knik in hun trekweg komen. Dat ze door de oude vogels zouden worden ge leid, lijkt onwaarschijnlijk, gezien de resultaten van verplaatsingsproeven met jonge en oude spreeuwen geza menlijk. Daaruit is n.l. gebleken, dat de jongen hun richting onder invloed van de ouden maar nauwelijks ver legden. Zou de kompas-oriëntatie bij de jonge kieviten zich wijzigen na de rui-pauze, die ze hier doorbrengen? M.a.w.: zouden ze over twee soorten kompas-oriëntatie beschikken? En een andere vraag: hoe over winnen de spreeuwen, die op hun eer ste trek naar Zwitserland zijn ver plaatst en daarna naar Spanje zijn ge vlogen, op hun tweede trektocht het vacuum tussen Nederland en hun win terkwartier? Zo blijven er mysteries rond de vogel trek: af en toe brengt een langdurig onderzoek een lichtpunt, dat echter on middellijk nieuwe vragen oproept. Maar is het niet juist het geheim dat ons blijft boeien De vinkenbaan in Loosduinen. Rechts ligt het net gereed voor de „slag VIC LANGENHOFF

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 7