Spanning tussen Turkije en Syrië thans zeer hoog gestegen Sovjet-Unie biedt de V.N. troepen aan om aan de Turkse agressiete kunnen weerstaan Proef op de som Vijf personen in arrest gesteld Frans overheidspersoneel staakt ook zonder kabinet Meevallers voor de gemeenten? Syrië vraagt VN-commissie van onderzoek ^{JLLES: Amerika zal Turkije bijstaan bij een Russische aanval Melk gaat de zee in Publiek moest het een dag buiten gas en stroom stellen Moskou ontwik kelt nieuwe Spoetniks Huisbewaarster sluit inbreker in kelder op Nieuw koffertje voor minister Hofstra Acè" MORRIS Ijeforei/OisSvy/ Het weer rrecïS/S», je. M-jgj. I.v.m. inbraak in juwelierszaak in Haarlem voor gemak en perfectie DullesAmerika blijft militair sterker Politie had verder moeite meer geen Wind en buien Het weer in Europa DONDERDAG 17 OKTOBER 1957 81ste JAARGANG No. 29736 mm t De Syrische minister van buitenlandse zaken, Salah Bitar, heeft de Algemene Vergadering der Verenigde Na ties meegedeeld, dat zijn land zich in zijn veiligheid onmid dellijk voelt bedreigd door sterke Turkse troepenconcen traties aan de Syrische noordgrens. In een brief aan de Voorzitter van de Algemene Vergadering, de Nieuw-Zee- lander Sir Leslie Munro, heeft hij het dringende verzoek gericht tot de Assemblée zich terstond met de door hem geschetste situatie bezig te houden en een commissie te be noemen, die op korte termijn de juistheid van de door hem Verstrekte gegevens kan nagaan. De Russische minister van Witenlandse zaken, Gromyko, heeft eveneens een bi ief ge bonden aan Sir Leslie. Hij steunt het verzoek van Syrië, Uvaar voegt daar nog een eigen voorstel aan toe. Gromyko Oieent, dat de situatie in het Midden-Oosten dermate ge bannen is, dat er ieder ogenblik een gewapend conflict kan ^breken. Hij doet daarom een beroep op de leden-staten de Verenigde Naties Syrië gewapende hulp te verlenen, ln<lien Turkije de vrede zou verstoren. gisteren op een persconi „Ontoelaatbaar gevaarlijk" GRENSGEBIED SYRIË SYR/E Explosieve situatie 1 m I iff ili iSÉlis lil f al in „Dl6 Raeckse geweest? BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Omuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.3# uur 's avonds tel. 21544. De Russische minister deed zijn voor stel vergezeld gaan van een aanbod om Sovjet-strijdkrachten voor het door hem aangegeven doel beschikbaar te stellen. Een woordvoerder van de Ame rikaanse delegatie bij de Verenigde Nal ties heelt verklaard, dat de Verenigde Staten het voorstel van Syrië om ten V.N.-commissie te belasten met een on derzoek naar de ware stand van zaken in de Levant van harte toejuicht Een snel onderzoek zal aan het licht kunnen brengen, wie de vrede in het Midden- Oosten nu werkelijk in gevaar brengt. Verwacht wordt, dat de agendacom missie spoedig zal besluiten de Syri sche kwestie als extra punt op de agen da van de Algemene Vergadering te PlDe Amerikaanse minister van buiten- i viHse zaken. John Foster Dulles, zei landse zaken,.„nferentie het niet diplomatieke offensief *Tiin nm iets is bedoeld als een rookgordijn om „iets ernstigers" te verhullen. In dit ver band uitte Dulles de waarschuwing, dat Amerika in geval van een sche aanval op Turkije de T,*rken za helpen „en niet alleen met defen sieve operaties". Amerika zal dan de Sovjet-Unie niet beschouwen als een „bevoorrecht heiligdom, van waaruit ongestratt gewapende aanvallen kun nen worden ondernomen". Radio-Da mascus meldde vannacht, dat de nood toestand voor het Syrische leger is af gekondigd. Alle verloven zijn inge trokken en er zijn wapens uitgereikt aan de „volksverzetsorganisaties" in Aleppo, Horns en noordelijk Syrië JOHN FOSTER DULLES De algemene politieke beschou wingen hebben als resultaat opge leverd een verklaring van prof. Romme aan het adres van de rege ring: Maak voort met het bevorde ren van de wettelijke regeling voor het individueel sparen van het ge hele volk, gevolgd door een ver klaring van dezelfde prof. Romme dat hij er niet over denkt de samen werking met de P.v.d.A. op te geven. Hij wenst namelijk niet aan te nemen dat in de praktijk de socialisten niet voor het individueel sparen zouden zijn te vinden. Er zijn nog twee andere verkla ringen afgelegd die in dit verband de aandacht verdienen. Prof. Oud heeft gezegd: Met de socialisten, die nu eenmaal in hun diepste wezen tegen de individuele bezitsvorming zijn, valt op dit pwfit niets te berei ken. Dr. Drees heeft daarop gerea geerd met de geruststellende mede deling, dat ook de regering het nut van het individueel sparen inziet en in de richting zal koersen die prof. Romme aangeeft. Wanneer wij nu even aannemen dat de exclamaties van de socialis tische fractieleider mr. Burger („be zitsvorming is een materialistische slogan") slechts op een even onzake lijke als onwijze uitbarsting van par tijpolitiek zouden berusten, dan gaat het er om dat ofwel dr. Drees of prof. Oud zich vergist moet hebben. Pro f. Romme zal nu de proef op de som kunnen en ook moeten nemen. Hij zal daar, zoals hij zelf zegt, de Nodige spoed achter zetten. Tot 1960 fil de K.V.P. beslist niet wachten. De K.V.P. moet er zich terdege van bewust zijn, dat indien prof. Oud gelijk zou krijgen, dit voor de Beliefde brede basis ver gaande con gruenties zal hebben. Ook voor de KVp is de brede basis dus niet van grote waarde dat zij er de bezits vorming aan zou willen opofferen. In een memorandum, dat is toege voegd aan de brief van Salah Bitar, wordt gezegd, dat Syrië al enkele ma- len pogingen heeft gedaan de spannin- Ken van de laatste tijd weg te nemen. Die pogingen zijn echter mislukt en de toestand is nu zo „ontoelaatbaar ge vaarlijk" geworden, dat een ingrijpen van de Verenigde Naties noodzakelijk Ini -Xolgens het memorandum hebben cro iTe. Turkse divisies aanvalsstellin- fffL betrokken in een tamelijk klein ge- j' H>eruit moet worden afgeleid, dat „b en ieder ogenblik de Syrische 5vH=„i,»Unnei^ overschrijden, aldus de snlriatllf .mededeling. Aan de Turkse is het parool „Naar Aleppo" u de mening van de Syri- h£udt cle .Turkse bedrei- verband met andere acties, erop zpn gericht zich te mengen in ANDREI GROMYKO SALAH BITAR de Syrische binnenlandse aangelegenhe den, de Syrische politiek te wijzigen en de Syrische regering omver te werpen. In de brief van Gromyko aan Sir Leslie wordt gezegd, dat de Turkse generale staf en zijn Amerikaanse adviseurs plannen hebben opgesteld voor een veldtocht tegen Syrië, die onmiddellijk na de Turkse verkiezin gen, op 27 oktober a.s., zou moeten beginnen. De beweringen van Ameri kaanse zijde, dat de spanningen rond Syrië zouden zijn verminderd, zijn volgens Gromyko uitsluitend bedoeld om het element van verrassing te handhaven. De Turken en de Amerikanen bera men een aanval zó bliksemsnel, dat de operatie al voltooid is vóórdat de Ver enigde Naties tussenbeide kunnen ko men. De Russische minister acht het in dit verband dienstig te herinneren aan de „Amerikaanse interventie in Guatemala". Gromyko vestigt de aandacht op de steun, die Syrië nu reeds door Egyp- 200 km TURKIJE landse UBANON 0EIROE DAMASCUS Meer. *an JORDAN JERUZALEM ZWARTE ZEI urkijc KA SP/SCH ZEE Pcrxit Saocdi Arabitf Egypte PEP** GOLP te wordt verleend. In geval van nood zullen de andere Arabische staten niet achterblijven en aan de zijde van Syrië staat „in het bijzonder" ook de Sovjet-Unie, die geen militaire pro vocaties kan dulden in de onmiddel lijke nabijheid van haar zuidgrens. Gromyko wil, dat de door Syrië ver langde V.N.-commissie binnen twee weken rapport uitbrengt over haar bevindingen. Toen journalisten minister Dulles gis teren vroegen, of de wereld aan de rand van een oorlog staat, antwoordde hij dat de wereld altijd aan de rand van een oorlog staat. De geschiedenis van de laatste drie vier eeuwen leert volgens Dulles, dat er in een tijdsver loop van vijf jaar gemiddeld drie oor logen uitbreken. Juist dit inzicht, het besef dat er voor de vrede gewerkt moet worden, kan volgens de Ameri kaanse minister bijdragen tot het ver mijden van oorlog. Toen hem gevraagd werd, wat hij dacht over de Russische beschuldiging, dat hij en zijn medewerker Henderson aanstuurden op agressie jegens Syrië, antwoordde Dulles, dat dit reminiscen ties bij hem opwekt aan de tijd voor de Koreaanse oorlog, toen de Sovjet- Un'e Amerika betichtte van een agressie, die zij zelf op het punt stond te onder nemen. Volgens het in Damascus gevestigde „Arabisch Nieuwsagentschap" zouden er de laatste uren „bijzonder sterke Turkse troepenconcentraties" aan de Sy rische noordgrens zijn waargenomen. De Turken zouden o.m. de beschikking hebben over 200 tanks. Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteren de ambassadeurs van Ameri ka, Engeland en Turkije bij zich ge roepen en hun meegedeeld, dat hij een aanval op Syrië zal beschouwen als een aanval op Jordanië en op de Arabische wereld in het algemeen. De koning deed daarna van zijn démar che mededeling aan de ambassadeurs der Arabische staten in Amman. De Indonesische minister van buiten landse zaken, Soebandrio, die op het ogenblik voor besprekingen met presi dent Nasser in Cairo verblijft, deed gisteren een beroep op Amerika en Rusland zich te onthouden van iedere inmenging in het Midden-Oosten, waar volgens hem op dit ogenblik de „meest explosieve situatie van de wereld" be staat. 'A.F.P.-Reuter-U.P.) De Haarlemse recherche heeft dins dagavond in de omgeving van Den Haag twee Rotterdammers gearresteerd, die ervan verdacht worden zich schuldig te hebben gemaakt aan de inbraak die vo rige week in de nacht van dinsdag op woensdag in een juwelierszaak in de Grote Houtstraat te Haarlem werd ge pleegd en waarbij vele gouden ringen en zogenaamde slavenarmbanden tot een waarde van ongeveer negenduizend gul den werden gestolen. Verder heeft de recherche een Haarlemmer en twee in woners uit Bennebroek in verband met deze inbraak nog dezelfde nacht van hun bed gelicht en eveneens gearres teerd. De vijf verdachten, ohder wie een vrouw uit Rotterdam, zijn ingesloten in het politiebureau aan de Smedestraat te Haarlem. De Rotterdammers werden na een tijdrovende achtervolging op straat in Den Haag gearresteerd. In het handtasje van de vrouw bevonden zich verschillende gouden voorwerpen, die later als afkomstig van de inbraak wer den geïdentificeerd. De arrestatie had de aanhouding van de anderen tot ge volg, tegen wie de Haarlemse recher che ernstige verdenkingen koesterde. Het zijn voor de politie oude bekenden. In hun woningen in Haarlem en Benne broek werden ringen en andere siera den gevonden. De buit is nagenoeg ach terhaald. Het onderzoek is nog in volle gang, zodat het niet uitgesloten moet worden geacht dat in deze zaak nog meer arrestaties zullen volgen. De kraak die vorige week in de juwe lierszaak werd gezet, werd door een surveillerende agent van politie ont dekt. Ofschoon de etalage voorzien was van een hecht traliewerk, hebben de da ders toch kans gezien om met een steen de ruit in te drukken, nadat een poging om iet een glassnijder een gat te ma ken mislukt was. De ringen en armban den lagen toen zo voor het grijpen. De daders hebben kennelijk haast gehad, of zijn in hun werk gestoord, want op het trottoir voor de winkel vond men later enkele gouden ringen. .7. 77 Tengevolge van het radioactieve stof, dat de lucht vergiftigt na een onregelmatig heid in de atoomcentrale te Windscale (Engeland), bevat de melk van de koeien in de omgeving in veel te hoge mate radioactiviteit. Al de melk, afkomstig van een nabijgelegen coöperatieve boerderij (dagelijks duizenden gallons!) wordt nu in zee gestort om besmetting te voorkomen. Advertentie (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenmorgen Frankrijk heeft gisteren op spectacu- la' wjjze gelogenstraft gezien, dat een door regeringscrisissen meege bracht voordeel althans zou zijn, dat overheidsdiensten en openbare of ge nationaliseerde bedrjven het land re delijkerwijs geen staking kunnen aan doen: zulks vanwege het ontbreken van wat hier in conflicten heet een „inter- locuteur valable". De van zes uur gis termorgen tot plm. zes uur gisteravond gehouden algemene staking van de ge nationaliseerde gas- en elektriciteits bedrijven heeft het openbare, economi sche en huiselijke leven op grote schaal in het gehele land ontwricht: stilleg ging van het grote merendeel der fa brieken, verlamming van het treinver keer op de geëlektrificeerde lijnen in clusief de Parijse Métro, gedoofde ver keerslichten en monsterachtige ver keersopstoppingen, bakkers die niet konden bakken, koude maaltijden, on geschoren gebleven gelaten en zelfs hinder in ziekenhuizen en operatieza len enz. enz. Het „onverdeeld succes" van deze Volgens de Russische geleerde Berg zullen de volgende^ Russische kunstma nen bestuurbaar zijn en naar de aarde kunnen worden teruggebracht. Hij ver klaarde dit op een wetenschappelijke conferentie in Moskou. Men maakte uit zijn mededelinger op, dat de Russen ook van plan zijn hun volgende kunst manen uit te rusten met telescopen, waardoor het mogelijk zal zijn het heel al te observeren, zonder dat de damp kring der aarde het werkelijke beeld van de zon en de planeten misvormt. Een blad van het Russische ministerie Sovietskv ¥Tlf»+ Een blad van het Russische ministerie van defensie, Sovjetsky Flot, heeft meegedeeld, dat Russische geleerden onlangs raketten hebben afgeschoten, waarin zich honden bevonden. De die ren bereikten een hoogte van 200 a 210 km, zonder dat de toestand of het gedrag van de honden verandering on derging. Het blad acht het nu moge lijk een volgende kunstmaan te „be- mannen" met honden. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dulles, verklaarde gis teren op 'n persconferentie in Washing ton, dat Amerika ondanks de Russische wetenschappelijke vorderingen militair de sterkste van de twee grote mogend heden blijft. De Sovjet-successen acht te hij nuttig om in Amerika aan alle zelfgenoegzaamheid een eind te maken. Ook kwam het hem wenselijk voor de beperkingen op het uitwisselen van wetenschappelijke gegevens, die het Amerikaanse Congres heeft 'aan gebracht in een periode toen de Ver enigde Naties het monopolie van de atoombom bezaten, to wijzigen Dul les zei het mogelijk te achten, dat Amerika op het gebied van de ont wikkeling van ballistische projectie len een beslissende voorsprong op de Sovjet-Unie kan nemen en behouden. staking is een gevolg van de omstan digheid, dat ditmaal nagenoeg het com plete personeel van „gas" en „elektri citeit", ongeveer 120.000 man, aan de staking heeft deelgenomen, zowel de bonden aangesloten bij resp. de C.G.T., de C.F.T.C. en de socialistische Force Ouvrière als de autonome bond van het kaderpersoneel, de ingenieurs. Ter wijl voorts de enigszins door de bewe ging verraste demissionaire regering- Bourgès-Maunoury zich blijkbaar ver stoken heeft geacht van de nodige be voegdheid om over te gaan tot perso- neelsvordering en aldus het land althans een minimum aan service te verzeke ren. >e motieven, welke de bonden ter rechtvaardiging van hun actie heb ben aangevoerd, zijn de weigering der demissionaire regering om een tussen personeel en directie bereikt akkord, waarbij in etappes o.m. het basisloon opgevoerd zou worden van ruim 18.000 francs per maand tot 22.000, te ratificeren; de daarmede samenhangende klacht nopens door de regering bedreven identificatie van het begrip genationaliseerd be drijf met staatsbedrijf, en de eis van grotere interne beleidsautonomie voor de genationaliseerde bedrijven. In het bijzonder ten aanzien van deze klacht zou nogal een en ander te berde zijn te brengen, o.a. de vraag in hoe verre in de mentaliteit van het perso neel, resp. de syndicaten van de gena tionaliseerde bedrijven, deze bedrijven vooral beschouwd worden als er te zijn voor het personeel: de natie in ons be drijf, dat zijn wij. Zoals gebruikelijk wordt in diverse commentaren in het licht gesteld, dat sinds 1946 het Franse parlement het land nog altijd laat wachten op. de wet ten, binnen het reglementerend kader waarvan volgens de grondwet de Fran se burgers het recht van staken genie ten; een reglementerend kader waar van zich de noodzaak juist in het bij zonder doet gevoelen, aldus heet het, ten aanzien van het stakingsrecht in de openbare diensten en daarmede ge lijkgestelde bedrijven. Geen minuut meer strijkerv geen cent wasrekening meer. Elke dag een schoon overhemd. De ideale dracht voor elke man (en een uitkomst voor zijn vrouw!) Verkrijgbaar in effen tinten, fijne Streepjes en ruitjes. Van f 17.90 af. Alleen verkrijgbaar In goede herenmodezaken Mevrouw L. GeitenbeekSchoenma ker, een oud-illegaal werkster, die na de bevrijding voor haar moed werd onderscheiden heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een inbreker, ge vangen, die zijn slag trachtte te slaan in het notariskantoor te Almelo, waar zij en haar man huisbewaarders zijn. Toen zij gestommel hoorde, trok zij kordaat op onderzoek uit hetgeen leidde tot een ontmoeting met een 31-jarige man, die in het kantoor rondscharrelde. Deze trok zich overhaast terug in een kelder en dat was precies, wat mevrouw Geitenbeek had gewenst. Zij schoof namelijk de grendel op de kelderdeur. Het kelderraampje bood geen perspectief voor de inbreker, die weldra door de politie werd afgehaald. Onder het motto: „Traditie, Excel lentie" is vanmorgen een aantal jonge Amsterdamse studenten aan de poort van het ministerie van Financiën te Den Haag verschenen. De keurig in slipjas en hoge hoed gestoken studen ten, leden van het dispuutgezelschap Beets van het Amsterdamse Studenten corps, bleken bezorgd te zijn, dat een traditie onder de last van de beste dingsbeperking was bezweken. Minister Hofstra immers verscheen op de derde dinsdag in september wel met een miljoenennota, doch deze was niet geborgen in het fameus geworden koffertje met het bekende opschrift. De breuk met deze traditie achten de leden van Beets betreurenswaard. Het vermoeden is gerezen, dat het oude koffertje het onder de last der steeds zwaarder wordende miljoenennota's be gaf en dat geen geld beschikbaar is om-een nieuw koffertje te kopen. Waar om deze studenten „botje bij botje" legden van hun ouderlijke toelagen, een nieuw koffertje kochten en dit aan de minister van financiën gingen aanbie den. Hun woordvoerder was darbij de student in de economie P. J. E. Noord- hoek Hegt. De minister heeft de studenten in zijn werkkamer ontvangen en het koffertje in ontvangst genomen. In de laatste tijd zijn in de pers enkele berichten verschenen welke melding maakten van meevallers voor de gemeenten door verhoging van uitkeringen uit het gemeentefonds. Hierdoor wordt de indruk gewekt als of het met de financiën van de ge meenten wel losloopt. Zulks in tegen stelling tot de alarmerende berichten waarmee de publicatie van vrijwel el ke gemeentelijke begroting voor 1958 gepaard gaat; deze wijzen immers bij na altijd op grote tekorten. Tot goed begrip van de zaken is het nuttig nog eens de aandacht te vesti gen op de alles-overheersende positie welke het gemeentefonds inneemt op het terrein van de gemeentelijke finan ciën. In de laatste tientallen van jaren zijn de gemeenten grotendeels verdron gen van haar eigen belastinggebied. Het rijk is de grote belastingheffer gewor den. Aan deze ontwikkeling zijn de van ouds bekende gemeentelijke heffingen (hoofdelijke omslag en later de inkomstenbelasting) ten offer geval len. Het rijk staat nu plm. 15 pet van zijn belasting-opbrengsten af aan het gemeentefonds, dat daardoor in staat wordt gesteld aan de gemeenten uit keringen te doen. Voor 1958 wijst de begroting van het gemeentefonds een eindcijfer aan van ruim 1170 miljoen gulden. (326 miljoen gulden wordt aan de gemeenten bij wijze van belasting uitkering geheel verstrekt; 846 mil. joen is bestemd voor algemene uitke ringen aan de gemeenten en reserve ring). De gemeenten zijn voor 70 80 pet van haar inkomsten aangewezen op uitkeringen uit het gemeentefonds. In dit licht bezien betekent een „mee valler" van de gezamenlijke gemeenten door verhoging van de uitkeringen uit het gemeentefonds met 10 a 20 miljoen gulden een inkomstenvermeerdering uit dien hoofde van enkele luttele percen ten. Dat weegt niet op tegen de mate waarin de gemeenten steeds opnieuw voor de noodzaak van hogere uitgaven worden geplaatst. In dit verband zij bijvoorbeeld gewezen op de toenemen de uitgaven voor onderwijs, openbare werken en de gevolgen van de drasti sche verhoging van de rentestand. In gemeentelijke kring heerst ont stemming over het feit, dat de re gering door te manipuleren met de uitkeringen uit het gemeentefonds diep ingrijpt in wat de gemeentebesturen aan autonome bevoegdheden nog is overgebleven. In dit voorjaar kondig de de regering aan, dat de gemeenten in het kader van de bestedingsbeper king dit jaar 25 miljo^p op de gewone dienst noesten bezuinigen. Namelijk ongeveer 1 pet van het gewone budget. Deze maatregel werd verwezenlijkt door de gemeenten te onthouden de compenserende verhogingen van de uitkeringen uit het gemeentefonds voor de algemene 6 pet loonsverhoging van het gemeentepersoneel, de loonsverho ging ter compensatie van de prerme voor de ouderdomsverzekering en de verhoging van de bezoldiging der hogere ambtenaren. Voor alle grotere gemeen ten betekende deze verhoging van las ten een veelvoud der beperking welke de regering zei van de gemeenten te moeten vragen. Er zijn tekenen, die erop wijzen, dat deze geschiedenis zich in 1958 zal her halen. Dezer dagen is bekend gemaakt, dat de gemeenten voor 1958 kunnen rekenen op een algemene uitkering uit het gemeentefonds van 148 pet van het basis-bedrag (1957: 145 pet). Hiermede is in totaal 710 miljoen gulden ge moeid. Het gemeentefonds put voor dat doel echter rond 846 miljoen uit 's rijks kas. Wat doet men nu met het verschil van 136 miljoen? Daarvan wordt 18 miljoen gereserveerd, zijnde de hogere inkomsten van het gemeente fonds tengevolge van de belastingver hogingen. De rest 118 miljoen wordt deels gereserveerd en deels be stemd om gemeenten, die erg in de knoei komen, een hogere uitkering te kunnen geven. Dit laatste zal ge zien de recente ervaringen slechts sporadisch geschieden, zodat aangeno men moet worden, dat de regering de reserve van het gemeentefonds (zij be draagt reeds 300 miljoen!) duchtig wil versterken. In het algemeen valt een dergelijk streven slechts te prijzen, maar het lofwaardig karakter van een dergelijke gedragslijn gaat verloren als dit gaat ten koste van de normale uit oefening van de taak der gemeenten. Het aantal vluchtelingen, dat uit Joe goslavië Oostenrijk binnenstroomt is dit jaar tweemaal zo groot als vorig jaar. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR 48 A'DAM TEL. 717162 Veulen Lederen Scooterjassen 185.- Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vanavond en vannacht zwaar be wolkt met regen. Morgen nu en dan opklaringen, maar ook enkele buien. Krachtige, tijdelijk stormachtige zuidelijke wind, ruimend naar west. Iets kouder overdag. Zon: 7.11—17.42 Maan: 0.52—15.12 Advertentie Voor uw bruiloft, vergadering of feest ZALEN DISPONIBEL Vice-president Nixon van de Verenig de Staten heeft zijn plan om een Euro pese reis te maken voorlopig moeten uitstellen, omdat zijn werkzaamheden in Washington zijn afwezigheid niet toe- laten. Max ïeersi. station Weei temp afgei »?or dag 24 uur Stockholm geh. bew. 12 0 Oslo regen 13 14 Kopenhage regen 11 4 Londen mist 14 16 Amsterdam zwaar bew. 12 6 Luxemburg mist 14 4 Partis mist 16 1 Nice licht bew. 22 0 öeriun regen 15 0.5 Müncher zwaar bew. 16 0 /.Mrlch weerlicht 18 0 Genève geh. bew. 15 05 Lucamo mist 20 0 Innsbruck mist 17 0 half bew. 21 0 Wenen mist 26 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1