FILMJOURNAAL m Huisartsen geven polioprilc ook voor oudere kinderen ÉÉN DODE en twee zwaar gewonden bij ongeval op de Rijksstraatweg in Haarlem NAAIMACHINES Repri Ariane De schat van Afrika Noodlanding in de jungle China Gate Huis des onheils rises (P Bloemwerk Tuinaanleg afl v.Empelen mm Sociale zondag te Zandvoort Uit STAD en Boete voor poging een agent om te kopen Zeer snelle hulp verlening Botsing tussen vrachtwagen en personenauto Rij -examen SLEUTEL WEG? garage den hout ZATERDAG 19 OKTOBER 1957 PAGINA 2 Rembrandt en Lnxor Frans Hals WASSERIJ DUYN Films: Diversen Roxy Apotheken en dokters- diensten Lido Studio Ook majoor K. in hoger beroep Aanklacht wegens meineed tegen twee getuigen f 'liPf W\ «r mm .1 RADIO MOORS Verslag van de schooltandarts Gemeente huurt Clara- stichting te Zandvoort Voor verpleging van geestelijk gestoorde bejaarden H.H. MISSEN OP ZON DAG Uitslag van de veiling van 17 oktober „Duur stukje vlees" Amerikaan springt uit straaljager Schietbanen te Vught worden uitgebreid Kroon verleent toestemming T.Y.B.B. organiseert tafeltennistoernooi Acht sterke ploegen uit Kennemerland nemen deel É>ammen VKD won spectaculair van Hillegom ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Biljarten Voorwedstrijden cadre 38-2, Nederland V.K.D.-nieuws Politierechter Beledigingen over en weer Maar de hond kreeg de klappen Orgelbespeling door Albert de Klerk Avond- en pauzeconcert door Piet Kee Aanrijding Auto in het water „DE SLEUTELSPECIALIST" Burgerlijke Stand Haarlem In Rembrandt draait deze week, even als in Luxor de film „Ariane", een film met Gary Cooper, Audrey Hepburn en Maurice Chevalier. Men is op grond van deze drie namen geneigd te denken aan romantisch amusement met een tikkeltje pikanterie. In dat geval kctmt men bedrogen uit, want al biedt deze film een reeks vermakelijke mo menten van fjjngeestige humor, toch is zij als geheel nauwelijks aanvaard baar omdat het gegeven zo walgelijk ls. De dochter van een privé-detective (Audrey Hepburn) wordt verliefd op een Don Juan van overrijpe leeftijd (Ga ry Cooper). Om de man te kunnen boeien, dist zij hele verhalen op van haar vroegere „avonturen" en vertelt zij hem losjesweg over haar „man nen". De stof voor haar fantasieën vindt zij in de schandalendossiers van haar vader (Maurice Chevalier). Uit eindelijk doorziet de man alles en neemt haar met zich mee. Het is nog al weerzinwekkend, zoals dit alles als doodnormaal wordt opgediend. Als film ls „Ariane" lang geen slecht produkt. Men krijgt enkele zeer goede beelden te zien en de beeldovergangen bieden soms werkelijke poëzie. Maar een poë zie, die ons bepaald niet ligt. Rembrandt en Luxor, 18 jaar. De figuur van veldmaarschalk Rom mel is thans blijkbaar reeds zo legen darisch, dat er een film gemaakt wordt over het zoeken naar een goudschat, die hij op de bodem van de Rode Zee zou hebben doen zinken, samen met documenten, die voor de politieke ontwikkelingen in het Nabije Oosten wel eens fataal zouden kunnen zijn. De Fransen, die de film gemaakt hebben, welke deze week in Frans Hals draait, hadden kennelijk nog geen weet van het verschijnsel Nasser, anders was dat er ook nog wel aan zijn haren bijgesleept. Maar ook zonder die ac tualiteit is de rolprent al onwaarschijn lijk. Een verdienste ervan is, dat we het wriemelende Oriëntaalse leven, py- ramiden en de sphynx af en toe, maar Advertentie AMSTKKU AMSE V AAK T 20 TEL, 11053 CINEMA PALACE: De "Graaf van Monte Christo, 14 f. 2, 7.30 u. FRANS HALS: De schat van Afrika, 14 j. 2.30, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u. Di. een avondvoorstelling om 8 uur. LIDO: China Gate, 18 j. 2, 4.15, 7. 9.15 u. Zo.-ochtend: Circussterren, a. 1. 11 uur. LUXOR: Ariane, 18 j. 2, 7, 9.15 u. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u. MINERVA: Vr.: De Klauwier, 18 j. 8.15 u. Zo. en wo.: The lady and the tramp, a. 1. 2.30 uur. Do.: Als de dauw hangt, komt er regen, volw., 8.15 uur. REMBRANDT: Ariane, 18 j. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Zo.-ochtend: Zwerven door Zuid-Afrika, a. 1., 11 uur. ROXY: tot en met zo. (behalve zo.-mid- dag): Noodlanding in de jungle, 18 j. 2.30, 7, 9.15 u. Zo.-middag en ma. tot en met do.: De sheriff van Witchita, 14 j. 2.30, 7, 9.15 u. Zo.-middag 2, 4.15 u. STUDIO: Huis des onheils, 14 j. 2.15, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u. Zo.-ochtend: Bij de kannibalen van Nieuw-Guinea, a. 1, 11 urn:. hifi te zien krijgen. Voor de rest ver toeven we op of onder de Rode Zee, waar door duikers en een schone duik ster kranig gevochten wordt om Rom mel's schat. Ook zijn we in een nacht club, waar de duikster eveneens maar dan in een groot aquarium optreedt. Toegang 14 jaar. Zaterdag 19 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Puck met „Taloelah", een genoeglijke co- medie over drie oude dametjes, die haar hospita om het leven willen brengen, om dat zij haar het leven vergalt. Het stuk wordt geregisseerd door Eric van Ingen. In de hoofdrollen spelen Nell Knoop, Aaf Bauber en Sara Heyblom. Minerva-theater, 20.15 uur: „One man show" van Toon Hermans. Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging, 14.30 uur: Paddestoelen-excursie o.l.v. de heer G. van Eyndhoven. Verzamelen bij ingang „Lindenheuvel", Ter Hoffstedeweg 3, Over- vten. Zondag 20 oktober Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie met „De Tuinschuur", het tweede oorspronkelijke toneelstuk van Graham Greene over een man, die tot de conclu sie komt in zijn jeugd door ophanging om het leven te zijn gekomen. Regie: Joris Diels. Hoofdrollen: Albert van Dalsum, Paul Steenbergen en Fie Carelsen. Minerva-theater, 20.15 uur: „One man show" van Toon Hermans. Maandag 21 oktober Minerva-theater, 20.15 uur: „One man Show" van Toon Hermans. Grote Kerk, 15.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters, stadsbeiaardier. Haarlem Apotheken: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 52956: Apotheek Remmers, Kruisstraat 6, tel. 10354; Apotheek 't Gilde- huys. Koninginneweg 3. tel. 12038. Doktersdienst: Men belle nummer 11990. Ziekenvervoer: G. G. D., tel. 14141; Mar griet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772. Doktersdienst: C. Kroon, Burg. Den Tex- laan 12, tel. 26073 Bloemendaa! Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. 16760: Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, tel. 02560-8249. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemen daa lseweg 17, tel. 54003. Wijkverpleging: Zr. J. van Dijk, Bloe- xnendaalseweg 207, tel. 12698. Heemstede Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- Voortselaan 164, Aerdenhout, tel. 26772. Doktersdienst: R. J. P. Muller, Raadhuis plein 6, tel. 11621-, A. L. C. van Lier, Pie- ter Aertzlaan 6, tel. 39875. Overveen De waardering „zeer goed" is bij een beoordeling van de film „Noodlanding in de jungle" zeker op zijn plaats. Een suggestieve verfilming van het verhaal van een vliegmachine met aan boord negen personen en een kind. dat midden in het oerwoud van Zuid-Amerika, in een gebied, dat bewoond wordt door wilde Indianen, een noodlanding moet maken. Duidelijk komt in de' film de spanning uit, waarin de mensen in de woestenij, temidden van allerlei onbe kende gevaren leven. Een politiek de linquent, die met het toestel vervoerd werd, brengt uitindelijk de oplossing wanneer blijkt dat de machine, nadat hij gerepareerd is, njet meer dan vijf personen kan vervoeren. Hijzelf, die door de moord, waarvoor hij gepakt was, niets meer te verwachten had, blijft achter tezamen met twee oude mensen en een jongeman, die bijna krankzinnig is geworden. De twee pilo ten, twee jonge vrouwen en het kind vertrekken met het toestel. De misda diger doodt de twee oude mensen om hen aan de handen van de Indianen te laten ontkomen, nadat hij de jonge man heeft neergeschoten, omdat hij zich tegen de beslissing had verzet. In een krampachtig gebed wacht hij dan, alleen in de jungle, de komst van de Indianen af. „Noodlanding in de jungle" is een film met vele goede kanten. Niet alleen dat het verhaal suggestief is verfilmd ook psychologisch heeft de rolprent verschillende goede aspecten. Goed komt ook uit de verandering, die zich in een van de jonge vrouwen heeft vol trokken. Was zij eerst een wat werelds meisje, dat zich voornamelijk in bars ophield en veel dronk, na het avontuur in het oerwoud is zij mede door het hjt feit, dat zij zich het lot van het kind heeft aangetrokken (het jongetje heeft zijn vader verloren) een nieuw leven begonnen. De film draait in Roxy tot en met zondag, behalve zondagmiddag. Acht tien-jarigen en ouderen kunnen hem gaan zien. Vanaf maandag (en zon dagmiddag) draait in hetzelfde theater „De sheriff van Witchita", een „wes tern" in cinemascope gefilmd. Veertien jaar. De film „China Gate", die deze week in Lido wordt vertoond, confron teert de toeschouwer met de sfeer van de oorlog, die een paar jaar geleden in Vietnam is gevoed. Voor zover deze sfeer de krijgsverrichtingen be treft, met alle entourage van dien, heeft regisseur Samuel Fuller vaak boeien de beelden weten te scheppen, ook al doet de oorlogvoering als zodanig hier en daar wel wat amateuristisch aan. De zogeheten menselijke noot in het verhaal mist intussen een oprechte diep gang, met name waar het 't althans morele herstel betreft van een gebro ken huwelijk tussen de aanvoerder van de expeditie van legionnairs, die com munistische opslagplaatsen doet vernie tigen, en d evrouwelijke gids, over wier op het witte doek geprojecteerde le venswijze, ook al bedoelt deze te die nen tot de goede zaak, de meningen terecht verdeeld kunnen zijn. De op lossing van het nogal teer gestelde pro bleem beroert het innerlijk nauwelijks. Zij doet af en toe zelfs irriterend ge forceerd aan. Geen briljante oorlogs film dus, maar toch ook niet een film, die men op de onderste ranglijst in dit genre zou willen plaatsen. Toegang: boven achttien jaar.» Apotheken: Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341. tel. 16760. Doktersdienst: J. A. Hollander, Zijlweg 17, tel. 11431. Wijkverpleging: Zr. J. van Dijk. Bioemen- daalseweg 207, Bloemendaal, tel. 12698. Santpoort Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort. tel. K 2560-8310. Apotheken (ook nachtdienst): Santpoortse apotheek. Bloemendaalsestraatweg 145, Sant poort, tel. K 2560-8249. Sidney Gilliat heeft met Huis des on heils een spannende en soms sinistere film gemaakt, die geconcentreerd is rond de moedwillig aangestoken brand van een Engels kasteel, waarvan de ei genaar de verzekeringspenningen hoopt te incasseren. De man sneeft echter bij zijn euvele daad. Een eerzaam verzeke ringsinspecteur verdenkt de weduwe van medeplichtigheid en dat verdriet hem zeer, want hij is tot over de oren op haar verliefd. Natuurlijk komt alles goed terecht en blijkt de vrouw de on schuld zelve. Voor ge aan de happy ending zijt gekomen, maakt ge nog het een en ander mee als vervalsing van schilderijen en chantage. Een vreemd allegaartje soms, maar spannend zeker, en sensationeel ook, Gilliat heeft hier en daar de sfeer goed getroffen. In Studio voor boven de veertien. In Cinema Palace wordt deze week een reprise van de film De Craaf van Monte Christo gegeven. De makers van deze Franse film er in geslaagd de romantiek en de spanning van het boek van Alexander Dumas te bewaren. Voor 14 jaar en ouder. Het Minerva-theater te Heemstede draait zondag- en woensdagavond nog eens de aardige tekenfilm van Walt Disney The lady and the tramp. Ieder een kan deze film zien. Donderdagavond voor de een en veertigste maal Als de dauw hangt komt er regen. Strikt vol wassen. Advert entte TUINBOUWBEDRIJF HEEMSTEDE, BINNENWEG 18, TEL. 3-80-80 Naar het A.N.P. van de verdediger van majoor K„ mr.W. J. van Es, verneemt, heeft de laatste namens zijn cliënt hoger beroep aangetekend tegen het onlangs door de krijgsraad over majoor K. gevelde vonnis. Verder heeft majoor K. bij de officier van justitie te 's-Gravenhage een aan klacht wegens meineed ingediend tegen de getuigen D. en Van B. y Het viaduct over de Zandvoortse laan ter hoogte van het station Heemstede Aerdenhout, dat in de plaats van een bestaande spoorwegovergang komt, be gint vorm te krijgen. Nog moeten de spoorbomen hun diensten verrichten maar binnen afzienbare tijd zal ook dit verkeersobstakel tot het verleden be horen. Advertentie Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 38 - Haarlem In de donderdagmiddag gehouden openbare vergadering van de gemeen teraad -van Bloemendaal bracht de heer ir. Tirion (V.V.D.) bij de rond vraag het rapport naar voren, dat door de schooltandarts mej. I. van Dorsser was opgemaakt. Ir. Tirion meende, dat er aanleiding was een schoolcompeti- tie te houden tegen het tandbederf. De school, waar de minst slechte ge bitten en de beste verzorging daarvan werd geconstateerd zou een beloning moeten ontvangen. Het rapport van de schooltandarts maakt er melding van, dat er een sterke toename van het aan tal vullingen was, veroorzaakt door de onbeheerste snoepzucht van de jeugd, gepaard aan vaak onvoldoende reini ging van het gebit. Daardoor moest het accent te sterk worden gelegd op het curatieve deel en bleef er voor de zui ver preventieve zorg van voorlich ting te weinig tijd over. Het verslag van de schooltandverzor- ging handelt over het cursusjaar 1956- 1957, het eerste jaar, dat mejuffrouw Van Dorsser dit werk als een volledige dagtaak deed. Er werden 3228 leerlin gen twee maal onderzocht en eventueel behandeld. Wegens een te zwak gebit werden 74 kinderen van behandeling uit gesloten; dit aantal had naar later bleek hoger moeten zijn. De ouders van 380 schoolkinderen bijna 10 pro cent van het totaal aantal leerlingen gaven geen toestemming voor school- behandeling. Morgen, 20 oktober, zal in het patro naatsgebouw te Zandvoort na elke H. Mis gelegenheid zijn om zich aan het meMen als deelnemer aan de sociale zondagmorgen, die op zondag 27 okto ber in de parochie van St.-Agatha zal worden gehouden. In verband met de sluiting van de actie „geestelijke wederopbouw van Zandvoort" die door twee paters Re demptoristen wordt gevoerd, namen de afdeling Zandvoort van de K.A.B., de K.V.P. en „de Hanse" het initiatief tot een gemeenschappelijk ontbijt in het patronaatsgebouw op zondag 27 ok tober, het feest van Christus Koning, na de H. Mis van half acht. De heer Wouter Perquin zal dan een korte inleiding houden. Ter bestrijding van de onkosten van dit*nigszins fees telijk ontbijt wordt een bijdrage van 1.25 per persoon gevraagd. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor de Clarastichting te Zandvoort te huren tot 1980 en deze in te richten als verpleeghuis voor gees- telijk gestoorde bejaarde patiënten. Voor de inrichting, het aanbrengen van een aantal veranderingen en voor de aanloopkosten wordt een bedrag van 139.000 gevraagd. De Clarastichting is eigendom van de gelijknamige stichting te Amster dam, maar is sinds 1950 in huur bij het Sinte Elisabeth's Gasthuis, dat het complex aan de Kostverlorenstraat in Zandvoort gebruikt heeft voor de Verpleging van vrouwen en kinderen, d aan t.b.c. lijden. Het ziekenhuis heeft het complex echter ontruimd, omdat het aantal t.b.c.-patiënten steeds meer terugloopt. De gemeente heeft de huur nu overgenomen voor dezelfde huur prijs van 7.500 per jaar. De inrichting biedt plaats aan 37 pa tiënten, die op grond van hun ouderdom en de aard van hun geestelijke ge stoordheid niet in een psychiatrische in richting thuis horen, noch in een ge woon rusthuis, maar die evenmin thuis kunnen blijven. Voor acuut geestelijk gestoorden zullen twee isoleerkamers worden ingericht. De Plaatselijke Huisartsenvereniging te Haarlem, die omvat Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Bennebroek, Hillegom, Vogelenzang, Zandvoort, Santpoort en en Spaarndam heeft bekend gemaakt, dat zij samen met de Apothekersver eniging en de GGD in de verschillende gemeenten thans een regeling heeft ge troffen en een voldoende voorraad vac cin heeft aangelegd om ook de kinde ren, die thans niet van overheidswege zijn ingeënt tegen kinderverlamming, te vaccineren. Reeds enige tijd blijken vele ouders zich af te vragen of de kinderen die niet van overheidswege ingeënt konden worden, omdat zij niet tot de vereiste jaarklassen behoorden, ook konden worden ingeënt. Tot en met augustus hadden de huisartsen in Haarlem en omstreken reeds ruim 1200 kinderen ingeënt, en sinds september alweer meer dan i000. Het is van groto be lang, dat zoveel mogelijk kinderen te gen de gevaarlijke ziekte worden ge ïmmuniseerd en aangezien de over heid slechts bepaalde jaarklassen kon doen inenten, hebben de huisartsen naar mogelijkheden gezocht om toch zoveel mogelijk kinderen te vaccineren. Aanvankelijk ondervond men daarbij nogal moeilijkheden, omdat het niet mogelijk was voldoende vaccin te be machtigen. Dank zij de daadwerkelijke medewerking van de Apothekersver eniging is er nu een voorraad aange legd, die een algemene inenting toe laat. Met de GGD is overeengekomen dat de huisartsen iedere inenting door geven aan de GGD zodat er een centra. Ie administratie ontsta.at van kinderen, die zijn ingeënt. Wel is het zo, dat de inenting door de huisarts aanzienlijk duurder is dan die van overheidswege. Niettemin blijkt de vraag zo groot, dat de huisartsen openlijk op deze moge lijkheid willen wijzen. Belangrijk is, dat men de kinderen zo spoedig mogelijk laat inenten. Over een maand volgt dan de tweede prik, terwijl de derde over een half De Vereeniging „Haerlem" zal op za terdag 2 november 's middags van half twee tot half zes een excursie maken langs verschillende projecten in de IJ-mond. De excursie staat onder lei ding van ir. P. K. van Meurs, die op 25 februari voor de Vereeniging „Haer- lem" over dit onderwerp een inleiding heeft gehouden. De leden van de kring Haarlem van de Bond van Nederlandse Architecten en hun introducees worden op 31 okto ber 's avonds om kwart over acht in een der zalen van het stadhuis ver wacht, waar de gemeentesecretaris, mr. H. E. Phaff, zal vertellen over de his torie van het Haarlemse stadhuis. Op zaterdag 2 november zal het gezelschap 's middags een rondleiding krijgen door het stadhuis. H. Bavo (Kathedraal): 6.30. 7.30. 9 (Hoogmis) 11 en 12 uur. H. Antonius van Padua: 6.30, 7.30. 830 (Hoogmis) 10. 11 en 12 uur. H Jozef: 6.45, 8. 9.15 t Hoogmis) en II uur; 18 uur: Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans (Spaarne): 6. 7.30. 9. 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H. Joannes de Doner (Amsterdamstraat): 6.15, 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis), 11 en 12.15 uur. H. Hart (Kleverpark): 6.30. 7.45, 9. 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara (Paul Kru- gerstraat): 6.30. 7 45. 9 (Hoogmis) en 11 uur H. Lidulna (Rijksstraatweg): 6.30 7.30. 9 (Hoogmis). 10.45 en 12 uur O. L. Vr. van Zeven Smarten (Rijks straatweg): 6.30. 7.30. 8.45 'Hoogmis), 10.15 en 11.30 uur 18 u avondmis. H.H. Petrus en Paulus: 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur. Allerheiligste Drieëenheid (Bloemen daal): 7.30. 9 (Hoogmis) 10.45 en 12 uur. Hulokerk Bloemendaal: 7.30 en 9 uur O L Vr Onbevlekt Ontvangen (Over veen): 7, 8, 9. (Hoogmis), 10.30 en 11.30 uur. H. Agatha (Zandvoort) 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 (Hoogmis) en 11 uur. H. Bavo (Heemstede) 6.30, 7.45, 9, 10.15 (Hoogmis) en 12 uur O L. Vr Hemelvaart (Heemstede): 7 8.30 (Hoogmis) 10. 11 en 12 uur H. Antonius van Padua (Aerdenhout) 7.30, 9 (Hoogmis) en 11 uur. Perceel Noorderduinweg 54, Zandvoort. Cornelissteeg 13, Haarlem. Hagestraat 51 zw. en rd., Haarlem. Van Dortstraat 32, Haarlem. Van Dortstraat 34, Haarlem. Rozenprieelstraat 77, Haarlem. Begijnhof 4-4A-4B, Haarlem Paul Krugerstr. 45 zw. en rd., Hrl. Voortingstraat 17- Haarlem. Wilhelminapark 11, Haarlem. Aelbertsbergstraat 28, Haarlem. Maraisstraat 3, Haarlem. Esschilderstr. 39 zw. en rd.. Hrl. Kampervest 39 zw. en rd., Hrl. Tugelastraat 50, Haarlem. Emmakade 1, Haarlem, niet geveild. Cearalaan 12, Overveen, id. Lange Poellaan 15a, Haarlem id. opbod 'afslag totaal 46000 46000 J. H. Stoel qq 6900 450 7350 Mevr. M. Peters Snoelstra 3700 3700 N.N. 14800 40 14840 N.N. 14400 60 14460 N.N. 3300 125 3425 H. I. van Goor 10000 200 10200 H. I. van Goor 7500 7500 H. I. van Goor 2700 2700 J. H. Lenselink 13400 3200 16600 J. J. Smolenaars 5700 5700 A. Stevens 4600 45 4645 A. de Wit qq 4100 200 4300 A. J S. Koelen 4800 1000 5800 F. A Groen qq 3200 3200 Th. Byman en D. Lodder qq jaar komt. De kinderen zijn dan ge ïmmuniseerd vóórdat de echte zo mermaanden beginnen, die algemeen geacht worden het meest geëigend te zijn voor het optreden van kinderver lamming. De huisartsen zullen evenals de ge meente gebruik maken van het Bel gisch vaccin. Van rijkswege is voor de inenting van de jaarklasse 1955 het Amerikaanse vaccin beschikbaar ge steld. Medisch maakt dit geen enkel verschil. Men is van oordeel, dat rond 1960 alle kinderen die na 1945 geboren zijn, tegen kinderverlamming ingeënt moeten zijn. In het buitenland vacci neert mens soms ook wel oudere kin deren. (Van een verslaggever) „Dit wordt een dure biefstuk van de haas, mijnheer. Ik veroordeel u tot hon derd gulden boete, of tien dagen hech- temis". Aldus sprak vrijdag de Am sterdamse politierechter in de zaak te gen een vleesgrossier, die getracht had een politieagent om te kopen. Een verkeersfout van de grossier was bijna de oomaak van 'n ongeval gewor den. Een agent in burger, die met zijn echtgenote om 'n tandem reed kon nog net een aanrijding voorkomen. Nadat hij zich gelegitimeerd had, wilde hij een proces-verbaal opmaken, waarop de grossier echter zei: „Ach laat toch lo pen, kom maar eens langs om een stuk je vlees". „Het is een schande, als men agenten van politie met een lekkere carbonade probeert om te kopen" riep de officier van justitie verontwaardigd uit „Over een carbonade is anders niet gesproken, mijnheer de officier, het had best wel eens een stukje long kunnen zijn" merkte de politierechter op. De raadsman van de verdachte, die alles bekende, was de mening toege daan dat een agent in burger, die met zijn vrouw een uitstapje maakt, niet in functie is en geen proces-verbaal be hoort te maken. „U bent fout raads man, een agent is altijd in functie zelfs al staat hij naakt onder de douche," sprak de politierechter. De officier van justitie had in deze zaak drie weken gevangenisstraf geëist. Gisterochtend omstreeks tien voor twaalf heeft de bestuurder van 'n F-100c Super Sabrestraaljager van het 32 Ame rikaanse squadron dat op de vliegbasis Soesterberg van de koninklijke lucht macht is gelegerd, zijn toestel moeten verlaten. Hij maakte gebruik van de schietstoel en bevond zich naar uit bij de autoriteiten binnengekomen berichten bleek op dat ogenblik ongeveer veertig km ten noorden van Soesterberg boven het IJsselmeer. Het vliegtuig kwam in het IJsselmeer terecht. Een helikopter van de opsporings- en reddingsdienst van de marineluchtvaart- diens* vertrok onmiddellijk van de vlieg basis Leeuwarden. Om acht minuten voor twaalf,' aldus de Marvo, meldde de commandant van de helikopter, luite- nant-ter-zee tweede klasse (oudste cate gorie) K. H. Versteeg, dat de vlieger was gevonden op ongeveer negen kilo meter ten westen van Sneek. Enkele mi nuten later was men bezig de vlieger aan boord van de helikopter te takelen en om tien minuten voor half een be richtte men van de zijde van de lucht machtvoorlichtingsdienst, dat de heli kopter de vlieger op de vliegbasis Leeu warden had afgeleverd. De Kroon heeft vergunning verleend tot uitbreiding van de schietbanen te Vught onder de door de minister "an oorlog reeds vastgestelde restrictie, dat de schietbanen alleen gebruikt zullen worden op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. Zoals men zich herinnert hadden de omwonenden tegen deze uitbreiding ge protesteerd met een beroep op de ge luidshinder, vooral in de avonduren, en het risico door achteloosheid, dat in de buurt spelende kinderen kunnen lopen. Het gemeentebestuur van Vught weiger de op grond van de hinderwet de door het ministerie van oorlog gevraagde ver gunning te verlenen, maar desondanks werd reeds een begin gemaakt met de werkzaamheden voor de uitbreiding Ier bane" aan de Loonsebaan. De minister ging van de weigering in beroep, welk beroep 19 augustus voor de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State diende. Om negen uur gisteravond gebeurde op de Rijksstraatweg te Haarlem een aanrijding tussen een personenauto en een vrachtwagen, die de 33-jarige lood gieter P. Brakel uit Heemstede het leven heeft gekost. Van de twee andere inzit tenden van de personenauto werd er een, de 35-jarige chauffeur F. J. uit Haarlem, zeer ernstig en de achterin zittende 37- jarige rijwielhandelaar L. W. eveneens uit Haarlem, minder ernstig gewond. Advertentie Voor de zoveelste maal gezakt? Dit examen wordt veel eenvoudiger met de automatische koppeling van RENAULT. Meerprijs slechts f 275.— Bovendien op alle R E N A U L T-producten 6 maanden garantie, zowel onderdelen als arbeidsloon, ongeacht het gelopen aantal KM. Vraagt nadere Inlichtingen btl De r.-k. t.t.v. „TYBB" organiseert zon dag 20 oktober een interessant tafel- tennis-toernooi. De acht sterkste ver enigingen van Kennemerland, die alle hun vier sterkste spelers zenden zullen deelnemen. Daardoor zal dus de top van de afdeling bij TYBB achter de tafel komen. Behalve twee persoonlij ke prijzen stelt TYBB voor het sterk ste kwartet een fraaie wisselbeker ter beschikking. Het ligt in de bedoeling het toernooi jaarlijks te verspelen. Elke speler krijgt voor een gewonnen wedstrijd een punt. Het kwartet, dat de meeste punten vergaart, wordt hou der van de beker. Togido is zeer sterk vertegenwoordigd met Cees Schoof, Bert v. Eijk, Rob Voogt en Theo Hart. Ook de HBC-delegatie heeft een sterke afvaardiging gezonden: Jan v.d. Dries, Guus Pliester, Jan Leuven en Jacob Mense. Voorts nemen onder andere deel DHC, GTTC, Rapidity en de orga niserende vereniging. Het toernooi, dat in de zaal van de broederschool aan het Teylerplein wordt gehouden begint om twaalf uur. De traditionele wedstrijd tussen VKD en Hillegom die steeds vol spanning verloopt en waarvan vooraf nimmer een uitslag te voorspellen valt. is dit maal een éclatant succes voor de Haar lemmers geworden. Weliswaar kwa men de Hillegommers zeer verzwakt aan de borden, maar ook zij zullen niet verwacht hebben dat de verbeten spelende VKD'ers tenslotte met 18-2 zouden winnen. Zouden de Haarlem mers dit jaar eens grote plannen heb ben? Voor de tweede klas bevestigde Zandvoort de goede indruk door te Heemstede de St. Bavoreserves met 14-6 te verslaan en Sportief II boekte de derde nederlaag in successie tegen Stabiel dat van de punten meenam. Deze week zullen de Hillegommers uit een ander vaatje taPPen tegen KNC anders wordt het bedenke lijk. Uit de ontmoeting VKD-HDC II zal moeten blijken of het de VKD ers ernst is. Haarlem O.K voorspellen we niet veel goeds tegen Sportief I. VKD II mag naar Stabiel en geven we niet veel kans evenmin als Sportief II dat naar HDC II gaat. Zandvoort zal de punten wei thuis houden tegen Bever wijk II, toch zal het hier wel het meeste spannen. Advertentie Allé merken - dus ruime keuze Gisteravond zijn de voorwedstrijden cadre 38/2, Nederland, geëindigd en het resul taat ls niet bijzonder groots geweest, al leen Ketel slaagde er In deze voorwed strijden in, de hg. serie te maken: 82. Het resultaat van de partijen was: Karman 125 20 16 6.25 0 Willemse 250 20 43 12.50 2 PhiJippo 250 26 31 9.61 2 Ketel 179 26 24 6.88 0 Philippo 150 33 22 4.54 0 Karman 250 33 30 7.57 2 Nobels 165 25 27 6.60 0 Luiten 250 25 56 10.00 2 Hoek 182 17 32 10.70 0 Ketel 250 17 82 14.70 2 Eindstand Groep Haarlem: Willemse 10 1447 164 68 8.82 Luiten a «h m 58 7.53 Hoek 6 1259 180 54 6.99 Nobels 6 1265 190 46 6 58 Philippo 6 1225 186 46 6.58 Ketel 4 1210 160 82 7.56 Karman 2 1003 172 33 5.83 Voor de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: J. Wieg man—J. v. Rooden 0-2: A. Meijer—R. Kok 0-2; G. Hesselman—Th. Herberman 1-1. In de tweede ronde van de bonds- competitie heeft het eerste tiental van V.K.D. opnieuw een overwinning ge boekt. Het werd 11-9 tegen H.D.C. II, een uitslag die voor vele insiders een verrassing zal zijn. Het tweede tiental daarentegen moest opnieuw een neder laag incasseren, nu tegen „Stabiel": 5-15. Op de Rijksstraatweg reed in noorde lijke richting een vrachtwagen met een snelheid van ongeveer 65 km per uur. Hij reed op de middenbaan op de rech ter helft. Plotseling kwam van de Delft laan de personenauto, die rechtsaf de Rijksstraatweg opreed en in zuidelijke richting zijn weg wilde vervolgen. De chauffeur nam de bocht te groot en kwam op de middelste baan terecht, evenwel op de linkerhelft. De bestuur der van de vrachtwagen probeerde door naar links uit te wijken een aanrijding te voorkomen. Hij vermocht daarin evenwel niet te slagen. Met een hevige slag reden beide voertuigen op elkaar in. De zwaar beschadigde personenauto moest worden weggesleept; de vracht wagen werd aan de voorzijde ernstig beschadigd en moest eveneens met een kraanwagen worden weggehaald. De naast de chauffeur van de personenauto zittende loodgieter liep een schedelbasis- fractuur en enige gebroken ribben op. Kort na zijn aankomst in het Grote Gasthuis is hij overleden. De bestuur der van de wagen kreeg een hersen schudding, enige gebroken ribben, een hoofdwonde en enkele wonden aan beide benen. Hij werd eveneens naar het Grote Gasthuis vervoerd. De passagier die achter in de wagen zat liep een. wond boven het rechter oog, een ge broken neusbeen en een hersenschud ding op. Na in het Grote Gasthuis ge neeskundig te zijn behandeld, is hij naar zijn woning gebracht. Het pak ransel met een mattenklop per, dat een 40-jarige Inwoonster van de gemeente Haarlemmermeer haai hond op 5 augustus van dit jaar had toegediend omdat de viervoeter een van haar kippen had doodgebeten, had een burenruzie tot gevolg, die gister morgen voor de Haarlemse politierech ter, mr. J. P. Petersen, behandeld werd. Een 24-jarige buurjongen was het na melijk niet eens met de afstraffing, en hij maakte zijn zienswijze kenbaar aan de betrokkene, die daar niet van gediend bleek. „Dierenbeul", had hij haar toegevoegd, evenals een zeer on vertogen équivalent voor „kletskous". „Kom maar over de schutting, dan kun je ook op je donder krijgen", zou de buurvrouw geantwoord hebben. Zij diende een klacht in wegens belediging en deze resulteerde in een eis van zes tig gulden of vijftien dagen, gevorderd door de officier van justitie, mr. R. W. H. Pitlo. De jongeman gaf eer, en ander wel toe, al meende hij, dat de buurvrouw het hierboven aangeduide equivalent voor „kletskous" in een on gunstiger betekenis had opgevat. De politierechter legde hem dertig guld-en of negen dagen op. De buurjongen op zijn beurt had ook een klacht ingediend, omdat de vrouw gezegd had „Breek mijn mond niet open. Van jouw zoodje weet ik zó veel, en een eerlijk zakie met dat wagentje van je is het ook niet", een mede deling, die voor de insiders blijkbaar insinuerend was. De buurvrouw hoorde een zelfde eis tegen zich vorderen, ter wijl haar vonnis eveneens gelijk was aan dat van de jongeman. In het concertgebouw zal Albert de Klerk donderdag 24 oktober 's middags van half een tot kwart over een het or gel bespelen. Het programma vermeldt: Fantasie D Dur van G. Ph. Telemann; Concerto d moll van Georg Fr. Handel; Gavotte van Padre Martini; Allegro vi vace van Louis Vierne en Vlaamse Rhapsodie van Flor Peetevs. Met medewerking van Muziekkring ,,De Cantorij" o.l.v. Maarten Kooy zal Piet Kee dinsdag 5 november een avond concert geven. Het concert begint om acht uur. Donderdag 21 november zal Piet Kee van half een tot kwart over een een .pauzeconcert geven. Een hersenschudding en een knie fractuur liep donderdag een 28-jarige hulp-in-de-huishouding op bij een aan rijding, die gebeurde op de Rijksstraat weg bij de Vergierdeweg te Haarlem. De dame kwam op haar fiets uit de Vergierdeweg en moest de Rijksstraat weg oversteken. Zij verleende geen voorrang aan een 16-jarige bromfiet ser. Donderdagavond om half elf slipt» op de Paul Krugerkade te Haarlem een personenauto doordat de chauffeur plot seling krachtig remde. De wagen maak te een halve slag om en schoof achter uit het water in. Met de voorzijde bleef de auto evenwel aan de walkant han gen. De chauffeur, een 24-jarige ver tegenwoordiger, kon daardoor zonder natte kleren de wagen verlaten. Met een kraanwagen heeft men later de auto op de kant getakeld. Advertentie LANGE VEERSTRAAT lu - TEL. 1149S GEBOREN: H. C. de Graaf-Bies- brouck, z.; M. J. Cobelens-Boekel, z.; L. J. Sieraad-Veldhuis, d.; A. E. van Dalen-Bolt, d.; E. R. Verdegaal-Ben- nik, d.; J. M. Rombouts-Vissers, d.; M. P. Kors-Bruinsma, d. GETROUWD: Th. Bijster en E. A. Korzelius. OVERLEDEN: J. G. Schouten, 38 jr., Sumatrastraat; C. J. Bruggink, 61 jr., Cornells Schoonstraat; B. E. F. Kna- ven, 74 jr., Kweektuinstraat; M. Th. Hulsebosch, 88 jr., Trompstraat; M- L. Cats-Konijn, 69 jr., Lakenkoopers- straat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2