Kregen Russen documenten van Henderson in bezit? Afgezant van Eisenhower zou indertijd zijn tas in Turkije kwijt zijn geraakt Amerikanen spreken bericht categorisch tegen Kadar op alles voorbereid 23 oktober 1956: Hongarije staat op HONGAARSE VRIJHEIDS- STRIJD HERDACHT 22 auto's op rijksweg in botsing Boete bij lichte overtredingen direct betaalbaar Het succes van een noodsprong EEN TWEEDE ZAAK „CICERO" Alle kerkhoven gesloten Raketproef met de Jupiter" in de V.S. geslaagd Nylondam in de „Pluimpot" doorgebroken Arabische tanker in Hamburg TWEEDE KAMER AKKOORD ,De strijd is in de geest nog een vuur dat niet wil doven Geen persoonlijke ongelukken Effectief middel tot verhoging van de verkeersdiscipline' Pseudo-religieuse ontmaskerd en aangehouden Het weer Cotton Cord regenjassen 119.50 Het weer in Europa woensdag 23 oktober 1957 81ste JAARGANG No. 29741 In het nummer van gisteravond van het Parijse blad „Le Monde" schrijft de deskundige van het blad voor zaken die het Midden-Oosten betreffen, Edouard Sablier, dat de Rus sen wel eens in het bezit kunnen zijn gekomen van docu menten, die toebehoorden aan Loy Henderson, de speciale ^•fgezant van Eisenhower naar het Midden-Oosten.' Een boot met de tas van de Amerikaanse diplomaat zou begin ^an deze maand in de Bosporus zijn verdwenen, waarop °rt daarna Rusland de V.S. beschuldigde van een complot tegen Syrië. Sablier vergelijkt deze kwestie met de zaak-Cicero, een Spionage-affaire uit de tweede wereldoorlog. Zoals bekend slaagde de huisknecht van de Britse ambassadeur in Turkije, die de codenaam „Cicero" droeg, er in de tweede wereld oorlog in geheime documenten in de Britse ambassade te bemachtigen en ze de Duitsers in handen te spelen. met behulp van overval- commando s en Russen Reikwijdte 2400 km? Begin van een serie proeven Duitse verstekelinge Amsterdam-Den Haag Stijlvolle bijeenkomst in de Ridderzaal De zaak-majoor K. Belangrijk verzuim bij de krijgsraad Aan wie heeft getuige geld afgegeven? Staking in Frankrijk Vrijdag geen treinen naar Parijs Brits Koninklijk Paar terug in Londen Aee MORRIS fjeforepouévi// Falcon wollen Cameljassen Iets zachter House of England BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers Ié cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich hei recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.38 uur 's avonds tel. 21544 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiii Sablier schrijft dat de Turken 10 sep tember j.l. de Russische marine-attache kapitein Alexander Maralgine, en diens assistent uit Turkije hebben gewezen. T>e Turkse autoriteiten beschuldigden kTaralgine van spionage zonder te zeg gen waaruit de spionage had bestaan. jJn Istanbul, waar ik mij op dat ogen- JjUk bevond, werd mij door leden van 5? commissie van het pact van Bagdad, J:!6 zich bezig houdt met de onderdruk- CjOg van ondermijnende activiteit", meegedeeld, dat een Amerikaanse diplo- matentas verdwenen was Ik was be- za^kd— die niel6 bliz°nherheden van de zaak die met gemakkelijk te verkrij gen waren - vernam'-: de tl. raakte in de eerste week van september zoek het bootje, aan boord waarvan zich dé tas bevond, verdween toen spoorloos via de Bosporus. Sinds die tijd heeft men niets meer gehoord van de bemanning en de persoon, die de tas in ziin bezit had Dit alles schijnt zo ongelooflijk dat ik' nog steeds zou aarzelen het te vermelden, als wii na die ti.id niet in kennis waren gesteld van een nieuwe bijzonderheid: vier jaar geleden in 1953 zou er een boot. aan boord waar van zich Amerikaanse documenten be vonden, op dezelfde plaats en onder ge lijke omstandigheden verdwenen zijn Sablier merkt op, dat de hoogste Turkse autoriteiten de verdwijning van de tas niet categorisch hebben ontkend. ..Men kan zich indenken, dat er in de las speciaal het verslag van de bespre- kmgen tussen premier Menderes van Turkije en Hendersonzat. Natuurlijk ewiist dit volstrekt niet het bestaan van een Turks-Amerikaans plan, gericht te- j*?1* Syrië, maar men kan zich afvragen t het overleggen van dergelijke docu menten, naar de mening van de Rus- *che leiders, niet het beroemde ,,on- eeriegbare bewijs" is waarmee het lan n Amerika al meer dan 'n maand dreigt", aldus Sablier. H;j voegt "tSpvi tno fint Hit rif» rfiHon iimt lznn_ 'Waan toe, dat dit de reden zou kun- ,;n z(in waarom Henderson toen hü op doorreis naar de V.S. in Parijs aan kwam, „de grootste verwarring" toonde. Alle kerkhoven m Hongarije zijn van- daag gesloten. De communistische re gering probeert op die manier te voor komen, dat bij de graven van de slachtoffers van de opstand, die van daag voor een jaar begon, stille de monstraties worden gehouden. Het re giem van Janos Kadar is evenwel ook voorbereid op gewelddadige betogingen. De geheime politie is een en al ijver op het ogenblik en op allerlei punten in het land worden overvalcommando's van leger en politie in gereedheid gehouden. Premier Kadar zei gisteren op een bijeenkomst van het zgn. .Pa triottische Volksfront" o.m.: „Wij wen sen de vrede, maar ils wij gedwon gen worden de volksdemocratie in Hon- SarÜe te verdedigen, dan zullen wij met genoegen vechten". In welingelichte kringen in Wenen wordt het overigens niet waarschijnlijk geacht, dat er vandaae opzienbarende dingen zullen gebeuren. Het Hongaarse v?lk heeft zich gerealiseerd, dat een nieuwe poging om het communistische bewind af te schudden hopeloos zal zln. Kadar is vastbesloten om van de "Sg van vandaag in ieder geval een succes te maken. Sterke Russische troe penconcentraties waarborgen hem. dat mj elke opstand kan neerslaan. Ge beurt er niets, dan zal nij dat zonder pvijfel aanvoeren als bewijs, dat de toe- leg van bepaalde contra-revolutionaire élementen waarvan het bestaan wordt toegegeven om onrust te veroorzaken 18 mislukt, omdat de grote massa van "et Hongaarse volk achter de regering «iaat. Een woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren de berichten volgens wel ke Henderson, toen hij in Turkije ver toefde, een tas met geheime documen ten zou hebben verloren, met de meeste nadruk tegengesproken. In officiële Amerikaanse kringen vestigt men er de aandacht op dat deze berichten er daarom alleen al volkomen naast zijn, omdat Henderson zonder documenten uit Washington vertrokken is en vóór zijn vertrek slechts mondelinge instruc ties heeft gekregen. (Reuter, A.F.P.) Op het proefterrein van de Ameri kaanse marine te Cape Canaveral in Florida is gisteravond met succes een ballistisch projectiel voor middelgrote afstanden van het typi Jupiter", afge schoten. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft bekendgemaakt, dat de „Jupiter" het gestelde doel heeft be reikt. Er werd niet bü gezegd, hoe ver dit doel van Cape Canaveral lag. Al gemeen wordt aangenomen, dat de „Ju piter" een reikwijdte heeft van 2400 km. Het afschieten van dit wapen vormt volgens het ministerie het begin van een serie proeven met raketten van middelgrote en intercontinentale reik wijdte. Vannacht omstreeks een uur Is de dam, die diende als experimentele af sluiting van de ,,Pluimpot" op het eiland Tholen en van met zand gevulde nylon- zakken is vervaardigd, doorgebroken. Er is een gat ontstaan van ongeveer 50 meter, waar het water met grote kracht doorstroomt. Volgens het ministerie van verkeer en waterstaat was de dam enigszins aan de lage kant, (3 meter boven N.A.P. zodat, toen het water bij „hoog water", meer verhoging had, dan verwacht en gemeld was, het water uit de Ooster- schelde zich over de dam stortte. Op deze wijze ontstond achter de dam ont gronding, waardoor aan de nylon-zakken de basis ontnomen werd, en de dam inzakte. Daar de zandzakken verder zijn blijven liggen, is het gat niet diep. Men zal zo spoedig mogelijk trachten de experimentele dijk te herstellen. Hoog en droog ligt de Arabische olietanker „Al-Malik Saud Al-Awal" in het droogdok van de Hamburg Howaldt-scheepswerven. Dit schip, dat als thuishaven Jeddah in Saoedi-Arabië heeft, werd in 1954 gebouwd, als de eerste en grootste olietanker die West-Duitsland na de tweede wereldoorlog bouwde. Door de gigantische afmetingen 236 meter lang en 29 meter breed waardoor het meer dan 47.000 ton olie kan vervoeren, moest de fotograaf in een 80 meter hoge kraan klimmen om de foto te kunnen maken, toen het schip weer in zijn geboorteplaats was voor de eerste grote revisie. De loodsafhaler Geep heeft dinsdag in IJmuiden de 20-jarige I. G., die als verstekelinge aan boord van het vracht schip „Vale" was ontdekt, aan land gebracht. Het schip was onderweg van Bremerhaven naar Baltimore. Zij had voor het vertrek een cocktail-party aan boord meegemaakt en was toen maar gebleven. De marechaussee heeft zich nu over haar ontfermd en het zal er wel op uitdraaien, dat zij naar haar land terug moet. Wat er gebeurt in In de Ridderzaal te dinsdagavond de onstanriav?Phage is herdacht. De minister m HonSarlJe chl"a en elders, is een UfjheeTter Tnd'Jnu T VTjuïïE een beeld geeft van de hUtorie van hit Hongaarse volk door de eeuwen heen en ter inleiding van een authentiek beeld van de strijd van het vorige ttr een kort woord gesproken. Minister Clompé zei o.m.: „Vandaag is de eerste periode van het sentiment voorbij en is het de tijd van bezinning De strijd die in Hongarije werd ge'. voerd klopt nog steeds en moet steeds blijven kloppen aan het geweten van het westen. Al kunnen wij niet recht streeks helpen, machteloos staan wi) niet Wij leven in een wereld waar alles in snelle èn overrompelende verande ring is. De mens in onze samenleving wordt daardoor meer dan vroeger voor problemen gesteld die hij niet meer aan kan. Hij zoekt hulp en begrijpen en een gemeenschap tussen mensen en volken, waarin hij zich veilig voelt. Waar hu de ze niet vindt is er angst en eenzaam heid. oost-Europa, in uitdaging aan ons mensen in de vrije westelijke we reld. WÜ moeten laten zien hoe men een gemeenschap kan bouwen, waarin de mens zich geborgen kan voelen, maar daarnaast vrije mens kan zijn met eigen verantwoordelijkheid, eigen gees telijke vrijheid, kortom waarin deze mens persoon kan zijn. In ons midden leven enige duizenden Hongaren. Materieel hebben wij ge tracht hen zo goed mogelijk te helpen, maar daarmee zijn wij niet klaar. Wat zij daar bovenuit behoeven is ons begrip en onze bereidheid hen met hun an der levenspatroon op te nemen in onze samenleving. Op te nemen zoda- blS dat zij het gevoel hebben hier een ht, t te bebben- Nooit zullen wij bij nen kunnen wegnemen het verlangen Jbet Vaderland, maar wij kunnen trachten hun andere geaardheid en hun moeilijkheden te begrijpen en nun het gevoel te geven dat zij in onze gemeenschap zijn opgenomen. Dit eist ve<el begrip en zich losmaken van zich zelf. Zegevierende vrijheidsstrijders, triom fantelijk rondrijdend met buitgemaakte voertuigen, dat waren beelden, die de eerste taze van de Hongaai se opstand tekenden In de laatste week van oktober 1956 ontworstelde het Hon gaarse volk zich tijdelijk aan de Russische greep. Vijf dagen heeft het van zij vrijheid kunnen genieten. Op 4 november, de zwartste zondag van het hele jaar, sloegen het rode leger en de rode luchtmacht weer toe. Minister Klompé besloot aldus: „Moge de vrede en de zegen van de Allerhoog ste rusten op hen die vielen en op al len die nog in de strijd staan, ginds en hier." „Deze bijeenkomst wil een vermaning zijn, dat de strijd, die het vorige jaar in bloed is gesmoord, ons waakzaam moet houden. De strijd, die stoffelijk is onderdrukt, is in de geest nog een vuur, dat niet wil doven". Met deze woorden heeft de voorzitter van de Hon gaarse federatie, dr. Banki, de bij eenkomst geopend. Een diepe stilte heerste in de histori sche zaal, waar zich onder de bijna 450 belangstellenden de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, mr. Jonkman en dr Kortenhorst, vele Ka merleden en minister-president dr. Drees bevonden, toen Hélène Oosthoek uit het werk „Aansporing" van M. Vo- rosmarthy declameerde. De film „Hongarije in de Vlammen", die voor het eerst in ons land werd ver toond, geeft een overzicht van de Hon gaarse geschiedenis en een aangrijpend beeld van de gebeurtenissen van het vorige jaar. Zij is samengesteld uit authentieke opnamen die voor een deel uit Hongarije werden gesmokkeld. Staande hoorden de honderden aanwe zigen het na afloop van de film ten ge hore gebrachte Hongaarse volkslied aan. Dinsdagavond omstreeks kwart over zes heeft zich op de rijksweg Amster dam-Den Haag onder Oegstgeest een botsing voorgedaan, waarbij in totaal met minder dan 22 auto's waren be trokken. Persoonlijk letsel is echter niet toegebracht. De oorzaak van deze gecompliceerde botsing was het treffen van een auto bus van de N.Z.H.V.M., die in de rich- tmg Amsterdam reed, en een personen auto, die in de richting Den Haag reed. Zeven auto's die achter de autobus re den schoven daar na de botsing boven op. Op deze voertuigen reden achter eenvolgens nog groepjes van drie, vier en twee auto's in. Van het verkeer in de richting Den Haag voegden zich nog twee maal twee auto's bij de voertuigen- chaos. Uiteraard is door deze botsing op een van de drukste wegen van ons land een grote verkeersopstopping ont staan, die door de politie, tien man sterk, echter spoedig werd opgeheven, nadat de bij de botsing betrokken wa gens met kraanwagens in de berm wa ren gezet. Hierbij is dankbaar gebruik gemaakt van de flikkerlichten, die de politie kortgeleden ter beschikking heeft gekregen juist voor situaties als deze. De materiële schade, die bij de mas sale aanrijding is ontstaan, is groot. (Van onze Haagse redactie) Eerst dezer dagen is het de verdediger van majoor K. van de "koninklijke Landmacht, tegen wie door de krijgsraad te veide-West op beschuldiging van het aannemen van steekpenningen een ge ruchtmakend proces werd gevoerd, ge bleken dat de secretaris van deze krijgs raad en ook de andere leden van deze raad een belangrijk verzuim hebben begaan. De verdediger, mr. W. J. van Es, had tijdens de zitting uitdrukkelijk akte ge vraagd van een geconstateerde vergeet achtigheid van de officier-commissaris die het vooronderzoek heeft geleid. De ze functionaris had de belangrijke ge tuige,- die verschillende malen geld zou hebben gebracht op het adres van de majoor, tijdens het verhoor geconfron teerd met een foto van de vrouw van de majoor. De getuige herkende de vrouw 'op deze foto niet. Hiervan noch van de confrontatie werd iets in het proces-verbaal van het getuigenverhoor opgenomen. Hiervan nu vroeg de verdediger uitdrukkelijk akte, hetgeen hem werd verleend. In het proces-verbaal van de krijgsraadzitting zou dit opgenomen moeten zijn. Dit is niet gebeurd. De secretaris is dus in gebreke gebleven. De andere leden van de krijgsraad hebben hem niet op het verzuim at tent gemaakt. Het gevolg hiervan is dat in de stukken die door het hoog militair gerechtshof moeten worden bekeken een belangrijk element ont brak. De getuige T. zou het geld naar zijn zeggen hebben afgegeven aan een vrouw. Het resultaat van de confrontatie met de foto van de vrouw van ue majoor was, dat hij de foto niet herkende. Aan wie hij het geld neeft afgegeven, is ..us een raadsel. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer is er dinsdag mee akkoord gegaan dat bij bepaalde lichte overtredingen de afkoopsom direct aan de verbaliserende politie agent kan worden voldaan. Een voorstel om de „politietransactie" mogelijk te maken had de regering gedaan in een wetsontwerp tot wijziging van het wetboek van strafrecht en het wetboek van strafvordering. Zowel minister Samkalden als de woordvoerders in de Tweede Kamer verwachten van deze „betaalde waarschuwing" een nieuw, snelwerkend en effectief middel tot verhoging van de verkeersdiscipline. Er waren in de Kamer toch nog wel enige bezwaren tegen de uitwer king van deze gedachte. Hoewel de kans op fraude over het algemeen niet groot werd geacht drong men aan op een betere methode van verantwoor ding van de ontvangen gelden door de politieambtenaar. De bewindsman vol deed aan deze wens door de indiening van een nota van wijzigingen, waarin de ze zaak tot bevrediging van de Kamer was geregeld. Mr. van Doorn (KVP) betoogde, dat in feite een deel van de taak van de justitie wordt overgedragen aan de po litieambtenaar. De burger ziet in de agent de rechter, die terstond een oor deel velt. Niettemin wilde de heer van Doorn over dit bezwaar heenstappen, omdat deze situatie in feite al be staat, daar de agent zelf beslist of hü proces-verbaal zal maken of het bij een waarschuwing zal laten. Wel benadruk te hij met de andere sprekers die noodzaak van een tactvol en onpartij dig optreden. Een bezwaar, dat mr. van Doorn door de indiening van een amendement tot uiting wilde brengen betrof de bevoegdheid om de politie ambtenaren aan te wijzen die de schik kingsbevoegdheid krijgen. Het ontwerp van minister Samkalden stelde voor dat deze aanwijzing bij algemene maat regel van bestuur zou geschieden. De beschikkingsbevoegdheid is echter, zo meende mr. van Doorn, van het open baar ministerie afgeleid en dit komt daarom ook de bevoegdheid toe te be slissen over de aanwijzing. De bewindsman was dit niet geheel met hem eens. De aanwijzing kan niet zonder meer aan het o.m. worden toe vertrouwd, omdat hier een beslissing wordt genomen, die invloed heeft op de hiërarchie in het korps. Wel kon hij de heer van Doorn toezeggen dat de alge mene maatregel van bestuur, waarvan het wetsontwerp spreekt, slechts regels zou inhouden volgens welke het o.m. het aanwijzingsrecht zou kunnen uitoe fenen. O.a. zou worden gepaald dat de korpschef moet worden geraadpleegd, wanneer een van zijn ondergeschikten voor de schikkingsbevoegdheid wordt aangewezen. Mr. van Doorn achtte de ze toezegging yoldoende en zag daarom af van de indiening van een amende ment. Het wetsontwerp werd z h s aan vaard. (CPN tegen.) De rijkspolitie te Vaals heeft een 70-jarige vrouw uit Amstenrade aan gehouden, die gekleed als klooster zuster in Vaals en naaste omgeving voor „haar klooster" bedelde. Hoofd zakelijk zamelde zij levensmiddelen in. maar daarnaast vroeg zij ook finan ciële steun. Nader politioneel onder zoek heeft aangetoond, dat de aange houdene tijdens de oorlog portierster was in een klooster van Franse non netjes in België. Na de oorlog, toen de Zusters naar Frankrijk verhuisden, is de portierster naar Nederland terug gekeerd. Jarenlang heeft de pseudo- religieuse in ons land, met name in Limburg, bedelakties ondernomen. Zonder ontmaskerd te worden heeft zij zelfs vaak in Zuidlimburgse kloosters gelogeerd. De vrouw is door de politie weer op vrije voeten gesteld, nadat zij haar kloosterkleding voor burgerkleding had verwisseld. Tengevolge van een 24-uurs staking in Frankrijk zal vrijdag geen treinver keer tussen Nederland en Parijs moge lijk zijn. Geheel opgeheven worden de treinen D 144 Amsterdam (Vertrek 15.25 uur)- Parijs, D 109 Parijs (v 8.03 uur). Am sterdam (aankomst 15.43 uur) en de TEE-treinen „Etoile du Nord" en „Ile de France" beide Amsterdam-Parijs vice-versa. De treinen D 120 Amsterdam (v 7 24 uur)-Parijs, D 126 Amsterdam (v 10.07 uur)-Parijs, D 117 Par«; (v 11.15 uur)- Amsterdam (aankomst 18.34 uur en D 129 Parijs (v. 14.09 uur)-Amsterdam (aank 21.03 uur) zuilen slechts rijden tussen Amsterdam en Brussel-zuid. Zn worden dus tussen Brussel-zuid en Pa rijs eveneens opgeheven. De TEE-trein „Edelweiss" Amsterdam-Luxemburg Zürich vice-versa zal normaal rijden. Omtrent het ai of niet rijden van de nachttreinen tussen Amsterdam en Pa rijs staat op dit ogenblik nop niets vast iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiu,Hm, De woningbouwlening is in ver schillende opzichten een groot succes geworden. Zo is het totaalbedrag veel groter dan men had durven verwachten. Bovendien is het ver heugend, dat ook de kleine spaar ders geen verstek hebben laten gaan. In hoeverre er nu werkelijke echte consumptie-offers zijn gebracht dat zou moreel en economisch het fraaist zijn is natuurlijk moeilijk na te gaan. Wat men echter wel mag aannemen is, dat de woningbouw lening toch voor een gedeelte een uiting zal zijn van de wil om de strijd tegen de woningnood gaande te houden. Intussen zou het toch verre van juist zijn de zaken idealer voor te stellen dan zij in werkelijkheid zijn. Zakelijk beschouwd is een rente van 6 pet. ook op zichzelf aantrekkelijk genoeg om een groot aantal kleine en grote spaarders in beweging te zetten. Het is wel amusant gade te slaan hoe de socialistische bladen het succes van de lening vooral in verband brengen met dé „oproep van dr. Drees". Of dit nu.al of niet met opzet gebeurt, begrijpelijk is het in ieder geval. De noodsprong van de regering naar een 6 pet. lening betekent in feite de erkenning van het falen van een al te rigoureus toegepaste politiek van goedkoop geld. Daarnaast en bovenal betekent deze terugkeer naar reële rentever houdingen een knieval voor het „ar- beidloos inkomen", een manoeuvre, die om in de termen van de tijd te blijven moeilijk aan de achter ban te verkopen is. Illllllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllHiiiMIIIIIIIIIJIlllllf Koningin Elizabeth en prins Philip zijn gistermiddag van hun bezoek aan de V.S. en Canada te Londen terugge keerd. Een juichende menigte begroet te hen op het vliegveld. (Reuter) Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen jf motregen. Matige tot krachtige, aan de kust nu en dan harde wind tussen zuid west en west. Minder koude nacht, morgen overdag iets hogere tem peraturen. Zon: 7.22-17.30 Maan: 8.56-18.14 Advertentie Van zaterdag 26 oktober tot en met zondag 24 november 1957 zal in de bo venzalen van de Maatschappij „Arti et Amicitiae" te Amsterdam een Najaars tentoonstelling worden gehouden van werken vervaardigd door leden der Maatschappij. Zwitserse Import: unl, verticaal geribd gegar. waterdicht Amsterdam Den Haaf Eindhoven Hilversum Bussum Max aeersL Station Weei temp af gel vor riag 24 uur Stockholm zwaar bew. 0 0 üsJt geheel bew. 9 2 Londen regen 12 0.1 Amsteraan half bew. 11 8 Luxemhun zwaar bew. 9 2 Hart!» mist 13 A Nice zwaar bew. 20 12 Berlijn geheel bew. 10 3 Müncher geheel bew. 1 12 /.Orich mist 9 9 Genéve onbewolkt 9 8 Ltiidrnc geheel bew. 16 4 Wenen geheel bew. 12 6 Innsbruck regen 13 24 Rome half bew. 19 2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1