Maarschalk Malinofski volgt hem op Geheimzinnige mutatie Hartstochtelijk beroep op de wereld om de vrede te bewaren Malinofski stond reeds met zestien jaar aan het front Verdacht van spionage Roofoverval opgehelderd op benzinepomDstation bij de hoofdstad Huisvrouwen zijn vol lof over (jg jueuwe, ëhk&spoHb Pwmotie of ZJOEKOV niet langer minister van defensie Stoorzenders actiever dan ooit H. VADER spreekt via de nieuwe Vaticaan-zenders Londen verwacht nieuwe machtsstrijd Oproep tot gebed Prijsverlaging van 5 tot 15 procent TOL kandidaat voor Oranjeteam Groep mensen in Saigon onder de voet gelopen VIER PERSONEN IN ARREST Open plek in kroos iverd een belang rijke aanwijzing Het weer Het weer in Europa Bij groot levensmiddelenbedi'ijf Wilkes en Lenstra niet bij geselecteerden Schilder in Tilburg gearresteerd 45 doden, 98 Sewonden Open plek in kroos Uitstel van herhaling voor 6.000 militairen Per auto naar Santa Maria s&ee MORRIS 'fjeforeyot/tfuy/ Lederen Motorjassen f 150.-1 Kans op regen MAANDAG 28 OKTOBER 1957 81sfe JAARGANG No. 29745 HAZETFABBIEKEN Tl ZEVENBIICEM Maarschalk Zjoekov, bekend als de held van de gevechten voor Moskou, Stalingrad en Leningrad, de man die als eerste militair zitting kreeg in het Presidium van de communistische partij, de vriend van Eisen hower tüdens de tweede wereldoorlog en, tegen het einde van de strijd, na Stalin de populairste man van Rusland, is volkomen onverwacht ontheven van zijn functie van minister van defensie van de Sovjet-Unie. Het Presidium van de Opperste Sovjet, dat deze maatregel heeft genomen, heeft maarschalk Rodion Malinofski in zijn plaats benoemd. Dit nieuws, waarvan de wereldpers znet vette koppen op de voorpagina gewag maakt, is in Rusland zonder enige ophef heel summier op de achterpagina's van de kranten afgedrukt. In het partij-orgaan de Pravda ging het bericht op een achterpagina schuil tussen de bespreking van een nieuw toneelstuk en het theater-programma voor deze Week. Rode Ster, het orgaan van het Russische leger, plaatste het bericht onder een verslag van een voetbalwedstrijd op de achterpagina. Zaterdagavond maak te het Russische persbureau Tass het nieuws wereldkundig en nu, bijna acht enveertig uur later, tast men buiten de Sovjet-Unie nog volkomen in het duister wat de motieven zijn geweest voor het besluit van het Presidium. Ook de gewone burger in Rusland is sinds die tijd nog niets wijzer geworden. Nie mand weet nog of de maatregel een degradatie inhoudt of mogelijk zelfs wijst op een nieuwe machtsstrijd binnen het Kremlin, of dat het de voorbode is van een nieuwe schitterende promotie van de vele malen gedecoreerde Sovjet-maar schalk. Westelijke waarnemers aan deze en gene zijde van het IJzeren Gordijn hebben voor al deze mogelijkheden theorieën. Opnieuw heeft het Kremlin de we reld voor een mysterie geplaatst. Over de betekenis van de jongste mutatie in de top van het Sovjet-be wind tast men volkomen in het duister. De wegen van het Russische leiderschap rijn ondoorgrondelijk. Weet men eigen lijk zelfs wel door wie dit leiderschap Wordt uitgeoefend? De eerste-mimster van de communistische partij, Nikita Khroesjtjev schijnt nog altijct de domi nerende figuur te zijn, maar in hoeverre heeft hij met de wensen van anderen p bening te houden, en beweegt zijn £?rrière zich in stijgende of dalende lijn? is verontrustend dat, als het er op aankpmt, zelfs de voornaamste kenners van <je u.S.S.R. in het Westen eigenlijk in MosuSu d^rÏÏÏÏÏeThOUdZgCn het o^nblik gcc<!n?ronteerd met eeS ware Russische zenuwoorlog teeen de vrije wereld. Een zenuwoorlog die met de leuze schermt van 'n bedreiging van Syrië door Turkije en Amerika, en die bovendien in het teken staat van de kunstmaan. Het schijnt dat de Russen aan de vooravond van de veertigste ver jaardag van e oktober-revolutie de met- communistische wereld met alle moge lijke middelen willen imponeren en in timideren. De ïensheid moet overdon derd worden door het machtsvertoo Van de U.S.S.R. Maar hoe past in deze demonstratie van kracht de vervanging v?n Zjcekov? Waarom moest er een nieuwe minister van Defensie bomen. Was de huidige functionaris op deze sleutelpositie niet meer te vertrouwen, wil rnen juist een van Ruslands aller grootste strategische deskundigen in het kader van het machtsvertoon tegenover «e buitenwereld tot een nog hogere post verheffen? Het zal wel niet lang duren Voor er wat meer klaarheid komt in de geheimzinnige vervanging van Zjoekov door Malinofski, en voor wij althans we ten of de nu als minister van Defensie verdwenen Russische topfiguur gepro moveerd of gedegradeerd wordt. De laatste sensationele reorganisatie van het collectieve leiderschap in de Sovjet-Unie heeft in de zomer van dit jaar plaats gevonden In juli werden Molotov, Kaganowitsj, Malenkov en Sjepilov wegens „partij-vijandige" activiteiten uit de hoogste organen van partij en staat gestoten. Intussen is Mo lotov ambassadeur geworden in Buiten- Mongolië, werd Kaganowitsj directeur van een cementfabriek in de Oeral, zag Malenkov zich belast met de leiding' van een elektriciteitscentrale in Kazankstan «n zou Sjepilov, eveneens in een ver van Moskou gelegen oord, leraar zijn geworden. In iedei geval zijn de vier Voormalige kopstukken, sinds hun val van vier maanden geleden, voor goed het politieke toneel verdwenen, ham heeft hen op een nette manier in hngsCha-0 gezonden. n r e is opnieuw althans de Russische is on g gereorganiseerd; Zjoekov de n® üd van het Presidium van middellijk ^aar terwijl het ih luli on- gint? Jk duidelijk was dat de wijzi tekende11 het kabinet een zuivering be- Of Khrn„W(eet de buitenwereld nu niet willen ^^v zich Van Zjoekov heeft juist nno n' 01 dat de oud-minister gaan sl0auwer met de partijleider zal samenwerken. SlrfnL dfl dood van Stalin zijn wij al or heel wat omwentelingen in dnm. Kremlin verrast. Beria werd or zijn kornuiten vermoord. Malen- sphG6?- Molotov werden politiek on- nadelijk gemaakt. Khroesjtsjev kwam naai voren als primus inter pares. r?eISanin zag zjch tot premier be- oemd, een functie waarin hij zich verigens weinig heeft kunnen laten geiden. Intussen werd Zjoekov eerst n 1953 ondermin.fter van Defensie, en vervolgens in 1955 minister. De man e indertijd, na de tweede wereld oorlog, door Stalin op de achtergrond Was geschoven, trad de laatste jaren meer en meer naai voren. Onder Zjoe- kovs leiding schijnt het Rode Leger bij verscheidene recente omwentelingen in het Kremlin een belangrijke rol ge speeld te hebben, als machtige stok bonter de deur. Waarschijnlijk zou Khroesjtsjev Beria, met diens enorme politie-apparaat, niet uit de weg heb ben kunnen ruimen, als hij Zjoekov met achter zich had gehad en waar schijnlijk had men Malenkov in 1955 niet als premier kunnen afzetteD zon der Zjoekovs hulp. Khroesjtsjev en Zjoekov werden de laatste tijd door buitenlandse Rusland kenners algemeen beschouwd als de twee machtigste figuren in de Sovjet- Unie. Weldra zal moeten blijken of deze theorie ook nu nog houdbaar is. Zelfs de correspondenten in Moskou van westerse communistische bladen blijken niet op de hoogte te zijn ge bracht. Terwijl men doorgaans een vrijwel volledige gelijkenis in hun be richtgeving kan constateren, interpre teren zij dit keer het nieuws volkomen verschillend. De meesten verwachten een omotie voor Zjoekov, een benoe ming op een andere, nog meer belang rijke post. Een van hen echter ziet de toekomst van de Sovjet-maarschalk minder rooskleurig in. Het is niet bekend of Zjoekov op perbevelhebber van de Russische strijdkrachten is gebleven en of hij zijn hoge partijfunctie, het lidmaat schap van het Presidium van de par tij, heeft behouden. De officiële Rus sische mededeling rept daar met geen woord over. Verscheidene Engel se bladen hebben vandaag gemeld, dat het Centrale Comité van de Rus sische communistische partij van daag later op de dag bijeenkomt, om >>het lot van Zjoekov te bespreken". In westelijke kringen in Moskou was men vooral verwonderd over het tiid- nadata7ineLaark0n(?iging: enke]e uren nadat Zjoekov terugkeerde een dag later dan het plan was - van een be- hnvonriirm =^g°;?lavië en Albanië en bovendien aan de vooravond van de feestelijke herdenking van de oktober revolutie. Bij zijn terugkeer op het vliegveld van de Russische hoofdstad werd Zjoekov o.a. begroet door zijn op- volger en andere hooggeplaatste mili taire functionarissen. In kringen van gezaghebbende waar nemers te Londen overheerst de veron derstelling dat Zjoekov tot premier van de Sovjet-Unie zal worden be noemd, en dat de huidige premier, Ni kolai Boelganin, de president van het Presidium, Worosjilov, zal Saa" gen. Men gaat er bij deze veronder stelling vanuit, dat Khroesjtsjev op dit moment de steun van het ?od® Lieren dat achter Zjoekov staat, met ontberen kan. Omdat de theorie van het „collectieve leiderschap" overigens geruime ma niet meer in de Russische pers bena drukt geen machtsconcentratie van een persoon toestaat, zou de opvolger van president Worosjilov zijn overige funl-ties moeten neerleggen. Het feit dat de naam van Zjoekov en van Boel ganin in dit verband reeds geruime tijd teru- genoemd zijn, maakt het geloof waardig dat de voorspelde ontwikkeling zich thans voltrekt. Vervolg op pagina 4) ,,Wü, die geen ander wapen hebben dan alleen de kracht die van God komt, wü verheffen nogmaals onze va derlijke stem om allen tot broederlijke vrede aan te sporen". Door de grote hal van het nieuwe zendstation van de Vaticaanse radio weerklonk gisteren helder de stem van de Heilige Vader, die na de inwijding en de officiële in- (jen het lot der naties gelegen is, den- gebruik maken van de modernste mid delen, die de voortschrijdende weten schap biedt. De Heilige Vader uittB daarom zijn grote dankbaarheid jegens allen, die de Heilige Stoel in staat heb ben gesteld zich van deze apparatuur te kunnen bedienen. Zoals bekend maakt de korte golfzender, die katho liek Nederland ter gelegenheid van het Heilig Jaar geschonken heeft, deel uit van de nieuwe zendinstallatie. „Laten vooral degenen in wier han- gebruikstelling van de apparatuur, in zijn eerste rede via de krachtige en tot in'de uithoeken der wereld hoorbare zender, heel in het bijzonder een be roep wilde doen op alle volkeren en na ties de vrede te bewaren. De toespraak die de Paus in het Latjjn had gehouden, is gisteren in 28 talen uitgezonden. De nieuwe zender is zo sterk, dat hjj tot in het hart van China zou kunnen worden worden beluisterd. In zijn rede sprak de Heilige Vader ,,de vurige wens uit, dat Radio Vaticana nu ook beter zal kunnen doordringen tot allen achter het ijzeren gordijn, ondanks de vele bar rières, welke worden opgeworpen". Zijn woorden werden ook in de Slavische talen uitgezonden en toegelicht, doch zelden hebben zoveel stoorzenders van achter het ijzeren gordijn zich tegen de Vaticaanse radio gekeerd als gisteren liet geval was. Op alle golflengten werd de vredesboodschap van Pius XII met grote hardnekkigheid en op de meest uiteenlopende wijze gestoord. De Paus wees ook op de door Chris tus opgedragen taak van de Kerk, het Evangelie te verkondigen. Daarbij, zo betoogde hij, mag en moet de Kerk ook Een groot levensmiddelenbedrijf uit de Zaanstreek heeft voor de groep belangrijke levensmiddelen" een grote prijsverlaging doorgevoerd. De verla ging, die gelat voor bijna zestig arti kelen, varieert van 5 tot 15 pet. Pot betreft o.m. artikelen als koffie, koel- huisboter, peulvruchten, kaas, cacao, slaolie, rookworst, vermicelli, blik- groenten en blikvruchten. Voor de eerste centrale training van het Nederlands elftal, welke a.s. woens dag in het stadion „De Vliert" te Den Bosch wordt gehouden, zijn vijftien spe lers aangewezen. Het zijn; De Munck (DOS), Pieters Graafland (Ajax), Kuys (NAC), Wiersma (PSV), Kraay (DOS), Notermans (Fortuna), Van der Hart (Fortuna), Klaassens (VVV), Van Wis sen (MVV)Van der Kuil (Ajax), Krui- ver (PSV), Tol (Volendam), Rijvers (Feijenoord), Carlier (Fortuna) en Cla- van (ADO). Zondag heeft Z.H. de Paus te Santa Maria de Galeria de nieuwe kortegolf- zenders van Radio-Vaticana in gebruik gesteld, waarvan het pièce de resistance gevormd wordt door de door Nederland geschonken Radio Anno Santo. Hier drukt de Heilige Vader de knoppen van de ender in, vervolgens sprak hij in het latijn een boodschap uit tot de wereld. Maarschalk Malinofski de nieuwe Russische minister van defensie, is 57 jaar oud. Htf is in Odessa geboren. Op 16-jarige leeftijd nam hü voor het eerst deel aan gevechtshandelingen. Hij sprong toen in een trein met soldaten, die naar het front gingen. De soldaten accepteerden hem en smokkelden hem op zjjn verzoek mee. Ten tijde van de Russische revolutie werd hij gekozen tot voorzitter van een regimentscommissie. In 1918 trad hij toe tot het Rode Leger als instructeur, die dc soldaten ver trouwd moest maken met het gebruik van het machinegeweer Hij steeg op de militaire ladder en werd bataljonscom mandant. Later bezocht hij de militaire acedemie. Bij het uitbreken van de tweede we reldoorlog was hij korpscommandant in Bessarabië. Gedurende de strijd tegen de Duitsers is hij bevelhebber van de Russische troepen aan het tweede Oe- i kraïnse front geweest. Hij werd later opperbevelhebber van de Russische i troepen in Mandsjoerije. Hij heeft tweemaal de Orde van Le- j nin gekregen en wordt beschouwd als een van de vjjf beroemdste Russisch' j ilitaire leiders uit de tijd van de twee- I de wereldoorlog. In deze tijd voerde hij ook het bevel over de achterhoede van het Russiscvhe leger toen deze tot Sta lingrad terugtrok. Hjj was ook betrok- ken bij de verdediging van Stalingrad. In 1944 werd hij bevorderd tot maar- j schalk en een jaar later werd hij on derscheiden als „Held van de Sovjet- Unie." In 1953 hoorde men voor het laatst van hem. Hij zou toen een inspectie reis hebben gemaakt iangs het Ko reaanse front en later Indo-China be zocht hebben. Maarschalk Malinofski spreekt Frans en Engels. Maarschalk Zjoekov, die 61 jaar is, werd in februari 1955 tot Russisch mi nister van defensie benoemd. Hij volg de als zodanig maarschalk Boelganin op, die toen premier werd. Onder zijn hevel kwa... de Duitse invasie in Rus land in 1941 tot stilstand. Later leidde h' het beslissende tegenoffensief in Polen. In Tilburg is een 54-jarige schilder gearresteerd, die verdacht wordt van spionage voor een vreemde mogend heid. De man is inmiddels naar het huis van bewaring in Breda overge bracht. Nadere gegevens ontbreken nog. In de dierentuin te Saigon zjjn bü een feestviering, ter gelegenheid Van het feit, dat twee jaar geleden de re publiek Zuid-Vietnam werd gesticht, 45 personen in het gedrang bij een brug omgekomen en 98 gewond. Ondanks de enorme mensenmenigte is dc brug niet ingestort. Van beide zijden komende groepen mensen werden echter door de mensenmenigte, die achter deze groep kwamen, op de brug op elkaar inge drongen. In het gedrang dat hierbij ont stond, kwamen mannen vrouwen en kinderen om. Adverentie (Van een verslaggever) De roofoverval op het bezinepomp- station aan de Utrechtseweg bij Am sterdam 'iet gebeurde in de vroege ochtend van 8 juli jl. en er kwamen zelfs feestneuzen aan te pas is door de hoofdstedelijke recherche plotseling tot klaarheid gebracht. Vier personen zijn erbij betrokken geweest. De twee eigenlijke overvallers zitten sinds eni ge tijd al achter slot en grendel, om dat gebleken is dat zij de recente ju- welendiefstal in Haarlem eveneens op hun geweten hebben. Of zij ook nog iets uitstaande hebben met de overvallen op de pompstations aan de Haagseweg en vlak bjj Utrecht, is nog niet aan het daglicht gekomen. Maar de recherche zal niet nalaten ze ook hierover aan de tand te voelen. De pompbediende van het bewuste benzinestation was niet alleen ver schrikt toen hij plotseling in de vroege ochtend twee lieden met pistolen voor zich zag staan, maar ook lichtelijk ver baasd omdat ze feestneuzen droegen en rode zakoeken voor het gezicht had den gebonden. De feestneuzen waren afkomstig, zo is thans gebleken, van een bruiloft, die het illustere tweetal kort tevoren had meegevierd. Ook een bromfietser, die niets ver moedend kwam tanken, werd door hen in bedwang gehouden. Hij er de bedien de moesten toezien hoe het tweetal met ongeveer negenduizend gulden er van door ging in een grijze bestelauto. De telefoonverbinding hadden zij even te voren doorgesneden. Bij het onmiddellijk ingestelde zeer uitgebreide onderzoek, dat aanvankelijk maar weinig scheen op te leveren, ontdekten de rechercheurs van het po litiebureau Pieter Aertszstraat een open plek in een met kroos bedekt slootje. Ook op de wallekant waren kroosspo ren. Dit bleek later een belangrijke aanwijzing. Zoals gebruikelijk ging men alle ge vonden sporen na. Er kwamen inlich tingen binnen, die ook zorgvuldig ge controleerd werden. Tegen verschillen de personen rees ernstige verdenking, 1 maar sommigen van hen konden met een onomstotelijk alibi voor de dag komen. Intussen, het was inmiddels oktober geworden, viel er iets anders voor. Bij Den Haag hield de politie twee Rotterdammers aan, die juwelen in hun auto vervoerden. De Rotterdammers waren helers en de juwelen bleken af komstig van een pas gepleegde inbraak in Haarlem. De helers wezen de in brekers aan: een 29-jarige monteur uit Bennebroek en een 24-jarige los-werk- man uit Haarlem. Op deze lieden had den de rechercheurs, die met het on derzoek naar de roofoverval op het pompstation belast waren, ook een arg wanend oog laten valen, ofschoon ze geen enkel bewijs in handen hadden. Een rechercheur van het hoofdbureau kwam de twee van het afdelingsbureau assistentie verlenen en toen werd er in de laatste dagen van de vorige week veel speurwerk verzet. De open plek in het kroos bleek in eens een hoge troef. Een der overval lers was bij de sluiptocht naar het pompstation kennelijk in het slootje ge stapt. Het bleek de rechercheurs dat een huisgenoot van deze man op de dag van de overval een broek, over hemd er een paar sokken naar de sto merij had gebracht. Dat gaf al houvast, hoewel nog niet voldoende. De overval lers waren in een grijze bestelauto weggereden, zo wist men. De broer van de Bennebroekse verdach'e, een 30-ja- rige expediteur, bezat een bestelauto hoewel die niet grijs was. De recher cheurs achterhaalden evenwel dat die auto enige uren na de overval in een dorpje overgespoten was. De spuiter was in klein geld, waaronder ook Duit se larken, betaald, geld dus uit het pompstation. Men kwam nog een vier de person op het spoor. Een 29-jarige chauffeur, die vroeger bediende bij het pompstation was geweest. Hij viel door de mand, bekende dat hij de tip voor de overval had gegeven, waarvoor hij twee honderd gulden had gekregen. Zater dag werden èn de expediteur èn de tip gever aangehouden en de twee daders werden met hun bekentenissen gecon fronteerd. De Haarlemmer gaf toen maar toe. De Bennebroeker, die al geen vlekkeloos verleden heeft, ontkent nog, hoewel de drie anderen hem toch als de hoofddader hebben aangewezen. Vijf- tot zssduizend militairen, die voor herhalingsoefeningen in aanmer king kwamen, behoeven dit jaar niet op te komen. Het oorspronkelijke schema voor herhalingsoefeningen, dat in het najaar van 1956 is vastgesteld, is namelijk gewijzigd. Dit is gebeurd, nadat de minister had besloten de huidige parate divisie te reorganiseren en een tweede parate divisie te vormen. ken aan de zware verantwoordelijkhe den van hun ambt, tegenover hun eigen geweten en tegenover God", aldus de Heilige Vader. „Laat ons tegenover el kaar toch een zijn in wederzijds begrip en hoogachting, die gegrond is op de rechtvaardigheid en de waarheid. La ten wij er met alle kracht naar streven, dat de beweegredenen tot vijandschap en tegenstellingen niet alleen zo spoe dig mogelijk worden afgezwakt, doch naar billijkheid worden geregeld en verwijderd, zodat de burgers zich be vrijd kunnen voelen van de angst voor oorlog. En laat men alles, wat tot ver woesting zou kunnen leiden, aanwen den voor productieve werken van vrede en algemeen welzijn". De Paus drong aan op gebed, „nu sombere wolken zich boven het Midden-Oosten samen pakken, niet ver van de plaatsen, waar de Goddelijke Zaligmaker Zijn vredes boodschap heeft gebracht voor alle mensen, die van goede wil zijn. Moge de wijze raad van de mensen van werkelijk goede wil de overhand krijgen, en moge ieder beseffen dat slechts een opeenhoping van verwoes tingen uit een nieuwe oorlog volgen zal. Deze verwoestingen zullen niet alleen burgers treffen en volkeren, maar heel het menselijk geslacht". De Paus verzocht speciaal al zijn dierbare broeders cn zusters in Chris tus te bidden, opdat de dreiging zo spoedig mogelijk verdwijnen zou en de gemoederen tot rust gebracht zou den worden. Om half tien had de Heilige Vader zich in zijn auto van Castelgandolfo naat Santa Maria begeven. In dit berg dorp, dat 30 km ten noord westen van Rome ligt, staan de nieuwe zendin- stallaties opgesteld. Niettegenstaande het vroege uur, waarop Rome gewoon lijk nog in rust is, stonden reeds talrijke groepen mensen opgesteld langs de weg, vooral in de buurt van de volkrijke nieuwe wijken aan de noordelijke oever van de Tiber. Enkele malen liet de Heilige Vader stilhouden om de begroe tingen van de kinderen in ontvangst te nemen. Tegen half elf arriveerde de Paus in Santa Maria. Hij werd daar begroet door curie-kardinalen, als eerste de de ken van het H. College, kardinaal Tis- serant. De Heilige Vader begaf zich ter stond naar de grote hal, waar de plech tigheden plaats vonden. Aanwezig wa ren de ambassadeurs en gezanten, die bij de Heilige Stoel zijn geaccrediteerd, onder wie ook de Nederlandse gezant, graaf Marchant d'Ansembourg. Twee Nederlandse bisschoppen bevonden zich onder het gezelschap: mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht en mgr. P. A. Nierman, bisschop vein Groningen. De inwijding geschiedde door de Paus zelf: Hij wijde de werkruimten en appa raten, daarbij geassisteerd door Vati caanse prelaten. Vervolgens keerde hjj terug in de hal stelde de zender door het indrukken van een paar knoppen in gebruik en richtte vanaf zijn zetel het woorc tot de aanwezigen en via de zen der tot de gehele wereld. (K.N.P.) AtJverieulie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. 80LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Advertentie Verwachting tot dinsdagavond (op gemaakt te 11.15 uur) Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige, aan de kust mogelijk harde zuidwestelijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. Zon: 7.31-17.20 Maan: 13.25-22.55 Max. neersL Station Weer temp. afgel. vor. dag 24 uur Stockholm geh. bew. 11 0 Oslo zwaarbew. 8 2 Kopenhager geh. bew. 11 0 Lonaen zwaarbew. 12 0 Amsterdam zwaarbew. 10 0 Brussel geh. bew. 10 0 Luxemburg mist 7 0 Parijs zwaarbew. 9 0 Nice zwaarbew. 11 0 Berlijn zwaarbew. 9 0 München mist 7 0 Zürlch zwaarbew. 7 0,2 Genève mist 1 0 Locarno lichtbew. 3 0 Wenen geh. bew. 6 0 Innsbruck geh. bew. 5 0 Rome onbewolkt 14 0 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon Redactie 21544. Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrlgter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. RUN en \P. Severtn. ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het rechi vroor advertentiën eventueel zonder opgave vafl redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.3B uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1