Feestend Santpoort be groet jubilerende pastoor in jubilerende kerk A V Tentoonstelling gewijd aan de dynastieën der Beneluxlanden 1 Welvoorziene boekenplank defileert door Amsterdam STEENVOORDEN IS IN DE SPRINT ONGENAAKBAAR ERIC DE NOORMAN. NAAIMACHINES S ALBERT HEIJN De ivijsheid heeft zich een huis gebouwd5 Orgelbespeling door Albert de Klerk Laines D'Aoust' PRISMA Portretten en foto's van de vorsten, die sinds 1815 de Lage Landen hebben geregeerd Duitser over de grens gezet Mtoer HWfc „Veenhof-Staphorstbeker" Antilopen en de Stars winnen InSantpoorts jubilerende parochiekerk Modeshow breiwol if 105.- PRISMA HORLOGES PRISMA HORLOGES Moeizame zege van de Typhoons PAGINA ZAND VOOR'l Tijd. mantels stomen f. 3,75 Prijzenregen bij „De Kampioen" ENGEL. Gr. Houtslr. 181, Tel. 14444 Katholiek Amsterdam lost belofte in Wijzigingen bij Roode Kruis Kinderboekenweek met verrukkelijke verkleedpartij begonnen De Watervrienden" bestaan 25 jaar Zes-stedentoernooi door Londen gewonnen Verdacht van oplichting Voor zijn vertrek met zijn gezin naar Zuid-Afrika Dag der Verenigde Naties te Amsterdam gevierd Ruim 500 deelnemers aan Herfsttocht N.W.B. Modem m winkelen in de A.H-SuperMart Uit eigen slagerij Veiling-verse groenten 158 108 168 178 29 69 De basketbalcompetitie Pro Ecclesia Over Santpoort luiden zaterdagavond de klokken van de kerk van O.L. Vrouw v. Altijddurende bijstand. Schijnwerpers •peelden een kleurig spel met de lijnen van 't kerkgebouw en zijn spitse torens. Twee witte duiven keken van de trans neer op de stroom van parochianen, die zich onder het gebeier der klokken naar de kerk begaven om er getuige te zijn van de feestelijke intocht van de ju bilerende pastoor Goossens in zijn jubi lerende kerk. Even voor half acht vielen de klokken stil. Daarna de slag van half acht. En nauwelijks was de galm ver klonken of een wagen reed voor. Gidsen en kabouters, welpen en verkenners K.A.J. en een deputatie van de r.k.s.v. „Velsen" stonden in het gelid. De heer W. van Zijl, voorzitter van het feest- De organist Albert de Klerk gaf na het Lof gisteren in Santpoortskerk op het gerestaureerde orgel een bespeling. Over de kwaliteiten van Albert de Klerk als organist kunnen wij kort zijn. Op deze avond bewees hij wederom een or ganist van formaat te zijn, die bo vendien weet hoe hij een orgel dat ge restaureerd is, op de meest volkomen wijze aan zijn luisteraars tot expositie te moeten brengen. Albert de Klerk gaf ons enige tech nische mededelingen over de aard der restauratie. Eén der hoofdzaken is wel dat het één klaviersorgel van vroeger thans tot wee manualen is uitgebreid. Een vrij uitgebreide dispositie is thans tot stand gekomen. De firma Vermeu len uit Alkmaar heeft de parochie van O.L .Vrouw Altijddurende Bijstand in Santpoort een volwaardig orgel ver schaft. Met uitzondering van de pe daal registers, die wegens financiële omstandigheden beperkt moesten blij ven tot zogenaamde transmissies, waar door helaas te weinig grond werd ver kregen, bezit het instrument een rijke dispositie. Wjj noemen de fraaie „krom hoorn" op het tweede manuaal en de forse trompet op het eerste klavier. Het geheel is overigens fel geïntoneerd. Jammer genoeg bezit het kerkgebouw te weinig goede akoestiek om dit alles voor de volle honderd procent tot zijn recht te laten komen. De rijke mixtu ren moeten dientengevolge een offer brengen aan de akoestische omstandig heden van de kerk. Niettemin kunnen wijs spreken over een grote aanwinst, waar de kerk van Santpoort terecht trots op kan zijn. Het programma dat Albert de Klerk vertolkte muntte uit door rijke verschei denheid aangaande registratiemogelijk heden. De werken van Couperin, Swee- linck en vooral van J. S. Bach demon streerden op duidelijke wijze zowel het kunstenaarsschap van Albert de Klerk, als het vakmanschap van de orgelbou wer Vermeulen. „De „Prélude, fugue et variation" van César Franck liet het orgel op zijn voordeligst uitkomen. Albert de Klerk liet bovendien zijn on overtroffen scheppende orgeltalent ho ren in een improvisatie over „Heer Je- tus heeft een hofken klein". De glorieu ze Toccate ,an Hendrik Andriessen vormde het slot van dit stijlvolle pro gramma waar vele ook niet katholieke orgelminnaars geboeid naar hebben ge luisterd. Advertentie Op donderdag 31 oktober, 's avonds om 20.15 uur organiseert Gerzon een breiwol-modeshow in Paviljoen Dreefzicht, Fonteinlaan 1 te Haarlem, waarbij gratis thee met gebak wordt geserveerd. Op deze show tonen wij de fraaiste handgebrelde dames- en herenar tikelen van de beroemde d'AOUST WOL. GRATIS TOEGANGSBEWIJZEN worden uitsluitend verstrekt in ons gebouw Grote Houtstraat 54, kassa parterre. 15? comité begroette pastoor Goossens met de wens, dat het een goede feestweek moge worden, „want we hebben reden tot grote vreugde en dankbaarheid". Van die dankbaarheid spraken de bloemmo- zaïeken van rode en gele chrysanten voor de hoofdingang van het kerkge bouw. Vergezeld van zjjn kerkbestuur betrad pastoor Goossens het kerkgebouw, badend in een zee van licht, waarin de talrijke en fraaie bloemstukken hun zachte geui verspreidden. Bruidjes be geleiden de jubilaris, gevolgd door de deputaties, die de erewacht hadden ge vormd, naar het priesterkoor. En intus sen begeleidden de klanken van het af gebouwde kerkorgel de welkomstzang, waarmee de volle kerk zjjn herder be groette. In zijn begroetingsrede ging kapelaan W. Suyker uit naar het bijbelwoord „De wijsheid heeft zich een huis ge bouwd". Ook hier is sprake van Gods wijsheid, die zich een huis heeft ge bouwd en van alle rijkdom heeft voor zien. Ook hier gaat 't om 'n dienstknecht. Katholiek Santpoort viert feest, aldus de kapelaan om het 25 jaar een huis van God bezitten in dit stenen gebouw, maar ook om het 25 jaar een huis van God zijn van zijn pastoor. Dit is een viering waard en het is goed een gelegenheid als deze te krijgen, omdat de mens van tijd tot tijd de kans moet hebben om zijn dankbaarheid te tonen. Daarvoor is het feest bereid en de pastoor moge dit aanvaarden, omdat hij zich in heel zijn taak en werk afhankelijk weet van Gods genade. Na dit woord van welkom zegende pastoor Goossens de nieuwe paramenten, waarmee hij en zijn assistenten, de Witte Paters Smit en Frensen, zich bekleed den. Daarna begaven zij zich naar het oksaal om er het afgebouwde orgel te wijden, waarna de plechtigheid met een lof werd besloten. Zondagmorgen droeg pastoor A. F. J. Goossens een solomnele Hoogmis op, daarbij geassisteerd door pater Frensen als diaken en pater Vrelings van het Missiehuis te Driehuis als sub-diaken. Onder leiding van de heer H. C. van Kuyeren, met aan het orgel de heer C. Alders, zong het parochiee' kerkkoor met het jongenskoor de Missa Regina Pacis voor 3-stemmig gemengd koor van Franco Vittadini, die speciaal voor dit feest werd ingestudeerd. Na de H. Mis zongen de jongens met hun lichte stem men O Serena. In zijn predicatie heeft pastoor Goossens dank gebracht aan God voor 25 jaar samen gaan naar en samen werken voor God. Deze eerste zondag van de feest week was voornamelijk bedoeld voor de jubileumviering van de pastoor in de intieme kring van zijn familie. Twee keer heeft pastoor Goossens dit gezelschap moeten verlaten, 's Mid dags om vier uur voor een speciaal lof voor de zieken en bejaarden en voor de jeugd, met na afloop in het jeugdhuis theedrimcen met de zieken. Er was voor gezorgd, dat de zieke parochianen, die wei vervoerd kon den worden, gehaald en gebracht wer den. En zij die niet uit huis mochten, ontvingen van het feestcomité een smakelijke attentie. Tijdens het plechtig lof in de avond uren zijn in de Maria-kapel twee inten tie-boeken neergeleegd. Daarin zijn ver zameld alle intenties van alle weldoe ners in en buiten de parochie, die heb ben bijgedragen aan het jubileumge schenk. Na het lof verzorgde Albert de Klerk een concert op het afgebouwde orgel. Advertentie STOMEN STOPPEN VERVEN Het wielerseizoen 1957 is voor de ren ners van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" weer verleden tijd. Zondag middag hebben de „pedaalridders" uit de Spaarnestad In het clubgebouw „Ken- nemerland" de door hun gewonnen be kers, .auwertakken, medailles etc. tij dens de traditionele „prijzenregen" van hun club in ontvangst genomen, i rarraee werd definitief een streep ge zet onder het seizoen. Alvorens de heer J. Engel, voorzitter van „De Kampioen" tot het uitreiken der prijzen overging, overhandigde hij aan de heer W. Reinders, die tijdens de „Tour door Nederland" zijn auto als volgwagen voor de Haarlemse ploeg be schikbaar had gesteld, een ingelijste fo to van deze ploeg. Daarna was het de beurt aan Piet Steenvoorden om voor het voetlicht te trede.-, en de „Veenhof-Staphorstbeker" in ontvangst te nemen. Hij kreeg ook een bedrukt vaantje voor zijn behaalde clubkampioenschap lange afstand, het geen Loek Vaars als sprintkampioen ten deel viel. Heemsteedse Piet kreeg ook de prestatieprijs als winnaar van het open-wedstrijdklassement der ama teurs. De prijs werd bij de nieuwelingen door Hans van Duin in de wacht ge sleept. De winnaars van de eerste zomer competitie, Wim v.d. Aar; tweede zo mercompetitie, Henk Buis; avondcom petitie, Coen Visser; najaarscompeti tie, Henk van Weeren, kregen trofeeën met inscripties. Bij de jongeren vielen deze prijzen ten deel aan resp. J. van Egmond en Jansen, welke laatste liefst drie competities in zijn voordeel besliste Van Egmond kreeg ook de prijs voor de beste lange afstandrijder der junioren, Boogaard als de sterkste sprinter en Blommaert verwierf de bijprijs van de „Veenhof-Staphorstbeker". L. Walters kreeg de prestatiebeker. De door de K.N.W.U. beschikbaar ge stelde medailles voor het 300 meter sprintkampioenschap vielen ten deel aan C. van Steyn (kampioen), W. Asma en L. Vaars. Na de uitreiking gingen de prijswin naars met spoed huiswaarts om hun „kasten" met de nieuwe trofeeën te verrijken. Advertentie Alle merkeo dus ruime keuze Op het bouwterrein aan de James Wattstraat te Amsterdam-oost heeft mgr. G. P. J. van den Burg, deken van de hoofdstad, zondagmiddag de eerste steen gelegd voor de Votiefkerk. Ge hoopt wordt dat de kerk in 1958, even eens op het feest van Christus Koning, aan wie zij is toegewijd, klaar zal zijn. Met haar totstandkoming zal de door katholiek Amsterdam in 1944 gedane belofte om de hoofdstad een Godshuis te schenken wanneer zij voor de ergste gruwelen van de oorlog gespaard zou blijven, in vervulling gaan. 23. Snel volgt Eric Torwald naar buiten, waar men de gewonde op de binnenplaats gelegd heeft. De Skalde komt zwijgend achter hen aan, maar als ze het groepje bereiken, dat zich om de ongelukkige gevormd heeft, blijkt, dat deze inmiddels gestorven is. „Stakker", mompelt Eric hoofdschuddend, „Wie is het, waar komt hij vandaan en wie heeft'hem vermoord?" Torwald haalt de schouders op. „Hij leek vreselijk opgewonden, angstig haast, riep verschei dene malen: waarschuw Eric de Koning. Maar waarvoor, dat zullen we nooit weten." „Dat betwijfel ik," klinkt op dat moment de stem van de Skalde die er zwijgend bij heeft gestaan, maar nu eensklaps tekenen van opwinding ver toont. „Kom mee, heer, ik geloof, dat ik het begrepen heb." Verwonderd volgen ze de Skalde die met lange passen regelrecht naar de keuken beent. De kok schrikt merkbaar, als hij hen allen eensklaps voor zich ziet. „Wel, dikke vriend," mompelt de Skalde, „we beginnen trek te krijgen, haast je dus, maar bereid je er op voor dat heer Eric er een gewoonte van heeft ge maakt zijn kok te laten voorproeven. In ons bijzijn zul je dus nu een stevige portie eten van alles wat ge bereid hebt." Advertentie manager Onmisbaar voor Uw ifspraken. Uur en dag in een oogopslag' (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, hedenmorgen In het Museum der Dynastie te Brus sel, gelegen in de Brederodestraat, vlak bi het Koninklijk Paleis, wordt een tentoonstelling gehouden, gewijd aan de dynastieën der Beneluxlanden. De ex positie groepeert een aantal portretten en foto's van de vorsten die sedert 1815 de Lage Landen hebben bestuurd, waar van sommige door Koningin Juliana, Groothertogin Charlotte en Koning Boudewijn in bruikleen werden gege ven. De documentatie over het Belgi sche vorstenhuis bevat ook nog een aantal brieven en souvenirs die beho- u tot de permanente collectie van het Museum der Belgische Dynastie. Ridder de Selliers de Moranville., voorzitter van de Koninklijke Vereni ging het Museum van de Dynastie, heeft bii de officiële opening zijn dank betuigd aan de drie Staatshoofden en aan al diegenen die hebben bijgedragen tot het welslagen van de tentoonstel ling, welke beoogt de banden tussen Ne derland, België en Luxemburg te ver stevigen. De voorzitter van het Bene- luxcomité, oud-minister Van Houtte, onderstreepte in een korte toespraak Advertentie natuurlijk bij HERMAN MULDER KAMPERVEST 51 TEL. 21101 Tengevolge van het vertrek van dok ter B. Entringer, colonne commandant van het Zandvoortse rode kruis hebben in de leiding van die colonne enkele mutaties plaats gehad. Tot colonne commandant is benoemd dokter P. Flieringa tot commandante van de dames colonne zuster S. M. de Wilde. Wegens drukke werkzaamheden heeft dokter C. F. M. Robbers bedankt als peletons-commandant; deze blijft ech ter deel uitmaken van het bestuur. De leider van de transport-colonne, de heer A. Loos, is bevorderd tot twee de luitenant. De heer Loos is sinds jaren de grote kracht van het rode kruis werk en heeft een belangrijk aan deel in de cursussen voor e.h.b.o. Zijn bevordering is dan ook een welver diende promotie. Zaterdag heeft de Haagse schrijfster mevr. Miep Diekman de prijs in ontvangst genomen voor haar boek „De Boten van de Brakkeput," dat was aangewezen als het beste kinderboek van 1956. Uit handen van de heer Cr. Leeflang, voorzit ter van de commissie voor de propaganda van het Nederlandse boek, ontving mevrouw Diekman een exemplaar van haar boek met de handtekeningen van de jury-leden. (Van een verslaggever) De Kinderboekenweek is zaterdag middag in Amsterdam gestart met een verrukkelijke verkleedpartij. Op de Dam kwam ten jolige horde bijeen, die een reeks ver welbekende kinderboeken gestalte gaf. In een zielig pakje liep daar Alleen op de wereld, die toch niet zo alleen m&cht zijn of ze moest met een uitgebrc d groepje vriendjes en vrien dinnetjes in fantastische pyama's en onbezonnen naaiprodukten van moeder genoegen nemen. „Heb jij dat gelezen?", vroeg een klein jongetje van De Rode Ballon aan zijn collega-ballonvaarder„nïks-an joh"Het collegaatje zei niets terug, maar stond zich met ons wellicht te verbazen over De kinderen van de grote fjeld, dat ge lukkig in de delen Z, 11 en 111 ver schenen is, zodat er een heleboel moch ten meedoen. Mijnheer Popper, van Mijnheer Popper en zijn pinguins, had op twee delen zuidpooldiertjes toe te zien, hetgeen hij met het gepaste slaperige gezicht deed De pinguins zagen er precies uit als kleine kelner- tjes, maar met een zwart, spltstoelo- pend hoofd en een neus die, naar de kleur te -ordelen, naar oranjebitter zal ruiken. Van opvoedkunde bezielde vaders liepen hun buiten mededinging blijvende kinderen te vertellen dat Alladin en de wonderlamp een boek was dat ze echt 'ns gauw moeten lezen. Doch het was moeilijk opvoeden, daar ze meer aan dacht hadden voor Kleine Sjang en een grote zwerm allerliefste Chineesjes. De puntsnorren, grasharken, parasols en spleetogen wonnen het zelfs van de historisch verantwoorde Burgers van Schilde, die natuurlijk ook wel gekke pakjes hadden, maar nuchter Hollands moesten blijven. De jacht op de rode ponny was kennelijk al ten einde uit gelezen, want de ponny stapte vol waar digheid tussen de jagers in. Zorgzamezenuwachtige moeders hadden wat te stellen, voordat Harlekijn en zij olijke rakkers in de goede slag orde stonden opgesteld. Die waren lang niet zo rustig als Laurientje, dat zich blijkens de kostuums in Zeeland moet afs: len. Eindelijk was de stoet dan gefor meerd. „Wacht even", riep een mijnheer met een leidende functie, „De club van Draadje moet er nog tussen. En is Nadita er al? En Marionet?" Inderdaad, de hele boekenplank uit de kinderkamer stond gereed. „Heb 'ij de brandweer mannetjes gelezen", informeerden we bij de Brandweermannetjes. „Nee, ik dacht dat het voor boven de veertien was", antwoordde het jongetje in bedeesd Amsterdams, „Oh mijnheer", kwam z'n vriendje, ook al een brand weerman, tussenbeide, „hij zei net dat-ie nooit leest, hij voetbalt liever, zei-die". Een op maat gesneden muziekkorps stelde zich aan het hoofd van de boekenplank en toen ging de groep de stad door naar het R.A.I.-gebouw, waar tableaux vivants werden getoond, werd gedefileerd en gesproken. dat de expositie de gehechtheid van de volken van de Eenelux aan hun vor sten illustreert. Onder de talrijke aanwezigen bevon den zich de ambassadeurs van Neder land en Luxemburg, de Belgische mi nister van Buitenlandse Zaken Larock, luienant-generaal Röell, voorzitter van de vereniging van het Oranje Nassau Museum en mej. Mulder, conservator van dit museum. De Nederlandse fotoinzending is van alle drie veruit het modernst, zowel wat de opnamen als wat de presentatie be treft. De Belgische Inzending bevat daarentegen enkele familiealbum-prent jes, die men beter had kunnen wegla ten. Een aantal moderne foto's van het Belgische vorstenhuis zijn volkomen anachronistisch ingelijst. In het licht van rleze Beneluxmanifestatie zou de directie van het museurn er goed aan hebben gedaan sommige foutieve Ne derlandse teksten te verbeteren, zodat d Nederlandse bezoeker zich niet, zo als het Vlaamse publiek nu al enkele ja-en zou behoeven te ergeren aan een seri. bokken, zoals Konigin of koniglijk, troon bestijging en overlijde De tentoonstelling blijft tot 10 novem ber geopend. Zij wordt als het ware aangevuld door een drietal* historische lezingen over de vorstenhuizen, die op 6 november in de Cercle Gaullois te Brussel zullen worden gehouden, resp. door Burggraaf Ter Linden, ondervoor zitter van het Belgisch Museum der Dynastie, door de voorzitter van de Luxemburgse Kamer van Koophandel Weber en door dr. Lutterveld van het Amsterdamse Rijksmuseum. In het kader van de viering van het 25-jarig bestaan van de Haarlemse zwemvereniging „De Watervrienden" werd zondag in het Sportfondsenbad te Haarlem, een internationaal zes steden toernooi gehouden. De vertegenwoordi gers uit Londen wonnen met 2553,1 punt. Tweede werd Amsterdam (2751,9 punt), derde Haarlem (2758,7 punt), vierde Den Haag (2833,1 punt), vijfde Linz (2845,2 punt) en zesde Parijs (3030,2 punt). De uitslagen van het wa- terpolotoernooi waren: Eerste ronde: Linz-Amsterdam 40; Londen-Den Haag 71; Haarlem-Am- sterdam 22; Parijs-Den Haag 31; Haarlem-Linz 14; Parjjs-Londen 0 3. In de finale, gespeeld tussen Linz en Londen, wonnen de Oostenrijkers met 32, waardoor Linz winnaar werd van het toernooi en Londen op de tweede plaats eindigde. Om de derde en vierde plaats ging de strijd tussen Haarlem en Parijs. Haarlem zegevierde met 2 0. 77 De Amsterdamse politie heeft op ver zoek van de Duitse politie te Amster dam een 33-jarige Duitse koopman aangehouden, juist vóór zijn vertrek met zijn gezin met de „Zuiderkruis" naar Zuid-Afrika. De koopman wordt verdacht van oplichting in Duitsland en heeft nog getracht door cautie te Am sterdam te storten de Duitse justitie te lefonisch over te halen hem naar Zuid- Afrika te laten vertrekken. Maar dat werd geweigerd. Wel zijn zijn vrouw en twee kinderen met de „Zuiderkruis" vertrokken. De koopman is bij Emme rik over de grens gezet, waar hij door de Duitse politie werd opgewacht. Zoals elk jaar het geval is geweest is ook nu weer te Amsterdam de „Dag der Verenigde Naties" gevierd op het Frederiksplein, waar de vlaggen van alle (82) bij de Uno aangesloten landen woeien en toespraken werden gehouden omlijst door zang en muziek. Minister Suurhoff zeid;. in zijn toespraak dat het eigenlijk nog geen tijd is om te spreken van de „Dag dei Verenigde Naties," na Korea, Hongarije en Suez. Volgens hem heeft niet de Uno maar hebben de leden daarvan gefaald. Ze hebben hun eigen belang nog niet ondergeschikt ge maakt aan de internationale saamhorig heid. De minister wees echter op de vele successen, die de Uno ondanks al les heeft behaald en hU pleitte er voor dat men met geduld' en volharding Zal moeten blijven streven naar recht bo ven macht en naar samenwerking bo ven internationale naijver. Tenslotte be val de minister de geldinzameling aan voor Nederlandse bijstand aan o.a. Griekenland en de Soedan. Voor dit laatste hadden twintig Am sterdamse tamboer- en pijpercorpsen luidruchtig propaganda gemaakt van af de Dam, het vertrekpunt, naar het Frederiksplein. In Kennemerland Is het wandelsei zoen besloten met de traditionele herfst- tochten van de afdeling Noord-Holland van de Nederlandse Wandelsportbond» Het aantal deelnemers van totaal 529 helft èn de verwachtingen èn het aan tal vóór-inschrijvingen (300) ver over troffen. Voor het volbrengen van de tocht ontvingen de deelnemers een me daille met herfstblad. Van het parochiehuis Domi in Over- veen af leidden alle parcoursen naar Aerdenhout. De deelnemers aan de vijf tien en twintig kilometer kwamen van de Zandvoortselaan af bovendien in de duinen van de Amsterdamse Waterlei ding. Er werden in totaal 317 junioren en 212 senioren deelnemers genoteerd, waarvan 170 de tien kilometer wandel den, 214 de vijftien en 145 de twintig kilometer Het aantal deelnemers was zaterdag 173 (93 junioren en 80 senio ren) en zondag 356 (224 en 132). Aan het einde van dit wandelseizoen komt ongetwijfeld een woord van lof toe aan de heer W. Chr. de Reus van de commissie Haarlem hij is tevens bestuurslid van de afd. Noord-Holland N.W.B. voor het onvermoeid ver- richten van het omvangrijke werk, dat niet alleen voor het organiseren van een tocht moet worden verricht, maar dat administratief na de tocht stellig niet minder is. Toch slaagt hij er steeds m in j«»rte tijd de uitvoerige ge specificeerde gegevens van de tochten ter hand te stellen. Advertentie Alleen dinsdag en woensdag 29 en 30 oktober a.s. Gehakt met zakje kruiden en recept500 gram Hacheevlees300 gram Schouderkarbonade 500 gram Ribkarbonade 500 gram Lunchworst 150 gram 48 en dinsdag en woensdag 29 en 30 oktober a.s. Geschrapte worteltjes panklaar500 gram Handappelen Hollands Glorie per kilo Garantie voor kwaliteit Laagste netto- prijzen Rente plu* winst aandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 Advertentie worden U geleverd door 't SILVER STOEPKE, Gr. Houtstr. 49. De Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" heeft zondag het seizoen voor zijn renners besloten met de traditio nele strijd om de „Veenhof-Staphorst beker". In deze op het nieuwe par cours van Noord-Akendam gehouden slotwedstrijd toonde Piet Steenvoorden zich in de beslissende eindsprint de sterkste van een vijf man sterke kop groep en kwam daardoor voor één jaar in het bezit van de grote wisselbeker. Deze vijf kopmannen, t.w. Piet Steen voorden, Coen Visser, Henk van Wee- ren, Cees v. d. Aai en Toon Rutte, waren al na circa 13 kilometer aan de leiding gekomen en hebben van toen af de strijd beheerst. Aanvankelijk had den zij nog gezelschap van Adri Voor- ting, doch deze gaf halverwege de 37 kilometer lang race de „pijp aan Maarten". Vooral Henk Buis, die aanvankelijk een achterstand had opgelopen door een lekke band, en Aad Straver hebben nog geprobeerd om de kopgroep te ach terhalen. Maar deze reed onder druk van de felle Steenvoorden in zo'n hoog tempo over het bochtige parcours, dat de actie van de twee jagers al bij voorbaat tot mislukken gedoemd as. De vijf koplopers bleven heer en mees ter n in de beslissende eindsprint bleef Steenvoorden met één lengte ver schil de meerdere van Visser. De uitslag luidt: 1. P. Steenvoorden, Heemstede; 2. C. Visser, Santpoort; 3. C. v. d. Aar, Haarlem. Bij de junioren, die 15 km. reden, ontsnapte Blommaert in de laatste ron de uit het peloton met de favorieten Janssen en Sminia in het gelid en liet zich niet meer achterhalen. De uitslag luidt: 1. W. Blommaert, 2. C. Jansen, 3. E. Sminia. In de Haagse Houtrusthallen heb ben de damesteams van Antilopen en The White zaterdagavond fraaie over winningen behaald tegen respectieve lijk Vodo SC en Te Werve. Beide Haar lemse teams misten enkele goede speelsters en daarom is de prestatie nog waardevoller tegen deze zeker niet zwakke Haagse tegenstandsters. Antilopen nam reeds in de eerste helft een kleine voorsprong (86) en kon deze voorsprong ook na de hervatting geheel veilig stellen (1511). De Stars waren in de eerste helft niet zo gelukkig, want met een 8—4 achterstand werd gedraaid. In de twee de helft waren de Stars echter de bete re ploeg en de kleine 1514 overwin ning was dan ook 'n verdiende belo ning. Bij de heren behaalde 't Typhoons team een 46—35 overwinning tegen Ar gus, doch deze overwinning kwam slechts moeizaam tot stand. Het einde bracht de verdiende winstpunten geheel volgens verhouding bij The Typhoons. De herenploeg van Antilopen moest volkomen onverwacht tegen het Delftse studenten team Punch met een 3936 nederlaag genoegen in een verlenging, nadat het einde met gelijke stand was gekomen (3232). Ook in de verlenging kregen de Haarlemmers nog winstkan sen, doch vooral de zeer produktieve Sleeswijk (20 pt) zorgde er juist voor dat beide winstpunten alsnog bij de thuisclub terecht kwamen. Het herenteam van The Flamingo's ontving in het Krelagehuis het Helder- se K.V.H., dat met ruim verschil werd verslagen (6226). De Flamingo's speelden zeker een klasse lager dan tegen het Amsterdamse The Blue Stars, doch de bezoekers bleken dit Flamin go's team al geen behoorlijke tegen stand te kunnen bieden. De Haarlem mers waren aanvallend bijzonder snel, doch vele gemiste kansen waren oor zaak dat de Helderse bezoekers er met deze eindstand nog genadig afkwamen. Het herenteam van H.O.C. is dit sei zoen goed op dreef, hetgeen het Haag se DËCO heeft ondervonden. De Haar- emmers waren vrijwel gedurende da gehele wedstrijd in de meerderheid en de 4831 eindstand in het voordeel van H.O.C. is nog maar een geringe af spiegeling van de grote Haarlemse veldmeerderheid. De musicus en koordirigent K. J. Kuiper te Alkmaar heeft de Pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Ponti- fice ontvangen „in verband met zijn grote verdiensten speciaal voor de koorzang".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2