Volgens de communistische „Daily Worker" Zjoekov was een rem voor de partij-activiteit in het rode leger Felle strijd om de macht Bolwerk tegen het altijd dreigende water Fakkeloptocht naar de woning van de heer Hasselman Indonesische dreigementen Khroesjtsjev zou moeite hebben om voldoende aanhangers te krijgen Sovjet-pers dringt aan op eenheid NIKITA VERTELT EEN PARABEL Die kleine Jood ben ik Waardevol pleidooi Stropopvoorstellend het Nederlands kolonialisme"9 in Djakarta verbrand Inbraak bij juwelier opgelost Het weer HAATCAMPAGNE TEGEN NEDERLAND Het weer in Europa Degradatie Ook uit presidium? Eind december Soekarno bij H. Vader op audiëntie Rusland gaat 125 raketten lanceren Nog meer op kerfstok Buit uit Amsterdam naar buitenland „The Times" over de kwestie-Nieuw-Guinea ee MORRIS 'fjeforeyot/tft/p/ DUFFEL MONTYCOATS 59.50 Nu en dan regen Een fors figuur? Onze keurcoliectie Tower kostuums in grote maten v... 169,50 Heuse of England DINSDAG 29 OKTOBER 1957 81ste JAARGANG No. 29746 Hoewel het Kremlin officieel nog steeds het stilzwijgen bewaart over de ontheffing van Zjoekov van zijn functie van minister van defensie, komt uit inlichtingen, die de vrije wereld vandaag in de loop van de dag heeft ontvangen steeds duidelijker naar voren, dat de maatregel van het partijpresidium geenszins de voorbode is van een promotie. De mysterieuze mutatie in Moskou moet kennelijk worden beschouwd als een disciplinaire maatregel tegen de Sovjet-maarschalk. Er zijn zelfs aanwijzingen, dat in Moskou op dit moment een felle strijd om de macht wordt geleverd. Het Centrale Comité van de partij, dat in het afgelopen weekeinde verschei ene malen vergaderd heeft, is ook gisteravond weer bijeengekomen en ee beraadslagingen tot laat in de nacht voortgezet. Politie e f den hieruit af, dat Zjoekov zich krachtig verdedigt en ontvangt dan de partijleiders mogelijk verwacht hadden Men vermoedt, dat partjjsecretaris Khroesjtsjev en z«n i aanhat g u!tgestoten te krij- strnd hebben moeten voeren om Maiennov i p j :;j moeten voeren om de meerderheid van net gen, ook nu een felle strijd moclc" Comité achter zich te krijgen. De ochtendbladen in Moskou rep pen met geen woord meer van de hele affaire. De „Izvestia" beklem toonde in een in algemene -termen gesteld hoofdartikel het belang van eenheid van volk en partij. De „Prav- da" heeft gisteravond een vrijwel analoog betoog gepubliceerd. Boven dien herinnerde het blad eraan, dat de historische overwinning van de wereldoorlog is bevochten dank zij de leiding van de communistische partij en haar Centrale Comité". In het arti kel wordt herhaaldelijk gewezen op „de beslissende rol, die de partij in alle opzichten bij de ontwikkeling van de Sovjet-Unie heeft gespeeld". Op dit thema sluit volkomen aan hetgeen de Moskouse correspondent van het Britse communistische blad „Daily Worker" vandaag meldt. Maarschalk Zjoekov is als minister van defensie afgezet, omdat hij de activiteit van de partij in het leger belemmerde, aldus dit blad. Volgens de „Daily Worker", die als enige communistische krant aan deze zijde van het IJzeren Gordijn van het begin af aan heeft betoogd, dat de maat regel tegen Zjoekov een degradatie in hield, heeft Khroesjtsjev zelf eind vo rige week op een vergadering van de partij-organisatie voor het leger in het district Moskou een vergadering, die door hoge officieren werd bijge woond de redenen voor het ontslag bekendgemaakt. Volgens de correspondent van het Britse communistische blad, Russell, waren er reeds lang voor de zitting van het Centrale Partijcomité waarop Malenkov, Molotov en Kaganovitsj uitgestoten werden, klachten geweest IIHIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllHlllllllllllllillllllllllllllilllllllllIHHIIIHIIilllllllilllllllHIIIIMIIIHIlll illlll III llllllllll Op het ogenblik dat het Russische het woord: „Kameraden, jullie hebt mij persbureau TASS zaterdag de vervan- op de meest democratische wijze tot ging van Maarschalk Zjoekov bekend- jullie chef gekozen en daarom zal ik als maakte, heeft partijsecretaris Khroesjt- eerste door de tunnel gaan." sjev de volgende geschiedenis op een Khroesjtsjev vervolgde: „Wilt U de receptie van de Perzische ambassade moraal van deze geschiedenis weten?" verteld: Ze luidt: „Hoe bescheiden iemand ook „Er zaten eens drie gevangenen in een kan zijn bij het begin van zijn loopbaan, gevangenis: een sociaal-democraat, een hij bereikt toch altijd de top waarvoor anarchist en een bescheiden kleine jood, hij bestemd is." Hierna aarzelde de Rus die maar korte tijd op school was ge- sische leider even en zei toen plotseling: uyeest. "die kleine Jood ben ik". Zij besloten op een gegeven ogenblik Westelijke diplomaten, de op de recep- uit hun midden een chef te kiezen, want tie van de Perzische ambassadetegen zit wilden levensmiddelen en tabak ver- woordig waren, zijn van mening dat delen De anarchist, een sterke vent, was Khroesjtsjev met de „grote en krachtige teaen de verkiezing. Maar om te laten anarchist" maarschalk Zjoekov op het zien dat hij de orde en het recht eer- oog had. Het toneeltje van de verkie- biedigde stelde hij voor de kleine Jood zing zou slaan op de bijeenkomst van te kiezen. Aldus geschiedde. het Centrale Comité van de Russische Alles ging verder goed tot de dag communistische partij waarop tot de waarop zij besloten te ontvluchten en bekende maatregelen tegen Molotov, voor dit doel een tunnel te graven. Malenkov en Kaganovitsj werd besloten. Omdat de drie mannen wisten dot de Op deze bijeenkomst schaarde Zjoekov eerste die door de tunnel zou gaan, ge- zich achter Khroesjtsjev. De tunneluit vaar zou lopen door de kogels van de de parabel van de Russische partij-leider bewakers getroffen te worden, vroegen zou een verwijzing kunnen zijn naar zii de anarchist, de sterkste en de groot- bepaalde problemen, die Zjoekov zou- ste van hen voorop te gaan. Maar die den hebben afgeschrikt, terwijl Khroesjt- werd bang Toen nam de kleine Jood sjev vastbesloten zou zijn door te zetten. mi11,11111miminimi Parijs ontvangen inlichtingen ook uit het presidium van de communistische par- Minis ter Hofstra heeft maandag op een bijeenkomst van hoofdbestuurders van NVV-organisaties een pleidooi gevoerd voor persoonlijke bezitsvor ming. Nog niet zo lang geleden zou zoiets een onmogelijkheid geweest zijn en ook nu zei de minister, volgens een socialistisch blad, dat hij er zich van bewust was een knuppel in het hoen derhok te gooien. Hoe zwaar die nuppel was valt intussen nog moei- ■niot ze99en, want de minister was j et erg concreet in zijn uitlatingen, j hij zei, dat persoonlijke bezitsvorming noodzakelijk is voor de enorme inves- teringen, die in de komende twintig jaar nodig zullen zijn. Hij voegde daar echter aan toe, dat een zo groot mogelijk gedeelte var dat kapitaal uit de lopende inkomsten van het rijk moet komen en dat zijn vioorliefde blijft uitgaan naar besparingen in de collectieve sector. De vraag is dus maar waar de minister de grenzen zou willen leggen. Het is in ieder ge val wel duidelijk, dat hij in de bezits vorming vooralsnog niet meer ziet dan een ezelsbruggetje waarover men aan de kapitaalnood zou kunnen ontsnap pen. Maar ook dan is zijn pleidooi nog van waarde. Het getuigt immers van gezond verstand, een eigenschap waarvan de minister ook bij de re cente doorbreking van het rentegam ma heeft blijk gegeven. Men mag de minister wel vergeven, dat hij zich in het eenzijdig gerichte gezelschap, waarvoor hij sprak, wat erg onduidelijk heeft uitgelaten. De komende financiële beschouwingen in de Tweedt Kamer bieden hem ruimschoots gelegenheid om alle te rughoudendheid te laten varen. over de houding van de legerleiders en maarschalk Zjoekov ten aanzien van de partij-organisaties in het leger. Tijdens Zjoekovs reis naar Joegosla vië en Albanië zijn overal ïn het land vergaderingen van de partij-organisa ties in het leger gehouden, waarop het besluit om Zjoekov af te zetten werd toegelicht, aldus Russell. Hij bevestigt voorts de berichten uit Moskou, dat het Centrale Comité in plenaire zitting bij eengeroepen is. Van Zjoekovs houding op die vergadering zal zijn toekomst afhangen, aldus de Daily Worker". Terwijl in het orgaan van de Franse communistische partij, „L'Humanité, Zjoekov gisteren nog werd geprezen als de grote revolutionair en militair, werd de naam van de afgezette minis ter vandaag slechts een maal genoemd. In navolging van de Russische bladen legt de Franse krant nu de nadruk op het leiderschap van de partij. -f ranse persberichten is gister avond gemeld, dat Zjoekov volgens in tij is verwijderd. Het desbetreffende be sluit zou gisteren genomen zijn op een bijeenkomst van het Centrale Comité van de Russische communistische par tij. Natuurlijk doen nog allerlei andere theorieën over de achtergrond van de afzetting van Zjoekov de ronde. Het Deense blad „B.T." schrijft bijvoor beeld te Moskou te hebben vernomen, dat de Sovjet-maarschalk als minister van defensie is ontslagen, omdat hij trachtte de politieke politie in zijn macht te krijgen. Agenten van deze organisa tie te Belgrado zouden het voornemen van Zjoekov hebben doorgegeven aan het hoofd van de politieke politie te Moskou, generaal Serov, die Khroesj tsjev ervan op de hoogte stelde. Vol gens het Deense blad heeft Zjoekov tijdens zijn bezoek aan Joegoslavië tot vrienden gezegd, dat hij vond, dat hij als minister van defensie ook zeggen schap had over de politieke politie en dat hij zijn betrouwbaarste officieren op sleutelposities had geplaatst. D ij Capelle aan de IJssel wordt hard gewerkt aan een van de belang- rijkste bolwerken tegen het altijd dreigende water. In de Hollandse IJssel wordt daar een zware stormvloedkering gebouwd: Bij de storm vloed in 1953 kon slechts op het laatste nippertje voorkomen worden, dat hier de watergolf binnendrong en een groot deel van west-Nederland verslond. Een schip kon toen op het laatste nippertje in de monding van de IJssel tot zinken worden gebracht. Thans verrijst hier een enorme waterkering. Op deze foto's ziet men de in aanbouw zijnde heftorens aan de zuidzijde, die 44.75 m hoog worden- Daartussen komt de enorme schuif te hangen die, wanneer het water hoger komt dan 2.50 N.A.P., kan worden neergelaten. Links ziet men de sluis in aanbouw. Hiervan kunnen de schepen bij hoog water gebruik maken, wanneer de schuif gesloten is. Achter de torens komt een brug in de provinciale weg van Schoonhoven naar Rotterdam. Een tien kilometer lange fakkelop tocht met duizenden Indonesische jeugd- dige deelnemers uit de hoofdstad is gisteravond naar de ambtswoning van de Nederlandse diplomatieke vertegen woordiger in Djakarta gemarcheerd. Deze geweldige processie, die het hoogtepunt was van de eerste dag van de nationale campagne voor de bevrij ding van West-Irian, Nederlands Nieuw- Guinea, werd voorafgegaan door een heden van land-, lucht- en zeemacht en van de staatspolitie. De leden van het kabinet sloegen het voorbijtrekken van de optocht gade vanaf het paleis van d president, dat evenals de woning van de Nederlandse vertegenwoordiger, de heer Hasselman, gelegen is aan het g.ootste plein in het centrum van de hoofdstad, Medan Merdeka. Voor de ambtswoning van de heer Hasselman werd een stropop, een man met rood gezicht en in het zwart gekleed, voor stellend het „Nederlandse kolonialis me", verbrand. De jeugdige deelnemers aan deze massale betoging, onder wie studenten, jonge arbeiders en groepen zogenaam de „nozems", werden later op de avond toegesproken door de plaatselijke mili taire commandant van Djakarta, lui tenant-kolonel Endang Dachjar, en door burgemeester Sudiro. Dachjar wekte zijn gehoor op tot actie in de nationale strijd voor de terugkeer van West-Irian. „Tot nu toe hebben we veel te veel gepraat en niets gedaan", aldus Dachjar. Burgemeester Sudiro vroeg of de jeugd bereid is tot het hoogste offer, en zijn toehoorders ant woordden met denderend geluid: „Ja, De woning van de heer Hasselman werd tijdens de optocht door veilig heidstroepen zwaar bewaakt. Inciden ten hebber, echter niet plaats gehad. De „verfkwastenbrigades", die zon dagavond reeds de muren van de Ne derlandse kantoorgebouwen in het za kencentrum met tal van leuzen hebben beklad, hebben gisteravond hun activi teit uitgebreid tot de woonhuizen van Nederlanders in Djakarta en in de satellietstad Kebajoran. Ook bewerk te' zij tal van auto's met hun gereed schap. Van de K.L.M. werd vernomen, dat gisteravond twee vrachtauto's met jongelui het vliegveld „Kemajoran" waren binnengekomen en zich op weg hadden begeven naar de hangar, waar een Constellation van de maatschappij stond. De op de luchthaven gestatio neerde troepen van de luchtmacht sloe gen echter vastberaden en met succes do pogingen om ook dit toestel een verf- jo te geven, af. De voorzitter van het comité voor de viering van de „Dag der jeugdglorie", Amir Hussein, heeft vandaag zijn verontschuldigingen aan geboden voor het bekladden van ge bouwen van niet-Nederlandse buitenlan ders, zoals die van de Amerikaanse Standard Vacuum en van de Austra lische vertegenwoordiging. Hij beloofde dat de muren spoedig zullen worden schoongemaakt. Hussein zeide, dat de jeugd bij het uitvoeren van haar actie zich een paar keren had vergist. De Indonesische president Soekarno, brengt eind december een officieel be zoek aan Rome. De Heilige Vader zal hem 23 december in audiëntie ontvan gen. Soekarno, die via Thailand en In- dië naar Rome komt, zal van de Eeuwi ge Stad naar Frankrijk en Zuid-Ameri- ka reizen. De Sovjet-Unie stelt zich voor 125 ra ketten te lanceren voor wetenschappe lijk onderzoek in het kader van het inter nationale geofysische jaar, aldus heeft Radio-Moskou gemeld. Rtr. De Londense brandweer heeft een „Bikini een door een waterstraal voortbewogen opblaasbare rubberen brandweer boot met drie spuiten gekregen. Men ziet de boot hier tijdens een grootscheepse demonstratie op en om de Serpentine in het Londense Hyde Park. Aan de demonstratie namen niet minder dan 500 mannen en vrouwen deel. Op de achtergrond ziet men een door 120 spuitgasten gelegd watergordijn. België De gemeenteraad van Brussel heeft zonder tegenstemmen maar met onthouding van èèn commu nistisch raadslid de Belgische hoofd stad officieel kandidaat gesteld voor de zetel van de Europese Economi sche Gemeenschap en Euratom. De straflijst van de gearresteerden in verband met de overval op het benzine pompstation aan de Utrechtse weg bij Amsterdam, is nog niet voltooid. Na langdurig verhoo, heeft de politie van het bureau Overtoom in Amsterdam een der gearresteerden, de monteur L. van W. (28 jaar) uit Bennebroek tot de be kentenis gebracht over zijn medeplichtig heid in de inbraak bij een juwelier aan de Beethovenstraat in Amsterdam. In de nacht van 15 ip 16 mei j.l. lxad van W. met een medeplichtige uren lang op wacht gestaan in de Beethovenstraat voordat hij de aanval waagde. Er werd een steen door de etalageruit en de be scherming daarachter geworpen. Snel grepc.i de beide overvallers vier handen vol ringen (17 in getal), siavenarmban- den (zes) en andere kostbare sieraden. De totale waarde was ongeveer 17.000. Het lawaai van de scherven alarmeerde een vrouw, die nog juist de beide over vallers in hun auto zag wegrijden. Aan haar herkenning van de auto is het te danken, dat men van W. thans tot be kentenis heeft gebracht. Over zijn mededader was hij zeer ge sloten. De politie is er echter in ee- slaagd zijn identiteit aan de weet te komen. Hij is inmiddels in het buiten land gearresteerd en zal vermoedelijk morgen in Amsterdam worden voorge leid. De buit is in het buitenland te gelde gemaakt. Men vermoedt dat nog een klein deel achterhaald zal kunnen worden. Het belangrijkste deel is echter verloren. Voorts is, naar de Velsense politie mededeelt, van drie der gearresteerden komen vast te staan dat zij de inbraak in het Santpoortse hotel Duin en Kruid- berg in de nacht van 25 op 26 april op hun geweten hebben. Na insluiping hebben zij toen drie schilderijen, waar van twee waardevolle, en voorts twee zilveren kandelaars buitgemaakt. De politie is de buit op het spoor. Naar ons is gebleken hebben de Haar lemse gemeentepolitie en de rijkspolitie te Bennebroek een zeer groot aandeel gehad in de ontmaskering van deze in brekers. De Londense „The Times" schrijft van daag, dat de Indonesische regering geen ongunstiger tijdstip heeft kunnen uit kiezen om haar aanspraken op Nieuw- Guinea kracht bij te zetten, nu zij moei zaam bezig is door overreding en onder handelingen haar gezag over de eigen buitengewesten te herstellen. Nieuw- Guinea dreigt net zulk een jaarlijks agendapunt voor de Algemene Vergade ring te worden als Kasjmir, aldus het blad. Sommige heethoofden schijnen het komende debat in de Verenigde Naties aangegrepen te hebben voor de betogin gen van maandag in Djakarta, die Je Indonesische zaak echter alleen maar kunnen schaden. De regering in Djakarta hoeft niet verantwoordelijk te zijn voor de straatschenderijen van maandag, zo meent „The Times". In elke hoofdstad in zuidoost-Azië kan een ambitieuze oo- liticus of legerleider de diensten van benden nietsnutters huren en proberen hun potsemakerijen door te laten gaan voor massale politieke gevoelens. Doch dergelijke ongeregeldheden zijn geen re. den om de kwestie-Nieuw-Guinea ge heel ter zijde te schuiven. Volgens „The Times" wordt Neder land nog krachtig gesteund door landen die de kwestie zonder anti-koloniale vooringenomenheid bestuderen. Sommi gen in Nederland menen de laatste tijd, dat de waarde van Nieuw-Guinea twij felachtig is, aldus het blad, docht on gelukkig genoeg stellen de Indonesiërs als enig alternatief overdracht van de soevereiniteit aan Indonesië. En dit is nu juist wat Nederland het krachtigst bestrijdt. De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, dr. Subandrio, komt het dichtst de figuur nabij, die men in landen, waar de uitoefe ning der soevereiniteit niet meer zo zeer de prikkel van het nieuwe bezit, een carrière-diplomaat zou noemen. Hij is jarenlang secretaris-generaal ge weest van het ministerie, dat hij thans leidt, hij is partijloos en als wij de fotografen mogen geloven, vertoont hi) zich somwijlen in kain tutup-jasje en hoofddoek, voorwaar een weinig revo lutionaire dracht. Toch geeft Ziine Ex cellentie de laatste tijd geenszins blijk van de bedachtzaamheid, laat staan van de lankmoedigheid of het geduld, waarmee carrière-diplomaten zo gaar ne worden vereenzelvigd. Tijdens zijn rede voor de Algemene Vergadering der Verenigde Naties, bij zijn terug keer in Djakarta uit New York en nu weer, bij zijn terugkeer uit Saigon, heeft dr. Subandrio enkele dreigementen ge uit die komisch zouden zijn als er niet zulk een ontstellend wanbegrip over doel en functie van de Verenigde Naties uit sprak. Als de volkerenorgani satie ons niet ten volle steunt bij onze pogingen om westelijk Nieuw-Guinea aan de Nederlandse soevereiniteit te ontrukken, aldus ongeveer het betoog van dr. Subandrio, dan zijn wij bereid zelf het bewijs te leveren van onze stelling, dat het geschil over Nieuw- Guinea een bedreiging van de vrede vormt. De Indonesische minister dreigt dus met geweld, als hij door onder handelingen zijn zin niet krijgt. Welke indruk denkt hij, dat zulk een betoog maakt op de andere landen, die net als Indonesië het vierde lid van artikel 2 van het Handvest hebben onderschreven: „Al le leden zullen zich in hun internatio nale betrekkingen onthouden van het dreigen met of het gebruik van geweld tegen de territoriale onschendbaarheid of de staatkundige onafhankelijkheid van enige staat"? De Indonesische mi nister kan nauwelijks verwachten, dat de vertegenwoordigers van de andere landen in New York zijn argument zullen eren als het toppunt van wijs heid of raffinement. Argumenten van een dergelijk plomp karakter doen het bepaald beter in Djakarta dan in de centra van het diplomatieke verkeer. Ook lijkt het op zijn minst twijfelach tig, of 's ministers opvattingen nopens doel en werkwijze van de Verenigde Naties helemaal stroken met die van de heren Goodrich, Hambro, Kelsen e.t.q. Welke indruk denkt minister Su bandrio voorts, dat zijn dreigementen in Nederland maken? Dat minister Staf in doffe wanhoop verzinkt en dat gouverneur van Baal opdracht krijgt boven zijn ambtswoning in Hollandia terstond de witte vlag te hijsen? De Indonesische politiek neigt altijd enigszins naar het burleske en dat geldt nu wel heel bijzonder, wanneer men zich het verloop herin- mert van vroegere Indonesische infil tratiepogingen op Nederlands Nieuw- Guinea en als men bedenkt, dat de In donesische marine niet eens bij machte is het de smokkelaars in de Indonesi sche wateren werkelijk lastig te maken. De verklaringen van dr. Subandrio zijn echter, behalve komisch, ook triest, omdat hieruit weer eens temeer blijkt, dat ervaring en realiteitszin in de Indo nesische ministerraad nog steeds niet aan het woord komen en dat demagogie en chauvinisme de overhand behouden. Dr. Subandrio zou toch eigenlijk beter moeten weten, en waarschijnlijk weet hij ook wel beter, maar om zich te kun nen handhaven tegenover onverzoen lijke figuren in het kabinet als Chai- rul Saleh, Hanafi en professor Prijono, tracht hij hen allen te overtroeven in het uiten van stoutmoedige taal, ook al schaadt dat zijn decorum. Advertentie BXRTEUORISSTR. HAARLEM .TEL. 13439 FERD. BOLSTR 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Oi erwegend zwaar .evolkt met nu en dan regen. Matige tot krachtige, tijdelijk harde of stormachtige zuid westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 7.33-17.18 Maan: 13.54-23.59 Advertentie Wie het In de lengte of In de breedte zoekt, U niet op maatwerk aangewezen. biedt Iedere heer van for maat ruime keuze uit het ■llernleuwste en allerbeste. Amsterdam Den Haeg Eindhoven - Hilversum Bussum Max. neersl. Station Weer temp. afgei. vor. dag 24 uui Stockholm regen 6 2 Oslo onbewolkt 0 0 Kopenhager regen en motr. 11 7 Londen regen en motr. 14 0 Amsterdam motregen 11 0.1 Brussel geh. bewolkt 10 0 Luxemburg zw. bewolkt 8 0 Partjs regen 10 0.1 Nice onbewolkt 11 0 Berlijn zw. bewolkt 10 0 MUnchen mist 3 0 Zürlch mist 3 0.1 Genève onbewolkt -0 0 Locarno onbewolkt 5 0 Wenen mist 2 0 Innsbruck mist -2 0 Rome zw. bewolkt 13 1 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraal 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrlgter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. RUN en W. Sever!*. ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.3S uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1