Verplichte volksverzekering loontrekkenden voor Aanpassing en zelfstandigen Ook ambtenaren in de regeling betrokken suède damesjasjes Khroesjtsjev heeft Moskou het pleit tegen Zjoekov gewonnen Maarschalk verdacht van te grote ambities In Syrisch-Turks conflict thans een duidelijke ingetreden ontspanning Wetsontwerp: Kinderbij slag vanaf derde kind Handelaar bij roofoverval zeer ernstig gewond Posttarieven vanaf morgen duurder in is te GELUKKIG Premie 2,2 pet. - Loongrens f 6900.- Relletjes in Nicosia Molestatie van Nederlanders Sporthuis „Haarlem" Adenauers kabinet beëdigd Alleen in V.N. duurt strijd nog voort Max. snelheid vijftig kilometer Het weer Minder zacht Bij Doetinchem Tarieven IV.S. Kleine verhoging op enkele trajecten In Indonesië Communistische UHumanité Twee resoluties ingediend Opmerkelijk verhaal ,Rode Ster" m Majoor K. gewond bij auto-ongeluk Scherpe controle MORRIS before poe/fa^ kouder ik heb TranlOyk dekens! Het weer in Europa DONDERDAG 31 OKTOBER 1957 81ste JAARGANG No. 29748 Looncompensatie SPECIALE AANBIEDING! va. f 119.50 Cr. Houfetr.123-Tel. 12215 1H? Morgen, Allerheiligen, geen onthoudingsdag Heren wollen Tweedjasjes ai in „Die Raeckse" geweest Oude Meester kostuum v.a. 169,50 Kerko no-iron shirt va. 15,90 House of England Wegens het Hoogfeest van Allerheiligen zal ons blad op 1 november niet verschij nen. DE DIRECTIE. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. lümuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 0. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Ü'H'HHiniinniiiiniuiiiimiiiiiiiniiiminiiiniiin Al moeten wij op het gebied van de Sociale voorzieningen, door de on vriendelijke economie gedwongen, volharden in zelfbeheersing, met de voorbereiding van de wetten hoeven de pas voorlopig niet in te houden. va,ndaag ligt het ontwerp voor een üf gemene kinderbijslagierzekering voor ons. Van invoering zal voorlopig n°9 geen sprake kunnen zijn en dat viaakt van deze wet in hoofdzaak een Principewet, waarvan de voornaamste kenmerken zijn, dat zij de kinderbij- slag verheft tot een algemene, ver plichte volksverzekering, terwijl zij Vfior (je uitvoering van die verzeke- ring de organen aanwijst en de pro cedure vastlegt. Als de wet wordt aangenomen zal 'edere Nederlander recht hebben op kinderbijslag vanaf het derde kind, V>aar tegenover echter staat, dat ieder- een die daarvoor de jaren heeft, ver- Plicht zal zijn een bepaald percentage vp-n zijn inkomen als premie af te staan yuarmee wordt de lappendeken van Kinderbijslagregelingen, die wij op het °9enblik rijk zijn, ingeruild voor een olies en iedereen omarmende vsrze- Kpring met alle voordelen en nadelen, Qie met een dergelijke uniforme en Centrale regeling gepaard gaan. voorlopig bestaat op de uniformiteit P°9 één grote uitzondering, doordat de kinderbijslagwet voor loontrekken den voor het eerste en tweede kind gehandhaafd blijft. Het bestaan van deze appendix wordt gemptiveerd door de omstandigheid, dat wij op het ogenblik niet de looncompensatie van negen procent kunnen opbrengen, die voor de opheffing nodig zou zijn. Op de duur moet de bijslag voor het eerste en tweede kind van loontre - kenden echter verdwijnen, naar origine en opzet een tijdelijke De verzekering geldt ook ifoor zelf standigen. Over die zaak is in ons land nogal wat te doen geweest. Men aan vaardt voor loontrekkenden vrijwel algemeen, dat het noodzakelijk is om via de kinderbijslag een correctie aan te brengen op het loon, dat als regel in hloofdzaak slechts rekening houdt met de prestatie, niet met de gezins grootte. Voor de zelfstandigen volgt mei vaak niet een soortgelijke rede- nering. Men ligt dan wat in de knoop "iej je vraag of het nu wel in over- eenstemming is met de maatschap pelijke functie van de ondernemer als "1 en diens winst gaat corrigeren naar de behoefte, die door de grootte van zijn gezin bepaald wordt. Daartegen over wint echter de mening steeds hieer veld, dat het zowel in de ar beidersfunctie als in de ondernemers- Jhnctie toch eigenlijk gaat om het Verrichten van maatschappelijke ar beid, waar tegenover een beloning hiOet staan die de vorming van een Sezin niet in de weg staat. Nu zou ''hen, ook met de aanvaarding van die ®edachte, nog wel kunnen beUogen dat het dan toch maar beter is om in 'eder geval de grens voor de verze kering te beperken tot die zelfstan digen die de kinderbijslag werkelijk hodig hebben. Daartegen pleit dan echter weer de gedachte van de soli dariteit en de overwegingdat een regeling zonder uitzonderingen tech nisch eenvoudig en dus economisch hijzonder efficiënt is. De laatste ge dachte spreekt vooral aan daar de nieuwe kinderbijslagverzekering op bijzonder efficiënte wijze kan worden aangepast aan onze reeds bestaande volksverzekering: de algemene ouder- domsverzekering. Een ongetwijfeld gunstige omstandigheid, die echter °ok weer benauwende gedachten op roept, daar de ene volksverzekering de andere schijnt op te roepen, het ane centralistische orgaan het andere ''hat zich meebrengt. In het geval van de kinderbijslagverzekering over heerst bij ons echter zeer zeker de ïrehgde om het totstandkomen van o«l wetsomwerp. Zij wordt slechts zo ?r°ffen door onze hoop op een Zien p°e<tige totstandkoming als ge lijk is nze ec°nomische situatie moge- (Van onze Haagse redactie) Bij de Tweede Kamer is nu het langverwachte wetsontwerp voor een algemene kinderbijslagwet (A.K.W.) ingediend. Het ontwerp beoogt een verplichte algemene volksverzekering tot stand te brengen, waarbij iedere verzekerde loontrekker of zelfstandige het recht krijgt op kinderbij slag vanaf het derde kind. Wanneer de wet ingevoerd wordt is niet bekend, dat hangt van de economische situatie af. In het ontwerp wordt geen streef datum genoemd. De verzekering zal nauw aansluiten bij de Algemene Ouderdomswet. Zo is de kring van verzekerden vrijwel dezelfde. De premie plichtigheid begint op de 15-jarige leeftijd en loopt tot de 65-jarige leeftijd. De premie zal tezamen met de premie voor de ouderdomswet door de belas tingdienst geïnd worden. De hoogte wordt geschat op 2,2% van het inko men. Daarbij is echter een loongrens vastgesteld van 6900.-, zodat de premie nooit meer zal bedragen dan 2,2% van 6900.-, hoeveel men ook verdient. De kinderbijslagen zullen per kwartaal bedragen Voor het derde kind f Voor het vierde en voor het vijfde kind J Voor het zesde en ieder volgend kind J 'y-0D Studerende en invalide kinderen van 16 tot 27 jaar, die grotendeels op kos ten van de verzekerde worden onder- li .den zuilen voor twee kinderen ge teld worden. Daarvoor ontvangt men dus een dubbele bijslag. Verder zal er een recht op enkelvoudige bijslag blij ven bestaan voor kinderen van 16 tot 27 jaar die studeren of invalide zijn en wier onderhoud in belangrijke mate door de verzekerde wordt bekostigd, „lm belangrijke mate" zal dan beteke nen, dat aan het kind een bedrag wordt besteed, dat ongeveer tweemaal het bedrag van de kinderbijslag bedraagt. Daarbij wordt gezegd, dat het recht op kinderbijslag nagenoeg steeds parallel loopt met het recht op fiscale kinder aftrek. Voor dezelfde kinderen waar voor recht op kinderbijslag bestaat zal dus ook aanspraak op kinderaftrek kun nen worden gemaakt. Als het ingediende wetsontwerp aanvaard wordt, zullen enige wijzi gingen nodig zijn voor andere kinder bijslagregelingen. De voornaamste daarvan betreft wel de nu bestaande Kinderbijslagwet voor loontrekken den, die iedere loontrekkende recht geeft op kinderbijslag vanaf het eer ste kind. Zij zal zodanig aangepast moeten worden, dat alleen nog recht op kinderbijslag voor het eerste en tweede kind blijft bestaan. Voor de rest ontvangt men nu immers een bij- sl ig uit de nieuwe AKW. Zoals be kend is de kinderbijslag voor het eerste en tweede kind bedoeld als een regeling van voorbijgaande aard. Op de duur zullen ook de loontrekkenden alleen bijslag ontvangen vanaf het derde kind. Een dergelijke omzwaai moet echter gepaard gaan met een looncompensatie, die naar schatting 9 pet van het loon zou bedragen. Daaraan kan in de huidige econo mische situatie nog niet worden ge dacht. De bijslag voor eerste en tweede kinderen van loontrekkenden bljjft dus voorlopig nog bestaan. De werkgever zal er een premie voor moeten opbrengen welke naar schat ting 3,3 pet van het loon zal bedra gen. Daaruit vloeit dan een recht op kinderbijslag voort van 45,24 voor het eerste en 50,70 voor het tweede kind, dezelfde bedragen als momen teel ook gelden. Wel komt er ook voor deze kinderen een verbetering tot stand. Voor studerende en invalide kinderen van 16-27 jaar zal, onder de voorwaarden die boven beschreven werden, eveneens dubbele kinderbij slag genoten worden. De premie voor de AKW (dat is dus de bijslag voor derde en volgende kin deren) zal voortaan door de werkne mers, evenals door iedere andere ver zekerde, zelf moeten worden betaald. Tijdens grootscheepse demonstraties ter gelegenheid van het feit, dat Gneken- land 17 jaar geleden in de tweede wereldoorlog betrokken geraakte, is het te mcosia en Famagusta op het eiland Cyprus tot ernstige relletjes gekomen, waarbij aoor de politie zelfs traangas moest worden gebruikt. Een politieman in Nicosia tiet men hier aan opstandig geschreeuw een einde maken door kalm de mond van de schreeuwende jongeman dicht te drukken. Vroei er werd die premie door de werk gever betaald, zodat er een looncom pensatie verwacht mag worden. Deze zal echter voor het grootste gedeelte gevonden kunnen worden doordat er voor de werkgever een gedeelte van de premieplicht vervalt. Een totale com pensatie komt daar echter niet uit, om dat de premie in totaal wat hoger ge worden is o.a. door de verbeteringen voor studerende en invalide kinderen. (Vervolg op pagina 7) Woensdagavond omstreeks half acht is voorbij het pompstation van de wa terleidingmaatschappij oostelijk Gel derland, even buiten Doetinchem, een roofoverval gepleegd op de ongeveer 35-jarige handelaar in textiel F. uit Venlo. De man werd zeer ernstig ge wond in het r.k. ziekenhui! opgenomen. De handelaar verkeerde die dag in gezelschap van enkele inwoners van Doetinchem, met wie hjj voor het eerst had kennis gemaakt. Des middags om streeks drie uur was hij bij het pompsta tion gesignaleerd in een luxe grijze auto, in gezelschap van twee anderen. Hij trachtte textielgoederen aan de deur te verkopen. Des avonds werd de auto wederom op dezelfde plaats gezien en juist voor de ingang van het pomp station, dat aan een binnenweg ligt, werd de overval gepleegd. Het vermoe den bestaat, dat F. onenigheid heeft ge kregen met de andere inzittenden in de wagen of dat hij is meegelokt. Na de aanslag is hij hevig bloedend de rijksweg opgelopen, waarbij hij een fietser omverliep, die licht ge wond werd, en toen een woning binnengesneld, vanwaar hij per am bulancewagen in ernstige toestand naar het ziekenhuis is overgebracht. Zijn metgezellen zijn na de aanslag in het duister verdwenen. De politie heeft de gehele avond met eer speurhond ge zocht doch zonder resultaat. Het motief van de overval is vermoedelijk geld- roof geweest. F. was in het bezit van een portefeuille met ruim 3000 gulden, die echter niet ontvreemd werd. De auto, waarin zich enkele koffers bevon den, is door de politie in beslag geno men. Met ingang van morgen worden enkele posttarieven opnieuw verhoogd. Een brief tot twintig gram in het bin nenland die nu een dubbeltje kost, gaat twaalf cent kosten. Briefkaarten stijgen van zeven tot ach cent. Op brieven tot honderd gram moet een postzegel van 25 cent worden geplakt (totnutoe 20 et.), op brieven tot tweehonderd gram 35 cent (totnutoe 30 cent). Ook brieven tot twirtig gram bestemd voor Suri name de Nederlandse Antillen, Neder lands Nieuw-Guimea en Indonesië en voor België en Luxemburg gaan twaalf cent kosten. Met ingang van morgen zullen de rei zigerstarieven van de Nederlandsche Spoorwegen op enkele trajecten met een klein bedrag worden verhoogd, in ver band met de herziening van de afstands- tabel. iiiiiimniimnimniiniiimiHiniiniminiiiMiiiiiinimiiiiiii De Nederlandse diplomatieke verte genwoordiging in Djakarta werd van daag in kennis gesteld van verscheide- ne gevallen van molestatie van Neder landers in de intensieve anti-Neder landse campagne voor de bevrijding van Meuw-Guinea. De woordvoerder van de Nederlandse vertegenwoordi ging in Djakarta, de heer R. Pekelha ring deelde mede, dat een geval be kend is waarvan een Nederlander, de advocaat mr, D. Vermeulen, werd ge molesteerd, toen hij trachtte zich te verzetten tegen het bekladden van zijn auto met anti-Nederlandse leuzen. Men meent te weten, dat ve«f in zijn ogen werd gegooid. Ook werden gevallen ge meld, waarin ruiten werden ingegooid, a™.: beschadigd en de amateur- schilders de woningen van Nederlan ders binnendrongen. Twee woonhuizen van leden van de Nederlandse diplomatieke missie, als mede een andere woongelegenheid van de missie werden ook door de verf kwastenbrigade onder handen geno- ™en- He woordvoerder wees erop, dat ,i-i°nes'so^e regering verantwoor delijk is voor alle gevolgen van deze campagne, die wordt geleid door het actie-comité onder voorzitterschap van de minister van voorlichting, Sudibjo. Het nieuwe hoofd van de Nederland- de diplomatieke vertegenwoordiging, de heer A H. Hasselman, heeft van daag een bezoek gebracht aan de mi- S''Si j van buitenlandse zaken, dr. Subandrio, voor het overhandigen van (j'J1, Tddroduetiebrief. In een door de Nederlandse vertegenwoordiging uitge geven communiqué werd medegedeeld, dat de heer Hasselman van deze gele genheid gebruik heeft gemaakt om nog maals de aandacht der Indonesische regering te vestigen op haar verant woordelijkheid voor het leven en de eigendommen van de Nederlandse on derdanen in Indonesië. Ook gaf de heer Hasselman uitdrukking aan de be zorgdheid van de Nederlandse rege ring en van de Nederlandse gemeen schap in Indonesië, dat deze, door of ficiële zijde geleide West-Irian-cam- pagne tot nog meer excessen zal leiden dan zich reeds hebben voorgedaan. Advertentie Dit is de eerste officieel vrijgegeven foto van een nieuwe Amerikaanse radar- apparatuur, in gebruik by het Amerikaanse leger voor het lanceren van geleide projectielen. Het bijzondere van deze apparatuur is niet alleen de volkomen mobiliteit, doch vooral het feit, dat er op „boomhoogte" gewerkt kan worden. In Bonn heeft de Westduitse president Theodor Heuss op voordracht van bonds kanselier dr. Konrad Adenauer de zeventien ministers van diens derde kabinet beëdigd. De foto toont de ministers na de beëdiging voor de residentie van de president. Het Russische diplomatieke offensief tegen het westen is plotseling tot stil stand gekomen, zo meent men in diplo matieke kringen in Parijs. Dit zou ver- veroorzaakt zijn door het verloop der recente Turkse algemene verkiezingen, die geen invloed van dit offensief heb ben ondergaan. Men neemt echter aan dat deze pauze waarschijnlijk slechts uit tactische overwegingen is voortge komen en dat zij vermoedelijk van tij delijke aard zal zijn. Een woordvoerder van het Syrische ministerie van buitenlandse zaken heeft inmiddels te Damascus verklaard, dat de toestand langs de Syrisch-Turkse grens thans „minder gespannen" is. De woordvoerder voorspelde, dat Turkije zijn „in het grensgebied samengetrok ken troepen" geleidelijk zal beginnen terug te trekken, waaraan hij echter toevo.gde: „Onze voornaamste taak blijft het betrachten van voorzichtig heid en waakzaamheid." De door Sy rië getroffen voorzorgsmaatregelen worden nog ten volle gehandhaafd. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft zich ondertussen lovend uitgelaten over de verklaring van de eerste secretaris der Russische communistische partij, Nikitd Khroesjtsjev, dat de spanning in het Midden-Oosten is afgenomen. Hij verklaarde dat de Britse regering van mening is, dat de „z.g. crisis tussen Turkije en Syrië berust op propaganda en niet op de werkelijkheid is geba seerd" waaraan hij toevoegde: „Het verheugt ons, dat het ernaar uitziet, dat de Russische regering thans ook dit standpunt begint in te nemen." Inmiddels heeft tot verrassing van de westelijke gedelegeerden de Sy rische afvaardiging bij de V.N. gis teren officieel bij de Algemene Ver gadering een resolutie ingediend, waarin wordt verzocht om de vor ming van een commissie van onder zoek naar de Syrische beschuldiging, dat Turkije de veiligheid van Syrië en de internationale vrede in gevaar brengt, (n westelijke kringen had men gedacht, dat Syrië niet meer op de zaak zou terugkomen, omdat het doel propaganda was bereikt. Zeven westelijke landen hebben nu een tegenresolutie ingediend, waarin om tussenkomst van de secretaris-ge neraal van de V.N., Hammarskjöld, wordt verzocht. Canada, Denemarken, Japan, Noorwegen, Spanje, Paraguay en Peru hebben Hammarskjöld ge vraagd zich beschikbaar te houden voor de beide partijen in het geschil en „zo nodig" naar het betrokken gebied te gaan. De door Syrië voorgestelde com missie van onderzoek zou aan beide zijden van de Turks-Syrische grens moeten kunnen werken. Het Franse communistische blad „I'Humanité" meldt nit Moskou, dat het Centrale Comité van de Russische communistische partij gisteren zjjn werk zaamheden heeft beëindigd en dat het ontslag van maarschalk Zjoekov niet in twijfel getrokken is. Volgens de corres pondent van het blad in Moskou blijkt ui* het besluit ten aanzien van Zjoe kov, dat de communistische partij, het Centrale Comité en het Sovjet-leger „trouw willen blijven aan de geest, die hen bezielde toen zij de interventio- nisten, hei witte leger eu het fascisme versloegen". Het Centrale Comité wenst in het leger een levende poli tieke geest te handhaven, aldus de cor respondeert. Volgens de Moskouse correspondent van het Italiaanse communistische blad „Unita" zijn er bepaalde tekenen, dat het Centrale Comité maarschalk Zjoekov ervan verdacht, dat hij grote persoon lijke ambities koesterde. Zjoekovs ver zet tegen de invloed van de partij-or ganisaties in het leger scheen volgens het Centrale Comité niet alleen maar een gevolg van zijn overigens natuur lijke autoritaire denkwijze als groot generaal. Juist nu iedereen zich afvraagt, wat er met maarschalk Zjoekov gaat gebeu ren, is in het Russische le'gerorgaan „Rode Ster" een verhaaltje verschenen over een legerofficier, die Velikoloek (Russisch voor „grote medaille") wordt genoemd. Er wordt verteld, dat zijn promotie hem naar het hoofd was gestegen en dat hij zich niets meer aantrok van de kritiek van zijn kame raden. Hij meende boven alle kritiek .heven te zijn. Door zijn ijdelheid maakte hij ernstige fouten, waarvoor hij door de partij zwaar werd gestraft. Het Russische blad schrijft, dat er meer van zulke gevallen zijn. Een trouwe communist moet weten, hoe hij zijn eigen fouten moet zien en tijdig ver beteren, aldus de „Rode Ster". President Eisenhower heeft over de ontwikkeling in de Sovjet-Unie op zijn wekelijkse persconferentie verklaard te hopen, dat het aftreden van Zjoekov als minister van defensie even vrijwil lig is geweest als dat van zijn Ameri kaanse collega Charles Wilson. Hij zei, dat het uiterst moeilijk is de gedachten- gang van de mensen in het Kremlin te reconstrueren. Alle theorieën blij ven louter speculaties, aldus Eisènho- wer. (A.F.P.-Rtr. U.P.) Woensdagavond is de 46-jarige ma joor K. uit Den haag, bekenu door zijn proces voor de Krijgsraad, een ernstig auto-ongeluk overkomen. Waarschijnlijk is hij, rijdend van Utrecht naar Den Haag, onder Linschoten geslipt waarna hij met zijn auto door de scheidingsheg op de linker rijbaan kwam en over de kop sloeg. Hij heeft een bovenbeen fractuur, een lichte hersenschudding en een lichte shock opgelopen, Met een particuliere ambulance is hij naar het militair hospitaal Oog in Al te Utrecht vervoerd. Morgen treedt de nieuwe maximum snelheidsbeperking in werking. Het ge motoriseerde verkeer zal in de bebouw de kom niet sneller moren rijden dan 56 km per uur. Voor bromfietsen blijft da huidige maximumsnelheid van 40 km per uur gelden. De bebouwde kom begint op de plaats waar het hlauwe p'aatsr^mbont met wite opdruk staat. De achterzijde van dat bord aan de linkerweg van weg! geldt als aanduiding van het einde van de bebouwde kom. Op een aantal wegen nog nader aan te duiden zal een maximum snelheid van 70 in plaats van 50 km geoorloofd zijn. In weerwil van de aan drang van de verkeersborden om der gelijke borden te plaatsen is dat nof nergens geschied. De minister van Justitie neeft de rijks- en gemeentepolitie opgedragen met nauwlettendheid toe te zien op de naleving van het voorschrift. Even nauwlettend zal worden toegezien op het voorschrift, dat bromfietsers niet met grotere snelheid dan 40 km per uur mogen rijden. ActveTumli* Verwachting tot vrijdagavond (op gemaakt te 11.15 uur). Veel bewolking en op de meeste plaatsen enige regen. Matige tot krachtige, aan d. kust later tot hard of stormachtig toenemende zuidwes telijke wind. Iets kouder. Vrijdag: Zon: 7.36-17.14. Maan: 14.42-1.03. Zaterdag: Zon: 7.38- 17.12. Maan: „5.03-2.07 Advertentie Advertentie Voor uw bruiloft, vergadering of feest ZALEN DISPONIBEL Het weerbeeld op het noordelijk deel van de oceaan en op de Noordzee wordt geheel beheerst door een depressie, die afkomstig is uit de omgeving van de Bermuda-eilanden en die vanochtend met een laagste druk van 960 milb. het zeegebied ten zuidwesten van IJsland bereikte. Het koufront van deze depressie trekt via de Britse eilanden oostwaarts en zal morgen ook tot ons land doordringen. Plaatselijk zal dit enige regenval mef zich meebrengen. Advertentie Rr2SS5< De warme tint van uw komt goed tot haar recht bij het zachtglanzende pop lin van zo'n splinternieuw dat zonder strijken altijd glad en keurig zit. Vrijdag 1 nov. acljn onr» zakan gasiotan. Max. aeersL Station Weer temp. afgej. vor. dag 24 uur Stockholm zwaar bew. 2 2 Oslo zwaar bew. 1 0 Kopenhagen regen 11 4 Londen zwaar bew. 10 0 Amsterdam geh. bewolkt 13 1 Brussel geh. bew. 11 0 Luxemburg mist 5 0 Parijs geh. bew. 10 0 Nice onbewolkt 12 0 Berlijn zwaar bew. 10 J München onbewolkt 4 0 Zürich mist 3 0.» Genéve mist -0 0 Locarno mist 1 0 Wenen mist 5 0 [nnsbruck mist -1 0 Rome onbewolkt 11

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1