SENSATIONEEL NIEUWS VERBAAST GEHELE WERELD Russen zenden „Grote Spoetnik" met hond aan boord de ruimte in Nieuwe kunstmaan cirkelt op een hoogte van 1500 km rond de aarde i Fraude op het postkantoor te Den Bosch Overbelast pontje Kerkgangers te één van hen verdronken ZJOEKOV ook uit presidium en het centrale comité MAARSCHALK GEEFT ZIJN FOUTEN TOE Vrouw in de Dedemsvaart verdronken Snelheid 28.000 km per uur bij een gewicht van 508,3 kg. P.T.T.-beambte bekent schuld Nieuw Russisch passagierstoestel Doden op de weg Het weer altijd even lekker PANIEK ONDER OPVARENDEN Het weer in Europa Baandag 4 november 1957 81ste JAARGANG No. 2975C Hadjememaar in Schotland „Enorme" vordering Karla Verrassend in ieder opzicht! SOLAFABRIEK M. J. GERRITSEN N.V. - ZEIST Partijbeginselen geschonden Poging tot moord Meisje met dolk gestoken; dader gearresteerd Auto te water ƒ30.000 op nr. 5853 dee MORRIS 'êeforeyoatfv/// Falcon popeline regenjassen Onbestendig BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM 'eiefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 «oonnementen 20800 Postgiro 143480 bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 J ntoor en Umuiden: Leeuweriklaan 30 fv. Telefoon 5790 'rectie; 7. 7. W Boerrigter en u Mr. W. A. M. van der Kallen, nootdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI7S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. ke gehele wereld heeft gisterochtend zeer verbaasd jhnis genomen van bet sensationele nieuws dat radio een t'e ether inzond: Russische geleerden hebben Va tweede kunstmaan afgeschoten, aan boord waar- VinaZich een kond van het vrouwelijke geslacht be de Vele geleerden in de Westelijke landen noem- 11 het lanceren van deze nieuwe kunstmaan, welke 50ü kussen de Grote Spoetnik hebben gedoopt en die lo n-- kilogram weegt, „verbazingwekkend" en „onge- l5ftoDe sateHiet bevindt zich op een hoogte van v V kilometer, dat is 600 kilometer hoger dan - - - - -- de «ch Uur. '£e, die nog steeds om de aarde cirkelt. Hij beweegt voort met een snelheid van 28.000 kilometer per Evenals Spoetnik nr. 1 reist hij in een uur en 42 (.Jkuten rondom de aarde. De hond, van wie het Franse d phunistische blad „I'Humanité" heeft meegedeeld, c se „Damka" heet, bevindt zich in een luchtdichte I '"he. Verder zijn er in de Grote Spoetnik instrumen- j J1 gebouwd die metingen doen van de luchtdruk, de Va iteit van de kosmische straling, de gedragingen J:11 de hond en de invloed van de reis door de ruimte len t kond. Deze gegevens worden op dezelfde golf- graf a's kij de eerste Spoetnik het geval was, radio- 'sch in morse uitgezonden. Op talrijke plaatsen heeft men ze gisteren in de loop van de dag opgevan gen. Radio Moskou heeft reeds meegedeeld, dat de in strumenten naar wens functioneren en dat „Damka" het uitstekend maakt. Het is niet bekend of de hond naar de aarde kan terugkeren. Wel is bekend dat Sov- jet-geleerden verscheidene malen hebben geëxperimen teerd met honden, die op een hoogte van 75 kilometer bij snelheden van 4.000 kilometer per uur uit raketten werden geschoten, met cabine en al, en dan daalden tot 4.000 meter hoogte, waar zich aan de honden be vestigde parachutes openden. De honden zouden van deze experimenten slechts onbelangrijke gevolgen heb ben ondervonden. „Damka" zit bovendien niet alleen in een luchtdichte cabine, maar is ook gekleed in een ruimtepak, dat haar, zo de satelliet open mag gaan, vrijwaart tegen alle invloeden van de drukwisseling. Aan de hond zijn kleine instrumenten bevestigd, waar door de Russische geleerden de hartslag en de bloed druk kunnen meten. Een van de problemen die de ge leerden dank zij „Damka" hopen op te lossen is dat van de gewichtloosheid, die ontstaat wanneer een lichaam zich buiten enige 'aantrekkingskracht bevindt. - i De proefhond is van een eskimo- Jondenras en uitermate geschikt voor "et experiment. De eskimohond kan jegens zijn dikke vacht zowel tegen "°ge als lage temperaturen. Het beest typrdt niet zo vlug nerveus en raakt liet gemakkelijk in paniek. Het is be trekkelijk klein: het lijkt op de kees hond. Het wordt voornamelijk gebruikt, als sleehond in het Noordpoolgebied. De Engelse, Deense en Zweedse vereni gingen voor dierenbescherming hebben zich gisteren evenwel tot de Verenigde Naties gericht met een protest tegen het gebruik van een hond als proefdier. De radiosignalen van de Grote Spoet nik zijn in belangrijke mate sterker r'i" die van de eerste Spoetnik, die 4 p3ber is gelanceerd. Een Russische j 'eerde, prof. Koekakin, heeft giste- ie1 voor radio Moskou verklaard, dat q® tweede kunstmaan „aanzienlijk" lan ger om de aarde zal draaien dan de eerste Hij zei voorts, dat de nieuwe 'atelliet twaalf minuten kan worden Advertentie fantasierijke afwisseling gebakken Op de lijst van kanditaten, die dingen naar het ambt van rector van de universiteit van Edingburgh, be vinden zich momenteel de namen van de filosoof Bertrand Russell, de Publicist Malcolm Muggeridge, de chirurg Sir Walter Mercer, de acteur James Robertson Justice die onlangs kritiek heeft uitgeoefend op het Brit ss vorstenhuis, Sir Alexander Gray *;n een landloper. Een groep van vijf- hg studenten heeft deze landloper bekende figuur in de straten van Schotse hoofdstad, een paar da- geh geleden voorgedragen. ee9P het postkantoor te Den Bosch is "aar aan het licht gekomen, die, 40 het zich laat aanzien, rond de frö,,9 gulden heeft bedragen. Deze k is gepleegd door een 29-jarige than ambte uit 's Hertogenbosch, die Leera door 6e postrecherche gearres- be a is en zijn schuld heeft bekend. drigji??11 had zijn fraudes, die zich over 2akeruaanden hebben uitgestrekt, hoofd- het k stand kunnen brengen bij actio kandelen van grote geldtrans- WeraS van Bossche ondernemingen. Ze 2iin k1 ontdekt toen hij in verband met gen Uweliik en huwelijksreis vervan- huw T?.?est worden. Toen hij van zijn tUrtb Wksreis uit het Zwarte Woud te- che \?r<le' werd hi.1 door de postrecher- alburg (Betuwe) aangehouden, ussen is fphlpRpn dat. dp man nnk Uip+r u laten insti betaald was. In i!n,echtgenote, waarmede hij zojuist het huwelijk is getreden, was van e manipulaties geheel onkundig. waargenomen. Voor de eerste was dit slechts zes minuten. Dit is een gevolg van de grotere omvang en de grotere hoogte van de nieuwe kunstmaan. In de Verenigde Staten heeft het lanceren van de Grote Spoetnik tot heftige commentaren van verscheide ne Congresleden op de Amerikaanse regering geleid. Opmerkelijk was een verklaring van dr. John Hagen, de directeur van het Amerikaanse kunst maanproject „Vanguard", tijdens een vraaggesprek. Hij deelde mee dat het verschil tussen het gewicht van de eerste en de tweede kunstmaan wellicht niet zo groot is als de cijfers suggereren. De huidige kunstmaan is ingebouwd in het laatste raketdeel, zei hij. De conclusie die uit de door Moskou verstrekte gegevens kan wor den getrokken is, dat er op het gebied van de raketaandrijving bij de twee de kunstmaan geen grote stap voor waarts is gedaan, aldus Hagen. Ove rigens is de verbazing in de weten schappelijke wereld over het grote gewicht van de nieuwe kunstmaan algemeen. Geleerden van het Ameri kaanse leger en de vice-voorzitter van het Britse Genootschap voor de ruimtevaart zijn van mening ,dat de draagraket en de satelliet tezamen ongeveer 500 ton moeten hebben ge wogen, volgens de algemeen aan vaard verhouding tussen raketge wicht en nuttige last van 1.000 1. Verscheidene geleerden vermoeden, dat de Russen een nieuwe chemische brandstof hebben gebruikt of zelfs atoomkrachtvoor de voortstuwing hebben weten aan te wenden. De directeur van de sterrenwacht te Leiden, prof. dr. J. H. *Oort, heeft het lanceren van de tweede Russische kunstmaan een „enorme" vordering genoemd. Als de nieuwe kunstmaan in derdaad meer dan 500 kilogram weegt en zich op meer dan 1500 kilometer van de aarde beweegt, dan betekent dit een grote stap voorwaarts, aldus prof. Oort, die voorts meent, dat de Russen de Amerikanen nog steeds voor zijn op dit gebied. Prof. Oort gelooft niet, dat bij het lanceren van de Grote Spoetnik een nieuw soort brandstof of kernenergie is gebruikt, omdat de Rus sen dat dan waarschijnlijk wel bekend zouden hebben gemaakt. Uit alle delen van de wereld, Den Haag, Parijs, Londen, Sydney, Japan, Toronto en Berlijn zijn berichten binnengekomen over een goede ont vangst van de seinen van de kunst maan. Op de radiokamer van het A.N.P. te Den Haag werd gisteren vier keer het signaal van de Grote Spoetnik gehoord. Het zün ongeveer 128 tekens per minuut. Een Haagse amateurzen der, de heer De Bruin, meent op de 40 megacycles eveneens signalen van de nieuwe kunstmaan te hebben opge vangen. Radio-Moskou meldt, dat de Russi sche professor in de wis- en natuur kunde Gleb Alexandrowitsj Chobo- tarev heeft verklaard, dat een kunst matige aardsatelliet in ongeveer tien dagen een reis heen en terug naar de maan kan maken, indien de huidige snelheid van 28.000 kilometer per uur tot 40.000 kilometer zou kunnen worden verhoogd. Een voor de maan bestemde raket zou slechts brandstof nodig heb ben om zich van de aarde te kunnen verheffen. De rest van haar vlucht zou worden afgelegd onder invloed van de zwaartekracht van aarde, zon en maan. Daar de aarde 384.000 kilometer van de maan verwijderd is, zou een maan- raket ten hoogste 400.000 kilometer moe ten afleggen. De raket zou moeten op stijgen met een snelheid van 11.000 me ter per seconde. Dit is zeer goed te verwezenlijken, daar de kunstmanen werden afgeschoten met een snelheid van 8.000 meter per seconde, aldus pro fessor Chobotarev. Wanneer de raket de maan zou naderen, zou haar snel heid steeds meer afnemen. Na met geringe snelheid op de maan te zijn geland, zou de raket haar terugvlucht naar de aarde beginnen, waarbij haar snelheid zou toenemen, naarmate zij zich verder van de maan zou verwijde ren", aldus de Russische hoogleraar. (Reuter. U.P., A.F.P., A.N.P.) 'n de Moskouse kranten van gisteren staan foto's en gegevens over een nieuw straalvliegtuig, dat 220 personen kan vervoeren. Het kan in twaalf uur van Moskou naar New York, Wladi- wostok, Peking of Rangoon vliegen. Er zijn twee „keukens" in en een „restau rant", dat plaats biedt aan 48 mensen. De TU-114 heeft vier turbine-straalmotoren, die volgens Tass tweemaal zo sterk zijn als die van soortgelijke buitenlandse toestellen. De nieuwe machine zal op de korte en middelgrote afstand 170 passagiers vervoeren, op de lange afstand 120 en in de toeristenversie 220. De automatische besturing biedt vol strekte veiligheid, aldus het Russische persbureau, en de tarieven zijn gelijk aan lie van de spoorwegen voor de zelfde afstand. (Reuter) Advertentie MODEL Sola begrijpt de wensen van déze tijd en streeft er steeds naar, die wensen tot werkelijkheid te maken. Met ons nieuwe model „Karla" zijn wij daarin alleszins geslaagd.' Zie de ranke lijn, het eenvoudige en juist daardoor zo beschaafde décor van dit door en door vlekvrije Sola Massief - één en al uw wens. Het is een bezit en een dagelijkse vreugde voor heel uw leven. S0I4 - voor ieders smaak, ieders beurs. Er zijn nog 16 andere modellen waaruit U kiezen kunt. Reeds eerdet^zijn honden door de Russische geleerden met raketten de ruimte ingestuurd en weer veilig op de aarde geland. Zij hebben belangrijke gegevens verschaft waardoor het mogelijk werd „Damka", alias „Koedryavka", met de Grote Spoetnik mee te zenden. Een van de proefhonden ziet men hier na zijn veilige terugkeer uit het wereldruim. Zondagmorgen is tussen Delft en Rijs wijk in de Vliet een pontje gezonken, waardoor verscheidene mensen te water raakten en een der opvarenden, d 58-jarige mevr. C. Th. van Zon ver dronk. Omstreeks elf uur toen een gerefor meerde kerkdienst welke in de aula van het Christelijk Lyceum aan de Delft- weg werd gehouden was beëindigd, be gaven tal van mensen, die aan de over kant van het Jaagpad wonen, zich naar het pontje. Aangezien vrijwel tegelijker tijd een dienst was geëindigd in de r.-k. kerk aan de Ternatestraat, was het zeer druk. De 17-jarige zoon van veer man Van Velzen, die de passagiers zou overvaren, waarschuwde dat er te veel personen op het pontje kwamen. Het bootje is berekend op 12 personen en naar ooggetuigen verklaarden waren er minstens 20 mensen op. Nauwelijks was het bootje van de kant geduwd of het begon te zinken en te kapseizen. Er ontstond een hevige paniek aan boord. Een ieder trachtte zich te redden, doch gelukkig waren er enige mensen die konden zwemmen en weldra hun tegenwoor- Het centrale comité van de Russische communistische partij heeft de eerder als minister van defensie afgezette maarschalk Zjoekov uit het presidium en het centrale comité gestoten. In een communiqué wordt verklaard, dat Zjoekov uit de twee uitvoerende orga nen is verwijderd, omdat hij zich heeft verzet tegen partijbesluiten. Hij zal een nieuwe taak krijgen, „in overeenstem ming met zijn ervaring en bekwaamhe den". Dit is verleden week woensdag ook reeds door de partysecretaris, Khroesjtsjev, gezegd. Het presidium van de communistische partij is het hoogste uitvoerende orgaan,in de Sov jet-Unie. Het centrale comité ntwerpt de politiek van de communistische par tij. De 61-jarige Zjoekov was de eerste beroepsmilitair, die ooit in het presi dium van de communistische partij zit ting heeft gehad. In juli van uit jaar werd hij volwaardig lid na zestien maan den kandidaat-iid, zonder stemrecht, te zijn geweest. Verwacht wordt, dat Zjoe kov een militaire functie van betrekke lijk ondergeschikt belang op een post ver van Moskou verwijderd zal krijgen. Hij is, sinds hij vorige week zaterdag van een bezoek aan Joegoslavië en Alba nië terugkeerde, niet in Moskou gezien. Men denkt evenwel, dat hij zich nog in Moskou en waarschijnlijk thuis bevindt. De officiële mededeling van de verwij dering van Zjoekov uit het presidium van het centrale comité en uit het co mité zelf is zaterdagavond door het Russische persbureau Tass bekendge maakt. In de korte mededeling wordt gezegd, dat eind oktober van dit jaar een vol tallige vergadering van het centrale co mité van de communistische partij der Sovjet-Unie is gehouden. Het centrale comité besprak de verbetering van de partij en het politieke werk in het Rus sische leger en de vloot. De plenaire vergadering keurde een resolutie goed, die zaterdag werd bekendgemaakt. De plenaire vergadering heeft Georgi Zjoe kov uitgesloten van het lidmaatschap van het presidium van het centrale co mité en van het centrale comité van de communistische party der Sovjet-Unie. In de resolutie van het centrale co mité, krachtens welke Zjoekov uit de partijleiding is gezet, heet het, dat Zjoekov de leninistische partybegin selen voor de strijdkrachten heeft ge schonden en een gedragslijn heeft ge volgd, die het werk van de partyor- ganisaties, politieke organen en mili taire raden bemoeiiykte en de leiding en het gezag van de party, haar cen trale comité en de regering over het leger en de vloot uitsloot. Volgens de resolutie heeft de plenaire vergade ring van het centrale comité voorts vastgesteld, dat de verheeriyking van de persoon van kameraad Zjoekov in het leger, met diens persooniyke medewerking door lage vleiers werd bevorderd. Zjoekov, aldus de resolu tie, werd hemelhoog geprezen in le zingen, berichten, artikelen, films en vlugschriften. Zijn persoon en zyn rol in de grote patriottische oorlog wer den te zeer geroemd. Bovendien werd de werkelijke ge schiedenis van de oorlog ten behage van kameraad Zjoekov vervalst. De werkeiyke stand van zaken werd in een verkeerd licht gesteld. De gewel dige inspanningen van het Russische volk werden gebagatelliseerd, alsook de moed van alle manschappen en de rol van hun bevelhebbers en politie ke werkers, de militaire bekwaam heid van de bevelhebbers aan het front, van de legers, de vloten en de leidende en inspirerende rol van de communistische partij van de Sovjet- Unie. De resolutie, die met algemene stemmen door het centrale comité is goedgekeurd, is een week na het ont slag van- Zjoekov als minister van de fensie bekendgemaakt. De „Pravda", liet Russische party blad, mekB, dat maarschalk Zjoekov op de jongste partyvergadering zijn fouten als leider van de strijdkrach ten heeft toegegeven. Maarschalk Konjev schrijft in liet blad, dat Zjoekov in de tweede wereldoorlog niet zoveel succes heeft behaald als hy beweerd heeft. Hij heeft getracht enkele fouten, die hij bij de aanval op Berlijn heeft ge maakt, te verbergen. De Pravda" zegt, dat acht maarschalken, ien admiraal en drie generaals, die Zjoe kov al vele jaren kennen, eenstemmig zijn verkeerd en tegen de party gericht gedrag hebben veroordeeld. Zjoekov heeft beloofd zyn gedrag te herzien. Hy verklaarde op de partijvergadering, dat het hem speet, dat hy zyn fouten niet eerder had ingezien. Zjoekov gaf toe, aldus het artikel in de „Prawda", dat hy al eens eerder uit het centrale partijcomité is gestote nameiyk in 1946. Toen had hij niet wil len toegeven, dat deze maatregel juist was. Kon je-- schrijft, dat het voor een groot deel de schuld van Zjoekov is, dat de Sovjet-Unie in 1941 zo slecht voorbe reid was. Zjoekov had zichzelf over schat. Na de overwinning van Stalin grad was Zjoekov er niet in geslaagd de vyandeiyke troepen geheel onscha delijk te maken. Tydens de slag om Beriy'n had hy de berichten over de te rugtrekking van de Duitsers onder schat. Hij had in de tweede oorlog geen grotere rol gespeeld dan de andere commandanten. Zjoekov was wel uy- zonder ydel. Van zijn positie als minis ter van defensie had hy gebruik ge maakt om zich op een voetstuk te plaat sen, aldus maarschalk Konjev. Na de oorlog had Zjoekov een schildery van zich laten maken, waarop hy is af gebeeld op een wit paard, met de bran dende Rijksdag op de achtergrond en ..r- A i ■■■■■I ZJOEKOV de Duitse vlag onder de hoeven van het paard. Ideologisch bezien was dit schilderij schadelijk, maar Zjoekov had niettemin opdracht gegeven het in de legermuseums ten toon te stellen. Zjoekov was herhaaldeiyk opgekomen tegen de verheeriyking van Stalin, niet om de party te helpen, maar om zich zelf te verhogen. Radio Moskou heeft gisteren meegedeeld, dat overal in Rus land partyby'eenkomsten zyn gehouden, waar resoluties werden aangenomen ter ondersteuning van het ontslag van maarschalk Zjoekov uit het presidium en het centrale comité der communis tische party. Zondagavond omstreeks half twaalf is een zestienjarig meisje dat zich met haar moeder naby de ouderlijke woning aan de Loosduinseweg in Den Haag be vond, met een dolkmes in de rug gesto ken. Het meisje is naar het ziekenhuis aan het Westeinde gebracht. Haar toestand is redelijk. De dader, een 21-jarige jon geman, is vannacht ten huize van ken nissen gearresteerd. digheid van geest herwonnen. Deze gingen opnieuw te water om andere drenkelingen te redden. Een 78-jarige werd gered met een kleine jongen in de armen. Omwonenden alarmeer den de politie in Delft en Ryswyk. Nadat de politie was gearriveerd kon de gekantelde boot worden omgekeerd. Men vond toen een der opvarenden n.I. mevrouw van Zon. Zij werd naar het Sint Hipoytusziekenhuis overge bracht waar met behulp van zuurstof apparaten vergeefs werd getracht de levensgeesten op te wekken. Men vermoedde dat er nog een vrouw was verdronken. De Ryswijkse politie heeft nog geruime tijd gedregd, doch zy kon dit staken toen bleek dat er niemand meer werd vermist. Zaterdagavond is de auto van de heer Smit uit Meppel naby Rollekate de Dedemsvaart ingereden vermoedelyk omdat de bestuurder schrok voor enke le wielryders. De heer S. kon zich met toegeschoten hulp redden doch toen diens echtgenote mevrouw Smit-Berg huis uit het water was gehaald bleken haar levensgeesten reeds geweken. Toen de 38-jarige mej. T. van Ens- bergen uit Spiikenisse op de Wouden- bergseweg by Austerlitz uit de auto bus stapte en achterom deze bus liep, werd zy door een passerende auto ge grepen en op slag gedood. De auto fractuur en is enige uren later in het zwaar beschadigd. De bestuurder bleef ongedeerd. Zaterdagavond is op de Voorstads laan te Nijmegen de 77-jarige H. Jan sen uit Nijmegen, toen hy plotseling de weg overstak, door een auto gegre pen. Hy kreeg een zware schedelbasis- schoon mogelijk" denkt te zijn. Post Canisiusziekenhuis overleden. Omstreeks zeven uur zaterdagavond zijn drie personen om het leven geko men bij een auto-ongeval in de buurt schap Achterland onder de gemeente Groot-Ammers. Door een oneffenheid ln de weg sloeg een personenauto, be stuurd door de 60-jarige heer J. van der Mark uit Langerak, over de kop en kwam in een diepe sloot terecht. De bestuurder, zijn 12-jarig dochtertje Greetje en een 7-jarig buurmeisje, Aantje Witzier kwamen daarbij om het leven. Hoewel vrij spoedig hulp aanwezig was, duurde het geruime tijd eer men de slachtoffers uit de brokstukken kon ha len. Toen het eenmaal zover was, bleken zy reeds te zijn overleden. In de 537e staatsloterij, 2e klasse, is de prijs van 30.000 gevallen op nr. 5853. Advertentie Advertentie cent BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanvankelijk opklaringen en een matige tot krachtige zuidwestelijke wind, later weer meer bewolking. Tydelyk regen en mogelijk weer tot stormachtig toenemende wind tus sen zuidwest en zuid. Iets koudere nacht. Morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. Zon: 7.44-17.07. Maan: 16.07-5.20. Boven de Golf van Biscaye ontwik kelde zich maandagmorgen een nieuwe storing en daar de algemene luchtdruk verdeling boven west-Europa nog vrij wel niet verandert, mag verwacht wor den, dat deze storing ongeveer dezelfde baan zal volgen als haar voorgangster. Na een tijdelijke afneming zal de wind morgen dan ook weeT gaan toenemen en zullen ook de regenkansen weer groter worden. Max. neersl. Station Weex temp. afgel. vor. dag 24 uur Helsinki geheel bew. 5 2 stocKnoim zwaar bew. 7 0.1 Oslo regen 8 8 Londen weerlicht 7 24 Amsterdam zwaar bew. 12 5 Brussel regen 11 0.4 Luxemburg zwaar bew. 10 0 Parijs geheel bew. 12 2 Nice licht bew. 12 1 Berlijn nevel 5 0 München mist 4 0 Zürich mist 2 0 Genève licht bew. 6 0 Locarno regen 9 5 Wenen nevel 8 0 Irnsbruck licht bew. 2 Rome zwaar bew. 13 12

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1