A. STRIKKERS nam afscheid van het N. Ph. Orkest 'WÊfÈggM Kerkmeester Fr. Meuwenhuys en Adr. Even pauselijk onderscheiden Orgelbespeling met medewerking van de Muziekkring „De Cantory" Ha.S.G. leed verrassende neder laag tegen De Pion Burgemeester Cremers speldde koninklijke onderscheiding op I «II» Tijdens viering van 40-jarig jubileum van de Drievuldigheidsparochie K.A.B.O. AFDELING HAARLEM BESTAAT VIJFTIG JAAR Het Witte Kruis vergaderde H.W.P. begon bondscompetitie vrij gunstig Lou Bandy niet langer directeur van Lion d'Or expositie D ■*-*»- - i i 1 i IÉ DE SCHAAKCOMPETITIE WOENSDAG 6 NOVEMBER 1957 PAGINA 3 PERZISCHE EN CHINESE TAPIJTEN PALAIS D'ORIENT Films: iversen Burgerlijke Stand Haarlem St.-Willibrordusviering bij de K.A.B. K.V.P., parochie S.-Jan, gaat vergaderen Bestuur Nijverheid en Handel T.Y.B.B.Ripperda ■aÉBv. 'ys;r- MimÈMS Bloemendaals feest in Stadsschouwburg Snelheidsbeperking Hond doodgereden Viering Carnaval te Venise (van Bloemendaal en A er denhout) In Aerdenhout Ledenvergadering Buurtbelang Aerden houtBentveld Lezing van Jan P. Strijbos Kienavond Gaprera V erkeersongevallen in Haarlem Gaspar Gassado treedt op bij N.Ph.O. In visnet verstrikt Verkoopt bedrijf om oude métier op te vatten Velsense raad in beroep Tegen afwijzing subsidie Beurs van Amsterdam r -• -• In het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem hebben bestuur, dirigenten en leden van het Noordhollands Philhar monisch Orkest afscheid genomen van de klarinettist A. Strikker. Veertig Jaar is hij aan het orkest verbonden ge weest. Tijdens de bijeenkomst werd de heer Strikkers door burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld. In een korte toespraak, die de burge meester hield, voordat hij het onder scheidingsteken uitreikte, memoreerde hij de grote muzikaliteit van de heer Strikkers en de hartelijke collegialiteit die hij altijd had betoond. Mr. Cremers Vond het daarom en mede in verband met het feit, dat hij tot de weinige mu sici behoort die een onderscheiding krij gen, een groot genoegen hem de me daille te mogen opspelden. Voordat de burgemeester het woord ham, had de voorzitter van het Noord hollands Philharmonisch Orkest, ir. W. Merkx, een inleidend woord gesproken. Ofschoon hij de heer Strikkers slechts kort heeft gekend (de heer Strikkers had het zelf al kernachtig uitgedrukt: ,,Ik ben de gaande en U bent de komen de man"), zag hij hem als een beschei- de man, wie het bij gelegenheid aan originaliteit niet ontbrak. Hi) prees zijn eenvoud en had waardering voor alles wat de scheidende heer Strikkers in de veertig jaar, dat hij aan het orkest ver bonden was geweest, had gedaan. De heer Strikkers dankte mede na mens zijn vrouw burgemeester Cremers en ir Merkx voor wat hem was aange boden. Hij merkte op, dat de veertig jaar omgevlogen waren. „Maar", voeg de hij er aan toe: „Ik had het niet vol gehouden zonder de steun van mijn vrouw". De heer Aay, voorzitter van de or kest-commissie, herinnerde eveneens aan de grote kwaliteiten van de heer Advertentie Wederom in Haarlem Thans door Importeur zelf van Europa's grootste en fraaiste collectie De expositie vindt plaats in de „VLEESHAL", Gr. Markt, Haarlem, heden 6, donderdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 november dagelijks van 1422 uur. Alle tentoongestelde tapijten, w.o. Bochara, Ispahan, Kachan, Bidjar, Saroek, Heriz, Sïiiraz, China, etc., alsook lopers, tafelkleden en kussens worden verkocht, voorzien van „echtheid-waar borg" en voor deze gelegenheid tegen buitengewoon lage prijzen. Zichtzendingen worden dagelijks uitge voerd, zonder verplichting tot koop Parnassuswet» 201, A'dam-Z„ Tel, 716588 naar Hollywood, signaal, 18 J. 14 J. CINEMA-PALACE: Op a 1. 2' 4.15, 7, 0.15 u F BANS HALS: Onveilig 2.30. 7, 9.15 uur. LIDO: Gangsters van 18 jaar, 7, 9.15 uur. Houten Koppen, a. 1. 2, 4.15 uur. LUXOH: De hel der verlorenen, 2, 7, 9.15 uur. MINERVA: Wo.: Alexander The Great, jaar, 8.15 uur. REMBRANDT Porte des Lilas, 14 2. 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: Johnny knapt het op, volw., 2.30, 7, 9.15 u. STUDIO: De droom van een bakvis, a. 1. 2.15, 7, 9.15 uur. 14 J. 14 Woensdag 6 november Frans Halsmuseum, 20 uur: „Communis tisch Rusland en de Westerse Wereld", le zing door prof. dr. Th. J. G. Locher (Volks universiteit). Brinkmann, Grote Markt, 20 uur: Suri naamse avond, m.m.v. Surinaamse Banja's (Inst. voor Arbeidersontwikkeling). Stadsschouwburg, 20 uur: Het Nederlands Ballet met o.a. Ballet „De Vuurvogel" en „Graduation Ball". (Geloof en Wetenschap). Concertgebouw, 19.30 uur: Optreden meijer Nachte&alen" o.l.v. Cis Kamp- Donderdag 7 november Concertgebouw, 20 uur: Concert door Rpriii.H1 s Christelijk Mannenkoor viiiimfn tJl. ?°°m' m.m.v. Cornelis Kalkman, tenor, Berthe Davpbnr mnnn Frans Halsmuseum, 20 uSr Kamermu- universiteitl.3" AntUliaanse muziek Tvolks- Geb. der Vrijz. Hervormden, 20 uur- De schoonheid van de Eeuwige stad" lezing door de heer K. R. Junius Ingerman (Ver Weten en Werken). Minerva-theater, 20.15 uur: Cabaret „Kwartet", m.m.v. Jules de Corte en Karin Larsen (Heemsteedse Kunstkring). Geboren: J. C. Schot—Sierhuis z.; N. H. M. Pruvs—Visser z.; A. C. Silvis—Erbrink z.; l M van OijenHornick z.; W. Siertse- bia—Bes z J A. Comans—van Warmerdam A. Buitendijk—Majul z.: A. M Both— Schopman d.; M. A. Kol-Stevens d.; J. M. yan Bakkum—Beenen d.; A. F. Nieboer— vink d. rr OndertrouwdH. Flokstra en G. H. Brou- ^er; h. J. Jansz en J. M. Stuijt; H. Estanppa I. Bouma; G. de la Rie en A. A. van der W. Diets en M. Molenaar. Gehuwd: J. A. M. Wouts en M. P. Busman. Overleden: G. van Wouw, 70 3., Maerten Heemskerkstraat; L. J. van~ F Maerten van Heemskerkstraat; Y A. Brou- le^T' 2 3- Nieuwe Kruisstraat: A. C. Wil- ?®"Gubbels, 76 j.r Schagchelstraat, E, de iab der^Veldt—Huëf'^Tj-. Van Oosten Br«ijnstraat. Strikkers, niet alleen als musicus, maar ook als de man, die er toe bijgedragen, dat de musici vroeger als „onmon- digen" beschouwd in de loop der jaren een belangrijker en meer gewaar deerde plaats in de maatschappij kre gen. „Velen van de leden van het or kest zullen U een warm hart toedra gen en in U een sympathieke figuur zien heengaan". Als musicus betitelde de heer Aay de heer Strikkers als een fijnzinnig kunstenaar; als orkest-musi cus was hij volkomen geslaagd. Dat was hem gebleken tijdens de Mozart- week van vorig jaar, toen de heer Strikkers verscheidene malen als solist optrad. Aan het eind van zijn toe spraak bood de heer Aay, namens het orkest en het administratief personeel, een fraaie luchter aan. Namens het be stuur van de Nederlandse Toonkunste naars Bond overhandigde hij een grote doos sigaren. Twee leden van het orkest spraken eveneens een kort afscheidswoord. Bei den prezen de heer Strikkers om zijn grote muzikaliteit en om de steun, die hij altijd had verleend. De heer Bas bood een schilderij en een boekwerk aan. Tot slot trad de dirigent Marinus Adam naar voren. ,',Ik dank je, mede namens de heer Arends, voor de pres taties die je altend hebt geleverd. Ik wist wat ik aan je had en ik weet ze ker, dat ik je nog eens terug zalzien in het orkest". Zondag zullen de vier kringen van de KAB, afdeling Haarlem, het Willibror- dusfeest gaan vieren. In Noord begint men met een H. Mis om kwart over zeven in de kapel van Jongensstad aan de Eemstraat. Tijdens het daarna vol gende uitbijt zal de voordrachtskunste nares mevrouw Blanche Broekhuizen- Holzhaas enkele malen optreden. In het Centrum wordt de viering be gonnen met een H. Mis om kwart voor acht in de parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara. Daarna volgt een ontbijt in gebouw „Flora" aan het Pre- toriaplein. Kring Oost begint om kwart over acht met een H. Mis in de St.-Jan aan de Amsterdamstraat, gevolgd door een ontbijt. De geestelijk adviseur, kape laan J. Breedveld zal een toespraak houden over een actueel onderwerp, 's Avonds om acht uur begint in ge bouw St.-Bavo een feestavond, die zal worden verzorgd door het Haarlems Toneel Ensemble. Opgevoerd zal wor den: „Het nestje van de Antiquair". Na afloop bal. Met een H Mis om half acht in de kathedrale basiliek St. Bavo en in de Paterskerk begint kring West. In de grote zaal van de dansschool Schroder aan de Raamsingel wordt een geza menlijk ontbijt gehouden. Spreker zal zijn kapelaan Geraerts. Een accorde onband verzorgt de muziek. De K.V.P., parochie St.-Jan, houdt don derdag 7 november in het parochiehuis een ledenvergadering, waarop onder meer mededeling zal worden gedaan over het verloop van de kandidaat stelling en grosHlststemming. Ir. W. Merkx zal een inleiding houden over het belang van de Statenverkiezing. Als at tractie worden twee plaatsen verloot voor de komende voetbalwedstrijd Hol- land-België. Het bestuur van het departement Haarlem van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel is voor het jaar 19571958 ais volgt sa mengesteld: jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk, voorzitter, mr. L. van Nou- huys, secretaris, H. Moltzer, penning meester en de heren P. K. Kistema- ker, ir. H. Hissink, E. Lefebre, W. Maarse, ir. E. P. Peltzer en J. A. Wen- nink. Op het terrein aan de Schalkwijker- weg speelt TYBB zondag de belangrij ke wedstrijd tegen Ripperda. - ;.v: K" 7 a, W A i i s i J v® 0 - '->1, '<k- ®!f L v, 'X s /ff- fi I ',>i. j-Wfi w 5- - - V ■■®- -®:' "®- j®! ir - 1 Ast .'i 4 >S "V-.-<■ vs'v 'v y v v r - ®- yr -y- '.XL Twee parochianen van de Bloemen- daalse Drievuldigheidskerk, de heren Fr. H Ch. J. Nieuwenhuys en Adr. Even 'hebben ter gelegenheid van de viering van het veertig-jarig bestaan van hun parochie een Pauselijke on derscheiding ontvangen. De heer Nieu wenhuys, bijnr veertig jaar secretaris van hét kerkbestuur, is benoemd tot ridder in de orde van Sint Sylvester en de heer Even, die zich in velerlei func ties voor ne(^ parochieleven gedurende een zelfde periode verdienstelijk heeft gemaakt, is onderscheiden met het gou den kruis ,,Pro Ecclesia et Pontifice". De pastoor van de jubilerende pa rochie, dr. A. A. Olierook, deed gister avond mededeling van die onderschei dingen tijdens een buitengewoon stijl volle en geslaagde „buitenkerkelijke" parochie-avond, die ter viering van het jubileum belegd was in de Stads schouwburg van Haarlem. Tijdens die feestavond werden ook andere parochi anen, die hun veertig-jarig jubileum als zodanig vierden, in de huldiging be trokken. Het feestgeschenk van de pa rochianen en de bestemming, die zij daaraan wilden geven, werden bekend gemaakt, terwijl last, nog least de ka tholieke Gemengde Toneelvereniging „Sint Genesius" de feestvierende gelo vigen allercharmantst vermaakte met het blijspel „Carnaval de Venise". De heer J. J. H. Bischoff sprak als voorzitter van de „Buitenkerkelijke Feestcommissie" een welkomstwoord, waarin hij in het bijzonder betrok de Bloemendalers, die met hun parochie mede-jubileren, omdat zij veertig jaar geleden als volwassenen medegewerkt In de periode van 1 november tot woensdag 6 november zes uur heeft de Bloemendaalse politie in totaal tien processen-verbaal moeten opmaken te gen bestuurders van motorrijtuigen, die tussen de 60 en 80 kilometer per uur reden in de bebouwde kom. Op de hoek Zomervaart-Van Oor schotstraat reed gisteravond een 25-ja- rige motorrijder uit Haarlem een grote herdershond aan. Aan de gevolgen is het dier overleden. De motor werd ern stig beschadigd. De berijder werd licht gewond. De Katholieke Bond van Overheids personeel afdeling Haarlem gaat haar vijftig-jarig bestaan vieren. Op 7 novem ber 1907 namelijk werd in Haarlem de r.-k. Organisatie van Gemeentewerklie den onder patronage van Sint Willibror- dus opgericht. Die heilige werd later ver- vengen door Sint Paulus. Een schuchter begin in 1904 tot stichting van een der- gelijki organisatie moest twee jaar later door gebrek aan goede leiding worden opgegeven. Meer succes had de oprich ting in '1907. De vergadering tijdens welke besloten werd de „organisatie" te stichten, werd m hoofdzaak bezocht door werklieden der gemeentelijke lichtfabrieken. In 1949 „Sint Paulus" met „Sint Jo- 2. °e Haarlemse afdeling van de N,uerlandse Bond van Post- en Te- legraafbeambten, die 8 maart 1908 werd opgericht. De fusie ging 1 januari 1949 in. Het doel daarvan was het gehele De stadsorganist Piet Kee gaf dins dagavond op het Cavaillé-Coll-or- gel in het gemeentelijk concert gebouw een openbare orgelbespeling, bla,arbn..Het programma mij o.a. nogal oeiangrpk voorkwam, door de mede werking van de Muziekkring „De Can- °ry onder leiding van Maarten Kooy. Heiaas heb ik „De Cantory" voor de Pauze niet kunnen beluisteren in de cr®en van Ockeghem, Isaac en Pier- e de la Rue. Van Piet Kee hoorde ik "°g juist een orgelwerk van Daudrieu, w, res°rteerde in een effectrijke dia- .yje als laatste deel, door de organist vLKn®Ppe wüze gespeeld. De Fantasia van César Franck stel ik mij in som- eh^erdelen iets minder zwaar in wpbS atle v00r- Verder kan ik het aan- naen van de weliswaar voorgeschre- ,,fJT registratie toch niet altijd mooi flo„ en" 'Ükt mi) toe dat de aard srvnwe?lsters °P ieder orgel niet ge- lul1 is, om een voorgeschreven re gistratie letterlijk aan te wenden Het tremolo-effect kon ik tenminste beslist niet mooi vinden in dit stuk. „De Cantory" verraste na de pauze de aanwezigen met een subliem voor de stemmen geschreven werk van Hugo Distier: „Totentanz" genaamd. Afge wisseld met declamatieteksten voor so lostem, zong het koor steeds kleine koorfagmenten. „De Cantory" be schikt over perfect materiaal, en Maar ten Kooy Iaat zijn mensen beheerst en sereen zingen. De dialogen werden door Rom Kalma (de dood) en Tom Koore man op voortreffelijke wijze voorgedra gen. De teksten zelf gaven stof tot rijke meditatie, waarbij Distier zeer mooie muziek heeft geschreven. Piet Kee be sloot dit interessante concert met een virtuoos gespeelde Toccata over de me lodie „Es sungen drei Engel ein sü- szen Gesang" van Micheelsen. Jammer genoeg was de belangstelling voor dit concert maar zeer matig. J. L. katholieke overheidspersoneel beter te kunnen dienen. Er zijn thans drie vak groepen: die voor de Lagere Organen van het Rijks-, Provinciaal en Gemeente- personeel, voor de P.T.T., en voor de Katholieke Instellingen, welke laatste vakgroep in hoofdzaak wordt gevormd door het personeel van katholieke zie kenhuizen. Had in het verleden het organisatie- werk een meer strijdvaardig karakter teneinde een menswaardig bestaan te bereiken, thans is het meer verlegd naar de medezeggenschap, de mede verantwoording en het overleg. Met dankbaarheid gedenkt het bestuur der pioniers, die de grondslag gelegd heb ben voor de thans zo bloeiende orga nisatie. Naast het beleid van het lande lijke Hoofdbestuur heeft de Haarlemse afdeling ook veel te danken aan de af gevaardigden in diverse overleg-orga- nen. Wie menen zou, dat het katholieke overheidspersoneel het thans wel zon der organisatie zou kunnen stellen, komt vroeg of laat bedrogen uit, omdat de problemen, zij het veranderd, ge bleven zijn. De kerkelijke viering van het gouden jubileum begint vrijdag 15 november met een bezinningsbijeenkomst in de Sint Joseph-kerk aan de Jansstraat, die 's avonds half acht zal aanvangen. Het onderwerp „Inventarisatie en Investe ring" zal er behandeld worden. Daarna wordt er een stille H. Mis opgedragen. Zondag 17 november zal in de kapel van het Triniteitslyceum aan de Zijl- weg om kwart over zeven 's morgens een plechtige H. Mis worden opgedra gen voor de levende en overleden le den, na afloop waarvan een feestontbijt gebruikt wordt in gebouw Sint Bavo tijdens hetwelk de 25- en 40-jarige jt> bilarissen gehuldigd zullen worden, 's Middags van half drie tot vier uur recipieert het bestuur in gebouw Sint Bavo. Voor de kinderen is er die middag, eveneens in gebouw Sint Bavo, een filmvoorstelling. In het gemeentelijk Concertgebouw volgt 's avonds een ca baretvoorstelling door André Meurs' Anova Cabaret-revue „Humor is troef". Na afloop daarvan tot twee uur bal onder leiding van de heer W. Schroder. hebben aan de realisering van de pa rochie van de Allerheiligste Drieëen- heid en die gisteravond kenbaar wa ren aan een grote anjer. Een ovatie van de aanwezigen onderstreepte de dankwoorden, welke de heer Bischoff sprak tot deze „werkers van het eerste uur". Als jubileum-gave hebben de parochi anen, naar de spreker mededeelde, zesduizend gulden bijeengebracht. Aan de inzamelingsactie was een enquête in zake de bestemming van de gift ver bonden. Zevenendertig procent der ge vers wilden het geld bestemmen voor de delging van de kerkebouw-schuld, zesentwintig procent voor de verfraai ing van de Maria-kapel, negentien pro cent voor de verbetering van de ge luidsinstallatie in de kerk, vijf procent voor de verbetering der kerkelijke ver lichting, terwijl dertien procent der schenkers geen voorkeur toonde. In meerderheid toonden zij zich dus voorstanders van de delging van de schuld, ontstaan door de kerkebouw. Vervolgens verscheen pastoor Olie rook voor het voetlicht, die in een har telijke en sprankelend geestige toe spraak zijn dank betuigde voor de ga ve en voor alles, wat de parochianen voor hun kerk over hebben. Hij huldig de speciaal de drie veertigjarige ju bilarissen van het Collectanten-college, de heren A. Zuurbier, J. A. van den Bronk en H. Balm, die als feestge schenk onder meer een door de pastoor vervaardigde oorkonde ontvingen. De heer A. J. Rotteveel voegde aan de pastorale gelukwensen die van het Col lectanten-college toe. istoor Olierook riep daarna de heer Adr. Even ten tonele om diens schier „alomtegenwoordige" verdiensten voor het parochieleven te huldigen en me dedeling te doen van de Pauselijke on derscheiding. Met bijzondere dank ge waagde de pastoor van het vele werk, dat de kerkmeester Nieuwenhuys in de loop der jaren en vooral ook tijdens de kerkebouw, voor de parochie verricht heeft. Hij betrok in zijn huldigende woorden ook mevrouw M. Nieuwen- huys-van den Burg, die namens haar echtgenoot, wegens ziekte verhinderd, de onderscheiding in dank aanvaard de. Het blijspel „Carnaval de Venise" van Kees Spierings, dat Sint Gene sius onder regie van Jan Kraakman opvoerde, mag wel de finishing touch aan deze parochie-feestavond ge noemd worden. Ouderwets-roman tisch, met carnavaleske pretenties en bovendien gesitueerd in Venetië. Ten huize van een rechter beleeft men een wonderlijke carnavalsavond, won derlijk en romantisch, omdat de bei de dochters des huizes verwikkeld worden in een vooral aanvankelijk boeiende intrigue. Terwijl de twee meisjes alleen thuis zijn, dreigen bei den ernstig gecompromitteerd te worden: de één door een heimelijk rendez-vous, de ander door een ge heimzinnige „man van eer", wiens vader tenslotte ten onrechte veroor deeld blijkt te zijn en die in het rech- tershuis slechts rehabilitatie zocht, maar er bovendien een geliefde vond. Voordat zulks onthuld wordt, ge schiedt er uiteraard een en ander. Carnaval-vierend huispersoneel, een mysterieuze knecht en een als postil lon d'amour fungerende gondelier speien daarin, mét de beide, veelal schermende, cavaliers een rol. „Sint Genesius" speelde een en an der aanvankelijk wellicht gezien het dromerig-romantische karakter van het stuk met iets te veel geestdrift. Corry Boonman en Lenk Zuyderland leverden goede toneel-prestaties als de beide zusjes, vooral op de voor hen „kritieke" momenten, die er nogal wat waren. Theo Krouwels gaf voortref felijk spel te zien als de schijnbaar ser viele huisknecht. Her van der Veldt en Piet Kooiman waren de beide nachte lijke meisjes-bezoekers, die met veel pleizier schermden en van wie vooral laatstgenoemde zijn rol goed aanvoel de. Harry van Stigt speelde de levens lustige en impulsieve rechter, Elly Ko ning een joyeuze Venetiaanse dame. Fer va i Zijp leverde een pracht-crea- tie als gondelier met tot in détails verfijnd spel. Vermeldenswaard zjjn ook de personeelsleden en de andere nachtelijke gasten, die tot de sfeer van het spel belangrijk bijdroegen. Het dé cor, waarin gespeeld werd, deed dat, sierlijk en sober, eveneens. Jammer is, dat de muziek, kennelijk bedoeld om het geheel nog meer te raffineren, soms wat tè modern-populair was en daardoor wel eens haar effect miste. Maar dat deed aan de totale toneel prestatie nauwelijks afbreuk. Pastoor Olierook sprak na afloop van de voorstelling, toen de spelers gul ap plaus en bloemen ten deel vielen, een enthousiast dankwoord. Pastoor dr. A. A. Olierook, van de parochie van de Allerheiligste Drie- eenheid. in Bloemendaal verscheen gisteravond in de Haarlemse stads schouwburg ten tonele om ter ge legenheid van de piering van het veertig-jarig bestaan van zijn pa rochie verschillende parochianen te huldigen, die zich gedurende die periode verdienstelijk hebben ge maakt voor het parochieleven. Op de foto van links naar rechts de drie collectanten, die hun veertig jarig jubileum in die functie met de parochie meevierden: de heren J. A. van den Bronk, H. Balm en A. Zuurbier. Zij hebben zojuist de door de pastoor vervaardigde oor konden ontvangen terwijl hun nog andere feestgaven wachten. In Krasnapolsky in Amsterdam wordt vrijdag 8 november de jaarvergade ring gehouden van de Noordhollandse vereniging „Het Witte Kruis". De pun ten ter bespreking zijn dezer dagen be handeld :n ledenvergaderingen van de afdelingen Bloemendaal en Aerdenhout van deze vereniging. In hotel Roozendaal zei de voorzit ter van de afdeling Bloemendaal, dok ter H. D. G. A. Immink, dat door de slechte financiële toestand van de ge meente geen steun voor een nieuw wijk- gebouw in de vorm van een garantie van rente en aflossing kon worden ver leend, zoals in de raadsvergadering van 26 september was besloten. Op een vraag van een der aanwezigen of het pand aan de Vfjverweg, dat het bestuur op het oog had, van de baan is, antwoordde voorzitter Immink bevesti gend. De vereniging kan zelf hiervoor geen middelen ter beschikking stellen. Tijdens de bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden de he ren H. D. G. A. Immink, S. B. Drijber en L. van Essen, herkozen. De dokto ren Immink en Drijber zullen de afde ling Bloemendaal in Amsterdam verte genwoordigen. Verder werd in het ho tel Roozendaal de begroting voor 1958 vastgesteld, die een gering nadelig sal do aanwijst. In Aerdenhout vergaderde de plaat selijke afdeling in hotel Boekenrode on der voorzitterschap van mr. P. J. Prin sen Geerlings. Deze afdeling behandel de in hoofdzaak de beschrijvingsbrief voor de vergadering in Amsterdam. Er werd gesproken over het ondersteunen van de candidaten voor het hoofdbestuur en de verhoging van de door de afde lingen bij te dragen contributie van 25 tot 27 cent per lid. De afdeling Aer denhout zal in Amsterdam verte genwoordigd zijn door mevrouw D. Wil- lemse-Giesen en mr. P. J. Prinsen-Geer- lings. Nog kwam ter sprake, dat na het be gin van de zuigelingenzorg en kleuter zorg in september van de jaren 1955 respectievelijk 1956 onlangs een kleu tercursus van zes lessen in Aerdenhout is begonnen. Daarvoor gaven zich een entwintig gegadigden op. Ook in Aerdenhout bestaat de behoef te aan een eigen wijkgebouw. Het be stuur zal deze gedachte nader ontwik kelen en de leden daarover te zijner tijd inlichten. De vereniging Buurtbelang Aerden- hout-Bentveld belegt 8 november in de Vondelschool aan de Juliana van Stol berglaan te Aerdenhout een algemene ledenvergadering, die om acht uur be gint. Tijdens deze vergadering zullen twee nieuwe bestuursleden moeten wor den gekozen wegens het overlijden van de secretaris de heer J. de Graaf en wegens het vertrek van de heer J. G. Baak uit de gemeente Bloemendaal. Als kandidaten worden gesteld me vrouw E. H. van Holten-Keur en mr. G. L. van Oosten Slingeland. De heer Jan P. Strijbos zal 12 novem ber onder auspiciën van deze vereni ging in de bovenzaal van café-restau rant Boekenroode te Heemstede een le zing houden over een zwerftocht door Spitsbergen. De lezing zal worden ge ïllustreerd met een kleurenfilm. Aan vang 8 uur. In het jeugdhuis aan de Donkerelaan houdt de Caprera padvindstersgroep vrijdag de jaarlijkse kienavond. De ba ten zijn bestemd voor een nieuw te stichten clubhuis. Onder auspieiën van de cheologische Werkgemeenschap Westelijk Nederland, Werkgroep nemeriand, houdt de heer F. E. weck uit Hilversum een lezing lichtbeelden over het onderwerp: Zweedse Rotstekeningen". De bijeen komst wordt gehouden in de Voorzaal van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt te Haarlem en begint om acht uur. Ar- voor Ken- Far- met „De Het is het Haarlems Schaak Gezel schap niet gelukt in de tweede bonds wedstrijd winst te behalen. Van hun bezoek aan de R.K.-schaakclub De Pion uit Amsterdam' keerden zij met een 6'/23)4 nederlaag huiswaarts. Deze tweede nederlaag in successie brengt de Ha.S.G.-ers meteen in de hoek waar de klappen vallen. Daar in Groningen een toernooi werd gehouden gingen de ontmoeting Staunton-Haarlem en Uni- tas-WGA niet door. De ontmoetingen zullen nu een week later worden ge speeld. De Schaakclub Haarlem en Staunton komen elkaar zaterdag 9 no vember tegemoet en zullen in Zwolle de strijd aanbinden. De nieuwe nederlaag van Ha.S.G. kwam toch wel enigszins verrassend. Hoewel De Pion reeds tegen Haarlem had bewezen iets in de mars te heb ben werd algemeen Ha.S.G. wel iets sterkei geacht. Het blijkt nu echter dat de Haarlemmers een moeilijk seizoen zullen doormaken waar het vertrek van enkele prominente spelers niet vreemd aan is. Marwitz, die zich (met zwart spelend) van de Aljechin-verdediging bediende kreeg positioneel wel iets minder spel. Hij slaagde er evenwel in belangrijk nadeel te voorkomen, waarna tot remise werd besloten. Spinhoven zag zich tegen Bruinsma al spoedig tegenover een of fer geplaatst. De ondernemende Am sterdammer gaf een stuk voor twee pi onnen en bouwde daarmee een stelling op waartegen Spinhoven niet bestand bleek. Drs. Verhoeff raakte door veel tijdverbruik in de opening later in tijd nood. Zijn tegenstander drs. Van Kleef beging echter de roekeloosheid ook snel te gaan spelen. Hij maakte prompt een blunder en Ha.S.G. scoorde het eerste volle winstpunt. Ook Duisenberg behaalde volle winst. Een onnauwkeu righeid van Struylaart werd uitstekend door de jonge Ha.S.G.'er uitgebuit. Struylaart kreeg geen kans meer te herstellen. Mol kon het ook nu weer net niet bolwerken. Na een interessante krachtmeting kwam hij in een verloren toreneindspel. Drs. Verhoeff kreeg te gen Baauw druk op de dame-vleugel te doorstaan. Hij verweerde zich goed en boekte daarmee halve winst. Wim Petersma bracht het ditmaal niet zo ver. Een moeilijk eindspel tegen Struy laart behandelde hij niet geheel juist waardoor de Amsterdammer de winst verzekerde. Mazee kreeg door een pion offer goede kansen tegen Baauw. Deze gaf de pion echter op tijd terug waarna de stelling remise werd. Kastelein faal de in een goede stelling in de afwikke ling en kreeg toen tegen v. d. Horst geen kans meer. Invaller Marinus kon in het middenspel de ingewikkelde stelling niet meer aan. Zijn tegenstander Snel profi teerde daarvan dankbaar en hielp zijn club aan een nuttig winstpunt. De eerste wedstrijd van HWP in de bondscompetitie is vrij gunstig voor de Haarlemmers verlopen. In een 0-1 ach terstand, opgelopen in een vooruitge- speelde partij, werd blijkbaar aanlei ding gevonden nog eens alles te geven. De achterstand werd niet alleen weg gewerkt maar omgezet in een spreken de 5-3 voorsprong. De beide afgebro ken partijen zullen zeker het benodigde halve punt opleveren om tot de volle winst te komen. Op 25 november trekken de HWP'ers naar Heemstede om in de tweede klasse D de strijd aan te binden met de re serves van de schaakclub Heemstede. Deze club kwam in het eerste treffen tegen Haarlem 3 tot een benauwde over winning. Van de Haarlemmers zeker een mooi succes. Hoofddorp dat het vo rig seizoen lange tijd gelijk op ging met Om tien voor zeven gisteren liep een 22-jarige fotograaf bij een aanrijding met een personenauto een beenbreuk op. De fotograaf, die met een scooter reed, begreep een manoeuvre van de automobilist, die uit een uitrit reed op de Zuiderhoutlaan verkeerd. Op de Fonteinlaan werd gisteren middag om ongeveer zes uur een meis je dat van het fietspad afreed door een juist passerende auto aangereden. Met een gebroken linkersleutelbeen is zij naar de Mariastichting vervoerd. De 32-jarige journalist, F. D. uit Aer denhout, kwam vanmorgen om half ne gen op de Zijlvest met zijn scooter in aanrijding met een personenauto. De journalist liep geen lichamelijk letsel op. De scooter en de auto werden licht beschadigd. Dinsdag 12 november zal het Noord hollands Philharmonisch Orkest in het Concertgebouw te Haarlem het derde concert in de serie D geven. Solistische medewerking wordt verleend door de cellist Caspar Cassado. Het concert wordt geopend met het Concerto Grosso no. 21 op. 6 van Handel. Voor de pauze zal Caspar Cassado optreden in het cel loconcert van Boccherini; na de pauze in Schelomo van Bloch. Het concert wordt besloten met La Mer van De bussy. Caspar Cassado werd geboren in 1898 in Barcelona en stamt uit een oude kunstenaarsfamilie. Zijn vader was di rigent en een uitstekend componist. Tot zijn elfde jaar studeerde Cassado in Barcelona. Daarna bracht hij een zeer werkzame tjjd door in Parijs als leerling van Pablo Casals. Als solist heeft Cassado met vrijwel alle grote di rigenten geconcerteerd. Ook als compo nist heeft hij naam gemaakt. Dinsdagavond omstreeks half negen is een wielrijder uit Haarlem die op de Vijverweg reed ter hoogte van de Ign. Bispincklaan verstrikt geraakt in een op twee meter hoogte over de rijweg gespannen visnet. De wielrijder kreeg geen letsel. De politie wijst echter op het levensgevaarlijke van dit spel. In het Concertgebouw te Haarlem geeft het Symphonie-Orkest „Haerlem" vrijdag 8 november om acht uur een concert onder leiding van Marinus Adam. Solist is Eugene Haynes, piano. Haynes werd geboren in East St. Louis in Illinois en trok alom in zijn ge boortestreek de aandacht door zijn gave voor improvisatie en compositie. Door eigenaren van een warenhuis werd Vla dimir Golschmann uitgenodigd naar de jongen te komen luisteren. Gezamen lijk met de eigenaren van het warenhuis steunde hij zijn opleiding aan de Juil- liard-muziekschool te New York. Vijf jaar later behaalde hij zijn diploma en ontving de Maurice Loeb Prijs. Hij werd een van de meest begaafde pia nisten. Nadat hij een jaar college had gegeven aan de Lincoln Universiteit in Missouri, vertrok Haynes naar Europa en vestigde zich in Parijs. HWP zag zich nu reeds in de eerste ronde geklopt door Zandvoort. Met 6(43(4 bleef de winst in de badplaats. Met het Overvener Rolland gaat het ver keerd. De afgebroken ontmoeting tegen Pat-Mat (Beverwijk) ging met 7(42(4 verloren. Ook tegen Heemstede gingen de schakers van de Elswoutslaan met 7(42(4 ten onder. Castricum startte in 2A uitstekend door met 5(4-4(4 de meer dere te blijven van Caïssa. Rolland doet het beter dan zijn eerste tiental spelers. Na een bezoek aan Aalsmeer 2 keerden de Rollanders met een 3-7 zege huiswaarts. Santpoort kende tegen het Oosten 2 geen genade 2-8! Kijk-Uit 2 kwam tegen De Uil voorlopig tot 2(4-2(4i maar gaat vermoedelijk wel winnen. Een teleurstellend begin van de Hil- legommers. Het derde tiental van Wee- nink (Beverwijk) had tegen Sciioorl geen enkele kans op een eervolle score. KNSB Hoofdklasse: Spangen-Rotter dam 4-6; ASC-Utrecht 8-2; VAS-Hil- versum 3(4-6(4; Philidor (Leeuwarden). DD (Den Haag) 4-6. Ie klasse A: Staun ton-Haarlem uitgesteld; De Pion-HaSG 6(4-3(4; VAS II-Bussum 3(4-6(4; Unitas- VVGA uitgesteld. NHSB Overgangsklasse: Rolland-Pat- Mat 2(4-7(4; Heemstede-Rolland 7(4-2(4. IA; Schaaklust-Schaakmat 5(4-4(4; Zaan dam 3-Oppositie 4(4-5(4. 2A: Castricum- Caïssa 5(4-4(4, KTV-Wieringermeer 6-4; Edam-Zaandam 5 5(4-4(4. 2B: WV 2-Krommenie 6(4-3(4; Saende-De Pion 7(4-2(4; Purmerend-Zaandam 4 4-6. 2C: Aalsmeer 2-Rolland 2 3-7; Kijk-Uit 2- De Uil 2(4-2(4 voorlopig; Het Oosten 2- Santpoort 2-8. 2D: Heemstede 2-Haar- lem 3 5(4-4(4; Zandvoort-Hoofddorp 6(4-3(4; HWP-Kijk-Uit 5-3 voorlopig. 3A: Schaaklust 2-Schaakmat 2 2-8; Caïssa 3-MSC 2 3(4-6(4. 3B: Purmerend 2-Witte Paard 3-7. 4B: Weenink 3- Schoorl 2-8; Purmerend 3-Zaandam 6 4-6. 4A: KTV 2-Wieringermeer 2 6-4; Oppositie 2-VW 4 7(4-2(4; DOS-Saende 3 5-4 voorlopig. Het programma voor de komende week luidt: KNSB eerste klasse A: Staunton- Haarlem op 9 nov. NHSB Overgangsklasse: 6/11 Zaan dam 2-Bloemendaal en Pat-Mat-VVV. 3A: Aardswoud-Caïssa op 8 nov. 3B: 8/11 Castricum 2-Pat-Mat 3. 3C: 4/11 Kijk-Uit 4-Heemstede 3; 5/11 Weenink 2-Bloemendaal 2; 6/11 Pat-Mat 4-Het Oosten 3. 3D: 6/11 KSC-Het Oude Slot; 7/11 Zandvoort 2-Halfweg 2; 8/11 HaSG 3-Bloemendaal 3. Lou Bandy gaat zijn hotel „Lion d'Or" bij het station in Haarlem ver kopen aan de heer Hofman te Gronin gen, directeur van de N.V. Hotel Hof man aldaar, die van plan is het Haar lemse hotelbedrijf te moderniseren en voort te zetten. Lion d'Or, dat onge veer vijfenzestig bedden telt, zal dus niet de weg volgen van de vroeger ge renommeerde Haarlemse hotels Den Hout, Funckler en Royal, die in de na oorlogse jaren als kantoren of voor de sloop verkocht werden. „Ik houd te veel van mijn beroep. Dat kwam in de vier jaar, dat ik Lion d'Or had vooral in de weekenden aar dig in het gedrang", vertelde Lou Ban dy, die in Zandvoort gaat wonen. „Bo vendien houd ik van verandering. Ik ga bepaald niet op mijn lauweren rus ten. Op artistiek gebied heb ik werk en engagementen genoeg, in binnen- en buitenland. Met dat hotel had ik wel wat te veel hooi op mijn vork ge nomen". Er waren verschillende gegadigden voor Lion d'Or, vertelde Lou Bandy. Wanneer hij hoteldirecteur af is, krijgt ook zijn echtgenote meer gelegenheid om zich aan haar zangstudie te wijden. „Mijn vrouwtje heeft een fraai geluid. Zij gaat in Italië studeren en heeft ambities voor de opera, voor de kunst dus met de „grote k". Zij zal niet op treden onder de naam „mevrouw Ban dy", omdat haar echtgenoot de grote en de kleine kunst wél van elkaar wil onderscheiden. Ze heet naar haar man, mevrouw Dieben, een naam, die overigens in de Horeca-wereld een goe de klank heeft De Velsense raad is dinsdagavond, op voorstel van het college van burge meester en wethouders, In beroep ge gaan tegen de afwijzing van een subsi die. Het ging in dit geval om 2500 gul den subsidie in eens, die gegeven zou worden aan een pas opgerichte roeiver eniging in IJmuiden, maar die door het college van gedeputeerde staten van Noord-Holland niet werd goedgekeurd. De raad was het hiermee allerminst eens en zag er een verdere aantasting van de gemeente autonomie in. Aan de hand van diverse voorbeelden poogde men aan te tonen dat de beoordeling door gedeputeerde staten op onjuiste gronden berust. Men ging met te meer graagte in beroep btf de Kroon, omdat hiermee een precedent kan worden geschapen voor alle andere gemeenten die wellicht in de naaste toekomst voor eenzelfde probleem zullen worden ge plaatst. Niet officiële Koenen) vorig Slot opening 6/11 Ned 1953 J(4 Ned 1953 3(4 Ned 1956 82(4 82ft 3(4 Ned. 1948 3(4 Ned. 1951 87(4 8(4 Ned 1954 79(4 3','4 Ned 1955 •'9(4 3-3(4 Ned 1947 86 80 a Ned 62-64 bei tac 87(4 87A i nschr Grtbk 1946 3 f, 80^ Vvd Handel Ml) cert 149(4 A.K..U 148(4 1511/a Van BerKel'b Haten' .alvé-Delft cert 268 Van Ueldei 180(4 Kon Hoogvenscert 251 Unilever cert 333 336% Ned Kabel 241 Philip* 235(4 238% Kon Petroleum 164 166,40 .Amsterdam" Rubbet 56(4 57 HolJ Amerika Ujn MM 143 Kon Ned Stoomb Mi m- 129% Ned Scbeepv Unie 133 134% K.L.M 100 101,50 H V.A 92 94 Dell MR. cert. 55(4 56% A dam 2(4 '56 1 A'dam '56 D 74A 83« A'dam HI 84

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3