Geen strafvervolging inzake het ongeval van majoor K. Gerucht De ontembare Nederlandse behoefte wordt voor 85 procent verzorgd Ontwapeningsplannen van het Westen aanvaard Britannia neergestort K ru is woord raadse l ERIC DE NOORMAN Wim Kan in Nederlandse speelfilm Zandvoort heeft geen gelijk Kabelstoring op baanvak Haarlem- Uitgeest Labour dient milde amendementen in Conflict over „Het Water" DONDERDAG 1 NOVEMBER 195> PAGINA 1 Officier van justitie besluit voorlopig Kort geding om een huis exceptionele aanbieding Ongerief voor vele forensen Sloop van Beynes aan Verspronckweg begonnen DIERBARE HERINNERINGEN Bedrijfsschap Lederwaren Industrie Waarde der produktie in 1956 66 miljoen Monument van Stalin in Praag verlicht naar België IN POLITIEKE COMMISSIE DER V.N. Debat van zes dagen over Britse troonrede Oplossing van woensdag VERHUUR zonder chauffeur Pogingen tot minne lijke schikking Zangersfestival in Wenen Drie Nederlandse koren onder de deelnemers Stichting Gaudeamus Huurkoopaffaire in Rotterdam Drie vrouwen in arrest SHERRY van Beaufort „DE ZYLPOORT" Méér studenten aan T.H. te Delft Kaar het A.K.P. van de zijde van de officier van justitie te Utrecht, mr, W. H. Overbeek, verneemt, wordt door hem het auto-ongeval van majoor K. als een normaal ongeval beschouwd, dat niet door een aanrijding werd ver oorzaakt. Mr. Overbeek ziet derhalve voorshands geen termen aanwezig tot het instellen van een strafvervolging. In de namiddag van dinsdag 5 no vember is, zo verneemt het A.N.P. voorts van de officier van justitie te Utrecht, majoor K. voor het eerst in verband met dit ongeval door de dis trictscommandanten van de Koninklijke Marechaussee en de Rijkspolitie te Utrecht en De Bilt verhoord, zulks in tegenwoordigheid van zijn advokaat. Een eerder verhoor kon niet plaats vin den, aangezien daartegen door de be handelende geneeskundige op grond van de gezondheidstoestand van de majoor bezwaar werd gemaakt. Uit het verhoor bleek, dat majoor K. meent aangereden te zjjn. Hij leidt dit af uit een door hem waargenomen schok. Hij verklaarde niet een auto te hebben gezien, die niet zijn auto in bot sing kwam. Wel heeft hij achter zijn auto een lichtschijnsel waargenomen. Het onderzoek heeft uitgewezen dat het ongeval plaats vond op de rijksweg 12 onder de gemeente Harmeien. Ma joor K. bereed deze weg met een per sonenauto, waarin hij alleen was geze ten, gaande in de richting Den Haag. Zijn auto is van de door hem bereden inhaalbaan afgeraakt, naar links door de scheidingsheg geschoven, meerdere malen gekanteld en over de kop gesla gen en aan de rand van de tegenover liggende rijbaan op zijn rechterzijde tot stilstand gekomen. Daarbij is het linkerportier afgerukt en is de bestuur der uit de auto geslingerd. Het ongeval is gezien door drie per sonen, gezeten in twee verschillende, op vrij korte afstand achter hem rijden de auto's. De inzittenden van deze beide auto's kenden elkaar niet. Alle drie ver klaren, dat de auto van majoor K. niet met een ander voertuig in botsing is geweest. Door het technisch onderzoek van het gerechtelijk laboratorium zijn geen spo ren van een zodanige botsing ontdekt. De president van de Haarlemse Rechtbank heeft gisterenmiddag uit spraak gedaan in het kort geding, dat de heer Visser uit Zandvoort tegen de gemeente Zandvoort aanhangig ge maakt had en waarin het ging of de heer Visser zijn woning aan de Haar lemmerstraat moest verlaten of niet. Hij woont daar zonder vestigingsvergun ning en kreeg enige tijd geleden van de burgemeester van Zandvoort het bevel de woning te ontruimen. Aan dit bevel meende de heer Visser geen gehoor te moeten geven, omdat hij een verklaring 'van het huisvestingsbureau in zijn bezit had, die hem machtigde het huis te be wonen. De president van de Rechtbank heeft de gemeente Zandvoort in het ongelijk gesteld. Hij overwoog, dat de van een officiële instantie afkomstige verklaring de indruk heeft gewekt, dat de bevoeg de autoriteit met het bewonen van het huis door de heer Visser akkoord ging. Hij achtte het verder onrechtmatig om aan het ontbreken van de formele vesti gingsvergunning de consequentie te ver binden, dat de burgemeester in dit ge val bevoegd zou zijn om bevel te ge ven tot ontruiming van de woning. Adveren tie m Door bijzondere omstandigheden brengt Gerzon een schitterende partij prima kwaliteit 4-draads snel- breiwol in 14 moderne tinten. Deze zuivere wol, welke normaal 2.90 kost, brengt Gerzon ge durende slechts één week voor de exceptionele prijs van |9I per 100 gram. Haast u, de voorraad is beperkt I Het technisch onderzoek van de motor van de auto van majoor K. heeft uitge wezen, dat deze motor na het ongeval geblokkeerd was. De oorzaak was ge legen in een onderdeel, dat zich bevond in het vliegwielhuis en dat is geraakt tussen de drukplatengroep, het vlieg wiel en het vliegwielhuis. Zodoende werd plotseling de trekkracht aan de motor ontnomen door het vastlopen van het vliegwiel. Hoewel waarschijn lijk in de vrjjloop werd gereden en deze storing in verband daarmee niet zou hebben geleid tot blokkering van de wie len, werd hierdoor de besturing van de auto bemoeilijkt. Mogelijk werd het on geval, aldus de officier van justitie, me de veroorzaakt door de omstandigheid, dat op het moment, dat dit plaats vond, de auto zich met een der wielen bevond op de afscheiding van de beide rijba nen. Op het baanvak Haarlem-Uitgeest heeft gisteravond tussen zes uur en half elf een moeilijk te locaiiseren ka belstoring enige vertraging opgeleverd voor het treinverkeer. De seinlichten vielen uit, zodat provisorische maatre gelen nodig waren om de treinen te laten rijden, hetgeen zeer traag ge schiedde. Een extra-moeilijkheid was, dat de storing optrad omstreeks zes uur, toen er dus nog vele forensen treinen reden. De meeste passagiers hebben echter geduldig gewacht, naar ons verzekerd werd. In normale om standigheden duurt een rit Haarlem- Santpoort ongeveer tien minuten, gis teravond waren dat vijftien tot zestien minuten. Het wegverkeer leverde ook moei lijkheden op, omdat de halve slagbo men bij overwegen gekoppeld zijn aan de seinkabels en gisteravond muurvast dicht bleven. Ook bij overwegen met hele slagbomen waren aanvankelijk moeilijkheden, die echter spoediger ver holpen waren. De Nederlandse Spoor wegen hebben extra-personeel gezon den naar de overwegen op het baan vak teneinde daar te bewaken. Verder waren nogal wat politiemannen op de been om op de kritieke punten de ver keerssituatie te regelen. Tegen tien uur had men het defect in de kabel ge vonden. Tot mijn genoegen heb ik gelezen dat de Amerikaanse regering een aantal beren heeft gekocht, maar dat de beesten niet zijn bestemd om eventueel in een Ameri kaanse Spoetnik mee te vliegen. Wat ze er wel mee doen de Yankees, met die beren, weet niemand, maar ik persoonlijk denk bijvoorbeeld aan een geschenkzending voor Rusland. Maar vast staan doet het niet. Overi gens, wat kan het ons schelen. Mag Amerika soms een paar argeloze beren kopen, zonder dat wij er nou direct weer een satelliet achter zoeken? De mensheid denkt in satellieten op het ogenblik. Bespottelijk. Niemand heeft er ooit een gezien; althans niet zó gezien dat-ie met zijn hand op zijn hart en naar eer en geweten kon zeggen; daar gaat de Spoetnik. Neen. Ik hoorde gisteren iemand beweren dat die hele Spoetnik niet zou bestaan, dat men hier eenvoudig kon spreken van een Russische propaganda-bluf- stunt. En dat is dan een pikante ge dachte, die ik even nader moet uit werken. Laten wij ons inderdaad niet beetnemen? Men heeft de Spoetnik gehoord, op radio-stations. Het ding seint. Nou ja, zet ik mijn radio aan, dan hoor ik allerlei gekras en gepiep en gefluit dat ergens uit de lucht komt vallen! Al jaren. Heb ik ooit aan Spoet niks gedacht? Neen. Men heeft die hond horen blaffen. Wie garandeert mij, dat het niet gewoon de Mexicaanse hond is geweest? Of de Russische sto ringszender? Is de Spoetnik niet een massa psychose? Denk daar eens goed over na, vrienden. U kent de satelliet ook maar van horen zeggen; en dan nog maar van een Sovjet-Russisch horen zeggen. En niets is zo gemakkelijk als te beweren dat er iets in het heelal zweeft. Ja heb je, nee kun je krijgen. Spreek het tegen of geloof het. Maar ga eens k ij k e n of het waar is, dat is de zaak. Als ik morgen zeg, dat ik een kangoeroe naar het heelal heb ge schoten, wie zal mij dan het tegendeel bewijzen? Nee, als ik U was zou ik toch maar even op die Amerikaanse kunstmaan wachten. Een kunstmaan zonder beren natuurlijk. Vanmorgen is men begonnen met het slopen van het voormalig gebouw van Beynes aan de Verspronckweg te Haar lem. De sloop is opgedragen aan het Slopersbedrijf J. W. G. Westerman uit Haarlem. Syne Het Syrische parlement heeft met algemene stemmen het ak koord met de Sovjet-Unie aangaande economische en technische samenwer king bekrachtigd. Advertentie worden de geschenken, die uit onze zaak komen, omdat het geschenken zijn van blijvende waarde Geschenken, die U jaren later nog met plezier doen terugdenken aan die leuke Sinterklaasavond in 1957, omdat er toen zoveel mooie cadeaux op tafel kwamen van GROTE HOUTSTRAAT 49 de kleine zaak met de grootste keuze waar U Uwe Sinterklaasbudget het best kunt besteden. Het 32 meter hoge momument van Stalin in Praag is gisteravond plotse ling, voor het eerst sedert de „onttro ning" van de Russische leider in febru ari van het vorige jaar, weer verlicht. Het monument is het grootste stand beeld van Stalin in Europa. In de af gelopen maanden was het steeds in het donker gehuld wanneer andere monu menten of openbare gebouwen verlicht waren. (Reuter). Belgisch Congo Te Kabimi in de Belgisch Congo is een schip gekapseisd doordat Dij het meren alle passagiers aan één kant gingen staan. Van de ongeveer 90 passagiers zjjn er zeker 37 om het leven gekomen. Kabimi ligt aan de Loerpoela, in de provincie Eliza beth stad. (Belga) In de derde openbare vergadering ran het Bedrijfschap Lederwaren Industrie, gehouden te Amsterdam, werd o.m. het volgende medegedeeld aangaande de Nederlandse lederwarenindustrie. Deze industrie is een zeer jonj lid van het industriële Nederlandse bedrijfsleven. Naar schatting bedroeg haar produk tie in 1939 15 a 20 pet. van het totale Nederlandse verbruik. De overige tot 1939 in het binnenland verbruikte leder waren waren van buitenlandse oor sprong. Gedurende de tweede wereld oorlog en daarna werd de binnenlandse produktie geleidelijk opgevoerd. Thans kan worden vastgesteld dat de Neder landse lederwarenindustrie zich heeft ontwikkeld tot een voor ons land nut tige, dev'ezen besparende en deviezen verkrijgende tak van industrie. De ra- volgende cijfers spreken voor zichzelf. In 1956 werd aan lederwaren ingevoerd voor 22 miljoen gld., d> produktie in Nederland bedroeg 66 miljoen gld., teza men 88 miljoen gld., hiervan werd ge ëxporteerd voor 10 miljoen gld., zodat het totaal verbruik in Nederland bedroeg 78 miljoen gld., waarin de Nederlandse lederwarenindustrie dus voor ruim 8414 pet. voorziet. In het register van het Bedrijfschap Lederwaren Industrie zijn op 1 oktober 1957 ingeschreven 380 ondernemingen, met een in 1956 verkregen produktie van 66 miljoen gld. Hiervan werd voor 10,1 miljoen gld. uitgevoerd of bijna 15% pet., waarvan voor 1,4 miljoen lede ren handschoenen, voor 876.000 gld. kof fers van fiber en/of hardplaat en 7,9 mil joen gld. aan overige lederwaren. Van deze export ging naar het toekomstige gebied van de Euromarkt voor 3,6 mil joen gld. of 36 pet., naar het toekomstig gebied van de vrijhandelszone voor 2,7 miljoen gld. of 27 pet. en naar zgn. derde landen voor 3,7 miljoen gld. op 37 pet. De uitvoer naar de Benelux bedroeg 29 pet. van de totale uitvoer. Vanuit het georganiseerd bedrijfsle ven in de Nederlandse lederwarenindus trie, aldus het bestuur, dienen wensen naar voren te komen voor een verdere organisatorische uitbouw, waaronder o.m. wordt verstaan het tegengaan van be staande bedrijfsmisbruiken. Door het vaststellen van externe verordeningen, die o.m. gericht zijn op het beteugelen van een thans veelvuldig voorkomend prijsbederf (beneden kostprijs), en het nakomen van, voor alle ondernemers gelijkluidende, ieverings- en betalings voorwaarden, zal t.z.t. handelend door het bedrijfschap kunnen worden opgetreden. Verder zijn er in de leder warenindustrie diverse vraagstukken die in studie dienen te worden genomen en tot oplossing moeten worden ge bracht, zulks in het belang van de te- hele bedrijfstak, waarvan de hierna te noemen onderwerpen, t.w. de komende Euromarkt en vrijhandelszone, alsmede de sanering van een, tot schade van allen bestaande (bandeloze) huisarbeid urgent zijn. Het dagelijks bestuur van het bedrijfs- schap neemt zich dan ook ernstig voor alles te doen teneinde de werkelijke be langen van alle bedrijfsgenoten te be hartigen. De tot stand koming van ver ordeningen hoeft dan ook niet de bete kenis te hebben van gebod op gebod en regel op regel, doch zal door het geor ganiseerde bedrijfsleven moeten worden verlangd en gedragen. Het bedrijfsschap kan er aldus toe bijdragen dat de be drijfstak lederwarenindustrie een meer afgeronde rechtspositie in ons maat schappelijk bestel gaat innemen. 30. Terwijl Erwin en Torwald met de ruiterij achter hem aanzitten houdt Ottar op een open plek in het bos stil en verzamelt zijn mannen. „Niemand Harald gezien?" fuistert hij. „Jawel, maar niet op z'n voordeligst," gromt een der aanvoerders. „De lafaard vluchtte toen wij nog in gevecht waren". Ottar perst de lippen op elkaar. „Mooi," zegt hij onheilspellend, „dan weet ik, wat me te doeA staat, als ik hem tegenkom. Maar terzake. We lopen zo te veel in het oog en bovendien gaat het mij te langzaam. Eric's ruiterij kan ons gemakkelijk inhalen. Ik rijd daarom alleen door, om mijn vrienden in het Noorden te waarschuwen. Jullie gaan hier uiteen en probeert zo snel mogelijk allemaal de burcht van Leif Eénpoot te bereiken. Maar mijM de wegen! Daar zien wij elkaar weer!" Even later stormt Ottar alleen voon door de donkere nacht. Hij spaart zijn vos niet en laat in de morgen ziet hij de houten burcht van Leif Eénpoot voor zich in een kleine vallet- Een aantal met speren gewapende mannen staat buiten de poort, in gesprek rr.zt een ruiter. Als Ottar diens groene mantel herkent slaakt hij een nijdige kreet en zijn zwaard trekkend, buldert hij: „Harald de Sluwe, lafaard!. Halt!.een woordje met jou!!" De politieke commissie van de Alge mene Vergadering der Verenigde Na ties teeft gisteren met 57 tegen negen stemmen bjj vijftien onthoudingen, de gezamenlijke Westelijke ontwapenings voorstellen aangenomen. In de desbe treffende resolutie wordt op de sub commissie voor ontwapening een be roep gedaan, met voorrang te streven naar een akkoord over de zes hoofd punten vai het Westelijke plan. Een van deze punten is een voorstel voor een „gezamenlijke bestudering van een inspectiestelsel, dat ervoor moet zor gen, dat het zenden van voorwerpen (Van onze Londense correspondent) Londen, hedenmorgen Het debat op de Britse troonrede is In volle gang, en zal zes dagen duren. Gisteren bepaalde de leiding van de Labourfractie haar houding ten aanzien van de wetgevende plannen van de re gering. Zij besloot twee amendemen ten in te d'ienen op de Troonrede. In een van deze amendementen verklaart de oppositie het te betreuren, dat de Troon rede geen voorstellen bevat ten aanzien van hei huisvestingsprobleem of ten aan zien van degenen die getroffen wor den door de nieuwe huurwet welke, in sommige gevallen aanzienlijke verho ging van de huren wettigt. Het tweede amendement verwijt aan de regering dat in de Troonrede wordt gezwegen over beleidsmaatregelen voor het verho gen van de nationale produktie en voor het verbeteren van de arbeidsverhou dingen. Beide amendementen zijn bedoeld als moties van afkeuring, doch ze zijn ge formuleerd in aanzienlijk minder on vriendelijke woorden dan verwacht was. De regering maakte gisteren bekend dat de ouderdoms-, oorlogs- en invalidi teitspensioenen verhoogd zullen worden. Ouderdomspensioenen stijgen met 5.50 per week, d.w.z. met 25 procent. Om het geld voor deze verhoging bijeen te brengen zal de regering de gedwon gen wekelijkse bijdrage voor de Natio nale Verzekering verhogen van 7.50 tot 9.70. Deze bijdrage wordt ge deeltelijk betaald door de werkgevers, gedeeltelijk door de werknemers, en van het extra bedrag zullen werkgevers en werknemers elk de helft moeten beta len. In het Hogerhuis pleitte de conserva tieve Lord Balfour voor een betere ver standhouding tussen de regering en de vakverenigingen, zulks omdat de mede werking van de vakbonden vereist was om de inflatie te bestrijden. Dezelfde spreker drong aan op vrijwillige beper king van de uitkering van dividenden. buiten de dampkring uitsluitend voor vreedzame en wetenschappelijke doel einden geschiedt". Hoewel voor aan vaarding van een ontwerp-resolutie in de politieke commissie een eenvoudige meerderheid voldoende is, blijkt uit de stemverhouding over dit ontwerp, dat het de steun heeft van meer dan twee derde van de leden der V.N., waar door aanvaarding door de Algemene Vergadering, waarin evenals trouwens in "e politieke commissie, alle 82 le den van de volkerenorganisatie zijn vertegenwoordigd, verzekerd schijnt te zijn. Tegen stemden Albanië, Bulgarije, Hongarije, Oekraïne, Polen, Roemenië, de Sovjet-Unie, Tsjechoslowakije en Wit-Rusland. De vertegenwoordigers van Afghanistan, Birma, Ceylon, Egyp. te, Finland, Ghana, Indië, Indonesië, Japan, Jemen, Nepal, Saoedi-Arabië, Soedan, Syrië en Joegoslavië onthiel den zich van stemming. Intussen wordt er achter de scher men getracht te voorkomen, dat de Russen hun dreigement om het werk van de commissie en de sub-commissie voor ontwapening te boycotten, ten uitvoer leggen. Zoals bekend wilden de Russen alle 82 leden van de volkeren organisatie aan het ontwapeningsover- leg laten deelnemen. Indië en Canada zijn bezig steun te krijgen voor een uit breiding van de ontwapeningscommis sie, die op haar beurt weer de samen- st Hing van de sub-commissie bepaalt, waar het overleg zich de laatste jaren heeft geconcentreerd. Gisteravond was er sprake van een ontwerp-resolutie om de mmissie met tien leden, te kie zen op geografische en politieke ba- sio, it te breiden, maar dit aantal zou nu verminderd zijn tot een getal tus sen de tien en de vijf. Van Ameri kaanse zijde is verklaard, dat men niet zal zwichten voor wat „de chantage" van de Russen wordt genoemd, maar naar in gezaghebbende kringen ver luidt, heeft Cabot Lodge, de leider van de Amerikaanse delegatie zich toch met een uitbreiding van de commis sie akkoord verklaard. Gistermiddag is een „Britannia", een nieuw Brits passagiersvliegtuig dat volgens de plannen binnenkort in dienst zal worden genomen, tijdens een proefvlucht in de omgeving van de Bristol-vliegtuigenfabrieken te Fiiton in Engeland neergestort en verbrand. Alle vijftien inzittenden kwamen om het leven. Het toestel kwam neer in een veld op ongeveer 100 meter van een school, in een beboste streek. Het is de tweede maai dat een ..Bri tannia" verongelukt. In februari 1954 stortte een vliegtuig van dit type in de rivier de Severn, dicht bij Filton. Bij dat ongeluk vielen geen slachtoffers. De „Britannia" is uitgerust met vier turbo-prop-motoren. Advertentie Horizontaal: 1. levendige beschrijving 2. drank - het van Delphi 3. afgepaste hoeveelheid - en anderen 4. dubbele klinker - worden gebruikt bij versiering 5. Eindh. voet. balclub - samenge stelde klinker - priem 6. kipkarretje - lager onder wijs 7. onbehouwen - oogvocht 8. kalm 9. luisteren - onderricht 10. bloedhuis - Vlaamse omroep - lidwoord 11. luchtstrijd krachten - wees gegroet - kever Verticaal: 1. vogelschrik - vestibule 2. wanorde - keet 3. kip - insekt - gymnastiek- werktuig 4. kleine hoe veelheid - aardsoort 5. hoorbaar opzuigen 7. 8. 9. 10. 11. geel van ei vennoot schapsvorm hoogschatten Europees land bepaalde spoorbeambte pers. vnw. lengtemaat halve toon hoger dan a regen noot ruit - monster Horizontaal: 2. ds; 4. da; 7. koets; 9. 'prins; 12. Ara bier; 16. ver; 17. alp; 18. Ameland; 24. klant; 26. re gen; 29. d.d.; 30. fa. Verticaal: 1. ik! 2. de; 3. ster; 4- drie; 5. ai; 6. if! 8. of; 10. nu; IJ* eb; 12. ara; l-j' are; 14. ida; l®* rad; 19. mond; li; 21. neef; ,2;: nl; 23. te; 24. 25. ad; 27. ga; Zö' n.n. Thans zeer voordelig wintertarief A.R.M. Houtplein 21 - Tel. 10338 In de loop van het komende jaar zal de Polygoon-Profilti werkgemeenschap een aanvang maken met de produktie van een Nederlandse speelfilm, waarvoor het scenario is geschreven door Kees Stip. In deze film zal de hoofdrol worden gespeeld door Wim Kan onder regie van Kees Brusse. De verschillende contracten zijn gisteren getekend. Men ziet hier v'l.n.r. Kees Stip, Corrie Vonk, Kees Brusse, Wim Kan, mr. J. M. Landré, directeur van Polygoon, en C. S. Roem, directeur van Profilti. Donderdagochtend zal de advocaat van de literator Ed Hoornik een onder houd hebben met de directie van de Nederlandse Comedie om te trachten een minnelijke schikking te bereiken, die naar wordt gehoopt een einde zal maken aan een conflict dat tussen dezen is ontstaan n.a.v. de Haarlemse opvoering van „Het Water" Zoals wij gisteren hebben bericht, heeft Ed. Hoornik n.a.v. een incident tijdens de voorstelling van zijn spel „Het Water" te Haarlem de Ned. Comedie laten weten, dat hij geen verdere op voeringen meer wenst. Hier kunnen dan nog enkele mede delingen aan toegevoegd worden, die Ko van Dijk zelf aan Het Parool gedaan heeft: „Er is niets van waar", zei hij. „Er is niets gebeurd op die voorstelling, op mijn woord van eer. Wij hebben de voorstelling in Haarlem zeer consciën tieus gesprsld". Ook Ank van der Meer ontkende dat er incidenten zijn geweest. „Ik heb er niets van gemerkt", zei zij. Als argument voerde zij aan, dat zij vast en zeker zou zijn gaan lachen, als zij het wel gehoord had. „Ik ben ge makkelijk aan het lachen te maken op het toneel". Ook heeft Ko van Dijk handtekeningen verzameld van alle medespelenden de toneelmeester en de kleedster die ver klaren dat de' incidenten niét hebben plaats gevonden. Bii wat Wij nierove bericht hebben Kan nog worden gevoegd. Dat de directeur van de Haarlemse schouwburg heeft opgemerkt dat de stem van Ko van Dijk gemakkelijk in de zaal kon worden herkend. Hij zeide zich zeer te hebben geërgerd. (Van onze correspondent) Het Kon. Ned. Zangersverbond heeft het Kon. Bossche Mannenkoor, de „Haghe Sangers" en het r.k. Ettens Mannenkoor aangezocht om ons land te vertegenwoordigen op het interna tionale zangersfestival, dat volgend jaar juli in Wenen wordt gehouden en waaraan 300.000 zangers en zangeressen uit alle landen ter wereld zullen deel nemen. Het Kon. Bossche Mannenkoor heeft zich inmiddels teruggetrokken en in plaats daarvan gaat het Kon. Henge- lo's Mannenkoor naar Wenen. De gemeenteraad van Gendringen heeft een subsidie van 2.000,- beschik baar gesteld als tegemoetkoming in de reiskosten van het Ettens Mannenkoor. Met ingang van het nieuwe seizoen bleken bij de stichting Gaudeamus en kele bestuurswijzigingen noodzakelijk. Ton de Leeuw is- benoemd tot direc teur van de afdeling componisten, in welke functie hij Henk Stam opvolgt, die evenwei het voorzitterschap der stichting bljjft vervullen. Door zijn benoeming aan de univer siteit te Groningen was Clemens von Gleich genoodzaakt als directeur van de afdeling B-Athenaeum af te treden. Hij wordt opgevolgd door Jan Wisse. Advertentie Wagenweg 29, Haarlem, Tel. 20518 SOFTY WAVE de nieuwste permanent wave, welke uw haar een NATUUR LIJK aanzien geeft. SOFTY WAVE geeft u na één streek met de borstel een gedistingeerde soepele coiffure. Institut de Beauté Haute Coiffure De recherche van het bureau Sande- lingplein te Rotterdam is een grote huurkoopaffaire op het spoor gekomen, waarbij voor duizenden guldens vol gens de aangever zou het bedrag de f 10.000 overschrijden werd verduis terd, en tevens valsheid in geschrifte zou zijn gepleegd. In verband hiermee zijn gearresteerd een 52-jarige vrouw, verdacht van valsheid in geschrifte, een 37-jarige vrouw, verdacht van ver duistering, en een 49-jarige vrouw, ver dacht van heling, aldus de recherche. De gedupeerden in deze zaak zijn een 33-jarige textielhandelaar uit Rotter dam en een Utrechtse N.V. in gouden en zilveren voorwerpen. Advertentie 5.50 per fles Telefoon 10717 Kinderhuisvest 47-51 Bij een tussentijdse telling van het aantal ingeschrevenen aan de Technische Hogeschool te Delft is gebleken, dat het totaal aantal studenten voor het studiejaar 1957-1958 is gestegen van 5016 tc» 5223, hetgeen een toename betekent van 207 studenten. Het aantal voor de eerste maal inge schreven studenten liep terug van 1077 tot 1017, hetgeen dus een verlies van zestig studenten betekent. West-Duitsland Een delegatie van de commissie voor Joodse schadever- goedingseisen .egen Duitsland heeft de afgelopen dagen in Bonn besprekin gen gevoerd. Volgens berichten in d® Westduitse pers zou men overeenstem' ming hebben bereikt over een bedrag van 23,5 miljard mark Hiervan is een bedrag van 3 miljord mark reeds be* taald. (U.P-'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2