Milde stemming Romme ziet in een te concentratie van macht een gevaar de welvaart sterke voor Gebrek aan vertrouwen in eigen taak van provincies en gemeenten ACHTJARIG MEISJE IN EEN BRANDEND HUIS OM HET LEVEN GEKOMEN 4 LAIKA, de hond in de tweede Spoetnik is dood Poging om het dier naar de aarde te halen mislukt Alles is rustig in Djakarta tengevolge van uitgebreide veiligheidsmaatregelen PARTIJCONGRES VAN DE K.V.P. TE UTRECHT Haar stiefbroer ernstig gewond Gevaarlijke stoei partij Logger loopt op de zuiderpier van Scheveningen vast muur INDONESISCHE Politieleger der V.N. amuseert zich A,-MORRIS 'êeforei/oaóug/ Het weer- Bij ijzergieterij 64 arbeiders ontslag aangezegd 400 kg in biervaten gesmokkelde boter achterhaald immuun Duitser levens gevaarlijk gewond ïM verte gen woor di gin g wordt ingekrompen Prinses Beatrix in februari naar de West ƒ35.000 op nr. 2306 „L'UNITA" MELDT UIT MOSKOU Op eerste dag van nieuwe actie Oostelijke wind ^AANDAC 11 NOVEMBER 1957 81ste JAARGANG No. 29756 Cassettes reeds vanaf f 55.80 verkrijgbaar bij uw Juwelier Bllil ■li Suède Dames/Heren-Jasjes - BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM lelefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 145480 °[jkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 'jkantoor en Red. ümuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 lfectie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin et congres van de KVP, zaterdag en zondag te Utrecht gehouden, werd gekenmerkt door kalmte ,n keurigheid. Weinig felle strijd- feten werden er gehoord en van een anscherping der politieke tegenstel- Jïgen was in het geheel geen sprake. jMiswaar riep de partijvoorzitter, mr. an Doorn, in zijn openingsrede op ,01 kritische waakzaamheid jegens socialisme in het algemeen en de vdA in het bijzonder, maar wat blijft van een strijdlied over, wanneer "et wordt bekroond met het refrein: ■.intussen hebben wij het in dit land niet alléén voor het zeggen. Wij zullen z° realistisch moeten blijven, dat wij °ns altijd weer afvragen, hoe bij een Uiteenvallen van de huidige politieke samenwerking het alternatief zou lui den". De partijvoorzitter heeft door ie getuigen van waakzaamheid jegens de PvdA en door de reserves te hand haven jegens het „uit nood geboren" kabinet, kennelijk gepoogd ook hen tevreden te stellen, die de politieke lenigheid om samen te werken met een principiële tegenstander heilloze acrobatiek vinden. Opvallend gematigd bij het aanwij- Zen van scheidslijnen en tegenstellin gen was prof. Romme in zijn oongres- Ade- Natuurlijk sprak hij boeiend als en?er (prof. Romme spreekt zo boei- n a' dat zijn wijdlopigheid daaraan duwelijks afbreuk vermag te doen), maar zijn rede had niets agressiefs, in tegenstelling tot hetgeen men had mogen verwachten op een als inzet Van de verkiezings s t r ij d bedoeld congres. In zoverre hij polemisch was, attaqueerde hij meer de VVD dan de PvdA. De meest hoofse ver klaring die wij hiervoor kunnen vin den is dat prof. Romme als een goed ridder het liefst de degen kruist met een gelijkwaardige partij: prof. Oud Maar het blijft jammer, dat daarmee de beproefde realiteit wordt ontkend, dat de politieke strijd der KVP op een ander front dan het tussen de V VD en KVP gelegene zal worden ge streden. Een hiermee samenhangend gemis in de rede van prof. Romme hoe knap van opbouw ook was, dat de grote lijn ervan nauwe lijks aansloot bij de grote politieke strijdvragen van het ogenblik. Zij Sloot slechts aan bij de actualiteit in Zoverre de katholieke bewindslieden en enkele afgevaardigden hoge punten kregen uitgedeeld voor vlijt en gedrag en in zoverre enkele detail-kwesties ter sprake kwamen. Wat deze laatste betreft was de leider der KVP-fractie niet sterk in het aanvaardbaar maken Van een sterke zaak: de vergoeding Van f 70,— per dag voor qualitate dWa buitenslands vertoevende Kamer leden, Een andere zwakke plek zagen in de verklaring, waarom prof. Romme en enige van zijn fractiege noten hadden gemeend tegen de Del ta-wet te moeten stemmen. „Politiek is soms een hard bedrijf", zei prof. Romme, doelend op de inwendig ge- Voelde noodzaak tot tegenstemmen Wegens grondwettelijke bezwaren. Vooropstellend, dat het leveren van journalistiek commentaar eveneens soms hard kan zijn, moeten wij eraan herinneren, dat in de tijd van het Indonesische drama van zulk een scrupuleus ontzien van de grondwet van KVP-zijde weinig te bespeuren viel. We willen deze kritisch gehouden opmerkingen besluiten met de moge lijkheid uit te spreken, dat de betrek kelijk kalme sfeer van dit congres, gehouden in het zicht van de verkie zingscampagnes voor gemeenteraden en Provinciale Staten, niet voortkwam Uit politieke matheid maar uit belof tevolle zelfverzekerdheid. Wegens vermindering van w®rkza.a™ heden heeft de directie van de fieterij n.v. Vulcanus te Vaassen arbeiders ontslag aangezegd. Hi V z0n arbeiders die reeds talrijke jar hfi dit bedrijf werkzaam zijn. Verschei dene gepensioneerden die nog in dienst Waren, gaan per 1 januari daadwerken)* 'het pensioen. De ontslagen zijn gegeven na voor tgegaan overleg met de vakbonden, aldus de directeur. De vermindering Van werkzaamheden vindt haar oorzaak hl de bestedingsbeperking, zei hij, die Via een sterke vermindering in opdrach- Jeh (o.a. van de overheid) op het bedrijf terugslaat. Ook bij andere fabrieken en hhdernemingen in Gelderland meende dir. Blaauw een dergelijk verschijn- ??1 te kunnen constateren. Daar komt ~VS, zei hij, dat het vinden van nieuwe Werkgelegenheid in arbeidsgewest Gel- herland thans moeilijker schijnt te zijn tan in andere provincies. Tn de ijzergieterij werkten ongeveer ®00 personen. „.Toen de aandacht van de politie te «mt-Niklaas in België werd gevestigd ?P het lossen van deen vrij groot aan tal biervaatjes, verwittigde zij de dou che. De opende de vaatjes en stelde vast, dat ze alle gesmokkelde Neder landse boter bevatten. Vierhonderd kilo- Kram werd in beslag genomen. Een ver dacht werd aangehouden (Van onze parlementaire redacteur) In een rede tot besluit van het congres der K.V.P. te Utrecht heeft prof. mr. C. P. M. Romme zich vooral gericht tegen verschijnselen van een te grote concentratie van macht en verantwoordelijkheid bij de staat. De ka tholieke fractievoorzitter in de Tweede Kamer heeft zijn „grote partij familie", die met een record aantal van ruim 1600 kaderleden bijeen was, erop gewezen, dat een juiste spreiding van verantwoordelijkheid, van macht en rechtsbevoegdheid ook nodig is ter bevordering van de welvaart, welk thema het Congres ter bestudering had gesteld. Hij sprak ook over „een karakteristiek van onze democratie", die wij niet mogen prijsgeven. Prof. Romme zag het probleem niet alleen in Nederland, maar over de gehele wereld, met name ook in de onderontwikkelde gebieden, die immers tot zelfstandigheid zullen moeten komen, wil onze hulp daar effectief zijn. Hij herinnerde in dit verband aan de onlangs genomen beslissing door Australië en Nederland ten aanzien van Nieuw-Guinea, om de ontwikkeling van dit gebied te stellen op de grondslag van het recht van zelfbeschikking. Hij zag dezelfde ontwikkeling ook als een krachtbron voor de welvaart van Europa. Al zal de zelfstandige positie van Europa bevorderd worden door de ontwikkeling in boven-nationale richting, toch kan de nationale zelfstan digheid niet gemist worden. Gemeenten en provincies moeten geen filialen van de staat worden, al dus prof Romme. Daarom ook had hu, los van de grondwettelijke kwestie, een schaduw ontdekt op het Deltaplan. De Deltawet is volgens hem onnodig ver afgedwaald van deze goede grondsla gen van ons openbare leven, zodat hij mede om die reden zijn stem aan het ontwerp had onthouden. Het besluit was hem zwaar gevallen, maar de politiek kan mede door soortgelijke innerlijke conflicten, vaak een hard bedrijf zijn. Prof. Romme was er zich van bewust, dat wij juist onder de huidige omstan digheden, waarin de technische ontwik keling en de noodzaak tot samenwerken steeds toenemen, het gevaar lopen In een „centralisatiesleur" te geraken en ons vertrouwen in de onmisbare decen tralisatie te verliezen De katholieke fractieleider ging ten overstaan van de katholieke ministers, die allen aanwezig waren, voorts „het wat kittelorige terrein van de arbeids voorwaarden van het overheidsperso neel" betreden en waarschuwde „de gene die het vooral aangaat" voor een al te stringente coöhrdinatie van de se cundaire arbeidsvoorwaarden van het overheidspersoneel. Hij herinnerde er aan, dat ook van socialistische zijde in die richting wordt gedacht. P?of. Rom me zag verstarring dreigen „wanneer er op dit gebied te veel met passer en lineaal wordt gewerkt". Wel is vele ja ren geleden in de ambtenarenwet een bepaling opgenomen om te voorkomen, dat die arbeidsvoorwaarden teveel uit eenlopen, maar vandaag gaat het juist om het gevaar van het tegendeel: een volkomen centralisatie in de arbeids voorwaarden. Dit zou volgens hem zelfs onuit voerbaar en ondoelmatig zijn. Prof. Romme doelde kennelijk op de belem mering, die minister Struycken de ge meenten bij het vaststellen van eigen regelingen m.b.t. een progressieve kin derbijslag in de weg legt). De positie van de minimumlijder.' onder het over heidspersoneel zal ongetwijfeld bü de behandeling van de begroting aan de orde komen. Prof. Romme memoreer de, dat de regering reeds heeft toege zegd, dat „een zekere heropening van het Georganiseerd Overleg niet onmo gelijk is". (Vervolg op pagina 4) Bjj een felle brand, veroorzaakt door een omgevallen petroleumkachel, is zon dagavond in een huis aan de Molen- steeg te Franeker een achtjarig^ meis je, Jannie van dei Meulen in de vlammen omgekomen en heeft een twintigjarige jongeman, G. Bonnema, zeer ernstige brandwonden opgelopen. Hp is in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis gebracht maar van nacht maakte hü het naar omstandig heden redelijk goed. De familie Van der Meulen zou maan dag haar intrek nemen in de woning en bracht er nog het een en ander in orde. De twintigjarige zoon G. Bon nema, uit het eerste huwelijk van de Ho°UVi' was zielt en laS in bed in een ?fr,1slaapkamers waar een petroleum- ,j stond. De andere vier kinderen speelden in het huis. Bp het verplaatsen van het kachel tje is net onderstuk er van omgeval len. Ue uitstromende petroleum vatte vlam en stroomde zelfs de trap af. „neCl!n 'lk brandde het huis van vorennanr achteren als een fak- kei. Het achtjarige dochtertje Jannie heeft geen uitweg meer kunnen vin den, hoewel men haar nog voor een raam aan de achterzijde heeft gezien, en haar toeriep er uit te springen. Na de blussing vond men het ge heel verkoolde stoffelijk overschot De zieke jongeman, wiens kleren in brand stonden, is door het raam aan de achterzijde naar beneden gespron gen en werd deerlijk verbrand by bu ren binnengebracht, waarna hü naar het ziekenhuis te Harlmgen werd ver voerd. De vader, S. van der Meulen, die met een hand door een raam had ge- Advertentie ONBEPERKTE GARANT® TC ZSVSNMitGEN slagen, moest eveneens naar het zieken huis worden gebracht omdat zijn pols slagader door de scherven was door gesneden. Een elfjarig meisje moest zich redden door aan de voorzijde van het huis uit een raam te springen. Het huis brandde geheel uit. Toen de brandweer met twee spuiten arri veerde viel er niets meer te redden. Wel konden, mede omdat er niet veel wind stonde, de aangrenzende wonin gen voor vuur gespaard blijven. ïiilHimniHiiiiiiiiiiiiuiliniiiiniiiiiiHiiiiiiiHiiiiimiiüimir In hotel Welgelegen te Wijk aan Zee is zaterdagavond tijdens een stoeiparty tussen aldaar ondergebrachte bü Hoog ovens werkende Duitsers de 26-jarige B.S. met een mes zo ernstig gewond dat hij in zorgwekkende toestand in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk moest worden opgenomen waar direct operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Zaterdagmiddag hadden zich de 25- jarige W.W.B. en het slachtoffer, beiden monteurs, naar hun kamer begeven om te rusten. Volgens de lezing van B. had hij rond zes uur in de avond zijn kame raad wakker gemaakt en toen deze te bed bleef liggen voor de grap met een zakmes gedreigd. Hij maakte schijn bewegingen alsof hij S. wilde steken, maar toen deze plotseling overeind veer de, kwam het mes inderdaad in zijn lichaam terecht en trof hem in de hart streek. Terstond werd medische hulp ingeroepen en zorgde men ervoor dat het slachtoffer naar het ziekenhuis kon worden overgebracht. De politie van Beverwijk, die pas later van het ge beurde op de hoogte werd gebracht, heeft B. gehoord maar kon het slacht offer, dat nog steeds in levensgevaar verkeert, geen verhoor afnemen. By het binnenkomen van de Scheve- ningse haven is zaterdagavond tenge volge van de straffe noordelijke wind de logger Sch. 325 op de zuiderpier ge lopen en vast biyven zitten. Men heeft getracht het schip bü hoog water vlot te trekken. By deze poging, die werd gedaan door de oude lege logger Sch 249 is dit laatste vaartuig echter vast gelopen op het strand achter de 325. De bemanning van de Sch 325 werd met de reddingboot van boord ge haald. De opvarenden van de Sch 249 hebben op eigen gelegenheid de wal be reikt. Zondag is de Sch 249 vlot gekomen, de Sch 325 kon niet zonder hulp van de sleepboot Dolfün van Van der Tak. - ,v Advertentie DOOR EN DOOR VLEKVRIJ N.V. NED. METAALWAREN FABRIEK M. I. GERRITSEN - ZEIST Nadat het Hoge Militaire Gerechtshof te Cairo een aantal communisten had veroordeeld tot gevangenisstraffen vari ërende van 1 tot 7 jaar, begonnen de veroordeelden in een met gaas afgesloten ruimte van de rechtszaal te juichen: „Lang leve de communistische partij in Egypte". Men ziet de veroordeelden hier achter gaas in de rechtszaal. (Van onze Haagse redacteur) Naar te Den Haag vernomen wordt zou de omvang van het apparaat van de Indonesische vertegenwoordiging in ons land aanzienlek worden ingekrom pen. Onder het Nederlandse personeel, dat na de soevereiniteitsoverdracht overging naar het Hoge Commissariaat, zijn reeds ontslagen gevallen. Verwacht wordt, dat spoedig nog meer Neder landers kun ontslag zullen krijgen. Koningin Juliana heeft vrijdag de mi ni- ter-president van Suriname, dr. Ger- rier, op Soestdijk ontvangen. Hierbij is ter sprake gekomen het bezoek, dat prinr '3 Beatrix in fbruari zal brengen aau de West (eerst veertien dagen in d<- Ned. Antillen, daarna veertien dagen in SuHname). Daarbij is het voorlopig programma van het bezoek besproken, dat de instemming heeft van hare ma jesteit en dat thans nader wordt uitge werkt. In de 537e staatsloterij, 3e klasse is de prijs van ƒ35.000 gevallen op nr. 2306. De correspondent in Moskou van „TUnita", het orgaan van de Italiaanse communistische party, heeft vandaag gemeld, dat Laika, de hond uit de tweede Spoetnik dood is. Het blad had aanvankeiyk in een eerder verschenen editie gemeld, dat het beest was ver giftigd. Het vergif zat in de laatste hap voedsel, die het dier kreeg toegediend, aldus deze editie van ..l'llnita". Maar in de laatste editie meldde liet blad, dat de substantie, die met het voedsel van Laika was gemengd, „een middel was, om het hondje langzaam maar onge merkt te doen slapen", en niet een „vergif". Deze voorzorgsmaatregel heb ben de Russische geleerden getroffen om te voorkomen, dat de hond een lang durige doodsstryd zou hebben. Volgens „l'Unita" zou de Moskouse correspon dent dit gisteravond laat hebben ver nomen in de Russische hoofdstad, waar het officieel zou zijn meegedeeld. Een H,. WH, gisteren, Je d« ««.rep bet U»ï"? T. tweede deel van de anti-Nederlandse campagne in verband met Nieuw-Gui nea is begonnen, rustig in Djakarta, aldus meldt het A. N. P. Ter voorko- I ming van ongeregeldheden hadden za terdag reeds militairen met de bajonet op het geweer in centraal Djakarta een sleutelpost ingenomen. Soldaten om ringden de Djakarta-club, vroeger een Nederlandse instelling, die nu echter j onder gezameniyk Europees en Indo- nesisch beheer staat. De autoriteiten I hadden ook op andere plaatsen scher pere veiligheidsmaatregelen genomen Op 14 november 1956 arriveerden de eerste eenheden van het politieleger der Verenigde Naties in verband geschil om het Suez-kanaal in Egypte, waar dit leger nu langs een demarcatielijn van 25 mijl stellingen bezet houdt. Veel valt er op het ogenblik echter niet te beleven en de „internationale soldaten" zijn dan ook tuk op een verzetje. Kameelrijden is voor vele van hen een prettige sport geworden en men ziet hier enkele van hen hij een ritje in de buurt van Gaza. hoger hand aan Europeanen, dat de massabyeenkomsten van gisteren in de campagne voor de „bevryding van West-Irian", welke onder auspiciën van officiële autoriteiten gevoerd worden, niet zouden ontaarden. in een schrüven aan de Indonesi sche minister van Justitie, Maengkom hebben de gereformeerde kerken in Indonesië zaterdag een beroep ge daan op de overheid om een halt toe te roepen aan wetsschennis en om maatregelen te nemen tegen „gymp tomen van anarchisme". De brief is ondertekend door de predikanten J. Oranje en prof. J. Verkuyl, als verte genwoordigers van de gereformeerde kerken in Indonesië en gepubliceerd in het nummer van zaterdag van het blad der gereformeerde kerken. In het schrijven wordt o.a. gezegd: „Lidmaten van onze kerken en vele an deren in dit land zün geschokt door de gebeurtenissen, die zich te Djakarta hebben voorgedaan sedert op 28 okto ber de actie betreffende West-Irian is begonnen". Met betrekking tot de scha de, toegebracht aan privé eigendom en de slagzinnen aansporend tot moord op vreemdelingen, zegt de brief: „Het is onze overtuiging, dat dit openlüke beroep op de wraakzucht en op moord een flagrante schennis is van Gods ge boden evenals van de Indonesische grondwet". Voorts wordt gezegd, dat uitlatingen van sommige overheidsper sonen de indruk hebben gewekt, dat deze het gebruik van immorele midde len sanctioneren. „Wii hopen, dat deze indruk onjuist is, omdat een regering, die onrecht wettigt, haar roeping ver zaakt en haar eigen graf delft", aldus de brief. De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, dr. Soebandrio, heeft gisteren aan de vooravond van zün vertrek naar New-York, waar hü de Indonesische delegatie bü de V. N. zal leiden, verklaard: ,,Ik hoop dat mjjn zienswüze onjuist is dat de gemeen schappelijke NederlandsAustralische verklaring een militair verdrag vormt tegen Indonesië. Maar als de houding van Nederland en Australië in die rich ting zou leiden, dan zou dat onmiddel lijk de houding van geheel Azië tegen over de rest van de Europese landen volkomen wijzigen", zo voegde hij daar aan toe. De minister noemde de slechter ge worden betrekkingen tussen Nederland en Indonesië „een tragedie". „Voor ons is de deur nog steeds open voor een vreedzame oplossing van de kwestie- Irian en andere hangende vraag stukken op basis van vriendschap", zei hg. i lid van de redactiestaf van het blad heeft evenwel vanmorgen Reuter tele fonisch meegedeeld, dat het partijor gaan abusievelijk zou hebben bericht, dat de Moskouse correspondent „offi cieel" in kennis was gesteld van de dood van de hond. De woordvoerder van het blad zei, dat het bericht over de dood van de hond was „gebaseerd" op de mededelingen van de Moskouse correspondent. In de laatste nieuws uitzending van radio Moskou is niets gezegd over het lot van het hondje. Het Italiaanse blad drukte op de voorpagina een grote foto van Laika af met een rouwrand. De kop van het be richt luidde: „Laika stierf opdat de mens zou vorderen". „Tot het laatste ogenblik toe hoopte men dat Laika naar de aarde zou kunnen terugkeren. Het bleek echter niet mogeiyk te zün", aldus het blad. Volgens de Moskouse correspondent van het blad, was men gisteren in Moskou een beetje bedroefd over de dood van de hond. Maar het wezenlijke doel van het experiment: het verzamelen van de nodige weten- schappelüke gegevens om vast te kun nen stellen hoe een levend wezen zich in de ruimte gedraagt, schünt bereikt te zün, aldus de correspondent. Hij stelt de summiere wyze, waarop de lotgevallen van de tweede Spoetnik de laatste dagen door de Russische pers zün behandeld tegenover de grote belangstelling die men buiten Rusland voor de tweede kunstmaan en de wij zigingen in het Amerikaanse satelliet programma toont. De Russische des kundigen geven er de voorkeur aan slechts die wetenschappelijke ontdek kingen te publiceren, waarvan zü we tenschappelijk volkomen zeker zijn, al dus de correspondent. Hü meldt voorts dat de eerste verslagen over de resul taten van de experimenten pas na af loop van de festiviteiten in verband met de herdenking van de oktoberre volutie gepubliceerd zullen worden. Radio Moskou heeft gisteravond wel meegedeeld, dat de radiozenders van de tweede kunstmaan „volgens plan" hebben opgehouden te werken. Verdere waarnemingen zullen langs optische weg en door middel van ra dar geschieden. De medische en biologische waarnemingen zjjn vol tooid, aldus radio Moskou in een speciale nieuwsuitzending. De verkla ring over de „voltooide" medische en biologische waarnemingen zou men kunnen zien als een bevestiging van het bericht, dat de hond dood is. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Overwegend zwaarbewolkt en op de meeste plaatsen droog weer. Wei nig verandering in temperatuur. Matige af en toe vrü krachtige oos telijke wind. Zon: 7.56-16.56. Maan: 21.27-12.07. temp. neersL Station Weer heden afgel. 7 uur 24 uur Helsinki onbew. 4 3 LocKflUilD licht bew. 1 0,2 Oslo zwaar bew. 2 0 Kupenbagc. geheel bew. 9 0,2 Londen regen 8 0,1 Amsterdam motregen 9 0,1 Brussel motregen 9 1 Luxemburg motregen 6 2 Parils geheel bew. 6 0,2 Nice zwaar bew. 9 Beril] n motregen 10 0.2 Frankfurt zwaar bew. 10 1 Milnchen regen 6 2 Zünch motregen 6 4 Genève regen 4 8 Locarno zwaar bew. 6 13 Wenen geheel bew. 11 1 Innsbruck regen 6 0,1 Rome licht bew. 9 21

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1