AMSTLEVEN De ontembare Bezorging van melk bij hoog- bouwflats parfiHSS. Visserijen Kruiswoordraadsel H.B.C.-heren wonnen zonder moeite van Die Raeckse ERIC DE NOORMAN VAN NIEL VAN NIEL VAN NIEL MINSTENS f50.- Produktschap zuivel komt niet uit problematiek TERLENKA-pantalons House of England Oude foto's van Zandvoort in hal van raadhuis VEEL en.... GOED JAN VAN DER PIGGE Kapel-interieur in veiling Dames van A.V.C. te sterk voor Kennemers Prinses Beatrix naar de West Kerk biedt hulp aan politici Opera-concert door het Haarlems Opera-koor OUDE NAAIMACHINE Sportagenda Amerika bouwt een atoom-koopvaarder Koninklijke subsidie voor zes jonge schilders DE VOLLEYBALCOMPETITIE BOURGUIBA NAAR MAROKKO Besprekingen met koning Mohammed over de Algerijnse kwestie Bezoek duurt een maand Feest in de Harten kamp Zilveren jubileum BroederO verste Polio-vaccinatie REGERING DOET HET MOGELIJKE ■hJüZGjoCt BUREAU VOOR PERSONÈELVERZEKERING Levensverzekering GROTE HOUTSTRAAT 92 HAARLEM - TEL. 12160 Jan van der Pigge gaat prat op zijn vele en goede pijpen. Wanneer U eens komt kijken, zult U zeggen; „zeer terecht". Herwonnen Levenskracht Kardinaal Feltin GROTE HOUTSTRAAT 92 HAARLEM - TEL. 12160 Wanneer U H na het winkelen thuis komt Nederlanders in Indonesië geven wij voor uw (hoe oud en lelijk deze ook is) indien U bij ons gedurende november een NECGHI koopt Kuipers Naaimachines, Kleine Houtstr. 112, Tel. 11142, Haarlem Oplossing van woensdag (Van onze Haagse redactie) Het productschap zuivel hield zich woensdag bezig met de vraag of de melkbezorgers hum produkten moeten afleveren aan de huisdeuren van hoog- bouwflats. Er zijn aan die bezorging volgens velen fysieke en economische bezwaren verbonden, maar er bestaat een verordening welke zegt, dat de Advertentie Gen. Cronjéstraat la - lb Haarlem-N. - Tel. 53334 Haarlem: EDOExcelsior, Schoten Holland. WHWaterloo, Ripperda WSB, THBSVLV. Halfweg: NAS—Geel Wit. Lisse: LisseDocos. Warmond: WarmundaTeylingen. Bloemendaal: BloemendaalOnze Ge- tellen. Santpoort: TerrasvogelsCSV. Velsen: VSVDe Graafschap. Beverwijk: VVBDe Spartaan, Bever- WijkZAP. Wijk aan Zee: Wijk a. ZeeEgmondia. Heemskerk: ADOHSV. Castricum: VitesseVelsen. Advertentie da keur van geschenken in onze mode-afdeling. Kies er een stijlvol en nuttig cadeau. Bijv. voor 7,90 een modieuze Pelo das in de nieuwste Italiaanse dessins voor 15,90 een onberispelijk Kerko "No Iron" shirt met het dubbele front voor 29,50 een chique lambswool- len of Cashmere slipover voor 49,50 een modieus suède vest is een welkom geschenk. Amsterdam Den Haag Eindhoven - Hilversum Bussum Advertentie melk dagelijks aan buis bezorgd moet worden. De commissie-consumptiemelk uit het produktschap was tot de conclusie ge komen, dat die verordening, een produkt uit de tijd van grote melkschaarste, best kon verdwijnen. Bij de hoogbouw- flats moet de bezorger dan maar tot een redelijke afspraak met de consument zien te geraken. Dit voorstel was nu dus bij het produktschap in behandeling, maar voordien had het bedrijfschap voor de melkdetailhandel zich er al over uitgesproken. Dit schap was van mening, dat het psychologisch niet ge wenst zou zijn om de bestaande veror dening zo plotseling te beëindigen. Handhaaf het voorlopig, zo zei men daar, maar wijzig dan de redactie zo danig, dat de bezorger bij de hoogbouw- flats slechts verplicht kan worden om zijn produkt bij de hoofdingang van het gebouw te brengen. In de toekomst kan er dan wel weer een nieuwe verordening gemaakt worden, maar dat zouden wij dan het liefst zelf doen, omdat wij ons met de detailhandel bezighouden, en het produktschap niet. Deze uitspraak van het bedrijfschap detailhandel beïnvloedde de vergade ring van het produktschap op zeer ver warrende wijze. In meerderheid was men het wel eens met de suggestie om de bezorgingsplicht bij de hoofdingang van een hoogbouwflat te laten eindi gen. Maar nu het bedrijfschap toekom stige verordeningen voor zichzelf op eiste durfde men niet goed met wijzi gingen te komen. Men was er nog niet zo zeker van of het bedrijfschap op dit gebied nu inderdaad het bevoegde ver ordenende orgaan was en men vreesde dus, dat er na wijziging van de ver ordening een wetgevingsvacuum zou ontstaan. Daarnaast bleven er in het produktschap toch ook nog een aantal voorstanders van algehele afschaffing van het bezorgingsplicht-artikel, waar tegenover anderen weer het bezwaar stelden, dat een definitieve schrapping tot gevolg zou hebben dat ook de plicht tot „dagelijkse" bezorging waar dan ook zou komen te vervallen. Dat scheen in verband met vakantieregelingen en dergelijke weer bijzonder nare conse quenties met zich mee te brengen. Daar bij kwam dan nog de complicatie, dat de rechter op het ogenblik een geval van bezorgingsplicht in behandeling heeft. Men betwijfelde of het wel ele gant zou zijn om een ingrijpende wij ziging in de verordening aan te bren gen, nu de zaak sub judice is. Om kort te gaan, men kwam er op geen stukken na uit. En dus gebeurde wat met alle gecompliceerde aangele genheden pleegt te gebeuren: men stel de de zaak uit, door haar ter nadere voorbereiding over te dragen aan de wetgevingscommissie van het produkt schap, met de bedoeling om er dan de volgende vergadering weer eens uit gebreid voor te gaan zitten. Aan de New York Shipbuilding Corpora tion te Camden in New Jersey is opdracht gegeven tot het bouwen van het eerste door kernenergie voortbewogen koopvaar dijschip, dat bijna 21 miljoen dollar zal kosten. Met de Babcock and Wilcox Com pany is een afzonderlijk contract gesloten voor de voortbewegingsinstallatie, die 9 mil joen dollar zal kosten, aldus bericht Reuter. De Maritime Administration en de com missie voor kernenergie hebben gezamen lijk bekend gemaakt, dat volgens het bouw programma de kiel van het scilip het vol gend jaar gelegd zal worden, de stapel loop ln 1959 zal plaats vinden en de in- dienststelling in 1960. Het schip krijgt een deadweight tonnage van 10.190 ton en een kruissnelheid van 20 knopen. Bij volledige belasting bedraagt de waterverplaatsing 21.800 ton. Het schip zal 60 passagiers kunnen vervoeren. Wie de hal van het Zandvoortse raad huis betreedt, vindt daar een tijdelijke expositie van historische foto's van Zandvoort. Het is een klein gedeelte van de grote collectie foto's die de heer G. N. de Heer, chef van de afdeling registratuur van de Zandvoortse secre tarie, in enkele jaren tijds bijeen heeft gebracht. Een gravure geeft een beeld van Zandvoort omstreeks 1600. Een in 1880 genomen foto laat de r.-k. kerk (thans patronaatsgebouw) zien met de pas torie. De kerk stond toen nog aan een verharde duinweg en was geheel omge ven door duinbeplanting. Een andere opmerkelijke foto is die van de Kerk straat hoek Poststraat in 1880; de bloe menwinkel van de heer Vader was toen nog dokterswoning, gelegen aan een grindweg. Van hetzelfde jaar is een foto van het hotel Driehuizen aan de Strandweg. Men ziet op die foto nog de rails van de paardetram die van het spoorweg station Passage naar de Hogeweg reed. Contrasten vormen hiermede foto's van hetzelfde punt, in 1930 en 1955 genomen. Men ziet verder afbeeldingen van het Groot Badhuis, het Oranje Hotel en het Grand Hotel drie grote bedrijven die in de bezettingsjaren werden gesloopt. In deze tijd, nu hopelijk binnenkort in Zandvoort een Boulevard-centrum gaat verrijzen, is het interessant foto's te zien van een dergelijk gebouwen complex dat in 1900, dus nog vóór de grote bloei van Zandvoort, al in exploi tatie was. Men ziet het Kurhaus, de pas sage en verschillende hotels en pensi ons. Dit centrum stond aan de Noord Boulevard ter hoogte van de Van Len- nepweg. Het had een directe verbin ding met de spoorlijn, waarvan het eind station bi) de passage gelegen was. Recente foto's van de 102-jarige oud ste inwoner, „Jans de Kraai" en van twee charmante meisjes in het nieuwe Zandvoortse zomerkostuum complete ren deze aardige collectie. Op voordracht van de jury voor de koninklijke subsidie voo. vrije schilder kunst heeft Hare Majesteit de Koningin een studiebeurs toegekend aan de vol gende jonge schilders: J. Hillenius, Am sterdam; mej. Han Mes. Koog a.d. Zaan; J. W. Oosterkerk; Doetinchem; A. F. Orth, Rotterdam; W. den Ouden, Amsterdam; A. J. Veldhoen Amster dam. Advertentie Tabak-, Sigaren- en Pijpenhandel Grote Houtstraat 81 - Haarlem Veertien vaartuigen zorgden er woensdag voor, dat de IJmuidense vis- afslag werd voorzien van een totale aanvoer van 4.475 kisten verse vis en 500 stijve kabeljauwen. Er waren 1.165 kisten schelvis, 200 kisten wijting, 360 kisten gul en kabeljauw, 160 kis ten kool vis, 755 kisten verse haring, 1350 kisten makreel, 100 kisten stokke- bit en 50 kisten sardien. Bij schepen die hiervoor zorgden, waren ondermeer de Eveline IJm. 116. Norma Maria IJm. 6, Emma IJm. 15 en Herman IJm. 2. De verse haring werd woensdag ver kocht voor 20 tot 22 per kist van 50 kilo. Makreel deed 11 tot 24 per kist van 50 kilo. De grote regels kabel jauw noteerden 69 tot 80, kleine regels 40 tot 45, kisten grote kabel jauw 90 tot 102 per 125 kilo. Grote schelvis deed 35 tot 41, groot mid del 33 tot 41, klein middel 28 tot 43, pennen 22 tot 29 en braad 24 tot 32 per kist van 50 kilo. Wij ting deed 21 tot 27 per kist van 50 kilo. Grote gul deed 40 tot 43, groot middel 32 tot 39 en de torren 19 tot 27 per kist van 50 kilo. Zwar te koolvis werd verkocht voor 72 tot 85 per 125 kilo. De Medan IJm. 57 lost donderdag 200 kisten schelvis, 100 kisten makreel, 60 kisten koolvis, 70 kisten kabeljauw, gul en leng, 25 kisten diversen en 100 kis ten wijting; de Polderman IJm. 20 lost 150 kisten schelvis, 100 kisten makreel, 150 kisten koolvis, 70 kisten gul en kabeljauw, 70 kisten wijting, 30 kisten radio, 10 kisten haring, 30 kisten diver sen en 30 stijve kabeljauwen; de Elie Cheniviëre IJm. 32 liep voorts binnen met een vangst van 170 kisten makreel, 100 kisten schelvis, 100 kisten witte koolvis en leng, 100 kisten zwarte kool vis, 20 kisten haring, 20 kisten gestripte wijting, 20 kisten dichte wijting, 20 kis ten radio, 20 kisten diversen en 65 stijve kabeljauwen. De visserij in het Kanaal leefde een klein beetje op. De trawlers en loggers gaven vangsten door van 100 tot 150 manden verse haring per dag. De log gers vingen 10 tot 60 kantjes haring per dag. Om de Noord was het slecht weer; windkracht 7 tot 8. De visserij liep als gevolg daarvan snel terug. De schepen moesten het dan ook doen met dagresultaten van 100 tot 150 manden hoops. Langs de kust vingen de schepen 80 tot 140 kilo tongen en 10 tot 15 man den diversen per etmaal. Bij boei P. 4 werd nu 150 tot 180 kilo tong per et maal gevangen door de loggers en de kotters. Het hele interieur van de kapel van het oud-katholieke seminarie te Amersfoort komt tussen 26 november en 3 december onder de hamer op de kunstveiling van S. J. Mak van Waay te Amsterdam. Hierboven ziet men een Mariabeeld, dat tot het interieur behoort- Bijzonder opmerkelijk is voorts het altaar, dat uit 1696 dateert, negen en een halve meter hoog, een kostbaar stuk gepolychromeerd barok beeldhouwwerk. Het daarin opgenomen doek (Christus en de Samaritaanse vrouw) is van later datum. Voorts zijn er een notenhouten oisschopsstoel, uit de 17e eeuw, een gebeeldhouwde communiebank, barokke beelden en kandelabers. Al deze kunstschatten worden in veiling gebracht, omdat er een moderne kapel is gebouwd. Advertentie Het plaatselijk comité van Herwonnen Levenskracht te Haarlem deelt mede> dat de trekkingslijsten van de tiend® nationale loterij zijn verschenen en ter inzage liggen in gebouw Sint Bavo aan de Smedestraat te Haarlem. 41. Achter elkaar stormen de mannen naar de palissade, behalve de Skalde die kluivend aan een eendenbout blijft zitten en prevelt, dat hij niet van vechten houdt. „Schurk, ik daag je uit voor een tweegevecht," brult Erwin woest, zodra hij zijn gehate vijand in het oog krijgt, maar Ottar lacht hem vierkant uit. „Wat heb je nu aan je leger, Noorman?" schreeuwt hij terug, „je gaat er aan. In één klap roei ik jullie hele troep uit." Eric bedenkt, dat hij zijn krijgsmacht bevel gaf te wachten tot hij terug kwam.. Van die kant valt dus inderdaad geen hulp te verwachten. Hun troep is in de minderheid tegen Ottar, die zich bovendien de hulp verzekerd schijnt te hebben v(jn enkele edelen uit de omtrek. Nauwelijks heeft hij dit bedacht, of een aan< brandpijlen scheert sissend over hun hoofden. Kleine vlammetjes lekken aan de omheining. Achter hen slaat het vuur reeds hier en daar uit de houten behuizing. Het H.B.C. herenteam heeft op over tuigende wijze concurrent Die Raeckse II afgeschud in de hoogste klasse van de Nevobo, afdeling Haarlem. De Heem- steedse ploeg won vrijwel zonder moei te en is er door de duidelijke 3-0 zege in geslaagd zich volledig te handha ven in de kopgroep. In deze klasse liet ook het leidende Santpootr tegen het onderaan bengelen de P.S.V.H. geen steekje vallen, doch Eclecta en Cios moesten na gelijk op gaande strijd ieder met één winstpunt genoegen nemen, waardoor beide teams iets verder achterop raakten. Helaas moest het reserve team van Velox de meerderheid erkennen van de P.S.V.H. reserves (1-3). Bij de dames ging de belangstelling vanzelfsprekend naar de prestatie van de Haarlemse hoofdklasser Die Raeck se. De Haarlemse kampioenen kwa men tegen het Haagse O.V.C. vol over tuiging binnen de lijnen en namen twee keer de leiding. Door verlies in de laatste set moest uiteindelijk toch nog met een puntenverdeling genoegen wor den genomen. In de overgangsklasse bleek het Aer- denhoutse A.V.C. voor het bezoekende Kennemers uit Beverwijk te sterk en het einde bracht de A.V.C. dames dan ook een volkomen verdiende 3-0 over winning. In de eerste klasse kwam Vesmia niet verder dan een puntenverdeling tegen Cios, terwijl Velox teleurstelde door een duidelijke nederlaag tegen President Bourguiba van Tunesië is gisteren voor besprekingen met ko ning Mohammed V van Marokko naar Rabat vertrokken, aldus United Press. Men verwacht dat beide staatslieden zullen aandringen op onafhankelijkheid voor Algerijë en zich nogmaals bereid zullen verklaren, met Frankrijk en Al gerije sen rondetafelconferentie te be leggen. De president zei voor zijn vertrek te hopen, dat deze ontmoeting de ba sis voor een Noordafrikaanse eenheid zal vormen en dat de dag niet ver is, waarop Algerije, als vrije en onafhan kelijke staat, zich bij Tunesië en Ma rokko kan aansluiten. Volgens onbevestigde berichten be vinden Ferhat Abbas en Lamine De- baghine, twee vooraanstaande leiders van het Algerijnse nationale bevrij dingsfront, zich eveneens in Rabat. Verwacht wordt dat zij althans een deel der besprekingen van koning Mo hammed en president Bourguiba zullen bijwonen. Bourguiba blijft twee dagen in Ra bat. Tegen het einde van de week ver trekt koning Mohammed voor een be zoek van twee weken aan de Verenigde Staten. Op 9 december zal hij de Al gemene Vergadering van de Verenigde Naties toespreken. Officieel wordt medegedeeld: het be zoek dat Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix volgend jaar op uit nodiging van de regeringen van Surina me en de Nederlandse Antillen aan deze rijksdelen zal brengen, teneinde met de verschillende aspecten van de samen leving kennis te maken, zal de gehele maand februari in beslag nemen. De prinses zal als een der passagiers van een gewoon lijntoestel van de KLM op 1 februari uit Nederland naar de Nederlandse Antillen vertrekken en op de derde in Willemstad aankomen. Het verblijf op de Nederlandse Antillen zal tot 17 februari duren. Op die datum vangt het bezoek aan Suriname aan. Op 3 maart wordt de terugreis naar Neder land, eveneens per KLM-vliegtuig aan vaard. De prinses zal op haar reis vergezeld worden door jonkvrouwe C. E. B. Röell, hofdame van Hare Majesteit de Koningin, die eveneens tot het gevolg van H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins de Neder landen bij hun officiële bezoek aan deze rijksdelen behoorde, de secretaresse van H. K. H., mej. mr. M. Meurs en de adju dant van de koningin, kapitein-luitenant i ter zee P. J. S. de Jong. Die Raeckse II, dat overigens nog een hartig woordje zal meespreken voor de bovenste plaats. Ook de Blinkert bleef goed volhou den en behaalde een verdiende 3-0 zege tegen het derde team van die Raeckse, waardoor de stand in de kopgroep vrij wel ongewijzigd bleef, want slechts het Velox team zakte op de ranglijst enkele plaatsen. De reserves van Onze Gezellen deel den de punten met het team van P.S.V.H II. De volledige uitslagen waren: DAMESCios - Vesmia 2-2; Die Raeckse - O.V.C. 2-2; A.V.C. - Kenne mers 3-0 O.G. III - A.V.C. III 2-2; H.B.C. IV - O.V.R.A. III 1-3; Set Up II - Cios III 2-2; P.W.N. - Spaarnestad 3-1; Die Raeckse III Blinkert 0-3; Velox - Die Raeckse II 0-3; P.S.V.H. II - O.G. 2-2. HEREN: Die Raeckse II - H.B.C. 0-3; Santpoort P.S.V.H. 3-0; Electa - Cios 2-2; Velox II - P.S.V.H. II 1-3; Cios III Blinkert II 0-3; Santpoort II - Rapidi- tas II 2-2; H.V.S. IV - Boru II 3-0; Set Up II O.V.R.A. IV 0-3. Tijdens de jaarlijkse H. Mis voor de Franse parlementsleden, gisteren in de kerk van de H. Clothilde te Parijs opgedragen, heeft kardinaal Feltin ten belangrijke rede gehouden. Daarin be nadrukte de aartsbisschop van Parijs de noodzaak, dat het Franse volk zfln particuliere belangen opzij moet zetten voor het algemeen welzijn. De H. Mis werd onder anderen bijgewoond door Robert Schuman, Bidault, Pinky en ver scheidene ministers uit het kabinet Gail- lard. Zij, die in een land de teugels houden, aldus de kardinaal, moeten zich in alles wat zij doen, laten leiden door de ge dachte aan hun dienstbaarheid aan hun medeburgers. Kardinaal Feltin wees daarbij op de hulp, die de kerk kan verlenen. De kerk kan vanzelfsprekend de ver scheidene problemen niet technisch op lossen, maar wel biedt zij in haar op vatting van de mens, van de persoon en van het algemeen welzijn, in haar ge voel voor het spel der harmonieuze ver houdingen tussen de mensen, de klas sen, de landen, een totaal van gezonde beginselen, welke richting kunnen ge ven aan de concrete werkzaamheid der politici. De kardinaal spoorde zijn toe hoorders aan om steeds als christenen te handelen, omdat zij in hun christen zijn een gemeenschappelijk raakpunt hebben ondanks verschil in politieke richting. Advertentie Onder zeer grote belangstelling her dacht woensdag broeder-overste Emma- nuël van de Hartenkamp het feit dat hij een kwart eeuw geleden zijn intre de deed in de congregatie van de Broe ders-Penitenten welke gevestigd zijn te Boekei. Vele vrienden en belangstellen den waaronder mevrouw Van der Hoop van Slochteren, mevrouw Van Rap- Eard-Mund. de gemeentesecretaris van ennebroek de heer S. P. R. Schutte, de geestelijkheid van Bennebroek, kwa men hun gelukwensen aanbieden. Schriftelijke gelukwensen waren ont vangen van de burgemester van Heem stede, mr. G. A. Ridder van Rappard en van zijn collega te Bennebroek, de heer D. van der Hoop van Slochteren. Ook wethouder J. F. v Lierop werd onder de aanwezigen opgemerkt. Na de receptie vertrok de jubilaris naar Tilburg om daar met een mede broeder die gelijk met hem tot de con gregatie was toegetreden, en de beide families deze dag te herdenken. Het Haarlemse Operakoor, waar over Bep Ogterop de scepter zwaait, heeft woensdagavond in het concertgebouw een goed geslaagd operaconcert gegeven, waaraan drie gerenommeerde operakrachten solisti sche medewerking verleenden. Het koor heeft over het algemeen goede opera zang gegeven. Niet alles was volmaakt, ik denk bijvoorbeeld aan de niet altijd onberispelijke uitspraak en de soms wat schelle toonvorming, doch het ge heel droeg toch het stempel van een ge degen voorbereiding en dientengevolge verantwoorde koorzang. Verschillende koorwerken uit opera's van Bizet, Ver di en Mascagni werden met grote overgave gezongen, hierbij op gezonde, niet overdreven wijze door Bep Og terop in haar directie gestimuleerd. De solisten Greet Koeman, sopraan, onns Scheffer, tenor, en de bas Gerard Groot deden meermalen uitstekend werk. Soms echter kon ik mij niet aan de in druk onttrekken, dat een te groot klank volume afbreuk deed aan de schoonheid van het geluid. Het trio uit de opera Faust leed hier wel enigszins onder, en na de pauze was dit ook het geval in het duet tussen de sopraan en de te nor in Mascagni's Cavalleria Rustica- na. Tegenover deze kritiek wil ik ech ter ook gaarne de goede kwaliteiten als grote muzikale overgave en meermalen boeiende vocale kunst vermelden. Als begeleiders fungeerden op dit concert de pianist Johan Kat, en Jan Nibbering als organist. Johan Kat komt veel lof toe voor zijn prima accompagneren aan de vleugel, terwijl Jan Nibbering beschei den, maar daarom juist zeer beschaafd, enkele werken op het orgel begeleidde. Natuurlijk moesten enkele bekende aria's herhaald worden, waarbij het pu bliek zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken stak. Over het geheel genctmen kan het Haarlems Operakoor op een geslaagde uitvoering terugzien. J. L. Voor de polio-vaccinatie heeft dr. C. Kroon uit Aerdenhout dezer dagen 181 in 1955 geboren kinderen ingeënt. Er waren 192 opgeroepen. Van de 181 kin deren kregen er 148 de tweede, de overigen eerder wegens ziekte ver hinderd de eerste prik. Advertentie mag Uw voldoening over het gekochte niet reeds geslonken óf zelfs veranderd zijn in dis- plezier. Vooral bij het kopen van horloges, klokken, kortom r== uurwerken, is voorlichting en vertrouwen van eminent be- lang. Na Uw bezoek aan VAN NIEL zult U dan ook langdurig herinnerd blijven aan de des- kundige voorlichting, die U kreeg en de goede keuze, die U deed. Grote Houtstraat 86 - Haarlem 1= Speciaalzaak sinds 18S3. (Van onze parlementaire redacteur) „De geachte afgevaardigden moeten zich wel realiseren, dat de regering van de souvereine staat Indonesië volgens de regels van het volkenrecht de volle verantwoordelijkheid draagt om de be scherming van de in haar land woon achtige buitenlanders, dus ook de Ne derlanders, effectief te waarborgen. Ik vraag de Kamer om in het onverhoop te geval, dat zich ernstige gebeurtenis sen zouden voordoen, vertrouwen te hebben in de regering dat zij het no dige en mogelijke doet". Deze korte verklaring heeft minis ter Klompé woensdag in de Tweede Kamer namens de regering afgelegd, in antwoord op de zorglijke gevoe lens van de Kamer, waaraan mr. De Graaf namens de K.V.P. uiting heeft gegeven. Minister Klompé liet aan de ze verklaring nog voorafgaan: „De re gering volgt niet alleen met de groot ste aandacht maar ook met zorg de gebeurtenissen in Indonesië en leeft zeer mee met de aldaar wonende Ne derlanders, die onder zulke moeilijke omstandigheden verkeren". Advertentie Horizontaal: 1. verhaal 2. hijswerktuig - voorhof van oud-Romeinse woning 3. niet gewoon 4. tandheelkundige - zangstem 5. buffet - dubbele klinker ffj 6. rund - iemand 7. recipé (afk.) - zot - oude vrouw 8. Johannes (Russ.) - select gezel schap 9. krijgskunde 10. groep spelers - plaats in Groningen 11. woonschip - koopvaardij schip 16 eeuw - maanstand Verticaal: 1. behangers borstel - halt! 2. ooievaar - tokkelinstru- 1 ment 3. galopperen - overblijfsel van gestrand schip 4. fier - aanduiding van een persoon 5. gewaagd 6. plantensoort - Europ. Betalings Unie 7. afbeelding 8. 9. 10. 11. van kruisweg stekelig dier tijdrekening zoetwatervisje lichtpaars rentmeester taille televisie hard gooien plaats in Noord-Holland Horizontaal: 1. staal; 5. doorn; 8. pastoor; 11. k.l.m.; 14. loper; 15. otter; 16. ode; 20. bedaren; 24. kolom; 25. kleur- Verticaal: 2. a.p.; 3. aal: I.s.; 5. do; 6. oom- 7. or; 9. tol; 10. elP; II. k.r.o.; 12. moe- ia. arm; 17. dra; lö; zT:am' TPl; 2°' ",V öm: 22. r.K.i 23'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2