Naar gezamenlijk beheer van Dollard en Eemsmond? Onderhandelaars hebben een aantal basispunten gevonden Ontploffing in personenauto Bemiddelingsaanbod van Marokko en Tunesië door Frankrijk afgewezen Twee soldaten door schot getroffen Lof en kritiek Amerikaanse geleerden laten aan hun fantasie de vrije loop Het effect van de maximum snelheid is gunstig SLACHTOFFERS Houtfabriek in Hardingsveld afgebrand V.S. hebben kunstmatige meteoren gelanceerd Koningin verloor gouden broche Verzoening in Kafr Kassim Parijs acht heide landen partijdig Eén hunner later overleden van het verkeer Het luchtschip weer in ere Staking in haven van New York De wielrijder de meest gevaarlijke weggebruiker j&è'MORRjS 'üeforeyouóup/ Het weer ONDERHANDELINGEN MET DUITSLAND Fles propaangas in de bagageruimte Maar ingezetene van Leeuwarden vond haar terug HET ALGERIJNSE CONFLICT DE WERELD OVER HONDERD JAAR VERKEERSDESKUNDIGEN BIJEEN Wind uit westelijke richtingen Onbestendig weer C/ d Achter de uitermate sobere bewoordingen van het com muniqué dat de Duitse en Nederlandse onderhandelings delegaties aan het eind van hun deze week gehouden be sprekingen te Den Haag hebben uitgegeven, blijkt een inhoud schuil te gaan, die voor het eerst in deze lang sle pende onderhandelingen wettigt tot enige hoop, dat het misschien zal komen tot de „algemene schoonmaak", waar van de Duitsers spreken. Sociaal commentaar Onontplofte bom te Venlo gevonden Afwasbare Suède Jasjes ZATERDAG 23 NOVEMBER 1957 81ste JAARGANG No. 2976.7 De onderhandelingen hebben zich de- week vrijwel beperkt tot twee van de jheest knellende punten, n.l. het Eems- Doliardvraagstuk en de kwestie van El- ten en Tudderen. Misschien zijn de be sprekingen, vooral met betrekking tot het eerstgenoemde vraagstuk ook gun stig beïnvloed door de aanwezigheid van deskundigen van het Land Nieder- Op de Zuiderparkweg te Rotterdam reed vrijdagmiddag de 44-jarige aanne- rher W. Roest uit Rotterdam met zijn Personenauto, die als brandstof pro paangas gebruikt. Hij stak een sigaret aan, toen er zich plotseling een ont ploffing voordeed. I)e auto geraaktein brand, maar de bestuurder wist het voertuig te verlaten. Hü had brandwon den opgelopen en moest in het Zuider ziekenhuis worden opgenomen. Hij vertelde een fles met flessengas in de bagageruimte van zijn auto te hebben en daar men nog een ontplof fing vreesde, heeft de politie de om geving rond de auto gedurende zeven kwartier afgezet. Er is evenwel niets gebeurd. De brandweer heeft het vuur in de auto, die geheel uitbrandde, ge blust. Woensdag tijdens h v Friesland heeft k - bezoek aan gouden broche verlof" Juliana een Gisteravond laat echt"' een dame te Leeuwarden* verw*ttlgde de beurs een broche geVon ,e poIltle in ben. Toen men zich naar de w„ h6b" de vindster spoedde bleek het inderdlad de verloren broche van de Koningin' te zijn. De dame had het sieraad gevon den en achteloos in de mantelzak ge_ stoken, omdat zij de grote waarde ervan niet vermoedde. Toen zij de oproep van de politie vernam gaf zij deze direct kennis van haar vondst. Sachsen, welks regering zich, gelijk men weet, tot dusver hardnekkig heeft verzet tegen iedere verandering in de praktische toestand, die in de Eems mond en de Dollard bestaat. Misschien begint het de Neder-Saksers langza merhand té dagen, dat Nederland geen grond kan geven voor hun angst, n.l. dat wij de Dollard zouden willen g-aan inpolderen en daardoor de toegangs weg naar de haven Embden onbevaar baar zouden maken. Dat denkbeeld heeft Nederland laten varen, omdat de kosten niet zijn op te brengen. Maar ook als Nederland het wel zou willen doen, zou er een deugdelijk regiem te ontwerpen z n. dat Embden zou vrijwa ren tegen overlast. Wat hiervan zij, de delegaties hebben zo kan men in Den Haag vernemen de twee aspecten, waarin de kwes tie uiteen valt, goed onderscheiden. Het vraagstuk van de definitieve vaststel ling van de politieke grens hebben zij voorlopig gelaten voor wat het was om de kwestie te benaderen langs het an dere aspect: de vaststelling van een re giem over deze wateren. Komt men tot een aanvaardbaar regiem, dan wordt het veel eenvoudiger de grens, die daar uit logischerwijze moet resulteren te ontdekken. De onderhandelaars hebben nu een aantal gezamenlijke basispunten gevon den, die door een ingestelde commissie van redactie vóór 9 december, de da tum waarop de onderhandelingen t Bonn moeten worden voortgezet, moe ten worden geformuleerd. Zij zijn het erover eens, dat zij een gezamelijk be lang hebben bij deze wateren, hetgeen niet wegneemt, dat iedereen een gebied kan aanwijzen, dat hem het naaste ligt en dat onder zijn speciale verzorging komt te staan. De gezamenlijke belan gen die men dan over en weer bij de verzorging van deze watergebieden heeft, moeten worden behandeld in een Eems-Dollardcommissie, die door de beide landen wordt gevormd. Een ieder zou het recht moeten bezitten om in deze commissie ten opzichte van het gebied van de ander initiatief-voorstel len te doen, resp. tegen plannen van de ander bezwaren in te brengen. De par tijen zouden verplicht zijn elkander per manent op de hoogte te houden. Als de commissie het over een be paalde zaak niet eens zou worden, zou deze worden verwezen naar de regerin gen. Worden deze het ook niet eens, dan zou beroep open staan op een in te stel len permanente arbitrage-commissie onder leiding van een neutrale voorzit ter. De Nederlanders zijn bovendien wel bereid naar een middel te zoeken om de speciale vrezen van Nieder-Sachsen buiten het tractaat om, maar toch pp een bindende wijze nog nader te be zweren. Inzake Elten en Tudderen zijn twee commissies ingesteld, die veronder steld dat het tot een teruggave zou ko men, waarover de regeringen moeten beslissen regelingen moeten ontwer pen voor de kwesties, die dan rijzen. Een van deze beide commissies houdt zich speciaal bezig met de vergoeding van de investeringen. De bevolking van Kafr Kassim, een Arabisch dorp in Israël vlak aan de grens met Jordanië, waar in oktober 1956 een vijftig burgers werden doodgeschoten door een afdeling Israëlische politie, welke naar Kafr Kassim was gezonden om óp het in acht nemen van de ingestelde avondklok toe ie zien, heeft de strijdbijl begraven en weer vrede gesloten met Israël. Dit gebeurde tijdens een plechtig diner met aan het spit gebraden, speciaal voor deze gelegenheid geslachte schapen in een enorme tent Waarin vierhonderd Joden en Arabieren een plaats vonden. Deze bijeenkomst werd beschouwd als de symbolisering van een algemeen pardon aan de schuldigen aan het bloedbad, die nu nog wachten op het vonnis van het Militair Hof in Jeruzalem. Inmiddels heeft de Israëlische regering ongeveer 800.000 gulden smartegeld en schadevergoeding uitgekeerd. Hier ziet men hoe Farwah Saad, een vooraanstaande Arabier in Kafr Kasim, bij deze gelegenheid de hand drukt van een Israëliër. De Franse minister' van buitenlandse zaken, Christian Pineau, heeft gister avond op een persconferentie verklaard dat de goede diensten van president Bourguiba en koning Mohammed V in zake Algerije niet kunnen worden aan vaard, omdat Tunesië en Marokko niet neutraal ,ijn in het Algerijnse conflict. Het verwonderde hem, dat het commu niqué, waarin het aanbod werd gedaan, naast Frankrijk slechts melding maak te van het Algerijnse bevrijdingsfront ais partij in het conflict. „Ingeval van een staken van het vuren zijn er nog andere strijdenden, met wie Frankrijk in contact zou moeten treden", aldus verklaarde Pineau volgens A.F.P. Het merendeel der Franse politie ke commentaarschrijvers, zo tekent onze Parijse correspondent hierbij aan, was, op het eerste gezicht al thans, verrast door de verzoenings gezindheid en gematigdheid, die het kenmerk zouden zijn van het te Ra bat gepubliceerd gemeenschappelijk Marokkaans-Tunesisch communiqué, weerslag van de gedurende twee da gen gevoerde besprekingen tussen ko ning Mohammed en president Bour guiba. Van deze besprekingen, aan de vooravond van koning Mohammeds reis naar de V.S., is de Frans-Alge rijnse tragedie voornaamste onder werp geweest en men schrijft te Pa rijs bedoelde verzoeningsgezindheid en gematigdheid voornamelijk toe aan de invloed van de Marokkaanse Koning en diens raadgevers. De navolgend punten hebben in het bijzonder de aandacht getrokken. Het communiqué gewaagt in één adem zo wel van de Algerijnse broeders" als van ,,het bevriende Franse volk". Tus sen deze beiden wensen Mohammed en Vrijdagmiddag half een is, bij aflos sing van de wacht in de legerplaats Oirschot, door tot nu toe onopgehelder de oorzaak, de dienstplichtige huzaar lste klasse G. J. Middeldorp, afkom stig uit Doetinchem, behorende tot het 45ste esquadron zware tanks, met een eweer in de buik geschoten. Zijn toestand is ernstig. Hij is opgenomen in het Binnenziekenhuis in Eindhoven. Dezelfde middag kwart voor drie gaf, op de schietbaan Waalsdorp te Den Haag de dienstplichtige wacht meester W. Hollander uit Hillegom, be horende tot de 178ste afdeling zware Luwa in Den Haag, een andere militair die bezig was zijn defecte pistool na te kijken, advies. Onverwacht ging een schot af. Hollander werd in de buik getroffen. Hij werd vervoerd naar het militaire hospitaal in Den Haag, waar hij is overleden. De Koninklijke marechaussee stelt in beide, gevallen een onderzoek in. Vrijdag is de driejarige jongen R. Beker voor de deur van de ouderlijke woning te Rotterdam onder een auto bus gelopen, die werklieden van de Rotterdamse Droogdokmaatschappij vervoerde. Het kind was onmiddellijk dood. Dit is het eerste verkeersonge luk met dodelijke afloop te Rotterdam, sinds het invoeren van de maximum snelheid van 50 km. De 73-jarige P. Versluis uit Vlissin- gen is vrijdag bij het oversteken van de Paul Krugerstraat een voorrangs- weg gegrepen door een personenauto. De man werd op sla edood. De Amerikaan Frank Tinsley, de befaamde tekenaar-redacteur van het technisch tijdschrift „Mechanic Illustrated", denkt dat, omdat het reizen per schip en per vliegtuig steeds duurder wordt, de luchtschepen wel eens weer in de gratie zouden kunnen komen. Hij heeft nu een ontwerp getekend voor een enorm lucht vaartuig, bestaande uit twee luchtschepen, verbonden door een grote vleugel. Reizen tussen New York en b.v. Londen of Parijs zouden rr\et een dergelijk vaartuig, omdat het veel passagiers kan meenemen, slechts 50 dollar per persoon gaan kosten. De vleugel is zo ruim geprojecteerd, dat men daarin even grote zalen en dezelfde gemakken zal vinden als in een zeeschip. In het voorste en bovenste gedeelte van de vleugel en aan de boven- en buitenkant van de lucht schepen zitten ten behoeve van de passagiers vele uitkijkramenAchter in de vleugel ziet men een helihaven. De snelheid van het luchtschip wordt op 100 mijl per uur geschat. Bourguiba onderhandelingen geopend te zien, die zullen leiden tot een concre tisering der souvereiniteit van het Al gerijnse volk. Wat precies met deze concretisering van de souvereiniteit be doeld wordt? De Franse commentators geven toe ten aanzien daarvan alsnog in het duister, altham schemerduister te tasten, maar zij vermoeden, dat er iets mee bedoeld wordt, dat voor Frank rijk minder onaanvaardbaar zou zijn dan erkenning van Algerije's recht op onmiddellijke en volledige onafhanke lijkheid. Souvereiniteit zou namelijk begrenzing verdragen, onafhankelijkheid niet. En een begrensde Algerijnse souvereiniteit zou wellicht mogelijk zijn binnen het Noordafrikaans-Frans geheel, waarvan de laatste tijd zoveel sprake is, ai zin speelt de Marokkaans-Tunesisch com muniqué er dan ook niet op. Zomin als het het min of meer verwachte voor stel doet van een Frans-Marokkaans- Tunesisch-Algerijnse rondetafelconfe rentie, doch zich beperkt tot het aan bieden van de Marokkaanse en Tune sische „goede diensten" voor het tot elkaar brengen van Frankrijk en het Algerijns nationaal bevrijdingsfront. Ongeveer duizend New Yorkse haven arbeiders die werken op de pieren waar de grote passagiersschepen aanleggen, hebben gisteren het werk neergelegd, omdat zij zouden worden gehinderd door de rechercheurs van de commis sie, die een onderzoek instelt naar mis dadige acties in de New Yorkse havens. Volgens de stakers hebben de afgelo pen twee dagen leden van hun vak bond een oproep gekregen om te getui gen. Het onderzoek is speciaal gericht op de activiteit van particuliere vracht auto-ondernemingen, aldus meldt Reu ter. (Van een bijzondere medewerker) Wanneer men poogt de belangstel- 'ing te peilen van het grote pu- Hiek voor de behandeling van de rijksbegroting in de Tweede Kamer, dan kan men rustig vaststellen, dat de begroting van Sociale Zaken er nog het beste afkomt. Dat in de afgelopen week „Binnenlandse Zaken" volle tribunes trok en extra koppen kreeg in de dag bladen, werd uitsluitend veroorzaakt door de kwestie der ambtenaren-sala rissen. Geheel overeenkomstig d-e ver wachtingen vroeg en verkreeg de ar beidersleider Weijters een eenstemmige uitspraak van de Kamer, waarin de re gering in het algemeen en de minister van Binnenlandse Zaken in het bijzon der werd duidelijk gemaakt, dat het met de laag-betaalde ambtenaren nu echt niet langer zó kan doorgaan. Deze motie overschatte men inmiddels niet. Voorlopig drukt ze alleen de besliste wens van de Kamer uit, dat de minis ter met de vertegenwoordigers van de ambtenaren opnieuw moet gaan praten, op basis van de voorstellen door de ambtenarenorganisaties gedaan. De mo tie-Blom (P.v.d.A.) hebben we niet be grepen. Ook de heer Blom is een vak bondsleider. Maar wat is dat nu voor een merkwaardige, irreële politiek van deze ambtenarenvertegenwoordiger! Hij weet, dat de minister de minimale eisen van het georganiseerd overleg als onuitvoerbaar heeft afgewezen en nu komt hü aan de ministe" vragen zelf met voorstellen te komen. Indien deze motie zou zün aanvaard, wat had de minister dan anders kunnen doen dan met voorstellen komen, die een geringere verbetering der salarissen zouden in- houden, dan de door hem aanvan- kelijk afgewezene. Bovendien zou zulk een methode zeker vertraging hebben betekend in het heropenen van het overleg. De weg, die de Kamer nu koos lijkt ons verreweg de beste. Op ons uitgangspunt terugkerend: er is tegenwoordig wat spectaculairs no dig om de aandacht van het publiek te trekken. We betreuren dat oprecht, omdat daardoor de vormende invloed, die van een aandachtig volgen ook van het staatkundig gebeuren uit kan gaan, geheel verdwijnt. Erg schokkend ziet de behandeling van Sociale Zaken er dit jaar, zo oppervlakkig gezien, niet uit. Het kabinet verkeert nog in wat men zou kunnen noemen de zaai-tijd van de zittingsperiode. Afgezien van de inderdaad grootse Delta-wet zal de gro te wetgevende arbeid wel weer en be grijpelijk derde en vierde jaarswerk worden. (Vervolg op pagina 11) tien grote houtfabriek te Hardingsveld is donderdag tot de grond toe afgebrand ondanks de geweldige krachtsinspan ning van de brandweerkorpsen van de omliggende gemeenten. De foto geeft een overzicht van de troosteloze ruïne. In het paviljoen Vondelpark te Am sterdam heeft een forum, bestaande uit verkeersdeskundigen, vrijdagavond en kele actuele verkeersproblemen bespro ken met de leden van het internatio naal cultureel centrum I.C.C. In dit forum hadden zitting mevrouw mr. E. P. A. Akkerman-Webern (departement van verkeer en waterstaat), A. G. M. Boost (A.N.W.B.), commissaris L. A. A. Cohen (Amsterdamse politie) en J. A. L. Roscam Abbing (K.N.A.C.). De heer H. Knap fungeerde als voor zitter. Het uitvoerigst is van gedachten ge wisseld over de wensebjkheid van de 1 november ingevoerde maximumsnel heid. Mevrouw Akkerman deelde mee, dat op het departement talloze brieven wa ren binnengekomen, waarin op het in voeren van een snelheidslimiet werd aangedrongen. Spreekster meende, dat het psychologisch effect van dit ver- keersvoorschrift heel belangrijk is: de automobilist zal bij matige snelheid eer der geneigd zijn de nodige egards ten opzichte van andere weggebruikers te betonen. Zij was, evenals de meeste andere forumleden van mening, dat het effect van de maatregel gunstig is („een noodzakelijk kwaad om ex cessen te vermijden", zei commissa ris Cohen), doch dat een definitief oor deel met name over de ongevallen (er is reeds een daling der verkeersonge vallen met ongeveer 35 procent in de eerste weken van november geconsta teerd) thans prematuur is. De heer Roscam Abbing van de K.N.A.C. zag als nadelen de te slechte aanduiding van de maximumsnelheid mede door het vage begrip „bebouw de kom". De vraag waarom geen una nieme verkeersborden met de rode rand en in zwart de kilometeraandui ding zijn geplaatst, werd beantwoord met de opmerking, dat zulks 20 miljoen gulden zou vergen. De heer Boost van de A.N.W.B. zei het te betreuren, dat de overheid zich genoodzaakt had geacht tot de invoering over te gaan. Er is hiermee, zo zei hij, een stuk individu ele verantwoordelijkheid van de automo bilist weggenomen. Men had z.i. dienen in te grüpen slechts op die plaatsen waar de situatie en de omstandigheden beteugeling der snelheid noodzakelük maken. Ten aanzien van de nieuwe voet gangersbepalingen was men van me ning, dat de knipperbollen nog te ge vaarlijk zijn. Men is in Nederland in feite nog niet rijp voor dit systeem. Door het weifelen van de wandelaar en automobilist kunnen er zeer gevaarljjke situaties ontstaan. De bij dit debat ge maakte opmerking van de voorzitter dat „wielrüders het verkeer oneindig veel meer in gevaar brengen dan welke andere weggebruiker ook" werd door de aanwezigen met luid applaus onder streept. Bij rioleringswerkzaamheden te Ble- rick-Venlo hebben vrüdag gemeente werklieden langs de «toegangsweg tot de nieuwe Maasbrug een nog niet ont plofte vliegtuigbom uit de voorbüe oorlog gevonden. De bom weegt 250 Zes vooraanstaande Amerikaanse geleerden hebben voorspellingen ge daan over de toestand, die h.i. over honderd jaar op aarde zal heersen, al dus meldt Reuter. Dr. Werner von Braun, Duitser van afkomst, die in de tweede wereldoorlog de V2" ontwierp en die thans, als genaturaliseerd Ame rikaan, een vooraanstaand deskundige is op het gebied der geleide projectie len, voorspelde dat de Verenigde Sta ten de Sovjet-Unie in de strijd om de „verovering van de oneindige ruimte" voorbij zullen streven. Hü meende, dat de aardbewoners over honderd jaar mijnbouw op de maan zullen bedrijven en daar tunnels zullen aanleggen. Hij dacht ook, dat de aarde dan om ringd zou zqn door een groot aantal kunstmatige satellieten die voor ver schillende doeleinden, zoals het opvan gen en weer uitzenden van radiobood schappen, als televisieheruitzendings- stations, als meteorologische stations, die eik uur nauwkeurige weerberichten zouden geven en als waarschuwings stations tegen militaire concentraties, die op oorlogsgevaar zouden Kunnen dui den, zouden kunnen worden gebruikt. Dr. John Weir, professor in de psy chologie aan de Caiifornische technische hogeschool, meende dat de mens moest leren „de stof te beheersen, waar' door de afmetingen der menselijke or ganen en de functies van het lichaam worden bepaald, waardoor de mens zich zou kunnen veranderen en doelmatiger zou kunnen leven". Hü meende ook, dat de mens moet le> ren zijn „gedachten aan anderen over te brengen, zonder van woorden of ge baren rehruik te maken". Dr. Albert Szent-Gyorgyi voorspel de dat de mens van de toekomst zich de geheimen der planten zal eigen maken en dat hij voedsel uit zonne stralen zal kunnen maken. Dr. Har rison Brown, professor in de geoche- mie aan het Caiifornische Technolo gische Instituut, voorspelde dat auto matisering in de komende honderd jaar het verschil tussen geschooide en ongeschoolde arbeidskrachten zal opheffen en dat de mens dan niet meer dan vier tot acht uur per week zal behoeven te werken. Dr Clifford Furnas, titulair hoofd van de universiteit van Buffalo, verklaarde dat de zee de grote toekomstige energie bron zal zün en dat zü ook drinkwater zal verschaffen. En dr. James Bonner, professor in de biologie aan het Caii fornische Technologische Instituut, voor spelde dat de woestijnen in de komen de honderd jaar door gezuiverd zeewa ter zullen worden bevloeid en dat de wereldbevolking zich, genoodzaakt door haar grote getal, vegetarisch zal voeden. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 a FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 Am rikaanse geleerden hebben alu minium meteoren in de oneindige ruim te afgeschoten, aldus heeft het centrum voor wetenschappelijk onderzoek van de Amerikaanse luchtmacht meegedeeld. De kunstmatige meteoren hadden de vorm van kogeltjes. Zij werden, met een snelheid van 53.000 kilometer per uur, op 85 km hoogte gelanceerd door middel van een „Aerobee"-raket, die was afgevuurd vanaf de lan- cc rbasis der luchtmacht in Nieuw- Mexico, aldus meldt Reuter. Men acht de kans groot dat zij nog door de ruim te zweven. Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Op de meeste plaatsen droog weer met aanvankelijk opklaringen. Later weer meer bewolking. Vannacht hier en daar lichte vorst. Morgen over dag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zwakke tot matige en langs de waddenkust later krachtige wind uit westelijke richtingen. Zondag: Zon 8.17—16.40. Maan 10.43—19.33 Zon Maandag: 8.1816.39 Maan 11.22—20.38 (Van onze weerkundige medewerker) Gisteren werd de koude lucht naar Duitsland verdreven, hetgeen vooral in het oostelijk deel van ons land met sneeuwval gepaard ging. Hier en daar werd het zelfs „een witte wereld", o.a. in Drente. Deze depressie wordt ge volgd door een gebied van hoge lucht druk, waarvan het centrum zich van Ierland naar de Golf van Biscaye ver plaatst. Hierdoor komen er vandaag flinke opklaringen voor met slechts hier en daar nog een buitje. Deze ver betering is van korte duur, want bij IJsland maakt zich een volgende de pressie los, die snel naar het zuidoos ten trekt. Deze depressie zal morgen weer regen en een in kracht toenemen de westelijke wind veroorzaken, zodat het weer tijdens het weekeinde een on bestendig karakter zal hebben. temp. neersl. StatloD Weer heden afgel. 7 uur J4 uur Helsinki sneeuw 1 0.6 Stockholm sneeuw 1 2 Oslo on bew. 2 0 Kopenhagen zwaar bew. 2 0 Londen onbew. 2 0 Amsterdam licht bew. 6 0.2 Brussel zwaar bew. 3 0.3 Luxemburg mist -1 1 Parijs geh. bew. 5 0.4 Nice regen 10 2 Berlijn motregen 2 0.1 Frankfurt regen 1 0.3 MüncheD geh. bew. 1 0 Ztirlch geh. ^ew. -0 0 Genéve geh. bew. 3 0 Locamo licht bew. -0 0 Rome regen 11 X BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. I3muiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1