en Britten zienswijze van de Amerikanen? \V oningbouw- lening in rentespaar- brieven Gesprek tussen Macmillan en Gaillard verloopt zeer stroef Volg Omvangrijk corruptie-schandaal in Britse badplaats 2500 voertuigen van het leger trekken door de Twentse Achterhoek MOSKOU gaf in 1953 opdracht voor aanslag op het leven van Tito F amilietwist met vreselijk einde kkn iijfje-dtfu De verongelukte „Beaver" van „De Kroonduif" Neem blikgroenten Nieuwe Nu ook thee bij textiel De Britse wapenleveranties aan Tunesië Tankwagen met gloeiend asfalt opengebarsten Nachtoperatie bij „Torenklok III" Politie-chefs troffen regelingen met de onderwereld Tegen de stroom op mm* 35.000 MILITAIREN IN ACTIE Alarmoefening op papier wordt aan de praktijk getoetst Minister Staf is ook present Twaalf minuten voor het vast gestelde tijdstip afgelast Tragisch ongeval in Haarlem Het weer Lijm Ttaiiiins ELEGANTE TASSEN EN BY0UX DINSDAG 26 NOVEMBER 1957 o 81ste JAARGANG No. 29769 Alhoewel de besprekingen tussen de Britse premier, Harold Macmillan en zijn Franse ambtgenoot, Felix Gail- lard, in Parijs in een sfeer van grote openhartigheid, met een wederzijds verlangen om eikaars standpunten te be grijpen worden gevoerd, zijn deze tot nu toe zonder resul taat gebleven, aldus is gisteren volgens Reuter in kringen van het Franse ministerie van buitenlandse zaken ver klaard. Een Britse functionaris zei, nadat gisteravond een tweede onderhoud tussen Gaillard en Macmillan had Plaatsgevonden: „Er is nog geen verzoening over de, Britse tv apenleveranties aan Tunesië bereikt." Stukhen van 500100 en 25 gulden briefkaart Z&' T Voortekening van de «nte °Xf hoofdsom is uitgegaan voor rente jaarbrieven welke 1 sept. 62 worden Ojgeboden van 5 pet., voor die op 4 jh. '66 worden aangeboden van o,o Pet en voor rentespaarbrieven, die op z .jan.'7i worden aangeboden van 6 pci. io°°r .vervroegde aflossing per 1 maart 4968 is de rente over de hoofdsom op Pet. gesteld, terwijl als vergoeding voor de vervroegde aflossing ca. 1,5 Rct. extra is berekend. Voor de bere iding van rente over rente is in alle §6vallen van 4 pet. uitgegaan. Indien rente over de hoofdsom en de rente ,ver de rente in een percentage wor- jh uitgedrukt, wordt uitgekeerd bij Pvraging per 1 sept. 1962 4,9 pet., per p^lan. 1966 5.2 pet. en per 2 jan. 1971 5,5 Na botsing Verkeer geruime tijd ter plaatse omgelegd Soc. Verzekeringsbank Kerstweekeind vrij Ook voor Amsterdamse gemeente-ambtenaren - Mil» 7 Modernste wapens voor Sovjet-leger en luchtmacht Onder andere raketten en atoomwapens SP AMERIKAANS AGENT ONTHULT: Klandestiene zender opgespoord Twaalfjarige jongen door gasv er stikking om het leven gekomen Vader verwondt zijn dochter met mes dodelijk aan de hals &ee MORRIS heforet/oettiuf// Falcon Harris Tweedjassen Rustig weer DIJVI Voor St.-Nicolaas-geschenken: BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon. Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 7. 3. W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich hei recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. JimniiiiiiiiniiHiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimin De Bank voor Nederlandsche Ge meenten deelt mede, dat zij verkrijg baar stelt van 2 december 1957 tot 1 maart 1958, behoudens wijziging van de laatstgenoemde datum, Rentespaar- brievei. 1957, vormende een tweede na tionale woningbouwlening, in stukken van 500, 100 en 25, nominaal aan toondef te haren laste, tot de koers van 100 pet. De verkrijgbaarstelling staat open bij een vijftiental grote bankinstellingen evenals ten kantore van de Bank voor Nederlandsche Ge meenten en bovendien, alleen in stuk ken van 25, bij alle postkantoren. De fentespaarbrieven zijn aflosbaar op januari 1971 (looptijd derhalve 13 Jaar), tegen een koers van 200 pet. Houders van de rentespaarbrieven kun- •jen gedurende de looptijd aflossing vor deren en wel per 1 september 1962 tegen een koers van 125 pet en per Januari 1966 tegen een koers van loO pet. Vervroegde aflosbaarstelling van de zijde van de Bank van alle nog uitstaande rentespaarbrieven is al leen toegestaan per 1 maart 1968 te- Ken een koers van 175 pet. De rente ingaande 1 januari 1958 is begrepen In het aflossingsbedrag. deelnemer kanjmmi^ waaroP elke meente(n) 60 pet vaJ8? aan welke ge" zijn deelneming 'naar- ü(?.0Pbnengst van goede moet komen inHiJn °ordeel ,ten kaart binnen de daarnn ,n ez.e brlef" mijn door de deelnemer te,r" aan de Bank wordt inee™ e met deze voorkeur rekenin? gehouden. ng worden Bij alle postkantoren in Nederland Worden eveneens gedurende de per:„n waarin de rentespaarbrieven verkriie- baar zijn, bouwzegels ter waarde van 15.- ten verkoop beschikbaar gesteld alsmede kosteloos bouwspaarkaarten Waarop de bouwzegels kunnen worden geplakt. Tegen inlevering van een bouwspaarkaart met 5 of 10 bouw zegels kan (kunnen) bij alle- post kantoren 1 resp. 2 rentespaarbrieven van ƒ25 worden verkregen. D»e betaling op de rentespaarbrieven de norindp tot en met 1® januar' k®58 geschiedt zonder renteberekening, N betaling daarna zal volgens een tarief rente in rekeningwor- leniu ëebracht. De opneming vani de aan?e® in de beursnotering zal worden tig opbrengst, die af zal hangen van "et totaalbedrag, dat wordt geplaatst Xan de thans aangekondigde Nationale woningbouwlening, bestaande uit ren- jyspaarbrieven, zal worden uitgeleend ®an gemeenten om te worden gebruikt voor de financiering van de woning bouw, alsmede van de met de woning bouw in ruime zin samenhangende wer ken van dringende aard, w.o. mede be- Srepen de bouw van scholen. Deze le dingen zullen voor 13 jaar vast aan de gemeenten worden aangeboden. Een speciale regeling met de Staat kon worden getroffen, welke voorziet in de Vqtuditeitsmoeilijkheden, welke voor de bank kunnen voortvloeien uit de om standigheid, dat houders van rente spaarbrieven op 1 september 1962 of Januari 1966 aflossing vorderen. Macmillan verklaarde bij aankomst in Parijs, dat de kwesties waar het om gaat ernstig zijn en dat alle misver standen er over uit de weg moeten wor den geruimd. Wjj zitten in dezelfde boot, zei hij, wij mogen deze geen van allen laten schommelen. Terwij] Mac- milia" °"deT vier ogen de besprekingen met Gaillard begon, spraken zijn minis ter van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd en de minister zonder portefeuil le, Maudhng met de Franse ondermi nister van buitenlandse zaken, Faure. Volgens de laatste diplomatieke be richten zou de Franse minister van buitenlandse zaken, Pineau, bij zijn besprekingen in Washington over de Amerikaanse wapenzendingen naar Tunesië geen bevredigende resultaten hebben bereikt. Gaillard tracht nu te weten te komen of de Britten de Ame rikaanse zienswijze volgen. Volgens Gaillard kan alleen een „krachtige Franse aanwezigheid" in Algerije overheersing van Noord-Afrika door de communisten voorkomen. Frank rijk is het er niet mee eens, dat le vering van lichte wapens aan Tune- sie door Engeland en de Verenigde Staten in het belang van het Westen is. De Franse politie heeft gisteravond op de Place de Ia Concorde een einde gemaakt aan een demonstratie van de nieuwe rechtse patriottische partij nabij de Amerikaanse en Britse ambassades. De betoging ving aan met het afschie ten van drie namaak-raketten vanuit de Jardins des Tuileries. Naar de politie aan United Press heeft meegedeeld zijn ongeveer 200 personen gearresteerd, terwijl „vjjf of zes" personen tijdens de botsing tussen betogers en politie werden gewond. Met ingang van 1 december a.s. zal bij vele Nederlandse textielwinkels naast koffie ook thee verkrijgbaar zijn. Naar de commissie Cadeaustelsel van de Fe deratie Mitex en de V.T.I. meedeelt zal het een melange zijn van 98 cent per ons, dat verkocht wordt voor 65 cent. Plannen zijn in uitwerking om het „as sortiment" van de textielwinkels nog verder uit te breiden. Deze protestactie geschiedt met het oogmerk een zodanige beperking van het cadeaustelsel tot stand te brengen, dat het cadeau geven van „branchevreemde" artikelen verboden wordt. De onderhandelingen, die onder leidinj van het Hoofdbedrijfschap De tailhandel over deze kwestie zijn ge voerd tussen de kruideniers en textiel handelaren, hebben, zo deelt de Mitex mede, niet tot enig concreet resultaat gevoerd. Illllill Mill Mill llill MIIIIIIIIMIIIIIIIIIMIHIIIIIIUIIIIIIIIIIIMIIIII Achttien ton gloeiend asfalt stroom de maandagavond in Rotterdam over de straat, toen de tank van een aan hangwagen, die aan een tankauto was gekoppeld, na een aanrijding open barstte. Dit gebeurde op de hoek Wol- phaertsbocht-Boergoensestraat waar omstreeks negen uur de aanhangwagen in botsing kwam met een locomotief van een stoomtram van de Rotterdam- sche Tramweg Maatschappij. De loco motief liep ernstig beschadigd uit de rails en de aanhangwagen scheurde open. De brandweer heeft het gloeien de asfalt ingedamd, zodat de hete, kleverige substantie niet in de riolen kon lopen en deze verstoppen. De be stuurder van de tram moest met een bovenbeenbreuk in het ziekenhuis wor den opgenomen. Het verkeer moest ter plaatse geruime tijd worden omgelegd. Het personeel van de Sociale Verze keringsbank in Amsterdam, ongeveer 2.000 personen omvattend, alsmede van de bijkantoren door het gehele land, heeft vrijdag 27 en zaterdag 28 decem ber vrij. Dit extra verlof, dat door de Kerstdagen bijna het karakter heeft van een week vakantie, is de perso neelsleden verleend als beloning voor de grote hoeveelheid werk, die verzet is bij de invoering van de AOW. - Zoals gemeld heeft de regering geen vrijaf na de Kerstdagen verleend aan het rijkspersoneel. De gemeente-ambte naren in Amsterdam zullen, voor zo ver de dienst het toelaat, de laatste dagen van de Kerstweek vrij zijn. De verloren gegane arbeidstijd moet echter worden ingehaald. Daarom wordt er pu reeds bij de gemeentelijke diensten en bedrijven een kwartier vroeger begon nen en een kwartier later geëindigd. De Russische partijsecretaris, Khroesj- tsjev, heeft gisteravond voor pas afge studeerde kadetten van de militaire academie van Moskou verklaard, dat de kracht van de Russische strijd krachten groter is geworden, aldus be richt Reuter. Hij zei, dat leger en lucht macht uitgerust worden met de modernste wapens, waaronder raketten en atoom wapens. Khroesjtsjev verklaarde voorts, dat maarschalk Zjoekov „een gevaarlijke koers had gevolgd" doordat hij het po litieke werk in het leger beperkte. De Russische partijleider zei, dat Zjoekov inbreuk heeft gemaakt op de politiek van de partij en getracht heeft het leger van de partij te scheiden. Het besluit om hem te ontslaan is geno men met het doel het partijwerk on der de strijdkrachten grondig te ver beteren, aldus Khroesjtsjev. Uit Nieuw Guinea bereikte ons deze foto, waarop men het wrak ziet van het Beaver"'-vliegtuig van de Nieuw-Guinea-luchtvaartmaatschappij, „De Kroon duif' dat tijdens een technische vlucht in opdracht van de Nederlandse Marine naar beneden stortte op ongeveer 35 km ten noordwesten van Merauke. Drie van de vier inzittenden kwamen bij dit ongeluk om het leven. De vierde, een Engels technicus, werd ernstig gewond. De oorzaak van het ongeluk is waarschijnlijk, dat het laagvliegende toestel in aanraking is gekomen met een palmboom. Tn het Limburgse plaatsje Gulpen is zer dagen het negenjarige zoontje van e amilie Olieslager door het inslikken erh 6en kouten kegeltje van een gezel- -apsspel gestikt. Overbrenging naar net ziekenhuis mocht niet meer baten. In de Britse badplaats Brighton is de behandeling van een omvangrijk corrup tie-schandaal begonnen. De hoofd-com- missaris van politie, Ridge, twee re chercheurs en twee burgers staan te recht. De openbare aanklager verklaar de tijdens de eerste zitting, dat Ridge regelmatig 20 pond per week aan steek penningen heeft ontvangen van een plaatselijke nachtclub, officieel de „As- tor Club" geheten, maar in de volks mond betiteld als „de emmer bloed". De „Astor Club" blijkt een levendige vermaaksgelegenheid te zijn geweest. Volgens de openbare aanklager althans waren vechtpartijen aan de orde van de dag, en in het algemeen ging de club tegen sluitingstijd pas open.... Ridge zou deze bijverdienste genoten hebben voor diverse faciliteiten, aan de Astor Club toegestaan. En men zou hem het geld steeds op hoogst roman tische wijze hebben overhandigd, ge wikkeld in een krant. De twee rechercheurs, Hammersiey en Heath, zouden bepaalde verdachte individuen hebben „getipt", dat zij door andere leden van de politiemacht ge zocht werden. Zij zouden daar geld voor gekregen hebben, o.a. zoals de aanklager het noemde van „een kenne lijke boef" en van een zwarthandelaar. Dan zou er nog een „regeling" be staan hebben tussen de beide recher cheurs en een vroeger al veroordeel de groenteboer, die tevens heler was. Krachtens deze „regeling" mocht de groenteboer allerlei gestolen goed ongehinderd kopen, mits het maar niet in Brighton gestolen was... Daarnaast noemde de aanklager nog belangrijke bedragen, die de recher cheurs aan steekpenningen ontvangen zouden hebben van mensen, die abortus hebben gepleegd. Er staan 50 getuigen op de lijst. Het verhoor zal naar schatting tien da gen duren. De tenlastelegging betreft een periode van negen jaar, aldus meldt U.P. Ongeveer vijfendertigduizend mili tairen, deel uitmakend van de vierde parate divisie en het eerste legerkorps, nemen thans deel aan de alarmoefening „Torenklok III", waarover wij in een deel van onze oplage van gisteren reeds berichtten. Het doel van deze oefening waarbij dus vrijwel alle onderdelen van de koninklijke landmacht betrokken zijn, is in de eerste plaats de doeltreffend heid van de paraatheid-, mobilisatie- en concentratiemaatregelen aan de prak tijk te toetsen. De oefening speelt zich voornamelijk in Overijssel en Gelder land en in het bijzonder in de driehoek Almelo-Hengelo en Oldenzaal. De troepen zijn gaan opereren vanaf de lijn tussen Assen en Oirschot. Na de alarmering, maandagmorgen is het leger onmiddel lijk in paraatheid gebracht. Vannacht zijn onder moeilijke omstandigheden een aantal bruggen over de IJssel gepas seerd. De oefening „Torenklok" heeft een meer technisch dan tactisch doel. Er zal dan ook geen schot worden ge lost. Tanks namen niet aan de over schrijding van de IJssel deel, doch zullen wel bivakoefeningen houden. Vliegtuigen doen evenmin aan de oefe ning mee. De zevenduizend kleinverlof- gangers zijn deze keer niet opgeroepen, doch het ligt wei in de bedoeling, in dien deze oefening slaagt, dat zij bij een volgende gelegenheid aan een soortge lijke operatie zullen deelnemen. Met Tijdens een overstroming te Miami in de Amerikaanse staat Florida kwam het water in de straten van de stad ruim 15 cm. hoog te staan. Het verkeer werd geheel ontwricht ondanks het feit dat er verschillende auto's tegen de stroom in probeerden te „roeien". Zes mensen werden by de overstroming gewond. Een vroegere agent van de Ameri kaanse contra-spionage, de filmprodu cer Boris Morros, schrijft in het num mer van gisteren van het Amerikaanse tijdschrift „Look", dat een Russische same"-wering tegen het leven van pre sident Tito van Joegoslavië in maart 1953 twaalf minuter voor het vastge stelde tijdstip van de aanslag werd afgelast, aldus bericht Reuter. Een Russische agent, vermomd als geeste- tijke, zou met medewerking van zes andere agenten de moordaanslag ple gen. De Russische tegenorder bereik te de vermomde agent twaalf minuten voor de anslag. Volgens Morros werd hij door de Rus sen naar Joegoslavië gezonden om daar als Amerikaanse filmproducer gegevens te verzamelen. Hij had over zijn activi teit een rapport van zeventig bladzij den uitgebracht, waarin hij wees op het grote aantal geestelijken, dat in Joegoslavië reist. Dit rapport heeft ken nelijk een rol gespeeld bij het op touw zetten van de samenzwering, aldus Mor ros. Verder schrijft hij in „Look", dat hij als Amerikaanse contra-spion heeft ver nomen, dat de veroordeelde Russische spion Soble foto's en plaatsaanduidin gen had ontvangen van bunkers, waar Amerikaanse atoombommen liggen op geslagen. Soble kreeg verder inlichtin gen over het aantal atoombommen in de Verenigde Staten en over de snel heid, waarmee deze wapens worden aangemaakt. Over een mislukte proef met een Russische waterstofbom in 1951 schrijft Morros, dat hierbij een Amerikaan, een Brit en een Italiaan, die voor de Russen werkten, om het leven zijn gekomen. deze oefening is een extra uitgave van driehonderdduizend gulden gemoeid. Minister voor defensie, ir. C. Staf, heeft vannacht bij Deventer het over trekken van de IJssel door onderdelen van de vierde parate divisie bijgewoond. De onderdelen van de vierde divisie en van het eerste legerkorps waren des avonds om acht uur van hun bases ver trokken. De totale lengte van de militaire colon nes, die uit meer dan 2500 voertuigen waren samengesteld, bedroeg met tus senruimten ongeveer vijfhonderd kilo meter. Ieder onderdeel beschikte over een nauwkeurig omschreven mars schema. Op kruispunten staande mare chaussees geven de passeertijden van alle onderdelen door aan de transport- bureaux in Harderwijk en Borne (Twen te), die het verloop der bewegingen aan de hand van het transportplan con troleren. De onderdelen trokken de IJs sel over bij Zwolle, Deventer, Does burg en Wester voort (Arnhem) om zich daarna in de loop van de avond te concentreren in de driehoek Almelo - Hengelo - Oldenzaal. De oefening „Torenklok" zal twee dagen duren. Daarna zal het nog enige tijd vergen alvorens de deelnemende troepen in hun garnizoenen zijn terug gekeerd. Tijdens deze manoeuvre wordt niet gemobiliseerd en ook niet gevorderd. Daar de oefeningen zoals gezegd eerder een technisch-organi- satorisch dan taktisch karakter hebben zullen geen bijzondere opstellingen worden ingenomen met de commis sarissen der koningin in Gelderland en Overijssel alsmede met de burge meesters der plaatsen, waarlangs de onderdelen zich zouden bewegen. Dit is nodig gebleken, omdat er bijvoor beeld gemeenten zijn, waar gedurende tien uur militaire colonnes doorheen trekken en er dorpjes zijn, waarin de bevolkingsdichtheid tijdelijk twee tot driemaal zo groot zal zijn. De oefeningen „Torenklok I" en „II" waren in hoofdzaak oefeningen voor de staven. Hieraan hebben geen troepen deelgenomen. Bij deze zuiver theoretische oefeningen werd evenwel een schat va# ervaringen opgedaan. De alarm oefening „Torenklok III" zal moeten aantonen of de zaak niet alleen op papier maar ook in de praktijk werkt. Wat ik gezien heb, kan de toets van iedere kritiek doorstaan. De oefening „Torenklok" is geheel volgens plan ver lopen en de vierde parate divisie met haar 2.500 voertuigen heeft zich weten te verplaatsen zonder dat zich ook maar één ongeval van betekenis heeft voor gedaan. Dit zei vanmorgen de commandant van de vierde divisie, generaal-majoor B. Koning. Ook b;j het oversteken van de IJsel, zo ging hij voort, die vijf en een half uur na de start werd over schreden, hebben zich geen opstoppingen of botsingen voorgedaan. Alles is ge ruisloos verlopen. Dit pleit voor de goede v eersdiscipline van de vierde divisie en de beheerste wijze van rijden der chauffeurs. De opsporingsambtenaren van de PTT hebben maandag in samenwerking met de rijkspolitie, te Ootmarsum de klandes tiene zender „Schiphol" opgespoord en in beslag genomen. Proces verbaal is opgemaakt tegen een 21-jarige timmer man uit Ootmarsum (gem. Denekamp). Vanmorgen omstreeks half acht kwa men gezinsleden van de familie De Jonge in de J. J. Hameiinstraat 125 te Haarlem tot de ontdekking, dat de 12- jarige Doude de Jonge tengevolge van gasverstikking om het leven gekomen was. Hulp mocht niet meer baten. Het stoffelijk overschot werd overgebracht naar het St. Elisabethgasthuis. Over de toedracht van dit tragische gebeuren vernamen wij het volgende: Gisteravond kwart over 10 kwam de jongen thuis met zijn 15-jarig zusje. De moeder was op dat ogenblik op bezoek bij kennissen in de straat. Toen zij om kwart over elf thuis kwam, waren de kinderen reeds gaan slapen. Zij con stateerde niets bijzonder en ging ook naar bed. In haar kamer sliep het dochtertje met een tweejarig zoontje. De 12-jarige zoon sliep in een eigen kamertje, dat aan de keuken grenst. Zowel de deur van de slaapkamer van de jongen als die van de keuken stonden open; de slaapkamer van de moeder was geslo ten. Vermoedelijk door trillingen ten ge volge van het verkeer is de gasslang losgeschoten van het comfoor in de keuken. Daar de hoofdkraan niet was afgesloten, kreeg het gas de vrije loop en stroomde ook gemakkelijk de slaap kamer van de jongen binnen. Vanmorgen stond de dochter om half 8 op en rook een sterke gaslucht. Zij ging naar de keuken en ontdekte, dat de gasslang los geraakt was. Zij sloot direct de hoofdkraan af en ging toen in de slaapkamer van haar broer tje kijken. Zij trof de jongen levenloos in bed aan. Maandagavond is te Utrecht een 22- jarig meisje door haar vader met een mes neergestoken en aan de gevolgen overleden. Het meisje, M. de K. uit de Knip- straat kwam tussenbeiden toen haar va der met zijn schoonzoon vóór de woning aan het vechten was. De jongeman, die sinds kort is getrouwd, wilde enige kledingstukken van zijn vrouw halen. Er ontstond een twistgesprek, dat ont aardde in een vechtpartij. De vader trok daarbij een mes, waarmee hij zijn schoonzoon verwondde. Toen het 22- jarige meisje, de andere dochter, een einde aan de vechtpartij probeerde te maken werd zij door haar vader do delijk aan de hals verwond. Zij over leed tijdens het vervoer naar het zie kenhuis. Ook de schoonzoon moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De va der is in verzekerde bewaring gesteld. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking en droog weer. Zwakke tot matige wind tussen zuidwest en west. Weinig verande ring in temperatuur. Zon: 8.21-16.38. Maan: 12.22-22.49. 4avertentte Verrukkelijk kerriesaus in 4 minuten klaar op tafel I temp. neersx. Station Weer heden afgel. 7 uur 24 uur Stockholm sneeuw 1 0.3 Oslo mist 2 0 Kopenhagen motregen 8 0.6 Londen geh. bew. 6 0 Amsterdam geh. bew. 8 0 Brussel geh. bew. 6 0 Luxemburg geh. bew, 1 0 Parijs geh. bew. -1 0 Nice half bew. 10 0 Berlijn geh. bew. 7 1 München onbewolkt 0 0.1 Zürlch geh. bew. -2 0 Genève geh. bew. 2 0 Locarno licht bew. 0 0 Wenen geh. bew. 7 4 Irnsbruck zwaar bew. 0 0 Rome half bew. 7 0 Advertentie GR. HOUTSTRAAT 18a HAARLEM TELEFOON 2041S

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1