Afzet van landbouwprodukten baart grote zorg Medewerken met prijsbeleid van minister Ziilstra Uitg aven steken ongunstig af bij de inkomsten JC 1 Handbalnederlaag van TYBB tegen Rapiditas en winst voor dames AD02 en Wijk aan Zee ANDItÉA I k ERIC DE NOORMAN l a WVNAND FOCKINK BANDRECORDERS L -'DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE IP Britse pers over de gebeurtenissen inIndonesië Tien jaar wegens poging tot vergiftiging De keuring in het Krelagehuis Hoe spelen de r.-k. clubs? AXDRÉA Oah^ontuma Kapitale diefstal in Arnhem Beroep van Verbond van Ned. Werkgevers: Financiële situatie NOVIB Kind overleden na schop van vader? „Half en Half Velsen stelt wat teleur dtxyi WOENSDAG 4 DECEMBER 1957 Voor 10.000 gulden aan kleding gestolen Officier van justitie hand' haaft zijn eis: twee jaar I 6 steelt Uw hart - streelt Uw tong 8.35 per luxe fles 11 BI nmmni ZILFA-PLEET alle modellen voorradig Grote Houtstr. 163, Haarlem Tel. 12393 UITSLAGEN TAFELTENNIS Winnaars sportprijsvraag H. 3. MAERTENS N.V. 72 v Uitslagen biljart competitie AARDEWERK RAVELLI Grote Houtstr. 163, Haarlem Tel. 12393 Oplossing kruiswoordraadsel van dinsdag Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 GELDKISTJES v.a. f 7. 63 Mijn drm Kuif je1.... Je moest eens weten hoe je er uitziet. Kuifje je zult je nek noq breken! !k go mijn honden wjssen Let goed. op de zok her.1_ (Van onze correspondent) De Nederlandse landbouw gaat ge bukt onder zware zorgen vanwege de afzetmogelijkheden van zijn produk- ten. Vooral voor de veredelingsproduk- ten van de veehouderij is de situatie zeer moeilijk, aldus de voorzitter van de Gelderse Maatschappij van Land bouw in zijn rede ter onen'r.g van de ledenraad, die vanmorgen in Arnhem is begonnen. Voor meer exportnroduk- ten zou slechts voldoende vraag ver wacht kunnen worden, als hagel, vee- ziekten, overstromingen of misgewas de boeren in andere landen op zéér frote schaal zouden treffen, maar Ne erland ervoor gespaard zou blijven. In de vrije westelijke wereld is het evenwicht tussen vraag en aanbod met betrekking tot tal van belangrijke pro- dukten verbroken. Het aanbod is gro ter dan de koopkrachtige vraag. Met dit probleem worstelt men trouwens ook in Amerika en Canada, zo goed als in Denemarken en in bepaalde op zichten ook in Engeland, Frankrijk, Ita- liëen België. In West-Duitsland vre zen de boeren, dat him varkensstapel zo groot wordt, dat er geen voldoende afzet meer voor is op de binnenlandse markt. De situatie wordt nog verergerd doordat elke regering de moeilijkhe den van de eigen landbouw op eigen manier tracht op te lossen met als ge volg dat er in feite geen enkel pro bleem wordt opgelost. De maatregelen bepalen zich tot exportsubsidies, sub sidies op de voortgebrachte produk- ten, toeslagen per hectare of anders zins, met de bedoeling, de boerenbe volking aan een redelijk inkomen te helpen. Al die maatregelen bergen echter het gevaar in zich. dat de pro- duktie wordt gestimuleerd en de kwaal verergerd. Spr, vreesde, of de Euromarkt de deelnemende landen betere mogelijkheden zou bieden. De Nederlandse landbouw verkeert in een kwetsbare positie. In de eerste jaren na de oorlog werd het agrarisch inkomen ten hate van het gehele volk afgeroomd. Wij zijn nu weer terecht gekomen in een periode.' waarin er room moet worden toegevoegd om het boereninkcmen op ïen sociaal aan vaardbaar peil te brengen. In geld uit gedrukt betekent deze toevoeging voor de melk in 1956 ruim 78.500,000 Ver wacht wordt dat voor 1957 een bedrag van tweehonderd miljoen gulden niet toereikend zal zijn om de voor dit jaar geldende garantieprijs te realiseren. Dank zij een knap gevoerde actie bleek het politieke en publieke klimaat vorig jaar gunstig voor enkele drin gend noodzakelijke verbeteringen van het garantiebeleid. Ten aanzien van de toekomst is spr. niet gerust en wel met het oog op de bestedingsbeperking. Vermoedelijk is er in West-Europa geen enkel land, waar de positie uan de oeren- en tuindersbevolking in politiek In de vorige nacht is er ingebroken in een tweetal kledingmagazijnen in het centrum van Arnhem. In totaal werd er naar schatting voor tiendui zend gulden weggenomen aan kostuums, mantels, kinderkleding en modeartike- - - len. In beide zaken hebben de inbrekers opzicht zo kwetsbaar is als in Neder- een geweldige ravage aangericht. De land. Zonder de samenwerking in het1 inhoud van de verschillende rekken Landbouwschap zou onze positie in de sociaal-economische politiek in feite ni hil zijn. Nochtans is er in onze kringen kritiek op het Landbouwschap, omdat dit te duur zou zijn. Géén Landbouw schap zou ons echter nog véél duurder te staan komen. De politieke invloed van het agrarisch bedrijfsleven zou Im mers zonder het Landbouwschap een te verwaarlozen factor zijn. Tenslotte motiveerde de heer van der Ley de voorgestelde contributie-verho ging. lag in gro'.e hopen over de grond ver strooid, zodat het personeel geruime tijd nodig had om enige orde in de chaos te scheppen. De inbrekers zijn bijzonder brutaal te werk gegaan. Zij hebben het slot van de voordeur ge forceerd terwijl zij de kans liepen te worden gadegeslagen door het nacht personeel van een naburig benzine station. Gezien de hoeveelheid gestolen goederen mag men bovendien aanne men dat zij deze in een auto hebben moeten laden. Het bestuur van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers heeft op de leden een dringend beroep gedaan om hun medewerking te geven aan het prijsbe leid van minister Zijlstra. In een cir culaire wordt gezegd, dat waakzaamheid ten aanzien van de ontwikkeling van Ionen en prijzen geboden blijft. Ervan uitgaande, dat een algemene toonbeweging uit zal blijven en in aan merking nemende de over het algemeen dalende tendens op de grondstoffen- markt lijkt het waarschijnlijk, dat de noodzaak tot prijsverhoging uitzonde ring zal blijven. Het blijft evenwel van belang, het welslagen van de politiek van loonstabilisatie ook mogelijk te ma ken door een verantwoorde prijspolitiek van het bedrijfsleven Dit betekent, dat. voor het geval een prijsverhoging on vermijdelijk wordt geacht, evenals tot dusverre terzake overleg wordt gepleegd met het ministerie van Economische Za ken. terwijl dalingen van de grondstof- fenprijzen waar enigszins mogelijk door een daling van de eindprijs van de pro- dukten dienen te worden gevolgd. (Van onze Haagse redacteur) Op de laatste vergadering van het dagelijks bestuur van de Novib met vertegenwoordigers van de organisaties, die achter deze instelling staan, is men tot de conclusie gekomen dat de ver- i-Jwuding tussen de inkomsten en uitgaven 'Van de Novib niet gunstig is. De orga nisatiekosten zijn vergeleken met die welke bij andere inzamelingen gemaakt worden niet zo hoog 283.000 over een periode van anderhalf jaar maar men staat voor het feit, dat de baten beperkt zijn gebleven tot 300.000, te weten 267.000 uit verschillende acties en 33.000 subsidie, afkomstig van de zestig organisaties, die de Novib steunen. Dit betekent dat men slechts de beschikking heeft over 17.000 voor de projecten, die men in Griekenland en de Soedan wil opzetten. Voor deze pro jecten, die nog niet definitief zijn omlijnd denkt men in de komende drie jaar ƒ900.000 nodig te hebben: in 1958 om te beginnen ƒ300.000. De Novib verwacht van de aange sloten organisaties een bijdrage van ƒ25.000 tot ƒ50 000, van de actie „Daad werkelijke gerechtigheid" (die los van de Novib staat) ƒ150.000 en van andere acties f 200.000. Een en ander tezamen zou een kleine f 400.000 opleveren. Verminderd met ƒ50.000 voor vaste lasten en 25.000 tot 50.000 voor primaire voor lichting zou er een batig saldo van 300.000 kunnen overblijven. Tot nu toe bedroegen de bureaukosten 38.000, de kosten voor primaire voorlichting 15.000 en die ter voorbereiding van de gevoerde acties f 230.000. Op de vermelde vergadering hebben de uitgavencijfers over de periode medio 1956 eind 1957 aanleiding gegeven tot kritiek. De kaartenactie, die de Novib thans voert, heeft 100.000 opgebracht. Om te voldoen aan de justitiële voor waarden bij een dergelijke actie (slechts 40 procent van de totaie opbrengst mag Twee Engelse bladen „The Times" en de „Daily Telegraph", hebben gister het Indonesische nationalisme en be paalde anti-Nederlandse maatregelen van Indonesië gekritiseerd. Na de aan dacht gevestigd te hebben op de „ver warde toestand in Indonesië" schreef „The Times" dat de betogingen tegen de Nederlanders moesten samenvallen met het debat over Nieuw-Guinea in de V.N. Het blad is van oordeel dat de maatregelen tegen de K.L.M., de staking van personeel bij Nederlandse onder nemingen en het verbod op Nederlandse bladen Indonesië meer kwaad zal doen dan Nederland. „The Times" spreekt zijn verontrusting over de toekomst van Indonesië uit „zolang daar de werkelijke vraagstukken ter zijde worden gescho ven voor nationalistische betogingen als thans in Djakarta worden aangemoe digd". De „Daily Telegraph" meent dat en kele van Indonesië's moeilijkheden aan de „onbekwaamheid van de schreeuwen de nationalisten" kunnen worden toe geschreven. „Indien Indonesië slechts aan kinderziekten leed kon het mede leven verwachten, maar met de aanval op Nederlandse particulieren en han delsbelangen doet het zich zonder twij fel zelf kwaad" Het acht de ontwikke lingen in Indonesië van wereldbelang en met name voor het Britse Gemene best en de Verenigde Staten als lid van deZOAVO. „Indonesië's imperialisme, dat met Nieuw-Guinea een nieuw gebied aan zijn wanbeheer tracht toe te voegen, mag totnogtoe geschreeuw zijn bedoeld om de aandacht van interne crises af te leiden, maar men heeft ook al be gerige blikken geworpen op Singapore en Borneo", aldus het blad, dat tenslotte Australië's houding naast Ne derland van werklijkheidszin vindt ge tuigen. besteed worden aan onkosten) zou de actie nog ruim 200.000 moeten op brengen. Het financiële beleid van de Novib zal nader besproken worden op de alge mene bestuursvergadering, die 19 de cember wordt gehouden. De Alkmaarse rechtbank heeft gister ochtend de 48-jarige timmerman uit Middenmeer wegens poging tot moord, meermalen gepleegd, door menging van vergif in oliebollen veroordeeld tot tien iaar gevangenisstraf met aftrek. Veertien dagen geleden persisteerde de officier van justitie bij zijn eis van 22 oktober, nl. tien jaar gevangenis straf en onvoorwaardelijke terbeschik kingstelling. Op 19 november was de zaak opnieuw ehandeld voor het horen van een getuige-deskundige, die ver klaarde dat het gebruikte vergif tien tot twaalf milligram parathion do delijk was. De raadsman van verdachte had vrijspraak gevraagd „omdat het mid del ondeugdelijk was en verdachte vrijwillig de dokter had gewaar schuwd". Er was bovendien, aldus pleiter, van de oliebollen niet voldoen de gegeten om het vergif dodelijk te doen zijn. De rechtbank verwierp het verweer middel van de verdediger als zou het middel ondeugdelijk zijn geweest en be schouwde het vrijwillig terugtreden van verdachte niet als een verzachtende om standigheid omdat deze in gebreke was gebleven de door hem ontboden genees heer in te lichten over de oorzaak van de ziekteverschijnselen in zijn gezin. Namens de verdachte heeft de raads man tegen het vonnis van de rechtbank appel aangetekend. De rechtbank te Rotterdam heeft zich dinsdag andermaal beziggehouden met de zaak tegen de 34-jarige fabrieks arbeider uit Rotterdam, die op 1 juli j.l. zijn vierjarig zoontje met de blote voet zou hebben geschopt, zodat het anderhalve meter verder tegen een deurpost was terechtgekomen en hui lend bleef liggen. Later Is het kind overleden. De officier van justitie eiste op 22 oktober een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek. Dr. J. Zeldenrust, pa tholoog-anatoom te Den Haag, had bij sectie uitgemaakt, dat de lever van het kind grotendeels was doorgescheurd en een hersenoedeem was ontstaan, twee letsels, die beide dodelijk zijn. Het kwam toen niet tot een uitspraak, omdat de rechtbank een nader onder zoek gelastte, nadat de moeder in een brief had meegedeeld, dat haar zoontje op 15 juni j.l. in een speeltuin tegen een schommel was opgelopen en een wondje aan het hoofd had gekregen. De president deelde in de zitting van vandaag mee, dat het wondje in een ziekenhuis is verbonden, maar niet ge hecht. Dr. Zeldenrust had een nieuw rapport opgesteld en de president con cludeerde hieruit, dat het bij sectie aangetroffen hersenoedeem geen ver band hield met de verwonding, die het kind in de speeltuin had gekregen. De officier zag geen aanleiding tot een andere conclusie te komen en hand haafde zijn eis. Verdachtes raadsman vroeg of er wel voldoende zekerheid bestaat om aan te nemen of de doodsoorzaak aan de val na de schop te wijten is geweest. Plei ter vroeg een lichtere strat Uitspraak 10 december. De circulaire zegt verder, dat de mi nister van Economische Zaken zich be reid heeft verklaard met de verschei dene bedrijfstakken nader onder ogen te zien, welke procedure kan worden gevolgd om de doeleinden van de prijs politiek te verwezenlijken, waarbij in het bijzonder aandacht geschonken zal worden aan de mogelijkheden om te be vorderen, dat de ondernemingen snel kunnen reageren op prijsfluctuaties op de grondstoffenmarkt. Met de minister van Economische Zaken is verder over eengekomen, dat het overleg over het prijsbeleid wederzijds kan worden her opend wanneer de omstandigheden daar toe aanleiding geven. 52 Behoedzaam haast Eric zich terug. De ruiter blijkt echter niemand anders te zijn dan de Skalde, die bezig is Erwin te verbinden en grijnzend opkijkt, als hij Eric ziet naderen. Het leek mij beter, om achter XJ aan te komen", prevelt hij. „ik had er wel een idee van, dat er iets mis zou gaan, en ik heb gelijk gekregen". Eric knikt zwijgend en wendt zich tot Olaf. Deze staat er zwijgend en somber bij te kijken en geeft nauwelijks ant woord als Eric zegt: „Gij hebt mijn zoon het leven gered. Hoe kan ik U hiervoor danken?" „Door hem mee te nemen en hier nooit meer terug te komen", bromt de Berenjager ten laatste. Min of meer vreesde de Noorman dit al, en het is een tegenvaller voor hem, want juist hier in het Noorden zijn trouwe aajihangers hem veel waard. „Hebt ge er een idee van, wat dit voor kerels geweest zijn?" Olaf haalt de schouders op„Landrovers? Struik rovers? Kun je zelf ook zien. Ik heb je zijde gekozen, Koning, en daar blijft het bij, maar je hebt gehoord wat ik gezegd heb: Ik waarschuw je dus. Houd dat zoontje van je uit de buurt van mijn Ingrid". Op dat moment horen ze achter zich een kletsende slag en een woedende meisjesstem zegt: „Zo vlegel, dat had je nog verdiend". Zij draaien zich om en zien Erwin beteuterd achteruit wijken voor Olaf's dochter, die hem toebijt: „Gij zijt een echte vlegel om zo tegen mijn vader te keer te gaan. Foei! bah! Ga uit mijn ogen. schelm!" „Nou", mompelt Eric, „het schijnt dat je dochter best op zichzelf kan passen. Ik geloof, Heer Olav, dat Erwin nu zijn bekomst wel heeft." Advertentie M V. (Van onze handbalmedewerker) Gezien de minder gunstige weersom standigheden voor wa* betreft de toe stand van de terreinen is het aantal wedstrijden, dat afgelopen weekeinde in het district Haarlem van het Neder lands Handbalverbond doorgang vond, behoorlijk meegevallen. Wat de resul taten van de katholieke clubs aangaat, die zijn liet over de gehele linie gun stig geweest. Verwijten aan het adres van de verliezende clubs zou hier en daar toch van onrechtvaardigheid ge tuigen, zoals bijvoorbeeld de nederlaag, die TYBB tegen het sterke Rapiditas moest incasseren. Van Velsen had men echter meer verwacht dan verlies ten voordele van THJÏ. Verheugend waren daarentegen de overwinningen van ADO 2 en Wijk-aan-Zee, zij het dan, dat het hier katholieke tegenstandsters betrof, die het loodje legden. Op een hard terrein hebben Rapidi tas en TYBB, wat veldspel betreft, ze ker niet voor elkaar onder gedaan. Na tien minuten spelen openden de geelzwarten zelfs de score (1-0). Ook Rapiditas had nog vóór rust succes, zodat de supporters warm bleven, vanwege de spanning, wie met de zege zou strijken. Raniditas bleek uiteindelijk de sterkere. Met switchen de aanvallen werd de achterhoede van TYBB tot tweemaal toe schaak mat gezet. Treuzelen in de voorhoe de van de thuisclub stond kansen op meer tegenpunten in de weg. Eind stand 1-3. Velsen en THB hebben in 2A verwoed De keuringen in het Krelagehuis komen van week tot week meer in het teken van de hoofdgewas sen onzer bloembollenteelt te staan, voor zover het dan tenminste de hya cinten en narcissen betreft. En dan kun- nen we allereerst wijzen op een buiten gewoon geslaagde inzending hyacinten van de N.V. Gebr. Eggink te Voorscho ten, die niet minder dan twintig pannen en kisten met haar blauwe zaailing Van- quard opstelde, alles gewoon geprepa reerd, zowel kas- als huisbroei. Dit is een buitengewoon vroege variëteit, ont stak uit een kruising van Fairynhya- cinten X Enkelrose Rosalie. De kashya- cinten waren eind september geplant, 15 november in de kas gebracht en 27 november in bloei, een broeitijd dus van slechts 12 dagen. 23 augustus ge plante bollen waren 1 november in de huiskamer gebracht en eveneens op 27 november in bloei. Er stonden behoorlijke grote bloemen op de kleine maten, ze waren prach tig gelijk en goed van kleur. Een uit zonderlijke prestatie met een hyacint die zijn weg wel vinden zal. Th. Ravens- berg, eveneens uit Voorschoten, had een aantal kisten met hyacinten in veilingbroei opgesteld. Ze waren niet alle even geslaagd, nogal ongelijk en gedeeltelijk, de Pink Pearl, ook te kort. De witte I' Innocence was wel goed op steel maar de bloemen waren, ook voor de gebruikte maat 15/16. toch te licht. Daar staat echter weer tegenover dat het zeer vroeg in de tijd is, zelfs voor deze gewoon geprepareer- den. Warnaar Co., Sassenheim, toonde een flinke collectie narcissen bestaande uit Tropic Star, die heel erg best waren, Better Times, Orange Standard, Edward Buxton en Holly wood. De bloemen waren nog niet al le op maat maar ook hier spreekt de „vroegte" weer een woordje mee. Een inzending van geheel andere aard was die van de N.V. G. C. van Meeuwen te Heemstede, bestaande uit geprepareerde Amaryllis hippeastrum hybriden. Het waren fraaie rode één- kleuren, onberispelijk van vorm en tot zes kelken aan een steel. Voor het me rendeel zaten de planten ook goed in het blad waardoor het geheel aan goede verschijning won. Tot slot was er nog een beste vaas met de bekende freesia Souvenir van M. C. v. Staaveren, Aalsmeer. om de punten gestreden. De Haarlem se dames toonden zich iets schotvaar- diger (2-3). In 2B is het ADO 2 zowaar gelukt het nog ongeslagen IEV te klop pen (2-1)een prestatie, reliëf blijft houden, ondanks het feit, dat IEV met tien speelsters was opgekomen. Full Speed maakte korte metten met De Blinkert (6-0) en Wijk aan Zee toonde zich royaal de meerdere over HBC 2: 1-5. Bij de heren (eerste klasse) hielden Tonegido en IJmond 2 elkaar lange tijd in evenwicht. Beide partijen lieten zich op het punt van schotvaardigheid niet onbetuigd, waarbij de IJmondenaren tenslotte de gelukkige waren (5-6). AHV toonde zich de meerdere van Rapiditas met 5-3 en Velsen liet er in de tweede klasse tegen IJmond 3 geen enkele twij fel over bestaan, wie de „kneepjes van het vak" beter onder de knie had: 10-2. De uitslagen: Dames eerste klasse: TYBB-Rapiditas 1-3; 2A: Velsen-THB 2-3; 2B ADO 2-IEV 2-1; Full Speed-De Blinkert 6-0; HBC 2-Wijk aan Zee 1-5. Junioren A: Full Speed-Concordia 2 2-5; B: ADO-Van Nispen 4-1. Adspiranten A: ADO-De Blinkert 2-4; ADO 3-Full Speed 2. 6-1; IJmond 3-IJmond 1 2-9; B: ADO 2-De Blinkert 2 2-1; IJmond 4-Full Speed 0-5. Heren eerste klasse: Tonegido- IJmond 2 5-6; AHV-Rapiditas 5-3; Tweede klasse: Velsen-IJmond 3 10-2. Advertentie HEREN: le kl.: HotacJohez 7-3, HBC 3— Rapidity 2-8, TOG 2Winfried 6-4, TYBB—HBC 2 3-7, Togido 2—GTTC 2 9-1; 2e kl. A: HBC 4—CSV 5-5, VGZ— TOG 3 6-4, Prowano—GTTC 3 7-3, DHC 2—Rapidity 3 3-7, Togido 4—te Zaanen 6-4; 2e kl. B: Rapidity 2VTC 6-4, TYBB 2—Togido 5 6-4, Hotac 2— Prowano 2 5-5, Oranje ZwartDHC 3 5-5, GTTC 4—Togido 3 0-10; 3e kl. A: VTC 2—TOG 4 4-6, Winfried 2—TYBB 4 6-4, Togido 9—DSB 0-10, GTTC5— Corodex 7-3, Johez 2Velsen 2 5-5; 3e kl. B: DHC 4—Columbia 10-0,Prowano 3 —VGZ 2 8-2, GTTC 7—Togido 7 5-5, PRAK—TYBB 3 5-5; 3e kl. C: Winfried 3 CSV 2 7-3, Spinneweb—Togido 8 7-3, DHC 5Doko 3-7, Oranje Zwart 2te Zaanen 2 9-1; 3e kl. D: Hotac 3—GTTC 3 7-3, Uitgeest—GTTC 2-8, Togido 6—te Zaanen 3 10-0, Johez 3Geel Wit 2-8; 4e kl. A: VTC 3—HBC 6 6-4, DSB 3— Shot 2 7-3, Winfried 4—Rij telbi 3-7, DHC 6te Zaanen 4 10-0; 4e kl. B: Bloemendaal—VTC 4 2-8, DSB 5Doko 2 1-9, GTTC 2TOG 6 10-0, Spinneweb 4 Prowano 4 0-10, DHC 7—Heemskerk 2 0-10; 4e kl. C: Bloemendaal 2Spinne web 3 5-5, Geel Wit 3—TYBB 5 4-6, Ready 2—HBC 5 1-9, Heemskerk 4— Togido 10 10-0; 4e kl. D; GTTC 3—Ra pidity 6 4-6, Rapidity 5—Hotac 4 6-4, Heemskerk 5—GTTC 4 7-3, CSV 3—Vel sen 3 1-9, CSV 4Heemskerk 3 4-6; 4e kl. E; VTC 5Spinneweb 2 3-7, Bloemen daal 3—Togido 11 3-7, TZBDSB 2 5-5, Riitelbi 2—TYBB 6 7-3, TOG Schoot 3-7. DAMES: 3e kl. A: DHC—CSV 6-4, Togido— Winfried 5-5, Rapidity 2te Zaanen 8-2, Johez—HBC 5-5; 3e kl. B: VTC—Johez 2 8-2, SpinnewebTOG 7-3, Rapidity DHC 2 7-3, ReadyTYBB 4-6, Oranje Zwart—VGZ 7-3; 4e kl. A: DSB—Bloe mendaal 4-6, Togido 3GTTC 1-9, te Zaanen 2—TYBB 3 10-0; 4e kl. B: Rij- telbiOranje Zwart 2 0-10, TOG 2— Ready 2 8-2, VTC 3Spinneweb 2 3-7; 4e kl. C: VGZ 2—HBC 2 2-8, Togido 2— Winfried 2 6-4, TYBB 2—DSB 0-10. JUNIOREN: Groep A: Geel WitTogido 5-5, TOG TYBB 3 9-1, Oranje Zwart 2—TYBB 2 5-5, GTTC—Togido 6-4, TYBB—Geel Wit 8-2; groep B: TZB—TYBB 5 5-5, te Zaanen—DSB 2 10-0, TYBB 4DGC 2 6-4. (ZONDAG 8 DECEMBER) 1. DEM ZANDVOORTMEEUWEN 3. BEVERWIJK—WIJK AAN ZEE 4. EGMONDIA—VITESSE 5. ADO—VELSEN 6. RIJSWIJK—TYBB 7. OFC—ONZE GEZELLEN 8. CONCORDIA—TEIJLINGEN 9. FOREHOLTE—SJC 10. DOCOS—LISSE (De inzendingen moeten uiterlijk zater dagmiddag in ons bezit zijn. Nassaustraat 5 - Haarlem - Tel. 15ZZ0 (Zondag 1 december 1957) le prijs 10.—; H. van der Hulst, Vogelenzangseweg 364, Vogelenzang, 10 pt. 2e prijs 7.50: Mej. A. Koedijk, Ged- Schalkburgergracht 76, Haarlem. 9 pt. 3e prijs 2.50: H. Pirovano, Munin- kerweg 4, Beverwijk. 9 pt. 4e prijs 2.50: H. Kuipers, Bumerweg 65, Heemstede. 9 pt. 5e prijs 2.50; H. J. Prins, Hoofdstraat 168B, Hillegom. 9 pt. t J V T- i 9 iO n /i /e A 'f 'j Zo u M Jr U V Je M jj 3V 3t H Advertentie V e. Afd. A: Groendaal 1Hof v. Holland 1 24; SW 1—Het Noorden 1 5—1; Centrum 1Excelsior/Scheiwijck 24; Suisse 1—DES 1 2—4; Scheiwijck 1— 1939/Bl.daal HN 2-4. Afd. B: OVS 1—TOP 1 5—3; ADO 1— Duvelshoek 4—4; SW 2—Frans Hals 1 62; DES 2Suisse 2 24; Kennemer- hof 1Centrum 2 44. Afd. C 1: De Vaart 1Centrum 3 26; Groenendaal 2—OVS 2 44; Cen trum HstInsulinde 1 44; Hof van Holland 2Kennemerhof 2 08; Cen trum HstKennemerhof 2 62. Afd. C 2: DES 3—Suisse 3 2—6; Het Noorden 2De Vaart 2 44; Kenne- merland 2—IVO 1 2—6; ADO 2—SVV 3 44. Afd. D 1: Duvelshoek 2ADO 3 44; Frans Hals 2Haarlem-N. 08; Suisse 4Irene 1 44; IVO 2Hof v. Holland 3 2—6; OVS 3—SW 4 6—2. Afd. D 2: Insulinde 2—ADO 4 4—4; Kennemerland 3Kennemerland 4 62; De Vaart 3—Het Noorden 3 80; Vrien denkringIrene 2 44; TOP 3ADO 5 0—8. Afd. Beverwijk: Parkzicht 1Schei wijck 4 44; Excelsior 2Parkzicht 3 62; Scheiwijck 3Excelsior 1 44. Advertentie Horizontaal: 1. jongensnaam; 5. kleur; 8. zangnoot; 9. planeet; 12. Chin, maat; 13. bevel; 14. zwaardvis; 16. vogel; 18. deel van het hoofd; 20. deel van het hoofd; 22. boom; 24. ik (Lat. afk.); 25. bitter vocht; 26. meisjesnaam; 28. bar; 30. on verstandig; 32. pret; 34. voegwoord; 36. muziekdrama; 38. landbouwwerktuig; 39. deel van een boom; 40. gebruik in kleding. Verticaal: 1. chocolaadje; 2. rondhout; 3. aanw. vnw.; 4. de oudere (afk.); 5. ijzer houdende aarde: 6. stofmaat; 7. sieraad; 10. vaartuig; 11. Spaanse titel: i3. naaige. ret; 15. projectiel; 17. méi'sjésnaahi; l9. elektr. geladen deeltje; 21. deel van het hoofd; 25. pl. in Zeeland; 26. ampère (afk.); 27. groente; 29. loon; 31. familielid; 33. boom; 35. deel van de bijbel (afk.); 37. klaar; 38. jongensnaam. Horizontaal: 1. tijdschrift; 2. even - ornaat; 3. Veluwe - K.E.; 4. er - iedereen; 5. stee - iglo; 6. set - snugger: 7. dorp - teen; 8. vore - Po; 9. Merapi - pi; 10. riek - ai - hal; 11. minstreel. Verticaal: 1. tevens - vorm; 2. ijver - EDO - ii; 3. del - stormen; 4. snuit - reeks; 5. Weesp; 6. hoeden - paar; 7. r.r. - utopie; 8. intrige; 9. fa - eggen hl; 10. takelen - pa; 11. tenor - pils. Advertentie ZWARTE ROTSEN De muziekvereniging „Harmonie- Crescendo" zal zondag 8 december de wedstrijd EDO-DFC muzikaal opluiste ren. Door de dames van de gymnastiek vereniging „BATO" zal het restant lo ten ten bate van het instrumentenfonds van de harmonie aan het publiek te koop worden aangeboden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2