M ■I Glaciologen trachten op vele vragen antwoord te vinden een 7 I Ruimtelijke ordening Economische situatie niet rooskleurig te noemen Minister wil bevoegdheid om investeringsaftrek in 1958 zonodig te doen herleven Alleen sigaretten duurder IS STEEK UW TONG T EENS UIT D 8 Spanningen op Aruba MINISTER HOFSTRA HOUDT VOET BIJ STUK Hoeveel ijs torst de aarde rr ■cr Am tnmmm üffiti 7kiniP8 ?®re huid Indonesische kwestie bij NATO-overleg ,.ATPT?nAO 14 DECEMBER 1957 PAGINA 7 -«ill - KLAVER VIER X X X X X Aan de tong valt heel wat te zien over iemands algemene gezondheidstoestand W erkgelegenheid Verhoging van de omzetbelasting Investeringsaftrek In verband met arrestatie van gedeputeerde De teruggang van het gletsjer-ijs oeder Aarde draagt een witte muts. En dat niet alleen, -ij vei heugt zich ook in het bezit van een enorme witte voelen-a e lei e po en der aarde zijn met een ijskap bedekt. En de hoogste gedeelten van het aardoppervlak zijn eveneens bedekt door een laag sneeuw en gletsjerijs. Dat gletsjerijs ontstaat als een dikke laag sneeuw zich samenpakt. Dan wordt het omgesmolten in korrelig ijsE het gewicht van die ijsmassa groot genoeg, dan begint deze zich langzaam bergafwaarts te verplaatsen. Voor deze kille ijskappen en gletsjers loopt een betrekkelijk jonge weten schap, de glaciologie. warm. Zij bestudeert het leven en het gedrag van deze ijsmassa's. En omwille van deze studie hebben m onze dagen glaciologen zich naar arclische gebieden begeven en trotseren zij op het ogenblik ook de lang niet behaaglijke klimatologische omstandigheden, welke het armzalige zomerjaargelijde aan de Zuidpool hen te bieden heeft. Wat willen zij eigenlijk/ Zij willen weten, hoe groot de voorraad ijs is, waarover de aarde op dit ogenblik beschikt. En zij will en weten, wat er met dat ijs gebeurt. Het Internationale Geofysisch Jaar, dat op I juli j.l. begonnen is, geeft hen een prachtige gelegenheid om nu eens niet de een of andere aparte gletsjer of gletsjergroep te onderzoeken, maar om een globaal, een inderdaad mondiaal onderzoek in te stellen. Voor de eerste maal zelfs. Enkele tien tallen wetenschappelijke stations zijn op het ogenblik daarmee doende. jViei alleen in de poolgebieden, maar ook op de hoogste bergtoppen van de Alpen, de Andes, in Kenya en in de Himalaya, in het Amerikaanse Rotsgebergte en in Alaska. Een slee-geleider met zijn honden in de ijswoestijn. Men weet, dat de gletsjers en pool kappen op het ogenblik ongeveer een tiende deel van het aardoppervlak be dekken en men weet ook, dat dit in vroegere geologische tijdperken zelfs bijna een derde deel is geweest. Wij kennen gletsjers, hier in Europa. In de Alpen telt men er dertienhonderd en zij beslaan een gezamenlijk opper vlak van 3500 vierkante km. Zij zijn indrukwekkend, maar toch behoren zij tot de „kleine luyden". De Vatna Jökull gletsjer op IJsland is alleen al meer dan twee maal zo groot, zij meet 8000 vier kante km en de Jostedalsbrae-gletsjer in Noorwegen heeft een oppervlakte van 1100 vierkante kilometer. De Muir-glet- sjer in Noord-Amerika is zelfs nog gro ter, anderhalf maal de IJslandse gletsjer. Deze toch gans niet kinderachtige ge tallen vallen echter volkomen in het niet wanneer zij vergeleken worden met die v«i het ijs van de poolgebieden. Hé ijskap van Groenland alleen al be dekt een oppervlak van 2 miljoen vier kante kilometer en het ijs van het zuid- Poolgebied beslaat een oppervlakte van haar schatting dertien miljoen vierkante kilometer. Men heeft de totale rekening wel eens opgemaakt en is tot de conclusie ge komen dat zonder zich aan wilde schattingen te wagen men mag aan nemen, dat onze planeet Aarde meer dan dert: miljoen kubieke kilometer glet sjer-ijs te torsen heeft! De dikte van de pooiijsmassa's name lijk is zeer groot. Franse metingen op Groenland hebben uitgewezen, dat de ijskap er op vele plaatsen méér dan 2000 meter dik moet zijn. En de dikte van de Antarctische ijskap gaat, zoals uit Amerikaanse metingen is gebleken, op sommige plaatsen zelfs de drie tot vier kilometer te boven. Het is verleidelijk eens te becijferen, vuL betekenen zou, als deze ontzag- wA1iSrn:jssa eens helemaal wegsmolt, wl3™eltwater ervan zou dan terecht- oppervlak h ^eeanen. En waar deze een °oPePn vLarkkahntbtS,Van ongeveer 360 mü- d-' dus betekenen rf*e+eu mut0^al' zo" van het zeewater Snat het huidlg®..peii Een beeld dat wij a,?eter zou lijk zouden kunnen noTmen verlelde" Het zou betekenen, dat^ns land en Belgie grotendeels en ook een deel van Frankrijk onder de zeespiegel zouden verdwijnen en dat de bewoners van die streken hun heil hoger zouden moeten zoeken, voorzover ze niet door ae zee verzwolgen werden. Het is een hypothetisch toekomst beeld. Maar het is ook een beeld uit het verre verleden. Want de giet- sjermassa's hebben in het geologische verleden een cyclus van toename en afname vertoond. Tijdens de «styden schoven zij ver vooruit en bedekten grote stukken van het vas'teland en in de tussengelegen war®eS0u™ trokken zij zich terug en deed hun smeltwater het peil van de z J gen. Voor de geologen spreken Verse gesteenten daaromtrent openhartige taal. ISLfiNÜ Het „postkantoor" 'van de Australische Zuidpool-expeditie. En die taal interesseert ook de gla ciologen in hoge mate. Zij willen om trent deze cyclische beweging méér ver nemen. En nu niet van de gesteenten, maar van de gletsjers zelf. Er is namelijk geen goede reden om aan te nemen, dat deze cyclische be weging in- onze tijd tot stilstand zou zijn gekomen. En dan is de vraag: In welke fase ervan bevinden wij ons? In de fase van de toe- of van de afname of in een periode van overgang van de ene in de andere? Men zou graag een goed gefundeerde conclusie trekken en daarom hebben de glaciologen de kansen, welke het Inter nationale Geofysische Jaar hun bood, met beide handen aangegrepen. Zij wil ier nu trachten zich een afgerond beeld van het gedrag van de gletsjers te vor men. Want zij hebben hun vermoedens. Boze vermoedens zelfs. Zij vragen zich af of het gletsjerijs zich in een periode van afname bevindt. Het is ai meer dan een eeuw, dat men opgemerkt heeft, dat de gletsjers in de Alpen bezig zijn zich terug te trekken. Op sommige plaatsen meer dan 300 me ter in een eeuw tijds. En niet alleen in de Alpen heeft dat zich terugtrekken plaats, eveneens in Zweden bijvoorbeeld is het geconsta teerd. Ook op Spitsbergen zijn de gletsjers in de laatste tientallen jaren als ge volg van afsmelten aanzienlijk in grootte afgenomen. Men heeft verge lijkingsmateriaal in de door een ex peditie in 1935 verzamelde gegevens. Ganse gletsjers zijn verdwenen en an dere zijn veel kleiner geworden. Op IJsland en Groenland is de terug gang van de gletsjers evenzeer ge constateerd. In het Zuiden van Groen land zijn duizenden hectaren land, die in het begin van deze eeuw door het gletsjerijs waren bedekt, blootgekomen. Het is niet alleen een zich terugtrek ken, maar ook een dunner worden van de ijslaag. Bij de gletsjer van Marsar- jokull op IJsland heeft men geconsta teerd, dat in een halve eeuw tijds de dikte van het ijs met 90 meter is ver minderd. Op Groenland kwam men tot soortgelijke conclusies. De oorzaak zoekt men in een lang zaam algemeen milder worden van het klimaat. De moeilijkheid van het trekken van een conclusie is gelegen in het feit, dat de wereld behalve het langzame ritme van de ijstijden, ook geringere fluctuaties in het klimaat gekend heeft, fluctuaties van een kortere duur, van enige eeuwen bijvoorbeeld. Gedurende de duizend jaar die onze jaartelling voorafgingen werd het kli maat van Europa aanzienlijk kouder. Toen Rome gesticht werd, werden in het Noorden van ons werelddeel de volken teruggedreven door de gletsjers. In het begin van onze jaartelling kwam hier aan een eind. De landen rond het Middellandse-Zeebekken werden dro ger en de Alpengletsjers begonnen zich terug te trekken. In de Middel eeuwen waren die heel wat kleiner dan tegenwoordig. Daarop volgtle een koudere periode, die de Alpengletsjers weer deed groeien. En aan die groei is in de 19e eeuw weer een einde gekomen. Het zijn overigens niet alleen de gletsjers, die een aanwijzing gegeven hebben voor een milder worden van het klimaat. Ook de stijgende jaargemiddel den voor de temperatuur wezen in die richting. En ook de vissen schijnen er niet onkundig van te zijn gebleven. In de laatste twintig jaar zijn de kabel jauwen in de Noordelijke Atlantische Oceaan een goede waarts getrokken. 400 km. meer pool- Aanvankelijk waag den zij zich niet hoger dan de parallel van 68 graden NB, nu schrikken zij er niet. voor terug, zelfs tot aan die van 72 graden te zwemmen. En terwijl Spitsbergen vijftig jaar geleden ge durende slechts drie maanden met een schip bereikbaar was, kan het sinds 1930 gedurende meer dan zes maanden bereikt worden. Interessante vragen zijn het dus, die de glaciologen in het Internationale Geofysische Jaar naar hun ijzige posten gedreven hebben. MR. H. C. M. EDELMAN (Vervolg van pag. 1) Een gevolg hiervan is weer dat Neder land een verstedelijking vertoont als geen ander land ter wereld. Een Engels architectenblad schreef onlangs, dat Nederland een land van voorsteden aan het worden is. En prof. Gerretson typeerde deze ontwikkeling als de groei van Nederland tot een overbevolkte boerderij op het Noord- zee-strand. T.a.v. die „boerderij" mo ge prof. Gerretson dan ongelijk hebben, de overbevolking op het „strand" geldt zeker onverkort. Nu is een kenmerk van onze tijd dat wij de meeste vraagstukken op de al lereerste plaats z.g. economisch willen benaderen. We ontkennen niet de nood zaak daarvan, maar wijzen wel op het begeleidende gevaar, n.l. dat we d e mens in het geheel der problemen gaan vergeten. Wie buitenlandse we reldsteden als Parijs, Marseille, New York, Rome wel eens anders dan uit sluitend met de ogen van een toerist heeft gezien, hem moeten ook de grote nadelen van deze ongelofelijke bevol kingsconcentraties zijn opgevallen. Het gaat natuurlijk niet aan om in een artikel als dit de oorzaken van de te eenzijdige concentratie na te gaan en nauwkeurig de wegen na te speuren die tot een gelijkmatige en vooral meer evenwichtige ontwikkeling kunnen voe ren. Wij willen slechts met voldoening constateren, dat deze week de gehele Tweede Kamer, zelfs zonder hoofdelij ke stemming, aan de minister van Volkshuisvesting heeft gevraagd om nu eens door middel van een nota te ver tellen welk beleid hij voornemens is in dit opzicht te voeren. Het zal nog wel enige tijd duren voor deze nota zal verschijnen, want de Kamerheeft de minister niet aan een termijn gebon den. Maar wjj menen dat het niet uit sluitend een zaak van de Kamer mag worden, De levensbelangen van onze mensen zijn hier zo nauw mee verwe ven, dat we het volkomen logisch zou den vinden ais op de werkprogramma's van al onze sociale organisaties dit in gewikkelde vraagstuk zou worden ge plaatst. Er is geen organisatie denk baar welke hierbij niet levendig geïn teresseerd is. Onze boeren met het oog op de cultuurbodem, de werkgevers met het oog op de spreiding van de in dustrie, de werknemers in verband met de werkgelegenheid en voor de anderen spreekt dan vanzelf, dat hun spreiding door het geheel vereiste is. Maar gezamenlijk hebben zij belang bij een bezien van de onontkoombare bij verschijnselen die als inzet hebben het behoud van de menselijke persoonlijk heid en de menselijke waardigheid. (Van onze Haagse redacteur) De regering acht de voorgestelde be lastingmaatregelen ten bedrage van 107 miljoen gulden nodig voor de sane ring van onze economie. Dit deelt mi nister Hofstra mee in zijn memorie van antwoord. De economische situatie wordt nog verre van bevredigend ge acht. De teruggang van de investerin gen welke momenteel te constateren valt is een teruggang van 'een zeer hoog niveau. Men heeft die teruggang bewust gewild toen men met de beste dingsbeperking begon. Het staat nog niet vast of het gewenste peil reeds be reikt is en de minister acht het dan ook niet juist dat men zich op grond van Advertentie Babyderm-zeep Advertentie Uitzending elkn zaterdagavond 9.4S oerr ovar Hllvnraum II (298 m.). Schrijf In elk der Hen vakje» een 1 of ef 3. Opfeilen, Plak dit formulier op ge frankeerde briefkaart met 50 cent extra porto op adreszijde. Inzenden aam Klaver Vier, Hilversum. Eén oplossing per kaart. Wekell|k» prijzen tot een f m nnn totale waarde v. minstens IU.UWU.- All* cijfer» opgeteld t Radio-actie In samenwerking met en ten bate vauSt.„Prins Bernhardfonds",St.„Het Nederl. Blindenwezen", Ned. Ver. Sociale Zorg voor Minder-Validen „AVO" en St. #,Ned. Ora. voor Intern. Bijstand". Goed- SS'keurd hij besl. v.d. Min. v. Justitie d.d. 27-8-1957 no. 1026/257. (Van onze medische medewerker) ong en neus zun heel verschillende organen, die schijn baar weinig met elkaar te maken hebben. Dat dit inderdaad s c h ij n is hebt u vorig maal in deze kroniek gelezen. Voor het proeven is een intensieve samenwer- »ng tussen beide nood- zakelijK De fijnproever jian Z1-in neus niet mis sen, zonder een gevoelig reukorgaan kan de mens slechts vrij grove smaak verschillen waarnemen. smaaK- Nog een voorbeeld van de gecom pliceerde samenwerking van reuk en smaakorgaan is het roken. Een lekke re pijp, sigaar of sigaret wordt zowel door mond als neus _genoten, Hieruit volgt begrijpelijkerwijs, dat bij de kettingroker de waarneming van de zintuigen is afgestompt, zodat er van echt genieten geen sprake meer is en het roken niet veel anders is geworden dan een gewoonte, een onmiddellijk toegeven aan de impuls zodra deze opkomt. Het proeven is slechts een van de belangrijke functies van de tong. Van dit kleine orgaan valt nog veel meer te vertellen. Als een dokter bij een zieke komt die hij gaat onderzoeken, is een van de eerste dingen die hij vraagt: steek uw tong eens uit. Aan de tong valt namelijk heel wat te zien en uit het eenvoudige bekijken ervan kunnen soms belangrijke conclusies worden getrokken aangaande de algemene ge zondheidstoestand Op de eerste plaats is het uiterlijk aspect van de tong van belang, dit wil o.a. zeggen: de kleur. Bij rood vonk bijvoorbeeld heeft de tong een eigenaardige donkerrode, voor deze ziekte typische kleur. Voorts is het van belang of de tong vochtig en-of beslagen is. Onder andere bij koortsige ziekten (vooral bij kinderen en oudere mensen ,die niet genoeg drinken) is een droge tong een aanwijzing dat er een vochttekort ontstaat. Ziekten waarbij veel drinken niet gunstig is zijn zeer zeldzaam; in het algemeen kunnen wij zeggen dat de meeste mensen en zeker de meeste zieken eerder te weinig dan te veel drinken. Bij koortsige ziekten verliest het i an zijn er nog de gewichtige func ties die de tong kan verrichten door zijn zeer ingenieuze en in gewikkelde spierapparaat. Een tiental verschillende spiertjes zorgt voor doel matige en uiterst fijne bewegingen waardoor wij kunnen spreken, kauwen en slikken. Iedereen weet wel dat wij by het spreken onze tong intensief gebruiken. De tong is een hulpmiddel bij de arti culatie: de klank- en lettervorming. Merkwaardig is dat stoornissen in de lichaam veel vocht door het zweten en aangezien dan extra veel afval stoffen worden gevormd treedt er ge makkelijk een absoluut of relatie! vochttekort op, waardoor de uitschei ding van deze afvalstoffen via de nie ren wordt vertraagd. Een „van de taken van een verpleegster (ook in huiselijke kring) is derhalve er voor te zorgen dat een zieke veel drinkt. Zoals gezegd: bij koorts is dit dub bel belangrijk. Het oppervlak van de tong kan even eens aanwijzingen geven, die in de richting van een bepaalde ziekte wij zen. Een normale tong is ruw, bij een bepaalde vorm van bloedarmoede, die tegenwoordig zeer goed is te be handelen, is de tong volkomen glad als de neus van een pas gepoetste schoen. En tenslotte kan de arts uit de wijze waarop de tong wordt uitgestoken be paalde conclusies trekken. articulatie zelden berusten op een af wijking aan de tong zelf. Slissen bij voorbeeld ontstaat door het aanwennen van een foutieve tongstand en -bewe gingen. Het gebit heeft er niets mee te maken. Zonder tong zou het niet meevallen het voedsel voortdurend en regelma tig zo tussen de kiezen te duwen dat het geheel fijngekauwd en vermengd met speeksel kan worden doorgeslikt. Deze laatste handeling wordt trou wens ook weer ingeleid door de tong Aangezien ook de dieren, met name de planteneters, hun tong weinig rust gunnen, tengevolge waarvan hij soepel blijft, valt het niet te verwonderen, dat de tong een van de meest malse vleessoorten is en vanwege de mals heid en de fijne smaak als een deli catesse wordt beschouwd. St. de tot nu toe plaats gehad hebbende be perkingen tegen de nieuwe, aanvullen de maatregelen wil verzetten. De rege ring wil niet over één nacht ijs gaan en wijst de opvatting, dat men met de voorgestelde maatregelen nog zou moe ten wachten dan ook met kracht van de hand. De bewindsman richt zich hier ken nelijk tegen de K.V.P.-leden. Deze had den ook naar voren gebracht, dat de be rekening van de regering over een te verwachten kastekort waarvoor fiscale dekking nog nodig zou zijn, te onnauw keurig is. De minister stelt daar nu te genover dat zijn berekening wel een ze kere mate van onzekerheid bevat, maar dat zijn prognose zo goed moge lijk gefundeerd is. Als men slechts aan dacht zou hebben voor eventuele afwij kingen van die prognose, dan zou men geen enkele beleidsbeslissing in welke richting meer durven te nemen. Als er in 1958 een kastekort zou ontstaan, dan zou de overheid een beroep op de kapi taalmarkt moeten doen. Zij wil dit voor komen. Een drainage van de kapitaal markt zou voornamelijk gaan ten kos te van de investeringen van gemeenten en particulieren en dan met name in de sector van de woningbouw. Bovendien verleent de minister de voorkeur aan belastingverzwaring bo ven leningen omdat de laatste niet zulk een groot effect op de verminde ring van de investeringen zullen heb- bén terwijl het ook niet rechtvaardig zou zijn de belastingverhoging in de bedrijfssector te vervangen door le ningen doch in de consumptieve sfeer wel definitieve lasterverzwaring op te leggen. Over het verloop van de werkgele genheid zegt minister Hofstra, dat dit hem niet verontrustend voorkomt. Het streven van de regering was gericht op een ontspanning van de arbeidsmarkt. In een froot deel van het land is de spanning op de arbeidsmarkt echter nog groot. Hij meent, dat uit de voor gestelde beiastingmaatregelen geen ernstige verslechtering van de werkge legenheid zal voortvloeien. De minister is niet akkoord met de suggestie van de socialistische fractie om de inkomstenbelasting of de succes sierechten te verhogen. Het tarief van de inkomstenbelasting noemt h\j reeds zwaar. Een verhoging van de succes sierechten zou een offer vragen van een slechts zeer beperkte groep. Wel ver klaart de minister zich een voorstan- der van de socialistische gedachte om i Parjjs verneemt zal Nederland op de doen herleven. Om dit voorstel te ver werkelijken heeft de minister bij zijn memorie van antwoord een nota van wijziging ingediend op het wetsont werp tot schorsing van de investe ringsaftrek. Hij waarschuwt echter, dat men hieruit niet moet afleiden, dat het nu ook waarschijnlijk is, dat een dergelijke maatregel in 1958 ook inderdaad getroffen zal worden. Het gaat er slechts om een snelle reactie mogelijk te maken indien de econo mische situatie dat gebiedt. Boven dien ligt een herleving van de inves teringsaftrek ook indien de bestedin gen weer verruimd moeten worden nog net als eerste mogelijkheid voor de hand. Niet het laatst zou in dat ge val de mogelijkheid van het vergroten van de vervroegde afschrijving tot het wettelijk maximum van 33 1/3 percent in de overwegingen moeten worden betrokken. Minister Hofstra acht het pleidooi van de Nederlandse reders tot handha ving van de investeringsaftrek voor de scheepvaart niet overtuigend. De reders bepleitten de handhaving van deze fa ciliteit omdat zij zware concurrentie on dervinden van de goedkope vlaggen van de zogenaamde Panhonlib-landen. De nuchtere cijfers leren volgens de mi nister, dat de Panhonlib-vloot slechts 10 procent van de werèldvloot uit maakt, dat zij bovendien vooral betrek king heeft op de tankervaart welke in Nederland niet het voornaamste is. Bo vendien bestaat de Nederlandse tanker- vloot voor 71 percent uit schepen welke het eigendom zijn van oliemaatschappij en waardoor de vrachtconcurrentie daar niet geldt. De minister meent dan ook dat een herleving van de investe ringsaftrek voor de scheepvaart in 1958 een onvoldoend gemotiveerde discrimi natie zou inhouden voor de andere be drijfstakken waar de schorsing van de ze faciliteit soms veel gevoeliger aan komt. Ook ten aanzien van de vermogens belasting en de omzetbelasting houdt minister Hofstra voet by stuk. De sug gestie om de omzetbelasting op rook artikelen te verdelen over sigaretten, kerftabak en sigaren wyst hy af. De sigarenindustrie is haar moeilijkhe den pas te boven. Het zou niet juist zyn om de bereikte stabiliteit door een verhoogde omzetbelasting op si garen weer in gevaar te brengen. Ook de kerftabak verdraagt geen belas tingverzwaring. De gang van zaken in deze industrie is weinig rooskleu rig. Met een verhoging van de omzet belasting op sigaretten met één in- plaats van drie percent gaat de re gering evenmin akkoord. Zy heeft technische en principiële bezwaren te. gen een steeds verdergaande differen tiatie van de tarieven per bedryfstak. Bovendien zou een mindere verhoging niet voldoende zijn voor de geldbe hoefte van de overheid. De minister verwacht dat de prijzen van een pakje sigaretten met gemid deld tien cent zullen stijgen. Een ver schuiving van de consumptie naar de goedkopere merken verwacht hij niet. Wel zal een verdere toeneming van het sigarettenverbrulk afgeremd en wel licht zelfs tegengehouden worden, maar over dat bezwaar, zo zei minister Hof stra, zal men moeten heenstappen. Naar U.P. uit welingelichte bron in (NADRUK VERBODEN) de slagvaardigheid van de overheid by het treffen van fiscale maatregelen te vergroten. Hp is, zo zegt hij, bereid om deze suggestie over te nemen, in die zin, dat aan de minister van financiën in overeenstemming met zyn ambtge noot van economische zaken de be voegdheid wordt gegeven om in de loop van 1958 de faciliteit van de in vesteringsaftrek geheel, dan wel te gen een lager percentage weer te De verdediger van gedeputeerde Croes van Aruba, die woensdag is gear resteerd, heeft donderdag bij de presi dent van het hof van justitie een klacht ingediend terzake „onwettelijk optre den" van rechtercommissaris Immer- zeel. De tljdeiyk gezaghebber van Aruba heeft in verband met spanningen op Aruba alle politieke vergaderingen ver boden. In welingelichte kringen wordt nog vernomen, dat de heer Croes de rech tercommissaris heeft beschuldigd van vrüheidsberoving en valsheid in ge schrifte. Tevens is een ander, een chauffeur, aangeklaagd wegens „laster- ïyke aanklacht en het doen van een val se aangifte". v„ Over de aanhouding van de heer nodig is. in de Indonesische kwestie snel- I Croes is tot nu toe geen officiële me- le beslissingen te nemen. dedeling verstrekt. NATOconferentie „beslist" de Indo nesische kwestie aan de orde stellen. De Nederlandse ministerpresident, dr. Drees, hoopt de kwestie ook te bespre ken in een besloten onderhoud met pre sident Eisenhower. Dr. Drees zal de conferentie ver- moedeiyk slechts gedurende korte tb'd bywonen namelijk alleen maandag. Dan wil hij naar Den Haag terugkeren. Hy acht zyn aanwezigheid in Den Haag noodzakeiyk voor het geval het

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 7