Burgemeester Van Fenema be zoekt de Mariaschool De maandagse beurs in het Krelagehuis M Een Kerstsurprise tot NORIT ertl v. Empelen Costuums 10-30% Sportcolberts en pantalons 10 ro Genoeglijk contact tussen eerste bur ger van Zandvoort en leerlingen Ledenvergadering KVP Heemstede I P uck speelt V erlief de Dwaasheden" Woensdag twee interessante wedstrijden Successen voor DWT 65.40 119.60 181.30 O Prettige Kerstdagen Zandvoorterweg in Aerdenhout kan 12 meter breed worden uitbreidingsplan KENNEMERWEG Een „INDUS" kalender met 12 Zwitserse landschappen In de Stadsschouwburg Blinkert-dames win nen met 30 Waterpolocompetitie De Rohhen won van DWR MALDKÏJNST van Op onze volledige collectie Demi's en Winterjassen 97.6S 118.65 138.60 104.65 125.65 48.65 31.50 DINSDAG 17 DECEMBER 1957 PAGINA 9 BLOEMENDAAL Gemeentebestuur van Bloemendaal heeft uitvoerbaar plan Binnenkort forum OVERVEEN „De Snelvlieger" hield tentoonstelling in Domi cadeau HAARLEM NUTSSPAARBANK 140 JAAR DE KERSTBOMEN ZIJN AANGEKOMEN Burgerlijke Stand Haarlem LENTE IN DE WINTER 2328 december - HBG-HALLEN De volleybalcompetitie 367 kleuren 57 soorten Films: Diversen AUTOMARKT Zuiver Wollen Velours van 109.— nu Zuiver Wollen Velours, effen grijs van 139.50 nu Harris Tweeds. van 149.50 nu Stubley Bouclé van 169.50 nu Kynoch Tweeds van 198. nu Orig. Crombie van 259. nu Zuiver Wollen Kamgaren van 149.50 nu Zuiver Wollen Bannock Burns van 179.50 nu Schotse Tweeds van 69.50 nu Wollen Kamgaren Pantalons van 45.— nu BARTELJORISSTRAAT 24 HAARLEM TELEFOON 20420 De leerlingen van de Mariaschool Zandvoort kwamen maandagmiddag met opgetogen verhalen thuis: de bur gemeester had de school bezocht en zich in alle klassen met de kinderen bezig gehouden. Mr. van Fenema had in de afgelopen maanden de verschil lende openbare en bijzondere scholen bezocht en maandagmorgen was de Mariaschool aan de beurt. Het bezoek droeg een genoeglijk en ongedwongen karakter. De burgemees ter werd door het hoofd van de school, de heer C. P. M. Bosman, ontvangen en ging vervolgens de verschillende klas sen door. In de zesde klasse gekomen, vroeg de burgemeester aan de kinde ren wat zij later wilden worden. Een jongen antwoordde: burgemeester. Dit was voor de bezoeker aanleWhrg het een en ander te zeggen over de aa - trekkelijkheden en de teleurstelling- van het burgemeestersambt, onaer - tense belangstelling van de k tekende de burgemeester op het bord een pier zoals hij zich r voort gedacht had. Hu ver:e dat de kosten (ongeveer 25 miljoen) een beletsel vormden voorjie ^erwezenl j- king van het plan. Nochtans was de pief het onderwerp van een geanimeerd .„L'esprek tussen de burgemeester en ver- 1 I schillende kinderen. De zesde klasse nam deze gelegen heid te baat om de burgemeester te at tenderen op de noodzaak van de uit breiding van het schoolgebouw. Een voor deze gelegenheid gel"aff}. komstlied had het volgende laatste plet: Uw hoog bezoek is ons een grote eer; wii wilden u heel groots ontvangen. Helaas, dit gaat niet deze keer, wii zitten hier m volle klassen, seen plaats bijna voor onze tassen. Maar eenmaal komt een nieuw lokaal of twee, drie, vier en een gymzaal! Advertentie Maar., zorg, dat U Medicinaal Norit bij de hand hebt Als maag- of darm- stoornissen Uw feestdagen dreigen te verstoren, dan kan Norit prompt uit komst bieden. tegen maagen darmstoornissen Het gemeentebestuur van Bloemen daal heeft de plannen geconcretiseerd voor de verbetering van de Zandvoort- selaan in Aerdenhout. Zoals bekend, is van mening, dat de oost-west ver binding door Aerdenhout ten noorden Van de Zandvoortselaan (zoals die in het streekplan Zuid-Kennemerland voor komt) niet nodig is, omdat de Zand voortselaan voldoende kan worden ver beterd. De Bloemendaalse plannen zijn thans in een uitvoerbare vorm gegoten. Bij het beroepschrift tegen het streek plan is een kaart daarvan gevoegd. Vanaf de viersprong zal de Zandvoor terweg afbuigen in noordelijke richting haar het noordelijk viaduct in de spoor lijn Haarlem-Leiden, dat thans, evenals het viaduct bij het station Heemstede- Aerdenhout, in aanbouw is. Volgens de Bloemendaalse plannen zal de Zand voortselaan door middel van het noor delijk viadcut aansluiten op het gedeel te van de weg Zijlweg-Wagenweg, dat thans vanwege Rijkswaterstaat wordt aangelegd. Plaatselijk verkeer in de richting Heemstede zal komende uit de richting Zandvoort op het nieuwe weg gedeelte ter hoogte van de Spieghelen- burghlaan rechts af moeten slaan in een nieuwe weg, die in het verlengde van de Zonnebloemlaan wordt aangelegd. gedeelte van de oude Zandvoorter- bloemhi!en de viersprong en de Zonne- De Zaïïi zal dus vervallen, lengte een h0rtcr'aan za-l over de hele ter. Bij so&dte krijgen van 12 me- Weg verbreed ge kruispunten zal de ve van de bev£,°rden- Alleen ten behoe- voet- en rijwiem?^s worden er smalle- ventweg wordt nwen aangeleSd- Een dat alle huizen aan J10^ geacht, om gelegenheid tot in-V.e Zandvoorterweg grootste drukte van ïe? hebben. De keer valt bovendien ttfc&L recreatiever- den wanneer de iev^^ied® weekem- weest zijn. s aus al Voor de stroom van fietsers i. fietsers wil men de oude trarm!Lr!'°m" schikt maken. Het fietspad zal breedte van 7,5 tot 8 meter krijgen -fH de viersprong zal ter hoogte van Haringbuis, welk gebouwtje gesloont zal worden, een tunnel onder de oudi weg door gemaakt worden voor de fiet- sers en bromfietsers. Bovendien is daar plaats gereserveerd voor een ruime po litiepost met brandweergarage. Bij de kruispunten met de Van Vollenhoven- laan en bij de viersprong worden ver keersgeleiders aangegeven. De bestaan de groenstroken worden voor een be langrijk deel gehandhaafd, terwijl de voortuinen aan de Zandvoorterweg niets noemenswaard behoeft te woraen afgenomen. B. en W. van Bloemendaal hebben aan de raad ter vaststelling aangeboden het partieel uitbreidingsplan in onderdelen voor het deel van hun gemeente, dat begrensd wordt door de Kennemerweg de spoorbaan en de gemeentegrens met Santpoort. Daar kunnen 200 wonin gen worden gebouwd. Omdat er veel ophogingswerk verricht moet worden - op liet ogenblik zijn er voornamelijk tuinen en kwekerijen - zijn de kosten vrij hoog, zodat men de gebouwen ook merendeels hoog >n 'orpen heeft. Het plan voorziet in enige flatgebouwen, woningen van verschillende typen, een klein bejaardencomplex, garages, win kels en kleine ambachtsbedrijven. Voorts is er op de grens met de ge meente Velsen een school ontworpen. De twee oude huisjes van de vroe gere blekerij Kennemerhof op de Ken nemerweg 7 zijn gehandhaafd in het Plan, zodat het karakteristieke aspect van Velsen voorhands onveranderd olijft, al zullen de flatgebouwen boven de oude huisjes uit gaan torenen. Er is in de gemeente Bloemendaal, zoals bekend, weinig ruimte voor wo ningbouw. Het gemeentebestuur is der halve verheugd dat er weer een klein stukje is, waar intensieve bebouwing mogelijk is. In het plan is overigens ook veel groen geprojecteerd. De oude boer- dery van Sintenie moet verdwijnen. De burgemeester apprecieerde deze zanghulde zeer en stelde de kinderen gerust: ïifj verzekerde hen dat de grootst mogelijke spoed bij de nieuwbouw zal worden betracht al zijn er nogal wat moeilijkheden te overwinnen. De burge meester nam nog even poolshoogte bij het schudden van de (aan de school grenzende) gesloten algemene begraaf plaats. Op dit terrein zal namelijk een aanbouw van vier lokalen voor de Ma riaschool plaats vinden. Later komt daar nog een groot gymnastieklokaal bij voor de Mariaschool en de Hannie Schaftschool. Om de aanstaande gemeenteraadsver kiezingen te kunnen ingaan met een ge zonde organisatie, waarna alle posten naar behoren zijn bezet, is deze verga dering uitgeschreven. Aldus de waarne mend voorzitter, de heer Th. A, G. Bekker, op de gisteravond in Nieuw Berkenrode" gehouden ledenvergadering van de afdeling I van de KVP in Heem stede. Aan de orde waren de verkiezing van een voorzitter en van drie leden van de onlangs opgerichte gemeentelijke cen trale. De heer Th. A. G. Bekker ver klaarde zich bereid, mede met het oog op de aanstaande verkiezingen het voor zitterschap op zich te nemen. Tijdens de discussie rond de candidaatstelling van drie leden en drie plaatsvervangen de leden werden tien candidaten ëe' steld, uit wie na stemming de heren J. Leuven, C. P. G. L. Tel en J. F. A. Wagenaar als leden en de heren Jac. Spann, M. Bakker en J. Warmerdam als plaatsvervangende leden werden be noemd. Tijdens het verloop van de verga dering bleek de meerderheid van de aanwezigen zich in het bijzonder on gerust te maken over het volkomen gebrek aan belangstelling voor de Ka tholieke zaak in politiek opzicht. Dit kwam ondermeer tot uitdrukking in de woorden van voorzitter Bekker en van de heer J. Warmerdam, die de situatie ronduit teleurstellend noem de. De heer Bekker weet aan deze laksheid ook het verlopen van elke actie, die het bestuur zo vaak opzet te. Als positieve punten kwamen naar vo ren de wil van alle aanwezigen om mee te werken aan een uitdiepen van elke mogelijkheid, die tot verbetering kan leiden en verder de instemming om me de door middel van een op korte ter mijn te organiseren forum, het contact tussen de leden van do K.V.P. en hun raadsfractie te verstevigen. De postduivenvereniging „De Snel vlieger", aangesloten bij de Alge mene Nederlandse Bond van postduiven- liefhebbers, afdeling Haarlem, heeft dit weekeinde in het parochiehuis ,,Domi" aan het Zandvoorterpad in Overveen ongeveer tweehonderdentwintig duiven tentoongesteld. Zaterdag hadden de keurmeesters C. Dekker uit Zaandam en' J. Jacobs uit Delft de keuring van de vogels verricht. Er kwamen 46 eerste 30 tweede en 8 derde prijzen uit de bus. De beste resultaten behaalden de heren J. Staphorst en W. Petrie, die bij hun inzendingen elk zes eerste prijzen ver wierven en P.Kooien, die vijf eerste prijzen kreeg. Aan deze jaarlijkse tentoonstelling van de 87 jaar oude vereniging de oudste in Haarlem en een der oudsten in ons land was in hetzelfde gebouw zondagavond een cabaretavond voor de leden verbonden. Hier werd gesproken door de heer F. J. Neumann, voorzit ter der ,'ereniging. Er werd nog een attractiewedstrijd gehouden voor vijf aangewezen duiven, dit vijftal moest bestaan uit twee jonge duiven, twee vrouwelijke duiven en ver der naar keuze. De uitslag van deze wedstrijd om geldprijzen had het vol gende resultaat. De strijd was levendig, want het ver schil in rangorde in prijswinnaar was maar een verschil van een halve punt. Nummer 1 werd H. Niessen jr. met 453 pnt; 2. F. J. Neumann, 452% punt; 3. J. J. van Staveren, 451 pnt.; 4. P. Kok 450% pnt; 5. P. Kooien, 450 pnt. Advertentie Een geschenk van waarde, de decembermaand waardig. Geen één-dags vreugde, maar een vol jaar zult U genieten van dit geschenk: een fraaie „INDUS" kalender met 12 schitterende foto's van het Zwitserse landschap. Tot 25 december ontvangt een ieder, bij aankoop van een „INDUS" horloge, deze kalender cadeau. De kalender wordt U, na inzending van garantiebewijs of kassabon van Uw horloger/juwelier aan de Importeur: N.V. v/h Ed. Goudsmit, Groothandelsgebouw, Conradstraat 18 - Rotterdam, onmiddellijk toegestuurd. In verband met terugzending bewijs, gelieve U Uw naam en adres volledig en duidelijk te vermelden. Voor slechts eem gering aantal be langstellenden heeft „Puck" zondag avond in de schouwburg „Verliefde dwaasheden" gespeeld van Molière's land- en tijdgenoot Jeam-Fran?ois Reg- nard. Het was een vrolijke, ongecom pliceerde voorstelling van het soort waarin „Puck" tot ziji. beste presta ties komt. Als algemeen bezwaar zou men ertegen kunnen aanvoeren, dat het tempo te traag, te gerekt was. Het Is mogelijk, dat dit met opzet gebeurd is, omdat „Verliefde dwaasheden" is op gezet als schoolvoorstelling, maar aan gezien het hier een normale schouw burgavond betrof, kunnen wij niet an ders zeggen, dat het tempo te traag was en dat de tekst daardoor te nadrukkelijk werd gezegd. De samensteller van het programma heeft Regnard met Molière vergeleken. Die vergelijking gaat op voor wat de keuze van het onderwerp betreft. „Ver liefde dwaasheden" handelt evenals als Molière s „Ecole de femmes" over een oude heer die zijn bruid (of aan staande bruid) die natuurlijk jong en charmant is ijverig verbergt en afsluit. Dan komt er een jongeman, die de juiste toets weet te treffen en er met de jongedame in kwestie vandoor gaat. Maar Molière geeft zijn persona ges meer karakter mee en graaft be slist dieper dan Regnard. Dat wil niet zeggen, dat „Verliefde dwaasheden" geen charmant stuk zou zijn. Regnard laat de jongedame in en kele dwaze vermommingen optreden en weet zijn ongecompliceerde handeling boeiend, charmant en ook wel precieus op te bouwen. In dit opzicht zouden wij hem liever vergelijken met zijn Deense tijdgenoot Ludvig Holberg of met onze eigen Pieter Langendijk. Guus Verstraete voerde de regie. Hjj heeft de hele actie samengedrongen op een klein vlak voor de kasteelpoort van de oude man en daarmee een con centratie bereikt, die de opvoering ten goede is gekomen. Jammer, dat hij die concentratie door het tempo weer te niet deed. Voor het overige gebruikte hij op zijn manier de speelstijl van de Commedia dell'Arte, waarin het stuk overigens in alle opzichten thuis hoort. De regisseur zorgde voor de nodige zwier en het nodige enthousiasme en dat is veel van wat het stuk vraagt. Hep van Delft zorgde voor een al even ongecompliceerd, kleurig décor en voor een kleurrijke costumering. Ber nard van Beurden wist sfeer en tijd in de muziek te vangen. De jongedame werd gespeeld door Jeannette van der Heyden. Het is de dankbaarste rol van het stuk, maar zij wist er bovendien iets van zichzelf aan toe te voegen: spontane overgave. Pe tra Verbeek mist het soubrette-achtige om de dienstmaagd helemaal uit te spe len, maar zij kwam toch tot een heel aanvaardbare uitbeelding. Eric van der Donck is qua type een ideale jeu ne premier en voelt zich kennelijk goed thuis in de achttiende-eeuwse ver fijning. Zijn rol werd zwierig en goed gespeeld. Leen Jongewaard als zijn knecht had nog wat moeite met het bui telende, dat dit type vergt. Maar mis schien was hij het slachtoffer van het tempo. Deze rol vereist spraakwaterval len. Jan Hundling voerde een statige oude man ten tonele. J. W. v.d. V. Vandaag bestaat de Nutsspaarbank te Haarlem, de oudste spaarbank in den lande, 140 jaar. De instelling werd namelijk in 1817 opgericht door de Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen en begon met achttien inleggers. Na een eeuw was dat aantal reeds geste gen tot 7910, thans zijn dat er 85.000. Sinds 1880 kan men bij de spaarbank ook „sehoolsparen". Ter inluiding van het Kerstfeest zul len in de avond van 24 december van half acht tot half negen door een ko perkwartet, bestaande uit leden van het Chr. Fanfarekorps „Arti et Religioni", kerstliederen op het bordes van het stadhuis worden ten gehore gebracht. aandag was de aanvoer op de wekelijkse keuring in het Haar- lemse Krelagehuis nog niet oyster groot, hoewel ons nog slechts een goede week van Kerstmis scheidt. De reden zal wel zijn dat de meeste broeiers hun beste goed bewaren voor de kersttentoonstelling van Bloem- lust, die 23 december zal worden ge opend. Toch zorgde Hoeks Broeiproevenbe- drijf ult. Oude Niedorp voor een geva rieerde inzending tulpen, afkomstig van diverse kwekers. De kwaliteit hiervan was over het algemeen goed te noe men, al bleek het voor enkele soorten nog wat erg vroeg, gezien het feit dat ze nog te veel in het kruid zaten. Wij noteerden de triumphtulpen Fondant, wit met rose rand Levant, geel, Ro land, kersrood met witte rand en de oranjerode Scarlet Marvel De drie pot ten Dvt. Abodement, halfdubbel rood met geel, waren vrij verschillend in kwaliteit. Best was de donkerrode par kiet Allard Pierson maar van de paar- Advertentte Zeer mooi gevormde bomen tegen normale prijzen. Komt U spoedig uitzoeken? BLOEMENMAGAZIJN BINNENWEG 18, HEEMSTEDE, TEL. 3-80-80 se darwin Demeter waren de bloemen wat klein en erg geknepen. Dat laatste is een kenmerkend gebrek aan deze soort, zij het dan dat het later in de tijd wel minder is. De kist rode hyacinthen Jan Bos uit deze inzending lret zware bloemen van grote bollen zien maar ze waren nog zeer kort. Er waren ook goede narcissen. Gebr. Doornbosch, Sassenheim, lieten een flink aantal drooggekoelde trompetten Golden Advance zien en J. H. Rijkelijk- huizen, Hillegom, de goudgeel met oranje grootkroon Scarlet O'Hara. Zijn citroengele zaailing onder nr. 7 met klein gekroesd oranje cupje leek ons niet zo bijzonder, wellicht is deze va riëteit later in de tfjd beter. G. Entho ven, Nieuw Vennep, toonde de grootkro- nigen Californië, geel en de wit met oranje Aflame, en Warnaar Co., Sassenheim, Orange Bell, citroengeel met fraaie, eenkleurig oranje cup. Anton Nijssen, Santpoort, bracht een beste kist Dvt. Stockholm gewoon ge koeld, voor het voetlicht, benevens twee planten van een zaailing nr. 170 S, geel met rode schaduw. Best gesteeld voor de tijd van het jaar. E-en hyacin- thenzaailing nr. EB 51, gaf zware bloe- met gedrongen trossen doch de lichtblauwe kleur vonden wjj niet fraai. Mooi blauw met losse, niet zwaar met nagels bezette trossen was de hyacinth r ,,-,? ''00 van Langelaan-Hulsebosch te Hillegom. Tenslotte liet P. Drost, Lisse, een aan tal afgesneden bloemen zien van het aardige rose gewasje Hebranthus (Ze- phyranthes) Robusta, waarmee deze kweker ook vorig seizoen zoveel furore maakte. ONDERTROUWD: J. H. Hetem en G. H. M. Mol; H. A. Knijnenburg en A. H. de Brijn; M. Smit en Th. S. Kee- vel; F. M. M. de Ruijter en J. J. H. Hol lander. GEBOREN: J. Slottje-Jansen, z.; M. Chr. van der Meer-Oerlemans, z.; E. Machiels-Bakker, z.; N. Spanjer-Bak- ker, z.; M. H. Oerlemans-Balm, z.; M. J. E. Fijlstra-Brand, z.; C. M. E. Stokman-van Beusekom, z.; M. de Wit- Heilig, z.; E. Elsinga-de Bruin, z; A. Bosch-Tiggelman, d.; Chr. J. Steen bakker-Weijers, d.; A. J. M. C. Lager- weij-Hoogervorst, d; M. Chr. Eken- Paar, d.M G. Leuven-Spann, d.; F. Heiligers-Smalen, d.; M. M Meiders- Post, d.; A. M. Visser-de Vos, d.; A. van Nnen-Wildeboer, d. OVERLEDEN: R. Beukenkamp, 79 jr Spaarndamseweg; H. A. Meijer, 67 jr., Maerten van Heemskerkstraat; C. Bru- ring, 63 jr., Maerten van Heemskerk- straat; W. M. C. Kal, 7 jr., Jan van Galenstraat; C. A. Smits, 77 jr., Kruis straat; G. H. G. Gootjes-Leemhorst, 71 jr., Harmenjansstraat; E. E. van der Hulst-Grappenhaus, 72 jr., Baan. De wethouder van onderwijs en kunst zaken der gemeente Haarlem zal op dinsdag 7 januari a.s. te 20.30 uur ten stadhuize een nieuwjaarsbijeenkomst houden met het onderwijzend personeel der gemeentelijke scholen. Advertentie LISSE Show van bloeiende Hyacinten, Tulpen, Narcissen en Amaryllis le KERSTDAG GESLOTEN Bij de dames in de eerste klasse heeft het volleybalteam van de Blin kert tegen Gios geen fout gemaakt, want de Blinkert-dames behaalden een duidelijke 3-0 overwinning. In deze klasse deed het ream van die Raeckse II van zich spreken door het OVRA team met een 3-1 nederlaag naar huis te sturen. Het herenteam van HBC heeft door een fraaie overwinning tegen OVRA nog steeds de leiding in de eerste klasse behouden. De Heemstedenaren waren in deze slecht gespeelde wedstrijd zon der twijfel een klasse sterker en de 3-0 zege was dan ook een volkomen ver diende beloning. Santpoort bleef echter goed volgen door de ploeg van Rapidi- tas '31 eveneens met groot verschil te kloppen (3-0). De volledige uitslagen waren: Dames: Eclecta 2-die Raeckse 4 3-1; DSS 2-HB C4 0-3; OVRA-die Raeckse 2 1-3; WIK-HVS 3 3-1; die Raeckse 5-AVC 3 0-3; de Blinkert- Gios 3-0. Heren: OVRA-HBC 0-3; OSS-PWN 3-0: Rapi- ditas '31-Santpoort 0-3; de Blinkert- Boru 3-0; Boru 2-de Blinkert 3 0-3 Rotor-Spaarnestad 1-3; HPS en SV- Set Up 3-0; WIK 2-Onze Gezellen 3-0; Gios 2-OVRA 3 2-2;HVS 3-Rapiditas 2 3-1: WIK-Cios 2 3-1; die Raeckse 3-de Blinkert 2 1-3. Woensdagavond worden in het Krela gehuis twee bijzonder Interessante vol leybal hoofdklasse wedstrijden gespeeld, want zowel de dames als heren van Die Raeckse komen binnen de lijnen tegen Haagse tegenstanders. De dames ontvangen het sterke Celebes, terwijl de heren van Die Raeckse zullen aan treden tegen landskampioen RVC uit Rijswijk, in welk team diverse inter nationals zijn opgesteld. Het volledige programma luidt: DAMES: OVRA 3-Onze Gezellen 3; Velox 2-HVS 2; PSVH 2-MHBS 2; Eclec- ta-die Raeckse 3; HBC 2-SSO; die Raeckse-Celebes (Den Haag)Onze Gezellen-Velox. HEREN: PSVH-Cios; die Raeckse 2- Eclecta; die Raeckse-RVC (Rijswijk); Eclecta 2-VVSH; Cios 3-PSVH 2; DSS- SSO; Gios-AWPSCB-HVS 2; Spaarne- stad 2-Set Up 2; DSS 2-PSCB 2; HVS 4- In de waterpolocompetitie zaterdag avond heeft DWT drie overwinningen en één nederlaag geboekt. DWT 3 ver sloeg NVA 2 met 8-3 waarna DWT 2 de heren van DWR 2 met 7-0 de baas bleef. Toen kwamen de dames van DWT in het strijdperk tegen HVGB I dat zich danig geweerd heeft. Uit een vrije worp, ge nomen door Ria Metzelaar, scoorde Paula van Bruggen het eerste DWT doelpunt. Ook in de tweede helft had DWT aan het zwakkere HVGB de handen vol. Ton Scheerder en Ria Metzelaar hadden de DWT voorsprong op 3-0 gebracht toen Hennie Brouwer voor HVGB de eer redde. Nereus verscheen In het veld tegen de DWT-heren, waarmede zij nog een reke ning te vereffenen hadden aangaande een in Zaandam geleden nederlaag. Na twee doelpunten van Gregorius (Nereus) werd een ver schot van Westerman door Rob van Driel in een DWT-doelpunt omgezet en werd met de stand 1-2 aan de tweede helft begonnen. DWT kwam flink op zetten om de gelijkmaker te forceren. Het liep echter anders want Scheeps bouwer benutte voor Nereus een straf- worp. Met het nemen van een strafworp faalde Fons Roozekrans, waarna meteen de DWT-verdedigers door Nereus-aan- vallers overrompeld werden en Grego rius de bal het DWT-doel injoeg. Daarna trof een ver schot van Westerman roos. De stand in deze afdeling is nu: Nereus 1 36 Haarl. 1 LZC 1 3— 5 VZV 1 DWT 1 3—3 Voor de centrale wintercompetitie af deling A kreeg DWR 1 De Robben 1 op bezoek. De Hilversummers hadden een flink aantal doelpunten meegebracht; met 10-1 werd DWR verslagen. De stand in de afdeling is: Robben 1 5—10 HVGB 1 ZIAN 1 4— 8 Dolfijn 1 HPC 1 4—6 Sleutelst. 1 Meeuwen 1 44 DWR 1 Advertentie WOL In 2 uurtjes Uw mohairmuts uit 1 bol 100% mohair v. 8.70 Uit 2 bol de warmste shawl Franse sportwol, extra warm en vederlicht, 2.15 per bol. Neveda sportwol 2.90 Scheepjes sportwol p. 100 gr. 2.80 v. Wijk 2.80 Ramo 2.95 d'Aoust 3.48 - 3.90 12 soorten Jaeger v.a1.39 9 soorten sokken wol v.a. 2.55 Noorse onontvette sokkenwol 2.25 9 soorten babywol. U slaagt altijd bij Grote Houtstr. NAAST LUXOR 4— 2 3— 0 4— 2 3— 0 4— 0 42* 4 strafpunten in mindering gebracht. Voor de centrale wintercompetitie dames is DWT naar Den Haag geweest voor de ontmoeting tegen ZIAN. De Haarlemse dames kwamen met 2-0 voor te staan maar moesten de eer aan ZIAN laten. De strijd eindigde met 3-2. Ook in deze afdeling is de helft gepasseerd en de stand is: HZC 1 Robben 1 RDZ 1 DWT 1 ZIAN 1 4— 8 4— 8 5— 6 6— 6 5— 5 IJ 1 Gooi 1 Nereus 1 Neptunus 1 4— 4 5— 3 5— 2 4— 0 CINEMA-PALACE: Betaald gevaar, 14 J. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: De nieuwe avonturen van Captain Blood, 14 j. 2.30, 7, 9.15 u. Di. één avondvoorsteUing om 8 uur. LIDO: Het rijk van de zon. 14 j. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: De show gaat door, zie recensie, 2, 7, 9.15 uur. MINERVA: Ma.: De barbier van Sevilla, a. 1. 8.15 uur. REMBRANDT: The sun also rises, 18 jaar. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXYVerboden planeet, 18 jaar. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De zevende sluier, 14 j. 2.15, 7, 9.15 uur. Dinsdag 17 december Concertgebouw, 20 uur: Vijfde concert Serie D door het Noordhollands Philhar- monisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Minerva-theater, 20.15 uur: Toneelgezel schap Johan Kaart met „Het konijn ben ik". Woensdag 18 december Raadzaal Prinsenhof, 20 uur: Vergadering van de raad der gemeente Haarlem. Stadsschouwburg, 20 uur: Haagsche Co- medie met „Naakt met viool", blijspel van Noël Coward. Regie: Cees Laseur; in de hoofdrollen Ida Wasserman, Elisa beth Andersen, Annet Nieuwenhuis (Pre mière voor Haarlem). Daar het terrein van de Botermarkt komende woensdag door de Kerstmarkt in beslag genomen wordt, zal de auto markt die dag worden gehouden op het Nassauplein en op de Nassaulaan uit sluitend tussen 18 en 22 uur. Constant £atnp 20 40% JUiisoettaqmo Constant £amp

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 9